Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76301) runner 125 válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden ilyen esetben be szokták vésni a kádat így szinte semennyire nem lesz feltűnő a fal pontatlansága.
Fel kell rajzolni a csempére és bevésni. Persze az esetleges víz és villanyvezetékekre fokozattan ügyelni kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76302) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Noh az Aldis paramentesito 2 hetet bírt...
(Nem kapcsol be, tartály ürítve)
Valaki gariztatta már?

(#76303) Met válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


Met
Topikgazda

Tedd át a jobb alsó sarokba, ott derékszög van ahogy látom ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76304) föccer válasza Met (#76303) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora troll... :DDD

(#76300) Red_Bull:

Vagy a korábban említett bevésés, vagy építesz a kád mellé egy kis parapet falat, amit leburkolsz. Ha a parapet fal felső legszélesebb pontja nem szélesebb, mint a csempe amivel ráburkolsz, akkor ügyes vágásokkal nem lesz feltűnő a különbség. Ügyes burkoló kell hozzá, hogy szép legyen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76305) dh66e válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


dh66e
veterán

Kartonnal kihoznám a falat derékszögbe már persze csak akkor ha még nincs csempézve.

(#76302) Gergőke88
Vidd be ahol vetted,kapsz egy újat vagy ha már nincs akkor visszakapod az árát.

[ Szerkesztve ]

(#76306) r.levente75


r.levente75
addikt

A mélyalapozó használatát már korábban leírtam hogy az mire is való és hogy mikor kell használni.
Ne felejtsük el hogy egy műgyantás anyagról beszélünk pont ezért a beltéri használata nagy körültekintést igényel.

(#76307) eszmilan válasza sketchifun (#76298) üzenetére


eszmilan
tag

A dulux saját mélyalapozójára az van írva, hogy minimum 24 óra után festhető. A falfix meg kb ugyanolyan anyag. Akkor mi az igazság?

(#76308) pjen válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


pjen
félisten

A kádnak mekkora a pereme?Azt nem lehet kicsit megfaragni?

(#76309) macilaci78 válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy a kád peremét síkban nekiviszik a falnak egy ék alakú csempesorral, ami szerintem ronda, vagy csináld meg a kád széléig a merőleges falat mennyezetig és úgy burkold be.

pjen: gondolom, az a garit is lefaragja.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76310) Chaser válasza eszmilan (#76285) üzenetére


Chaser
titán

Ceresit alapozot kiprobalnam, ki is fogom probalni egy darab kartonon
Azt magaban is lehet kenni higitas nelkul, folyekony

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76311) pjen válasza macilaci78 (#76309) üzenetére


pjen
félisten

Ez csak egy lehetőség.

(#76312) sketchifun válasza eszmilan (#76307) üzenetére


sketchifun
senior tag

Duluxról nem tudok semmit mondani, nem használtam még.

Ellenben falfixet szétkentem pár kannával, és a tapasztalat ezt mutatja. Ha sokat hagyod száradni, csúszik rajta a henger, ha keveset, szintén. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76313) Chaser válasza sketchifun (#76312) üzenetére


Chaser
titán

Ceresitre kivancsi vagyok, csuszasmentes tapado feluleteket lattam eddig tole teglara es karton hatuljara, festes es kiegyenlitozes elotti rairtak szerint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76314) Chaser válasza sketchifun (#76312) üzenetére


Chaser
titán

Gletteltek egy falszakaszt 6-30-assal, aztan 0-3-assal, korrekt:) ott az aktualis segedem elcseszte a kartonozast, alja eleje tre volt, izzadtam vele 1 napot ( : kb 1 ora alatt megcsinalta a mester, megy meg ra egy 0-3-as es okes lesz
Ma hezagoltam, sok viszonyitasi alapom nincs, siniat duot hasznaltam, bitang jo anyag, nem tudtam becsomositani, pedig 2* kellett meg rapotolnom gipsszel, kicsit elszamoltam a port
De az uvegszalas csikot en mennyire utalom ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76315) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lakást bekábelezném UTP-vel. Az UTP kábeleket a routertől a szegőlécek alatt vinném a szobákba 3 vagy 4 kábelt párhuzamosan. A kérdés az, hogy hogyan lehet ezt értelmesen megoldani?

Gondolom kell egy-egy-egy UTP fali aljzat minden szobába: https://www.infolex.hu/termekek/adatlap/5935/kellek-utp-fali-aljzat-cat5e-1-es-doboz

A másik kérdés az, hogy elég a Cat5e vagy Cat6-tal érdemesebb csinálni? Cat6-ot be lehet egy ilyen fali aljzatban végeztetni?

üdv
J.

(#76316) Pttypang válasza joysefke (#76315) üzenetére


Pttypang
veterán

En kerdeztem közeli lámpaboltban, kapcsolócsaládokkal, 3k környékét mondtak utp kiállásra, sorolható. A linkelted az biztos jo neked?

Everybody lies.

(#76317) Chaser válasza joysefke (#76315) üzenetére


Chaser
titán

En cat6 alatt mar nem is talaltam mikor vettem, sos-ben kellett igy kesz kabelrol beszelek, szoval dugosan lett behuzva ( :
Kis furassal tudsz neki sullyesztott dobozt csinalni, mint egy konnektor, utp bemenettel, de lehet van falon kivuli is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76318) pjen válasza Pttypang (#76316) üzenetére


pjen
félisten

Jó az az aljzat,és a cat 5e még egy darabig biztos elég.Nekem 500 as UPC net cat 5e kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#76319) Csabroncka válasza joysefke (#76315) üzenetére


Csabroncka
addikt

Cat6 akkor kell, ha a belső hálózaton többször mozgatsz nagyobb adatmennyiséget! Ez nem filmnézés kategória, bár a 4K3D azért eszi a sávszélességet, inkább másolás, mondjuk NAS eszközre.

A gerinc (ha ilyen lesz) jó ha cat6, de pusztán netezés és filmezés miatt nem szükségszerű ettől függetlenül én már nem szerelném cat5-el a hálózatom, ugyanis ilyen mennyiségben jelentéktelen a kábelek közötti árkülönbözet - nyilván 4-5 kilométer kábel felett már azért tetemes.....de az más kategória.

"in medias res"

(#76320) macilaci78 válasza joysefke (#76315) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szegélyléc alatt lehet vezetni, de kérlek, mutass egy esztétikus megoldást arra, ahogy kihozod a szegő alól az akármilyen kábelt! :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76321) pjen válasza macilaci78 (#76320) üzenetére


pjen
félisten

Koposnak vannak kábelcsatornás szegélylécei,illeszkedő szerelvényekkel.

(#76322) macilaci78 válasza pjen (#76321) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát nem a szegélyléc mögött/alatt vezeti el, hanem benne.
Azt is meg merem tippelni, hogy nem fa, és pláne nem színazonos laminált MDF.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76323) pjen válasza macilaci78 (#76322) üzenetére


pjen
félisten

Igen valóban,bár több szinben van.Sajnos valódi fa szegély lécet egyre ritkábban kapok.Nekem tölgy parkettám van,hagyományos fa szegélyt nem egyszerű szerezni.

(#76324) joysefke válasza Csabroncka (#76319) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Cat6-tal tudok már most vagy a jövőben 1000mbps fölé menni??

(#76325) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

E topikban még újoncként volna egy kérdésem. Egy kb. 6,5 m2-es fürdőszoba és egy kb. 12-14 m2-es konyha (amely fal nélkül, szabadon nyílik az előszobából/nappaliból) újraburkolását tervezem. Mindkettőben ugyanaz a közel húsz éve lerakott, jéghideg járólap van.

Az eredeti elképzelés az volt, hogy a járólapot felverve azok helyett újat rakunk le (ami ugyan nem melegebb, de legalább egy ideig csúszásmentesebb volna), de Apósom a minap bedobta a vinyl padlót, mint alternatíva és komolyan elgondolkodtatott. Ha jól sejtem, anélkül is lerakhatnám, hogy a mostani járólapot feltörnénk.

Láttam, épp a minap volt itt is téma. Véleményetek szerint megérné a felárat és inkább vinyl padlót használni járólap helyett? A szűkös anyagiak miatt jó eséllyel csak a "belépő szintű" vinyl padlók jöhetnének szóba...
Mennyire necces ezeket nedvesebb környezetben (pl. fürdőszoba, konyhapult alatt stb.) használni?
Borzasztóan amatőr vagyok, biztos hogy nem tudom megközelítőleg sem olyan szépen letenni, mint egy szakember (tudom, rossz hozzáállás :) )

Esetleg volna egyéb javaslatotok, ha a vinyl nem?
Három borzasztóan khm... csintalan kisgyerek van itthon, tömör fa padló egyelőre sajnos szóba sem jöhet (már csak a matek miatt sem).

Előre is köszönöm a segítséget!
Péter

(#76326) pjen válasza joysefke (#76324) üzenetére


pjen
félisten

Gb fölé a cat7 kábel 10Gb ig.Cat5e,cat6 ..1Gb.Nem tudom most,hűgy áll.Belden gyártott egy időben cat 5 és 6 ban is IBDM minőséget 30 év garival 1Gb átvitellel.

(#76327) emre válasza Red_Bull (#76300) üzenetére


emre
veterán

Falazd fel a kád mögött gázbetonnal merőlegesre, aztán burkold le a tetejét a kád síkjában.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#76328) DoItYourself válasza Peterhappy (#76325) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szia.

Egy kis olvasnivaló.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76329) Peterhappy válasza DoItYourself (#76328) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Köszönöm, időközben én is rákerestem és bedaráltam :) Így azt már tudom, hogy mehet fürdőbe és konyhába egyaránt, azt viszont még mindig nem, hogy megéri-e, illetve hogy csak a 4mm-es klippesnek van-e valójában értelme, vagy a 2mm-es is értelmes megoldást jelenthet-e. Azt már értem/tudom, hogy a vízállósággal nincs gond, a bútorok ide-oda elhelyezésével viszont óvatosan kell bánnom, nem egészséges pl. ide-oda mozgatni rajta a konyhaszigetet.

(#76330) szaszyka válasza joysefke (#76315) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ebayen cat7 falikábel 1200MHz-es Németországból megvan 30 alatt. Én olyat vennék, és akkor biztos nincs gond vele. Pl Draka SP1500, vagy valami hasonló neve van

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76331) Chaser válasza macilaci78 (#76320) üzenetére


Chaser
titán

falat kivés, visszajavít, konnektornak doboz, kb ennyi
nyilván lakott lakásnál nem egy öröm de nem is akkora tragédia azt a 30cm kivésni, akár horonymaróval/porszívóval vagy kézivésővel, aztán visszajavítani és festeni

szerk:
vighpeter
parafának olvass utána, hidegburkolat alá is mehet, nyilván előtte le kell ragasztani, és alapozóval kezelni mielőtt rákerül a burkolat
sokat hő és hangszigetel 4mm parafa tekercs is
ha nem teljesen sík és nincs szintben érdemes kiegyenlíteni először, az olyan aljzatot max profi tudja síkra és szintbe lerakni - sőt, az tudja, csak abból nagyon kevés van, ha nem csináltad örülhetsz ha kiegyenlített felületen összejön:) -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76332) pjen válasza szaszyka (#76330) üzenetére


pjen
félisten

Cat7 hatalmas ugrás.Cat6 ot csak 300MHz ig mértük a Belden nél.

(#76333) szaszyka válasza pjen (#76332) üzenetére


szaszyka
senior tag

Viszont érpáronként szigetelt, pluszban van rajta a még egy “háló” (bocsi nem vágom a szakkifejezéseket), tehát azért nem lehet olyan könnyen zavarni a jelet szerintem. 250-280Ft/m, nem kell belőle 1km egy lakásba, és akkor van egy fasza hálózat a falban, amit nem kell bolygatni egy ideig. Ha nincs is kihasználva rajta a 10 Gbps, de legalább nem egy sima műanyagcsőben vannak a vezetékek. A Schrack-nak is van elvileg ilyen vezetéke, hasonló árban, Magyarországról, legalábbis pár hónapja még láttam a webshopban.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76334) Peterhappy válasza Chaser (#76331) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm Chaser! Akkor most azon kell még agyalnom, ár/érték arányban a parafa+járólap kombóval vagy a vinyl padló+alátéttel járok jobban :)

Utóbbi esetben is kell a kiegyenlítés, vagy síknak tekinthető a jelenlegi padló és mehet rá egyből az alátét+vinyl? Vagy számít a lapok közötti "mélyedés" (fugázott sáv) is?

Elnézést, ha nagyon hülye kérdéseket teszek fel (tudom, "nincs hülye kérdés, csak..." de azért mégis).

(#76335) Chaser válasza Peterhappy (#76334) üzenetére


Chaser
titán

vízmértékkel nézd át, bár szemre is látszik ha nagy disznóság van, a vinylt nem ismerem, de általánosságban az elmondható, minden padló úgy lesz szép, ha sík a padló és vízszintben van
fugák közötti rés legyen legnagyobb baj, kis csemperagasztó és megoldva, bár az nem sokat zavarhat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76336) pjen válasza szaszyka (#76333) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem történik valami alapvető változás 30 évig biztos meg van oldva az átvitel.

(#76337) Peterhappy válasza Chaser (#76335) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#76338) szaszyka válasza pjen (#76336) üzenetére


szaszyka
senior tag

Innen csak az optikai kábel felé lehet lépni, de ahhoz újra kell húzni a hálózatot. A 30 év ki tudja jó-e. 2000-ben hogy orultem volna egy 384kbps-os ADSL netnek, most pedig már gigabites van gombokért. Akkoriban 650Mb-os CD-ről néztem a filmeket, most pedig már BD50-es lemezek vannak. Ki tudja mit hoz a jövő... Múltkor lehülyezett egy hálózatokat építő ismerősöm, hogy nem is értek hozzá( tényleg nem!), ne akarjak otthonra Cat7-et, mert ő a 90-es évek végén a vasmű halozatát Cat5-el csinálta, és ma is vígan elvannak vele az irodában. 3 éve a cégünknél bővítéskor a Cimcorp már Cat7-es kábeleket húzott be Cat6 végelemmel, mondván ki tudja mi lesz pár év múlva. Ha sikerül kifogni 50-60m maradékot jófogáson/HA-n inkább azt vegyen a srác, mint a sima “régi” “tyúkbelet”.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76339) csemberlen válasza szaszyka (#76330) üzenetére


csemberlen
őstag

Cat7 kábel az már nagyon vastag, nagy sugárban lehet hajlítani csak. Nem otthoni hálózatra készült.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76340) macilaci78 válasza pjen (#76323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én meg ebben dolgozok, többek közt ilyeneket gyártunk. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76341) jegenye77


jegenye77
addikt

Korábban kérdeztem, hogy hogy is lehetne utólag hangszigetelést csinálni a két szint között [link]
Máshonnan azt tanácsolták, hogy legyen egy úgynevezett úszó- mennyezet.
Ez úgy néz ki, hogy a lambériát leszedtük és megy fel egy sor osb lap és arra a gipszkarton. Ez csak függesztve van, körbe nincs a falba sínre rakva. Így csak függesztve van és a szélén tömítővel elhúzva.

Ez lesz a " teszt" szoba.
Aztán majd kiderül ér e egyáltalán valamit :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#76342) macilaci78 válasza Chaser (#76331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy szegélyléc felrakásához minden adott egy háztartásban, vagy a családban. Véséshez már nem biztos, de a falat telibe kell festeni utána. Ha 3-4 aljzatról van szó, lehet sz akár 3-4 fal is. Hogy aránylik minden egyég költségy, nyűg a festéshez?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76343) macilaci78 válasza szaszyka (#76338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért egy vasmű iroda végpontjai nem igényelnek 100 mbit-nél komolyabbat, legfeljebb a szerver és a net közt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76344) Chaser válasza jegenye77 (#76341) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz az nehéz tartószerkezet nélkül? parafát semmiképp nem hagynám ki, nálam osb nélkül is érdemit hozott normál kartonnal

macilaci78
az h felmegyünk 30cm-t 2cm szélességben, sztem nem hozza magával h telibe kell festeni az egész falat, ha van a régiből maradék következő festésig együtt lehet vele élni, vagy következő festés előtt ugyanúgy be lehet dobozolni, addig meg "mobil kiállás" amit nézett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76345) jegenye77 válasza Chaser (#76344) üzenetére


jegenye77
addikt

Nagyon remélem, hogy nem szakad ránk :)
De körbe ha el lesz tömítve akkor az sokat tart. Szerintem :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#76346) pjen válasza macilaci78 (#76340) üzenetére


pjen
félisten

És hová adjátok el?A barkács árúházakban lassan igazi fa nincs is.

(#76347) spista


spista
csendes tag

Sziasztok!
Mennyezeti lámpa cseréjével kapcsolatban szeretnék egy nyilván sokaknak amatőr kérdést feltenni -
nekem mégis fontos lenne a tanács! Szakember nélkül szeretném megoldani, áramtalanítom az egész házat :D
Alábbi képeken látható a helyzet:
régebbi csörlős csillár le, új egy izzós fel. Egy kék, és kettő fekete vezeték jön a mennyezeti csatornából,
N (kék) az N-hez és L (fekete) a L-hez, eddig világos, no de ott az a misztikus második fekete kábel, kis sárga szigszalaggal - ez földelés lenne? Vagy védővezető? Esetleg másik fázis?? Az új lámpatestben látom, hogy a föld is bekötendő, kérdésem tehát, hogyan tudnám tesztelni ezt a harmadik fekete vezetéket, esetleg hagyjam és kössek csak fázist meg nullát? Sem szakember, sem mérőműszer jelenleg nincs, örülnék vmi. nomádabb megoldásnak :R

[ Szerkesztve ]

HWpatika!

(#76348) Chaser válasza jegenye77 (#76345) üzenetére


Chaser
titán

tömítés alatt mit értesz? ki csinálja, hány mm-s osb?

szerk: ~}n|ce{~ valószínűleg nem volt kéznél zöld/sárga kábel, ezért rakott a feketére egy sárga szalagot, jelezve utókornak és magának, hogy az a föld, én azért műszerrel rámérnék

pjen jogos, ha régi akkor más rendszer volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76349) pjen válasza spista (#76347) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg a kapcsoló dobozát,szerintem ott is lesz egy szigetelt végű fekete.Csillár bekötés van huzalozva valószínűleg.Ha csak egy lámpát kapcsolsz hagyd békén azt a vezetéket.A föld nincs odavezetve,régen a lakó szobákban még a konnektorokban sem volt.Az új lámpa Z/S vezetékét ne kösd sehova.

[ Szerkesztve ]

(#76350) st6969


st6969
őstag

Üdv, ha gipszkartont szeretnék felcsavarozni egy fa vázra (ami már kész) kell előfúrni a 35-ös gipszkarton csavaroknak?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.