Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76401) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76400) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Családi háznál milyen az a statikai fal?

(#76402) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76401) üzenetére


Chaser
titán

amilyen társasháznál is, födém tartó fal, ami általában külső, de lehet mellette belső is - külső mindig az -, 30-40cm, válaszfal 10-20cm, statikai falhoz nem szokás csak úgy nyúlkálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76403) pjen válasza Chaser (#76400) üzenetére


pjen
félisten

Családi házon mért kéne terveztetni?Hívsz egy Kőmüvest és megcsinálja.Kinek mi köze hozzá.

(#76404) Chaser válasza pjen (#76403) üzenetére


Chaser
titán

gondolom valamikor meg kellett terveztetni a házat, már kivitelezéskor sem lehet tőle eltérni, nyilván utána sem
pl azért mert ha nem jól sikerül és valami leszakad emberek halhatnak meg?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76405) amargo válasza Nkboy (#76397) üzenetére


amargo
addikt

Rákérdezek kollégámnál, mert elvileg volt kimutatása és nekem is extrém magasnak tűnik ez az ár, mondjuk a tied meg extrém alacsony (gondolj bele csak a munkadíjba - nem borsod/alföldön van a ház ahol egy tányér levesért kiverik a falat neked), ennyiért el is vállalod vagy tudsz rá szakember, mert akkor jöhet a contact? :)
Én olyan 200e/db környékére saccolnám, de pont erre vagyok kíváncsi, hogy most milyen árakkal érdemes számolni.

(#76399) ctrlaltdel13: Igen ez a cél, csak előtte tájékozódok itt is, gondoltam szakik is vannak itt.
(#76403) pjen: Ezt most komolyan kérdezed? HÉSZ mond valamit?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76406) pjen válasza Chaser (#76404) üzenetére


pjen
félisten

A kivitelezésnél is eltérnek időnként a tervtől.Nekem például régi házba ajtót vágtak a fő falba.Attól,hogy 2sor téglát kivesznek egy méter szélesen,nem dől össze a ház.

(#76405) amargo:igen,komolyan.Hész nem mond semmit,de utána nézek.Ismerősék vettek a 18.ker be egy családi házat.Két ablakot is vágtak,nem is kicsit,senkitől nem kértek engedélyt,tervet.

[ Szerkesztve ]

(#76407) Chaser válasza pjen (#76406) üzenetére


Chaser
titán

ilyen alapon mindenki azt csinálna amit akarna, sztem nem egészen úgy működik ez:) de nagyon egyszerű, be kell battyogni építési hivatalba, vagy hívják ahogy hívják, és meg fogják mondani egyértelműen terveztetési/engedély köteles főfalakkal játszani, vagy sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76408) pjen válasza Chaser (#76407) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez az,nem kell bebattyogni,megcsinálod és passz.Társas háznál nyilván nem így működik.

(#76409) Chaser válasza pjen (#76408) üzenetére


Chaser
titán

hol tudom elolvasni az ide vonatkozó jogszabályt?:)

szerk:
én hirtelen ezt találtam:
A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete alapján építési engedély nélkül végezhető tevékenységek [1]:
2.

Meglévő építmény utólagos hőszigetelése, homlokzati nyílászáró cseréje, a homlokzatfelület színezése, a homlokzat felületképzésének megváltoztatása [5].
azt egyik pontnál sem láttam, h fő falnál nyílászáró áthelyezése engedély nélkül zöld utas lenne

szerk2:
A 482/2016. (XII. 28.) Korm. rendelettel a tartószerkezeti rendszer megváltoztatásának engedélykötelessége hatályon kívül helyezésre került. 2017. január 1. napjától amennyiben az épület rendelkezik jogerős és végrehajthat építési engedéllyel, a tartószerkezeti rendszer kivitelezés során történő módosítása miatt már nem kell külön módosított építési engedélyt kérni.

itt sem tér ki utólagos módosításra, h téged érdekel-e vagy sem, h családi háznál lehet-e engedély nélkül hackelgetni, az sajnos nem releváns

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76410) pjen válasza Chaser (#76409) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,családi ház esetében nem is érdekel.

(#76411) ctrlaltdel13 válasza amargo (#76405) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Képek nélkül, mit vársz?
Látatlanba ha valaki mond itt neked valamit,az komoly szakember lehet🤔

(#76412) föccer válasza Chaser (#76409) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmilyen tartoszerkezethez nem lehet hozzanyulni terv es engedely nelkul. A teherhordo falba nyilast vagni pediglen eleg erosen ennek minosul.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76413) Nkboy válasza amargo (#76405) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem, a 600K akkor is enyhén túlzó.

Legyen szó például egy, 180/180-as ablakról. A kibontása legyen 10.000FT.
Odébb kell vésni 50 centit, azért mit lehet számolni? egy 5ezrest. Kell áthidaló, legyen 3 darab/nyílás (38-as fal).A 2 méteres áthidalónak 4000 darabja. (De ugye nem kell olyan hosszú.) Meg kell durván 16 darab tégla a pótlásra. Áthidaló rakása, legyen 5000 darabja.

Akkor, szerintem:

Kibontás: 10000
Vésés: 5000
Tégla: 9000
Falazás: 10000
Áthidaló:12000
Áthidaló rakás: 15000
Ablak visszaépítése: 10000

Ez úgy 71000 pénz, meg számoljunk egy 20-ast, egyéb dolgokra. legyen 91ezer/ nyílás. Meg kérjünk számlát, +27% ami nagyjából 116000 FT/ablak

Lehet keveset számoltam, bár szerintem ez így elég korrekt. De lehet, hogy kihagytam valamit. :) De még így is messze van a 600-tól.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76414) Chaser válasza föccer (#76412) üzenetére


Chaser
titán

én is így gondolom józan pH@raszti ész alapján

szerk:
Nkboy
vésés nagyon nem 10e ft, klímásoknál ha plusz fúrás kell 40-es falba, az 5e ft+ áfa:)
úgy gondolom számlával, hivatalosan, "mennyiségi kedvezménnyel" 100-150e ft/áthelyezés, anyagokkal együtt - és még ez is nagyon sok -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76415) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76409) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Te melyik osztályon dolgozol a hivatalba?
A mai világba aki nem életképes és egyből a hivatalba szalad engedélyért az vastag és nyitott pénztárcával rendelkezzen.
Az öltönyös a asztal mögül biztos megmondja hogy lehet életveszélymentesen kivitelezni, nem egy jó szakember akit kihívsz.

(#76416) pjen válasza föccer (#76412) üzenetére


pjen
félisten

Az ikremnek tavaly lecserélték a tetőt,fogó párokat cseréltek,a szarufákat megemelték,léceztek szigeteltek,most 15 cm magasság különbség van a két tető között.Mindenféle engedély és terv nélk.űl

(#76415) ctrlaltdel13:+5000

[ Szerkesztve ]

(#76417) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76415) üzenetére


Chaser
titán

nem dolgozom hivatalban, elég sajnálatos ha egyeseknek látatlanban főfalak bolygatása "piszlicsáré" dolog, és az okos fejükkel csak úgy eldöntik, h nekik megkérdezni sem kell senkit erről, jójazúgy'..de, ha esetleg valami nem úgy sikerül, akár kivitelezés közben, akár később, és valaki megsérül, ne adja ég egy gyerek, akár meg is hal, nem tudom a nagy okosok hogy számolnának el a lelkiismeretükkel - az meg másik, h kicsiny életük hátralevő részét valószínűleg olyan helyen töltenék, ahonnan nincs kijárás -
én itt befejeztem, maradjunk annyiban, ha jogszabály azt mondja kell terveztetés és engedély, akkor kell, ah azt mondja nem kell, akkor nem kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76418) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Tavasszal tervezem korlatot csinaltatni a teraszra es le is fedetni egy korben. Az elkepzeles az lenne, hogy telre valamelyest zarhatova tenni, mint egy telikert jelleggel.
Extra nagy elvaras nincs tole, nem ott akarok kavezni a minusz 20 fokban, de ha mar annyit lehetne kihozni, hogy a novenyek ott attelelnek, ergo fixen 0 fok folotti homerseklet lenne futes nelkul, annak mar nagyon orulnek.

Es ehhez jonne a kerdes, hogy milyen olyan megoldas lehetne, amivel az oldalat lehetne zarni telre, de nyaron nyitotta tenni??? Remelem atjon mit is szeretnek megtudni :F
Amire en eddig gondoltam, hogy ponyva, esetleg olyan muanyag/polikarbonat elemek, amiket telre be lehtne illeszteni a fuggoleges reszekhez.

Van erre barmi bevalt megoldas?

Koszonom!

(#76419) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76417) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

2 ember fajta van, aki a probléma megoldását keresi és aki a nem lehet-et magyarázza végtelenségig. Magadra ismertél valamelyikbe ugye.
Ne keverjünk már ide gyerekeket,hogy meghal stb.
Mit keres egy építkezésen gyerek?🤔

(#76420) Csabroncka válasza ctrlaltdel13 (#76419) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kint játszik a sódernek és vakoláshoz való homokban ;]

"in medias res"

(#76421) ctrlaltdel13 válasza Csabroncka (#76420) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sisakkal a fején,ja életképes gondolat.

(#76422) föccer válasza pjen (#76416) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem vonom kétségbe, hogy ez így történt, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne terv és engedélyköteles.

Amíg a szomszéd nem fotózza és jelenti fel őket, addig nincs baj. Rosszabb esetben amíg nincs munkahelyi baleset.

Érted a különbséget. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76423) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76419) üzenetére


Chaser
titán

nem, több fajta ember van, kitárgyaltuk tegnap is, probléma megoldó készségből mindig jó voltam, de generálni lehetőség szerint nem szeretek
nem emlékszem, h építkezésen levő gyerekekről beszéltem, értő olvasás?
"de, ha esetleg valami nem úgy sikerül, akár kivitelezés közben, akár később, és valaki megsérül, ne adja ég egy gyerek, "
én a problémák megoldását keresem, de olyanokkal nem szoktam játszani ami szélsőséges esetben valaki életébe is kerülhet, ha hatályos jogszabályok szerint _kell_ terv és engedély, akkor kell, nem te fogod eldönteni
gondolom az se tetszik, hogy pirosnál meg kell állni, nekem sem mindig, de kívánság műsor tibi bácsinál volt, nem jogszabályoknál van - persze ami nem veszélyeztet senkit lehet kiskaput találni adott esetben -
úgy látom ma személyeskedés napot tartanak páran, ha ettől jobb az egodnak hajrá

szerk:
föccer
erre szokták mondani, ami késik nem múlik:d épp elég szomszéd feljelentgetős sztori van, anno egyik ismerősöm előteret épített bejárati elé, könnyű szerkezetből, feljelentették, elbontatták vele + büntetés, ma már ez elvileg nem engedély köteles, de ez ma van, hogy kell-e hozzá terv azt nem guglizom ki:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76424) pjen válasza föccer (#76422) üzenetére


pjen
félisten

Mért fotóznám és jelenteném fel,mi közöm hozzá.Normálisan helyre állították a tető bádogozást.Megvettük a kilencvenes években a B.Csabai cserepet,szinte az egész telep,legalább 1000 ház.25 év alatt szinte mindet cserélni kellett,saját költségen,hisz a hosszadalmas jogi procedúrának nincs értelme.Akkor még legyen + költség az engedélyeztetés is?Ha olyan rendeletet tudnak hozni,hogy engedély köteles,olyat mért nem,hogy a nyilván való selejtet cseréljék.

[ Szerkesztve ]

(#76425) Nkboy válasza pjen (#76424) üzenetére


Nkboy
senior tag

Te, lehet hogy nem, de vannak olyan szomszédok, akik nincsenek jó viszonyban egymással. Ők azok akik azt figyelik mibe lehet belekötni.
Biztos hallottál már olyanról, hogy el kellett bontani a garázst, mert nem volt engedély.
Vagy amikor átlóg a faág, majdnem összeverekednek miatta. Vagy 30-40 centi miatt képes évekig pereskedni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76426) föccer válasza pjen (#76424) üzenetére


föccer
nagyúr

Van fogyasztóvédelmi törvény. Nem értem a felháborodásodat. :S A jogszabályokat nem én készítem.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76427) pjen válasza föccer (#76426) üzenetére


pjen
félisten

Én nem vagyok felháborodva,csak leírtam a tényeket.Egyébként csak,hogy valamit írjak az építésügyi szabályokról.Mikor a telepet parcellázták 100 négyszögöles telkeket adtak,ikerház,5 m előkert,magasság korlátozás.25% beépíthetőség.A leendő lakók beadták a terveket engedélyeztetni,és a ház alatti pince garázsból csak egészen speciális járművek tudtak volna kiállni a meredekség miatt.Mi történt?Szinte minden utca kíjjeb tolta a kerítést+kibetonozta a ferde lejárót a gyalog járdára.Senki nem foglalkozik vele.A telepen gyalog járdák nem alakultak ki.És minden meg van oldva.

(#76428) csemberlen válasza pjen (#76427) üzenetére


csemberlen
őstag

ez melyik telep?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76429) pjen válasza csemberlen (#76428) üzenetére


pjen
félisten

A madár domb.

(#76430) Chaser válasza pjen (#76427) üzenetére


Chaser
titán

az akkor volt, ha leokézták, átvették, mázli, ettől független ha akarnák valószínűleg ma is bele köthetnének, ha mást nem pénzbírság ott mindenkinek, sztem senki nem díjazná, de ha a tervektől eltért nem lenne jogalapja vitázni, fellebbezni kellett volna a lejáró meredeksége miatt pl, de pl ez iolyan módosítás, aminél nem állhat fenn állag romlás veszélye, max az utcakép járdahiány miatt megváltozott, közvetve nem veszélyeztet senkit
jogszabályok pedig vannak, ha szeresük' ha nem, nem lenne annak jó vége ha mindenki a saját feje után menne
sztem azért ne reklámozd, fene tudja itt is ki jár, ki nem jár ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76431) pjen válasza Chaser (#76430) üzenetére


pjen
félisten

Ez már lassan egy 30 éves zörténet.

(#76432) csemberlen válasza pjen (#76429) üzenetére


csemberlen
őstag

Szépen kinőtte magát, mi is pályáztunk oda, aztán virág-telep lett belőle, majd önálló ház.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76433) sketchifun


sketchifun
senior tag

Egy jó kőműves 2 nap alatt kibontja a régi ablakot, a megfelelő helyet az újhoz, és az oldalát is felfalazza. Másnap berakja az áthidalót, és felvakolja. Egy ilyen átrakás az áthidaló méretétől függően nem lehet nagyon több 100k-nál.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76434) pjen válasza csemberlen (#76432) üzenetére


pjen
félisten

Virág telep nagyon szép.Végül is ,önálló házak ezek,csak egymás mellé vannak építve.nem sorház jelleg.Így picit nagyobb telek maradt.

(#76435) philoxenia válasza sketchifun (#76433) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az se mindegy azért, hogy milyen fal, milyen áthidaló, mennyivel kell arrébb tenni az ablakot....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76436) sketchifun válasza philoxenia (#76435) üzenetére


sketchifun
senior tag

Családi ház, gondolom nem vasbeton. És valóban, nem mindegy, mennyivel kell odébb, de átlag fél-1métert írt.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76437) philoxenia válasza sketchifun (#76436) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk például harmincas vázkerámia a fal, azért nem mindegy, hol bontod, milyen módszerrel, hogy ne robbanjon, az áthidaló tartson is és a födém se mozduljon el közben...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76438) sketchifun válasza philoxenia (#76437) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezért írtam, hogy jó kőműves, nem a 'Józsi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76439) philoxenia válasza sketchifun (#76438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az drágább szerintem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76440) Chaser válasza philoxenia (#76439) üzenetére


Chaser
titán

két emberes eleve, egyik bont, másik takarít közben, zsákol, kihord, egyik bekeveri az anyagot, behordja, másik falaz, vagy utána mindkettő falaz, két kompetens emberkének 2 munkanap kb, de legyen 3, megfelelő szerszámokkal, az mindegy is milyen fal, egy frankó horonymaró és/vagy nagy flex téglakoronggal mindenképp üdvös, utána csak ki kell csapkodni ami nem kell, fél méter az rengeteg törmeléket termel, 10cm-t kellett bővítenem kb 25cm mélyen, 1,1m magasságban, már az is szép volt, viszont 600e ft az röhej, komplett új ablakkal együtt is, mai pesti falui árakat ismerve 100-150e közt valahol tokkal-vonóval

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76441) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, kőzetgyapot van tekercsben, mint az üveggyapot?

-

(#76442) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76423) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"akár kivitelezés közben, akár később, és valaki megsérül, ne adja ég egy gyerek, akár meg is hal,"
"nem emlékszem, h építkezésen levő gyerekekről beszéltem, értő olvasás!"

A kivitelezés közben, nálam belefoglalja az építkezésen levőt. Csak hogy értő olvasás🤔

(#76443) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#76441) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én nem láttam még,de ki tudja.

(#76444) r.levente75 válasza zazahoho (#76390) üzenetére


r.levente75
addikt

Le kell szedni őket. Lecsiszolni vagy legyalulni a fáig. A hibás léceket ha van ilyen cserélni. Megfelelő előkészítés után a Tikkurila finn kültéri festékét használni. Tartósságra ez a legjobb de ez sem csodaszer. A fával főleg ha kültéri mindig foglalkozni kell!

(#76445) 7Sony7 válasza ctrlaltdel13 (#76443) üzenetére


7Sony7
addikt

Na de jó. Köszi.

-

(#76446) pjen válasza zazahoho (#76390) üzenetére


pjen
félisten

Milyen fa? Léc tetejére ki fém sapka. Kátrány festék, mint régen?

(#76447) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#76445) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Miért számít? Milyen felhasználásra lenne?

(#76448) föccer válasza 7Sony7 (#76441) üzenetére


föccer
nagyúr

kőzetgyapotot még nem láttam tekercsbe. Ha a sárga Ursa tekercsre vagy kíváncsi, az üveggyapot.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76449) 7Sony7 válasza ctrlaltdel13 (#76447) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem olyan vészes, csak egy előtetőt akarok le hő-hangszigetelni, és úúútálom az üveggyapot szúrását, ék köhögök tőle. Gondoltam, akkor lesz kőzetgyapot. Keresem, hát nem találok, csak táblásat. Na, majd meglátom...

Föccer: Ja, tudom, csak valamiért azt gondoltam, abból is van tekercs.

[ Szerkesztve ]

-

(#76450) pjen válasza 7Sony7 (#76441) üzenetére


pjen
félisten

A knauf nak van. Naturoll pro.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.