Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) ferrari1 válasza greggggg (#9188) üzenetére


ferrari1
őstag

Lementem a sarki gyorsboltba és felindultságból szerttettem egy utángyártott Belkin kábelre. Gépre rádug és működik :) Eredetivel nem :((( Eredeti kuka! Köszönöm mindenki segítségét :K

[ Szerkesztve ]

(#9202) Enjoy válasza ittakary (#9159) üzenetére


Enjoy
addikt

Összehasonlítottam a kijelzőket:
Egy picit valóban melegebb színtónusú az új kijelző, de ezt csak egymás mellé téve a készülékeket tűnik fel.

Amikor kicserélték, akkor sasoltam egyszerre a kijelzőt, de nekem nem tűnt fel, tehát marginális különbségről van szó.

► més que un club ◄

(#9203) Kommy válasza vadászcsiga (#9200) üzenetére


Kommy
veterán

Ha nem állítod be a twitter a beállításokban akkor nem is jelenik meg , ugyan ez igaz a facebook-ra is. Legálábbis így emlékszem, ha valamelyiket nem álltjuk beakkor nem jelenik meg.

(#9201) ferrari1 :belkin kábel jó döntés volt, mert majdnem mondhatjuk, hogy eredeti, csak ők gyártanak az iPhone-hoz autós töltőt (amit az Apple is forgalmaz).

[ Szerkesztve ]

(#9204) ferrari1 válasza Kommy (#9203) üzenetére


ferrari1
őstag

Akkor ráhibáztam szerencsére! Az eredetivel egyszer- az első csatlakozáskor - kapcsolódott, utána soha többet. Örülök és kezdem kiismerni a rendszert. Olvasok sokat de biztos lesznek kérdéseim.

[ Szerkesztve ]

(#9205) Csabee. válasza Kommy (#9199) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én úgy tudom hogy ha backupot csinálok, egy jb-es készülékről, és restorolok, majd backpuból visszaállítom és jb-et is rárakom, akkor az összes régi jb-es szemét is benne marad! Nem így van?!

Üdv: Csabee.

(#9206) Kommy válasza Csabee. (#9205) üzenetére


Kommy
veterán

Programok beállítaásai megmaradhatnak, de a rendszerfájlokhoz való hozzányúlások nem és ez a fontos, nem jb-s programok esetleges beállításai, mivel azok nem okozhatnak elméletileg gondot, míg a rendszerfájlok igen. Visznit egy update-nél ezek a rendszer fájlokhoz való hozzányúlás is megmaradhat ami gondot okozhat.

(#9207) kircsi28 válasza Kommy (#9206) üzenetére


kircsi28
aktív tag

De akkor így, hogy kerül fel az új ios6?
Kezdő vagyok, ez lehet, hogy látszik, de ezt nem értem......

(#9208) Kommy válasza kircsi28 (#9207) üzenetére


Kommy
veterán

restore-al.

(#9209) kircsi28 válasza Kommy (#9208) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Ha így van akkor jó, azt hittem azt csak update-al lehet felrakni

(#9210) vadászcsiga válasza Kommy (#9203) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elég nekem az fb.

(#9211) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Mikortól is érhető el az ios6?

(#9212) Kicsirics77 válasza kircsi28 (#9211) üzenetére


Kicsirics77
veterán

este 7-óra körül de nem javalott a mai frissítés.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9213) icecave válasza Kicsirics77 (#9212) üzenetére


icecave
Topikgazda

DanielK szerint az Apples support ezt közölte: [link] Ha ez igaz, nálunk csak este 11, ahogy írtam...

vadászcsiga: DanielK ezt írta: "Amerikai idő szerint du 2-től lesz elérhető az ios6" Akkor most én sem tudom, hogy hogy van.... viszont elmúlt 2, valakinek jött frissítés,ha már magyar idő szerint 2?

[ Szerkesztve ]

(#9214) vadászcsiga válasza icecave (#9213) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mármint magyar idő szerint du 2. A magyar Apple support miért mondana amerikai időt egy magyar embernek Magyarországon?

[ Szerkesztve ]

(#9215) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

kérem kaccccsojjja ki :DDD
én már ezen nem tudok eligazodni,sőt azon sem hogy most lehet OTA frissítést csinálni ios6 gm-re vagy sem?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9216) vadászcsiga válasza Kicsirics77 (#9215) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lehet hacsak nem kap új build számot ami azt jelentene javítottak rajta de ketlem.

(#9217) ittakary válasza Kicsirics77 (#9215) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem lehet! Shift+Update!

Már az uccsó beta4ről a GM-re is csak így lehetett ;)

[ Szerkesztve ]

(#9218) Jorus


Jorus
nagyúr

A telót (i4 32GB) feltoltam 42 perce az iTunes-ra, mert lecseréltem rajta az aktuális 20GB zenét. Viszonylag simán végigért a lépéseken (biztonsági mentés, megvásárolt elemek átvitele, bla, bla, bla, akármi), és eljutott a 7/7. lépéshez, ami aszongya, hogy Várakozás az elemek másolására. Aztán azóta 40 perce ez van. A telón forog a kis szinkronjel, az iTunes-ban mennek a kis csíkok. Ez normális? Mivel agybajt kapok az iTunes-tól, nagyon ritkán használom, kb. fél évente rakom rá az iPhone-t, vagy az iPad-et, így nem nagyon tudom, ez mennyire normális. USB3-as csatin van, de persze, nem tudom, ebből mennyit használ ki az i4. Szal szerintetek kb. mennyi a normaidő 20 GB átmásolásához?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9219) ittakary válasza Jorus (#9218) üzenetére


ittakary
nagyúr

USB2 az iPhone szóval ennyit használ belőle. 20GB USB2-n telefonról... Hááát barátom hajrá :D Hátszélben is több mint egy óra sztem.

(#9220) Kicsirics77 válasza ittakary (#9217) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor megy vissza az 5.1.1 ipsw shift+restorral és majd frissítek OTA-n ha kijön a iOS6...és elérhető lesz
gondolom 5.1.1-et vissza tudom tenni simán iTunes-al

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9221) ittakary válasza Kicsirics77 (#9220) üzenetére


ittakary
nagyúr

iOS5-ről nem frissítesz OTA-n iOS6ra :D

Még pár napig tuti fel lehet rakni az 5-öt is jaja, aztán az Apple egy idő után nem fogja aláírni és csak lementett SHSH-val tudsz majd visszatérni.

[ Szerkesztve ]

(#9222) Jorus válasza ittakary (#9219) üzenetére


Jorus
nagyúr

Más módja nem nagyon van, ha jól sejtem, mivel az i4 Wifi 300mps-e még a 480mps-es USB2-nél is lassabb. Majd szólok, ha elkészült, meglesz a szintidő. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9223) Kicsirics77 válasza ittakary (#9221) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor csak itunes-al?
vagy jobban járok ha leszedem az imzdl-ről majd a hivatalos ipsw-t és itunes-al shift+update a gm verzióra vagy,hogy :DDD
belegabalyodtam mint majaom a házicérnába :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9224) vadászcsiga válasza Kicsirics77 (#9223) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A másodikkal jól jársz mert így minden adatod megmarad.

(#9225) Kicsirics77 válasza vadászcsiga (#9224) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ok akkor ha jól értem,most a gm verzióra csak úgy tudok frissíteni ha leszedem az ipsw fájlt.
más,ha visszateszem az 5.1.1-et akkor sima update elég neki az itunes-ban vagy akkor is jobban járok ha letöltöm az ipsw-t és shift+update.
adatok nem lényegesek mert pár kép van és minden a felhöben vcan tárolva + poodcast-ek

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9226) bobooo válasza Kicsirics77 (#9225) üzenetére


bobooo
addikt

elég egy sima update akár telefonról OTA-n ha visszatennéd :K

ui.: iCloud -> van a fotó adatfolyamnak valami korlátja hány képet lehet csak felrakni felhőbe? mert van 1800-1900 képem, abból csak 1000 felhőbe igazán csak a képek miatt nem szeretném restoreolni majd mert mire az felmegy gépre meg vissza az ezer év :W :F

[ Szerkesztve ]

(#9227) DanielK válasza bobooo (#9226) üzenetére


DanielK
addikt

igen, pont 1000. Ezt az icloudot nem képek tárolására találták ki, sokan nem értik. Azon csak "átfolynak" a képek. Tárolni nem tudsz. 1000 kép és 30 nap a korlát. 30 nap utániak automatikusan törlődnek.

(#9228) Kicsirics77 válasza bobooo (#9226) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fotóadatfolyamról nem tudok nyilatkozni mert kb 20 képem van benne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9229) C4mp3r válasza bobooo (#9226) üzenetére


C4mp3r
addikt

photo stream-ben csak 1000 keped lehet, egyebkent meg a camera roll az aktualis icloud storage plan-tol fugg, tehat ha 5GB-od van, akkor abbol gazdalkodhatsz. a camera roll es a photo stream kulon van kezelve

(#9230) DanielK válasza C4mp3r (#9229) üzenetére


DanielK
addikt

Egyébként a neve is mutatja (angol), hogy mire való. Nem storage, hanem stream, azaz a képeket streamelni lehet, azaz átvinni egyik készülékről a másikra.
Ha storage kell, akkor használjátok: skydrive, dropbox, box stb.

5 GB-on pl nem férne el az összes képem (~6GB). Szóval én fotózok egyet. macen megjelenik és már tolom is fel a felhőbe (box)

[ Szerkesztve ]

(#9231) bobooo válasza C4mp3r (#9229) üzenetére


bobooo
addikt

:W

köszönöm segítségeteket :R

(#9232) Jorus válasza DanielK (#9230) üzenetére


Jorus
nagyúr

Plusz ugye, ha megnyitod másik eszközön az adatfolyam egy képét, addig nem is nagyon tudsz vele mit kezdeni, amíg el nem mented az eszközre - "megjelenítés könyvtárban".

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9233) C4mp3r válasza DanielK (#9230) üzenetére


C4mp3r
addikt

koszi, tudok angolul es tudom mire valo a photo stream is. (ezert is van nalam teljesen kikapcsolva mivel nincs mas apple eszkozom a telon kivul.) ha storage kell, akkor meg nyugodtan hasznald az icloud-ot, az is arra van, csak nyilvan vegyel 25GB-os tarhelyet a free 5GB helyett. az, hogy neked keves az 5GB a kepeidnek, nem azt jelenti, hogy ne hasznald hanem, hogy bovitsd a tahelyedet :U

(#9234) DanielK válasza C4mp3r (#9233) üzenetére


DanielK
addikt

Nem neked szántam. :B Csak általánosságban mondtam. A fotóadatfolyammal egy gond van csak, ha neten ülsz egy olyan gép előtt, ahova nem raktad fel (vagy linux van), akkor **szhatod, mert a képeidet nem látod. Én emiatt rakok fel mindent boxra. :K

Ja csak az icloud nem olyan, mint az említett tárhelyek. Hiába bővítek, ha az icloud.com-on a képeimet nem látom és csak 1000 fér fel. Ja és csak doksikat tehetsz még fel. Ennyi, nekem ez sajnos nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#9235) M@te


M@te
senior tag

egy kis segítséget kérnék! :)

az elején még 4 napot bírt az akksim, igaz hogy akkor még nem használtam 3g-t.
mióta használok 2 nap volt a max, de most már 12 óra és 1%-ra merül.

mit vegyek inkább egy új akksit? (az hány napig bírná?! milyet és hol és mennyiért érdemes venni? )

vagy egy napelemes töltőt ami tok is egyben.

vagy egy hordozható akksit?

köszönöm

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#9236) C4mp3r válasza DanielK (#9234) üzenetére


C4mp3r
addikt

Hiába bővítek, ha az icloud.com-on a képeimet nem látom és csak 1000 fér fel.

valoban nem latod, bar lehet ezt meg boviteni fogjak. csak a photo stream-ben fer el 1000, egyebkent annyit toltesz fel amennyit akarsz, irtam a camera roll kulon van

(#9237) DanielK válasza C4mp3r (#9236) üzenetére


DanielK
addikt

És szerinted hova töltsek fel? :F Csak a photo streambe lehet tölteni, máshova nem. :N

(#9238) Jorus válasza M@te (#9235) üzenetére


Jorus
nagyúr

Átlagos használat mellett (3G-n) nekem még nem nagyon bírta 1 napig (24 órán át). Ez normálisnak mondható. Az új akksit hogy szeretnéd beletömni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9239) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Ios6-ra nem jó ez a jb törés? Ha nem,kb mikor lesz hozzá?

(#9240) C4mp3r válasza DanielK (#9237) üzenetére


C4mp3r
addikt

hat, ha szigoruan vesszuk az icloud backup is feltoltesnek szamit, kb annyit er mint a photo stream egy dropbox szintu funkcionalitashoz merve. :D (semmit)

(#9241) M@te válasza Jorus (#9238) üzenetére


M@te
senior tag

hogy érted hogy hogy szeretném beletömni? elvinném a szervizbe hogy cseréljék ki az akksit egy újra.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#9242) Kicsirics77 válasza kisjimy (#9239) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem jó hozzá,és a fene sem tudja mikor lesz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9243) vadászcsiga válasza DanielK (#9227) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De lehet iCloud-ban képeket tárolni pl a ReaddleDocs-al ami most épp ingyenes.

(#9244) DanielK válasza vadászcsiga (#9243) üzenetére


DanielK
addikt

Hát igen, de azt sem tudod online megnézni. Meg a legtöbb képem nem is iphone-on készült, és már a felhőben van. Először tegyem fel a telefonra a 6GB képet, majd onnan a programba, ami elmenti az icloudba. Egy kicsit macerás és időigényes. :DDD Ráadásul boxon ingyen van 50GB-om. :P Amihez most jött ki a kliens. :K

Illetve az icloud mentés kérdés, hogy meddig lesz benne (istorage nevű appban is volt ilyen, de az apple kivetette a fejlesztővel)

[ Szerkesztve ]

(#9245) bobooo válasza vadászcsiga (#9243) üzenetére


bobooo
addikt

már nem :W

(#9246) Blaise válasza M@te (#9235) üzenetére


Blaise
veterán

4 nap? :Y

Hozzá se nyúltál? :D

(#9247) M@te válasza Blaise (#9246) üzenetére


M@te
senior tag

de :) de még a wifit is kikapcsoltam amikor nem volt rá szükségem.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#9248) Kashim válasza M@te (#9247) üzenetére


Kashim
őstag

Felesleges cserélned, mai okostelóknál két napig is csoda ha elmegy normál használattal. 1-2 év alatt sem romlik felére egy akksi kapacitása, feltéve ha rendeltetésszerűen használod. A gyakori csutkára merítés a legrosszabb dolog, amit egy modern akksival tehetsz, szóval azt az állapotot lehetőleg kerüld. Inkább sűrűbben dugdosd gépre, vagy tedd bele dokkolóba.
Én napi 10x minimum le-fel rakosgatom és elég intenzíven használom a telefont, de másfél év után is alig pár százalékot esett a kapacitás mikor legutóbb néztem.

[ Szerkesztve ]

(#9249) M@te válasza Kashim (#9248) üzenetére


M@te
senior tag

értem, köszi. hát akkor szomorkodok :( :P

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#9250) M@te


M@te
senior tag

egy ilyen dokkoló nem gáz? úgy emlékszem volt téma az utángyártott töltő és nem a legszerencsésebb. ezekkel mi a helyzet? csak nem vennék 8ezerért egy epöl dokkolót.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.