Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76201) philoxenia válasza orion1025 (#76185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fogópár azért nem pont azt csinálja mint a koszorú. Sokkal magasabban van. Nem derékszelemenre gondolsz? A padlás lakott? Esetleg tervezed beépíteni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76202) orion1025 válasza philoxenia (#76201) üzenetére


orion1025
őstag

Van egy "szerelő" gerendám körbe mint "koszorú", és ezek vannak összekötve egyharmados csapolással alsó fogópárként funkcionáló gerendákkal, illetve ezekből még raktam be kettőt. Az állószék felett nem volt semmilyen fogópár, így minden szarufánál két oldalról 5x15-ös padlóból vágtam megfelelő méreteket, melyek ráfeküdnek az állószék tetejére. Ez van az állószékhez fülezve, illetve 100-as Simson szeggel agyon "lődözve" a szarufához és a székhez. Az alsó "szerelő" gerendámhoz (ami szintén egymásba van csapolva a toldásoknál ) minden szarufa fülekkel le van fogatva, illetve kiegészítő csüngőket is már a felén elkészítettem, mert az alsó sor cserép a ház falára volt ráragasztva.

A tetőtér nem lesz beépítve, pont az állószékes kialakítás miatt, na meg egyébként sem vagyok a felső szint híve, így szabadon garázdálkodhatok építési megoldások tekintetében. A ház külső szélessége 5,60m, így nem kell akkora fesztávokat áthidalni, és hiába 45 fok körüli a szerkezet, 13 sor cserép van most rajta, a csüngő kiegészítéssel lesz ~14/oldal, de ez még kiosztás függvénye. Az újra lécezéssel és fóliázással addig várni akarok, amíg az egész megerősítés nem készül el, illetve közben azért agyalok egy "B" verziós körbe betonkoszorús megoldáson, de eddig még nem jutottam előre a történetben. Az elképzelésem egyébként teljesen járható lenne ha betonból szeretném, csak maguk a mennyezetek nem jönnek össze, pláne a látszó gerendás konyha/nappali/előtér, ami a ház cirka 60%-át tenné ki.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76203) bazsimano válasza bazsimano (#76175) üzenetére


bazsimano
őstag

Erre valaki? cég tipp? ajanlas?

(#76204) Hujikolp válasza Ace Ventura (#76200) üzenetére


Hujikolp
őstag

Mikori a gyártás? Nem túl öreg?

(#76205) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#76201) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez így nem helyes, a fogópár nem azért fogópár mert a derék fölé rakják.
Rakható talpszelemen fölé egyből is.
Ezzel jól összefogható egy nyeregtető,ha nincs a koszorú körbe összekötve.

(#76206) Ace Ventura válasza Hujikolp (#76204) üzenetére


Ace Ventura
addikt

2018.08-ig írja. Elvileg még jónak kell lennie.
Mindegy, elengedtem ezt a flakont :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76208) eszmilan válasza orion1025 (#76202) üzenetére


eszmilan
tag

Nem biztos, hogy jól értem, de az "alsó, szerelő gerendához" = talpszelemenhez, ha minden második szarufánál beraksz egy fogópárt legalább 5/15 pallóból úgy, hogy az a szarufákhoz van rögzítve, ÉS a suarufák le vannak rögzítve a talpszelemenhez, akkor megfelelő a tetőd oldalirányú nyomásra. Ez viszont a falak oldalirányú elmozdulását nem tudja megakadályozni, csak a tetőt fogja össze.

Amennyiben nem így gondoltad, hanem a fogópárokat feljebb szeretnéd elhelyezni, akkor a talpszelemen síkjában kell vízszintes irányú merevítést alkalmazni vagy koszorú készítésével, vagy vonóvassal. A koszorúban az a jó, hogy az fogja a falakat is, a vonóvas csak akkor, ha a falba van rögzítve (mint régen a falkötővas). De a falakat nem tudod ehhez összefogatni úgy, hogy a koszorúgerenda helyett vasakat alkalmazol, csak maximum valami bazi nagy szelvénnyel, pl. 100x100x8 RHS sarkokon összehegesztve csomólemezzel.

(#76209) Chaser válasza YAS-dude (#76196) üzenetére


Chaser
titán

Az doglott volt valamiert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76210) macilaci78 válasza Ace Ventura (#76206) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Simán lehet egy selejt, amit épp te fogtál ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76211) fess


fess
őstag

sziasztok
A melléképület betonja pont a ajtónál kicsit befelé lejt, mivel lehetne ezen javítani kicsit? kép

(#76212) orion1025 válasza eszmilan (#76208) üzenetére


orion1025
őstag

A tető szerkezete túl van biztosítva amennyiben minden koncepció megvalósul idővel. Ezzel minimalizálni szeretném a falakra irányuló, kifelé ható nyomó erőt, amit az egész tető ad át nekik, mert így inkább alkot egy egységet az egész. Tehát a tető szerkezetével tovább nem akarok foglalkozni, a falak összefogása a fő célom, amit gyerekjáték lenne megvalósítani, ha beton koszorút tudnék alkalmazni. Ezzel csak az a bajom, ahogyan már említettem, ezzel a megoldással a mennyezetet nem tudom megoldani normálisan, illetve 99%, hogy hőhidas lenne mindenhol.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76213) macilaci78 válasza fess (#76211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két dolgot tehetsz. Vagy az ajtóhoz teszel még betont (aljzatkiegyenlítőt, bármilyen kültéri fagyálló szintezőt), vagy a többiből veszel le.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76214) eszmilan válasza fess (#76211) üzenetére


eszmilan
tag

Vannak kifejezetten zsákos betonjavító szerek, amiket lehet vékonyan alkalmazni és elvileg hozzáköt a meglévőhöz. Ilyenből kellene megcsinálni, hogy kifelé lejtsen. Persze aranyáron vannak.

(#76215) macilaci78 válasza eszmilan (#76214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még mindig olcsóbb, mint a felázott küszöb, fal. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76216) tboy93


tboy93
nagyúr

Szakik! Anyáméknál az előszobában nagyon vékonyan lett kenve a fuga a járólap közé, tök nagy "luk" van. Kérdésem, hogy lehet-e utólagosan fugát pótolni? 2 éves kb a lerakás.

(#76217) ctrlaltdel13 válasza orion1025 (#76212) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Meglévő tető alá,hogy raksz koszorút? Nem értem🤔

(#76218) tboy93 válasza ctrlaltdel13 (#76217) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#76219) ctrlaltdel13 válasza tboy93 (#76218) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam ez a sorozat kimaradt😁

(#76220) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#76219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor itt egy korábbi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76221) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#76220) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azzal képbe vagyok,de mióta La Fontaine meghalt, nem hiszek a mesékbe.😀

(#76222) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#76221) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Andersen meghalt, mese nincs. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76223) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

mostanában van valami szám, amivel ökölszabályként érdemes számolni felújítás esetén (tehát pl. egy 100 nm-es lakás felújítása lenne 6 millió, és akkor mondjuk nm-ként 60k-val számolnék)?
Vagy ez erősen függ az elvégzendő munkától? :)
Néztünk egy felújítandó házat, de kb. mindent kellene cserélni: villanyvezetékek, fűtésrendszer, nyílászárók, konyhabútor, burkolatok, fürdőszoba, stb).

Illetve ezeket az átalakításokat kivel kellene terveztetni? Ha mondjuk cseréljük a fűtési rendszert és a melegvíz előállításáért felelőset is, viszont most nem szeretnék napkollektort, de pár év múlva igen, viszont azt szeretném, hogy a rendszer úgy legyen megtervezve és kialakítva, hogy nagyobb munka nélkül csatlakoztatható legyen hozzá?
Vagy ugyanez az elektromos hálózattal és napelemmel, esetleg a garázsba elektromos autó töltővel?
Esetleg később épület szellőztetést beépíteni, stb?
Tehát, ha ezt szeretném, hogy minden úgy legyen megtervezve, hogy a későbbi igények alapján bővíthető legyen, és harmonizáljanak is egymással, akkor építészt, vagy épületgépészeti szakembert kellene keresnem (nem hátrány, ha mondjuk ismeri is ezeket a rendszereket)? Az ilyen szakemberek milyen díjjal dolgoznak?

(#76224) orion1025 válasza ctrlaltdel13 (#76217) üzenetére


orion1025
őstag

Pofon egyszerű a mutatvány.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76225) ctrlaltdel13 válasza orion1025 (#76224) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Na ebből sokat tanultam.

(#76226) tboy93 válasza adalbert1 (#76223) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a komuves 270-350k/nm arat mondott, kulcsrakesz hazra nullarol.

Mi most pont egy 100nm-es lakast epitunk be, tehat szerkezetkesz volt, nyilaszarok, kulso szigeteles ok, csak a belsot kellett megcsinalni, es azt a 6mill-t az felejtsd el hogy kijossz belole ekkora keconal :N

[ Szerkesztve ]

(#76227) macilaci78 válasza adalbert1 (#76223) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budapest XI. ker, 58 m2, 2,5 éve, 3-3,5 milla, 8 hét.
Belső nyílászárók cseréje, 7 db ajtó.
Elektromos hálózat felújítása: 1×25A → 3×16 A a villanyóránál és minden újravésve, ami mögötte van, UTP, koax 3 helyiség között, hangszóróvezeték egy falban.
WC, fürdő újrahúzása, fürdőben kád helyett épített zuhany, fürdőszobabútor, aljzatbeton cseréjével, strangcsere.
Festés, egyszínű fal, semmi extra kívánság.
Gázbojler helyett villanybojler, kobi gáztűzhely helyett beépített indukciós főzőlap, villanysütő, hozzá egy bútorelem.

Konyhabútor maradt a ma már 5 éves, a parketta és a többi hidegburkolat maradt, csak a WC és fürdő kapott újat.

Ez eddig 52-60 k/m2. Erre jönne még esetedben a konyhabútor, öt éve a csupasz bútor (kb 3,5 fm, alsó, felső, asztalossal csináltatva, gépek nélkül) 270k, 40 m2 parketta, 20 m2 járólólap, 20 m2 csempe, 1 db erkélyajtó, 2 db kétszárnyú, 1 db egyszárnyú ablak, egy bejárati ajtó, és ugye a fűtési rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76228) tboy93 válasza macilaci78 (#76227) üzenetére


tboy93
nagyúr

2.5 éve még tök más volt a piaci helyzet. Apósoméknak ugyan az a kőműves jóval olcsóbban dolgozott 2.5 éve mint most. :( Az anyagok is sokat drágultak.

(#76229) sketchifun válasza adalbert1 (#76223) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mivel teljesen átalakítanád, először terveket kellene szőni.

A fűtés szempontjából sem mindegy, hogy milyen anyagok, milyen módon vannak beépítve. Részleges padlófűtés, teljes padlófűtés, esetleg falfűtéssel megspékelve.

Milyen lakóhely ez egyáltalán? Társasházi lakás, vagy önálló telken álló családi ház?

Napelem, napkollektor, gondolom kertes házról van szó. Hőszivattyús fűtés szóba jöhet? Radiátorok?

Villany sem mindegy. Mit szeretnél? Gáz vagy villanybojler. Mekkora teljesítmény fog kelleni, tervezel nqgyfogyasztókat? Elektromos sütő, főzőlap, szárítógép?

Mennyi komnektort, milyen világításokat szeretnél?
A jelenlegi elektromos csatlakozó megfelelő?

Mennyit kell bontani? Falak, aljzat, alap, tető állapota milyen?

Annyiból, amit leírtál, annyit lehet mondani, hogy 50k/m2 és 250k/m2 között bármennyi lehet.

Csak hogy a saját helyzetemből merítsek, egy komoly igényekkel telitűzdelt, okosotthonos, riasztós, millió konnektoros, sokvilágításos elektromos kivitelezés anyaggal együtt, nevetve tud 2 millió lenni. Csak villany.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76230) macilaci78 válasza tboy93 (#76228) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezért írtam oda, hogy 2,5 éve és azt is, hogy hol, illetve hogy mit. A 2,5 évvel ezelőtti 60k-ból csak félig tudná megcsinálni, mai 60k-ból meg 40%-ig. De durván sok múlik azon, hogy milyen burkolatot választ, mert csempe is van 2-20k/m2 áron, faparketta is 4-40k között...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76231) Chaser válasza adalbert1 (#76223) üzenetére


Chaser
titán

Erosen fugg, gondolj mar bele, pl kulsot csak festeni akarod vagy elotte hoszigetelni, villany marad, vagy teljes csere? Epulet allapota, korabbi hianyossagok potlasa, stbstb, en 36nm-es lakast ujitok, 6-nak a fele bem eleg ( : ugy h nagyon sok mindent en csinaltam sk, az is igaz atlagtol minden teren messze lesz es csak minosegi anyagokat vettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76232) 4ron válasza 4ron (#76171) üzenetére


4ron
senior tag

Nah eljutottam oda, hogy szétszedtem a tartályt és megtisztítottam kefével a töltőszelepet, valamint a WC tartály belsejét, ahol az úszó mozog. Azt vettem észre, hogy az úszó nem mindig mozog magától, ilyenkor túltöltődik a tartály és a túlfolyón lefolyik a WC-be a víz.

Ez azt jelenti, hogy ki kell cserélni a töltőszelepet? Még adok neki egy esélyt, ecetbe áztatom a szelepet. Egyébként az a kis csavar a vízszint állító?

Valaki plz help :C

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76233) orion1025 válasza ctrlaltdel13 (#76225) üzenetére


orion1025
őstag

Megközelítőleg annyit, mint én az eredeti kérdésemmel kapcsolatban.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76234) 4ron válasza 4ron (#76232) üzenetére


4ron
senior tag

Egyébként a WC tartály már jó vízköves belülről, szerintem emiatt nem tud mozogni az úszó, mert ha kézzel mozgatom meg, akkor rendben van. A túl erős víznyomás befolyásolhatja egyébként, hogy elzár-e?

Más: a WC tartályt mivel tudom vízkőmentesíteni úgy, hogy ne tegyek kárt a gumi-alkatrészekben?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76235) Met válasza 4ron (#76232) üzenetére


Met
Topikgazda

Szedd szét apró darabokra és ecetbe vele.
Ha az sem oldja meg akkor csere.
Nekem is az volt hogy nem tudta elzárni az úszó a szelepet és a túlfolyón csordogált a víz, ecet megoldotta.

Szerk, az annyira nem nagy gond ha vízköves a tartály belül, akkor van gond ha a mozgó alkatrészek lesznek vízkövesek, vagy egy kis vízkő darab kerül rossz helyre.

Tömény ecetbe áztasd be a szétszedett töltőt, ha ez nem oldja meg akkor a tartályba önts ecetet (sokat) és hagyd úgy éjszakára, ha bírod a szagát ;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76236) Chaser válasza 4ron (#76234) üzenetére


Chaser
titán

pl ecet

szerk: Met gyorsabb volt ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76237) 4ron válasza Met (#76235) üzenetére


4ron
senior tag

+ (#76236) Chaser

Remélem az ecet segít, mert olyan rohadt magasan van ez a k*rva tartály, hogy nincs kedvem szívni a komplett tartály cserével. Köszi.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76238) mezis válasza 4ron (#76234) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor kireped az úszó, kezd víz szivárogni bele és akkor már hol elzár, hol nem.
(Hegesztett műanyag úszóknál tapasztaltam ilyet.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76239) eszmilan válasza 4ron (#76237) üzenetére


eszmilan
tag

Én azt csináltam egyszer, hogy van az a csavar, amivel állítod, hogy milyen magasan van az úszó, na azt betekertem maxig, de nem volt elég, mert vízköves volt már az úszó, és nagy volt a súlya. Azt találtam ki, hogy a csavar és a kar közé beraktam még egy fix alátétet, hogy lejjebb tudja nyomni.

Amikor meg az ürítőszelep volt már gázos, ott azt csináltam, hogy egy bazi hatlapfejű csavart bedugtam a cső végébe, hogy adjon neki egy kis plussz súlyt.

(#76240) eszmilan válasza orion1025 (#76233) üzenetére


eszmilan
tag

Te most mit szeretnél itt elérni? Konkrét kérdéseket nem teszel fel.

Amit te szeretnél csinálni, az épület tartószerkezetébe beavatkozás, amit terv és végzettség nélkül nem is csinálhatsz. Keress egy tervezőt, aki megtervezi neked, tőle tudsz kérdezni is.

Sokszor leírták már villanyszereléssel kapcsolatban itt a fórumon, hogy ha nagyon lövésed sincs a dologról, akkor ne kezdj bele, inkább kérd szakember segítségét. Én is ezt tudnám tanácsolni.

Ha csak érdeklődsz, hogy miként lehetne megoldani a dolgot, akkor általánosságban már felvázoltam neked az előző válaszomban. Ha van konkrét elképzelésed, akkor rajzold le több nézetben és töltsd ide fel, akkor lehet rá mit mondani.

(#76241) Guru32


Guru32
újonc

Üdv! Panelban mivel érdemes fúrni és milyen méretű tiplit használjunk? Fürdőszoba- szoba fal fúrásnál már másodjára szakad ki a fal. Rettentő vékony. Valami ötlet, tanács, javaslat a későbbiekre vonatkozólag?

(#76242) sketchifun válasza Guru32 (#76241) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mivel fúrod most?
Mélységütközőt használsz?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76243) adalbert1 válasza sketchifun (#76229) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat, megpróbálom összefoglalni, amit még érdemes tudni.
Egy kb. 100 nm-es sorházról van szó, kettő nagyjából 50 négyzetméteres szint van. 40 éve épült, ránézésre azóta nem sok mindent csináltak rajta.

Alapvetően abban gondolkodunk, hogy ha őt vennénk meg, hogy több ütemben újítanánk fel, először az alsó szintet lakhatóvá téve, majd később a felsőt is.
Az első ütemben ezeket terveznénk: elektromos hálózat az egész lakásra, új fűtési rendszer az egész lakásra, a konyha és a fürdőszoba rendbehozása, illetve a lenti 2 szoba rendbehozása, belső nyílászárók cseréje, esetleg a jelenlegi lépcső cseréje, ha még belefér.
Második ütemben lenne az emelet felújítva (burkolatok, festés, fenti fürdő), illetve a nyílászárók cserélve (ha még belefér, akkor az esetleg az első ütemben lenne, de vagy 10-12 ablakot számoltam hirtelen össze, szóval az is elég költséges lenne).
Harmadik ütemben kerülnének be a költségcsökkentő/kényelmi extrák, úgy mint: napkollektor, szigetelés, napelem, esetleg légcserélő, okos otthonhoz cuccok, stb. Illetve jobban belegondolva ezt lehet, hogy megelőzné a tetőnek a cseréje/felújítása, ez állapottól függ.

A fűtés jelenleg konvektorral van megoldva, a melegvíz előállítás pedig FÉG kazánokkal. Elsőre arra gondoltam, hogy ezt cserélnénk kondenzációs kazánra (tényleg, az kivezethető oldalra, ha szélső sorház, és nincs közvetlen szomszéd azon az oldalon?), de most elgondolkoztam a hőszivattyús megoldáson is (habár úgy látom pár google keresés után, hogy azért a bekerülési költsége elég magas lehet, viszont cserébe nem függsz a gázszolgáltatótól, elég, ha csak áram van). Viszont így jobban belegondolva, a fűtési rendszer méretezésével együtt lehet, hogy jó lenne megcsinálni a nyílászáró cserét és a szigetelést is, de akkor meg csak az elvinne egy rakás pénzt... :( Kezdem azt érezni, hogy ezzel a házzal lehet, hogy túl nagy fába vágnánk a fejszénket. :)

(#76244) 4ron válasza mezis (#76238) üzenetére


4ron
senior tag

Az úszóban abszolút nem szabad víznek lennie? Mert ez félig van vízzel. Ha ez a baja, akkor rohadjon szét: mozi után itt még szívtam a takarításával, most hagytam rá.

(#76239) eszmilan: milyen ötletes. De sajnos itt nekem az úszó a ludas. Csak nem tudom, milyen kéne, hogy legyen.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76245) DoItYourself válasza adalbert1 (#76243) üzenetére


DoItYourself
addikt

Amit itt felvázoltál, az lehet akár 5-10 misi is, így látatlanban. Szakemberekkel át kell nézetni, mit kell rajta cserélni, az kb. mennyibe lenne, utána szorozd meg 1,5-el, és ha van ennyi pénzed, akkor hajrá. Ha már fűtést, elektromos hálózatot, nyílászárókat kell cserélni, azt nincs értelme szintekre bontogatni szerintem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76246) martillo


martillo
tag

Budapesten tudtok ajanlani olyan helyet, ahol a helyben vasarolt OSB tablat meretre is vagjak napon belul?

Koszi

(#76247) philoxenia válasza martillo (#76246) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felénk vidéken a lapszabászatok csak jóval hosszabb időre vállalnak manapság, gondolom Pesten sem jobb a helyzet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76248) csemberlen válasza Guru32 (#76241) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, mivel néhol 4 cm-es a fal, ezért 4-es tiplit szoktunk, és 2max3 julos fordszámszabályzós sds-+ géppel

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76249) sketchifun válasza martillo (#76246) üzenetére


sketchifun
senior tag

OBI.

Albert1:

A kazán sem olcsó, bélelt kémény stb.

Írd össze tételesen, mit is szeretnél, egyenként járj utána, hogy mi mibe kerül, és számold át.

Szerintem az alsó szint kihozható 5-6 misiből, ha nincs puccolás. Tehát nem épített konyhabútor, nem drág burkolatok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76250) fess válasza macilaci78 (#76213) üzenetére


fess
őstag

csempergasztó jó lehet hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.