Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76701) varsam válasza Chaser (#76699) üzenetére


varsam
őstag

Igen a perlitet mondta. 15cm minimum kelleni fog, lehet 20 is.
Úgy lenne alsó födém, hogy alatta szuterén van. Illetve az emelet födémek is így.

Ennek a cuccnak mennyi köbmétere? Kelleni fog pár... 100nm-re kb.

Mi lehet még alternatíva ennek? Sima beton ekkora mennyiségben gondolom fölösleges.

Srác azt is mondta rá, amit furcsállok, hogy ezzel az alsó szintre sem kéne padlófűtés, mert jól szigetel.

[ Szerkesztve ]

(#76702) gerisz23


gerisz23
őstag

1,2m3 betonhoz mi kell ha kézzel keverjük ki?:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76703) Nkboy válasza gerisz23 (#76702) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lapát :DDD

......... meg cement meg víz, esetleg homok

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76704) Chaser válasza gerisz23 (#76700) üzenetére


Chaser
titán

obiból megrendeled az esztrichet, meg ami kell, ha 100e-t elérted szállítás ingyenes, behordás emelettől függetlenül ahova mutatsz 3060,-ft, - általában nem sokkal drágább a baumit esztrich náluk mint tüzépeken, ha ákciózzák' még olcsóbb is, és raklap felett még olcsóbb - 3 ember 1 nap alatt megcsinál 1,5m3-t kényelmesen kézi keverővel, egy terít, másik kettő felváltva kever és behord, persze nem ropi gyerekek
betonkeverőt néztem, drága, direkt keverőgépek 30e körültől - bár az olcsón bérelhető is és nem kell hozzá futó -, de azok arra vannak, bontó kalapács/véső/fúró kombi gép 1,5kw-os 30e, de ákcióban' ki lehet fogni olcsóbban is, azzal lehet keverni is bátran bármit, aljzatkiegyenlítőre is lehet szükséged lesz, azt játék fúrókkal nem lehet keverni, bontókalapács is megérezte, jobban mint a betont:)

varsam nem olcsó, gugizd ki ( :, talán ebből is a baumitnak van ami biztos jó, noname dolgokat nem erőltetném, de ebből nagy eséllyel nincs is, igen, hőszigetel és hangszigetel, de legalább 15cm kell belőle h ezek érvényesüljenek, 15cm száradási ideje 75 nap magában, és utána még a betonnak is 3 hét
társasház? födém felépítése? sima betonból ha rányomnál 15-20cm-t egy picit gyorsan lenn lennétek a szuterénben:) az iszonyat tömeg, 1m2/1cm-re a baumit esztrichre 20kg anyagszükségletet mond a gyártó, nálam stimmelt is, 15cm-nél már 300kg/nm, bármilyen más betonból csinálod akkor sem lesz könnyebb, kivéve a perlit
alsó szintre akkor sem kell padlófűtés, ha eps ágy van és azon beton, az is szigetel ugyanúgy, illetve burkolatok alá még szigeteletlen födém esetén is parafatekercs lehet megoldás, nálam egy részen az lesz, bármilyen burkolat alá mehet
mi a baj az eps+beton kombóval? perlittel sem lesz olcsóbb, sőt, ott rendesen kell keverni az anyagot, aztán teríteni, eps-sel a teljes mélység -4cm anyag kell, a 4cm pedig az esztich v beton, amelyik szimpatikusabb, akár lehet 5 is, de sztem szükségtelen, perlit betonnál meg ugyanúgy kell zárórétegnek tehereloszlatásra
padlás födémeknél nagyon jó, mert könnyű, nem terheli a födémet, de ott is csak akkor alkalmaznám ha több cm egyenetlen rész van magasságban, akár 10 is, kitölteni vele síkra a födémet, utána eps v gyapot ha nincs rajta mászkálás, ha az is van akkor fedőnek osb, ha be van építve akkor más tészta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76705) gerisz23 válasza Chaser (#76704) üzenetére


gerisz23
őstag

Holnap felhívom a közeli betonos céget,munkatársam is hasonló mennyiséget vitetett ki magának igaz nekem nagyobb a táv picit(8km).
Hozatok kevert betont,leöntjük vastag fóliára onnan betalicskázzuk,kérdés vizezni elég talicska+kvereőgép kombó,vagy hozzak betonkeverőt?Nem hiszem hogy elég gyorsan betalicskázunk ennyi betont anélkül hogy elkezdene kötni.
Gépeket tegnap rendeltem,meg van is vésőgépem(villanyszereléshez amúgyis kell ;] )
Lesz egy 1700W-os sds-es,meg egy [link] ilyen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76706) Chaser válasza gerisz23 (#76705) üzenetére


Chaser
titán

akkor már nem egyszerűbb ha betolják pumpával? 1200w-os kisebb adaghoz elég lehet, de egy vödörhöz biztos kevés, 20 literes vödörben kevertem az esztrichet meg aljzatkiegyenlítőt is a 1,5kw-ossal, sds-es persze, normál gyenge lenne hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76707) gerisz23 válasza Chaser (#76706) üzenetére


gerisz23
őstag

Pumpa jó eséllyel drágább mint a beton,meg 3m3 -ert számolnak el.
A gépnél a nyomaték lesz a lényeges,1-es fokozaton ha jól emlékszem csak 1000-et pörög,és még azt is lehet rajta szabályozni.Ragasztót kevertem már hasonló géppel,simán vitte 20L-es vödörben.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76708) Chaser válasza gerisz23 (#76707) üzenetére


Chaser
titán

de az úgy korrekt, most már beesik a jó idő, leöntetsz ennyit azzal pörögni kell, meg gondolom az emberek se ingyen dolgoznak, max ha haver és épp törleszt valamit
ragasztót könnyebb keverni mint a betont, kiegyenlítőt meg nehezebb mint a betont, én elég sok zsák után erre jutottam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76709) sketchifun válasza Chaser (#76708) üzenetére


sketchifun
senior tag

Maktika HR2470 nevetve megkever egy 20-as vödör esztrichet. Csak mondom. 780W.

Maktec MT870(710W) dettó.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76710) Chaser válasza sketchifun (#76709) üzenetére


Chaser
titán

ennyivel is többet tudok:) kérdés mennyire nevet egy egész nap után, kis 600w-os bosch is nevetett az elején kiegyenlítőnél, aztán belepirult ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76711) sketchifun válasza Chaser (#76710) üzenetére


sketchifun
senior tag

A Makitával 3 napon keresztül, a Maktec-el 2 napon keresztül kevertük. Azóta is köszönik, jól vannak. :)

Milyen kiegyenlítőt használsz? Nekünk az könnyebbnek tűnt keverés tekintetében, mint az esztrich.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76712) gerisz23 válasza Chaser (#76708) üzenetére


gerisz23
őstag

Segítségem lesz 2-3 Fő,rokonok.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76713) philoxenia válasza gerisz23 (#76700) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szobában zsákos, drága, de be tudod osztani stb. udvarra mixer, vagy keverő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76714) gerisz23 válasza philoxenia (#76713) üzenetére


gerisz23
őstag

A zsákosat néztem 50000-ből nem állna meg a szoba.Ha feléből kihozzák,leöntik behordjuk már nyertem rajta.
A másik megoldás hogy megcsinálom a kocsibeálló alapját is,de az már nagyon sok lenne egyszerre eldolgozni

De győzzetek meg nyugodtan,ha pl lehet vele vékonyabban is aljzatolni szobában nekem az is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76715) philoxenia válasza gerisz23 (#76714) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kétszereséből kihozzák , meg bedolgozod stb. 15k/m3 a kihozott beton, azzal már azért sokat nem lehet tökölni. Persze kérdéses a rokoni segítség minősége is. Két izomember meg egy szakember (kőműves) nem ugyanaz, mint három ráérő rokon...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76716) gerisz23 válasza philoxenia (#76715) üzenetére


gerisz23
őstag

Van köműves is csak sajnos nem mai gyerek,max felületkialakításra kérném meg.Hordani lennénk 3-an 4-en.Estrich biztos hogy kényelmesebb.

Szerk:minek a kétszereséből?

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76717) philoxenia válasza gerisz23 (#76716) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A zsákos előnye, a nyugodt tempó, akár két napig is csinálhatod. Komplett költségvetést érdemes nézni, kaja/pia stb. a segítségnek... Ha van kapacitás nem lesz gond, de azért ne először lásson betont a segítség...
A távolság se mindegy a szintkülönbségek se. Anno a saroglyán behordás kutya kemény meló volt. Ha van lehetőség talicskázni végig, legalább két talicska, de jobb ha három, az egyengetésben segítség az "öregnek", hogy csak lehúznia kelljen.
Szerk. a zsákos anyaghoz csak víz kell meg vödör Ha betonkeverő is kell, ilyesmi, az plusz költség. Bár földnedves betont nem igazán szoktunk újrakeverni, akkor már régen rossz...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76718) pjen válasza philoxenia (#76717) üzenetére


pjen
félisten

Sokat használtunk földnedvest a hetvenes években,a seregben a 43 as építőnél.Volt mikor megmaradt,másnap felvágtuk csákánnyal,átkevertük.Nem volt velí semmi baj.Legalábbis az építés vezető szerint.

(#76719) philoxenia válasza pjen (#76718) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdezd meg Föccert arról, hogy a félig megkötött betont újrafeldolgozva, "nincs-e vele semmi baj"... :)
Anno a seregben áram-védőkapcsolót se láttam, konkrét emlékem szerint: (Csornapusztán, a lőtéren hangzott el) Megy bele nyolcvan amper a földbe, nézzétek már meg, hogy mi van...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76720) Chaser válasza sketchifun (#76711) üzenetére


Chaser
titán

akkor nem játék fúrók azok sem
mapei novoplan maxi, egy zsák/20l vödör, azt jobban éreztem mint a betont
azt hozzá teszem, ráírt max 4,5 litert használtam, első öntésnél a mester az nyomta bele, nem lett rossz, de sokkal nehezebben száradt ki, én 4,5 liter vizemmel harmad anyi idő alatt, úgy hogy már hidegebb volt és fűtés sehol

gerisz23
lakásban elég a 4cm, de 5 már bőven sok is, csak tehereloszlató szerepe van, ha xps-t raksz alá az magában bírná a terhelst burkolattal, a pontszerű terhelések a gyengéi, és beton nélkül kongana ahogy lépkednek rajta

ha nem hozzáértők vannak kész betont sztem passzold, vagy keversz magadnak vagy esztrich
1300ft/40kg most obiban, raklaposnál 1100ft körül lehet, valami 35db van egy raklapon, szóval annál az árnál leszel, 4cm-re nm-enként számolsz 2 zsákot, teljes mennyiségre még 10%-ot és biztos nincs baj, felesleget visszaveszik, arra figyelj 1,5 tonnáig grátisz a szállítás ha mellettük döntesz, annyi előnye biztos van, h oda rakatod a felhasználási hely mellé közvetlen, ott csak be kell keverni aztán behordani vödörben, én kézzel hordtam a 20 nm-es szobába, talicska nem volt opció, ketten csináltuk meg egy nap alatt, eps fektetéssel és előtte még aljzat kiszintezéssel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76721) varsam válasza Chaser (#76704) üzenetére


varsam
őstag

jól nézem, létezik, hogy perlitből 100m2 20cm vastagon 1 milla felett van csak az anyag?

15-20cm-es EPS lappal pedig meglenne 250-300eft? És mindkettőre ugyanúgy kell még egy réteg esztrich

(#76722) gerisz23 válasza Chaser (#76720) üzenetére


gerisz23
őstag

Xps lesz 5 cm

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76723) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Vettem egy radiátort, amit kell cserélnem. Van néhány problémám, amiben segítséget kérnék, mielőtt valamit elbarmolok.
Olyan helyre kell tennem, hogy nem át, hanem visszamenő víz van, tehát fenn be, lenn ki. Fenn tiszta sor, simán kijött a dugó. Lenn viszont egy ilyen van:

Ez is ki kell szednem? Nem mertem feszegetni, míg nem kapok valami választ.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#76724) intensa_man válasza intensa_man (#76723) üzenetére


intensa_man
tag

megoldva, menetes volt...
A másik oldalon ugyanilyen van lenn. Ez mennyire jó zárónak? Kell vennem fémet, vagy ez is megbízhatóan zár?
Köszi!

(#76725) Chaser válasza varsam (#76721) üzenetére


Chaser
titán

lehet, én még tavaly nyáron néztem, rémlik h nem olcsó, a nagy száradási idő stornozta nálam végleg, eps és beton olcsóbb és ugyanúgy jó, ha nem lakott pince hanem fűtetlen és pro munkát akarsz akkor első réteg xps legyen, többi meg eps, ha nagyon sokat akarsz emelni akkor kőzetgyapot is lehet benne h ne kongjon be az a sok hungarocell, xps-eps-gyapot, akár

gerisz23 4cm beton elég rá, esztrichnél írja, 4cm a minimum, dobsz bele térhálót és nem lesz vele gondod, de ha kivisznek kisebb mennyiséget az még jobb, de akkor pumpáltasd be sztem, akkor is ha drágább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76726) csemberlen válasza intensa_man (#76724) üzenetére


csemberlen
őstag

semennyire, de szerintem a radiátorhoz jár.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76727) intensa_man válasza csemberlen (#76726) üzenetére


intensa_man
tag

Nem volt hozzá. :(

(#76728) sketchifun


sketchifun
senior tag

Föccer mindjárt elmondja, de szerintem zsákos anyagot, vödörbe. Akkor a segítséget kell csak etetni. Vagy ha tudsz, kérj kölcsön betonkeverőt.

A szállítást szerintem felejtsd el, nekem a hasonló vastagságra föccer által javasolt betont 26k/m3 áron hozták. De ott biza dolgozni kell, azt engedd el, hogy két nap alatt behordjátok. 3 óra után már lapáttal se nagyon lehetett vele dolgozni. A mixeres betont hagyjátok meg a kőműveseknek, akik nap mint nap evvel dolgoznak.

Nem szép az utcán a házad előtt egy köbméter beton megkötve.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76729) Chaser válasza sketchifun (#76728) üzenetére


Chaser
titán

( :
etetést sztem nem kell túlgondolni, aki betont kever meg hord egész nap az nem nagyon fog enni közben, max a végén - én pl soha nem eszek előtte/közben, ha fizikai munkát csinálok, utána már nincs kedvem dolgozni, bár lehet tele gyomorral is tudják tolni néhányan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76730) gerisz23 válasza Chaser (#76725) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi,majd kérek árat mindkét változatra.
Hálón amúgyis gondolkoztam,akkor előre letudnám tenni a lépésállót,fólia rá meg persze alá us.Utánna meg a hálót arra meg estrich,vagy beton.Estrich milyen gyorsan száradhat meg burkolat szempontjából?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76731) Ferike81 válasza intensa_man (#76724) üzenetére


Ferike81
senior tag

Kell bele fém vakdugó. Ez kb csak arra jó, hogy szállítás közben ne menjen bele semmi. Már csak a fém és műanyag hőtágulásának a különbsége miatt is cseréld ki fémre.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#76732) Chaser válasza gerisz23 (#76730) üzenetére


Chaser
titán

4 hét, 4cm-nél lehet valamivel kevesebb, erősen hőmérsékletfüggő is, de ilyen időjárással nem lesz gond, első napokban legyen bezárva, ne száradjon ki hirtelen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76733) intensa_man válasza Ferike81 (#76731) üzenetére


intensa_man
tag

Már megvettem, köszönöm!

(#76734) fasyrt válasza sketchifun (#76728) üzenetére


fasyrt
őstag

Az nem egy köbmeter beton, hanem kilato! ;]

Esetleg villanyaszok erre valamit? :R

(#76735) sketchifun válasza fasyrt (#76734) üzenetére


sketchifun
senior tag

1: Nem tapasztaltam eddig külömbséget.

2: Bármelyik villamossági bolt.

3: Mivel a falban van, nem. Akkor szükséges ha mechanikai erőknek van kitéve.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76736) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Kombi gázkazánhoz keresek szerelőt, Renova F24E, Bp. X. kerület. Sokszor leáll F1 hibával, ill. a HMV készítéssel is gondjai vannak: ha le van hűlve akkor nem kapcsol, amikor kinyitom a meleg vizet. Talán Hall szenzort kell benne cserélni, passz, nem értek hozzá.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76737) gerisz23 válasza Chaser (#76732) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Létrázni mikortól lehet rajta?Úgy terveztem hogy míg megnem köt teljesen addig lekaparom a falakat,megcsinálom a villanyt(a legkönnyebb rész nekem ;] ),kiglettelek meg kap 1 réteg festéket legalább.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76738) sketchifun válasza gerisz23 (#76737) üzenetére


sketchifun
senior tag

Másnap már általában járható, létrázást 2 nap után javasolnám.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76739) csemberlen válasza gerisz23 (#76737) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem lenne jobb ha a végén betonoznál? Nem tesz jót annak a sitt, gipsz, por.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76740) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Vályog falba kell radiátor tartó konzolokat befúrni. A fal annyira puha, hogy valami erősítés kell. Vettem két komponensű ragasztót, ki fogom tágítani a lyukat, bele a ragasztót. Egy dologban vagyok bizonytalan. Amikor telenyomom a lyukat, megvárjam, míg megszárad, aztán fúró, és tipli(fischer SXRL 10X140 T), vagy belenyomjam a ragasztóba, hogy együtt kössön meg?
Köszönöm!

(#76741) gerisz23 válasza csemberlen (#76739) üzenetére


gerisz23
őstag

Tisztában vagyok vele,letakarom.Így is 2-3 hónappal számoltam a szobára,bent lakunk a házba szóval elég nagy macera de tudom esténként csinálni mikor épp nem másnak dolgozok.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76742) gerisz23


gerisz23
őstag

4cm-el 40 zsák kell,megkérdem mennyiért adják a megszokott helyemen.Max hazahordom 2 hét alatt,vagy elhozatom 6000ért.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76743) #03969024 válasza intensa_man (#76740) üzenetére


#03969024
törölt tag

Vályogba fa tiplit szoktak tenni. 5x5x10 cm-est begipszelni, abba mehet a csavar.

(#76744) pjen válasza intensa_man (#76740) üzenetére


pjen
félisten

Én a helyedben szép nagy fa tiplit gipszelnék a falba,és abba a csavart.Csonka gúla alakút.

[ Szerkesztve ]

(#76745) intensa_man válasza pjen (#76744) üzenetére


intensa_man
tag

És mennyire kellene körbe gipszelni, Hogy maradjunk a konkrét számadatnál, egy 5x5x10 cm fatiplihez mekkora lyukat kellene vésni? Mennyi gipsz kellene köré?

(#76746) pjen válasza intensa_man (#76745) üzenetére


pjen
félisten

Én nagyobbat tennék,bár nem tudom milyen radiátor.Csonka gúla alakút vágnék,akkora lyukat vésnék,hogy a tipli bele férjen,majd begipszelném.Régen nem volt műanyag tipli,sinte mindent fakocka tiplire szereltünk.

(#76747) intensa_man válasza pjen (#76746) üzenetére


intensa_man
tag

600x1600 acél lemez. Van vagy 40 kg...

(#76748) sketchifun válasza intensa_man (#76747) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az említett fakocka, 6x80 csavar. El fogja bírni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76749) mezis válasza intensa_man (#76740) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Kisebb súlyhoz én nagyon hosszú (200 - 250mm ?) forgácslap csavart hajtottam be, mindenféle előfúrás nélkül.
Súlyosabb dolgokhoz (konyhai fali polcok) 6-os menetes szárból átmenő csavar, túloldalon tenyérnyi "alátét".

(De egy 80l-es forróvíz tárolóhoz a válaszfal túloldalán szögvas állvány és még így is be kellett hegesztenem utólag egy lemezt az alsó alátámaszkodási ponthoz ellentartani.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76750) Chaser válasza gerisz23 (#76737) üzenetére


Chaser
titán

megköt az gyorsan, viszont szárad és kémiailag köt bele a víz folyamatosan, pár nap után már csapkodhatok kalapáccal, szikrázni fog ( : esztrich mondjuk lazább szerkezetű mint egy átlag beton, de lakótérbe tökéletes 2-3 hét után kend át alapozóval és nem fog porzani sem utána
kiegyenlítőt végén javasolnék, betonról feltúrni a ráhullott gipszet, aztán egy fél cm kiegyenlítő és nagyon baba, én elején raktam rá, most kaparhatom a kiegyenlítőt ( : de minimális gipsz esett le, mindig takarítottam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.