Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) Dicker válasza Woodslave (#95600) üzenetére


Dicker
őstag

Nem kell lehajolni érte, az öregeknek lumbágóra jó. ;]

(#95602) Cassidey válasza Woodslave (#95600) üzenetére


Cassidey
senior tag

Lehet nincs náluk rendes, nagy átmérőjű tárcsa, és csak a 25-ös elég nagy. :)

(#95603) GoTReX válasza Woodslave (#95600) üzenetére


GoTReX
őstag

Igen,ezt javasolták mert egyenesbe teszed a hátad,feneked hátra kicsit és ha ez megvan behúzod. Így elvileg jobban rögzül a helyes testtartás.

Nem tudod ,lehet nálunk kapni Otomix cipellőt? Régóta keresek ,de én nem találok.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#95604) Cassidey válasza GoTReX (#95603) üzenetére


Cassidey
senior tag

Minek az neked? :) Egyébként nem nagyon lehet kapni. Adidasnak, Nike-nak, Innovnak, vannak súlyemelő cipői, Reeboknak crossfit vonala, de abból is jó pár.

Mi Wooddal a tornacipőre esküszünk!

(#95605) madle


madle
őstag

Köszi mindenkinek, persze a fizikát nem akarom leküzdeni :D Ha lesz rá lehetőségem megpróbálok egy videót készíteni. Azért sem gondolnék arra, hogy gyenge a derekam, mert felhúzás elég jó súlyokkal megy, és a mindennapokban is rendszeresen emelek nagy súlyokat.

(#95606) GoTReX válasza Cassidey (#95604) üzenetére


GoTReX
őstag

Mert nagyon tetszik ,és annyi pozitívumot olvastam róla hogy tennék egy próbát.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#95607) Shingen


Shingen
addikt

Mi ez a csönd, pihentetitek az izmot!? :))

風林火山

(#95608) kolosanyi válasza Shingen (#95607) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én tótam neki, atta. Egy óra hibrid, saját súlyos és gépes edzés után fél óra "hill" program a futógépen. Kiprobáltam az egyik mellgépet, de nem vagyok elégedett. Alig éreztem a mellem, illetve rá kellett pakolnom 150 kilót, hogy erőlködnöm kelljen egyáltalán, pedig nem valami hű de erős a nyomásom. Érzésre kb a 80-90 kilós fekvenyomással tippelném azonos szintre, csak azt jobban érzem.

Ez volt a gép:

(#95609) Zola007 válasza kolosanyi (#95608) üzenetére


Zola007
veterán

Ne panaszkodj, örülj neki
Erős vagy mint Chuck Norris haján a taft

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95610) kolosanyi válasza Zola007 (#95609) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, most már legalább elmondhatom magamról, hogy 150-el melleztem. ;]

Egyébként többre értékelem a múltkori tolódzkodást 20 kilóval, azt legalább éreztem is. Nem nekem valók ezek a gépes dolgok úgy látszik. Vagy csak béna vagyok úgy látszik. :N

(#95611) Silverr válasza kolosanyi (#95608) üzenetére


Silverr
aktív tag

Nem vagy hozzászokva a gépekhez, ennyi a probléma. Valószinű nem nyomtad mellből ezért is nem érezted és birtad megpakolni ennyire. :)

(#95612) kolosanyi válasza Silverr (#95611) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt aláírom, ha súlyzós edzést csinálok, az akkor inkább szabad súlyos. Próbáltam mellre koncentrálni amennyire lehet, illetve ez ilyen dizájnos kis gép, nem csak simán nyomod, hanem egymáshoz közelít is a két kar, elvileg így nagyon szét kellett gyilkolnia a mellem. Legalábbis ha kézivel nyomok így, összeérintve a két súlyzót, azt nagyon megérzem. Na mindegy, a hátgép fasza volt, azt legalább már most is érzem. :)

(#95613) Shingen válasza kolosanyi (#95608) üzenetére


Shingen
addikt

Ráfeszítettél a mellere a nyomás végén?

風林火山

(#95614) kolosanyi válasza Shingen (#95613) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen. Szerintem az lehet a baj, hogy túl szűken van a két kar nekem és nem állítható a szélesség. Inkább szűknyomás volt így, mint egy rendes, koncentrált mellgyakorlat.

[ Szerkesztve ]

(#95615) szőröscica


szőröscica
addikt

Beszélgettünk a múltkor a reggeli edzésről, akkor az volt a véleményem, hogy nekem nem igazán fekszik. Aztán Wood írta, hogy talán leginkább az előtte elfogyasztott kajától függ a teljesítmény, ezért ma kipróbáltam, hogy ébredés után ittam egy fehérjés zabpehelylisztes turmixot, majd másfél órával később végigcsináltam egy mell-tricepsz edzést.

Meg kell mondanom, eléggé adta, nagyon rég nem sikerült így meghajtanom magam.

(#95616) kolosanyi válasza szőröscica (#95615) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha előző este bezabálsz szénhidrát töltesz ( ;] ), akkor akár korán reggel felébredve is lesz energiád edzeni. Csak én marhára utálok korán kelni és nagyon ritkán tudom rávenni magam a hajnali edzésre. Volt benne részem elégszer az edzőtáborok alatt, hogy ha nem muszáj, ne csináljam meg.

(#95617) Shingen


Shingen
addikt

Arnold papa is megmondta kell a pihenés.
Holnapi edzés előtt ma pihenni kell.
Csak kellene egy ilyen kispárna most............ :DDD

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#95618) aleister válasza kolosanyi (#95616) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ezt mondják az okosok. A kérdés, hogy az a sok elhasználatlan CH nem fog az inaktív, alvás közben időben (ami ideális esetben ugye 8 óra, tehát a napod harmada) zsírrá alakulni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#95619) kolosanyi válasza aleister (#95618) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha "verseny", pb kísérlet, stb ritka alkalmakkor betöltesz, nem valószínű. Ha állandóan "betöltesz", akkor nyilván, de ezt is meg lehet előzni azzal, hogy egyébként a kalóriamérleg nem borul fel, csak áthelyezed a főétkezést estére.

(#95620) Zola007 válasza kolosanyi (#95616) üzenetére


Zola007
veterán

Nem mindenki egyforma.
Én tegnap 18:30 és 22:30 között benyomtam 270g szénhidrátot - meg úgy am Block 2500 kcal-t -, ettől függetlenül ma a korgó gyomrom ébresztett.
Nekem nagyon nem adja a délelőtti edzés, legfőképp a dehidratáltság miatt. Bennem kell lennie vagy 2 liter víznek és vagy 1500-2000 kcalnak aznap, hogy terem közelébe mehessek.

Megyek én korábban is, nem az akaraton bukik, próbáltam többször is, de sajnos a közelében nem tudok teljesíteni a megszokottnak

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95621) kolosanyi válasza Zola007 (#95620) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is mindig kora este voltam a legjobban terhelhető, de ha tudom, hogy hajnalban kell edzeni, akkor az előtte este történő tudatos rákészülés (értsd: zaba) segít a helyzeten.

(#95622) Zola007 válasza Shingen (#95617) üzenetére


Zola007
veterán

Én egy szempillantás alatt levenném a huzatot arról a kispárnáról :B ;)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95623) aleister válasza kolosanyi (#95619) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ez így ebben a formában nem igaz.

Tegyük fel, hogy felkelsz szerdán. 100 gr zabpehellyel kezdesz. Elmész dolgozni. Valamikor tolsz még kb 100 gr CH-t nap közben. A végigmelózott nap után még bevásárolsz, végül edzel. Ezt követően lefekvés előtt betolsz 200 gr CH-t. A többi makrót most ne nézzük!
Az elméleted szerint meglesz a kalóriamérleg, de szerintem az esti főétkezésként bevitt 200 gr CH kihasználatlan lesz. Nagy része a napod inaktív (alvással töltött) időszakára esik. Ez egyenes út a zsírosodáshoz.
Ezzel szemben a napod nagyobb és aktív részére (16 óra a 24-ből) jut a bevitt CH-nak csak a fele. Érezhető, hogy nem egységes a bevitt CH eloszlása, és ebből adódóan a szervezet energia ellátása sem. Az energiadeficitet más forrásból (mondjuk az izmok lebontásából) fogja a szervezet fedezni.

Szvsz a CH bevitelt az azt követő 2-3 óra energiaigényének a szükségletéhez kell igazítani. Tehát reggel valamint edzés előtt kell a javát elfogyasztani. Alvás közben minimális szüksége van a szervezetnek energiára. Nem látok rá okot, hogy valaki "töltsön" lefekvés előtt nagyobb mennyiséget.
Egyedül az esti edzés utáni glikogén visszatöltésnek látom értelmét, hogy alvás közben kisebb legyen a katabolikus folyamatok hatása.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#95624) Zola007 válasza aleister (#95623) üzenetére


Zola007
veterán

Ne v edd bántásnak, de látszik, hogy sohasem versenyeztél állóképességi sportban. Nem csak a gyúrós dogmák léteznek.
Egy hosszútávúszó, triatlonista, hegymászó, stb verseny előtti 2 nap napi 600-1000g CH-t simán betölt (és a nagy része bizony nem zsírba megy)

Másrészt tolerancia függő, akinek relatíve gyors az anyagcseréje, majdnem mindegy milyen felosztásban és arányban visz be CH-t és zsírt, ha tartja a napi energiamérleget.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95625) Woodslave válasza szőröscica (#95615) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Előtte való este. Pont nem a másfél órával előtte. Az legfeljebb téged nyugtatott meg. Sztem

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#95626) Woodslave válasza aleister (#95623) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Logikus erre is van felépítve az egész Fitness diéta bullshit. Tanulmányok tömkelege bizonyitja hogy nettó baromság. De ki tudja. Mondjuk más forrásból tájékozódunk az biztos :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#95627) aleister válasza Zola007 (#95624) üzenetére


aleister
veterán

Nem veszem bántásnak, mert valóban nem verseny szintről beszélek.
De észre kell venni, hogy az eszmefuttatásom sem az alkalmankénti (=versenyek előtt), hanem állandó jelleggel, hosszú távra értendő.

"Másrészt tolerancia függő, akinek relatíve gyors az anyagcseréje, majdnem mindegy milyen felosztásban és arányban visz be CH-t és zsírt, ha tartja a napi energiamérleget."

Ez számomra picit logikátlan. Az oké, hogy a gyors anyagcserével megmagyarázod, hogy miért nem zsírosodik valaki az este bevitt nagy mennyiségű CH-tól, de ez esetben ugyanilyen hamar "átmegy" a delikvensen a nap közben elfogyasztott CH is. Ergo nem lesz energiája az edzésre.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#95628) Zola007 válasza aleister (#95627) üzenetére


Zola007
veterán

A tévedés alapvetően ott van,hogy az edzés nagy része nem frissen bevitt CH és vércukor alapú, főleg nem 100%-ban (egy 100-as sprinter világcsúcskísérlete esetén arra a 9,58 másodpercre talán igen, akkor sem 100%-ban, hanem úgy 96-98%-ban)
Hanem már beépült glikogén és részben zsírbontás függvénye.

A glikogénraktáraknak van egy hierarchiája és leürülési sebessége, ez pedig egyénfüggő.

Az izomtömeg sem azonos mindenkin és az izom és a máj glikogéntároló képessége sem. Zsírsavanyagcsere és glukoneogenezis pedig állandóan folyik a testben.

Az a baj, hogy nem vagy képes egymás mellett kezelni a különböző kompartmenteket.
Tegyük fel eszel 1 gyümölcsöt és némi zabpelyhet. Ez 3 óra alatt nagyjából teljes egészében felszívódik a béltraktusból.

Vegyünk egy átlagos edzés előtti, de étkezés után 3 órával mért vércukorszintet.
Legyen szép kerek szám: 5 mmol/L
Ez ~90 mg/dl, tehát 0,9 gramm glukóz minden liter vérben.

Egy átlag felnőtt férfi vérmennyisége 5-5,5 liter, tehát az összes véredben ebben a pillanatban van 4,5 gramm cukor.
Ez kemény 18 kcal.
Ezzel sokra nem mész. Hol van a többi?

Képzeld el, hogy van 5 benzines kannád egy autóhoz. Legyen ez az 5 kanna a vércukor, májglikogén, izomglikogén, zsírsav bontás, glukoneogenezis köztitermékekből és aminosavakból.

Az a gond, hogy ti úgy képzelitek el az emberi szervezetet, hogy csak akkor bonthatod ki a következő kannát, ha már kiürült az előző.

Az emberi szervezet nem így működik, pillanatnyi szabályzás van ugyan, de csak lokálisan. Szisztémásan, az egész szervezet tekintetében minden folyamat működik párhuzamosan, de térben és időben különböző intenzitással.
Tehát az 5 benzines kanna egyszerre van bekötve ugyanarra a motorra és arányosan az aktivitás, terhelés, fáradtság, a sejt aktuális energetikai állapotának függvényében szipkázza az üzemanyagot a különböző kannákból.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95629) Woodslave válasza Zola007 (#95628) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ezigen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#95630) kolosanyi válasza Zola007 (#95628) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bírom amikor így kiakadsz a sok félművelt vagy félhülye, nézőpont kérdése ;] fórumtag hozzászólásain - magamat is beleértve - és elmondod tudományosan, hogy nem úgy van az. :D

Én az egészből annyit tudok, amennyit a saját bőrömön megtapasztaltam versenyző éveimben. Ha reggel korán volt meccs, akkor előző este be kellett zabálnom és korán lefeküdnöm, hogy jól menjen a játék. Ellenkező esetben, ha bármelyik hiányzott, teljesen használhatatlan voltam aznap reggel és semmilyen energiaital, zselé, hókuszpókusz nem segített.

(#95631) aleister válasza Zola007 (#95628) üzenetére


aleister
veterán

Ez szép kifejtés, csak nem látom, hogy miképp kapcsolódik az alap témához. :)

De akkor vegyük az általad felvázolt benzinkannás példát. Abban minden bizonnyal kiegyezünk, hogy legkésőbb a zsírokat tartalmazó kannához nyúl a szervezet. És itt nem arra gondolok, hogy előtte kiürül a másik 4. Abban is kiegyezünk szerintem, hogy ez tárolja a legtöbb energiát, ez felelős a hosszú távú, "nagyobb utak" fedezésére. Ez egy dedikált tartalék kanna.
Ez utóbbi megállapításból következik, hogy a felesleges, fel nem használt energia kerül bele.
Ez idáig egybe is vág a táplálkozással, zsírosodással, energiafelszabadítással kapcsolatos általános ismereteivel egy testedzéssel foglalkozó egyénnek.

Akkor vigyük ezt át az eddig folytatott, este, nagy mennyiségben fogyasztott CH témájába!
A sok bevitt CH először vércukorrá alakul. Elönti az ereket. Aztán feltölti a könnyen hozzáférhető, gyorsan felhasználható glikogén raktárakat. A maradékot meg raktározza ínséges időkre. Ergo zsírrá alakul.

Egyetértesz ezzel? Mert, ha igen, akkor nem érzem, hogy cáfolta volna a kifejtésed az esti nagy zabálás és a zsírosodás közti összefüggést. :)

Ne érts félre, nem vitatkozni akarok, hanem érdekel ez az egész, s mivel eddig én ebben a hitben voltam és edzettem (pontosabban kajáltam), ezért szeretném tudni, hogy mely része hibás az okfejtésemnek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#95632) Shingen válasza Zola007 (#95622) üzenetére


Shingen
addikt

;] Egyértelmű.........

風林火山

(#95633) kolosanyi válasza aleister (#95631) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha alapvetően nem csúszol el a tápanyagbevitellel, nem látom, hogy miért híznál el.

(#95634) Zola007 válasza aleister (#95631) üzenetére


Zola007
veterán

Úgy kapcsolódik az alap témához, hogy 200g CH-t úgy kezelsz, hogy abból kizárólag/többnyire csak zsír lehet, ha este eszi meg valaki.

Tegyük fel valaki - vegyük példának madle fórumtársat, róla tudjuk, hogy keveset ül, sokat megy napközben - főleg zsírt használ, de glikogén raktárakat is meríti napközben. Utána nyom egy 2 órás lábedzést 140-160 kilókkal.

Kérdésem: Hány százalékon lesznek edzést követően az izmai és májának glikogén raktárai?

Vegyük a benzinkannás példát. Pont itt hibádzik az elméleted, hogy nem a zsírokat tartalmazó kannához nyúl utoljára.
Ahhoz mindig hozzányúl, állandóan folyik zsíranyagcsere oda-vissza, különben lehetne vérvétellel olyan pontot találni, amikor 0 mmol/L a vérben a triglicerid-szint. De ilyen nem létezik.

Dedikált kanna, de nem azért, mert ehhez CSAK legvégső esetben nyúlna a szervezet, hanem azért mert a vércukor raktározó képessége ~5-10g (20-40 kcal), a glikogénraktárak testszerte ~500-600g (~2000-2500 kcal), a zsír pedig egy átlag 80 kilós emberen 15-20% (~120.000 kcal).

Az alapvető kérdés, hogy mit tekintünk fel nem használt energiának?
Ebből következik a másik kérdés, hogy mi számít nagy mennyiségű CH-nak?
Ugyanis egy fárasztó nap után, amit még edzés is követett, egy egészséges szénhidrát metabolizmusú 80-90kg-os embernek 200g CH az nem nagy mennyiség.(egész napi felhasználása ~400-500g)

Ha ésszel, mondjuk 1 óra alatt, vagy 2db egymást 1 órával követő étkezéssel viszi be rostokkal, zöldséggel és nem egyszerre küldi le Jumboként, akkor nagyon kis hányada kerül zsírba. És nem azért, mert azalatt az 1 óra alatt elégette.
A harmadik dolog, ami a kalkulációból kifelejtesz, az a szénhidrát testhőmérséklet, vérátáramlás és összességében anyagcsere gyorsító hatása.

Az ember nem úgy működik, hogy mikor lefekszel aludni, akkor megnyomsz egy gombot és átkapcsolsz "mostantól kizárólag zsírt használok reggel 6:30-ig" módba.

Összességében tehát nem értek egyet azzal, hogy a 200g bevitt CH zsírrá alakulna, még azzal sem, hogy a fele/harmada. Egy része igen, de ez inkább hányad, nem fix tömeg. Az aránya napi aktivitás és egyén függő. A végletektől, így pl. a durva inzulinrezisztenciával rendelkező 200 kilós emberektől most tekintsünk el.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95635) madle válasza Zola007 (#95634) üzenetére


madle
őstag

:R

(#95636) aelod válasza aleister (#95618) üzenetére


aelod
veterán

Nem.

Viszont nálam sem megy a d.e-i edzés. Reggel (10 órakor) felkeltem megettem egy fonott kalácsot lekvárral, majd fél zacskó szőlőcukor és mentem edzeni. Nem voltam a toppon. Szükségmegoldás volt. Hát és váll edzés volt a hát nem atta.

Mindig szinte 5 óra magasságában járok edzeni majd 3e kalóriával a belemben. Na az aggya. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#95637) madle válasza aelod (#95636) üzenetére


madle
őstag

én is ugyan így vagyok, reggel nem megy, hiába tolom tele magam bármilyen CH-val, a nap végi edzés közben sokkal több erőt érzek magamban, hiába a munka miatti fáradtság érzet.

(#95638) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Sosem értettem azokat akik reggel kurva éhesen neki állnak ocsmány zabpelyhet enni. Egy jó szalonnás rántotta kenyérrel oszt csà

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#95639) Woodslave válasza aelod (#95636) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Pénteken az átmeneti böjti álomedzés volt. Délben éhgyomorra. Olyat durrantam mint ritkán. Meg ráadásul még faxán is néztem ki :D. Aztán mehetett a zaba. Nekem ez jön be. Gyengébb se voltam mint kedden. Ugyanannyi vagy több is ment.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#95640) Cassidey válasza Woodslave (#95639) üzenetére


Cassidey
senior tag

Amikor az IF-et próbáltam épp ki, akkor nekem is tökéletesen működött az esti nagy evés, reggeli edzéssel. Ha rá voltam kényszerülve simán tudtam reggel edzeni, megszokás kérdése is ez.

Egyébként nálam nem is a kaja a kulcs ennél, hanem a felkelés és az edzés közti idő. Például hiába nem eszek semmit délig, mégis jobban esik akkor edzeni, mint reggel nyolckor. Reggel soha nem voltam túl használható, délután/este sokkal aktívabb vagyok.

(#95641) Shingen válasza Zola007 (#95634) üzenetére


Shingen
addikt

Neked mi a foglalkozásod? :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#95642) aelod válasza Woodslave (#95639) üzenetére


aelod
veterán

Ez a durranok dolog is. Nem tudom. Én mindig jól durranok. Evés ide vagy oda. Az erőnlétem és a közérzetem romlik ha de. edzek. 5 óra után sokkal jobban megy és jobban is érzem magam.

Múlt héten a 40kilós egykezesekkel nyomtam fekve simán 10 ismétlést az 5. szériában.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#95643) aleister válasza Zola007 (#95634) üzenetére


aleister
veterán

A kérdésedre a választ nyilván nem lehet megmondani. Max előtte-utána laborvizsgálat alapján.
Nem vagyok biokémikus így bele sem megyek tudás híján a triglicerid-szint.témába. Ha már elsétálsz a laborba, akkor már lesz a véredben némi triglicerid, hisz gyakorlatilag mini aerob edzésed volt. Nem tartom kizártnak, hogy pl a testhő fenntartása is zsírból megy, tekintve, hogy annak a legnagyobb a kalóriaértéke, és nem szükséges a hirtelen felszabadítás.

Abban igazad lehet, hogy nem a legvégső esetben nyúl csak a zsír raktárakhoz a szervezet. Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy teljesen mindegy, hogy a nap során mikor viszed be a CH-t, csak legyen kiszámolva a kalóriabevitel (ahogy Sanyi írja), vagy a fizikai aktivitás mértékben, az erőkifejtés előtt (ahogy szerintem praktikus).

A 200 gr-ot csak példának írtam. Beszéljünk akkor arányokról!
Nem hinném, hogy a napi össz CH bevitel 50%-a leosztva a nap aktív (meló, edzés, mindennapi teendők) és ráadásul hosszabb (16 óra) időszakára, valamint a fennmaradó 50% a nap kisebb (8 óra) és inaktívabb (alvás) részére elosztva jó megoldás.
Biztos vagyok benne, hogy nagyobb a zsírosodás mértéke, mint mondjuk egy késő délutánig egységesen elosztott CH bevitel esetén. Kivéve persze az esti edzés utáni CH feltöltést, de ezt már korábban is említettem.

(#95636) aelod
Én 11-13 óra között szoktam nekiállni. Akkor vagyok szerintem a legjobb formámban. Ez egy zabpelyhes reggeli, és a főétkezés után van. Volt már, hogy hajnal fél 1-kor kezdtem edzeni, mert nem akartam kihagyni. Az katasztrófa volt. De a késő délutáni (5 óra magasságában) edzéseken sem brillírozok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#95644) aelod válasza aleister (#95643) üzenetére


aelod
veterán

A du. 5 órai edzés előtt már túl vagyok 4 étkezésen. Abból egy fő étkezés. Lehet ezért.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#95645) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#95646) Woodslave válasza aelod (#95642) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én is kivéve ha túl közel volt a kaja. De tök mindegy mindenki csinálja ahogy a legjobban esik neki. Én se szoktam se reggel se délben edzeni csak kivételesen csak én semmi negatívumot nem veszek észre ha úgy jön ki.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#95647) Shingen válasza kolosanyi (#95645) üzenetére


Shingen
addikt

Én vállalom, csak én elővenném a dobverőmet. ;]

風林火山

(#95648) Ed3r_X_ válasza aelod (#95636) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Ezzel itt az a gáz, hogy 5 után tele a terem, jönnek a kokszhuszárok, akik olyanokat ordibálnak, mintha gépfegyverrel lőtték volna lábon őket. Utálok ilyenkor lemenni.

Ellenben felkelek 8-9 körül, megkajálok, 10-re lemegyek, kutya sincs, olyan nyugiban lezavarom az edzést, hogy na. :D

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#95649) aelod válasza Woodslave (#95646) üzenetére


aelod
veterán

Hát persze, nem is azért mondtam, hogy ez az etalon és ezt kell követni. Amúgy régebben még jó pár éve heti 5x edzettem és reggel fél 8-ra jártam edzeni a szomszéd faluba bringával.

Na de egyéb.
Kedden megyek barnításra, szerdán lesz a 3. forduló a megateszten.

(#95648) Ed3r_X_

Kokszhuszárok? Kit érdekel. Ha kiabál kiabáljon, dobálja a súlyt. Az sem érdekel. Engem nem zavar. Az zavar ha valaki nem pakol el maga után. De ezt már itt kiveséztük párszor. Én általában ha edzek egy koncentrált állapotban vagyok és ha mással foglalkozok akkor kizökkenek ebből az állapotból és az nem jó...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.