Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76951) pjen válasza #46372352 (#76949) üzenetére


pjen
félisten

3x1,5mm,fúrónak,flexnek elég. Főleg valószínű, hogy a lámpához sem megy vastagabb. Viszont lehet, hogy a lámpánál égni kell, hogy legyen villany a fa házban.

(#76953) philoxenia válasza #46372352 (#76952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konnektorból vinnék inkább áramot. Ha a külső fal belső oldalán van konnektor, elég átfúrni a falat.

pjen: lámpakapcsolón keresztül inkább nem működtetnék flexet... :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76954) sketchifun


sketchifun
senior tag

Obi vajon holnap nyitva lesz?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76955) pjen válasza #46372352 (#76952) üzenetére


pjen
félisten

ha elég vastag a drót ami megy a lámpához akkor nem kell, főleg mert a kapcsolóhoz se mehet vastagabb, szerintem. Lámpába tegyél ledet, vagy külön kapcsoló.

(#76958) pjen válasza philoxenia (#76953) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzal baj,egy átlag kapcsoló 10A -t tud.Siemens van 16 amperos is.Terhelés alatt amúgy sem kapcsolgatná.

Dantre:a konektorbs valószínűleg ugyanolyan vezeték megy.

[ Szerkesztve ]

(#76959) philoxenia válasza #46372352 (#76957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen korrekten megfúrható, de ha nem akarod, a csövön a meglévő mellé húznék vezetéket. Flexelsz kinn, megy pár amper, valaki benn kapcsolja a lámpát, lesz a kapcsolóban ív szerintem rendesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76960) philoxenia válasza pjen (#76958) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, műtrágyával se sóztak még be húst, hypót se ittak még üdítős üvegből.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76961) pjen válasza philoxenia (#76960) üzenetére


pjen
félisten

Akkor is,10A simán átfér egy villany kapcsolón.Példának írd be a gugliba 774401.

[ Szerkesztve ]

(#76962) Met válasza sketchifun (#76954) üzenetére


Met
Topikgazda

obi.hu
Áruházaink 2018.03.15-én zárva lesznek. Az áruházak 2018.03.16/17/18-án nyitva lesznek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76963) Chaser válasza sketchifun (#76954) üzenetére


Chaser
titán

mindig nyitva van, kivéve piros betűs ünnepeknél, ahogy kb minden multi, ők dolgoznak sz-v is, nincs hétvége, se rövid se hosszú

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76964) philoxenia válasza pjen (#76961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Ráadásul évek múlva majd kopik a figyelem, lesz mellette állandó fogyasztó... Kis hősugárzó, ez+az....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76965) sketchifun válasza philoxenia (#76960) üzenetére


sketchifun
senior tag

Megugye flexelsz, asszony lekapcsolja, lerakod a flexet, mész, felkapcsolod. Aztán az ijedtség lecsengése után eltakarítod a romokat. Nem jó játék.

Pl a flexem kapcsolója beszart. Most egy billenőkapcsoló van bele tákolva. De megy. Asztalos kitalálta, hogy elvág vele egy alu profilt. Elvágta, lekapcsolta, és letette a földre. A tulaj meg véletlenül rálépett. Isteni szerencse, hogy a tapétán meg egy járólapon kívül senki sem sérült meg.

Persze. Én tudom, hogy azonnal ki kell húzni... Na de más..

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76966) pjen válasza philoxenia (#76964) üzenetére


pjen
félisten

Ha plcit számolsz,még nincs is 10 A.Dantre kolléga amúgy is tervez kintre egy kapcsolót,tehát a bentit át is hidalhatja.Flexem van három is,de egyiket sem lehet bekapcsolva hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#76967) philoxenia válasza pjen (#76966) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy ilyen teljesítményű gép, pár éve még nagyon drága volt, minden egyre olcsóbb, veszik az emberek, használják. Én nem kötnék így rá.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76968) sketchifun válasza Met (#76962) üzenetére


sketchifun
senior tag

Basszus tényleg ott van. Köszönöm.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76970) pjen válasza philoxenia (#76967) üzenetére


pjen
félisten

Azt a Makitát szerintem nem is tudná rákötni,nincs benne lágy indító.Én a hasonló Bosch-t még 16A C ről sem túdtam használni.

Dantre: simán be lehet kötni,vagy ha úgy egyszerűbb beteszel egy hármas wagót.

[ Szerkesztve ]

(#76971) philoxenia válasza pjen (#76970) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt a Makitát szerintem nem is tudná rákötni,nincs benne lágy indító :F
Konnektorba nem dugható be? Ráadásul nem feltétlenül csak ő fogja használni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76973) pjen válasza philoxenia (#76971) üzenetére


pjen
félisten

Bedúgható,de szerintem még a 16A kismegszakítót is lenyomja.

Dantre.Öreg Evig fúró gépemen,van reteszelés.

[ Szerkesztve ]

(#76974) Chaser válasza pjen (#76973) üzenetére


Chaser
titán

nem hiszem, még a régi 16a-ről használtunk két 1,5kw-os expertet is egyszerre
én is mindig kihúzom fúrót, flexet, dekopírt amint nem használom

szerk: dantre
amit én láttam legvékonyabb csövet, abban is 1,5-es vezetékből bőven sok elfér, de ha nem tudod behúzni ne bohóckodj sztem, fúrd át a falat és vigyél ki úgy delejt ami független kapcsoloktól, attól h ott azon az 1 cm2-en nem lesz szigetelés semmi nem fog történni, ha klímát rakatnál fel kicsit nagyobb lyuk kellene hozzá

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76975) philoxenia válasza pjen (#76973) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kapcsoló meg bírja? Üzem közben az esetleges lekapcsolást?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76976) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, nem akartam beleszólni olyan jól elvagytok. :) Viszont nekem is legrand valena van, és néha még akkor is ível, ha nem túl határozottan kapcsolom, pedig ott egy pár wattos led van rajta. Biztos átviszi a flex áramát, de néhány véletlen lekapcsolástól szerintem beéghet. Én nem kötném rá, már csak a véletlen gépíndítás miatt sem.

Nem akarok senkivel kötekedni, csak egy vélemény...

-

(#76977) pjen válasza Chaser (#76974) üzenetére


pjen
félisten

De ugye nem pont egyszerre kapcsoltátok be a kettőt.

(#76980) pjen válasza #46372352 (#76978) üzenetére


pjen
félisten

Azt a kis flexet észre sem venné egy 10A os kapcsoló,de ha van lehetőség valóban egéségesebb egy külön fázis.A nulla nem szokott átmenni a kapcsolón,ha csak nem kétsarkú.Egyébként azt a flexet nem tudod bekapcsova hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#76982) pjen válasza #46372352 (#76981) üzenetére


pjen
félisten

Két sarkú csillár kapcsolót még nem láttam,nem szakítja meg a nullát.

(#76984) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
Hol keressek farostlemezt a mai nap folyaman szerintetek, ami nyitva is van es csak odamegyek es vehetek keszletrol? Bp termeszetesen.

Koszi

(#76985) gerisz23 válasza #46372352 (#76952) üzenetére


gerisz23
őstag

Teszel lámpát a faházra,a jelenlegit meg otthagyod dísznek esetleg,a kábelt úgyis átkell feszíteni gondolom a faházra.A kapcsoló helyére teszel még egy dugaljat vagy egy vakdugót,a faházon tudod majd kapcsolni a lámpát.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76986) RoyalFlush válasza Met (#76552) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Onnantól kezdve, hogy egy eredeti, ~ 50 éves mára eldeformálódott házgyári fém tokba építették be a NÍVÓ biztonsági ajtót, ezzel semmit nem lehet kezdeni. Ez sohasem lesz vízszintben, esztétikailag javítani rajta toldozással-foldozással lehet. A felméréskor feleségem tudott jelen lenni, de nyilván nem neki kellett volna értenie hozzá, hanem a már több, mint 3000 ajtót felmérő illetőnek. :((

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#76987) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A villanyszakikat kérdezem, hogy leválasztott panelfolyosómon ki akarom cserélni az ezer éves kábelcsatornát. Ami miatt segítség kell:

méret~ 5cm mély és~10cm széles

belül osztott fallal rendelkezik, hogy a nagyfesz ágat az alacsontól el tudjam különíteni.

relatíve normális minőség megfizethető áron!

A bajom az, hogy a szerelvényezhető csatornák horror összegbe kerülnek, legalább is amit néztem legrand az horror.

Azért jó lenne ha a toldásoknál és a sarkokban megfelelő takaró elemek lennének hozzá...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#76988) pjen válasza Csabroncka (#76987) üzenetére


pjen
félisten

Kopost keress, van hozzá minden és felé annyiba kerül.

(#76989) csemberlen válasza Csabroncka (#76987) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi szinte csak kopossal dolgozunk. EKE, vagy EHD kell neked. Azért nem lesz ez se olcsó fenti méretben idomokkal.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76990) Csabroncka


Csabroncka
addikt

:R köszi!

"in medias res"

(#76991) attiati


attiati
veterán

teakfát / tikfát miről lehet felismerni (egy kerti bútornál) biztosan?

Úgy értem, hogyha másodkézből veszi az ember és teakfának hirdetik.

[ Szerkesztve ]

(#76992) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Megnéztem ezta házat.Tulajdonképpen egy általan preferált helyen lenne. Semmi nem zavar igazából csak a penész. Szerintetek mitől lehet? Hogyan lehetne megszüntetni? Gondolom belső falakat szigetelést le kell bontani, és újraépíteni. :U
A ház nem volt évekig fűtve.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76993) ctrlaltdel13 válasza Ace Ventura (#76992) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azt írja könnyűszerkezetes,milyen falat és szigetelést akarsz elbontani?

(#76994) macilaci78 válasza attiati (#76991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laikusként semmiről. Lerhet burmai, vagy ültetvényes, tájegységenként eltérő jellegzetességek színben, erezetben, sok alfaj, alfajon belül amúgyis nagy színváltozatosság. Na és ezt felületkezelték le valamivel.

Az ismerrteb európai fafajokat ki lehet zárni, de nincs az az asztalos, amelyik az összes egzótát ismerné.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76995) gerisz23 válasza Ace Ventura (#76992) üzenetére


gerisz23
őstag

Sok szellőztetés,fűtés,páramentesítő használata.Most üríthették ki?Néhány helyen úgy néz ki mintha bútor lett volna a penész helyén(előtte).
Kérdés mivel can burkolva belülről.Ha gipszkarton akkor ki kell belezni a házat.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76996) Ace Ventura válasza ctrlaltdel13 (#76993) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A gipszkartont, és a mögötte lévő szigetelést.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76997) gerisz23 válasza Ace Ventura (#76996) üzenetére


gerisz23
őstag

Ne vedd meg.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76998) ctrlaltdel13 válasza Ace Ventura (#76996) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Így látatlanba én se venném meg.
Zsákbamacskának túl drága.
Könnyűszerkezetest én amúgy se vennék.

(#76999) biker válasza Ace Ventura (#76992) üzenetére


biker
nagyúr

Én a "Buckára" nem szívesen mennék. Sok szép új ház épült, de sok a brazil is :(
Egyébként hova lettek a radiátorok? Villany volt mind?

szerintem erre olyan 10milla rámenne, én nem venném meg, max "telekáron"
szerintem az aljzatbeton sincs szigetelve, gyanúsan alulról penészedik az egész

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77000) Chaser válasza pjen (#76977) üzenetére


Chaser
titán

szinkronban mentek, akár lehetett együtt indítás is, de nagyon nem most volt:) viszont nagyobb makita flex és porszívó indult egyszerre, össze voltak kötve

martillo obi, praktiker első körben

Ace Ventura erősen lutri, lazán lehet nincs vízszigetelés az alapon, az látszik h lábazati szigetelés nincs, ezért penészedik alul, de kaphat az alapból is vizet, ezt úgy szabad megvenni, ha dokumentálták az építést mindenről, alsó-felső födém, falak, egyébként simán pénztemető is lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.