Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76901) philoxenia válasza csibor (#76900) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fábry szerint anno komplett Trabant-hengerfej is létezett epokitból... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76902) Chaser


Chaser
titán

beraktam új konnektor dobozokat, de a helyi boltban zöld volt, előtte sárgát használtunk
villanyász bácsi nehezményezte, mindkettő sorolható, sárga külső átmérője 65mm, a zöldnek a belső átnérője annyi, külső 70 körül
a zöldekből akarok 1x5-ös sort, illetve másik helyre 2x5 sort egymás alá, és még egy helyre 3x1-et egymás alá, nézegettük az öreggel, elvileg jó a zöld is, meg csúnya lenne ha sorolható és nem jó hozzá szabvány szerelvény, de nem szeretnék lukra futni, nem gipszeltem még be őket, cseréljem inkább sárgára, zöldet meg vágjam a boltos fejéhez? ( : vagy maradhat?

szerk: kényszerből már villanyászkodok is, meguntam h szólni kell vkinek ha le akarok venni egy konnektort v lámpát és visszarakni:d mar wagot is használtam ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76903) sketchifun válasza Chaser (#76902) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jó a zöld is, gipszeld be nyugodtan.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76904) Chaser válasza sketchifun (#76903) üzenetére


Chaser
titán

:R
tetszik a villanyászkodás, dobozmarót vadászni kellett, ilyen nem volt az öregnek csak nagy sds szárral a 40 éves hiltijéhez, azt inkább kihagytam, kicsit nehezebb mint az enyém ( : még pár doboztoldót be kell raknom és kész a villany részemről, tegnap kibogoztam melyik kismegszakító melyik kört viszi, előző bácsi bekötéskor lehajigálta a cimkéket, végén vette észre ( : 3-4 kivétellel többi kérdőjeles volt
mbcu-hoz külön blankoló kell? hoztam egyet, vezetéket pillanatok alatt blankolja, de a héjat akármelyik részbe rakom csak taknyol vele, az öreg azt mondta szikével megvágja és lehúzza, tegnap úgy csináltam, megy, de akkor minek van a blankoló? :d valami német jószág, még másik lakáshoz vettem

polcot csináltál kartonból? az emberem eltűnt ( :
kellene egy 175cm széles, 7,5cm magas, 25cm mély
50-es profilra gondoltam, azt nem tudom ajtó profil legyen a falon vagy elég a sima cw, azt láttam azokat szépen egybe lehet legózni, dobozba spotokat akarok, alsó szélére szalagot - nem teszem falig a kartont, kihagyok 2cm-t -, fűszereknek kell, esetleg valami kisebb hangkeltőnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76905) sketchifun válasza Chaser (#76904) üzenetére


sketchifun
senior tag

A sima blankoló arra való, hogy az ereket megblankold. Kíméli a vezetéket, mert nem vágsz bele vele, nem gyengíted.

MBCU-hoz is van blankoló, de nem nagyon van értelme. Én úgy csinálom, hogy késsel finoman körbe vágom, kicsit meghajtogatom minden irányban és lehúzom róla. egyszerre 15cm megy így kb. Vagy sniccerrel hosszában felvágom.

Csináltam már polcot kartonból. Mindenképp UA profil, kb 5 helyen 8x60 tiplivel rögzítve, a profil oldalai gérbe vágva, és meghajtva. Én így csináltam, 1 darabból.

5centi elég kevés a spotoknak, nem?

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76906) Chaser válasza sketchifun (#76905) üzenetére


Chaser
titán

az tiszta, van rajta 6 v 7 méret, belerakom a kábelt, megforgatom kétszer és leugrik a cső, de úgy gondoltam így a 21. században már a kábelt is lehet blankolni, nem csak a vezetéket:) szikés módszer működött, ha csak fél cm-t vágtam is bele, elejét megtépem, többit már lefejtem

polcnál dübelezés tiszta, talán 6x80-nal csináltuk a többit, de lehet 8x60, ebbe mindig bele keveredek ( :
ua profilt hajtod?:) még flex is beleizzadt vágáskor, láttam cw-vel h legózik a srác, az menne, széleket levágta h derékszögben egybe lehessen tolni, opel csavar, atom stabil, de ua-val ezt nem lehet megcsinálni, 2mm, cw-k 0,5-0,6mm, azt mondta ha ezzel csinálom a profilba falra rakjak vastagabb lemezt
7,5cm max, vastagabb csúnyább, ha nem fér bele spot akkor led panel lesz alján, bár nagy eséllyel van már olyan megoldás ami jó oda, led panelek ahogy néztem 4cm vastagok, de van 1-2cm-es is drágábban, biztos van belőlük spot is már

nappaliba is kellene egy ilyen, koncepció ugyanaz, de itt már nehezebb dolgokat is tartania kell, szalagot pedig körbe akarom vinni a doboz és polc körül is, ugyanúgy hagyok peremet fal mellett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76907) fero02 válasza Chaser (#76906) üzenetére


fero02
veterán

Persze, hogy lehet. Itt van pl ez. Gyenge minőség, inkább csak a képes illusztráció miatt linkelem.

(#76908) sketchifun válasza Chaser (#76906) üzenetére


sketchifun
senior tag

Normális flex nem izzad tőle.

Én nem csinálnám CW-ből, gyengének tartom. Oké, összesen 17 gramm fűszert kell tartania, de akkor sem. Persze rád van bízva. :)

Egy dolog, UA profilt ne akarj hegeszteni. Egy lakásban egy 120as Ariston Velist kellett karton falra rakni. Oké, kap UA profilból egy tartószerkezetet, összehegesztjük. Háh. Hoooogyne. :)

fero02:
Ilyet ne ajánlj olyannak, aki nem tudja, hogyan kell használni. NAGYON csúnya sérülést tud okozni.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76909) fero02 válasza sketchifun (#76908) üzenetére


fero02
veterán

Semmivel sem veszélyesebb, mint egy szike, amit tegnap használt: "az öreg azt mondta szikével megvágja és lehúzza, tegnap úgy csináltam, megy"

Illetve szerintem nem nézted meg, hogy mit mutattam neki csak leragadtál az első képnél. :U :(

[ Szerkesztve ]

(#76910) biker válasza sketchifun (#76905) üzenetére


biker
nagyúr

Aki 3000ft-t sajnál egy kábelcsupaszolóra, és körbevágja a kábelt, jó eséllyel az erek szigetelését is megsértve, az ....................
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76911) YAS-dude válasza sketchifun (#76905) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az mbcu-hoz jokari secura n15 a jó, az istenek ajándéka. Nem kell sniccerrel kaszabolni, biztos nem vág bele az érszigetelésbe és nagyon meggyorsítja a munkát.

(#76912) csemberlen válasza fero02 (#76907) üzenetére


csemberlen
őstag

Ahogy bejött az első Jokari, ami azóta használom, kábel pucolásra. Minden húzás előtt be kell állítani a méretre, és hajrá. Azóta vettem pár fajtát, az olcsók azok használhatatlanok.
A weicon az nagyon márkás cucc ebben a kategóriában, van vagy 10 fajta kábelpucolójuk, blankoló/csipő kombijukat is szeretem használni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76913) philoxenia válasza biker (#76910) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért az évi három-négy kötésért nemigen rendelek ilyet. Simán megoldható késsel. Persze nem szakmányban csinálom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76914) pjen válasza philoxenia (#76913) üzenetére


pjen
félisten

+1.Alut is blankoltunk és hírből sem ismertük a jokarit.Én egyébként szeretem azt a sok pofás csattogóst,nem kell állítgatni,csak nagy darab.

[ Szerkesztve ]

(#76915) föccer válasza philoxenia (#76913) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyetértek. Én simán a kombi fogónak a vágó részével szoktam óvatosan meggyengíteni a szigetelést (nem átvágva azt) és lehúzom. MT-nél a külső réteget nem lehet leszedni vele, de azt meg megvágom az elején és széthúzom. Kissé macera, de keveset villanyszerelek, belefér.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76916) YAS-dude válasza philoxenia (#76913) üzenetére


YAS-dude
őstag

Egy elosztónál a tucatnyi méteres (mbcu) kábelvégződést szerintem már kellemetlen és picit amatőr késsel farigcsálni.

(#76917) pjen válasza YAS-dude (#76916) üzenetére


pjen
félisten

Méter hosszan megblankolod,vagy méter hosszú MBCU van az elosztóban?Érdekes szerelés.

(#76918) macilaci78 válasza biker (#76910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is késsel farigcsálom. Ha túlszalad, visszavágom inkább. Fáj a fogam egy jó blankolóra, érvéghüvelyezőre és krimpelőre, de még a sütőformákat is gyakrabban használom. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76919) Morris


Morris
veterán

Nekem ilyen van. Ezzel nagyon jó dolgozni.

(#76920) Chaser válasza fero02 (#76907) üzenetére


Chaser
titán

nem fogok venni, már nem kell, az öreg csinálja majd, én csak kibogoztam amit kellett, lefényképezem majd mit vettem anno
az öreg villanyászkodik mióta kijött az iskolából, szike semmivel nem veszélyesebb mint húst vágni nagy késsel, 5 évig dolgoztam szikével, nem sikerült megvágni magam, mást se ( :

sketchifun "izzad" :) nem értem hogy hajtogatod, a 75-ösökből vannak kimaradt végek, azokat nem lehet hajtani, hajlítani, vagy arra gondolsz kivágsz háromszöget belőle, és áthajlítod? ha cw-ből csinálok teszek bele erősebb lemezt

YAS-dude ha villanyász lennék biztos vennék, jó fúrókkal meg porszívókkal egyetemben, ha nem is 1, de max 2-3 munkával visszajön az áruk, most csak nekiálltam mert untam h nem haladok, sok ráhagyás van a kábeleken, nem ez lesz a végleges blankolás

szerk: Morris ilyesmim van, több mérettel és funkcióval, vezetékhez tökéletes az biztos, nem volt drága

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76921) biker válasza philoxenia (#76913) üzenetére


biker
nagyúr

de a kolléga tudtommal igen :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76922) biker válasza pjen (#76914) üzenetére


biker
nagyúr

de az alu vezetéket NEM körbevágással blankoltuk, hanem hosszirányban lapos szögben késsel. Se szike, se körbevágás, különben egy hajtás és törik.
Volt külön blankoló késem, ami épp annyira volt éles, hogy a pvc-t vigye, de a vezetéket ne. Csak a tégla szélén húztam le 1-2x ha tompult.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76923) biker válasza Morris (#76919) üzenetére


biker
nagyúr

jó fogó :) mondjuk ez már nem a 3zres kategória.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76924) pjen válasza biker (#76922) üzenetére


pjen
félisten

Így van, de ha keveset blankolsz, rézhez is jól használható.Én a rezet sem vágom körbe, akkor sem ha nincs nálam blankoló.

[ Szerkesztve ]

(#76925) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban nem találtam.

Új építésű házba költöztünk, és a külső falak,ahol bútor is van,a bútor mögött durván penészesednek. Van aki azt mondja természetes dolog és hőhíd keletkezik ilyesmi. De mi a megoldás? Alapból sokat szellőztetünk, most használunk szavo penész elleni szert,de gondolom van jobb módszer. Legalábbis remélem.
Köszönöm a segítséget.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#76926) DoItYourself válasza hitvanyalak (#76925) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha új építésű, és most költöztetek, akkor még van nedvesség bőven a szerkezetekben. Fűtés+szellőztetés ezerrel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76927) pjen válasza hitvanyalak (#76925) üzenetére


pjen
félisten

Húzzátok el a bútort a faltól, hogy mögötte is tudjon szellőzni, és fűtés, szellőztetés, intenzíven

(#76928) Chaser válasza hitvanyalak (#76925) üzenetére


Chaser
titán

ahogy mondták előttem, ha mázlid van nem ázik valahol a fal és csak sok szellőztetés meg fűtés kell neki, ha nem vagytok otthon nyugodtan csavard 25-30 fokra a fűtést, v ha nem zavar akkor otthon tartózkodás alatt is, bútorokat meg el kell vinni a faltól, ha van klíma kapcsold be fűtésre, az keringteti is a levegőt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76929) YAS-dude válasza pjen (#76917) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem feltétlenül 12 modulos kiselosztó.

(#76930) hitvanyalak válasza Chaser (#76928) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Nagyon remélem én is,hogy csak ennyi. Megfogadom amit mondtatok.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#76931) pjen válasza YAS-dude (#76929) üzenetére


pjen
félisten

Tucatnyi

(#76913) philoxenia:évi 3-4 kötésről irt.

[ Szerkesztve ]

(#76932) Chaser válasza hitvanyalak (#76930) üzenetére


Chaser
titán

ha nemrég készült el és nem fűtötték közben van benn bőven víz, többi meg idővel derül ki, sajnos új építésnél is gyakran előfordulnak kivitelezési hibák - gondolom ha új akkor garancás is -, én nem aggódnám túl, maximális fűtésnél, napi 3x 5-10 perc szellőztetéssel ha csak a bevitt víz okozta a sok párát észre fogod venni a javulást 1 héten belül, 2-3 héten belül pedig teljesen meg kell szűnnie a penésznek, ha van ismerősnél páratartalom mérő elkérheted, nem hiszem h nagy költség, vannak páratartalom függvényében működő ventik, 10e ft körül, mérőnek olcsóbbnak illene lennie

szerk: pjen
tegnap elég sokat kibontottam, talán 10 kábelt kellett csupaszítani, de nem volt vészes szikével, pengét be lehet lőni, túl se tud menni a burkolaton, nekem elég sokat volt kezemben mostanában kartonok miatt, eléggé összeszoktunk ( :

jut eszembe, van egy doboz amiben nem lesz konnektror, wagoval meghosszabbítottama kábelt, teszteltem a végpontot, oké, előző wagos dobozra viszont nincs szükségem, mit szoktatok beletenni, hogy ne közvetlen kábelre menjen a gipsz? nem fogom meghagyni, egy kötődoboz se maradt szabadon - ha ezért hülye vagyok ámen, úgy ítélem meg mindenhova került konnektor ahol szükség lehet rá, és tudom hol vannak a dobozok ha úgy alakulna, de ennek esélye konvergál a zerohoz -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76933) YAS-dude válasza Chaser (#76932) üzenetére


YAS-dude
őstag

Dryvit háló és glett. Nem látszik, de ki lehet kopogtatni ha kell.

(#76934) Chaser válasza YAS-dude (#76933) üzenetére


Chaser
titán

arra gondoltam nem árt wagonak a vizes gipsz? vagy tekerjem át szigszalaggal? hézagolóval tömöm, több cm vastagon és szélességben sem reped, kipróbáltam nem látszó helyen, üvegszálas szalagot rakok mindenhova azzal nincs gond, fénykép megvan mindenről, tudom hol vannak dobozok, többi helyre közvetlen karton ment eléjük, körülötte nem tettem ragasztót, ezt szabadon hagytam valamire jó lesz alapon, de nem kell már csak összekötőnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76935) sketchifun válasza Chaser (#76920) üzenetére


sketchifun
senior tag

Igen, jól látod.

biker: Veszek 100m MBCU-t, mit kapok tőled, ha egy darab sniccerrel megnyúzom mind? Persze nem sérül meg az ér, akár műszerrel is mérheted. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76936) Chaser válasza sketchifun (#76935) üzenetére


Chaser
titán

köszi, majd megnézek egy kimaradt darabot, mire megyek vele
én is megnyúzom az mbcu-t sérülés nélkül ( : tegnap néztem, addig fejtem amíg akarom, ha már eleje megszakadt csak skalpolni kell a többit, persze van tartása, de nekem is :d
audió kábelből van valami ajánlottabb? csilliárdos nem kell, de azt még szeretnék behúzni, mindig elfelejtem
ahhoz is van konnektor-szerelvény mint utp-hez, koaxhoz?
utp-ből kész kábeleket vettem és húztam be sos alapon, azokról dugó levág, kibont és ugyanúgy be lehet majd kötni konnektorba ha nem tévedek nagyot?
napokban derült ki kihúztam ajtó elé a benti koaxot..lol ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76937) pjen válasza Chaser (#76936) üzenetére


pjen
félisten

Audió aljzat is van,általában rugós.Hangfal kábelből minél vastagabb annál jobb,elég drága.

(#76938) biker válasza sketchifun (#76935) üzenetére


biker
nagyúr

Összefonhatod ostornak jutalmul!
Viszont mit kapok ha mire végzel, én már ki is pisiltem a sörömet 100m csupaszolás után, míg te pepecselsz vagy a kezed ragtapaszozod?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76939) Chaser válasza pjen (#76937) üzenetére


Chaser
titán

ránéztem, vannak frankók:) nem sok kábel kell, sőt, kevés, aljzat is drága, vigasztal a tudat, h egyszer kell megcsinálni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76940) DoItYourself válasza biker (#76938) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha a nagy vízen túl lennénk, már az országos kábelblankoló versenyen mérhetnétek össze a tudásotokat. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76941) pjen válasza DoItYourself (#76940) üzenetére


pjen
félisten

Vannak erre szakemberek,egy ora alatt némi tűz segítségével több kilóméter kábel meg blankolható.

(#76942) sketchifun válasza biker (#76938) üzenetére


sketchifun
senior tag

Még egy sört. :)

btw, ha ésszel csinálja az ember, nincs evvel baj, persze ha neked szimpatikusabb a kábelkés, ám legyen. :)

Én nem dolgozom MBCU-val, ritkán van szükség rá még így is, hogy a szakmában dolgozom, azt az évi 4-5x10cm-t megteszi késsel is.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76943) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

totál elmebeteg kérdés, de ha van egy sólámpám, ami relatív magas páratartalmú helységbe fog kerülni, ahol gondolom majd "izzadni" fog, akkor ha fogom, és szórós lakkal "lelakkozom", ezáltal elzárom a párás levegőt a sótól, akkor vajh' meg tudom ezt előzni? :)

Attila

(#76944) gerisz23 válasza Chaser (#76902) üzenetére


gerisz23
őstag

Az a zöld doboz jó eséllyel gipszkarton doboz lehetett,mennyi volt darabja?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76945) pjen válasza KrAt (#76943) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem fog izzadni de ha lezárod akkor minek van?

(#76946) Chaser válasza KrAt (#76943) üzenetére


Chaser
titán

szaunákban is használják, ne lakkozd
a parajdi sót kifejezetten ajánlják is párás helyiségbe, penész ellen is, lámpa az himalájai sóból készül, de ha szaunában nincs baja máshol se lesz

gerisz23 nem gk doboz, fali, az öreg azt mondta ugy., ugyanannyiért vettem mint obiban és nagyobb villanyász boltban a sárgát, 60-65ft/db, pár percre van a bolt, ilyen tételekért nem mászkálok el ha van közelben is, van gk dobozom az teljesen más, középsárgák talán, vagy okker, körmökkel ami behúzza a kartonba, profilos részen azok vannak, és azok már gyárilag soroltak, nem kell össze legózni őket és bontani sem lehet őket, ki van öntve egyben egy ötös sor pl

szerk: rágugliztam, elvileg ez a schneider, így néz ki de sötétebb zöld
ami kifejezetten tetszett benne, a szerelő fülek simán ujjal is kipattinthatók, sárgánál csavarhúzó, szike, még fogó is kellett némelyiknél ( :
ez meg a sárga , itt 2x ft :d
5-ös kartonból meg ilyen van benn
egyesből van ilyen, erre azt írja 68mm

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76947) gerisz23 válasza Chaser (#76946) üzenetére


gerisz23
őstag

Ebbe zöldbe simán belemehet az asfora is ;] Sárgába elég nehezen lehet körmökkel beletenni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76948) Chaser válasza gerisz23 (#76947) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudom mi, de biztos:) mértük, tegnap mondtam is, nagyobb, belső átmérője 65, sárgának a külső átmérője annyi
szerelvényekig még nem jutottam, talán sedna lesz
most ránéztem mennyi az usb töltő, 9e ft tőlük ((((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76950) philoxenia válasza biker (#76922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezért késsel és nem sniccerrel. Nyilván, jobb a csupaszoló fogó, anno '80-ban így hívták még amikor a suliban használtuk. Érdekes, hogy a külső szigeteléshez volt ilyen jokariszerű nálunk, mikor nálunk tavalyelőtt kötöttek, de nem mindig használták.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.