Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) M@te válasza Keksz (#9745) üzenetére


M@te
senior tag

nekem is volt már ilyen párszor

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#9752) mondomén válasza Chosen (#9750) üzenetére


mondomén
őstag

Nem tudom 3gs-en hogy megy, de az avplayer i4-en még az 1080-at is viszi akadás nélkül. próbáld ki

(#9753) icecave válasza mondomén (#9752) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hát az érdekes, nekem az avplayer iPad 2-n is csak a 720-at viszi akadálymentesen, 1080-as mkv-t nem.... és hol van hardverileg az i4 az ipad 2-től...

(#9754) Chosen válasza mondomén (#9752) üzenetére


Chosen
addikt

iPad 2-őn nekem is csak 720-as mkv-t vitt, de azért kipróbálom.

(#9755) manchester85 válasza icecave (#9753) üzenetére


manchester85
addikt

Én a napokban tettem fel egy 720p-s mkv-t, és akadt avplayerrel. Persze volt, amit vitt, de a legutóbbi film iszonyatosan akadt. Amúgy nem nagyon szoktam filmezni, haver miatt tettem fel, de baromira meglepődtem, mennyire szaggatott. Azt hittem, ilyen gond ezzel az eszközzel ezzel a programmal már nem lehet, de mégis. :F

i6 Silver

(#9756) mondomén válasza icecave (#9753) üzenetére


mondomén
őstag

Settings - Enable Hybrid Decoder
Utolsó frissítésnél rakták ezt bele. Most kipróbáltam újra, hátha rosszul emlékeztem, de nem. 1080-as battleship sample-t viszi rendesen, igaz lassabban tölti be.

[ Szerkesztve ]

(#9757) Tibee86


Tibee86
veterán

Jött a facebook-ra frissítés, amivel nem is lenne baj, de nem az én ID-met dobja be, hanem a családban lévő másik iPhone-on használtat. Pedig azzal 1000%, hogy nem töltöttem le. Sőt azon fent sincs. Eddig mindig a saját ID-met kérte, nem is értem, hogy lehetséges ez.
Töröltem, leszedem újra, de mindenesetre nagyon furcsa.

(#9758) Csabee. válasza Tibee86 (#9757) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet az itunes-be benne maradt a másik id- és szinkronizáláskor átvette a telefon.

Üdv: Csabee.

(#9759) Bailey


Bailey
senior tag

Nekem érdekes módon az i4 nem merül jobban így egy napos használat után mint 5.1.1.-el. De egy haver szintén panaszkodik a gyors merülésre. Viszont kicsit gyorsabb lett szerintem az egész rendszer. iPad2-nél nem látok változást sebességben vagy merülésben.

(#9760) Keksz válasza vadászcsiga (#9749) üzenetére


Keksz
senior tag

FB, flipboard és Mail is csinálja néha

Egyébként mi van az ékezetes írással? Mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#9761) Tibee86 válasza Csabee. (#9758) üzenetére


Tibee86
veterán

Külön csináltam win alatt egy másik profilt/fiókot vagy hogy hívják. :B
Mert arra nem jöttem rá, hogyan tudok teljesen külön használni 2 iPhone-t egy iTunes-ba, csak így. Azért furcsálom leginkább, mert azzal az ID-vel biztos hogy egyszer se lett leszedve.

Gondolom valahogy lehet használni 2 iPhone-t egy iTunes-al, csak én nem jövök rá. Nincs valami leírás vagy hasonló, mert pl. Zenéket max úgy tudnám külön kezelni, ha mindet beraknám a könyvtárba, majd egyesével kiválasztom, hogy az egyikre ezeket, a másikra azokat tegye fel.

[ Szerkesztve ]

(#9762) isildur2


isildur2
csendes tag

Hello! Van a google voice szolgaltatas. Ami ugye mar elerheto magyar nyelven. Nos! Lattam angol videokat meg hasonlokat hogy hangvezerlessel ebresztot meg ilyeneket lehet beallitani ezzel a programmal. Ugyanezt lehet magyar nyelven? Legalabb smst diktalni? Mert androidon lattam hogy mikor irnam az smst akkor ott egy kis mikrofon. Feldiktalom a szoveget magyarul es atalakitja szovegge! Ugyanezt nem talalom iphoneon. Lehet valahogy?

(#9763) Kommy válasza isildur2 (#9762) üzenetére


Kommy
veterán

dragon dictation-al lehet sms-t diktálni magyarul és elküldeni sms-ben.

(#9764) icecave válasza mondomén (#9756) üzenetére


icecave
Topikgazda

Persze, mert a mérete nem nagy.... de ha egy 20 gigás 1080-at nyitsz be.... majd kipróbálom.

Manchester85: Az sem mindegy, milyen bitráta, stb.

(#9765) mondomén válasza icecave (#9764) üzenetére


mondomén
őstag

Szerintem inkább múlik a kódoláson és a bitrátán mint sem a méreten. Max tovább tölti be kezdésnél meg tekerésnél. Kipróbálni csak ezt tudom, nincs annyi helyem... Amúgy meg azt tudom, hogy frissítés előtt még a 720-hoz sem tudott hozzászagolni, most meg simán viszi az 1-2 gigás sorozat részt. Próbáljátok ki pad-en, szerintem viszi majd.

(#9766) Zjunior


Zjunior
veterán

AVplayert nem találom App store-ban..:( :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9767) baro130


baro130
tag

Bugocska? :F Spotlight keresőnél el lehet tüntetni a billentyűzetet.

(#9768) C4mp3r válasza baro130 (#9767) üzenetére


C4mp3r
addikt

ios 5-ben is benne volt mar, sokat szorakoztam vele

(#9769) baro130 válasza C4mp3r (#9768) üzenetére


baro130
tag

Én is ezzel szórakozom, hogy hányszor tudom leakasztani :D ios5ben még nem tűnt fel nekem, most is csak véletlenül.

(#9770) mondomén válasza icecave (#9764) üzenetére


mondomén
őstag

Nah, nem bírtam magammal, kettévágtam a Transformes-t, így felfért a telefonra.
8giga Bitrate: 13961 kbps akadás nélkül viszi az i4.:) Valamit nagyon jól csináltak a fejlesztők...
Kizárt, hogy az ipad 2 ne vinné őket.

[ Szerkesztve ]

(#9771) icecave válasza mondomén (#9770) üzenetére


icecave
Topikgazda

Köszi, akkor bekapcsolom rajta, amit mondtál :) iPadon lehet néha jól jön. i4 kijelzőjén nem kínzom magam filmnézéssel.

(#9772) Chosen válasza mondomén (#9770) üzenetére


Chosen
addikt

AVPlayer 3GS: 720p mp4 gond nélkül megy, vaj simán, mkv még nem próbálva.

Update: Megyeget hybrid decoderrel, de nem az igazi, nagyobb bitrate-es jeleneteknél meg-meg akad az mkv 720p.

[ Szerkesztve ]

(#9773) mondomén válasza Chosen (#9772) üzenetére


mondomén
őstag

Azért az se semmi, hogy egyáltalán elindul rajta, mégis csak 3gs.:)

(#9774) Scoobyka válasza mondomén (#9773) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem van ismeros aki most valtott 3gs-rol 4s-re...es sztem nem banja meg...mondjuk az 5 lehet hozz egy ket pluszt...de a kerdes er e annyival tobbet,hogy a legujabbat vegye meg valaki...vegulis hetkoznapi hasznalatra a sima 4s is allat..a 3gs olykor mar kicsit lassucska volt....de az 5 meg draga es az elso daaraboknal meg legalabb elojon h van e valami hiba en lehet kivarnam hogy a javitott szeria keruljon hozam....raer frissiteni egy ev mulva is sztem.

(#9775) mondomén válasza Scoobyka (#9774) üzenetére


mondomén
őstag

Hétköznapi használatra a 4 is tökéletes, még 1 évig biztos nem cserélem. Mondjuk ha most állnék csere előtt 3gs-ről biztos 5-re váltanék a nagyobb kijelző miatt. Bár a tököm tudja, alig csinálok vele valamit, ennyi pénzt kiadni azért, hogy zenét hallgassak meg netezzek...:)

(#9776) Scoobyka válasza mondomén (#9775) üzenetére


Scoobyka
addikt

arban annyival tobbet nem er... szerintem....de lehet tevedek...

kint vannak a t-s arrak 194e dominosan...es 150 ikon 400-al...

[ Szerkesztve ]

(#9777) manchester85


manchester85
addikt

Árak a T-nél! Egesz tűrhető.

90 ezer ikon 400-zal.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9778) _adaml21_ válasza manchester85 (#9777) üzenetére


_adaml21_
őstag

Persze, miután adtam magamnak egy hetet, hogy feldolgozzam a 4S árait, így már nem olyan vészes változás, de az én esetemben pl. az iphone 4 32GB és az iphone 5 32gb között pont 53 000 ft drágulás figyelhető meg, pedig csak 2 év telt el, az árfolyam pedig 10-12 forintot emelkedett.
De most utoljára még lenyelem, legyen.

(#9779) Scoobyka válasza manchester85 (#9777) üzenetére


Scoobyka
addikt

de durva,hogy 1 ev ikon 400 150 ha iphone 4s-t es iphone 5-t veszel is...szoval lessz itt meg kiigazitas sztem...de 200 lesz dominosan...ez mar erezheto...a 4S meg 150 vagy kicsit lejjebb..

ket evre en mar nem vennek iphone-t,mert a konkurens is eleg szepen feljott es 2ev utan mar lehet hogy be is elozi oket...1eves arak meg hataresetek...

meg most az a 0,5 col nem nagy valami plane nem ugy,hogy csak felfele nott...szeltebe nem....kamera az azonos 4s-el elolapinal meg vga boven eleg es keveebb adatot is eszik,ha 3grol megy.....lte szemely szerint nekem nem kene...de nem akarom elkiabalni elso tesztet varom nagyon...

lehet nem vagyok trendi de en lehet ugy valtanek mar,hogy mindig amikor kijon egy generaco akkor az elotte levot veszem meg,mert addigra kijonnek a hibak es javitjak valamint van eleg kiegeszito emberi aron is....plane itt most a nano sim es uj csati miatt is...de ez a szubjektiv velemenem...senkit sem akarok meggyozni.

[ Szerkesztve ]

(#9780) icecave válasza Scoobyka (#9779) üzenetére


icecave
Topikgazda

202k-t ír dominósra a webshop.

(#9781) luw2win


luw2win
őstag

Akinek nagyon hiannyzik a google maps

Safariba belepesz, beirod h maps.google.com, aztan rakattintasz a kis nyilra lent es Add to Homescreen.
Nem a legjobb megoldas, de en meg mindig ezt jobban szeretem mint az uj maps-et.

Amugy azt olvastam hogy decemberig felkerul az App Store-ra a google maps. :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9782) bamboocha91


bamboocha91
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. iPhone 4S 5.1.1 készülékemen nyomtam a beállítások menüből egy visszaállítást mindent törölve. Amikor a telefon végzett, bejött a beállítási varázsló ahol nyelv, ország stb majd a végén az aktiválás volna. Az akitválást nem végzi el mert kéri az először aktivált sim kártyát. Néztem, hogy ez kikerülhető redsnow jailbreakkel, azonban a redsnow nem jailbreakel 5.1.1-et. Maradna a downgrade 5.0.1-re, de sajnos a redsnow nem tudja megcsinálni mert nem talál SHSH blobs-ot (amit teszek hozzá h fogalmam sincs hogy mi).
Jah, absinthe jailbreaknel kiírja hogy nincs még aktiválva a telefon, így nem lehetséges.

Szóval szeretnék segítséget kérni, hogy ezt mégis hogyan tudom megoldani?

Előre is nagyon köszönöm.

Üdv: Tomi

[ Szerkesztve ]

(#9783) Scoobyka válasza icecave (#9780) üzenetére


Scoobyka
addikt

listaaron 199-van....listaarat neztem.

[ Szerkesztve ]

(#9784) Kommy válasza Scoobyka (#9783) üzenetére


Kommy
veterán

Semmit nem változtattak listaár 199990FT, a dominós pedig 202630Ft mint az első pillantban volt.

(#9785) Scoobyka: Tényleg korrigáltad :R

[ Szerkesztve ]

(#9785) Scoobyka válasza Kommy (#9784) üzenetére


Scoobyka
addikt

mar korrigaltam elotted...

amugy ios 5.1.1 alatt hova tunt a digitalis zoom fenykepezeskor?

valamint olvasom a specinfokat valoban 1 gigara nott a ram...hmmm ez azert jo dolog.... iphone 4snel a wireles mit birt mert 5nel 150mb elmeletit bir elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#9786) Xero válasza manchester85 (#9777) üzenetére


Xero
nagyúr

Én nem tartom annak. Nekem a 3G 30e volt, míg a 4S 80e.
Semmi nem indokolja a 90e-t.

A 2008-as USD-HUF árfolyamhoz képest volt 35% változás. Ez 40e Ft-os árat indokolna.
A T nagyon elszemtelenedett.

Ettől függetlenül én most függetlenre akarok váltani, szóval mindenképpen megtapizom és max megrendelem az apple.hu-ról, mivel még bent van egy év hűségem ugyebár.
A 100e Ft árelőny egy ikon400-nál nem elégséges már ahhoz, hogy megérje ott vásárolni és kivárni a két éveket.

szerk: Mondjuk a dock elhagyása még nagy dealbreaker a fejemben.

[ Szerkesztve ]

(#9787) mondomén válasza Scoobyka (#9785) üzenetére


mondomén
őstag

pinch to zoom lett

(#9788) icecave


icecave
Topikgazda

Már az e-mailt is megkaptam: rendelése szállításra vár.

A T-s webshop okt. 2-t írt, de ez még változhat.

(#9789) Xero válasza icecave (#9788) üzenetére


Xero
nagyúr

Többet érsz ha bemész a helyi T pontba és ott felíratkozol. Tavaly én is lefutottam jó pár kört a tuti és minél gyorsabb vásárlás érdekében. 28-án reggel nem is kellett csak 20 percet szüttyögni vele és készen is volt. Az elfelejtett on-line rendelésem ügyében pedig rá 1-2 héttel csörögtek.

(#9790) icecave válasza Xero (#9789) üzenetére


icecave
Topikgazda

Van rendelésszám, minden, myT-mobile-ban rendeltem, előfizetés-hosszabbításra. Egyébként nem kapkodok, még azon is gondolkodom, megtartom-e.

(#9791) Totheground


Totheground
addikt

Kapcsolódó változás (én is most tudtam meg, lehet mást is érint), hogy T-pontban 2 év hűség esetén már nem 18, hanem csak 21 hónap után engednek új készülékkel hosszabítani. Neten, egyelőre, még a 18 hónap érvényes.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#9792) Scoobyka válasza mondomén (#9787) üzenetére


Scoobyka
addikt

jah.... :B

(#9793) _adaml21_ válasza icecave (#9790) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ezt hogy érted, lehet, hogy visszamondod a rendelést? Lehet ilyet? Mert ha igen, én is berendelek egy fehér 32 modellt, de még nem vagyok biztos a szín tekintetében sem, valamint most már Pesten lakom, szóval lehet, hogy egyszerűbb lenne T-Pontban megvennem :)

(#9794) Kommy válasza _adaml21_ (#9793) üzenetére


Kommy
veterán

Ő úgy gondolja, hogy eladja.

(#9795) Zjunior


Zjunior
veterán

Nem értem 212 uk-ban a 32gb gyári független!
Itthon ilyen szar tarifacsomagra 90k+2 év 12k???
Anyáám :Y :Y :R
Gratula Mo. :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9796) icecave válasza _adaml21_ (#9793) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem, úgy értettem, lehet eladom. Majd kiderül, ha előttem a doboz.

Zjunior: én Mozaik L-t hosszabbítottam, ez az a csomag, amit pont kihasználok. Nyilván a havi 12k-ért szolgáltatást kapsz, nem úgy kell felfogni, mint havi részletet...

(#9797) Scoobyka válasza icecave (#9796) üzenetére


Scoobyka
addikt

en akkor se vennek mar 2evre okostelefont huseggel nagyon beporgott a piac,lehet 2 ev mulva olyan durva modell jon ki h csak na...mar most itt vannaka fullhd-s telefonok....mi lesz 2ev mulva... ajajj.... :F

(#9798) icecave válasza Scoobyka (#9797) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én még 2007 végén letettem a voksom az iPhone mellett, szóval még maradok kicsit. Persze, hogy mit hoz a jövő, azt még nem tudhatom.

(#9799) Zjunior válasza icecave (#9796) üzenetére


Zjunior
veterán

Ahogy vesszük..
378k-t nem adnék ki 1 telőért ráadásul 16gb..
Kicsengetem egybe a 210-et s gyári független 32gb..
Bocsi, csak vélemény... :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9800) Totheground válasza Zjunior (#9799) üzenetére


Totheground
addikt

És ingyen telefonálsz/netezel?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.