Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Totheground válasza whited (#8850) üzenetére


Totheground
addikt

Az a vicc, hogy ha nem iPhone-t vennék, akkor simán ilyen lenne helyette. Vagy Meizu.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#8852) irgum válasza Malachi (#8849) üzenetére


irgum
addikt

Mindig tudtam, hogy a jó oldalon állok! :D

(#8853) DieHard válasza irgum (#8852) üzenetére


DieHard
senior tag

Szevasztok!
A telenor kérdéses h forgalmazza e a telót(i5). Más telefonhoz van nano sim? Vagy ez hogy oldódik meg?

[ Szerkesztve ]

(#8854) Def26


Def26
félisten

Láttátok, hogy T -nél leárazták az iPhone 4 telókat? 199.990 a 64Gb -os. Remélem nem lesz pofájuk ennél drágábban adni a iPhone 5 16Gb -ot és akkor mindenki örül. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8855) csoki46 válasza zzeN (#8846) üzenetére


csoki46
aktív tag

Csak nekem szúrt szemet az 1 gigás ram? :F

(#8856) nord_


nord_
veterán

(#8857) BossBoss válasza Def26 (#8854) üzenetére


BossBoss
őstag

Nem vitték túlzásba a csökkentést. :DDD Kiváncsi vagyok, hogy ha itt lesz 5 milyen árakat kapnak a régiek. 4S-ből akkor ki fogják venni a 32 és 64 GB-osokat?

(#8858) Def26 válasza BossBoss (#8857) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem igen. mondjuk pár hónapja is volt egy akció amikor 199.990 volt az iPhone 4s 64Gb. :U Tényleg nem csapták le annyira. Én attól félek, hogy lazán 200.000 Ft felett nyit az új iPhone 16Gb.
Mondjuk vodafone még nem is reagált.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8859) DanielK válasza csoki46 (#8855) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem meg az ARM 7 architektúra? Úgy tudtam, hogy Cortex-A-15-ös proci van benne.

Más: ez a lost mode mit tud? Most nincs kedvem kipróbálni meló mellett, de köszönöm, megtaláltam. Azt hittem a telefonon keressem.

Aki GM-en van, az a helymeghatározásnál ne engedje az időjárást kifele (csúnyán pörgeti a gpst), inkább manuálisan tegye bele a városokat.
Illetve ugyanitt a rendszerszolgáltatások alatt újabb elem került bele, amit tök fölösleges bent tartani, ki lehet kapcsolni.

(#8860) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mostanában gyakran hallgatok online raidot iphone nal.
Nem figyeltem még meg, tudja valaki milyen adatforgalommal jár ?
Illetve ha túllépem a csomagom és korlátozva is fog menni?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8861) -Ben-


-Ben-
veterán

Nálunk i4S -el nincs akku probléma, viszont az i4 az 4% -ot merült üresjáraton az éjszaka során. Minden ki volt kapcsolva (előtte újra is lett indítva). :DDD Viszont egyébként alig-alig venni észre különbséget az i4 / S között, annyira gyors lett ez az iOS 6 GM :U remélem így is marad....

(#8862) ittakary válasza DanielK (#8859) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem csak akkor porgeti, ha lehuzom NC-t vagy megnyitom az appot. Amugy hozza se szagol.

(#8863) szmayer1


szmayer1
senior tag

Valaki használ linux oprendszert? Tegnap kipróbáltam és sajnálatos módon azt vettem észre, hogy a iTunes nem támogatja :F Esetleg van valami alternatíva???

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#8864) icecave válasza DonThomasino (#8860) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tune-in nekem kb. 3 mega percenként. T-nél Moszaik csomagban pl. 32 kilobit/secre lassítanak, ami csak 4 kilobájt/sec. Ez egy percenként csak 60x4 = 240 kilobájt, Ami sajnos nem elég, mert 3 mega kellene percenként, ami 3072 kilobájt.

(#8865) -Ben- válasza szmayer1 (#8863) üzenetére


-Ben-
veterán

Sajnos nekem nagy nehezen sikerült rászenvednem, de nincs értelme, mert szét van csúszva a program. Tehát működik, de alig-alig lehet használni, csak akkor használom Linuxon, ha nagyon-nagyon muszáj. :((( Otthon inkább feltettem egy win7 -et virtualboxba és azon használom az iTunes -t . :U

(#8866) szijartg válasza szmayer1 (#8863) üzenetére


szijartg
senior tag

wine és arra rakhatsz akármilyen win-es cuccot.

(#8867) Blyan válasza DanielK (#8859) üzenetére


Blyan
félisten

A Cortex A15 armv7-es technológia, miért meglepő? [link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8868) Brumi˘ válasza icecave (#8864) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az a 3mb/perc soknak tűnik. 320kbit/s-es streamnél is csak 2,4mb a forgalom percenként, de az olyan csatorna is ritka. Én 1-1,5mb/s-et számoltam átlagban tuneinnel.

[ Szerkesztve ]

(#8869) majestic


majestic
őstag

Friss és biztos infó: a magyar appstorban már raktáron vannak a telcsik :DD

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#8870) icecave válasza Brumi˘ (#8868) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hát tűnjön soknak, nekem ennyi volt, direkt lemértem még akkor, mikor valaki kérdezte. Elhiszem én,hogy igazad van, lehet a kerekítések miatt,vagy nem tudom, de nekem 2-3 mega között volt, 2 alatt sosem, és 3 felett sem. Végülis mindegy, mármint abból a szempontból,hogy az általad írt 1 mega lenne, akkor is a korlátozás csak negyedannyi sávszélt biztosít, mint amennyi kellene 1mega/perc-hez is.

(#8871) DanielK válasza majestic (#8869) üzenetére


DanielK
addikt

Ott biztos nincsenek (1. mert az app store a programok helye :P ), mert Mo. nincs Apple Store. Amit rendelsz onnan, azt EU-n belülről hozzák. Pl. rendeltem raktáron levő Apple Care-t MacBook Pro-hoz és Romániából hozták. A bumperemet tavaly Lengyelországból hozták. A dockomat meg Németországból. Szóval az Európában levő raktárakból hozzák. :K

(#8867) Blyan: azt hittem, hogy az architektúra is változott. Azon mikor változtatnak? :F Vagy itt nincs olyan, mint az intelnél (tik-tak)?

[ Szerkesztve ]

(#8872) Gergőke88 válasza majestic (#8869) üzenetére


Gergőke88
addikt

Valaki multkor is beirta, hogy mar a T raktaraban vannak az uj iphoneok...

(#8873) Blaise válasza DanielK (#8871) üzenetére


Blaise
veterán

Napi fail :)

(#8874) Blyan válasza DanielK (#8871) üzenetére


Blyan
félisten

Egy ilyen ábrát tudok linkelni, jobban nem tudom elmondani (főleg azért nem, mert ennyire nem vagyok kocka hozzá). PDF [link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8875) DanielK válasza Blyan (#8874) üzenetére


DanielK
addikt

Én sem, sőt amit linkeltél az jön le, hogy szép színes ábra, meg hogy a Cortex-A család, ennyi. :DDD De azért köszi! :K

(#8876) majestic válasza DanielK (#8871) üzenetére


majestic
őstag

Jogos, hülyeséget írtam. Beszéltem a magyar Apple Store-ral és kérdeztem, hogy mikor lehet rendelni és hogy mikor lesznek a készülékek. A srác azt mondta, hogy már raktáron vannak de az árakról még ők sem tudnak semmit. Ekkor felírta az adataimat és megnézte, hogy 64gb-os lesz még biztosan még 28-án, mert arra nem volt annyi érdeklődő.... Magyarúl megnézte a készletet és a listájukon szereplő készülék igényléseket... Gondolom nem mondta volna ha nem igaz...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#8877) -Ben- válasza szijartg (#8866) üzenetére


-Ben-
veterán

.... én is wine cuccossal próbáltam, csakhogy az sem jó mindenre. ;)

(#8878) szmayer1 válasza -Ben- (#8865) üzenetére


szmayer1
senior tag

Sajnálom :F Akkor marad a win8

@szijartg Sajnos annyira nem ismerem a linuxot és nem akarok rajta mókerolgatni, ezért inkább hagyom a csudába az egészet, viszont próbaképpen megcsináltam egy bootolható pendrive-ra az egész linuxot, ott tudom próbálgatni magát az oprendszert... :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#8879) McNamara válasza Def26 (#8858) üzenetére


McNamara
Ármester

Azért az durva lenne sztem. 16GB ikon 200-al 2 év hűséggel 160-nál nehogy már több legyen. Vagy tévedek?

(#8880) Def26 válasza McNamara (#8879) üzenetére


Def26
félisten

Remélem nem tévedsz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8881) kali válasza McNamara (#8879) üzenetére


kali
legenda

ne legyen igazam, de szerintem több lesz az, én 180 e ft-ra tippelek! :(

(#8882) McNamara


McNamara
Ármester

Most nézem, hogy a 4S 16GB meglévő előfizumhoz 160-ba tudom elhozni.

(#8883) skoos


skoos
őstag

Mi a spekulációtok a megjelenést követő árakra? Új, dobozos, előfizu nélkülire.
5, 4S, 4 vonatkozásában... :U

(#8884) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Vettem neten (expressz-en azt hiszem) egy 3GS-t. Amit használtam, kártyafüggetlennek árulták (szoftveresen) amit használtam, majd fél év után barátnőmnek adtam.

Most hívtak a rendőrségről és papírt is küldtek hogy lopott készülék és honnan van stb.. Ez egy 2011-es sztori egyébként és ma hívtak..

Most pénteken megyek kihallgatásra és leadom készüléket..
Ezt csak tanulságképp mondom hogy a használt telefonokkal így kell vigyázni!

ui: bár nem értem hogy ha lopott akkor mért nem tiltották le azonnal?? :F

Üdv: Csabee.

(#8885) Tomics válasza skoos (#8883) üzenetére


Tomics
addikt

5: 210 ezer
4S: 180 ezer (ez szerintem novemberben csökkenni fog)
4: 120 ezer

PH! addikt since 2004

(#8886) DieHard


DieHard
senior tag

8853-ra valaki?

(#8887) Tibee86 válasza DieHard (#8886) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha jól tudom, nincsen más telóhoz egyelőre. Biztos, hogy lesz náluk is nano sim, mint ahogy micro sim is van.

(#8888) Rivaul


Rivaul
addikt

Udv. 4s az istenert nem latja a sim en levo szamokat. Sim manager, osszes beallitas meg lett nezve de meg csak az importalas lehetoseget se talalom. Masik telefon latja de ez valamiert nem. Tipp?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8889) icecave válasza Rivaul (#8888) üzenetére


icecave
Topikgazda

(#8890) bigdady válasza Rivaul (#8888) üzenetére


bigdady
nagyúr

beállításokban importáld be a sim kártya névjegyzéket

(#8884) Csabee
Hogyan találtak meg a barátnőd? Benne lévő sim kártya alapján? Vagy most két év után egyszer csak letiltották?

[ Szerkesztve ]

(#8891) kali válasza Csabee. (#8884) üzenetére


kali
legenda

nem minden szolgáltató tilt, és/vagy nem minden esetben van rá mód/lehetőség!

(#8892) skoos válasza Tomics (#8885) üzenetére


skoos
őstag

Tudom alma meg minden, de túlzónak hangzik....
Pont egy 20ast kapnék le mindegyikből... remélem.

(#8893) icecave válasza skoos (#8892) üzenetére


icecave
Topikgazda

Az iPhone 5 bejelentésének napján az Apple store árak lementek 4S-nél 193-ról 180-ra, sima 4-nél ~150-ről 123-ra. Most is így vannak... i5 árak még nincsenek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8894) skoos válasza icecave (#8893) üzenetére


skoos
őstag

azok előfizus árak. Akár adhatnák ingyen is a készüléket. Az a 2 év 8giga és 40000 perc béklyó ami a pénzt hozza.

ja, vagy ezek ezer forintok? Úgy máris más :)

[ Szerkesztve ]

(#8895) Tibee86 válasza skoos (#8894) üzenetére


Tibee86
veterán

Azok független árak. :U

[ Szerkesztve ]

(#8896) icecave válasza skoos (#8894) üzenetére


icecave
Topikgazda

Miről beszélsz? A link is ott van direkt, a kártyafüggetlen árakat mondtam.... közük nincs ezeknek semmiféle előfizetéshez (mármint azoknak, amit linkeltem).

szerk.: ok, látom meg is nézted közben a linket :)

[ Szerkesztve ]

(#8897) BossBoss válasza icecave (#8893) üzenetére


BossBoss
őstag

Az i4 (is) még mindig nagyon drága, ahhoz képest, hogy nem mai darab. Sok gyártó 2 éves telefonjai igazából nem is léteznek, vagy bagóért szórják.

(#8898) Kommy válasza BossBoss (#8897) üzenetére


Kommy
veterán

igen de azokra a telefononk fél év után nincs támogatás, itt meg még a 3GS is megkapta az iOS6-ot tehát 3. éve van támogatás.

Sőt szerintem még menni fog le az ára mikor megjelenik az iPhone 5 itt Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#8899) icecave válasza BossBoss (#8897) üzenetére


icecave
Topikgazda

Az hát, de nem hiszem, hogy ha írnék az Apple-nek, hogy "gyerekek, ez vicc", egyből lejjebb tornáznák az árakat :D

Persze, hogy sok, de így tudja tartani, évi egy telefonnal. Más gyártók 1-2 havonta jönnek az aktuális zászlóshajókkal. S3 mikor jelent meg? 2 hónapja 180-ért? Most láttam 120-ért is már (javítsatok ki, lehet egyik ilyen, másik olyan, annyira pontosan nem néztem utána).

(#8900) BossBoss válasza icecave (#8899) üzenetére


BossBoss
őstag

Mondjuk ennek az éremnek is két oldala van Nyilván így eladni is könnyebb, magasabb áron. Most néztem T-nél az i4 listaáron 161 700 , dominoval 159 000 HUF. Ez viszont tényleg pofátlan. Tuti van olyan hülye, aki itt veszi, és gyári függetlenül. :DDD

Kommy:

Jogos! :R Úgy legyen!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.