Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#76251) pjen válasza 4ron (#76244) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg le lehet tekerni,veszel másikat,feltekered.

(#76252) Chaser válasza fess (#76250) üzenetére


Chaser
titán

Igen, alapozot kenhetsz ala, ragacsbol flex, vmelyik mapeit ajanlom, adesilex p7 pl olcso es jo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76253) orion1025 válasza eszmilan (#76240) üzenetére


orion1025
őstag

Ezekről az ominózus "tervezőkről" inkább nem mondok semmit. Nálam a földmérő, az E-ON regisztrált szerelő, na meg a helyi önkormányzat és a jegyző is elásta magát, olyan szinten fogalmuk nem volt semmiről, én naprakészebb voltam mindenben. Mellesleg annyi építészmérnökkel vagyok körülvéve cégen belül, hogy már nevetséges, de egyik hülyébb mint a másik, utólag szoktak meglepődni ha meghallják milyen dolgokat hogyan oldottam meg. Arról meg már nem is beszélek, hogy sokkal gyorsabban és reálisabban építek fel fejben olyan kivitelezési "komplikációkat" pár másodperc alatt, amivel több ember nem bír cégen belül úgy, hogy ez a napi feladatuk. Annyira hülye én sem vagyok ehhez a részhez, könnyűszerkezetes házakat készítünk, kivitelezünk, tervezünk, bár tető fronton rácsos tartóval dolgozunk, ami egy teljesen más kategória az ácsolt tetőhöz képest, nem beszélve a falak statikájáról és terheléséről.

Szóval kaptam én már nagy tervezőktől olyan szuper terveket önhordó I gerendás lépcsőről, kurtított teraszról, hogy a kész terv kézbe vételezésekor megmondtam, hogy az a lépcső így életképtelen, de egy pesti tervező irodában készítették, illetve el is fogadták az okosok. Mi lett a végeredmény? Mindkét pihenőnél alá kellett támasztani, így volt megint pofára esés, hogy én megmondtam...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#76254) ctrlaltdel13 válasza orion1025 (#76253) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Itt már el telt pár másodperc,és nem tudtad fejben összerakni a dolgokat,akkor ez tényleg bonyolult lehet🤔.
Mit vársz akkor itt földi halandóktól.

(#76255) 4ron válasza pjen (#76251) üzenetére


4ron
senior tag

Azt nem is figyeltem, hogy cserélhető-e. Legyen igazad! :)) Ma be fogok menni meló után Szegeden a Megathermbe, elvileg van náluk úszó.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#76256) macilaci78 válasza orion1025 (#76253) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az engedéllyel rendelkező és a működő megoldások közös halmaza nem feltétlenül nagy. Neked engedélyre is szükséged lesz sok részfeladathoz. Viccen kívül, ha bízol a saját képességeidben és jók is a képességeid, akkor legyél a saját magad generálkivitelezője, izzad ki magadból, mit és hogy szeretnél, aztán szedd össze a vállalkozókat, szakembereket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76257) pjen válasza macilaci78 (#76256) üzenetére


pjen
félisten

Ezekkel az engedély dolgokkal szerintem,legalábbis Pesten senki nem foglalkozik.Szomszédom is lecserélte a tetőt.Szomszéd utcában az ikerház egyik felét átépítették,és sorolhatnám.

(#76259) macilaci78 válasza pjen (#76257) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezzel a haragosok foglalkoznak legtöbbet. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76260) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, szellőzéstechnikával kapcsolatban lenne pár kérdésem...
Veszünk egy kis házat, és még beköltözés előtt szeretném megcsinálni (rendesen) a födémszigetelést, és ezzel együtt a légkezelést. Van 2 ajánlatom, meg pár kérdésem (részint a kiépítéséről, részint a vezérlőről).

Ezt találtam a legközelebbi topiknak, ha van jobban idevágó segítsetek hogy merre; ha ez az, akkor pedig írnám mire jutottam, mi pontosítandó.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#76261) macilaci78 válasza MC Pite (#76260) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szellőztetéstechnikával kapcsolatban amiket tapasztalok, hogy a páratartalomra nem fordítanak figyelmet és jellemzően tartósan alacsony (20-30%) relatív páratartalmat generál a rendszer, amitől minden fa szárad: bútor, nyílászáró, burkolat. Ugyanúgy rossz a 60% feletti relatív páratartalom. 45-60% között jó, 50-55% az ideális.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76262) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, lenne egy elméleti kérdésem: Terasz beépítéseknél még csak olyat láttam, hogy a teraszburkoló elem (fa lambéria, stb) lent a terasz padlószitjén ér véget, a vízszintes részen.

Miért nem úgy csinálják, hogy a legalulra kerülő elem rálógjon valamennyire a függőleges részre? Így biztosabban nem szivárogna be a csapódó víz a burkolat alatt, nem?

-

(#76263) ctrlaltdel13 válasza MC Pite (#76260) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hővisszanyerős lesz,vagy csak sima légcserőlős,netán kalorifer?

(#76264) AndrewBlase válasza ctrlaltdel13 (#76217) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tavaly télen egy templom tetőt kellett felújítanunk.

Két sorban volt a talpszelemen (függőlegesen eltolva egy anyagvastagsággal (30 cm)), alsó sorba becsapolva a kötőgerendák. Koszorú nuku. Alsó talpszelemen 1-1,5 m-es darabokban ki lett vágva. Helyük bevasalva. Kívülről párkányos volt, belülről ki lett zsaluzva, kötőgerendák végei bitumennel bekenve, kátránypapírral betekerve. Jött a pumi, telenyomta betonnal.

Műemlékvédelmis, statikus, tervező állandóan a "hátunk mögött leskelődött".

orion1025
A szomszéd házát konkrétan körbevasalták kívül belül, a sarkokon függőlegesen leengedve a vasakat, derékszögben visszatámasztva, és hát természetesen a falat átfurkálva összerögzítették a vasakat. Nem túl szép látvány, de ha kívülről le van/lesz szigetelve, akkor eltüntethető (belülről meg bevésve a falba a vas, és visszavakolva, avagy kartonozva).

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#76265) ctrlaltdel13 válasza AndrewBlase (#76264) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Érthető és logikus,de ez lenne a felállás a fórumtársnál is,amire kétkedtem?
Mindenhol azért nincs dupla talpszelemen.
Milyen héjazatot kapott egyébként?

(#76266) n_stolz


n_stolz
tag

Szeretnék venni egy fúrókalapácsot. Panel falba(vibrált beton) fúrnék, 5...10mm átmérőjű fúróval, aránylag sok furatot. Van két alternatíva, egy 3 Joule-os és egy 5 Joule-os ütőerővel(munka) rendelkező. Kell a nagyobb, vagy a kisebbel is elboldogulok? :F

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#76267) AndrewBlase válasza ctrlaltdel13 (#76265) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Érthető és logikus,de ez lenne a felállás a fórumtársnál is,amire kétkedtem?"

Erősen kétlem. Csak érdekességképpen írtam.

"Milyen héjazatot kapott egyébként?"

Creaton hódfarkú cserepet, fent egy teljes sor szellőző cseréppel, 3. sortól minden sorban (7 cserepenként) hófogóval.

Miért mindig én???

(#76268) ctrlaltdel13 válasza AndrewBlase (#76267) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Gondolom ekkora projektnél minden rendszerelem be lett építve. Díjazott lett? Vagy nem indultál vele?
Esetleg kép fellelhető?

(#76269) mdk01 válasza n_stolz (#76266) üzenetére


mdk01
addikt

Mi az a sok furat?
Nekem van egy kicsi makitám 1,7J-lal,simán viszi 10-12-es lyukakat,betonba egy kézzel, tehát elviekben az is elég, de ha haladósra akarod venni a figurát akkor már a 3J-lal is jó vagy. 5J-lal az a gond, ha egyszer téglába, vagy valahova akarsz fúrni egy lyukat, azzal nem lehet finoman, mert nagyot üt.

(#76270) AndrewBlase válasza ctrlaltdel13 (#76268) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én csak mezei proletár munkásként voltam jelen. :DDD

Ne gondolj egy hűdemittudoménmekkora felújításra.
Cserép, tetőléc kuka, korhadt gerendák/szarufák cserélve, előírt szerkezeterősítés és kakasülő beépítése, gombakárosítók és tűz elleni védelem, fóliázás, ellenlécezés, lécezés, bádogozás,cserepezés, villámvédelem. Jó, el voltunk egy jó darabig ott, de semmi olyan "látványos" változás nem lett a jellegén/küllemén, ami indokolná akármilyen megmérettetésen való elindulást vele. :N

Cikk

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#76271) csemberlen válasza n_stolz (#76266) üzenetére


csemberlen
őstag

2J is elég. Az 5 kimondottan sok.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#76272) eszmilan


eszmilan
tag

Ilyen termofejeim vannak:
[link]

A kérdésem az lenne, hogy az a két kis csúszka nem tudjátok mire való, és hogy kell használni?

(#76273) rbalint88


rbalint88
addikt

szakértő segítséget kérek: milyen márkájú festéket vegyek? 2011-ben hérával festettünk (színes és fehér is), elégedettek voltunk vele, most is azt vennék magamtól, de többen mondták, hogy vacak. ami még szélesebb körben elérhető, az a dulux és a polifarbe platinum.
kell két szín (előszoba + háló), egy nyúzós fehér (fürdő+konyha) és egy sima fehér (nappali+ háló és előszoba mennyezet). alapterület 57nm, belmagasság 2,65m.
mivel csak tisztasági festésről van szó minimális javítással, ezért nagyra tudnám értékelni, ha elég lenne egyszer festeni.
Minden tippet szívesen fogadok, köszönöm!

(#76274) Tressy


Tressy
senior tag

Sziasztok! Régi F8.12 FÉG gázkonvektor kikapcsolt magától.Őrláng van de nem kapcsol be mi lehet a baja és hogy lehetne olcsón megjavitani?

(#76275) föccer válasza rbalint88 (#76273) üzenetére


föccer
nagyúr

En jobban szeretem a herat, mint a doluxot. Hasznaltam mind a kettot. Polfarbaval nem dolgoztam. Ha nincs (max arnyalatnyi) szinkulonbseg, akkor a heraval is tuti eleg lesz az 1 reteg.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76276) föccer válasza Tressy (#76274) üzenetére


föccer
nagyúr

Minimum nyomas megvan? Ga feltekered a termosztatot teljesen sem akar bekapcsolni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76277) sketchifun válasza föccer (#76275) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hérából a Piros kupakos, és a Héra Gold jó cucc, a kék kupakos semmirevaló.

Polifarbe Polikutya semmirevaló, Intaller koszos, zsíros falra, tisztasági festéshez jó.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76278) Tressy válasza föccer (#76276) üzenetére


Tressy
senior tag

Nem semmilyen szinten,közben utána olvastam és ha szerencsém van csak a termoelem ment tönkre ha a gázszelep akkor megszívtam

(#76279) Chaser válasza rbalint88 (#76273) üzenetére


Chaser
titán

ha egyszer akarsz festeni sztem alapozót ne hagyd ki, fal függő mennyire szívja, de alapozóval leredukálhatod
fürdő/konyhába akril, latex alapú festéket néznék

szerk: hera premium nekem bevált, duluxról se hallottam rosszat
- ugyanakkor mindkettőnél megfigyeltem, hogy boltokba kirakva egymás mellé ugyanannak az árnyalatnak a színe különböző dobozokon esetlegesen más ( :, ebből kiindulva színeset nem is tudom mernék-e venni, illetve heraból vettem is, nem olyan volt mint a mintája, fehér az korrekt volt -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76280) r.levente75 válasza rbalint88 (#76273) üzenetére


r.levente75
addikt

Hérából csak a gold és a prémium. Ha közel azonos színek lesznek mint voltak és a javításokat előfested akkor van esély az egy rtg-re. A gold takar mint a pokróc.

(#76281) DoItYourself válasza eszmilan (#76272) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezt írják róla, akármit jelentsen is:
"2 takarékütközővel, a beállítási tartomány megjelölésére, határolására vagy rögzítésére."

---------------
Egyébként nincs valamiféle wikipedia oldal erről, hányféle méretű termofejet gyártanak? Kellene nekem 3-4 darab pótlásra, de amiket eddig szereztem, egy se jó: vagy nagy a menet, vagy el se éri a benyomótüske a szelepet, vagy nagyon benyomja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#76282) macilaci78 válasza eszmilan (#76272) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvileg valami végállás, hogy ne tudd egy érték alá, vagy fölé állítani a termofejet. Fogd fel gyerekzárként! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76283) tboy93 válasza sketchifun (#76277) üzenetére


tboy93
nagyúr

Polifarbe-vel mi a gond? Sógorék azzal festettek tavaly és arra akarnak rábeszélni, mert hogy milyen jól fed...

(#76284) eszmilan válasza DoItYourself (#76281) üzenetére


eszmilan
tag

Ezt én is megtaláltam róla a gyártónál, csak nem értettem, hogy most ennek hogyan is kellene működnie. Majd próbálkozom vele, bár nekem nem nagyon kell, nem fogja senki tekergetni.

Én úgy vettem termosztátot, hogy lefényképeztem a szelepet, meg elvittem magammal a kupakját. Azt mondták a boltban, hogy ha mégsem jó, akkor becserélik.

(#76285) eszmilan válasza rbalint88 (#76273) üzenetére


eszmilan
tag

Én most a Dulux Easycare-rel festettem. Ami bosszantó, hogy azt írják, hogy 1 rétegben is jól fed, és a második réteg szinte csak azért kell, hogy meglegyen a vízállóság.

Namost ezzel szemben az van, hogy ha a gipszkarton lapra kened fel, akkor egy rétegnél éppen valami taknyolás látszik rajta, kettőnél kicsit befedi, háromnál egész jól fed, de foltos, négynél jobb esetben már tökéletes, de van, hogy nem. Legalább az benne a jó, hogy gyorsan szárad, így mire végére érsz a szobának, mehetsz újra körbe.

Az egész fal le van kenve falfix-szel, minimális higításban (1:5 kb), mert alapból baromi sűrű, és egy szenvedés elkenni, szinte glett sűrűségű. Több nap száradás kivárva festés előtt, rövidszőrű hengerrel kenem.

Ezzel mi lehet a gond, mi a hiba?

(#76286) YAS-dude válasza eszmilan (#76285) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerintem a higítás a hiba. Ugyanezzel a festékkel festettünk pár hete. Ott kellett második réteg, ahol bénáztam a hengerrel.

(#76287) Met válasza YAS-dude (#76286) üzenetére


Met
Topikgazda

Sose higítottam a Duluxot, mindig két réteget festek.
Nem is nézem hogy foltos e vagy nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76288) sanzi89 válasza eszmilan (#76285) üzenetére


sanzi89
addikt

Én egyszer használtam Dulux festéket, nem jött be. A Polifarbe festékek azok, amik beváltak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#76289) MC Pite


MC Pite
veterán

macilaci78: Minimum monitorozni szeretném, de még nem fix a vezérlő, ha tudom, benne lesz a páratartalom is (magasra, alacsony esetén külön kell párásítani). Entalpiás hőcserélővel szertném mindenesetre.

ctrlaltdel13: Központi hővisszanyerős (Vents VUE2 250 P EC), fűtés/egyebek nincsenek egyelőre tervbe (néztem hogy egy cekasz bele nem olyan drága, de majd az első tél után meglátom mennyire van rá szükség, azt könnyű utólag is berakni).

-Egyik, hogy zajcsökkentőből mekkorát érdemes berakni, 1200asra gondoltam befúváshoz, 900 vagy 600 kifelé.
-Ha 80 centinként gerendák vannak a plafonon, akkor inkább kúposabb tányérszelepet válasszak? (fa födém 2-3 cm, padláson lenne a gép és a csövezés)
-Vezérlést is keresek(ráér akár később is), lehetőleg CO2-re, minimum látni szeretném a páratartalmat is, előny ha az is benne van a vezérlésben. Vagy a visszatérőbe tenném, vagy falra. Egyelőre ez van első helyen (bő 200 font) egyelőre.
-Nem tudom érdemes-e elosztó dobozokkal foglalkozni 3-4 cső esetén, vagy elég simán Y-okat alkalmazni

Illetve van-e valakinek gyakorlati tapsztalta, és mit csinálna esetleg másképp már, mit ajánlana (és miért úgy) :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#76290) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

[link] HoneyWell XC70 ajánlott, ugye?

(#76291) dewil666 válasza eszmilan (#76285) üzenetére


dewil666
őstag

:Y
Rá is van írva hogy ha szabad e hígítani de úgy rémlik nagyon keveset kell hozzá önteni.
Én 2,5 literhez kb 1 decit tettem és úgy jó volt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#76292) Atomgeszi válasza sanzi89 (#76288) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is PoliFarbe Platinummal festettem itthon.

10%-ot ír hígításnak, én talán 5%-ot tettem bele, és faszán fúrós keverőpálcával felkevertem..

Mondjuk a Polifarbe mély alapozó is sokat segít.. És 800 Ft 1 liter, amiből lehet csinálni 4 litert is akár (a boltos szerint)

1:5-höz keveréket én is soknak tartom.

(#76293) tboy93 válasza tboy93 (#76216) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ebben tud esetleg segíteni valaki?

(#76294) vwpolopg válasza Atomgeszi (#76290) üzenetére


vwpolopg
őstag

Az, jó cucc :) korábbi hatósági tesztben is ajánlott volt

(#76295) eszmilan válasza dewil666 (#76291) üzenetére


eszmilan
tag

Gyerekek, nem a festéket higítottam, hanem a falfixet. És nem az a gondom, hogy kell-e a második réteg, hanem hogy 4-5 réteg kell, ami elég ciki...

(#76296) pjen válasza tboy93 (#76216) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg egy keményfém lapkás kampóval kikaparják a mostanit,és ujra fugázzák.Egy hete volt nálunk burkoló Ő ajánlotta.

(#76297) Atomgeszi válasza vwpolopg (#76294) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kár, hogy fél 5-ig volt nyitva a bolt.. Na majd holnap délelőtt akkor :)

(#76298) sketchifun válasza tboy93 (#76283) üzenetére


sketchifun
senior tag

A polikutya említésre sem méltó.

Az Intaller tisztasági festéshez jó, mert nagyon jól takar, de a textúrája nem lesz szép. És egy frissen glettelt, tükörsima falon nagyon meglátszik, hogy nem lesz vele szép a textúra. Emellett hígításnál, ami gyakorlatilag kötelező, külömben a henger úgy megszívja magát, hogy a kezed letörik, 10%-tól meg csöpög mint az állat.

A Héra festékek ebből a szempontból jobbak, kevésbé takar, de egy minőségi hengerrel szép a végeredmény.

A falfixet nem szabad napokig hagyni száradni. 1:5 hígítás a gyártói ajánlás szerint. A felhordás után 1 órával el kell kezdeni rákenni az első réteg festéket.

FONTOS!
A glett, régi festék iszonyatosan felkeményedik tőle, nagyon nehéz csiszolni utána. Ezért mindíg meg kell róla győződni, hogy szép-e a felület. Lámpával kell súrlófényt csinálni, ha úgy jónak tűnik, mehet a festék.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#76299) Atomgeszi válasza sketchifun (#76298) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Intaller nekem sem jött be... De a Platinum igen. Mind fehérben, mind színesben.

(#76300) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Mit javasoltok ilyen esetben, ha nem épp derékszögű a fal, és rés marad a kád (akril) és az oldalfali csempe közt? A legnagyobb résnél 4-5 centi is akár, létezik ilyen vastag kádszegély? :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.