Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76802) mikoljan


mikoljan
tag

Chaser, pjen

Windy-től lesz a vásárlás, telepítés.
Béke!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#76803) dewil666 válasza Chaser (#76793) üzenetére


dewil666
őstag

Persze tudom hogy elég a p7 de a p9-et olcsobban tudom beszerezni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76804) attiati


attiati
veterán

Használ valaki elektromos látvány kandallót?

Főleg design elemként használnám.
Jól látható az effekt?
Ha kiég a led, akkor tényleg nem cserélhető? :F
50 db zajt mi adja ki rajta? Ventilátoros?

Ez mondjuk elég jól néz ki effektre és külsőre is.
De az nem túl bizalomgerjesztő, hogy a Somogyi gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#76805) attiati válasza attiati (#76804) üzenetére


attiati
veterán

(#76806) Ferike81 válasza Morris (#76770) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekünk a cégnél Genius van 1998 óta. 4 éve lett cserélve mechanika, de ezen kívül csak a letört sarkokat kellett visszahegeszteni. Napi 20-30 nyitás. Otthon nekem Ditec van 4. éve, bár az úszókapun. Azért vettem mert olcsóbb volt a Geniusnál. De mindkettő 200K alatti árban van.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#76807) fasyrt válasza #46372352 (#76801) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem vagyok képben az otthoni árakkal, de van itthon Bosch, valami pontgyüjtö akcióból. Otthonra elég, de érezhetően valami lágy anyagból van.
Wera van még itthon, na az jó cucc. Gondolom drágább is.

(#76808) pjen válasza #46372352 (#76801) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a. Kettő eléggé kizárja egymást.

(#76809) n_stolz


n_stolz
tag

Mi a helyes csatlakozasi modja a mosogepszifonnak a fali pvc csohoz? Beragasztom sziloval vagy van hozza speci o-gyuru vagy valamilyen idom?
Koszi! :R
[link]

n_stolz

(#76810) gerisz23 válasza n_stolz (#76809) üzenetére


gerisz23
őstag

A falban levő csőben kell lennie "O" gyűrűnek.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76812) macilaci78 válasza thEndeR (#76788) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen burkolat alá akarod rakni? A legtöbb meleg burkolat alá rakva a burkolatról ugrik a gari.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76813) thEndeR válasza macilaci78 (#76812) üzenetére


thEndeR
tag

Igen ezt elfelejtettem emliteni, laminalt padlo ala szeretnem rakni.

(#76814) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Találós kérdés:
Villanybojler fogyasztása (áram) 3 főre, folyóvizes mosogatás, csak zuhanyzás.
Havi szinten.

szerk.: 120 literes.

[ Szerkesztve ]

(#76815) gerisz23 válasza n@p@lm (#76814) üzenetére


gerisz23
őstag

Max 5000.Mi ketten használjuk,2500-ból kijövünk kb,hasonló feltételekkel.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76816) macilaci78 válasza thEndeR (#76813) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyetlen gyártóról tudok, amelyik az általános padlófűtési szabványok betartása mellett adja a garit bizonyos szériáira elektromos padlófűtés esetén. Egyik ilyen feltétel, hogy a padló max hőmérséklete 27°C lehet, itt szokott elvérezni a legtöbb rendszer, mert jellemzően 29°C maxot tudnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76817) n@p@lm válasza gerisz23 (#76815) üzenetére


n@p@lm
őstag

2500 forint?
Olyan 105 kWh/hó? (gondolom vezéreltetek van).

(#76818) philoxenia válasza #46372352 (#76801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csavarboltokba menj be, ott a megfelelő csavarhoz árulnak aránylag jó biteket, méretben passzolót vehetsz 100-150-ért darabját. A készletek igen drágák és inkább kézi felhasználáshoz valók.
Relatíve olcsó a Tactix, ilyen van nekem, készletben, de gépbe nem szívesen teszem, max egy két csavarhoz, hogy ne darálja be a sok csavar egymás után.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76819) eszmilan


eszmilan
tag

Van valakinek tapasztalata egészen világ (fehérített) laminált padlóról? Esetleg fényes felületű lamináltról?

Tisztíthatóság, tartósság, mennyire látszik rajta a kosz stb.

Valamint most mi a módi? Ragasztani az illesztéseknél vagy nem ragasztani?

(#76820) macilaci78 válasza eszmilan (#76819) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minél fényesebb, minél homogénebb egy felület, annál jobban látszik rajta minden apró egyenetlenség. És egyenetlenség alatt szennyeződést és sérülést is értek.
A fehér laminált önmagában nem gond, tisztán lehet tartani. Nem issza be a vörösbort, legfeljebb az illesztés kényesebb, a cipőnyom meg ugyanúgy ott van egy sötétbarnán is. Laminált padló az egyes rétegek egymásra halmozásából áll. A színt adó dekorréteg és a kopásállóságért felelős PU, vagy műgyanta réteg két külön dolog. A dekorréteg az, ami miatt tetszik, a felette lévő réteg, amivel találkozol.
A magas fény viszont nem praktikus. Nem arról van szó, hogy jobban karcolódik, hanem hogy azt az első hajszálkarcot is sokkal hamarabb észreveszed.

Egy matt, textúrázott, természetes fahibákat is mutató laminált padlón sokkal jobban elveszik minden használatból eredő apróság, mint egy homogén, sima, fényes laminálton.

Ma már nem divat a ragasztás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76821) gerisz23 válasza n@p@lm (#76817) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76822) Morris


Morris
veterán

Proteco kapunyitókat nagyon nyomják.
Be merjem vállalni?
Csak ezt találtam ami 230V-os motorkkal működik.
A hörmann és a sommer 24V-osak. És drágábbak is.

Esetleg még a Beninca kit-bill 4 jöhet szóba. De ez meg kifejezetten aszimmetrikus kapukhoz van.

[ Szerkesztve ]

(#76823) n@p@lm válasza gerisz23 (#76821) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!

(#76824) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok,

van köztünk vizes szakember? Fürdőszobában kellene zuhanytálcás zuhanyzót kivenni és a helyére építeni egy újat. "Vizes-burkolós" munka lenne, persze nem "ócsóért", megfizetem a jó munkát.

(#76825) föccer válasza theuprising (#76824) üzenetére


föccer
nagyúr

Ehhez inkább burkoló kell. Csináltam már ilyet, de burkolni nem tudok szépen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76826) Melack


Melack
veterán

Mende környéken keresek kollégám részére olyan embert/embereket, akik egy 4*2-es alapot megcsinálnak nekik. Fizetnek, rendesek, de kell valaki, aki ehhez ért. Tudtok ajánlani valakit?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76827) sketchifun válasza Melack (#76826) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én tudok, írj privit.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76828) föccer válasza n@p@lm (#76814) üzenetére


föccer
nagyúr

Mosogatás ~50 liter, 1 zuhanyozás szintén 70-80 liter. Ha napi 1 zuhannyal és ha 40 fokos vízzel számolsz, akkor 30 fok hőmérsékletet kell emelni 300 liter vizen. A víz fajhője ~ 4,1 kJ/kg/K, ebből kijön, hogy a víz felmelegítéséhez ~37.600 kJ energia szükségeltetik. Mivel a tárolásnak és a vízkövesedés miatt jelentős az energia veszteség, számoljunk 40.000 kJ energiával, ami 11,1 kWh-t jelent a villanyórába, ami durván 470 forint.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76829) n@p@lm válasza föccer (#76828) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi neked is!
Napelemen agyalok és ahhoz kellene számolgatnom hogy vajon villanybojlerrel mennyi áram fogyna havonta.
A többi már nagyjából megvan, klíma fűtés + a szokásos felhasználás.
De a bojlert nem tudom belőni.
Nagyon úgy néz ki hogy minimum 5 kW-os rendszer kell(ene).

(#76830) sketchifun válasza föccer (#76828) üzenetére


sketchifun
senior tag

50L? Nem sok az picit? Gépi v kézi mosogatás?

Nálunk 120l Hajdu van, mosogatás, 3 zuhanyzás egymás után simán megy.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76831) föccer válasza sketchifun (#76830) üzenetére


föccer
nagyúr

Valószínűleg nem 40 fokos víz van a boilerben, hanem (mondjuk) 90 °C, amihez engedsz (mondjuk) 10°C-os csapvizet. Ezzel (voilá) a 120 literes boilerből máris ki tudsz venni ~300 liter 40 °C-os vizet. :) Persze ez nem igaz, mert ha folyamatpsan ereszted a vizet, akkor a boilerben lévő víz folyamatosan hűl, ezért egyre nagyobb arányban kell a boiler vizét használni, de most had nem számoljak pontosabban, a lényeg szerintem átment. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76832) sketchifun válasza föccer (#76831) üzenetére


sketchifun
senior tag

Teljesen jogos, hosszú napom volt, neharagudj. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76833) gerisz23 válasza föccer (#76828) üzenetére


gerisz23
őstag

Napi?Ezt szvsz túlszámoltad.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76834) föccer válasza gerisz23 (#76833) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyságrendileg okésnak kell lennie. De le kell mérni a vízórán a havi vízfogyasztást. Ha valaki "kényelmes" életet él, simán fogyaszt ennyi vizet. Sajnos. 70-80 literes napi átlag vízfogyasztás inkább átlag alatti egy kicsivel (MO-ra most valamiért 110 liter/fő/nap rémlik teljesre (iparival együtt) és 78 liter lakosságira)

ps: No, egy 2005-ös tanulmányt találtam, ami lakossági ivóvíz felhasználással foglalkozik, amiben ~120 liter/fő/nap számot lehet kiolvasni.

sketchifun: no para, ilyenen nem fogunk összeveszni :)

Amikor nagyon spórolósra kellett vennem a figurát, akkor visszatekertem a boilert 40 fokra, így kevesebb volt a napközbeni hővesztesége. Zuhanyozás közben pedig csak a meleg csap volt nyitva, nem engedtem hozzá vizet. Simáén lehet vele fogni párszáz forintot havonta.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76835) philoxenia válasza föccer (#76834) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk négy felnőttre 10m3 fogy havonta kb., két lakásban. Ebből a legtöbb valószínűleg a WC, mert anno a Dömötör tudott két m3-t spórolni havonta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76836) föccer válasza philoxenia (#76835) üzenetére


föccer
nagyúr

Az 83 liter/nap. Spórolósabbak vagytok, mint az átlag. Pacsi érte. :) Most meg akartam keresni régebbi leolvasott vízmérő óra állást, de nem találok. Ha meglesz, akkor kiszámolom én is, de érzésre én szuper spórolós vagyok. Igaz elég nap közben nem vagyok itthon, cserébe néha itt a lányom, meg heti 2-3 napot a bnő (ha van), szóval nagy átlagba jó lesz kiszámolnom. Kíváncsi vagyok rá.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76837) philoxenia válasza föccer (#76836) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi máshol nem fogyasztunk vizet pedig, melóhelyen nincs fürdési lehetőség egyikünknek sem, persze anno pár éve még emésztő volt, az rászorít a spórolásra, mert nem a bejövő m3 ár duplája a csatornadíj, hanem jóval több a szippantás díja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76838) föccer válasza philoxenia (#76837) üzenetére


föccer
nagyúr

Melóhelyen én sem fürdök, így a vízfogyasztás döntő többsége itthon van. De pl néhány percig zuhanyozom, viszonylag kevés vízzel mosok fel (mondjuk azt sem túl sűrűn... :D), víztakarékos a mosógépem és a wc-m. Keveset főzök, ezért keveset kell mosogatni is, ivóvíznek pediglen ásványvizet iszom (flakonok szelektíven természetesen, ahogy a papírt is)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76839) gerisz23 válasza föccer (#76834) üzenetére


gerisz23
őstag

Ja hogy vizet számolgattad,bocsi:)
2-en használunk el 4,5 köbmétert havonta.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76840) philoxenia válasza föccer (#76838) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ivásra nálunk se megy a csapvíz, de mondjuk szerintem arra fogy a legkevesebb vezetékes víz az országban...
Azt nem tudom, hogy az átlagfogyasztásba belemérik-e a közkifolyós vízfogyasztásokat például.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76841) Chaser válasza eszmilan (#76819) üzenetére


Chaser
titán

nálunk itt világos van, nem hófehér de nagy része fehér, nincs baj vele, nem extra fényes
illesztéseket ragasztani nem értem mért erőltették, a click rendszernek az a lényege hogy ne ragasszák, vannak anyagok, amik úgymond impregnálják az illesztéseket, gyakorlatilag csak ott tudja bántani a víz a lamináltat, pl konyhába olyan anyagot érdemes az illesztések közé nyomni, van olyan aki konyhában is használ lamináltat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76842) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Földszinten lakok és pont az ablakom előtt van a járda a lépcsőházhoz. Szeretnék egy olyan megoldást, amivel nem kell folyamatosan a spalettát és/vagy a sötétítőtt becsuka/behúzva tartani, hogy ne lássanak be a számba. Azok a fóliák amik csak az egyik irányba engedik át a fényt pl mennyire lennének jók erre a célra szerintetek? Ha bent ég a villany és kint sötét van, akkor se látni be? Árban ezek mennyire drágák?

Másik megoldásnak még az IKEA-s rolók valamelyike jutott eszembe.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#76843) föccer válasza TheProb (#76842) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos nem működik. A fény irányából, a sötét irányába mindig átlátszik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76844) gerisz23 válasza föccer (#76843) üzenetére


gerisz23
őstag

+1 nálunk a műhelybe is ilyet tettek az ablakra(más célból),de belátni ha bent sötétebb van.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76845) mezis válasza TheProb (#76842) üzenetére


mezis
nagyúr

Tisztán látás végett: Vannak ablakok fény egy jelentős részét visszaverő fóliával és van a szemed az automatikus, nagyon gyorsan reagáló pupilláddal. Ha az ablaknak azon az oldalán állsz, ahol sok a fény (nappal), akkor pupillád szűk, ami az ablak mögött van, abból csak nagyon keveset vagy semmit sem látsz.
Bemész a szobába, ahol sokkal kevesebb a fény, pupillád kitágulva és mindent látsz ami kint van.
Lemegy a nap, kint a sötétség, szobában felgyújtod a villanyt, van bent rengeteg fény (a kintihez képest) és semmit vagy alig valamit látsz a kinti világból.
Akik meg kint vannak az ablak előtt, tág pupillával mindent látnak, ami a szobában van.
A reluxa lamellái állíthatók olyan szögbe, hogy aki alacsonyabban van (kint), az nem lát be, de fény meg fentről jut be bőven. Teljes zárásra is állítható, persze a réseken ilyenkor is szökik (migrál :DDD ) fény bőven.

mezis

(#76846) gerisz23 válasza föccer (#76843) üzenetére


gerisz23
őstag

Hozzád lenne egy kérdésem.Szobát szeretnénk lebetonozni,5cm-er vastagon,úgy néz ki c10-es betonnal,alatta lépésálló hungarocell 5cm,fóliával indítva.Megfelelő lesz így szerinted?
Estrichet elvetettem mint ötlet.23000-ért kihozzák a szükséges 1,2m3 betont,nekünk csak bekell termelni meg lehúzni egyenesre.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76847) föccer válasza gerisz23 (#76846) üzenetére


föccer
nagyúr

Teherbírása gyakorlatilag nem lesz.

- földnedves betont az alatta lévő szigetelés miatt nem tudod tömöríteni
- ha "felvizezed" és úgy húzod le, akkor meg azért nem lesz szilárdságod

Cserébe porzani fog, főleg ha még nem is utókezeled, mondván gyorsan száradjon, ami a lehető legrosszabb a betonnak.

Itt írtam róla, közérthetőbben.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76848) fasyrt


fasyrt
őstag

1. HLAK kapocs csavaros. A bejövö alu vezeteket akkor erveghüvelyezni kell, igaz?
2. 3x16A bejövönel eleg a 40A-s fi, vagy kell a 63A-s? Nem lesz harom fazisu fogyaszto egy arva tüzhelyen kivül.
3. Többsoros kiselosztoban a fazissinek között hogyan kell a kapcsolatot kialakitani?
4. Sodrott rez 2,5-es vezetek vegere erveghüvely vagy valami lapos villas saru menjen a kismegszakitoba bekötni?

Nincs több kerdesem, leültem. :)

(#76849) TheProb válasza mezis (#76845) üzenetére


TheProb
veterán

Jogos, akkor asszem a reluxában fogok gondolkozni. Vagy fólia és este behúzni a sötétítőt. Lényeg, hogy nem akarok mindig a spalettával b@szakodni, hogy ki-be csukosgassam, stb.

Ezek a fóliák amúgy félek, hogy amúgy is drágábbak lennánek, mint egy komplett IKEA-s reluxa szett.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#76850) P00By válasza Morris (#76789) üzenetére


P00By
nagyúr

A Hörmann nagyon jó (Mondjuk gondolni kell a jövöre is, 90+áfa egy vezérlés hozzá, a karhoz nincsenek alkatrész hanem komplett csere, ha vki ragaszkodik a német minoseghez, az 5 ev jotallashoz es nem bánja a magas alkatrész árakat.) Csak nem ehhez a kapuhoz. Én az infóid alapján Roger motort választanék hozzá, meg egy Eco 2-es vezérlést.

76822: Proteco bizonyos típusai ajánlottak, azokkal különösebb baj nincsen, jó az alkatrész ellátotság es az alkatréaz árak is rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.