Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Kommy válasza vadászcsiga (#8350) üzenetére


Kommy
veterán

tehát nagyon úgy néz ki, hogy a ph-val van a gond, mert amikor Ragnar95 beírt a rios bug topikba utána javult meg nálam iPad-en (iPhone-on nem is néztem)

[ Szerkesztve ]

(#8352) bbrain válasza Kommy (#8351) üzenetére


bbrain
tag

iOS 6 on ha "pushover"-re keresek 7 találatot mond, de csak 3 jelenik meg... ha végigscrollozom, akkor a 3. után nincs semmi... bug?

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#8353) DanielK


DanielK
addikt

iOS 6 GM verzió fent van.
Zenéket már nem lehet telefonon törölni?
Ha fent van egy általam megvágott zene ébresztőnek (csengőhang), akkor ezt a zenét hogy tudom letörölni a telefonról?
Nagyon jó ez a szoftver!

Még egy kérdés, hogy a figyelmeztető hangokat és lakathangot hogyan tudum halkítani?

[ Szerkesztve ]

(#8354) Kommy válasza bbrain (#8352) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem iPad-en csak 4 találatot ír 3 iPhone-nál és 2 iPad-nél, 1 közös van így 4 program nálam jól írja..

Tehát amit kiír találatot az iPad + iPhone közösen

[ Szerkesztve ]

(#8355) icecave válasza DanielK (#8353) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nálam lehet... felül Edit, majd kijelöl, és delete.

(#8356) bbrain válasza Kommy (#8354) üzenetére


bbrain
tag

ok, köszi

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#8357) manchester85 válasza icecave (#8355) üzenetére


manchester85
addikt

Felül Edit? :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#8358) icecave válasza manchester85 (#8357) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hátez csak nekem poén ugye :D

(#8359) ZeTE


ZeTE
tag

Hali!
Van egy 3g 16 gb -om és az a probléma hogy nyomtam egy visszállítást vagy 2.5 órája és semmi. azóta alma és semmi más. nyomtam neki home+ bekapcs gombot de csak villant és megint alma. valaki segítsen fontos lenne mert ezzel dolgozom. köszi!!

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#8360) vadászcsiga válasza ZeTE (#8359) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jailbreakelve volt ugye? Akkor nem szabad lett volna.

Tedd DFU módba, itunesben nyomj egy restore-t. Kapsz egy szűz 4.2.1-et. Ha 3.1.3 volt rajta és azt jobban szereted akkor töltsd le valahonnan és shift+restore-ral tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#8361) ZeTE válasza vadászcsiga (#8360) üzenetére


ZeTE
tag

igen de annyira lassú volt és kilépett állandóan a programokból hogy inkább a gyári is jobb lett volna. mit tudok most csinálni? tényleg nagyon fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#8362) Scoobyka


Scoobyka
addikt

valaki aki tuti forrasra tud hivatkozni irja mar le mennyi ram van az uj iphoneba...mert mindenki 1 gigat ir,de semmi alapja vagy forrasa nincs....szoval valaki pls egy forrast,hogy honnan vesszi az 1 gigat?

(#8363) Totheground válasza Scoobyka (#8362) üzenetére


Totheground
addikt

Nincs forrás, majd megjelenés után lesz. Ez egyelőre csak egy educated guess.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#8364) DanielK válasza icecave (#8355) üzenetére


DanielK
addikt

És a többire nem tudjátok a választ?

Egyébként az iTunes match miatt nem ment... :F Pedig van olyan funkció, hogy olyankor is csak a telefonon levő zenét mutatja, de akkor sem...

(#8365) bobooo válasza ZeTE (#8361) üzenetére


bobooo
addikt

dfu mod es restore itunesbol

(#8366) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

jó kis találmány ez a ne zavarj üzemmód,csak kár,hogy lezárt képenyőnél készenléti üzemmódban működik csak,ha szöszmötöl az ember a telefonnal akkor fogadja a hívást,legalábbis ezt vettem észre

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8367) DanielK válasza DanielK (#8364) üzenetére


DanielK
addikt

De h*ly* vagyok... :W
A csengőhang törléséhez ugyebár itunes kell (üresen kell hagyni az itunes mappát, ahol a csengőhangok vannak - magyarul törölni) és szinkronmál törli a telefonról is.

Már csak egy kérdésem van: a figyelmeztető hangokat és lakathangot hogyan tudum halkítani? (sokkal hangosabbak, mint voltak)

A Do Not Disturb tényleg csak akkor megy, mikor le van zárva a telefon (hiszen, ha nyomkodod, akkor nem zavar semmiben - ez a feltételezés) ;)

(#8368) Kicsirics77 válasza DanielK (#8367) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A Do Not Disturb tényleg csak akkor megy, mikor le van zárva a telefon (hiszen, ha nyomkodod, akkor nem zavar semmiben - ez a feltételezés)

lehet igazad,van de akkor is ha egyszer nyomkodom akkor se zavarjon már senki :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8369) icecave


icecave
Topikgazda

iTunes Match-esektők kérdezem: feltolhatom az összes zeném a felhőbe? Úgy értem, most megvannak a gépen, és feltolok mindent, majd egy gép újrarakás alkalmával mondjuk minden zeném törölném, vissza tudnám tölteni a saját gépemre a zenéket?

(#8370) DanielK válasza icecave (#8369) üzenetére


DanielK
addikt

igen.
sőt ez alapból ajánlott az "egyezik" zenéknél, mert akkor kapod meg az itunesban levő jó minőségűt. Addig csak a sz*r van a gépeden. De amint törlöd életöltöd a felhőből, akkor a jó jön le.
A "feltöltve" pedig értelemszerű, ugyanaz, amit te rippeltél/töltöttél le valahonnan.

Sőt, ha be van állítva az itunes match, akkor nem is tudod a készüléket itunes keresztül szinkelni zenékre. Ahhoz kiírja, hogy menjél a telefonodra és ott töltsd le.

De a gépen tudod letöltés nélkül is hallgatni. Csak telefonon/ipaden tölti le, hogy később is tudd hallgatni. :C

[ Szerkesztve ]

(#8371) icecave válasza DanielK (#8370) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mondjuk ezt remélem képletesen értetted: "Addig csak a sz*r van a gépeden."

Mivel a legtöbb zeném 320 kbps-ben van meg, szóval remélem, ki lehet kapcsolni, hogy match-elje, nekem ne cserélje le 256 kbps-re,ha talál egyezést... Szóval érintetlenül is feltölthetem remélem, ha úgy kívánom, ha van egyezés, ha nincs.

De a gépen tudod letöltés nélkül is hallgatni. "

"Viszont ha akarom, akkor letölthetem a gépemre is nem?" Valamint ugyanúgy másolhatom tovább bármilyen cuccra, és lejátszhatom máshol, ahogy eddig, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#8372) Kommy válasza icecave (#8371) üzenetére


Kommy
veterán

Amire van egyezést azt nem töltei fel, csak felveszi aza datbázisba, hoyg neked az is megven és letöltehted később.

(#8373) Zjunior


Zjunior
veterán

Jönnek az apple.hu-s árak!!
Félek:/:(!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8374) icecave válasza Kommy (#8372) üzenetére


icecave
Topikgazda

...de ha akarom, akkor feltölti nem? Bocsánat a sok kérdésért, csak az volt a gondolatom,hogy van vagy 25 giga zeném, minek tároljam a gépemen. Mindent feltöltenék felhőbe, és hallgatnám, amit épp akarok, de ha szökőévben egyszer vissza akarom tölteni az egészet a gépemre, azt is megtehessem.
A másik,hogy valamelyikhez találok albumborítót, visszatöltöm gépemre, majd szerkesztem, elmentem, akkor frissíti, vagy újra feltölti, de utána a gépemről már törlöm is. Ilyeneket lehet?

Muszáj mindent megtudnom, mert ha asszony sok munka árán be ID-tag-elt albumai elvesznek, akkor icecave emléke már csak szívetekben fog tovább élni. :D (Teljesen jogosan, és is kipurcantanám, aki ilyen dolgaimat elbarmolná).

Szóval összességében, tud-e úgy működni, mint a dropbox, hogy amim most a gépemen van, az a felhőben legyen, és ami kell, azt használom. Változtatás nélkül. Szóval nehogy nekem azt mondja,hogy van egyezés, de később már csak az Apple félét tölthetem le. A sajátomat akarom a saját minőségben, saját ID tegekkel.

DanielK: Komoly? Ó,hogy rohadjon meg.... ez durva. Értelem szerűen, már mindent be ID-ztem magamnak, plusz 320 kbps-es zenékről beszélünk, nekem ki ne cserélje rosszabbra, meg írja át az én megszokott szisztéma szerint felépített ID3 tag-jeimet, mert akkor armageddon... :(

[ Szerkesztve ]

(#8375) DanielK válasza Kommy (#8372) üzenetére


DanielK
addikt

Ez így van, de később az itunes store-ban fellelhetőt tölti le. Szóval akkor icecave-nak nem jó a match. :(

(#8376) Jorus válasza icecave (#8374) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is rosszul lennék, ha a sok flac helyett visszatöltene vmi nyávogós, maszatolt 256-os mp3-at. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8377) DanielK válasza icecave (#8374) üzenetére


DanielK
addikt

Ha egyezés is van, csak a zenét tölti le úgy, id tag az marad. És bármikor írhatsz bele.

Egyébként sok helyen olvastam, hogy 320 mp3 közel azonos minőségű, mint 256 aac. :F

[ Szerkesztve ]

(#8378) tatomi92 válasza vadászcsiga (#8360) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Tehát ha 5.1.1-en jailbreakelt 4S-t szeretnék visszatenni a szűz 5.1.1-re, akkor is DFU mode, majd pedig restore? :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#8379) Def26


Def26
félisten

Ahogy nézem a Német T-mobile -nál valami "L" tarifacsomagban (kb. mint nálunk a mozaik L, havi 10k körüli előfizetéssel, szvsz) 100 euro a 16Gb -os iPhone 5.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8380) Gergőke88 válasza Def26 (#8379) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nálunk szerintem lesz ikon 400-al kb 80e Ft.....

(#8381) vadászcsiga válasza DanielK (#8377) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyébként sok helyen olvastam, hogy 320 mp3 közel azonos minőségű, mint 256 aac.

Jobb. Zack tesztelte még annak idején.

(#8382) icecave válasza vadászcsiga (#8381) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mármint melyik jobb?

(#8383) Kommy


Kommy
veterán

Beindult az előrendelés az iPhone 5-re

(#8384) DanielK válasza Kommy (#8383) üzenetére


DanielK
addikt

Hol? Vodafone-nál sajnos még nem. :(((

Nálam gyorsabb lett telefonon a store. :C

[ Szerkesztve ]

(#8385) Def26 válasza Kommy (#8383) üzenetére


Def26
félisten

T-mobile -nál nem látom. :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8386) vadászcsiga válasza icecave (#8382) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja tényleg. A iTunes-os 256 aac sokkal jobb mint a 320-as, lehet rosszul emlekszem de Zack egyenesen azt írta hogy közelít a flachoz.

Keress rá az előző topikban, akkor írta amikor elindult a magyar iTunes zene letöltés.

(#8387) Gergőke88 válasza Kommy (#8383) üzenetére


Gergőke88
addikt

Csak azokban az országokban ahol jövő héten megjelenik.

(#8388) icecave válasza vadászcsiga (#8386) üzenetére


icecave
Topikgazda

Akkor egy probléma megoldódott,viszont akkor hogy is van a match-elés? Van erről info? Szóval a zenébe "belehallgat" valami algoritmus és úgy tudja? Mert ha mondjuk valamim rosszul van ID tag-elve, és az alapján csinálná, lehet átírná egy másik számra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8389) vadászcsiga válasza icecave (#8388) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Paszolnám a kérdést, nekem nincs ilyen gyűjteményem, mindig aktuális zenéket hallgatok a kedvenc eloadomtol, ha nincs új nem hallgatom.

(#8390) Zjunior válasza Kommy (#8383) üzenetére


Zjunior
veterán

Apple.hu-n se látom:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8391) DanielK válasza icecave (#8388) üzenetére


DanielK
addikt

Az id tag leginkább az albumra és annak borítójára van kihatással.

pl.
(Meg nem mondom melyik albumomnál, de: )
A cd-t berippeltem, számokat itunes felismerte (mind egyezik volt), viszont albumborítót nem talált. Ekkor itunes store-t megnéztem és ott volt az album, de már remasteredként (azt hiszem egyik queen). Az album címet átírtam arra ami fent volt és azonnal lett egy jó minőségű borítóm. Ezután visszaírtam a régire és minden klappolt. :C

De a menza étterem kiadott jazzes albuma nincs fent (csak az étteremben volt kapható - emiatt saját albumborítót készítettem), de a fél album zenéit felismerte és egyezettként jelölte meg (gondolom más albumon fent volt), de nem írta át a tageket. :K

Más: app store nálam gyors. Egy viszont zavar: ipad appokat is kilistáz. :F Esetleg az új telefonon azok futtathatóak lesznek vagy mi a szösz? :F

[ Szerkesztve ]

(#8392) icecave válasza Zjunior (#8390) üzenetére


icecave
Topikgazda

Angliai store-ban már lehet előrendelni. Valószínűleg ott indult el, ahol már 21-én lehet kapni.

vadászcsiga: oké, köszönöm, akkor egyelőre marad a dolog, nem merem "bevállalni". Asszony egyből rájön,ha valami nem frankó, főleg,ha egy-egy hivatalosan kis sem adott, vagy ritka Queen számot átírna az iTunes valami másra...

(#8393) Zjunior


Zjunior
veterán

Hmm!

Tipp:

Iphone 5 16GB
196000Huf
Iphone 5 32gb
223000HuF

Szerintem.:( :((!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8394) bandigno válasza icecave (#8392) üzenetére


bandigno
senior tag

jó döntés, én sem mertem bevállalni a match-et, bár én 10+ éve az elektronikus zenéket veszem/gyűjtöm/rendszerezem, olykor 1 trackből 10-12 remixet is....mint tudjuk ezen a vonalon gyérebb az iTunes készlet és abból mekkora kesze-kuszaságot lehetne csinálni (azaz csinálna :) ) nem ér meg annyit, inkább mostanság már pár ezer forintból beszerezhető vinyón tárolom a dolgaimat (külső), mivel nekem több, mint 25 GB van! Javaslom neked ezt a módot, ha nem a gépen akarod tárolni! Nem 2,5"-os, hanem még régi 3,5"-os vinyó+külső ház hozzá, olcsóbb és megoldásnak tökéletes!

(#8395) Def26 válasza Zjunior (#8393) üzenetére


Def26
félisten

Én ezzel kibékülnék. :) De szerintem több lesz.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8396) DanielK válasza icecave (#8392) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem majdnem megvan mind (5-6 most van folyamatban :DDD ) és eddig ezeket nem ismerte fel, csak feltöltötte:
Flash Gordon - 1, 2, 4, 6, 12
Greatest Hits II - 7, 12, 14
Jazz - 1, 6, 7, 8, 9, 11
Made in Heaven - 12
Sheer Heart Attack - 12

Olvastátok amit írtam? :F Az id tageket nem írja át...

[ Szerkesztve ]

(#8397) bandigno


bandigno
senior tag

németeknél 789 euró a 32 GB-os i5 előrendelési ára, ez 2 perces friss infó, most adta le egyik haverom....a szerencsés fajzat! :O :))

(#8398) Zjunior válasza bandigno (#8397) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor 229 a 32Gb!:(
Sajna kevés már a 16gb:((!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8399) icecave válasza DanielK (#8396) üzenetére


icecave
Topikgazda

Értem. Nem tudom, akkor majd meggondolom. Viszont akkor ha ez a minőség dolog nem játszik, akkor gyk. működik úgy, mint egy "dropbox" nem?

bandigno: van egy 750 GB-os USB3-as vinyóm, de többnyire a munka miatt használom. Elég sok texturát használ egy fullos scene, kell, hogy időben frissítse. Nem szeretek várni :)

[ Szerkesztve ]

(#8400) DanielK válasza icecave (#8399) üzenetére


DanielK
addikt

Mármint milyen minőségre gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.