Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128301) aelod válasza Angel2014 (#128300) üzenetére


aelod
veterán

Lady Gagára nem áll be a hormonszint :N :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128302) Angel2014 válasza aelod (#128301) üzenetére


Angel2014
addikt

Majd ő beállítja neked [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128303) Zola007


Zola007
veterán

Before after, the trueborn natural

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#128304) Woodslave válasza Zola007 (#128303) üzenetére


Woodslave
nagyúr

bcaa :U :K meg weider kreatin

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128305) Aventador91 válasza Zola007 (#128303) üzenetére


Aventador91
őstag

nem is tudtam hogy fejre is lehet izmosodni :DDD :U jaaa hogy más miatt torzult így el ;]

(#128306) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

mostanában csak így tudok edzeni a munka miatt: péntek; szombat; vasárnap.
olyan formában, hogy has-láb; mell-hát; has-váll-bicepsz-tricepsz
regenerálódásban hátráltathat valamennyire?

[ Szerkesztve ]

(#128307) aelod válasza BUZZLGHTYR (#128306) üzenetére


aelod
veterán

Váll?
Miért hátráltatna? Ott a hét többi napja a pihenésre.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128308) BUZZLGHTYR válasza aelod (#128307) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

csak rákérdezem, hogy elmegy-e így
mivan a vállal? vasárnapra esik :D

(#128309) Apollyon válasza BUZZLGHTYR (#128306) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A korábban olvasottakból inkább láb-hasra cserélném a pénteket, a mell-hát meg elég kemény, arra csere: szombaton váll-mellet nyomnék, a hát meg átkerülne vasárnapra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#128310) Zola007 válasza Aventador91 (#128305) üzenetére


Zola007
veterán

egyébként lehet
Az emberi test összes izmát fel lehet edzeni, ha tudatos, célzott, rendszeres, ütemezett túlterhelésnek van kitéve. Az erőművészek, pl. akik kamiont húznak szájjal, stb, extrém fokú állkapcsi izomzatot tudnak építeni
Még olyan izmokat is lehet erősíteni, amire nem is gondolunk.
Pl. a lábujjakat mozgató izmok többször erősebbek egy 50 kilós balettáncos lábában, mint egy 100 kilós hobbigyúróséban
apropó, rég láttam: [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#128311) SchumiBácsi válasza BUZZLGHTYR (#128306) üzenetére

Has miért kell ennyiszer?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#128312) BUZZLGHTYR válasza SchumiBácsi (#128311) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

mennyiszer? :D kétszer hasazok 1 héten, de a 3 jobb lenne.. csakhát mire vége a melónak, arra már erőm nincs..

(#128313) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Régi álmom egy erőkeret otthonra, most úgy néz ki lesz hely hozzá. Szóval venni kéne egyet, használtan nem igazán találok sajnos. Úgyhogy ha tud valaki ajánlani valami jó vételt azt megköszönöm.

(#128314) BUZZLGHTYR válasza Herczi (#128313) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

nekem ilyen van, teszi a dolgát :D
bár ez nem erőkeret, csak hasonló

[ Szerkesztve ]

(#128315) Herczi válasza BUZZLGHTYR (#128314) üzenetére


Herczi
senior tag

Az a baj, hogy gyáva szar vagyok és nem merek keret nélkül guggolni. Még ha gumitárcsáim lennének ok, mert elhajintom max, de az megfizethetetlen.

(#128316) aelod válasza Herczi (#128315) üzenetére


aelod
veterán

"Nem a súly nehéz, te vagy gyökér b...g!"

- Kathi Béla -
;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128317) SchumiBácsi válasza BUZZLGHTYR (#128312) üzenetére

Egyáltalán nem hasazok mert tudom hogy annyira zsírtalan úgysem leszek hogy látszódjék az eredménye. Részemről elég neki a másodlagos terhelések amit kap ha kap.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#128318) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Diétás étrend kialakításához mit lenne érdemes alapul venni? A cél minimális zsírtöbblet leadása diéta és aerob edzés alkalmazásával. Az aerob rész kb. megvan, heti 4-6 alkalommal 40-60 perc intenzívebb gyaloglás, csak ezt még meg kéne támogatni normálisabb étrenddel is. Az összefoglalóban linkelt könyv által említett étrendeket lehet alapul venni?

(#128319) Eagl3 válasza BigBlackDog (#128318) üzenetére


Eagl3
veterán

Semmi extra nins ebben. Én speciel teljesen jol alakulok ugy is, hogy elhagyom a lisztet és a cukrot és tudom, hogy kb. mibol mennyit kell ennem. Ezzel a modszerrel siman le tudok dobni 5-7 kilot, nem mericskelek semmit es igyekszem kinel tisztabban enni, viszont eszek szinte mindent. Aztan van az a szint kikor szamolgatsz meg dobozolod a csirke rizst. Na, nekem abbol elegem lett :D

(#128320) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Mit gondoltok egy valtott ismetlesszamu 4 sorozatos gyakorlanak van ertelme? Mar egy ideje 8-20-8-20 ismetlest vegzek foleg hat gyakorlatok soran. Nem az osszes gyakorlatot csinalom igy de a nagyreszet igen. A bedurranas extrem merteku a 20as szeriak miatt es a 2 napos izomlaz is garantalt a savasodas miatt. Kerdes hogy egy ilyen tipusu osztott technika mennyire hatekony izomepites szempontjabol a sima 4x10 vagy piramishoz/dropsethez kepest. Nekem eddig nagyon bevalt de kivancsi vagyok ti mit gondoltok. Az otlet nem innen van de ugy latszik nincs uj a nap alatt
http://www.flexonline.com/training/legs/calves/weider-principle-30-high-low

(#128321) Angel2014 válasza aelod (#128316) üzenetére


Angel2014
addikt

A sok tesztó elveszi az ítélőképességed?

Tényleg holt normálisan kérdezett és attól tartok lehet nem is érti béci válaszát...miért kell így válaszolni főleg annak aki épp hogy beír ide? :U :(((

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128322) patex1983 válasza Eagl3 (#128319) üzenetére


patex1983
őstag

Én is így kezdtem és nem vártan, gyorsan... túl gyorsan megszabadultam 16kg-tól...1,5 hónap alatt... Pedig akkor még nem is edzettem... De mire rájöttem, hogy ez annyira nem fasza, már mindegy volt...

X

(#128323) Herczi válasza Angel2014 (#128321) üzenetére


Herczi
senior tag

Nem vettem magamra ne aggódj, de azért köszi. :R

Még vagy 6-7 éve talán követtem is a topikot, aztán meguntam, mindig körbe fordult. Amúgy 9 éve edzek, az erőemelést mondjuk csak 10 hónapja csinálom kB, mert meguntam a "testépítést".

(#128324) Angel2014 válasza Herczi (#128323) üzenetére


Angel2014
addikt

Rendben! :K

Mesélj mennyi a súlyod és miből mennyi a rekord....

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128325) Herczi válasza Angel2014 (#128324) üzenetére


Herczi
senior tag

Hát 1 ismétléseket nem nagyon nyomok, de

Guggolás 162,5-ba 7db
Felhúzás 182,5-be 3 db (ez lett volna több is, csak nem figyeltem a deload hetekre, aztán túlterheltségtől szét ment a derekam, aztán most át is álltam sumora inkább, azt meg sose csináltam, még szoknom kell)
Fekvenyomás 130kg-ba 3db
Melrről nyomás 77,5-be 1 db

Felső test gyakorlatokban gyengébb vagyok. 81kg vagyok egyébként, meg 170cm alacsony.

(#128326) gagyilovag válasza aelod (#128316) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

"Lószar vagy" :P

- Kathi Béla -

(#128327) Woodslave válasza Herczi (#128325) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezek azért nagyon korrekt számok. :R

észrevettél valamit a fizikumod változásán amióta úgymond erőemelő módra edzel (bármit is jelentsen is)?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128328) aelod válasza Herczi (#128325) üzenetére


aelod
veterán

Nem semmi :C :Y

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128329) Herczi válasza Woodslave (#128327) üzenetére


Herczi
senior tag

Testtömegre, méretekre igazából semmi változás. Már pár éve 80-83kg körül mozgok. Ezért is untam meg a testépítést, semmi siker élményt nem találtam már benne. Illetve, már akkora áldozatokat kellett volna hozni (evés, alvás stbstb.), hogy fejlődjek, ami nekem már bőven nem a szórakozás kategóriába esne.

Sztem nem is feltétlenül az izomzatomnak kellett hozzá szoknia az erőemeléshez, ha nem az idegrendszeremnek kellett megszoknia ezt fajta terhelés.

Na meg a technika, nagyon Sokat számít és nagyon Sokat kell gyakorolni, hogy ösztönszerűen menjen. Mellről nyomást érzem technikailag is a leggyengébnek. Felhúzást jónak éreztem, de tudtam hogy van még híja. Viszont sumot még nem csináltam csak 3szor és már most elég jónak érzem, csak rögzülnie kell még. Ebből csak azt akarom kínozni, hogy valami élből mehet jól és ebből tud motivációt meríteni az ember, valamivel meg küzdeni kell.

Egyébként jim wendler féle edzés módszert követem. Keressetek rá ha gondoljátok.

(#128330) Woodslave válasza Herczi (#128329) üzenetére


Woodslave
nagyúr

5/3/1?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128331) Angel2014 válasza Herczi (#128325) üzenetére


Angel2014
addikt

Le a kalappal...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128332) aelod válasza Herczi (#128329) üzenetére


aelod
veterán

Ezért is untam meg a testépítést, semmi siker élményt nem találtam már benne.

Milyen eredményeid voltak benne? Esetleg versenyeztél is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128333) Woodslave válasza aelod (#128332) üzenetére


Woodslave
nagyúr

gondolom csak nem lett izmos ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128334) Herczi válasza Woodslave (#128333) üzenetére


Herczi
senior tag

Eltaláltad. :DDD

5/3/1 amúgy ja.

(#128335) Herczi válasza aelod (#128332) üzenetére


Herczi
senior tag

Azért is tettem még az elején idézőjelbe, mert totál hobby, nem is szeretem testépítésnek hívni, csak az erőemeléstől el akartam választani.

(#128336) MATEO6600 válasza Herczi (#128335) üzenetére


MATEO6600
őstag

Rákerestem erre az edzésmódszerre, tetszetős!

Mindig is vonzott az erőemelés része, főként guggolás-felhúzás-fekvenyomás köré építem az edzéseimet, noha testépítő "módon".
Ami ebben az 5/3/1-ben nem tetszett az 3 gyakorlat:
Good Morning - ezt nem tudom elképzelni, hogy én csináljak ilyet...
Hanging Leg Raise - ahányszor próbáltam mindig a fogásban fáradtam el, a hasamat nem is éreztem
Dumbbell Row - hasonló a helyzet itt is, nem érzem a gyakorlatot

(#128337) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#128333) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az olyan mint nálad az 5/3/1 te meg nem lettel eros ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#128338) Herczi válasza MATEO6600 (#128336) üzenetére


Herczi
senior tag

Azok csak assistance gyakorlatok. Nincsenek kőbe vésve. Úgy válaszd meg őket, hogy a te saját gyengeségeidet kompenzáld velük. Nem is kell feltétlenül másik gyakorlatban gondolkodni, a fő gyakorlatokból is csinálhatsz még pár sorozatot kisebb terheléssel pl.

Vagy ha nincs rájuk szükséged, akkor nem is muszáj csinálnod őket.

[ Szerkesztve ]

(#128339) Angel2014 válasza MATEO6600 (#128336) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez az erő alapja sok sportnak is Birkózás, cselgáncs, de még a futók is alkalmazzák ...a testépítésnek is ez az alapja...mit ér a nagy hát fájós derékkal ha az nincs , vagy mit ér a nagy felső test ha a lábaid nem fogják elbírni...de állóképesség szempontjából is előnyös.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#128340) Radnix válasza MATEO6600 (#128336) üzenetére


Radnix
senior tag

Ez most itt 5/3/1 ismétlést jelent?
Ezeknél a gyakorlatoknál mókás lehet :))
Mekkora súly az 1 RM százalékában?
Bukás előtt 1-2-3 vagy hány ismétlés?

[ Szerkesztve ]

(#128341) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#128337) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. Nekem nem jött be (az se) :D Ez a legjobb se izmos se erős nem vagyok :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128342) HussarF válasza Woodslave (#128341) üzenetére

És ha kockahasad lesz, akkor bedobjuk a "sixpack on a skinny guy is like big tits on a fat girl" képet ;]

(#128343) Woodslave válasza HussarF (#128342) üzenetére


Woodslave
nagyúr

gondolom hogy itt még az is xar lesz :K ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#128344) Zola007 válasza Herczi (#128329) üzenetére


Zola007
veterán

nyomás nagyon technikai, ott nem lehet kiizmozni, azért is megy mindig az a legrosszabbul mindenkinek
megindítani nehéz vagy orr/szem magasságban van egy megtorpanási pont?

Volumenre figyelj, ha sumo-ban húzol, mert az adductorok regenerációja sokkal lassabb mint a többi csípő és combizomzaté és nagyon hamar bele lehet futni túledzésbe.
Illetve legyen stabil, jól tapadó, lapos, zero-drop cipő hozzá

Én semi-sumoban húzok, nekem egy Sabo Deadlift van, tudom ajánlani vagy egy jó széles, lapos talpú teremcipő

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#128345) Herczi válasza Zola007 (#128344) üzenetére


Herczi
senior tag

Inkább szem magasság, kiakasztás ami nem megy. Cipő az kéne, mert adidas powerlift 2.0ba húzok, nem éppen ideális.

(#128346) aelod válasza Herczi (#128345) üzenetére


aelod
veterán

Jó erőben vagy az szent.
Nekem a maxaim amik összejöttek:
fekvenyomás 130-ba 2
guggolás 150*5
Felhúzás 180*1

Hívtak anno powerezni de nekem hiányzott a durranás, meg nem is vagyok alkalmas erre a fajta terhelésre.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#128347) Zola007 válasza Herczi (#128345) üzenetére


Zola007
veterán

Powerlift még elmegy, az csak 15mm emelés, de egy zero-drop cipő sokkal jobb SuD-hez, mert sokkal jobban kell érezni a talajt, mint conventional-nél.
ha mobilitásod kiadja, csinálj sok deficitet mínusz 2,5-5 centiről és pause ismétléseket (elemelés után azonnal megállítva), mert SuD- nél nagyon stabilnak kell lenni a csípőnek, mivel nincsenek aktiválva annyira a hajlítók mint CoD-nél

Én a csípőszerkezetem miatt csinálom a SuD-et, mert CoD-hez nem tudok felállni
Én nagyon szeretem, mert sokkal technikaibb mint a CoD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#128348) Jim-X válasza Zola007 (#128347) üzenetére


Jim-X
őstag

Szevasztok! Hogy jon ide a Call of Duty? :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#128349) Zola007 válasza Jim-X (#128348) üzenetére


Zola007
veterán

1,5-ciklooktadién

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#128350) Jim-X válasza Zola007 (#128349) üzenetére


Jim-X
őstag

:C :R

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.