Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76851) philoxenia válasza TheProb (#76849) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nappal a normál csipkefüggönyök is szinte teljesen meggátolják a belátást...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76852) Morris válasza P00By (#76850) üzenetére


Morris
veterán

Proteco leader 4-et néztem. Ez 89k lenne.

Ez a roger motor miben másabb?
Beninca?

(#76853) sketchifun válasza fasyrt (#76848) üzenetére


sketchifun
senior tag

1.Igen, bár sokan nem tesznek, én szoktam.
2. A FI nem túláramvédelemre való, nem ez a feladata. Ennek ellenére érdemes a 63A,hogy teljes terhelésen is megbízhatóan működjön.

3.Villás sín esetén, amit a kismegszakító erre kialakított helyére dugsz, akkor 10-es MKH a vezetéknek szolgáló lyukba csavarozva. Ha nem villás, akkor veszel villás vezetékbekötő elemet, és abba csavarozol 10-es MKH-t.

4. Érvéghüvellyel elegendő, de erre való préssel tedd fel a vezetékre.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76854) macilaci78 válasza gerisz23 (#76839) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi 7-et, ezzel a társasház takarékosabbjai közt vagyunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76855) fero02 válasza fasyrt (#76848) üzenetére


fero02
veterán

1. Tegyél. Alura tenni kell.

2. Bőven elég a 40A/30mA-es.

3. 6-os MKH-val átkötöd a fázisokat a 2 sor között. Célszerű "U" véggel rendelkezőt venni, mert így a vezeték befogatása sokkal egyszerűbb és biztonságosabb is, mint ha csak egy sima villás alá/mellé fogatnéd be.

4. Érvéghüvely tökéletes lesz.

(#76856) fasyrt válasza sketchifun (#76853) üzenetére


fasyrt
őstag

1,4: Persze, megveszem az érvéghüvelyhez a fogót. Konkrétan ezt néztem ki. Vagy a tömör aluhoz inkább a hatszögletű profil kéne? Vagy én lihegem túl?

2: Nem túláramvédelemre gondoltam, hanem a terhelhetőségére. De megy akkor a 63A.

3: köszönöm, világos.

2x18-as hager falon kívüli szekrény lesz szerelve a mostani helyett. Majd este mutatok képet, én nem is értem, hogy lehetnek az emberek ennyire gondatlanok... (Használt lakás lesz márc végén vásárolva, villannyal kezdödik a felújítás.)

Szerk.: Megtaláltam felhőben a fotót: [link]

Szerk2: köszönöm a fero02 és pjen válaszait is.
Akkor marad a 40A 30mA, A karakterisztika, 4 pólus a fi-ből.

Villás színnel dolgoznék, szép, nagy felületet ad. ABB megszakító volt a kezemben, abba viszont csak a sima fázissín ment bele. Márkafüggő, hogy melyik fogad villás fázissínt?
Elég a 6kA zárlati áramig működő megszakító, vagy kell a 10kA-es?

[ Szerkesztve ]

(#76857) pjen válasza fasyrt (#76848) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 30 év távlatában sincs érvég az AL vezetéken.Ott álltam óra cserénél,nincs rajta,és nem is tettek.3x16-hoz bőven elég a3x40A fi relé,még a 3x 25 is.De árban alig különbözik,bővítésnél még jól jöhet a 40-es.

(#76858) gerisz23 válasza föccer (#76847) üzenetére


gerisz23
őstag

Utókezelve lesz,felvizezve nem.Sok teher amúgyse megy rá.Pár szekrény,egy ágy.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76859) Chaser válasza gerisz23 (#76846) üzenetére


Chaser
titán

A "csak be kell termelni" resz az izgalmas, ha kifogsz egy olyan napot mibt tegnap, v melegebbet akkor foleg
Lehet a zsakos esztrich dragabb, de nem 1-2 evre betonozol, logisztika reszet elmondtam, ha meg dragabbra is jonne ki mint tuzepnel, szallitas es behordas alacsony ktsge miatt olcsobb lesz

Szerk: szept. vegen, oktober elejen csinaltuk a szobat, ablak becsukva termeszetesen, mar menet kozben kotott, nem vizeztem tul, ha kinn eros szel van es meleg abbol nem betonozas lesz hanem taknyolas

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76860) RexpecT válasza philoxenia (#76835) üzenetére


RexpecT
addikt

2 felnőtt, csak itthoni zuhanyzás és mosás, így havi 3-4 köbméter a vízfogyasztás. Mosogatógép az nincs.
Villanyszámla havi 7-8,5k(nem átalányt fizetünk), elektromos bojler, elektromos sütő és főzőlap, 220l-es hűtő.
Napi szinten 14-16 órát megy a gép vagy a laptop illetve egy 24 colos monitor, mert itthonról dolgozok, illetve a 2 TV(mindkettő 40 colos LCD) is megy átlag napi 2-3 órát.

Az átlag user úgy pazarolja a természeti erőforrásokat mintha nem lenne holnap. Szomszéd is olyan hülye, hogy puffog a szemétszállítási díj miatt, meg hogy szelektíven kellene gyűjteni a szemetet, de a PET palackokat úgy b*ssza bele a sima kukába, hogy mind teli van levegővel.

[ Szerkesztve ]

(#76861) varsam


varsam
őstag

Födém feltöltéshez a tervezőnk azt ajánlotta, hogy valami hungarocell szerű gyönggyel kevert betonnal töltsük fel az alapot (nem perlit). Legalább kb 20-25cm vastagságra van szükség, annyira hogy még a gerendák fölött is legyen 2-3cm (korábban az egész salakkal volt feltöltve)
A táblás szigetelés sajnos nem jó, mert egyrészt a gerendák nem egyenesek hanem trapéz alakúak, másrészt a gerendák közt sem sima az alja, hanem ilyen kazettás kialakítás van. Itt látszik talán a képeken:
Kép1
Kép2

Ez a szint alatt amúgy szuterén van, illetve az emelet is ugyanígy néz ki és így lenne megoldva.
Majd erre menne rá a padlófűtés. Jó ez a megoldás?
Milyen költsége lehet ennek? kb 75m2-ről lenne szó.

(#76862) Chaser válasza varsam (#76861) üzenetére


Chaser
titán

Kerdezd meg pontosan mirol beszel es mennybe kerul, perlit lesz az sztem, szarazon, letezik meg parafa granulatom, ho/hang szigetel, vizallo, ilyen mennyisegnel biztos marha draga
Ha olcson akarod meguszni szaraz honokkal toltod fel, salak tomege helyere megy, fedonek valami granulatum, xps es beton

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76863) P00By válasza Morris (#76852) üzenetére


P00By
nagyúr

A Rogereket ismerem és megbízom bennük. Benincat nem nagyon ismerem.

Ez a Proteco jó lenne neked. A vezérlését bonyolult programozni, aki nem szokott olyat szerelni nem biztos, hogy meg tudja csinálni. Gardengate Twist vezérlés is jó hozzá és azt jóval egyszerűbb beállítani.

(#76864) pjen válasza varsam (#76861) üzenetére


pjen
félisten

Van nikecell gyöngy,zsákban lehet kapni.A salakkal mi bajod ami most van

(#76865) varsam válasza pjen (#76864) üzenetére


varsam
őstag

Igen, ilyen nikecell, eps, polisztirol (bármelyik név is a jó) golyókra gondolt.
Salak már kint van...

(#76866) pjen válasza varsam (#76865) üzenetére


pjen
félisten

Igen aztán láttam.Nem semmi megkeverni,száll mindenfelé.A keverő száját be szokták fóliázni amíg forog.Nem tom mi van alatta,de nagyon szárazra keverd,mert minden leázik.

(#76867) varsam válasza pjen (#76866) üzenetére


varsam
őstag

ettől kicsit félek én is, hogy a fél utca ezzel lesz beborítva. Ennek kell akkor egy fóliasátor vagy valami.

Gyors kalkulációval 80m2 20cm vastagon akkor 16m3 ilyen beton kell. Ennek kb mennyi lehet az ára? Ott helyben akarnák bekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#76868) pjen válasza varsam (#76867) üzenetére


pjen
félisten

Árakat nem tudok,én perlitet kevertem.Mindent bele tettem a gépbe,bekötöttem egy fóliával,és beindítottam.

(#76869) gerisz23 válasza Chaser (#76859) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért 1-2 év alatt nem megy tönkre,4cm-en az eszzrich meg törik,reped.2óra alatt 3-an betermelük azt az 1,2 m3-ert.Estrich alsó hangon 60k,és ugyanúgy kell rá aljzatkiegyenlítő,meg 1-2 nap mire kész lesz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76870) DoItYourself válasza varsam (#76867) üzenetére


DoItYourself
addikt

Stavmatban láttam ilyet régebben, de biztos lehet kapni máshol is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76871) Chaser válasza gerisz23 (#76869) üzenetére


Chaser
titán

Nalam nem repedt, ha a termeknel az van h 4cm akkor 4cm is eleg, fel tonnas terhelest is kapott azota tobbszor, terhalo kell bele
Te lakasod, ha mar kesz beton bepumpaltatnam, idojaras fuggvenye de nagyon lukra lehet futni azzal amit akarsz, foleg ha olyanok csinaljak akiknek nem ez a munkaja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76872) pjen válasza gerisz23 (#76869) üzenetére


pjen
félisten

Az a kiegyenlíő elég húzós árban,ha hívnál egy szakembert aki normálisan elhúzza a betont,nem lenne olcsóbb és egyszerűbb?

(#76873) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

50 literes bojler vályogfalra rögzítéséhez milyen dűbelt javasoltok?
Illetve bojlerből a Hajdú és Ariston között indokolja valami a kétszeres szorzót a Hajdú javára?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#76874) pjen válasza Szakbarbár (#76873) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen vastag az a vályog,de én átmenő csavarokat tennék,nagy lemez alátétekkel.

(#76875) Chaser válasza pjen (#76872) üzenetére


Chaser
titán

Abbol minimalis kell ha korrektul csinaljak, en is csak azert ontettem le, h a porozus felulet sik legyen
Valyog falba menetes szar sztem, kuvulrol lemez ahogy mondod, vagy inkabb erosebb sarokvas - lehet nem igy hivjak -, nalam ugy lesz a teglaba is teve amit visszafalaztunk

Szerk:
Szakbarbár
Ha ariston akkor velliseket nezd, teglatest forma, fuggoben es vizszintesen is szerelheto, 7 ev gar, azoknal mar nem lesz hajdu javara. 2*-es szorzo:) de nem is veszesek, a csucs wifis 80-as van 100e korul, ez alatt meg ket modell van, talan a pro es a sima ha jol remlik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76876) gerisz23 válasza pjen (#76872) üzenetére


gerisz23
őstag

Szaki lesz vszleg,párom papája csak idős,nem szívesen térdeltetném betont húzni.
Laminált parketta alá vannak vastagabb alátétek,auok mennyire lehetnek jók ha nem teljesen sík a felület?

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76877) Szakbarbár válasza pjen (#76874) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

60-as fal van, illetve van egy falrész ami tömör tégla, de oda nem biztos, hogy beférne és messze van a vízvételi pontoktól. Ráadásul.pont tegnap fixáltam le a vizessel, hogy mi merre fog menni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#76878) Chaser válasza gerisz23 (#76876) üzenetére


Chaser
titán

Mivel nem puhak igy legyen sik a felulet, par mm lehet 2m-ben papir szerint, nagy gond nem lesz, max az illesztesek eltornek
Ha meg nem huzott egyikotok se betont terdvedo legyen mindenkepp, ha mar copik' az ember legalabb terde ne kopjon ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76879) macilaci78 válasza gerisz23 (#76876) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semennyire. Az alátét nem szintezésre van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76880) st6969


st6969
őstag

Volt szó róla nem is olyan régen, de most hirtelen nem találom...
Felső konyhaszekrényt kellene felfúrni panelba (beton). Milyen tipli javasolt? 8x50? 8x60? 10x60?
Mit gondoltok? Kicsit overkill-nek tűnik az utolsó...

(#76881) pjen válasza gerisz23 (#76876) üzenetére


pjen
félisten

A nagyját ti is el tudjátok húzni,szaki inkább a szintezéshez,és az utolsó simításokhoz kell.

Szakbaóbár:Én változatlanul az átmenő csavart alátéttel,támogatom.Vagy tipli,jó hosszú ,és a bojler alá egy láb.

[ Szerkesztve ]

(#76882) Met válasza st6969 (#76880) üzenetére


Met
Topikgazda

Én téglába 10x70-el raktam fel a hagyományos két felfüggesztési pontosat.
Két hete átszereltem az IKEA sínesre, a két végén meghagytam az eredeti tiplit, közöttük 8x50-es ment.
Egy hete a konyha másik oldalára raktam fel szintén IKEA sínest végig 8x50-el, mindkettő fent van még :)
Winner amúgy azt írta korábban elég a 8x50-es tipli.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76883) sketchifun válasza st6969 (#76880) üzenetére


sketchifun
senior tag

8x60, ha csak két helyen tartja. Ha 4 csavar, 8x40 is jó.

Perlit téma:

Egyszer láttam élőbe. Okosotthon, villany, fűtés elosztók, riasztó központ, IT központ, redőny vezérlő, hőszivattyú vezérlő volt egy helyiségben, 3x1,5 alapterületen. Annyi volt a cső, hogy nem tudták rendesen fektetni a szigetelést rá, ezért zsákban hoztak ilyen golyókat, azt keverték a betonba, és avval lett leöntve.

De 80m2-re szerintem pumpáltasd, 16m³ az rengeteg, minimum 2 mixernyi.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76884) fasyrt válasza fasyrt (#76856) üzenetére


fasyrt
őstag

Melyik markak fogadjak a villas sint?
ABB-röl es Siemensröl mar tudom, hogy csak a tüskessel operal.

(#76885) 7Sony7 válasza fasyrt (#76884) üzenetére


7Sony7
addikt

General Electric (GE)

-

(#76886) sketchifun válasza fasyrt (#76884) üzenetére


sketchifun
senior tag

Schneider Electric, Legrand, Hager.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76887) st6969 válasza Met (#76882) üzenetére


st6969
őstag

& (#76883) sketchifun
Köszönöm

(#76888) fasyrt válasza sketchifun (#76886) üzenetére


fasyrt
őstag

es 7Sony7: Köszi!

Tüzhely bekötese 3x16A megszakitora 8 meteres tavon 5x2,5 vagy 5x4 mm2-es kabel ajanlott? Tudom, hogy a több sosem art, nem az a par forint szamit, hanem a hely.

(#76889) fero02 válasza fasyrt (#76888) üzenetére


fero02
veterán

5x2,5 MKH jó lesz.

(#76890) ctrlaltdel13 válasza Szakbarbár (#76877) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha nem akarod átfúrni a falat,akkor 2k ragasztó,szitahüvely,menetesszár beragaszt, és meg is vagy.

(#76891) fero02 válasza fero02 (#76889) üzenetére


fero02
veterán

Bocsánat, MT-t akartam írni.

(#76892) fasyrt


fasyrt
őstag

Köszönöm ismet. :R

Sz.: off, @fero02.

[ Szerkesztve ]

(#76893) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
Kimondottan epitkezessel kapcsolatos PH topik van?
Nem talaltam sajnos.

Ha mas nem, felteszem a kerdest itt:
Adott egy 9 meter szeles, hosszu, osszesen ~400nm epitesi telek. Lehetseges ezen epitkezni? :U Az egyik szomszed epulet a telekataron van, a masik jo 4 meterre, most ha itt is ervenyesek a tuzvdelmi szabalyok, akkor el kell hagyni 6-6 metert? Szoval fel lehet ra huzni egy egy meter szeles epuletet? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#76894) csibor


csibor
őstag

Nagyon erős műanyagragasztót keresek, kemény műanyaghoz. Szivattyút fejre ejtet a szomszédom, menetes részét meg kéne próbálni ragasztani.

(#76895) föccer válasza DNReNTi (#76893) üzenetére


föccer
nagyúr

A telek építési besorolásától függően lehet beépítettésget elérni. Ez általában 3% külterületnél, 30% lakóövezeti belterületnél, de minden esetben a helyi építésügyi szabályzat szabályozza. Menj be a helyi önkormányzathoz, ott tudnak a témában hiteles felvilágosítást adni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76896) pjen válasza DNReNTi (#76893) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk csak hármat kellett. A 12 ből 9 et be lehetett, ikerházak. Önkormányzat a mérv adó.

(#76897) DoItYourself válasza DNReNTi (#76893) üzenetére


DoItYourself
addikt

Helyi önkormányzatnál kell az ilyesmit megérdeklődni, vagy feltúrni a honlapjukat, helyi építési szabályzatot keresve, milyen övezet, mennyi a beépítési százalék, oldalhatáros, zártsorú stb. beépítés engedett-e. Ha van építési osztály, akkor fel kell őket hívni, és helyrajzi szám alapján érdeklődni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76898) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Koszi mindenkinek. A beepitheto terulet 30% egyebkent, ezt mar tudjuk, de az elhagyando tavolsagok homalyosak. Feltunoen olcso telek, mellekeltek hozza egy tervet is, de az nem engedelyes, csak egy terv. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#76899) philoxenia válasza csibor (#76894) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Epokitszerű kétkomponensű ragasztókkal próbálkoznék.Például.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76900) csibor válasza philoxenia (#76899) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm, megpróbálom :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.