Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) aelod válasza HussarF (#96896) üzenetére


aelod
veterán

Mennyi idős vagy?

(#96899) Alpachino

Főleg ha lábazni fogunk :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#96902) kk831228 válasza aelod (#96900) üzenetére


kk831228
addikt

Persze, táskába fel lehet vinni mindent, nem néznek bele... ;] :D

HussarF: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96903) Alpachino válasza aelod (#96901) üzenetére


Alpachino
veterán

Vagy ha bicepszeztek.... :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#96904) aleister válasza Alpachino (#96903) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem triviális, hogy csak a kaaaaaar! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96905) aelod válasza aleister (#96904) üzenetére


aelod
veterán

Mell meg a kar az igazi hc gyúrós "menüje" xD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#96906) aleister válasza aelod (#96905) üzenetére


aleister
veterán

Nekem az külön nap. Mell-hát, bicepsz-tricepsz van együtt. Azokat lehet jól superszettelni. :)
De nekem végül is mindegy...csak a kibaszott csuklómmal kéne addig valamit kezdeni. :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#96907) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma fekvenyomás lesz meg mérlegtartások. Már fejben ott vagyok, pedig messze még a nap vége. :)

(#96908) Woodslave válasza kk831228 (#96898) üzenetére


Woodslave
nagyúr

simán ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96909) FIREBLADE78 válasza Alpachino (#96825) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Helyi vagy bazd? Hova jársz eszetlenkedni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#96910) Alpachino válasza FIREBLADE78 (#96909) üzenetére


Alpachino
veterán

A lányomék ott laknak.....hogy hova járok "eszetlenkedni" még nem tudom :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#96911) kk831228 válasza Woodslave (#96908) üzenetére


kk831228
addikt

Komoly , (semmi rossz előítélet stb.) de semmi buzulás... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96912) Woodslave válasza kk831228 (#96911) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R tudom hogy komolyan mondtad

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96913) Radnix válasza BÁ Nutrition (#96867) üzenetére


Radnix
senior tag

Jót nevettem a BKV-n amikor olvastam, hogy kölcsön akarták kérni disznóvágáshoz :D :))

(#96914) Radnix


Radnix
senior tag

Új tudások birtokába kerültem

- Izommemória: Akár több éves kihagyás után is 12 hét alatt el lehet érni az egyszer már megszerzett erőt és méretet ha megfelelőek a körülmények (edzés, kaja, pihi)
- Hipertrófiához kell a magas volumen, pontosabban az a legfontosabb tényező (az edzés részben persze)
1rm 85%-a fölött tehát nem kifejezetten előnyös semmi se, főleg ha az elsődleges cél a hipertrófia, lévén hogy arányaiban azonos volumen elérése mellett nagyon nagy megterhelést jelent a központi idegrendszernek.

A legjobb az egészben, hogy az edzőtársam olvasott 2 könyvet, és így dióhéjban csak az eddig nem teljesen ismert részeket elmondta nekem 3 perc alatt :D (The art of lifting, The science of lifting)

Most 5 hetes edzésblokkot nyomunk, ami nagy vonalakban olyan, hogy a volumen és az intenzitás is növekszik 4 hétig aztán egy deload hét jön.
pl guggolás 1. hét: 4 sorozat olyan súllyal 8 ismétlések, hogy bukás előtt kb 4 ismétléssel megállva, tehát amibe 12 menne nehezen. 2. hét: 5 sorozat, 8 ismétlés, bukó előtt 3 ismétléssel megállva, és így tovább...
(utolsó 1-1-2-3 sorozatban pedig kicsit visszavett súllyal 8 ismétlés, ami kb 7.5 kg-ot jelent nálunk)

Nagyon élvezetes egyelőre, a 3. hétben járunk, most vagyunk túl a guggoláson, és a motiváció az egekben, előre rettegek a 4. héttől :D
Mindenkinek csak ajánlani tudom (bár hogy eredménye lesz-e, az még csak most fog kiderülni) :)

(#96915) Radnix


Radnix
senior tag

Győzikéhez: Magához képest nagyon jó formában van, de azért ezt a fehérneműs pózolást marhára nem erőltetném :U

(#96916) rolkaDb válasza BÁ Nutrition (#96853) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Először próbálnám valami olyan mondom megoldani ahol nem kell feltétlen magamba nyomni a gyógyszert. Sajnos olyan mód nincs, a sportorvos jó ötlet, köszönöm!
Figyelek én erre de 1,5 év alatt feljött az a pár kiló felesleg. Muszáj figyelnem a kajára, mert Gilbert-szindrómám van, tízen pár évesen fedezték fel.(a zsír a belszervekre rakódik le, stbstb..)
Sajnos ez idő alatt volt pár olyan alkalom mikor édesség terén jobban elengedtem magam és ugye nem volt utána egy jó edzés amivel valamelyest kompenzálni tudjak...

Gyogytornának utána nézek, nem tudom egészében, h mit takar.

Hidd el ilyenekkel próbáltam, két kezes bicepsz inkább 5-6kg, mégis, huzodzkodni 1x próbáltam de felejtős volt. Guggolni meg főleg nem.

(#96917) Woodslave válasza Radnix (#96914) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem tudom eldönteni hogy komolyan irod-e :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96918) Radnix válasza Woodslave (#96917) üzenetére


Radnix
senior tag

Most konkrétan mire gondolsz, hogy élvezzük? Jó az talán egy kicsit túlzás, inkább úgy fogalmazok, hogy lelkesedünk :)

(ja igen a progressive overload mellett a legfontosabb, de az alap nem?) :D

[ Szerkesztve ]

(#96919) Woodslave válasza Radnix (#96918) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem. Csak amikor vki igy kezdi akkor vmi öltözőben hallott okosság jön. :D

Az edzés amúgy bepótolhatjum jan 25-29 most 99% pesten leszek

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96920) Radnix válasza Woodslave (#96919) üzenetére


Radnix
senior tag

Rendben, kár hogy 85 kilós szar formában vagyok, de adom! :D
Valószínűleg jönne egyik edzőtárs is, már múltkor amikor beszéltünk a közös edzésről akkor mondta hogy jönne!

Ha valakit érdekelne a két említett e-book, feltöltöttem felhőbe [link] Én is csak most kezdtem el tanulmányozni :)

(#96921) Woodslave válasza Radnix (#96920) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szoktam olvasni Greg blogját mer omart us a youtuben. Kiváncsi vagyok a konyvrem mondjuk most én is inkább volumen alapú programot csinálok.
Persze Jöjjön. Én is xarul nézek ki de nem szépségverseny :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96922) FIREBLADE78 válasza Alpachino (#96910) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jah,akk nem is vagy szegedi,hazudgálsz itten :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#96923) FIREBLADE78 válasza Cassidey (#96881) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az jó,én meg tagnap kezdtem rájönni a snatch-ra üres rúddal ;] Mindig hátrébb ment a jobb kezem,utálom,de azért is megtanulom. Viszont durva volt látni,hogy a többiek 60-70 kg-val nyomták :Y Igaz ők nem 3 hónapja edzenek

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#96924) kiszi07


kiszi07
senior tag

Srácok a freeletics és a calishtenics-ről mi a véleményetek ? :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#96925) Alpachino válasza FIREBLADE78 (#96922) üzenetére


Alpachino
veterán

Hol írtam én hogy szegedi vagyok ? :N Nekem Szeged a második otthonom, mert kb. annyit vagyok ott, a lányomék révén, mint itthon Makón :P Van még kérdés ? :DD

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#96926) Radnix válasza kiszi07 (#96924) üzenetére


Radnix
senior tag

A többségnek az, hogy még a kérdést feltenni is istenkáromlás a topicban ;]
(nekem is) :DDD

[link] Inkább itt kérdezd meg :)

[ Szerkesztve ]

(#96927) kk831228 válasza kolosanyi (#96870) üzenetére


kk831228
addikt

Rákérdezzek neked zasszonytól van itt hely...?? :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96928) szőröscica


szőröscica
addikt

Megy az aerob, mellé a karnitin is megvolt. Kaját kell csinálnom, elfogyott az ázsiai szószos csirkém.

(#96929) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Mikor együnk ch-t a pakulski csapat szerint
[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96930) Woodslave válasza kk831228 (#96927) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Elég nagydarab Sanya lehet hárman már kényelmetlenül lennétek. Hogy az asszony mennyire örülne azt te tudod...
;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96931) kk831228 válasza Woodslave (#96930) üzenetére


kk831228
addikt

;] Nem is vagy Te olyan jó ember... ;] :DD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96932) Woodslave válasza kk831228 (#96931) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tuttam hogy ezt fogod mondani :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96933) kk831228 válasza Woodslave (#96932) üzenetére


kk831228
addikt

Ej, ennyire sablonos vagyok, az nem jó... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96934) kolosanyi válasza kiszi07 (#96924) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mi a cél?

(#96927) kk831228
Azt hiszem ez megoldódott. Meghúztam az autóm, úgyhogy költhetem karosszériázásra a pénzem. :W

____________________

Érdekes ez az 5/3/1. Fekvenyomás volt, 35 kilóval melegítettem, aztán szépen lassan lépegettem fel, mindig csak 5 ismétlést csináltam ahogy a terv mondja. Az utolsó széria 90 kilóval volt, 5-öt kellett volna nyomnom, de 15-nél tettem le, még legalább 2 ismétlés lett volna bennem, de csak barátnőm és én voltam a teremben. Így a volumen is kevés, meg az intenzitás is, remélem, hogy bedurvul azért, mert ez lepkefing így. Azért kiegészítettem, volt pár komolyabb izometrikus tartás, meg 30 kilóval tolódzkodás, húzódzkodás (kipróbáltam a csere övet, ez már jó).

(#96935) kk831228 válasza kolosanyi (#96934) üzenetére


kk831228
addikt

Ha nem nagyon húztad meg hagyjad a csába... Nekem már 3 éve úgy van... :B :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96936) kolosanyi válasza kk831228 (#96935) üzenetére


kolosanyi
veterán

Volt már javítva korábban is, úgy adták el, hogy tudom, de engem zavar.

(#96937) kk831228 válasza kolosanyi (#96936) üzenetére


kk831228
addikt

Áá, nehogy már emiatt ne menjel sehova... :N Ez lóf.. sz... Majd jövőre megcsináltatod... ;) Jó az az első ilyet én is megcsináltattam, ugyanígy meghúztam tolatáskor a garázsba beálláskor, de most már szarok rá a többire... :B :D Majd egyszer ha csak erre lesz fölösleges pénzem akkor megcsináltatom...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96938) kk831228 válasza kolosanyi (#96936) üzenetére


kk831228
addikt

1-2 hétig zavar aztán megszokod... ;) Legalább is nem ez lesz a legfontosabb... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96939) szőröscica válasza kk831228 (#96938) üzenetére


szőröscica
addikt

Mondjuk ez fém rész, ennek nem árt ha le van fényezve. A lökhárítómat mikor először meghúztam, másnap vittem fényeztetni.

Fél évre rá ugyanott, ugyanúgy meghúztam. Azóta nem érdekel, úgyis sokat parkol Budapesten, ott meg nem kímélik.

(#96940) kk831228 válasza szőröscica (#96939) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem az első sárvédőm van meghúzva 3 éve, nem rozsdásodik, olyan erős alapozó van rajta... :N Ha kilátszik a fém felület meg lekopott az alapozó akkor érdemes egyből fényeztetni... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96941) kolosanyi válasza szőröscica (#96939) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, ez a bajom nekem is. Nem kéne, hogy elkezdjen rohadni...

(#96942) Zola007 válasza kolosanyi (#96936) üzenetére


Zola007
veterán

Én tennék rá egy matricát és probléma megoldva ;] :

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96943) BÁ Nutrition válasza Zola007 (#96942) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#96944) God Vazzeg válasza Zola007 (#96942) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:C

(#96945) Gsx-rr válasza kolosanyi (#96941) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne varj vele! Nem egy 20 eves roncs ,hogy ne torodj vele!

Kk831228: nem akkor erdemes fenyeztetni! Hanem ha torodsz az autoddal es egy kicsit is igenyes vagy es vigyazol ra!

[ Szerkesztve ]

(#96946) kk831228 válasza Gsx-rr (#96945) üzenetére


kk831228
addikt

Semmi baja nem lesz, ha vár vele nincs annyira meghúzva... :N Akár mennyire törődsz az autódal mindig lehet rá költeni... Hiába vigyázol rá... Attól valaki lehet igényes ha nem nyalja a kocsiját és nem arra költi az életét... De tőlem mindenki azt csinál amit akar... :D Csak azt mondtam hogy nehogy már egy ilyen karcolás miatt ne menjek el valahova... Akkor te ha meghúzod a kocsidat pl. egy külföldi nyaralás alatt vagy előtt akkor hazajössz közbe vagy el se indulsz... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#96947) Woodslave válasza kolosanyi (#96934) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Egyszer én is rossz ivben fordultam a terem udvarára biztos beütött az edzés előtti aztán elég jól meghúztam a kocsi oldalát. Mondjuk az edzés atta.. Meg a gyereknél rábaxtam az ajtó felett fene gondolta ilyen konnyen horpad a karosszéria...
5/3/1-ről majd melóban :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96948) t1 válasza kolosanyi (#96936) üzenetére


t1
addikt

Hasonló mód húztam meg résztávos futás után a kocsimat :DDD

(#96949) Woodslave válasza kolosanyi (#96934) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na szóval nekem is ez volt a problémám. Lehet hogy türelmetlen vagyok mert a program filozófiája hogy alacsonyról indítva lassan fejlődve menetelj, de nekem kevés volt az intenzitás az elején. Azért a kalkulált 1 RM 90%-nak a 65%-a 5 ismétlés mondhatjuk hogy bemelegítés. Azaz a 3 "munkasorozatból" az utolsó a tényleges munkasorozat ahol jóval többet tudsz az elején mint a ami ez előírt ami még nem lenne baj, de nálad is az 1 sorozat 15 ismétlést nehezen lehet erőemelő programként felfogni. Persze lesz ez még kemény, de nálam nem azért mert nőtt az 1RM mert akkor ugyanannyira lenne megterhelő mert a %-ok ugyanazok, hanem eljut az ember oda, hogy már köze nincs az 1RM-hez a munkasorozatokban használt súlyoknak.
Mindegy valszeg én nem alkalmaztam jól de nekem egyáltalán nem jött be. Lehet nem azon az erőszinten kell alkalmazni ahol én vagyok. ha mondjuk 200 a maxod fekvenyomásban biztos megterhelőbb. Bár akkor is nem tudom mennyire megterhelő egy 120 vagy 135 kg-s munkasorozat. :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#96950) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#96949) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

200as nyomásnál a 135öt simán dobálod.
legalábbis gondolom itt a nyomáson van a hangsúly
ugyanilyen erőszinttel lehet 80-100 kilóval is edzeni csak akkor olyan minőségű végrehajtás kell hozzá

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.