Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76751) sketchifun válasza Chaser (#76750) üzenetére


sketchifun
senior tag

Öreghiba. :)

Ahol most dolgozom, lebetonoztak és már rajta a kiegyenlítő. Festők még sehol, mi is most állunk neki villanyt szerelni. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76752) pjen válasza sketchifun (#76751) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell kiegyenlítő,mi ez egyáltalán?

(#76753) fasyrt válasza sketchifun (#76735) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszönöm a valaszt! :)

(#76754) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Adott a [képen] látható beugró, ahova egy tetőt kéne kivitelezni. A bal oldallal vagyok gondban (piros vonallal jelölve). Oda kellene rögzítenem egy zártszelvényt. Az épületen 10 cm-s szigetelés található, mögötte 30-as fal, kisméretű téglából. Mi lenne a legjobb, legstabilabb módja a rögzítésnek? Kaptam olyan ötletet, hogy menetes szárat ragasszak be, és ahhoz csavarozzam. De én annyira nem bízom a ragasztásban. Meg ha szorítanám meg a csavart, akkor összenyomná a hungit, szerintem.

Adjatok ötletet! :K

Köszönöm szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76755) sketchifun válasza pjen (#76752) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez egy lakás. Mi leraktuk a Symalent, gépészek a csöveiket. Leöntötték betonnal, és kapott egy centi kiegyenlítőt a tetejére.

Véss egy lyukat a falba, a menetes szár végére két anya közé tegyél egy nagy alátétet, és gipszeld be. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76756) DoItYourself válasza Nkboy (#76754) üzenetére


DoItYourself
addikt

Rozsdamentes távtartó cső kell a menetes szárra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76757) pjen válasza sketchifun (#76755) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,enyém egy ház,mikor a KŐMŰVES megcsinálta az aljzat betont,arra nem kellett kiegyenlítő.Ragasztva van a parkette és a gre lap is.Simán burkolat váltóval.

(#76758) carl18


carl18
addikt

Üdv mindenki! :)
Idén szeretnék ablakot cserélni a szobámba? Hőszigeteltet szeretnék, honnan tudom melyik a jó darab? Márka és ár érdekelni. Ár-érték arányba melyik az igazán jó ? :)
:))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#76759) sketchifun válasza pjen (#76757) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tudod hogy van ez. Vagy sikerül egyenesre, vagy nem. Ez nem sikerült.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76760) pjen válasza sketchifun (#76759) üzenetére


pjen
félisten

Azt hittem ez valami uj rendszer.

(#76761) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Elektromos kapunyitó szettel van valakinek tapasztalata?
Kétszárnyas kapunk van. Ezt szeretném automatizálni!

Melyik a legmegbízhatóbb?

(#76762) sketchifun válasza Morris (#76761) üzenetére


sketchifun
senior tag

Na ez engem is érdekel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76763) macilaci78 válasza Nkboy (#76754) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csavarszaküzletbe beballagsz és a képet mutogatva elmondod, mire akarsz megoldást. Vannak ilyen dübelek, csavarok.
Amire érdemes figyelmet szentelni, az a hőhíd: a fém csavar egy az egybe beviszi a hideget a hőszigetelésen keresztül.

Fischernek van Nagykanizsán is viszonteladója.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76764) macilaci78 válasza Morris (#76761) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi a Metroban vettük 20 éve. 10 év után egy közelben lecsapott villám összekócolta a beállításokat, újra programoztuk. Az elektronika nem sérült. 15 év után az orsó elkopott, cseréltük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76765) Morris válasza macilaci78 (#76764) üzenetére


Morris
veterán

Akkor beugrok a DeLorean-be és megyek is a metro-ba ;] :D
Találkozunk 20 évvel korábban! :DDD

Amúgy ezt néztem ki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76766) sketchifun válasza Morris (#76765) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hörmannal nagyon bajod nem lesz szerintem.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76767) macilaci78 válasza Morris (#76765) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt kérdezted, kinek van tapasztalata. Nekem van. De hogy vársz el egy új termékkel kapcsolatos sokéves tapasztalatot időgép nélkül? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76768) mezis válasza Nkboy (#76754) üzenetére


mezis
nagyúr

A kutyaház mikor lesz hőszigetelve ?
Addig nincs lakhatási engedély ! :DDD ;]

mezis

(#76769) Nkboy válasza Morris (#76761) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Nálunk Sommer típusú (Made In Germany) nyitó van, ugyanez a márka van a garázskapun is. Rosszat ne tudok róla mondani, teszi a dolgát. [kép] [kép]

macilaci78: Köszönöm, néztem azokat is, mondjuk én egy kicsit túlzásnak tartom az 5300Ft/ darab árat. Akármennyire is hőhídmentes. :)

mezis: Kérlek szépen tisztelettel, a kutyaház, belülről van, azaz csak volt szigetelve, amíg a kutyus ki nem kaparta. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76770) Morris válasza macilaci78 (#76767) üzenetére


Morris
veterán

Mondom, DeLorean! :D

Amúgy, lehet maradok a hörmann-nál. Elsőre is szimpatikus volt már. 224k-ért egy kicsit drága, de remélem minőséget kapok cserébe.

Mondjuk ez a Sommer sem tűnik rossznak!

[ Szerkesztve ]

(#76771) pjen válasza Nkboy (#76754) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél be műanyag tiplit+ászok csavart.Ahogy a klímások szerelnek szigetelt falra.A klímás topikban Windy tett is fel képet.

(#76772) Nkboy válasza pjen (#76771) üzenetére


Nkboy
senior tag

Az lesz, meg DoItYourself kolléga által mondott távtartó.

Köszi mindenkinek !

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76773) mezis válasza Nkboy (#76769) üzenetére


mezis
nagyúr

Én szendvics panelt készítettem. Kívül - belül 22mm-es deszka, közben 4cm polisztirol hab.
A puli kutyáknak fel kell hajtani a szalagfüggöny középső csíkját, mert nagyon befűtik, reggelre csorog a lecsapódott pára a függönyön.

mezis

(#76774) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni a Murexin csemperagasztó KMG15 Normál 25kg kapcsolatban.
Fürdőszobában szeretném használni felület simításra ytongon mielőtt leburkolnám.
A burkolatot Mapei p9-el ragasztanám.
Erre megfelelő lenne a Murexin?
Ez van itthon valamennyi.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76775) DoItYourself válasza Nkboy (#76772) üzenetére


DoItYourself
addikt

Teherhordó szerkezetnél nem erőltetném a műanyag tiplis rögzítést. 12-es menetes szár 16-os furatba kb. 15cm mélyen a téglafalba, beragasztva műgyantával, anya+távtartó cső+anya, alátétekkel. Ebből egy pár darab.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76776) gerisz23 válasza Morris (#76761) üzenetére


gerisz23
őstag

Sokfélét raktam már fel,nagyjából egy kutya mind,Ez a Hörmann jónak néz ki.Általában a 130000-es kategóriával sem szokott baj lenni,hacsak nem olyan vagy mint ez egyik osztrák kisnyugdíjas aki 5 év alatt elfogyasztotta az összes ugrókódot ;] Ami igazából a kereskedő szerint még senkinek nem sikerült.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76777) Nkboy válasza dewil666 (#76774) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elárulok neked egy titkot, amit mindenki tagad, de mindenki alkalmazza. :) Az ytong téglát, általában a legolcsóbb csemperagasztóval szokták rakni, glettelni. Szóval az általad említett ragasztó bőven jó lesz arra a feladatra. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76778) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Az óriási eretnetség lenne, ha egy panel nagyszoba dugalj-körét Wago-val "megcsapolnám" a klímának, ami max 3,5-ös lenne, és szintén Wago-val meghosszabítanám a kört, csak, hogy bezáródjon?
(Természetesen kötődobozban történne a művelet.)

A nagyszobában üzemel jelenleg:
- TV (LCD)
- asztali lámpa
- laptop
- Mediaplayer
- router
- NAS

(A porszívót máshonnan táplálnánk meg.)

Sajnos a nemrég született gyermekem miatt nem igazán szeretnék hatványozottan fúrni, faragni, áthúzni, csövezni, falazni, festeni.

Az óránál 32 A van, a kismegszakítók Schneider C10-ek.

Köszi a választ előre is!

Szerk1:
A klíma nem a barkácsboltokból leemelhető, vihető darab lenne.
Daikin, Panasonic vonalat nézegetem.

Szerk2:
2,5 mm2-es rézkábelek vannak a lakásban

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#76779) Nkboy válasza DoItYourself (#76775) üzenetére


Nkboy
senior tag

Polikarbonát lesz zártszelvényre rögzítve. Másik oldalon és hátul nincs gond. Szerintem nagy terhelése nem lesz. Ragasztásban sajnos nem nagyon hiszek :).

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76780) dewil666 válasza Nkboy (#76777) üzenetére


dewil666
őstag

Oké köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76781) YAS-dude válasza mikoljan (#76778) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha házgyári alu vezetékek, akkor alu-plus pasztát nyomj a wagoba. Nincs dugalj a közelben hogy inkább villásdugós legyen a klíma? Így a karbantartás idejére feszmentesítés is tisztán megoldott lenne.

(#76782) Morris válasza gerisz23 (#76776) üzenetére


Morris
veterán

Ahogy olvasgattam, nekem ez pont nem javasolt.
Azt írják, hogy ez 24V-os motorokkal működik. Viszont ezeknél nem szabad a kapu fedettségének 50% fölé menni.
Nálunk kb 85%-os a fedettség. Ergo nagy szélben nem biztos hogy be tudja csukni vagy ki tudja nyitni a szárnyakat.

(#76783) DoItYourself válasza Nkboy (#76779) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt hittem valami nehezebb dolog fog rámenni. :)
Azért nem érdemes ellazáskodni az ilyet, mert a szél szépen bele tud kapni ezekbe a szerkezetekbe.

A kétkomponensű műgyanták megszilárdulva nagy terhelést bírnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76784) pjen válasza DoItYourself (#76775) üzenetére


pjen
félisten

Konyha szekrényeket is műanyag tiplivel rakták, nem 2 kiló.

(#76785) gerisz23 válasza mikoljan (#76778) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2,5-es réz el kell hogy vigye,de lehet hogy cserélned kell a biztosítékot 16-osra.

Morris:Jogos,csak a kézikönyvében írják a 24V-os motort.Eddig csak 230V-os motorosokkal dolgoztam,azokkal nem volt gond.Ha nagy a kapu felülete amibe bele kaphat a szél akkor érdemes minél nagyobbat venni,a motorok nyomatéka általában állítható a vezérlésben.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76786) pjen válasza mikoljan (#76778) üzenetére


pjen
félisten

2.5mm részre nyugodtan rá wagózhatod, ha sok lesz a teher maximum lemegy a 10A kismegszakító.

(#76787) mikoljan válasza YAS-dude (#76781) üzenetére


mikoljan
tag

Bocsánat, szerintem nem láttad a Szerk2-met. Rézkábeles már a lakás, de van ilyen pasztám.
Sajnos nincs villásdugó a közelben, max. ha hosszabítót rakok oda. :)

(#76785) gerisz23

Köszi szépen!

(#76786) pjen

Köszi, rémelem nem lesz sok, hűteni-fűteni sem max rottyon szeretnék.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#76788) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Elektromos/infra padlofutessel van valakinek tapasztalata? Milyet erdemes belole nezni? A haloszobakba szeretnenk megcsinalni, a tobbi helyen normal padlofutes van, de adnank ennek is egy eselyt, ha jo a dolog. :R

(#76789) Morris válasza gerisz23 (#76785) üzenetére


Morris
veterán

A szárnyak mérete 164X174cm.
Annyira nem nagyok. Vízszintes lécek vannak felfogatva hegesztett zart szelvény keretre. Egy szárny nincs sztem 100kg sem.

Ehhez akkor 230-ast vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#76790) gerisz23 válasza Morris (#76789) üzenetére


gerisz23
őstag

Mindenképp 230V-osat.Azt hogy milyen hosszú csavarorsó kell meg ki kell számolni pontosan.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76791) Morris válasza gerisz23 (#76790) üzenetére


Morris
veterán

Na, akkor körbenézek. Köszi a segítséget.

(#76792) intensa_man


intensa_man
tag

Béláim az úrban!
Köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt pár napban hozzászólt a radiátor cserés kalandomhoz. Tudom, hogy egy szakembernek ez kb 2 órás mutatvány lett volna, de nekem eltartott két napig, és csak remélni merem, hogy jó lett. :)
Szóval még egyszer. Köszönöm mindenkinek, aki épített velem, javasolt, vagy okított. Nélkületek nehezebb lett volna. :)

(#76793) Chaser válasza sketchifun (#76751) üzenetére


Chaser
titán

szinte síkban volt, egy minimálisat kapott, nem sok gipsz van lenn, azóta teljesen körbe kartonoztam, 3/4-én ragasztással, villany, glettelés, már mennyezet is ( :
másik részen durvább, de az csak azért kapott mert 3cm lejtés volt a 2,3m-es szakaszon, és kicsit dőlt minden, létra is, az majd mostanában kapja meg a véglegest

pjen sok mindenre alkalmazzák, akár abba megy a padlófűtés, vagy infra - ami mehet közvelen csemperagasztóba is, csak ha ügyesen elvágják burkolás közben az nem a legjobb ( : - kb folyékony beton, esztrich felülete pl porózus betonhoz képest, nem árt neki egy kis kiegyenlítő, vagy ha bénán burkoltak és következő burkolásnál nem szedik fel a régit, akkor legegyszerűbb kiegyenlítőzni és utána burkolni

dewil666 p9 teljesen felesleges, fke tökéletes, vagy fke+, ha mapei adesilex p7, flex legyen az a lényeg, p7 nagyon jó mindenre, karton ragasztásra is

mikoljan klímát már sehonnan nem emelsz le:) csak szerviz telepítheti, és úgy vásárolhatsz klímát ha van leokézott papír a szerviztől, vagy olyan kereskedőtől aki telepít is
3,5kw az a fűtési v hűtési teljesítmény, nem az energia szükséglet
energia szükséglet ilyen kategóriánál legdurvább esetben 1,5kw, legdurvább eset fűtés -20 fok alatt, hűtésre 30-35 fokban talán 5-600w-ból is kellemesen ellesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76794) pjen válasza Chaser (#76793) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben ha elsőre nem sikerül az aljzat.Ez valami önterülő dolog,mint a padlopon,az jó drága.Eleve bele van számolva a szintbe?Klímát lehet behozni külhonból olcsóbban,gari nélkül felrakják.

[ Szerkesztve ]

(#76795) Chaser válasza pjen (#76794) üzenetére


Chaser
titán

padlopon a ceresit egyik terméke, önterülő kiegyenlítő, kb úgy terjedt ahogy észrevettem mint a flex megnevezés ( : mint mondtam kész betonra is rakják fűtéshez, lehet ez 1-2-3mm-től több cm-ig, szintet is lehet vele emelni, sokkal gyorsabban szárad mint a beton - sokkal drágább is -, esztrichnél nálam a porózus felület miatt került átlag 3-5mm fedőnek, másik helyre meg ahogy mondtam a 3cm lejtés miatt, anno az vmiért úgy sikerült, kevesebb mint 2,5m-nél igen szép teljesítmény, vagy idővel süllyedt meg, egyenlítő gyorsan megoldotta
ha beleszámolják benne van, ha nincs akkor nincs, fürdőt pl úgy csináltam azzal terveztem, én betonoztam, önállóan egyedül, tisztában voltam vele h nem lesz tökéletes elsőre, ezért rászámoltam h majd egyenlítő megoldja a többit, megoldotta
gar nélküli klíma az nagy business:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76796) pjen válasza Chaser (#76795) üzenetére


pjen
félisten

A gari nélküli dolgok mindíg az ártól függnek,rengeteg kamionról pottyant dolgot lehet venni harmad áron.És ezek nem is mindíg lopottak.Volt egy ídőben a hajléktalan által vásárolt mobil magán exportja,és micsoda kereslet volt gari nélkül is.

(#76797) Chaser válasza pjen (#76796) üzenetére


Chaser
titán

klímánál ott a gond, telepítés akkor is min. 50e ft, és ha bedöglik a szürke importos jószág nem fogják visszaadni a pénzt - arról nem beszélve klímásnak is rizikós, mert nem telepíthet csak eu-ban eladott gépet, valószínűleg esetünkben csak mo-n vásároltat -
nekem is van notebook, listaár harmadáért akár, az simán megéri a rizikót, pláne hogy ugyanúgy garanciás mint a bolti ( : és nemlopot' :d de az egy másik történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76798) pjen válasza Chaser (#76797) üzenetére


pjen
félisten

A klímás kapugaranciával telepíti.Ha peremeztél már csövet és körülnézel a neten,rájössz nem ördöngősség felrakni.

(#76799) Chaser


Chaser
titán

ly_ut eszembe, ha valaki fehér csemperagasztót keresne, fke-t vettem - nem volt más obiban nekem meg nem volt időm keresgélni meg szaladgálni - egész korrekt, hálós mozaik terméskövet burkoltam vele, az lett a fugaanyag is, folyamatosan mostam, de nem repedt be sehol és folyamatos mosás mellett a fátyol is minimális lett, pedig telibe kentem többször az egészet, felesleget lehúztam, lemostam, így fugáztam vele
szép fehérre kötött, sokkal rosszabbra számítottam

szerk:
pjen
ez nekem drága játék, nem ér annyit, h tarifa is ugrana, ráadásul nagyoknál is lehet hiba, toshibát akartam, telepítés előtt 1 nappal v aznap reggel beszélt le róla a szaki, feltűnően sok meghibásodott pár nappal telepítés után, pedig az nem gagyi, ha csak fűtésre használja valaki, felrakja magának és listaár feléért megkapja akár jó is lehet, egyébként nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76800) pjen válasza Chaser (#76799) üzenetére


pjen
félisten

Én nem akarok behozni,és telepíteni sem,csak egy lehetőségről irtam.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.