Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) icecave válasza DanielK (#8400) üzenetére


icecave
Topikgazda

Eddig féltettem a 320 kbps-es cuccokat, de ha át is írja 256 AAC-re és ugyanaz, sőt jobb minőség, akkor már nem is fájna.

(#8402) DanielK válasza icecave (#8401) üzenetére


DanielK
addikt

Ja értem, akkor igen a válaszom (mármint a dropboxos kérdésre). Sőt jobb. Bármilyen készüléken a zenelejátszóban látod a zenéket (beállítástól függően hogy mit). Nem kell külön app. A gépen levő itunes lejátsza a felhőben levő számokat (és nem tölti le), ioson letölti közben. Így bármikor lejátszhatod.

(#8403) Kicsirics77 válasza DanielK (#8402) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ne zavarj üzem módban az sms érkezésekor sem ad semmilyen jelzést,csak megkaod és ennyi,ha bekapcsolod a kijelzőt akkor látod,hogy üzenet jött...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8404) rayoliviero válasza rayoliviero (#8247) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erre valaki? :R

(#8405) DanielK válasza Kicsirics77 (#8403) üzenetére


DanielK
addikt

igen, de ez egy kérdés? :DDD

A kedvencek között levőtől mindent megkapsz, nem?

(#8406) Kicsirics77 válasza DanielK (#8405) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem kérdés csak most ismerkedem a dologgal,
igen a kedvencektől megjön minden...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8407) hami85


hami85
tag

Akkor nem fognak itt csökkenni az árak :( Azér lett ennyivel megemelve, maradnak ezen az áron....

(#8408) _adaml21_ válasza hami85 (#8407) üzenetére


_adaml21_
őstag

De ha már egyszer nem csökken, remélem nőni sem fog... Én az ikon 200-amat szeretném megtartani, nem nagyon követtem figyelemmel az utóbbi 2 évben az árak változását, és majdnem lefordultam a székről, mikor megláttam, hogy 190 a 32GB-os...
Mostanra már nagyjából megemésztettem, és azt mondom, hogy ez a végső ár, amit megér nekem, és nem tudom mit cisnálnék, ha a trémobil bejelentené, hogy 210...

(#8409) hami85 válasza _adaml21_ (#8408) üzenetére


hami85
tag

Nekem októberben jár le a mostnai előfizetésem, akkor fogok nagy valószínűséggel 4S-t venni. Mert a 180.000 jelenleg vicc. Olcsóbban van az Apple oldalán a független!

(#8410) M@te


M@te
senior tag

nem lehet contract free-t előrendelni???

IOS 6-al nektek is gyengébb lett a fényerő i4-en? eddig ha maxra állítottam nem bírtam ránézni a telefonra mert annyira fényes volt és bántotta a szememet de most simán tudom nézni és közel sem olyan fényes mint előtte

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#8411) _adaml21_ válasza hami85 (#8409) üzenetére


_adaml21_
őstag

A vodafone-nál is ilyen szar a helyzet? Vagy csak ezek a mocskos magentások húzzák le a népet ennyire?

(#8412) Csabee. válasza M@te (#8410) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet nem akarják hogy bántsa a szemed a kijelző fényereje :DDD

Üdv: Csabee.

(#8413) Kicsirics77 válasza M@te (#8410) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én nem vettem észre ilyesmit,hogy változott volna

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8414) Kommy válasza M@te (#8410) üzenetére


Kommy
veterán

Sokkal jobban működik a fényérzékelő iOS 6 alatt mint elötte, emiatt lehet kisebb fényerő ha nincs "elég" fény kívülről.

(#8415) icecave válasza _adaml21_ (#8411) üzenetére


icecave
Topikgazda

A T-s árak is durvák, de most pl. a 4S a T-nél (ugyanabban a kb. 11k-s csomagban) 80k 2 év hűségre, a vodánál meg 160k. Ezt a példát mondjuk egy ideje. Mindezt úgy, hogy a T is emelt rendesen az utóbbi időben...

manchester85: annyira nem, te hívtad fel rá a figyelmem pár hete. :)

[ Szerkesztve ]

(#8416) manchester85 válasza _adaml21_ (#8411) üzenetére


manchester85
addikt

A vodánál? Jelenleg az i4S egy 11 ezres Matrix 5 csomagban 160 ezer, szemben a T-s 80 ezerrel. A voda mindennél rosszabb.

Ice beelőzött.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#8417) _adaml21_ válasza manchester85 (#8416) üzenetére


_adaml21_
őstag

Amúgy sem érné meg nekem a vodára való váltás, ismerőseim ~85%-a t-s, de ha mondjuk lenne 20% árkülönbség a voda javára, talán elgondolkoztam volna....
Érdekesek ezek az összehasonlítások is, azonban kíváncsi lennék ki az a réteg, aki kihasznál egy havi 12ezer forintos előfizut, 2 éven át... Szerintem manapság ez elég nagy luxus, mivel aki amúgy is sokat telefonál mondjuk munkaügyben, valószínűleg van céges telefonja céges (netán flottás) előfizuval.

Én mindenesetre maradok az ikon 200-nál (talán mozaik S?), az egyetlen, amin talán elgondolkoznék, az a Mozaik M...

(#8418) vadászcsiga válasza Kommy (#8414) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem biztos hogy az összes telefonra ugyanúgy van optimalizálva az új fw. Lehet hogy ami a tieden működik 4/S-en nem annyira.

(#8419) hami85 válasza _adaml21_ (#8417) üzenetére


hami85
tag

Ezzel én is így vagyok, maximum mozaik S, de lehet az XS is elég lenne....

(#8420) Keksz


Keksz
senior tag

Felraktam az új Itunes-t és így sem megy a kábelen keresztüli szinkronizálás az iphone-nal :-(
Csak a WIFI-s...

"Step 2 of 8, Backing up..." -nál leáll és csókolom

A C:\Users\XXX\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup mappa mérete sem változik, mintha nem is történne semmi :-(

Ha ipad-nél nincs backup, csak behúzom, amit fel szeretnék rá rákni és az megy. Szóval kifejezetten a backup nem megy vmi miatt...

(#8421) Kommy válasza Keksz (#8420) üzenetére


Kommy
veterán

Helyezd át a backup mappa tartalmát valahova és utána próbáld meg. Valami gond lehet a backup írásával ezért nem tudja megcsinálni.

(#8422) DanielK


DanielK
addikt

Nem tudja valaki, hogy az új 5-ös iPhone-ra lesz az Apple-től valami tok vagy bumper? A 4-re a bumper tetszett a legjobban.

(#8423) Blyan


Blyan
félisten

Van valakinek infója arról, hogy a iPhone 4s esetleg átveszi a mostani 8GB-os i4 helyét a szolgáltatóknál?
És egyáltalán, akkor az majd (az i4s) 16Gigás változatban lesz csak - mintha így láttam volna a keynote-on. Tehát nem 8gigásra csökkentve, hanem csak a 16-ost tartják meg és kész.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8424) Csabee. válasza Blyan (#8423) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Marad a 4 8GB és lesz 4S 16-os is tudtommal.

Üdv: Csabee.

(#8425) Blyan válasza Csabee. (#8424) üzenetére


Blyan
félisten

Ez világos, az árazásról beszélek elsősorban.

i4 megy az 3GS helyére
i4s az i4 helyére
stb.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8426) manchester85 válasza Blyan (#8425) üzenetére


manchester85
addikt

Hülyeséget irtam. :)

Elvileg átveszi, (nettó 550$) de az Apple Store-os árból ítélve a szolgáltatói ár nem fogja átvenni. Ott 180 ezer, tehát mindenképp a mostani i4 ár fölött fog nyitni szerintem, ha a Store-ban is ez az ár marad. Érthetetlen, hogy 550 dollárból hogy hoztak ki 180 ezret, még ha ez nettó ár, utóbbi meg bruttó, akkor is.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#8427) bandigno válasza manchester85 (#8426) üzenetére


bandigno
senior tag

hacsak nem lövi be az Apple a dollár-forintot más árfolyamhoz, ami valljuk be mindannyiunknak jól esne! :) ma ~215-216 a dollár és továbbra is erősödik a forint!

(#8428) Blyan válasza manchester85 (#8426) üzenetére


Blyan
félisten

Az nekem is érthetetlen.

Viszont jó lenne, ha i4 közeli árra lenyomnák az i4s árát, mert akkor azt fogok venni.
Nekem bőven megfelel, ha egy generációs lemaradásban követem az almáékat. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8429) Kommy


Kommy
veterán

Most számolgatom az 4S és a 4 árát az US és a HU store-ból
iPhone 4 : US 450 dollár, HU 122890 Ft = 273Ft/1usd
iPhone 4S: US: 549 dollár, HU 179890 Ft = 327Ft /usd reális ár 149890Ft ha az iPHone 4-ből indulunk ki akkor az iPhone 5 : 649usd vagyis 178000Ft-ra jönne ki

ugye az us ár az nettó ár de a 273 FT az kb a mai árfolyamon pont ennyi az áfával növelt ára. Tehát a most kiírt iPhone 4 ára reális.

Tehát itt valami nagy gond van az árképzéssel, csak arra tudok gondolni, hogy amikkor elérhető (szept 28) lesz az iPhone 5 akkor lesz a normál árfolyamon az ár, most még pénzt akarnak szedni.

megnéztema Touch árát is ez mégrosszabb
US 299 dollár, HU 99990Ft =334 Ft/1dollar

[ Szerkesztve ]

(#8430) manchester85 válasza Blyan (#8428) üzenetére


manchester85
addikt

Én évek óta ezt csinálom. 3G a 3GS megjelenése előtt, i4 a 4S megjelenése után A gond csak az, hogy most már a kettővel korábbiakon gondolkodom, vagyis jövőre egy 4S :DDD

Sima két év hűséggel tudod mennyiért vettem az i4-et a T-nél tavaly novemberben? 110-ért. 5k-s csomagban pedig 80 volt. Igazából, ha megkapja a mostani i4 árát, már az is pofátlanság lenne. Ha pedig ennyivel fölé lőnek, mint amit Kommy is linkelt, az pedig egyenesen vérlázító.

Bandigno!

Hát ja, de nem látunk bele a logisztikába. Lehet, azon meg egy csomót buktak, mikor 240 fölött volt a dollár. Nincs mostanában jó híre az országnak, lehet ezért bekeményített az Apple. :DDD

i6 Silver

(#8431) M@te


M@te
senior tag

miért van az ha megnyitom a passbook-ot és rámegyek alul hogy app store, akkor megnyitja az app store-t de azt írja hogy nem lehet kapcsolódni az áruházhoz. wifi aktív, letölteni tudok, csak a pass book-ból megnyitva nem működik.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#8432) Blyan válasza manchester85 (#8430) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem i4-em volt, amíg az óberhé le nem foglalta. :DDD Jogosan persze, de akkor már újat veszek, és ha 5-ös nem is futja, a 4s-t becéloztam. Mondjuk szerencsére céges támogatással veszem, ami azt jelenti 120K-t áll belőle a cég... de ha belegondolok.. ha a mostani ~160K árat belőnék az i5-re, akkor csak 40-et kellene belefeccőlnöm.
Mindegy, még korai ezen filózni, a beárazás is odébb van, hát még az, hogy lehúzzam a céget 120.000-re. :D

5K csomag 80 az egy baromi jó ár lenne most.. .de 50%-kal efelett van. És ez csak a T, nekem a Vodától kellene, hát azok meg úgy lopnak, hogy rossz nézni.

Szerk: most nézem, a Voda Mátrix 3 (ami 6780 és lószart sem adnak érte), 170K az i4s.
Azért tudnak ezel lopni, ha nagyon akarnak! :(((

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8433) Kommy válasza M@te (#8431) üzenetére


Kommy
veterán

Mivel még nem működik a Passbook, majd akkor lesz gond ah 19-e után sem fog menni.

(#8434) hami85 válasza Kommy (#8429) üzenetére


hami85
tag

Kommy: így legyen :D Amúgy te vagy a GAIN-os Kommy? :D

(#8435) Kommy válasza hami85 (#8434) üzenetére


Kommy
veterán

Így van :)

Rámegy, de ha kiszámolod ami árfolyamon 214FT kb + 27%-áfa = 274Ft, így az iPhoen 4 ára jelenleg tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#8436) hami85 válasza Kommy (#8429) üzenetére


hami85
tag

Az USA árakra ha jól tudom még az ÁFA is rámegy...

Ja véleményem szerint is 150 körül lesz a i4S, csak amig néncs iPhone5 adddig még lehúznak mindenkit aki most akar venni...

[ Szerkesztve ]

(#8437) kali válasza Kommy (#8414) üzenetére


kali
legenda

ios 6 gm esetében nagyon jó az automatikus fényerős szabályozás, gyorsabb és pontosabban belövi - nem nyomja fel feleslegesen nagy fényerőre, és szaporábban veszi vissza, ha erős fényről hirtelen sötétbe kerül -, mint az ios 6 beta 4 vagy 3 verziók alatt!
ja, 4s esetén mondom!

(#8438) manchester85 válasza Blyan (#8432) üzenetére


manchester85
addikt

"nekem a Vodától kellene, hát azok meg úgy lopnak, hogy rossz nézni."

Jaj, ne légy ilyen igazságtalan! A 4S-t a 11 ezres mátrix 5-ben 160 sovány ezresért meg is veheted. :DDD (Ezt mondjuk minden nap leírom. :) ) Ez pont a kétszerese a T-mobile jelenlegi (a korábbiakhoz képest szintén durván drága) árszabásához mérve. Egyébként a voda webshopjában nem is lehet kapni iPhone-t, semmilyet. Meg van valami smartstore is. Egy okádék undormány az egész szolgáltató az áraitól a honlap használhatóságáig úgy ahogy van. Apám meg ragaszkodik hozzá, hiába győzködöm. Anno 10 ezerért hozzávágtak egy i4-et, mert Viptag volt, és most abban a hitben él, hogy megint meg tudja venni, pedig a 4S is 160-ba fájna neki jelenleg. :DDD

i6 Silver

(#8439) mondomén


mondomén
őstag

Másnak is jobban merül GM alatt az i4? 4%-ot esik mert reeder-ben átfutottam pár cikket, pff...

(#8440) Zjunior válasza Kommy (#8429) üzenetére


Zjunior
veterán

Fogalmam sincs, de tutti drágább lesz mint a német vagy angol apple store-ba!
Érdemes lesz megvenni onnan!:(
Megvárom az árazást!
Tavaly a 4S-t tavaly előtt a 4-et is az Tré mobiltól vettem, de ebben az évben semmi pénzért!!
Pokoli drágák lesznek!!:((

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8441) Blyan válasza manchester85 (#8438) üzenetére


Blyan
félisten

Egyedül kiteszik az Ali babát, meg a haverjait..

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8442) JamesHun


JamesHun
addikt

szegény Vodának írtam mail-t, hogy ez az iphone árazást komolyan gondolják-e a 150% os árral, vagy csak mint ápr.1 van kint az az ár
Iphone 4 amikor bejött kb a T árával megegyezett az ár és még a csomag is
Ez most nagyon elszállt valamiért :S

SeriesX: JamesSHun

(#8443) hami85 válasza JamesHun (#8442) üzenetére


hami85
tag

Sok volt a csaló biztos, aki lelépett a telefonnal :D

(#8444) manchester85 válasza hami85 (#8443) üzenetére


manchester85
addikt

És ezért is a becsületesek fizessenek? Ja, hogy ez a világ rendje, értem. :(((

i6 Silver

(#8445) pr0bi


pr0bi
senior tag

Hogy a fenébe lehet Bluetoothon küldözgetni egymásnak képeket két iOS eszköz között? (iPhoneról <---> iPadre) Párosítás megtörtént, a fotókból nincs semmi gyorsmenü az esetleges bt küldésre csak e-mail stb. Ugye ez most nem komoly hogy ehhez is külön app szükséges? NINCS JAILBREAK!

[ Szerkesztve ]

(#8446) JamesHun válasza pr0bi (#8445) üzenetére


JamesHun
addikt

spéci progikkal max
Mert SJ kitalálta, hogy neked az nem kell, mert csakis ITUNES a király és szinkronizálj mindent azzal :D

SeriesX: JamesSHun

(#8447) DanielK válasza manchester85 (#8438) üzenetére


DanielK
addikt

Ikon 200 iPhone 4S 16 GB (2 év hűséggel - havi díj: 6000): 159.990,-
Mátrix 3 iPhone 4S 16 GB (2 év hűséggel - havi díj: 6780 - nekem csak 6580): 169.990,-

Picivel drágább csak. (Ha most lenne egy összegben ennyi, akkor Apple-nél venném, de nekem a részletfizetés tetszik.)

(#8449) icecave: azt nem néztem, mert engem nem érint. :P

[ Szerkesztve ]

(#8448) DanielK válasza JamesHun (#8446) üzenetére


DanielK
addikt

Email? :F Felhő? :F +progi? :F Azért van alternatíva.
Én életemben egyszer küldtem fájlt bt-n. Aztán a macera miatt elfelejtettem inkább.

Elfelejtettem szerkeszteni az előzőt (azt hittem az az offban volt :B )

[ Szerkesztve ]

(#8449) icecave válasza DanielK (#8447) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igen, de a ~11k-s kategóriában már más a helyzet.

(#8450) Jorus válasza DanielK (#8448) üzenetére


Jorus
nagyúr

Saját iPad-nél még okés a felhő/fotóadatfolyam, de más iPad-jére szeretne küldeni a kolléga, gondolom. Mondjuk figyelembe véve a BT nevetséges átviteli sebességét, főleg nagyobb/több kép küldése esetén sokkal gyorsabb megoldás az email, ez tény.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.