Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) mondomén válasza bigdady (#8499) üzenetére


mondomén
őstag

Ez a végleges verzió, elvileg ezt kapod jövőhéten is. Ill tavaly így volt.

(#8502) turbobusa válasza vadászcsiga (#8500) üzenetére


turbobusa
senior tag

Igen, így volt anno ios5-nél is. :)

(#8503) vadászcsiga válasza turbobusa (#8502) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mire gondolsz?

(#8504) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne.
Adott egy iPhone 3G 8GB
Amikor megjelent ez a modell (iOs3-al) , akkor, ha kétszer gyorsan megnyomtam a home gombot, mi kellett hogy történjen? Nem a feladatkezelöt inditja el, hogy a futo alkalmazásokat bezárjam a felbukkanó alsó sorban?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8505) turbobusa válasza vadászcsiga (#8503) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem volt különbség a beta utolsó verziója s gm közt. Fejlesztők biztos valamit kóstáltak belőle, de az minket nem érintett.

(#8506) icecave válasza cassius.clay (#8504) üzenetére


icecave
Topikgazda

3G-n maximum JB-vel volt multitask... hivatalosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#8507) Kicsirics77 válasza cassius.clay (#8504) üzenetére


Kicsirics77
veterán

De,alaphelyzetben ennek lell történnie...
Bàr màr semmiben sem
vagyok biztos :DDD
Na megint tanultam valamit ma este is :R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8508) turbobusa válasza cassius.clay (#8504) üzenetére


turbobusa
senior tag

Ha le volt zárva akkor kirakta a médiaplayer gyors vezérlőjét, ha pedig home screen-n voltál akkor is kiadta a médialejátszót kis ablakban. 4. fw-el az utóbbi eltűnt, mert ott jött a multitasking és oda bepasszírozták...

[ Szerkesztve ]

(#8509) bigdady válasza icecave (#8506) üzenetére


bigdady
nagyúr

4.2 már tudta szerintem a mtaskot

(#8510) cassius.clay válasza turbobusa (#8508) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Szóval 3FW-el nem a multitasking menü ugrott fel két klikkre? Mert az se normális, hogy 10böl 10 szer dupla klikkre a kedvencek menüpont ugrott fel. Ebben az esetben hogy a fenébe hozod elő a multitaskingot???

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8511) vadászcsiga válasza bigdady (#8509) üzenetére


vadászcsiga
félisten

3G-n nem volt multitask semmilyen fw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#8512) icecave válasza bigdady (#8509) üzenetére


icecave
Topikgazda

3G-n? Szerintem nem. pl.: [link]

Csak JB-vel.

(#8513) Kommy válasza cassius.clay (#8504) üzenetére


Kommy
veterán

3G iPhone OS 2-vel jött ki, nem 3-al, de ez nem is olyan lényeges.
Multitask nem is volt soha rajta.

(#8514) vadászcsiga válasza turbobusa (#8505) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ios5-ből nem is volt GM.

(#8515) mondomén válasza vadászcsiga (#8514) üzenetére


mondomén
őstag

dehogynem

[ Szerkesztve ]

(#8516) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Értem.
Kösz srácok.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#8517) icecave válasza cassius.clay (#8516) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tudsz rá csinálni, ott a linkem, leírással.

(#8518) turbobusa válasza mondomén (#8515) üzenetére


turbobusa
senior tag

Beta előtt ha jól tudom a Gm jelenik meg elsőnek, amit ha van jogosultságod, mert valamit jóvá kell hagyni akkor feltelepíthetsz.
3gs-n nem tudtam kipróbálni, komoly volt a mobil sebessége, s2-nek a gyorsaságát hozta egy mag keretén belül. :DD

(#8519) ittakary válasza vadászcsiga (#8514) üzenetére


ittakary
nagyúr

Volt:)

(#8520) turbobusa válasza cassius.clay (#8510) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem, multitasking nem volt még akkor, viszont lehet rakni rá. 2g-s iPod touch-nál ha jól tudom haver megcsináltam 3.1.3 alatt, de nem tudom mennyire gyors...

(#8521) mondomén válasza turbobusa (#8518) üzenetére


mondomén
őstag

A GM utolsónak jelenik meg.:) Illetve utolsó előttiként, a végleges előtt. Amúgy nem kell jogosultság, felmegy bárkinek. Csak azt írtam, hogy volt 5-nél is GM.

(#8522) icecave válasza turbobusa (#8518) üzenetére


icecave
Topikgazda

Béta előtt GM? Valami képzavar van nálad... GM mindig a hivatalos előtti utolsó változat, ami ráadásul mindig meg is egyezik a hivatalossal, csak annyi a különbség,hogy nem töltheti mindenki, csak kis idővel később.

mondomén: "Amúgy nem kell jogosultság, felmegy bárkinek". Azért azt tegyük hozzá,hogy ez nem mindig volt így, csak az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#8523) turbobusa válasza icecave (#8522) üzenetére


turbobusa
senior tag

Developer ipa-val kavarok valamit, van olyan egyáltalán? :U

4-es, 5-ös fw-nél ha jól rémlik kellett engedély, mondjuk mindig megvártam a hivatalos megjelenést és úgy tettem fel. 3gs esetében mindig néztem videókat nehogy lassulás legyen a vége.

[ Szerkesztve ]

(#8524) mondomén válasza icecave (#8522) üzenetére


mondomén
őstag

Az lehet, én csak ezt meg az ötöst raktam fel, szóval nem tudom előtte mi volt a helyzet.

@turbobusa
Nem hiszem. :)) A bétákhoz kell elvileg beregisztrálva lenni. De ezt nem tudom pontosan hogyan működik. IPA meg a programok kiterjesztése amit a telefonra felraksz.:)

[ Szerkesztve ]

(#8525) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok, biztos lerágott csont, de 5.1.1-es jailbreak-elt 4S-t, hogy tudom vissza tenni gyári 5.1.1-re? iTunes-ban sima Restore (vagy ha meg van az 5.1.1-es ipsw akk. shift+Restore) vagy pedig DFU módba kell tenni előtte? Ja és az sms-eseket valahogy ki lehetne menteni, h. ne a jailbreak-es backupból kerüljön vissza? Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#8526) icecave válasza tatomi92 (#8525) üzenetére


icecave
Topikgazda

Sima restore. SMS-ek is visszamennek, JB-s backup nem para, csak a JB-s cuccokat értelem szerűen nem fogja visszarakni. Csak azt ami gyári. Az sms-ek is azok ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#8527) DanielK válasza icecave (#8522) üzenetére


DanielK
addikt

Miután az Apple már nem UDID alapján nézi a dolgokat (ezt akkor közölték ,mikor állítólag ellopták azt a halom ididet az fbitól)

Érdemes majd a "véglegest" is feltenni jövőhéten? Vagy nem kell vele szórakozni? Kommy te mit mondasz?

[ Szerkesztve ]

(#8528) turbobusa válasza tatomi92 (#8525) üzenetére


turbobusa
senior tag

iTunes-ba lemented az sms-t majd utána sima restore és megvagy vele csak tesz fel új verziót ekkor ha van elérhető. Mindig ha azt akarod, hogy ugyanazt tegye fel akkor restore előtt shift-et nyomsz s a letöltött ipa-t betallózod.
Jb nem marad meg a fájloknál (sms).

(#8529) icecave válasza DanielK (#8527) üzenetére


icecave
Topikgazda

Jó, de ez csak pár hete nyilatkozta, mégis előtte is engedte, holott régebben csak UDID-al ment.

Egyébként iOS 6 GM-el többünknek is van apró gondja, ahhoz képest,hogy 2 napja van fent, elég ciki,hogy már jöttek elő bugok.

turbobusa: ipa-t tallóz be? Az necces lesz,ha azzal akar restore-olni...

[ Szerkesztve ]

(#8530) mondomén válasza DanielK (#8527) üzenetére


mondomén
őstag

Ha ugyan az lesz a verzió száma mint a GM-nek akkor nem. Tavaly is ugyan azt adták. Ha semmi változás, akkor minek kétszer felrakni?:)

@turbobusa
ipsw lesz az. sok a hülye szó, mi?:D

[ Szerkesztve ]

(#8531) Kommy válasza turbobusa (#8523) üzenetére


Kommy
veterán

Ez az egész úgy működik, hogy a fejlesztők fel tudnak venni 100 darab készüléket, hogy tudjanak rajtuk tesztelni, ezekre tudnak profilokat csinálni, hogy az általuk írt programok fussanak, különböző plusz szolgáltatásokhoz kell speciális profilok, mint pl a push-hoz. Ha beregisztráltak egy telefont akkor arra minden gond nélkül felrakható akármelyik beta szoftver. Ennek ellenőrzése úgy működik, hogy amikor a telefon aktiválásra vár akkor ellenőrzi a rendzserben, hogy az az UDID regisztrálva van e akármelyik fejlesztőnél, ha igen akkor engedi az aktiválást, ha nem akkor kiír egy hibát és nem aktiválja a telefont.
Ezért van az, hogy többen jártak úgy, hoyg felrakták a beta-t update-el és közben valami miatt újra kellet volna aktiválni (lehet tesztelt valamit az Apple) és nem tudta aktiválni, mardt az, hogy visszarakták az IOS 5.1.1-et

(#8527) DanielK: Az Apple mindig is fogja használni az UDID-et, csak a fejlesztőktől vonták meg a használat jogát. Az össze program ami UDID adatokat gyűjt azokat kiveszik a store-ból, ha most akarna bekerülni nem engedéélyezik.

Össze kell majd hasonlítani a hash tag-et hogy tényleg megegyezik e ha igen akkor nincs értelme, ha nem akkor fel kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#8532) tatomi92 válasza icecave (#8526) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Azért kérdezem ezt a jb-s backup-ot, mert a múltkor abból állítottam vissza és a gyári hátterek mindegyike fekete lett..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#8533) icecave válasza tatomi92 (#8532) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem még hátrányom nem származott JB-s backupból. Persze, attól függ, ki mennyire JB-eli sz*rrá a telefonját. Van az a gányolás, ami már a backupot is elrontja.

(#8534) mondomén válasza tatomi92 (#8532) üzenetére


mondomén
őstag

Ezért nem ajánlott azt vissza rakni. Az esetek többségében nincs vele gond, de szopás mikor kétszer kell szórakozni a felrakással miatta...

(#8535) DanielK válasza Kommy (#8531) üzenetére


DanielK
addikt

Ha kijön, akkor esetleg megnéznéd? :B
(Nem tudom, hogy mit írtál...) :DDD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#8536) vadászcsiga válasza mondomén (#8515) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha a véglegest annak tekintjük akkor volt. Én úgy emlékszem béta 7 után csend, majd jött a keynote és akkor tölthető lett mindenki számára iTunesból a végleges.

DanielK
Én mindig hivatalosan is frissítem a végleges verzióra hiába van fent a GM. Mondjuk ez a "mindig" erős túlzás, egyszer történt meg eddig. Tavaly. Az ios-t 4.0.1-el keztem.

[ Szerkesztve ]

(#8537) turbobusa válasza icecave (#8533) üzenetére


turbobusa
senior tag

Én csak egy-két program miatt szoktam jb-hez folyamodni, de többször is szembetűnt mikor rajta volt akkor csinált érdekességeket. Jb nélkül volt, hogy bekapcsoltam a mobilt és megnyitottam a netet és kidobott mindig. Multitask-ból kilőttem ez se segített újra kellett indítani s akkor lett jó.

(#8538) Kommy válasza DanielK (#8535) üzenetére


Kommy
veterán

Természetesen megnézem majd.

(#8539) mondomén válasza vadászcsiga (#8536) üzenetére


mondomén
őstag

A-a, volt GM is aminek GM volt a neve.:) Emlékszem, mert felraktam és utána a véglegest is fel kellett raknom a JB miatt.

(#8540) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Srácok, nálam most a 4S-nél iPhone piktogrammot mutat a sajátgép, eddig meg egy csúnya fényképező volt.. Mitől lehet ez? Másnál is "megjavult?'"

Üdv: Csabee.

(#8541) tatomi92 válasza mondomén (#8534) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Igen ezért kérdezem, h. az sms-eket más módszerrel ki lehet-e menteni, majd pedig vissza tenni..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#8542) vadászcsiga válasza Csabee. (#8540) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Másnál is :D

mondomén
Biztos hogy igazatok van csak kötöm az ebet :P

[ Szerkesztve ]

(#8543) Kommy válasza vadászcsiga (#8536) üzenetére


Kommy
veterán

Volt GM az 5.0-ból is : [link]

(#8544) Csabee. válasza vadászcsiga (#8542) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt az új iTunes frissítés javította?? :D

Üdv: Csabee.

(#8545) M@te


M@te
senior tag

Ios 6 alatt 3g-t használok és a beállításokban a szem. h.férési pont mellett folyamatosan forog a kör mintha be akarna tölteni valamit de nem történik semmi. Számít ez valamit? Azt sem tudom mi ez a szemelys hozzaferesi pont :)

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#8546) vadászcsiga válasza Csabee. (#8544) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Úgy van.

(#8547) Kommy válasza M@te (#8545) üzenetére


Kommy
veterán

Azzal lehet megosztani a mobilnetet más eszközök számára (wi-fi-n, bluetooth-on, és kábelen)

(#8548) M@te: ha van mobilneted, akkor miért lenne plusz költség (legalábbis T-mobile-nél nem az )
Azt nem tudom miért forog, de nem láttam még soha forogni.

[ Szerkesztve ]

(#8548) M@te válasza Kommy (#8547) üzenetére


M@te
senior tag

De plusz koltseg nem? Es miert forog a kor? Most aggodok hogy valamit szamlaz

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#8549) Csabee. válasza vadászcsiga (#8546) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nagyon király. Örülök neki.

Üdv: Csabee.

(#8550) mondomén válasza vadászcsiga (#8546) üzenetére


mondomén
őstag

Amúgy kipróbáltam, nekem frissíti a notif centert mikor törlök egy mailt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.