Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76551) szaszyka válasza RoyalFlush (#76547) üzenetére


szaszyka
senior tag

2. képen mi az a hézag, és a mögötte kilátszó fémszínű valami ( ugye nem a zártszelvény???) ?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76552) Met válasza RoyalFlush (#76547) üzenetére


Met
Topikgazda

Vannak itt gondok :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76553) zsolt0638 válasza pjen (#76550) üzenetére


zsolt0638
tag

Nincs kivétel! Festő a minimum. 6-30-as rigips talán elég első körben, esetleg a panellakás kivétel.

(#76554) RoyalFlush válasza zsolt0638 (#76553) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Főleg, ha olyan cég emberei építik be a nyílászárót, mint nálunk :D Mint kiderült, előtte kocsmáros volt az ürge :DDD Toktoldóval (jobb oldalt) meg indítani minek, szép az így is, nem? Oda nem tettek ezek a macskajancsiék semmit. Másképp, máshogyan megoldottuk, de ez is milyen munka már? :F

Most már nem csodálkozom, hogy a kollégám miért mondott fel a melóhelyen a háza építtetésekor. Ha ezek mellett nem áll ott az ember, akkor Game Over! :(((

szerk: az is jó volt, amikor a klímát önmetsző csavarral rögzítették és csak úgy hulltak le használat közben a csavarfejek :DD

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#76555) fero02 válasza sketchifun (#76532) üzenetére


fero02
veterán

Nem bóvli, csak tudni kell ajánlani az ár-érték-igény-felhasználási mód arányokat szem előtt tartva.

Minden szerelő rá tud beszélni akárkit, bármilyen szerelvényre, ha a megrendelőnek van rá igénye és pénze.

A karmos rögzítés időtállt, bizonyított (sőt, sok esetben masszívabb rögzítést biztosít, mint a 2 szerelvénycsavaros felfogatás) és bizony vannak olyan esetek, amikor köröm nélkül nem tudnád rögzíteni a szerelvényt (lásd régi szerelvénydobozok, szerelvénycsavaros opció nélkül).

A szerelvénycsavar legyen a doboz tartozéka és ne sokszoros felárért a szerelvényé.

Ez eddig is így volt, csak jó és megfelelő profilú szerszám kell a szereléshez.

Miért van elfelejtve? Kinek jó ez? Ne a gyártó szabja már meg, hogy a tervező/kivitelező mit csinálhasson. Meg eleve 2 dologról beszéltél (szerelvény és installációs anyag).

"106-os kapcsoló van, 1 szállal kell őket összekötni" vs "minden kapcsolóhoz ezen kívül kell egy fázis." Nem kis zavart érzek a leírtakban. Vagy feltaláltak egy új 106-os (váltó kapcsolást)?

Munkát szinte alig spórol, vezetéket se mondanám jelentősnek, de legalább az itt "megspóroltakat" többszörösen elvered a szerelvényekre.

Így hirtelen ennyi a véleményem erről.

(#76556) sketchifun válasza fero02 (#76555) üzenetére


sketchifun
senior tag

Picit olvass utána, és meglátod, hogyan működik.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76557) Chaser válasza gerisz23 (#76513) üzenetére


Chaser
titán

Felreerted, 4cm, ha kesobb akarsz padlofutest erre mehet, ra pedig 1,5-2cm kiegyenlito, 6cm beton felesleges, ha csak nem tervezel sok zongorat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76558) Chaser válasza ubyegon2 (#76526) üzenetére


Chaser
titán

Sds jo, normal befogatas jatekfurokhoz van
Most hoztam el a gravirozo gepem, annak 0,5-1m kozti flexi csove van, nekem is kellene majd kenyes helyeken csavarozni, talan jo lesz hozza, 12e ft korul volt 1 eve szallitassal, halozati, allithato teljesitmeny szabalyzassal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76559) macilaci78 válasza pjen (#76546) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit én tudok, az tömör tölgy, bükk, juhar, vagy wenge színű tölgy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76560) macilaci78 válasza Chaser (#76558) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fordulatszáma nem magas, a nyomatéka pedig nem alacsony csavarozáshoz?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76561) Stylewars_kp válasza RoyalFlush (#76554) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én ilyenkor nem szoktam kifizetni Őket. ;] Loholnak kijavítani. :))

(#76562) gerisz23 válasza Chaser (#76557) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem lesz padlófűtés,viszont vszleg a homokból kell kihordanom így utólag átgondolva.Pár helyen szétrohadt már a hajópadló,ablakokról meg ömlik a víz,először azokat cseréltetem,tavasszal meg szétbombázzuk a szobát.
2-300ezerrel számoltam anyagköltségre,munkát meg nagyjából egyedül csinálom úgyis.Míg szárad a beton csinálom a falakat,villanyt stb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#76563) pjen válasza macilaci78 (#76559) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen kopp olcsóbb.Ha eddig nem használtad,ezután is kerüld el.Inkább 10 Valenát bekötni,mint 1 kopp ot.

(#76564) macilaci78 válasza pjen (#76563) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Öcsémnél most csinálunk fa falburkolatot kb derékmagasságig tölgy szalagparkettából, oda vettünk 2 db Kopp-ot tölgyből.
A szerelvény sarkaiban van 1-1 lyuk, pici csavar a fába könnyen bemegy.

Két konnektorra nem sokkal több vesződség, mint egy Valena, vagy épp Livolo, de elismerem, hogy napi szinten 20-50 darab szerelésénél már más a helyzet. De szerintem amíg a szolgáltatás árában nem látszik, hogy az adott szerelvénnyel mennyivel könnyebb, haladósabb dolgozni, addig a véglény az olcsóbb felé fog menni. És nálam jelentkezhet mindenki, aki a drágább anyag mellé olcsóbban adja a szolgáltatást! :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76565) ecaddsell válasza sketchifun (#76532) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A karmos rögzítés idejétmúlt, csak csavarozni lehet.

Remek, akkor ezek után felújításnál nem elég újrahúzni a vezetéket rézre meg kicserélni a szerelvényeket normálisra, hanem lehet az összes dobozt is cserélni.
Biztos van ahol pénz nem számít, de nekünk ez is számított. Sőt sok helyre még Schneiderre sem futotta.

A csavar minden szerelvényhez tartozék.

Király. Gondolom a néhány forintot érő csavart adják sokszoros áron.
Nem mellékesen nem mindenhova jó ugyanaz a hosszúsági csavar, legalábbis nálunk a csempés részekhez nem volt jó (hosszabb kellett) mint máshová (persze lehet itt akik csinálták elrontották, ezt a részt nem én csináltam csak a szerelvényezést).

106-os kapcsoló van
Ez eddig is megtehető több rendszernél csak megint kicsit drágább lesz. Meg ugye van 106+6 is (akik aljas módon spórolnak a szerelvényhelyekkel mert az nekik kerül pénzbe nem úgy mint a sokkal drágább szerelvény).

Szóval én maradok tisztelettel a bóvli vackoknál meg a még olcsóbb bóvli vackoknál.

(#76566) Chaser válasza gerisz23 (#76562) üzenetére


Chaser
titán

Kesobbiekre gondoltam, ha megis szeretnel majd valamikor, egyszeruen meg lehet oldani
Szerves anyagot en is kidobnam, ki is dobtam, csaladi haznal lehet tobb rovar de majd latod, ha nagyon gondos agyagot erdemes helyette tenni, ledongolod, aztan mehet ra a tobbi ahogy beszeltuk

Szerk:
macilaci78 nem tudom, teglat gravirozni hoztam, de ha mar itt van megnezem lehet-e vele furni is, csak fahoz kell, szinten butor

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76567) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Panel szigetelés / ablak: két év után is kísért a trehány ablakosunk :((( :W Mint kiderült, hiába kértük felméréskor, hogy úgy mérjen, és majd úgy gyártassák le az ablakokat, hogy a(z akkor még csak remélt) szigeteléssel rá tudjanak fordulni a redőnytokra, az ablak mellé, és a párkány alá - most, hogy eljött a házszigetelés ideje, leméricskéltük, és nyilván a párkányok keskenyebbek mint 12 centi, az ablakok oldalán pedig 6-7 centi a toktoldás.

A párkány még rendben is van, cserélhető, illetve a redőnytok méretéből adódóan rendben lesz. De a redőnysínekkel nem igazán látom, hogy milyen lehetőségeink vannak a következőn kívül:
1: ráfordulnak a szigeteléssel, és ha bármi baj van ezután, akkor úgymarad örökre.
2: leszereljük a redőnyt, és nem tudjuk visszarakni, mert mint mondtam, nincs elég toktoldás, ha 5 centi szigeteléssel ráfordulnak az ablakra, a sín nem fog visszaférni.

Ez azért "jó", mert déli fekvésű panel, elég kellemesen fel tud melegedni, eddig a redőnyök segítettek túlélni a nyarakat, sötétítő függönnyel kitörölhetem, a klíma meg pont azért nem opció, mert ha már milliós összeget adunk a közösbe (ami még most is növekszik, a problémákkal együtt), elvárnám, hogy pont azt a komfortos 2-3 fokot hozza majd a szigetelés nyaranta, ami miatt már nem kell még negyedmilliót rákölteni a klímára...

Szóval van vajon 3. lehetőség, amire nem gondoltam?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#76568) RexpecT válasza updog (#76567) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha a redőnysín mellett nincs elég hely a szigeteléssel ráfordulni, akkor a redőnytok is túl széles szerintem. Illetve a redőnytok fölötti peremet is szokták szigetelni.

(#76569) szaszyka válasza updog (#76567) üzenetére


szaszyka
senior tag

Redőnyösök nem vállalnak “szűkítést”? Ha nincs benne szúnyogháló, akkor talán lehetne levágni 5-6cm-t a szelessegeből, vagy ez hülyeség? Esetleg majdnem annyi lenne az átalakítás, mint egy új redőny? Ha más nincs, eladod a “régi” redőnyöket, és veszel újat.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76570) pjen válasza szaszyka (#76569) üzenetére


pjen
félisten

A lécből le lehet vágni,és odébb tenni a lefutót,az nem gond.Kérdés van e ott is mihez fogatni.

(#76571) updog válasza szaszyka (#76569) üzenetére


updog
senior tag

szaszyka: amúgy még szúnyogháló is van, hogy nehezítsünk :) A közös képviselő pont ezt javasolta, hogy szűkíttessük a redőnyt, de még mindig fennáll, hogy OK hogy kisebb lehetne az egész, de fizikailag nincs hova visszarögzíteni. Most próbálok felkajtatni valakit, aki két héten belül (akkor kezdik a munkát) tud jönni, legalább leszerelni, meg ajánlani valami megoldást.

Illetve (#76568) RexpecT: teljesen jogos, így tuti hogy le kell kapni a tokot is a fenti rész szigetelése miatt...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#76572) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Van 2 db egyedi méretű műanyag beltéri ajtóm, egyenként 66 cm-esek. Sajnos cserélni nem tudom, mert nem lehet kapni ekkora méretben, és sajnos nagyobbat vésni sincs lehetőségem.
Arra gondoltam, hogy kerettel együtt hehérre lefóliáz(tat)nám.
Próbálkozott itt ilyesmivel valaki? Hol érdemes ilyen fóliát nézni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#76573) sketchifun válasza ecaddsell (#76565) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jellemző negativitás, de tisztázzunk pár dolgot.

Szigorúan a magánvéleményemről van szó.

Egy újravezetékezés általában csak tákolás. Gyakran nem megfelelőek a csövek, sem keresztmetszet, sem pedig kor tekintetében. Gyakran nem is lehet használni, mert az ember nem tudja belehúzni az újat. Ha nálad ez sikerült, érezd magad kiváltságosnak, nem túl gyakori eset.

A szerelvénydobozok, azok csavarozhatósága nem új dolog. Sőt, épphogy elég régóta létezik. Nem túl drága egy ilyen doboz, és egy cserét bárki meg tud oldani. Persze csak, ha a régi csövezés használható, és nem kell újra építeni mindent. És itt ugye nem számolom azt, ha valami nincs jó helyen, vagy odébb tennéd.

Ez a szerelvény nem a szerelvénycsavartól drága. Persze, magyarok vagyunk, biztos azért 6k egy kapcsoló, mert 2k a szerelvény, 4k a 2db csavar, ami hozzá jár. Engedd el ezt a mentalitást, nem vezet sehova. Csak azért, mert Neked épp elég volt kifizetni a Schneidert, attól ez még nem egy rossz termék.

És itt említeném meg, hogy az említett gyártók is gyártanak üveg előlapos/keretes szerelvényeket. Egy darab üveg keret 12k. És még csak nem is érintős, hagyományos billenős szerelvényt kapsz.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76574) pjen válasza Ace Ventura (#76572) üzenetére


pjen
félisten

Én a Portas nevű céggel csináltattam,igaz fa ajtó.Lehet műanyagot is csinálnak.

(#76575) szaszyka válasza updog (#76571) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha szúnyogháló is van, akkor csak a csere marad, nem? Esetleg zsaluzia redőny helyett, zsaluzia és ablak közé pedig fix szúnyogháló? Valamilyen konzollal nem lehet felfogatni a redőnyt az ablakra/toktoldóra, aztán a konzolt a úgyis rátakar a szigetelés (pl saválló acéllemez darab)? Bár az belülről lenne csúnya látvány.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#76576) pjen válasza sketchifun (#76573) üzenetére


pjen
félisten

A csavarral kapcsolatban.Például a sárga sorolható szerelvény dobozhoz a gyártó csaomagol csavart is,jár hozzá,kérni kell.

(#76577) sketchifun válasza pjen (#76576) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tudom, van is annyi, hogy a bolt is lassan tőlem veszi. Ezt csak apró figyelmességként említettem.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76578) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Családi házba költöztünk. A HMV és a fűtés kombi Beretta kazánról megy, amit cserélni szeretnénk. Padlófűtés nincs, csak lapradiátorok. Mivel nem akarunk padlófűtést (meg ha nem muszáj nem is bolygatnánk a rendszert a költségek miatt), így többen is a fali kéményes kombi kazánt javasoltak, ami nem kondenzációs.

24kW-osból van valami ajánlott? Vagy merre induljak? Szegeden lakok, így előny, ha van az ajánlott kazánnak szegedi szervize.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76579) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a következő Webáruházzal ?
Fittingbolt Kft.
2151 Fót, Kinizsi utca 36.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76580) ecaddsell válasza sketchifun (#76573) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Megfelelő volt, legalábbis a kb 2 ezer Ft-os Haupa perlon behúzó nem panaszkodott a többszáz m vezeték láttán sem.
A nem mindenhova volt jó az ugyanolyan méretű csavar dolog valahogy elsikkadt.
Sosem mondtam, hogy rossz a Schneider, sőt a Sedna amire cseréltem az elődjét számomra hibátlan volt. Ezért nem is értettem a kirohanás meg a lebóvlizást, persze lehet csak a smiley hiánya miatt nem fogtam a lényeget, de mindegy is, úgyis mindenki magának választ akinek meg sok van, csak had szórja a pénzt.

(#76581) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Nyáron panel lakás konyhájában lesz egy kis felújítás. Most csempe van azon az oldalon ahol az ablak és a radiátor van. A csempét le szeretném szedni, mivel ezekben a hideg időben csak úgy sugározza a hideget. Szinte süt a hideg a fal közelében. :) Helyére fa lambériát gondoltam.

- A felrakott lambéria is szigetel, ha nem teszek alá szigetelő anyagot? vagy csak jobb lesz a hőérzet?

- Lambéria alá kell rakni valamit? (Szigetelés nem lesz.)

- Ha rakok a lambéria alá szigetelő anyagot pl.: XPS lapot akkor milyen vastagot? Mivel olvastam, hogy ha nagyon leszigetelem belülről akkor a betonszerkezet károsodhat.

A Másik kérdés:
Nagyszoba lépcsőház felöli falát is be szeretném lambériázni, mert hideg. Földszinti a lakás. Mivel itt nincsen akkora hőkülönbség ide rakhatok XPS lapot kb 2-4 cm vastagságban? Id is kell párazáró fólia? vagy itt elhagyható?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#76582) sketchifun válasza ecaddsell (#76580) üzenetére


sketchifun
senior tag

Valamire való villanyszerelőnek van egy kis dobozkája, amiben rengeteg féle, fajta csavar van.

Egy korrekt szerelésnél nincs probléma a csavar mérettel sem.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76583) macilaci78 válasza Adler (#76581) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem panel, de a szitu hasonló: homlokzati falon csempe, amin süt a hideg ilyenkor. Már egy átlagos főzéskor is gyöngyözik, kicsapódik rajta a pára. Ezt most látom, a csempét nem bántja. De ha lecserélem a csempét és eltakarnám lambériával, akkor a harmatpontom a látszó burkolat alá kerülne, a fa pedig ennek nem tapsol. Nem beszélve arról, hogy penészedhet is.
Az én gondolatom a parafa burkolat: hézagmentesen ragasztanám fel, így talán nem lenne hol kicsapódnia a párának, nem lenne levegő.

A fa jó hőszigetelő, de egy réteg lambériától csodát kár várni. Úgyis párnafára szögeled, úgyhogy közé tehetsz szigetelést, például megfelelő vastagságú XPS lemezt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76584) mezis válasza johnny82 (#76578) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#76585) macilaci78 válasza sketchifun (#76582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy gyakorlott szakember megoldja a rutinja, ismeretei alapján. A végfelhasználó csak azt látja, hogy milyen szép, hogy felkapcsolja a villanyt, működik a hajszárító, nem veri le folyton a biztosítékot és nem ég le a ház.
Minden más, ami a borítás és a festék mögött van, az a véglény számára irreleváns, sose kell látnia. Így egy átlagos végfelhasználó nem találkozik olyan problémákkal, mint a körmöket rögzítő szakadt befőttes gumi, rossz méretű csavarok, szarul használható rögzítések.
Aki magának csinálja, annak fontos, hogy könnyen tudjon vele dolgozni, de aki magának csinálja, az általában spórolásból teszi, így nem feltétlenül az okos megoldások kerülnek elő. És az ő kis dobozkájában rengeteg féle, fajta csavar van, ami kimaradt az IKEA bútorból, a kilincs felszerelésekor, de 95%, hogy az elektromos szerelvényhez nincs a megfelelő méretűből a kívánt mennyiségben. Jobb esetben elmegy egy megfelelő mintával a zsebében valamelyik barkácsáruházba, megkeresi a bliszteres kiszerelést és hazavisz a szükségesnél többet a kiszerelés miatt, jó drágán.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76586) johnny82 válasza mezis (#76584) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! Csak nem értem miért ajánlották akkor a nem kondenzációsat többen is? :F

Meg egyáltalán megéri nekem kondenzációsat venni, ha nem is fog csak magas hőmérsékletű vizet előállítani fűtéskor? :F

(#76587) ALI_G válasza ALI_G (#76517) üzenetére


ALI_G
veterán

Kaptam ajánlatot szellőzőszalag és lombfogó hálóra. 3600/m anyag + munka
62 méterre számoltam 25e Ft anyagköltséget...

(#76588) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Rokonnál jelenleg ilyet tűzhely van bekötve Electrolux EKC511502W 3x2,5-essel. Arrébb lesz rakva konyha átrendezés miatt 2 méterrel. Kell neki új kábelezés.
Évek óta így megy. Hagyjam így 2,5-en, vagy tegyek neki azért 4-est?

[ Szerkesztve ]

(#76589) sketchifun válasza macilaci78 (#76585) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én szerelem őket, és én ebből a szemszögből tekintek rá.

Valószínüleg azon kevesek közé tartozom, akik szeretik a szakmájukat.

És nekem ez valahogy szívmelengető. Hogy kész, megkoronázhatom a munkámat, és olyan külsőt ad a végfelhasználónak, hogy zseniális. Valahogy jó nézni, na.

Atomgeszi:
Mekkora a teljesítménye? Mobilról most nem gugliznék. Ha eddig megfelelt, ezután is meg fog.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76590) fero02 válasza macilaci78 (#76585) üzenetére


fero02
veterán

"de 95%, hogy az elektromos szerelvényhez nincs a megfelelő méretűből a kívánt mennyiségben"

Ezt cáfolnám. Legalábbis ami engem érint... Vas-műszaki boltba szoktam 100-asával venni a 3.5-es reiser csavart 20, 30, 40, 60 mm hosszúságban. Ahova ezek nem jók, ott már komoly problémák vannak.

sketchifun:
Én is szeretem a munkámat és szeretek jó, új (gyors és hatékony) technológiákkal dolgozni, de ezt akkor sem teheti meg mindenki, hogy ilyen drága szerelvényeket rakjak fel nekik. Ebből kiindulva nem értem miért fikáztad le a többi gyártó termékeit, amiből akár az is következhet, hogy amit eddig Te kiviteleztél ezen gyártók termékeivel, ezen munkáid egytől egyig "bóvli vackok" és mehetsz a büdös francba az eddig munkáiddal.

[ Módosította: philoxenia ]

(#76591) macilaci78 válasza sketchifun (#76589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor hozzád is szóltam, mikor azt feszegettem, hogy aki napi szinten ezekkel dolgozik, az vajon olcsóbban dolgozik-e a könnyebben szerelhető szerelvényekkel? Csak hogy a szerelvények magasabb ára és külleme mellett lát-e valami előnyt még a végfelhasználó?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76592) macilaci78 válasza fero02 (#76590) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2-5 mm magvastagság és 12-100 mm hosszúság közt vannak otthon Reisser csavarjaim mindenféle méretben és fejjel, emellett van pár metrikus csavarom is hatlapfejjel, kampós és kapupánt kivitelben. Alátétek, dübelek, egyebek. És így is vettem a héten még csavart, mert nem volt megfelelő. Mindezt egy társasházi lakásban, még tároló sincs.
Vettem rakásolható csavarszortimentet, meg 200 simítózáras zacsit két méretben a rendszerezéshez. Még egy marék vegyes vár válogatásra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76593) fero02 válasza fero02 (#76590) üzenetére


fero02
veterán

A 3. bekezdésem sketchifun-nak szólt. Ha jár erre egy mod, legyen szíves javítson, mert kifutottam a szerkesztési időből.

macilaci78: akkor azért túl nagy meglepetés nem érhet 1-1 átlagos hétköznapi probléma megoldásában. Természetesen minden eshetőségre úgy se lehet felkészülni, így néha belekényszerülhet az ember, hogy boltba menjen pár apróságért.

(#76594) sketchifun válasza fero02 (#76590) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az a baj, hogy valahol félresiklottunk.

Nem az alsó, alsóközép kategóriával óhajtottam összehasonlítani, mert nyilván semmi értelme.

Hasonló árkategóriában viszont ugyan azt nyújtja a Schneider és a Legrand is, mint az alsóbb szekciókban. Ezért az a fene nagy bóvlizás.

Maci:
Hogy olcsóbb legyen valami, módosulnia kell valaminek. Ha például rövidebb idő alatt végzek vele, és óradíjra vállaltam, akkor igen, olcsóbb.

Nem mellesleg ez pont egy olyan része a munkának, amit a konkurenciához képest kifejezetten olcsón csinálok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76595) macilaci78 válasza fero02 (#76593) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, én olyan vagyok, hogy például kellett 4 darab 8-as metrikus csavar hatlapfejjel, de nem voltam biztos abban, hogy 5 mm, vagy 10 mm-rel kell-e hosszabb, mint a meglévő? Tolóajtóvasalatot cseréltem és az ajtólapok magassága csak a csavar hosszáig állíthatóak.
Így vettem mindkét méretből, talán 80 Ft-ba került a 4 felesleges darab.
Múlt hétvégén pakoltam el a szekrény tetejéről a megmaradt szálakat (lécek, ledprofilok, stb). Asszem, kb 4-5 méternyi ledprofilt hoztam be a munkahelyemre a tárolóba. Már végeztem minden ilyesmivel abból, ami otthonra kell és kapóra jött apósom tetőcsomagtartós autója a 3 méteres szálakhoz. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76596) macilaci78 válasza sketchifun (#76594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Órabérre vállalod egy lakás szerelvényezését? Órabérben csak semmittevőket láttam eddig. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76597) philoxenia válasza macilaci78 (#76596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván átszámolja, hogy hány órába telik és úgy ad ajánlatot...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76598) macilaci78 válasza philoxenia (#76597) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát szerinted nyilván olcsóbban vállalja, mert hamarabb végez vele. :U
Nekem ennyire nem magától értetődő, ezért kérdeztem rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76599) philoxenia válasza macilaci78 (#76598) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Órabérbe gondolom nem úgy vállalja, hogy ameddig tart, hanem úgy, hogy kb. ennyi óra, ennyi óránként.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76600) fero02 válasza macilaci78 (#76596) üzenetére


fero02
veterán

Ehh. Ez kb olyan vita alap, mint az Intel vs AMD.

Én jobb szeretem az órabért. Nm-es árban nagy bukók lehetnek, amit előre nem feltétlen tudsz belekalkulálni. Órabérnél ez nem jelent problémát. Mint ahogy az sem, hogy a gazda szeret(ne) beszélgetni/fárasztani/okoskodni, míg Te dolgozol/dolgoznál. Ezt nm-es árba nem tudod belekalkulálni, órabérnél meg had ketyegjen. Vagy ha ne adj Isten nem új szerelésről van szó, hanem más után mész hibát keresni, legelni, stb.
De van több pro és kontra példa erre. Én azt mondom, ha becsületesen dolgozol (nem kell megszakadni) és órabéres vagy olcsóbbra jön ki, mint a nm-es ár. Ha meg ezt megérti a megrendelő az ő lelkének is jobban fog esni, mint amikor valaki túltolt nm-es árakkal dobálódzik. Legalábbis nekem ez az eddigi személyes tapasztalatom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.