Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76451) ctrlaltdel13 válasza pjen (#76450) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A google üveggyapotnak hozza.

(#76452) 7Sony7 válasza pjen (#76450) üzenetére


7Sony7
addikt

Adatlapja szerint üveg. Pedig már kezdtem megörülni. Mindegy, egyszer kell berakni, úgyis teszek alá- fölé fóliát, gondolom nem fog hullani belőle a szúróka.

-

(#76453) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#76452) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez télikert lenne? Minden oldala zárt?

(#76454) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76442) üzenetére


Chaser
titán

szerintem ne erőltessük, ha gondolod mutasd meg egy nyelvésznek a mondatot, az h te mit gondolsz erről, pont annyira nem releváns, mint hogy azt gondolod, hogy te majd úgy értelmezed a jogszabályt ahogy akarod
sok fajta ember közül rád is illik vmelyik, nem firtatnám melyik, továbbiakban légyszíves hanyagolj

szerk:
7Sony7 obiban láttam érdekes sötét barna színű és tapintású ásványgyapotot tekercsben, valószínűleg pont az emlegetett knaufot, ui. színe van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76455) pjen válasza 7Sony7 (#76452) üzenetére


pjen
félisten

Ásvány gyapot néven van. Knauf insulation. Barna tekercs.

(#76456) csemberlen válasza pjen (#76434) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát nem önállóak, hanem ikrek leginkább mindkét telepen, picike telekkel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76457) csemberlen


csemberlen
őstag

Csak halkan mondom, hogy nem egészen jól írtátok le egy új áthidaló berakását..
Előszór is alá kell dúcolni, hogy a kiszedéskor a súlyt megtartsa, másodszor a fölötte lévő téglákat is illik kiszedni.
Persze a 600e ft nem kevés kivéve, ha óriási ablak, és redőny ára is benne van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76458) pjen válasza csemberlen (#76456) üzenetére


pjen
félisten

Nekem elég,ha nagyobb lenne fűnyíró traktort kéne vennem.Először a Tóalmás utcában kaptunk volna 300 négyszögölt ugyanennyi pénzért,de már örülök,hogy nem az lett.

(#76459) 7Sony7


7Sony7
addikt

Chaser és pjen: Köszike, tényleg létezik! Szuper!

ctrlaltdel13: Nem, egy kis teraszocska. Még nem zárt, de az lesz.

-

(#76460) Chaser válasza csemberlen (#76457) üzenetére


Chaser
titán

jogos, de 600k irreális, nem új nyílászárók más helyre építéséről volt szó, csak áthelyezésről, 10 ablaknál az 6m ft, eresszünk rá 4 embert 4 napig, a vállalkozó jutalékot - embereit nyilván nem fizeti agyon - még akkor is ablak/100-150e ft emberes összeg
akármekkora az ablak, fél-1m távolságról volt szó, 1m-es ablaknál is annyit kell bontani, meg 3m-esnél is, max kivétel/visszaépítés érdekesebb utóbbi esetben és áthidalóból kell nagyobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76461) pjen válasza 7Sony7 (#76459) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az a sárga tekercses van a tető térben.Nem szúr úgy mint a táblás.

(#76462) 7Sony7 válasza pjen (#76461) üzenetére


7Sony7
addikt

Ott nekem is az van. Lerakás közben nem is érezni, csak utána viszketek veszettül, meg köhögök. De elsősorban azért nem olyat akartam, hogy a szél ne hozza le a porját. De ha befóliázom, akkor lehet mindegy.

-

(#76463) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#76462) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szvsz szerint az csak hulladék,dolgozni is szarabb vele,nedvesség pára hatására összeesik.
Funkcióját azonnal elveszti.
Hangszigetelésre egyébként se ér semmit.
Gondolom lesz alatta mennyezet is,ha azt jól megcsinálod,és felülről normálisan (légzártan) nem szabadon lógatottan fóliázol, magyarul nem lesz légmozgás, nem lesz kiporzás befelé.

(#76464) zazahoho válasza pjen (#76446) üzenetére


zazahoho
őstag

Sima fenyő, Borovi ill. vörös nagyon drága volt. Kupak nem igazán, mert félkör ívben van levágva.
Milésinek ha jól tudom nincs fedő festéke, tikkurila nagyon drága, superdecből csak 0,75-ös van abból a színből ami kéne.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#76465) 7Sony7 válasza ctrlaltdel13 (#76463) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi az infót. Na mindegy, meglátom még..

-

(#76466) pjen válasza zazahoho (#76464) üzenetére


pjen
félisten

Pedig valamilyen vékony réz lemezből kéne rájuk kalapálni.

(#76467) eszmilan válasza 7Sony7 (#76462) üzenetére


eszmilan
tag

Az alap (pl Rockwool) kőzetgyapot még sokkal rosszabb beépítésileg mint az üveggyapot. Porol, szúr, minden baj van vele.

Knaufot vegyél Ecose technológiásat. Vadas színben van, na az tényleg jó.

(#76468) amargo válasza ctrlaltdel13 (#76411) üzenetére


amargo
addikt

Ilyen képekre gondoltál? Itt a szaggatott vonal az eredeti nyílászárót jelöli.
Emeleti 1-es gyerekszoba
Emeleti gardrób és közlekedő
Emeleti fürdő és 2-es gyerekszoba
Földszinti bejárati ajtó

Látom még megy az áron a matekozás, ezt az árat egy kollégám mondta, hogy nála mi volt, bár lehet már ő is rosszul emlékszik/másképpen, mert szépen elszálltak a költségekkel.
Nekem ezekre még nincs semmilyen árajánlatom, kőműves sem látta, próbálok előre érdeklődni (én max 200e látnék elfogadhatónak, szeretnék bele motort is és nyilván új 3 rétegű ablakok lesznek ott), mert az építész nagyon szép homlokzatot szeretne (amit meg is értek) viszont a felújítás így is 25-30M-ra van kalkulálva elég nagy pufferrel is.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76469) 7Sony7 válasza eszmilan (#76467) üzenetére


7Sony7
addikt

Meglesem, köszi.

-

(#76470) philoxenia válasza zazahoho (#76390) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gombaölővel át kéne kenni lemosás után, utána vékonylazúr szerintem, a mostaniak már elég jól megmaradnak a fán.
Nálam bevált ez a fajta a tetőn is és a kocsibeállókon is, elég kiadós.
Ha az esztétika nem számított, fáradt olajjal kenték régen a fát, de ez nem túl környezetbarát módszer, valószínűleg tilos is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76471) ctrlaltdel13 válasza eszmilan (#76467) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy linket dobj már légyszi,ahol tanusítvány is letölthető.

(#76472) Chaser válasza eszmilan (#76467) üzenetére


Chaser
titán

tanúsítom, jó menet volt beépíteni az xd-ből 27nm-t 40 cm profiltávok közé, az nd legalább profilok háta mögé ment, de így is volt vele néha móka
1 hétig minden bajom volt utána ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76473) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#76472) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van az úgy mikor büdös a munka.

(#76474) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#76473) üzenetére


Chaser
titán

1. ezt nekem most mért?
2. kértem, h hanyagolj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76475) amargo válasza Chaser (#76460) üzenetére


amargo
addikt

No ezzel az árral kb már tudok kalkulálni, akkor.
Az ablak ki lesz bontva és új kerül a helyére, mindenhol cserélve lesz ez is, de ez nyilván más költség. Utána lesz a ház szigetelve is, ezért volt nekem is fura egy ekkora összeg, de akkor kezdek megnyugodni és zöld utat adni a tervezőnek, hogy kicsit arrébb pakolja a dolgokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76476) Chaser válasza amargo (#76475) üzenetére


Chaser
titán

áthelyezést mondtál, ha egyben újra csere kicsit más tészta:) ha motoros redőnyt is akarsz megint más tészta, beépített redőnnyel megint más, egy db motoros redőny két távval volt meglevő beépített dobozba 145e ft volt talán, 160x180cm-es ablakra - ez mondjuk lehetett volna olcsóbb, de meguntam h nem veszik fel a telefont, komolytalan, meg hogy vissza hívni se tudnak, nyert az eslő cég akinek volt ügyfeles kontaktja -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76477) amargo válasza Chaser (#76476) üzenetére


amargo
addikt

Az ablak/ajtó lyukat kell áthelyezni :) most látom, hogy tényleg nem a lyukat emeltem ki, hanem a nyílászárókat. Az, hogy mi kerül a lyukba az szerintem már más kérdés, nyilván a kőművesnek tudnia kell, hogy motoros redőnyt szeretnék majd bele, de nem hiszem, hogy ettől marginálisan többe kerülne a vésés vagy a téglák berakása. Tévedek ebben is?

Ne keverjük egy lyuk áthelyezésbe az ablak, redőny meg motorok árát, mert az szerintem az ablakosok feladata és külön ár.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76478) pjen válasza amargo (#76477) üzenetére


pjen
félisten

A kőművesnek mért kell tudnia a motoros redőnyről?

(#76479) Nkboy válasza pjen (#76478) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem is konkrétan arról kell tudnia, hogy motoros lesz e, hanem arról, hogy milyen fajta redőny lesz beépítve(elészerelhető, elészerelhető de vakolható, fölészerelt).

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76480) Chaser válasza amargo (#76477) üzenetére


Chaser
titán

no, ha maga a nyílászáró áthelyezése 600k, az irreálisan sok, az az ár annál is csúnyább lehúzás
új, minőségi nyílászáróval, motoros redőnnyel már megint más ez az ár, mérettől függően
ha beépített tok, nyilván nem árt tudni a kőművesnek, mert ha felhúzza a falat utána érdekes lenne tok miatt újra hülyülni vele, akkor eleve úgy építi vissza, nem tudom ma ez hogy megy, kettős áthidalóval, vagy csak áthidaló alatt alakítanak ki helyet, passzolom, de már a nyílászáró mérete miatt sem mindegy, ha csak 10cm-ről is van szó minuszban, nálam adott volt egy régi megoldás amit felhasználtak és ennyi
ezt az egészet megoldhatod generál kivitelezővel is, az meg az ő dolga melyik munka fázist ki fogja végezni, bár nagy eséllyel jobban jössz ki, ha felosztod a munkákat, így mondjuk tudnak majd mutogatni ki mit rontott el és mért lett rossz a következő munkafázis ( : ez nagyobb divat manapság mint az ájfon'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76481) pjen válasza Nkboy (#76479) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezt úgy kéne csinálni,hogy már ott az ablak,akár be is építheti egy füst alatt.Vagy ha nem is építi be a megfelelő méretű nyílást készíti.

(#76482) Chaser válasza pjen (#76481) üzenetére


Chaser
titán

ez sok cégnél ott bukik, h extra garanciát csak saját telepítéssel adják meg, ha külsős építi be akkor alap egy év
- és ez teljesen érthető is -
szerintem ablak legyártat és kiszállít, utána kőműves brigád már a valós méretekkel tud dolgozni - ámbátor csúnya lenne, ha pl 100x160-as kért méret helyett ennél akár 1-2 centivel kisebbet v nagyobbat hoznának ki -, aztán ablakos brigád kimegy és beépít, akár redőnnyel ha vállalják, bár nem sokat láttam aki hagyományos redőnyön kívül mással is foglalkozik, azok inkább árnyékolás technikai cégek és külön állat faj
esetleges külső szigetelés miatt lehet tok toldós eljárás jobb lenne, külső szigeteléshez nem sok közöm van, szakit kell megkérdezni róla, ha úgy van akkor eleve nagyobb helyet kell előkészíteni a min ráhagyásnál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76483) pjen válasza Chaser (#76482) üzenetére


pjen
félisten

Azért is írtam,hogy legalább legyen ott.Én cseréltettem,mindkét bejárati ajtót.Megvettem,haza vittem,jött kőműves és beépítette.

(#76484) Chaser válasza pjen (#76483) üzenetére


Chaser
titán

az oké, ha mondjuk 5-10-15 év garos nyílászárót veszel és emiatt bukik az 1 év feletti gar, az meg már nem oké
az ajtót amit venni akarok 15 évet adnak, de csak saját telepítéssel - ami igazából nem drágább mint más számlás kőműves ára -, nem két hete létező cég, szóval megnyugtatóbb nekem, mint 1-2 év garos ajtó, másik esélyes 7 évet mondott, szintén csak saját telepítéssel
az obis ajtót azt beépítettem én egy segéddel, de az kiciócó', viszont ár/értékben meg nagyon jó volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76485) eszmilan válasza ctrlaltdel13 (#76471) üzenetére


eszmilan
tag

(#76486) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Érvéghüvely fogó+érvéghüvelyt kellene vennem. Max. 6mm2-ig.

Fogóból milyet érdemes venni? Számít, hogy 4 vagy hatszögletű?

Fogóból ezt néztem ki, érvéghüvelyből pedig ezt.

(#76487) ctrlaltdel13 válasza eszmilan (#76485) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez jó vicc😀

(#76488) fero02 válasza Mate (#76486) üzenetére


fero02
veterán

Ha napi szintű munkavégzésre akarod használni, akkor érdemesebb lehet egy komolyabb fogóra beruházni. Ha csak hobbi dolgokra kell, akkor teljesen megfelelő ez is. Profil kb mindegy, én még csak egyetlen helyen találkoztam olyan problémával, hogy a négyszögletű kellett volna, de az 10 mm^2-es vezeték miatt volt.

(#76489) Mate válasza fero02 (#76488) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Hobbi szintre kell csak. Akkor valószínűleg berendelem a linkelteket.

(#76490) mezis válasza Mate (#76486) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én a legegyszerűbbet használom, nem hiszem, hogy probléma lenne az ilyen kábelvégekkel.

mezis

(#76491) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Vennék a Bosch IXO csavarozóhoz egy fúróadaptert, de nem tiszta, hogy ez csak hatszögletű befogású fúrószárhoz jó-e és ha igen, lehet-e ilyeneket kapni hozzá 2mm-től. Sajna rákerestem, de nem nagyon látni hatszögletű fafúró szárakat.

előre is köszönöm a segítséget! :R

(#76492) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Szoba felújításba kezdek,régi hajópadlós hajópadló van jelenleg.Laminált parketta lesz helyette létezik valami technológia amivel betonozás nélkül kitudom váltani a hajópadlót?Egyrészt idő,másrészt a pára miatt kérdezem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76493) Met válasza ubyegon2 (#76491) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, csak bites fúrószár megy bele.
Rosszul kerested [link]:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76494) Met válasza gerisz23 (#76492) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha sík a meglévő padló és nem hajlik meg ahogy rálépsz akkor mehet rá a laminált.
Ha meghajlik akkor az baj mert azt a laminált nem szereti, megpróbálhatod itt ott lecsavarozni és ha ettől nem lesz huplis akkor, mehet rá a laminált.
Ha egyik sem megy akkor leraksz osb-t, lecsavarozod és arra a laminált.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76495) ubyegon2 válasza Met (#76493) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! :R
Igazából akkor jól kerestem, mert találtam Makita készletet is ilyenből, csak a leírásában azt írták, hogy Makita gépekhez jó. Laikusként ezekhez a kompatibilitási kérdésekhez nem értek és nem akarok otthon vakarózni, ezeket a webáruházakat meg nem érdemes felhívni.

(#76496) Met válasza ubyegon2 (#76495) üzenetére


Met
Topikgazda

Tudtommal a bit-ből csak egy méret van (legalább is én csak egy fajtát láttam) azért keresgélj még nehogy megszívasson a Bosch :D
Edigit nem de más szerszámos webáruházat érdemes felhívni ez ügyben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76497) Chaser válasza gerisz23 (#76492) üzenetére


Chaser
titán

tegnap találtam lelakott parketta felújításról cikket egy parkettás cégtől, itt kb csak azon múlik milyen állapotú a mostani
ha sík és vízben van csak rá egy alátét és laminált, ez általában nem szokott stimmelni
hepehupás, nem sík, esetleg mozog itt-ott:
felszed, kérdés mi van alatta, betonozni csak úgy nem tudsz, azt legalább 4cm-ben illik és illik szigetelést is alá tenni
gyors megoldásként parafa granulátummal feltötötték a régi parkettát, több cm is kelett helyenként, kiszintezték vele, erre ment osb és erre a laminált, ez viszont szintet emel, és nem lesz 100%-os
mindenképp fel kell szedni és megnézni ha nem megfelelő állapotú, ha tudsz szintet emelni a fentebbi egy jó megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76498) runner 125 válasza ubyegon2 (#76491) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van nekem is IXO szettem, a létező majdnem összes kiegészítővel, ilyen pont nincs hozzá, mert nem láttam értelmét, pont speckó fúrószárak miatt...
Így vettem egy ilyen tokmány bit adaptert, amivel 6 mm-ig már mindent be lehet fogatni.
Persze tisztában kell lenni vele, h ez közel sem fúrásra alkalmas gép. Nyilván fába, bútorlapba könnyedén használható erre is, főleg szűk helyeken. De pl. kihúzáskor elég lassan lehet csak kijáratni, mivel szimplán lehúzod a gépet a tokmányról a bit csatlakozás miatt. Szóval van kompromisszuma, de alapvetően pár ezrest megér és ezzel legalább a meglévő fúrószárakat is tudod használni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76499) csemberlen válasza ubyegon2 (#76491) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem lassú az Ixo fúráshoz?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76500) gerisz23 válasza Met (#76494) üzenetére


gerisz23
őstag

Régit eszi a szu,szóval homokig kiszedem az biztos.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.