Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76351) csemberlen válasza jegenye77 (#76341) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerinte, kőzetgyapot nélkül semmit nem ér.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76352) csemberlen válasza st6969 (#76350) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem, de olyan gipszkarton csavart vegyél ami fához van, nagyobb a menet emelkedése mint a másiknak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76353) jegenye77 válasza csemberlen (#76351) üzenetére


jegenye77
addikt

Kőzetgyapot inkább hőszigetelő nem?
Azt javasolták, hogy inkább legyen légrés. Ezért sincs Kőzetgyapot.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#76354) jegenye77 válasza Chaser (#76348) üzenetére


jegenye77
addikt

12mm es osb.
Olyannal csinálom aki már látott olyat aki hallotta, hogy hogy kell :)
Szaki amúgy.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#76355) pjen válasza st6969 (#76350) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Legalábbis,ha van egy jó behajtód.

(#76356) st6969 válasza csemberlen (#76352) üzenetére


st6969
őstag

Igen, olyat vettem. Csak attól tartottam, hogy előfúrás nélkül reped a fa alatta.
Neked is köszönöm pjen.

(#76357) csemberlen válasza jegenye77 (#76353) üzenetére


csemberlen
őstag

Nemcsak hő, hanem hangszigetelő, olvass utána, és amíg nem késő szedd vissza a rendszert.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76358) Chaser válasza jegenye77 (#76354) üzenetére


Chaser
titán

az kb 8kg/nm, 12,5-es standard karton 10kg/nm, szumma 18kg/nm, nekem nagyon kevéskének tűnik csak direktfüggesztő ehhez, mikor magában a kartont nem szokás csak direktfüggesztővel rakni, beütőékkel vannak rögzítve vagy dübellel?
van hangszigetelő gyapot, nem mind, illetve mind szigetel vmilyen szinten hangot is, de az átlag gyapot 20-30kg/m3, a hangszigetelő gyapotok 80-120kg/m3 között mozognak

szerk:
én ezt így csinálnám
1. vasalás pae szalaggal rögzítve, az megadja a légrést is, felülettől függően elég egy szintes vasalás
2. kartonok felcsavaroz, hátulján legalább 4mm-es parafával
3. erre ragaszt 3cm steprock nd, előtte beken csemperagasztóval, kartont is alapozás után glettként, másnap felragaszt, ilyen vastagságban dübelezés kikerülhető, aztán megint a felragasztott gyapotokra ragasztó glett, és majd erre gipsz glett
sokkal könnyebb mint a te megoldásod, biztonságosabb, hangot is sokkal többet kénytelen szigetelni, viszont drágább

én pár telefont azért megejtenék, 18kg/nm sok, nehezebb gyapotokat is mennyezetnél nm-enként 8-10 dübellel kell rögzíteni, és azok messze vannak 18kg/nm-től

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76359) pjen válasza Chaser (#76348) üzenetére


pjen
félisten

Ha most szerelnék valószínű egy kék,egy Z/S, és mondjuk egy lila és egy barna jönne ki a plafonból.

(#76360) Chaser válasza pjen (#76359) üzenetére


Chaser
titán

napokban szereltem ( : á nem, csak levettem egy izzó foglalatot, hogy be tudjam csövezni a kábelét és kivezetni az álmennyezet szigetbe, aztán vissza raktam, hamagyorsan' kigugliztam melyik a fázis, nulla és föld:) két fekete van nálam, két külön kapcsolható vil. rendszernek, egy föld és nulla
barnák összetettebb világításnál vannak, "játszószálnak" hívta az öreg, akkor még nem értettem, annyit kigugliztam, ha új rendszer és az alapokon kívül több szín van az nagy eséllyel világításokhoz tartozik, pl külön kapcsolható egymás melletti 5 izzó

ha már világítás, led panelt használ valaki? erősen azokkal szemezgetek, hangszigetelés miatt a mennyezetes kartonokat nem fúrkálnám spotoknak, ezeből meg 4cm vastag már bőven elérhető árban, sok forma van, szépen beilleszkednek a kialakított környezetbe
fürdőbe menne egy süllyesztett pára miatt, de ott van is egy doboz ami le van választva dobozon belül, szigetelést nem bántja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76361) pjen válasza Chaser (#76360) üzenetére


pjen
félisten

Felénk játszó szálnak a két váltó közti összekötőt hívják,a kapcsolt szálat ha lehet én mindíg külön színnel húzom vagy pár centi hosszan szines zsugor csővel,szig szalaggal megjelölöm.

[ Szerkesztve ]

(#76362) pjen válasza jegenye77 (#76353) üzenetére


pjen
félisten

Műanyag üzemben a darálót is két perforált lemez közé tett közetgyapottal hangszigetelték,meglepően jó eredménnyel.

(#76363) Chaser válasza pjen (#76361) üzenetére


Chaser
titán

ezek is vannak szalagozva, lekövetni se tudtam mi hogy megy:d van egy utolsó falszakasz ahova karton megy, 0,85m, még kb 2m plafonig, alja ytong, valami 10 kábel lóg ki, tegnap tettem be még egyet, de még ventinek is lesz...szóltam az öregnek lassan jöjjön át, mert fogalmam nincs mi hova merre ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76364) Csabroncka válasza joysefke (#76324) üzenetére


Csabroncka
addikt

Otthoni körülmények között csillagpontban +15-20 méter a 10 Gigabit is meglesz.

"in medias res"

(#76365) fero02 válasza Chaser (#76360) üzenetére


fero02
veterán

Használok. Az egyik nekem is a fürdőben van, igaz falon kívüli. Ha jól emlékszem 18W-os, meleg fehér fényű. Több, mint elég.

(#76366) Chaser válasza fero02 (#76365) üzenetére


Chaser
titán

melyik gyártó/modell? hány nm a fürdő?
egyik helyen az van feltüntetve, 80l/nm-rel lehet számolni, általában 1w/60-90l-t tudnak az újak, így nézve 18w 18nm-re bőven elég kell legyen, de túl szép lenne:)

szerk: falon kívüli v süllyesztett az mindegy, ahogy néztem adott modellből mindig van mindkét verzió

szerk2: mobilod kamerájával megnéznéd, hogy pwm mentes-e? / ha "hullámzik" körülötte a környezet akkor nem, ha olyan képet ad mintha ablakból kameráznál akkor igen, erre semmi infot nem találok, elvileg ha nem dimmelhető akkor maxon fut, ott nincs jelen pwm, dimmelhetőnél érdekesebb, majd valahol megnézem, anppaliba olyat szeretnék /

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76367) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Kb. 20 évvel ezelőtt vettem valamelyik barkácsáruházban (OBI v. Praktiker) ilyen (kb. 140mm széles) mahagóni-fóliás falburkoló lambériát, a hozzá tartozó szegélyléccel. Most viszont hiába túrom fel a netet, sehol nem látok hasonlót. Lenne ötletetek? Előre is köszönöm!

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#76368) Chaser válasza newmoonlight (#76367) üzenetére


Chaser
titán

padlós boltokban nézz szét, diego, dr padló így hirtelen, egy éve én is vettem ilyet obiban, csak a szín más

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76369) pjen válasza newmoonlight (#76367) üzenetére


pjen
félisten

Én vettem Bauhaus ban kőrist és cseresznyét,mahagónit nem láttam.

(#76370) macilaci78 válasza Chaser (#76344) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Együtt élni lehet a fogfájással is... A friss festés javítása tényleg oké, a festék 1-2 évig áll el megfelelő tárolás esetén, utána kuka.
Nálam a barackvirágszín fal egy év alatt annyit fakult, hogy a javítófesték már alkalmatlan volt színeltérés miatt javításra. Teljes falat kellett telibe húzni. 2-3 hónap, amíg szerintem van értelme foltszerűen javítani. A maradék festéket (3 db kb 80%-os vödör) meg odaadtam sógornőmnek, ha csak alapoznak vele, már annyival is kevesebbet költenek.
Nem triviális, hogy van egyáltalán javító festék. Mint ahogy véső és koronafúró sem.

Van ledpanel munkahelyen és otthon is.

pjen:jellemzően az eladott parketták mellé. :D Viszonylag kevesen jönnek be csak szegélylécért, de nincs az a kis pénz, amivel meg lehetne sérteni. ;]

~}n|ce{~: én is pjen-nel értek egyet, valószínűleg kétkörös csillárhoz van kábelezve és annak a sárga végű fekete vezetéknek a másik végén nincs semmi sem. Jó eséllyel a kapcsoló mögött bekötetlenül van a másik vége. Ha a kapcsolóhoz megy földelés, akkor ezt a szálat használhatod arra és van értelme az új lámpán is bekötni, ha nincs, akkor felesleges minden agyalás.
Műszerrel ki lehet mérni szakadásvizsgálattal, de ahhoz is meg kell találni a kanóc másik végét.

newmoonlight: nagyon kis esélyt látok rá, esetleg elfekvő készlet. Ez laminált anyag, van olyan dekor, ami csak egy évet él, a 10 éve gyártásban lévő dekorok már szinte legendásak... Na, OBI/Praktiker nem az a kategória, ami elfekvő készletet őrizgetne...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76371) Chaser válasza macilaci78 (#76370) üzenetére


Chaser
titán

csak opció, utp kábelnek felmenő 30 centit nagyobb csavarhúzóval is kikaparok ( : de következő festés előtt mindenképp érdemes meglépni, ha konnektorok vannak a közelben akkor azokhoz sorolva ha megoldható
dobozmaró tényleg nem háztartási eszköz, de azért lehet kapni és nem arany árban van - vagy ki kell hívni egy villanyászt, bár meglepnék ha olcsóbban csinálná meg azt a pár kimarást mint a termék ára:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76372) macilaci78 válasza Chaser (#76371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kétfajta ember van, az egyik akár egy csavarhúzóval is kikaparja, ha kell, a másik meg étteremben eszik, mert az ő ideje attól többet ér, hogy otthon főzőcskézzen.

Most készült el az előszobabútorom, a kalaptartó aljába tettem ledszalagot. Sajna a felújítás során ez még nem volt fejben, így nincs hozzá kiállás, de mivel két konnektor közt van a bútor, így kapott egy taposókapcsolót. De már azt nézem, hogyan lehetne minél kevesebb véséssel megoldani a kapcsolást. :))
Az előszobában van két alternatív csillárkapcsoló. Az egyik végen az előszobai és a konyhai mennyezeti világítása, a másikon az előszobai és a fürdőszobai mennyezeti világítás. Mellérakva bután nézne ki egy egypólusú kapcsoló.
Valószínűleg az egyik egyes konnektor lesz bővítve egy sorolható kettes konnektorra és marad a padlókapcsoló, vagy a konnektor vonalában feljövök egy kapcsolóval. A bútor falára nyílik a bejárati ajtó, mögötte van a konnektor is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76373) pjen válasza macilaci78 (#76372) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Olyan,hogy"alternatív csillárkapcsoló"nem létezik.Dupla váltó,vagy dupla alternativ.csak úgy.. :)

(#76374) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Köszi mindenkinek! Valami ilyesmi tök jó lenne, csak nem fehérben, hanem mahagóni (esetleg dió v. rózsagyökér) színben. Ha belebotlanátok, megköszönném a linket.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#76375) Chaser válasza macilaci78 (#76372) üzenetére


Chaser
titán

harmadik fajta embert kihagytad, aki bár ehetne minden nap étteremben, de finnyás (((( :, és legtöbb éttermi kosztnál bőven jobban főz, sőt, és szeret főzni, szereti kiválogatni az alapanyagot, megtisztítani, és tisztában van vele, h elég rövid az élet és olyanokat csinál amit szeret, no ez a harmadik kategória vagyok én - mostanában sajnos nem sok időm volt főzni, de lassan elkészül ahol majd alkothatok:) -
háztartásban fellelhető dolgokról volt szó, csavarhúzó nyilván akad, és lazán megcsinálnám azzal is, nem vagyok összenőve a bontókalapáccsal:) de kézi véső sem nagy tétel
én se szeretek vésni, csak ha muszáj, most tapasztaltam mekkora áldás a karton, és hogy körberagasztottam a lakást, csak sávot kell bele vágni és már mehet is a kábel, vagy a vékonyabb behúzócső, no azt is lehet szúrófűrésszel csinálni, de egy 300ft-os szike is megteszi, sőt, jóval precízebben és szebben lehet vele dolgozni, csak elégszer át kell húzni a kartonon, most utólag kerülnek még be konnektorok, így egy picit könnyebb dolgom van
ha kétpólusú kapcsolót akarsz, másik felét nem kötöd be és ennyi, de egyes kapcsoló se nézne ki hülyén, nálam is lesz olyan, legalább könnyebb megkülönböztetni a többi világítástól

inkább led panelekről olvasnék valami tapasztalatot, bemutatóterembe hiába megyek el, kitéve 10-20-100db-nál úgyse látok semmit, csak a szemem folyik ki:) viszont elég jó alternatíva lenne mindenhova, designban és funkcionalitásban is, hagyományos izzó/csillár nem is lenne, talán 1db spot, és konyhapult alá spotok, bár azt még nem tudom mi legyen ott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76376) pjen válasza newmoonlight (#76374) üzenetére


pjen
félisten

A bauhaus honlapján van cseresznye,és rózsa is.Hívd fel.

(#76377) Chaser válasza newmoonlight (#76374) üzenetére


Chaser
titán

guglizz még ha ez nem jó:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76378) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Guglizok, mint állat... :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#76379) fero02 válasza Chaser (#76366) üzenetére


fero02
veterán

Pici-óccó-kínai. Ezresért vettem pár darabot magamnak, illetve maszekhoz. 6 nm^2 a fürdő. PWM mentes.

(#76380) Chaser válasza fero02 (#76379) üzenetére


Chaser
titán

:R lehet próbaképp kipróbálok valami olcsót, bár amiket néztem üzletből sem túl drágák

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76381) F34R válasza fero02 (#76379) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem meg egy okadek regi foglalatos csoda van.... ez mennyire birja a parat?

(#76382) fero02 válasza F34R (#76381) üzenetére


fero02
veterán

Led panelnak szerintem sokat nem tud ártani, a tápegység pedig védve van, mivel belül van a panel mögött. Illetve amúgy is zárt kivitelű. persze ez nem egyenlő az IP védelemmel.

(#76383) mezis válasza Chaser (#76375) üzenetére


mezis
nagyúr

Világítás: Étkező asztal fölé lelógatott, lefelé világító (szembe nem!) búra, búrák.
A szobákba pedig olyan falikarok, ami a főleg a falat , mennyezetet világítja meg. Sokkal kellemesebb mint a rengeteg szemkápráztató csillár, spot,...
Ezt akár egy mennyezetre irányított íróasztali lámpával is kipróbálhatod. :K

mezis

(#76384) Bacusuz válasza joysefke (#76324) üzenetére


Bacusuz
őstag

Cat6 szabvány

A korábbi Cat5e szabványt (100 MHz sávszélesség 100 Mbit/s és 1000BASE-T Gigabit Ethernet hálózatokban) túlszárnyalva a Cat6 szabvány 250 MHz sávszélességet biztosít.
Maximális adatátviteli sebesség: 1Gbps
Maximális távolság: 100m

10/100/1000baseT hálózatoknál a megengedett maximális kábelhossza 100m (90m fal és 10m patch kábel). 10GbaseT esetén idális idegenáthallással bíró környezetben Cat6 kábelezéssel 55m méter lehet a maximális kábelhossz, de ha több kábel fut együttesen ez mérséklődik 37m-re a megkívánt zavarvédelemi érték fenntartása érdekében. Ezért a nagyobb távolságok már megkívánják a Cat 6a kábelezést.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#76385) gerisz23 válasza pjen (#76349) üzenetére


gerisz23
őstag

+1
Ha beköti a másik feketét megrázó élményben lehet része

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76386) gerisz23 válasza macilaci78 (#76372) üzenetére


gerisz23
őstag

Anno lehetett kapni olyan dugalljat amivel egybe építve volt bent kapcsoló is.Szépnek nem szép tűzoltásnak megteheti.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76387) macilaci78 válasza gerisz23 (#76386) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sokkal kényelmesebb nekem taposni, mint térd alá hajolgatni. Erre a konnektorra rendszeresítettem a telefontöltőt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76388) Chaser válasza mezis (#76383) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz lógatva semmi, nem tetszik
konyhánál állmennyezet úgy van kialakítva, h az álmennyezet kapott egy kiugró térbeli részt, oda megy majd nagy eséllyel 60x30-as panel, nappaliban egy sziget van, 180x180-as külsővel, 30-as szélességgel, erre mennek majd panelek, valószínűleg 4db minden oldal közepére, külső és belső peremre led szalag, tervben van még egy épített polcrendszer led szalaggal, 5-6m lépcsőzetesen építve, hálófülkében pedig "ablak" fog világítani egy napocska személyében:) fizikai ablak nincs, de csináltam olyat ami kárpótol érte, ezeken kívül van még itt-ott-amott kialakítva világításnak hely, pl hálófülke végén készül egy boltív, lesz egy belső pereme szalaggal
nappaliban lesz még felfelé világító spot, falikarnak is hívhatjuk, gondoltam a fal megvilágításra is, kb magában a polcos szalag adni fog elégséges fényt egyik falon, mennyezeten meg a kb 7m fehér, belső csak design lesz, ha nagy fény kell arra meg ott lesznek a panelek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76389) n_stolz válasza fero02 (#76379) üzenetére


n_stolz
tag

Hol vetted?

n_stolz

(#76390) zazahoho


zazahoho
őstag

Kerítés festésben kérnék tanácsot.
Adott a fakerítés amit kb 5 éve lenolajjal kezeltünk, és utána két réteg vékony lazúr ment rá.
5 év alatt sajnos nagyon csúnya lett itt -ott megjelent a feketepenész is (kb 10% )
Fedőfestéket szeretnék venni, ebben kérnék tanácsot.
Ki mit ajánl, mit használ, és legfőképpen a tartósság érdekelne.
Portalanítani lemosni le tudom, de felcsiszolni biztos nem. Kb 150 méter hosszú , és 160 cm magas 12x2,5 deszka 2 cm távolságra egymástól.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#76391) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Pár napon brlül a mosógépem bekerül a konyhába. A mosogató alá,milyen lefolyót kell vennem,hogy a mellette levő mosógépből a vizleeresztőt csatlakoztathassam. :R

(#76392) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Natúr faforgácslaphoz mivel tudok vetexet ragasztani,hogy faszántosan légmentesen zárjon?
Valaki ragasztott már ilyet?

(#76393) pjen válasza Remekelek28 (#76391) üzenetére


pjen
félisten

Leher,csak egy passz darabot kell venned,amin van kiállás.Fényképezd le a mostani lefolyót,egy Szaküzletben szerintem tudnak segíteni.

(#76394) osztszoroz válasza Remekelek28 (#76391) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

keress rá a "kombinált szifon" kifejezésre. :)

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#76395) Remekelek28 válasza osztszoroz (#76394) üzenetére


Remekelek28
őstag

Okés köszi,bizom benne,h szabványosak.

(#76396) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Nyilászárók áthelyezéssel kapcsolatban érdeklődnék. Családi házon szeretnék pár ablakot átrakni kb 0,5-1m -el. Továbbá 1 belső ajtó is át lenne rakva, de itt m ár nincs átfedés. És a bejárati ajtó is 0,5m arrébb menne. Hol tudok ezekkel kapcsolatban árakról érdeklődni, most még csak tervezési fázisban vagyunk egy családi házon lenne komplett átépítés. Árak nélkül viszont nehéz megítélni, hogy mi fontos és mi nem. Egy kollégámnak 1 éve 600e/db áron raktak át ablakokat, ami nem kevés.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76397) Nkboy válasza amargo (#76396) üzenetére


Nkboy
senior tag

600ezer/darab? Nem inkább 60ezer?😮
Szerintem, még anyaggal együtt is nagyon sok az.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#76398) csemberlen válasza amargo (#76396) üzenetére


csemberlen
őstag

Új áthidalok beépítése szükséges, gondolom ez kerül ennyibe.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76399) ctrlaltdel13 válasza amargo (#76396) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kezdésnek egy kőművesnél,majd annàl akivel a nyilászárók áthelyezesését csináltatnád,majd egy festőnél.

(#76400) Chaser válasza csemberlen (#76398) üzenetére


Chaser
titán

az még úgyis rengeteg
mondjuk statikai falaknál terveztetni is kell, de tervvel együtt is sok, 10 nyílászáró áthelyezés 6m ft?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.