Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76701) ncc1701


ncc1701
veterán

Insignia, taxi. Papírok megvannak, plusz a halotti anyakönyvi bizonyítvány. Van rá mód, h a hagyatéki elött átminősítsük taxiból sima autóra? Új rendszám, stb. Csak mert a taxinak 300eft/év a kötelezője (negyed évente kell fizetni), az autó piaci értéke mondjuk 1M, hagyatéki átfutási ideje meg 1+ év. És úgyis eladjuk, kell a fenének egy ekkora batár kombi dög.

(#76702) blueboi69


blueboi69
csendes tag

És lehet Dudu segített végül. A szó amit kerestem: consecutive
Ez alapján találtam ezt, ami kb ugyanaz mint ami nekem kell:
https://stackoverflow.com/questions/24244659/group-consecutive-rows-of-same-value-using-time-spans
Még nem dolgoztam fel, de már félsiker.
Köszi mindenkinek aki hozzájárult, majd visszajelzek.

(#76703) eattila válasza ncc1701 (#76701) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem hiszem. Amíg nem kerül más nevére, hivatalosan nem intézhetsz semmit sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76704) -NoVa- válasza ncc1701 (#76701) üzenetére


-NoVa-
őstag

KGFB tartozás új tulajra átszáll?

(#76705) FőDudu válasza ncc1701 (#76701) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel hivatalosan nem vezeti senki, nem is vezetheti, igy szerintem csont nelkul ki lehet vonatni a forgalombol. Bar lehet utan igyis/ugyis muszkiztatni kell.

Biztosito ha nem genyo, akkor halottira el kell higgye, hogy az auto nincs vezetve.

FőDudu

(#76706) Jahno válasza FőDudu (#76705) üzenetére


Jahno
őstag

Bürokráciában bármit el bírunk képzelni. Aztán miért ne vezethetné hivatalosan? Nem csak a tulaj vezethet.

(#76708) qnadam válasza ncc1701 (#76701) üzenetére


qnadam
veterán

esetleg ha előkerülne egy meghatalmazás mondjuk egy ideiglenes kivonásra :B

amúgy egy hagyatéki azért kb fél év alatt végig szokott futni (kivéve ha a t. közjegyző asszony elkavarja a papírokat)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76709) FőDudu válasza qnadam (#76708) üzenetére


FőDudu
addikt

Ami nem is eletszerutlen, ha korhazban es nem hirtelen hunyt el a tulajdonosa.

FőDudu

(#76710) eattila válasza qnadam (#76708) üzenetére


eattila
csendes tag

Város mérettől is függ. Miskolcon pl lassabban ment, mint Karcagon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76711) qnadam válasza eattila (#76710) üzenetére


qnadam
veterán

azt akartam írni, hogy fél év alatt bp-n is, csak sikerült kihagynom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76712) Jahno válasza FőDudu (#76707) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért volt az, hogy haverserác előző este gyorsan átruházta a céget és pár dolgot másra.

(#76713) npera válasza blueboi69 (#76692) üzenetére


npera
újonc

Ezek egymást kizáró dolgok jelenleg.

Szerintem néz át az általam javasolt kezdőcsomag árát és akkor már el is döntötted vélhetően.

(#76714) ncc1701


ncc1701
veterán

Sejtettem amúgy, h nem lehet ilyenkor semmit sem tenni, de köszi azért. Ha előre gondolkodtunk volna picit, akkor a muter nevére lehetett volna iratni a végén.

A vasat amúgy hétvégente megmozgatom, h ne rohadjon le egyhelyben. Csóri nagybátyám a végén már nem volt nagy állapotban, az amúgy patika autó elég retkes volt már, takarítottam egy darabig. A fóliát még nem húzkodtam le, jövő héten szabin leszek, lehet leszedem, bár azzal is tán meg kéne várni a hagyatékit. Mondjuk a rendőr nem tudom mit szólna, ha kivenne a forgalomból, és egy papíron taxit vezetek, de momentán pont nem érdekel, nem fogom hagyni 1 évet állni, tönkremenni.
Hagyatéki átfutásról meg annyit, h asszony nagybátyja februárban halt meg, és még semmi mozgolódás. De előre mondták, h majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#76715) ncc1701 válasza FőDudu (#76705) üzenetére


ncc1701
veterán

Forgalomból nem akarom kivonatni, ne álljon egy évet egy helyben, esetleg felbakolva. Amúgy fasza nagy a vas, 2 liter dízel, 160 paci, automata, fullos teljesen. 3 éve lett költve a mocira 650eft, tavaly a klímára 350e (vadi új klíma kompresszor), meg a kormánymű is bekért vagy 250-et. Kösz, de inkább a toyota/swift megfelelő nekem. :)

(#76716) qnadam válasza ncc1701 (#76714) üzenetére


qnadam
veterán

amennyire tudom, a rendőrnek alapvetően semmi köze a taxi színéhez (eleve csak bp-n van szabály erre), csak ahhoz kell sárgának lennie, hogy pesti taxiként használhasd. viszont ha a forgalmiban sárga szín van, akkor már lesz hozzá köze.
nem tudom, pontosan hogyan megy a taxitlanítás, de nem kizárt, hogy meghatalmazással az is menne.
jól lelassult a folyamat. és részvétem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76717) Jahno válasza FőDudu (#76707) üzenetére


Jahno
őstag

Bár a bezzegvírus miatt egy csomó dologra halasztást lehet kapni. Igaz az ügyintézés idő is valóban kitolódik.

(#76718) ncc1701 válasza qnadam (#76716) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, tényleg sárga a forgalmi szerint. Akkor azt sem bántom. A matricákat már leszedtem róla, de ezt direkt kérte a taxi társaság.

(#76719) Sipi- válasza ncc1701 (#76718) üzenetére


Sipi-
tag

Hívd fel a biztosítót, hogy mit lehet tenni. Okmányirodát ís hívhatod, szerintem megérné inkább kivonatni a forgalomból ideiglenesen. Sárga matrica leszedést inkább bízzd olyan cégre, aki felrakja, nem jön az olyan könnyen le.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76720) Sipi-


Sipi-
tag

Pakoltam délelőtt kicsit a tárolót. Azt hiszem a 2007-ben 213ezerért vásárolt laptopom dobozára és számlájára már nincs szükség, ezért kidobtam. A dobozban még benne volt egy RJ11-es telefonkábel és olyat fej, amibe ezt a kábelt bele lehet dugni és utána bele lehet dugni a fali telefonaljzatba :Y
Találtam még néhány hasznos dolgot: jópár 2010-es parkolójegy, parkolókártya, ősrégi névjegyek (saját és azóta már nem is létező cégek dolgozóié), stb.
Van viszont 1050Ti és 1060-as kártyám is. Eladók! Nagyon keveset voltak használva, lehet, hogy még garis is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76721) Samott


Samott
addikt

"...Kerekes Kft-hez pedig papíron semmi köze nem volt a családjának. Utóbbi cégből egyébként K. Ferenc még 2009 decemberében kiszállt..."

Mi lehet a gyanusitott teljes neve? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76722) eattila válasza Samott (#76721) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem Kovács :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76723) JonesC válasza Samott (#76721) üzenetére


JonesC
csendes tag

Kúrcsány? :DDD

(#76724) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Fiam egyik osztálytársának pozitív az első tesztje. Király.

(#76725) FőDudu válasza A. Crowley (#76724) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor az aperitiv torzs foilletekese szerint ezutan:

- gyujtsetek kulon a szennyest
- kulon torolkozot hasznaljatok. :C

Ugy tunik Gyor kornyeken komoly baj van....

Tegnap a gyerek is hozott egy kerdoivet, hogy igenylunk-e a tavoktatashoz szamitogepet...
Valaminek az elojele ez, ugy erzem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#76726) eattila válasza A. Crowley (#76724) üzenetére


eattila
csendes tag

Az remek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76727) eattila válasza FőDudu (#76725) üzenetére


eattila
csendes tag

És a fertőzött fertőtlenítse maga után a fürdőt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76728) FőDudu válasza eattila (#76727) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerosnel kulon furdoszobat hasznaltak amig az egyik gyerek gyanus volt.
(persze ez nem mindenkinel opcio).

FőDudu

(#76729) Jahno válasza A. Crowley (#76724) üzenetére


Jahno
őstag

További intézkedésekről majd nyomjad az infót.

(#76730) A. Crowley válasza Jahno (#76729) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Egyértelmű. Egyelőre csak az iskolától van bármilyen tájékoztatásunk. Online oktatás van a héten. Most írta az egyik srác a csoportban, hogy pozitív a tesztje + az egész családnak, kivéve a kisbabának.
Múlt hét előtti pénteken volt utoljára suliban, úgyhogy ez egy másik kiindulópont lehet, mint a tanáré, akivel kedden találkozhattak utoljára.
Tiszta Sherlock Holmes, miközben nyomozzuk, hogy melyik tanár lehet, és hogy milyen hatással lehet a fiamra. Úgy tűnik, ő nem közvetlen kontakt, mert másik angol csoportot tanít.
Szerintem emiatt nem is kaptunk egyelőre hivatalos izét, mert második pontos kontakt, nem első.

(#76731) Jahno válasza A. Crowley (#76730) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezekben csak a szervezetlenséget és infóhiányt látom, meg a logikai kivételt, mikor valakit bevisznek a méhészek a kórházba, aztán felhívják a családot, hogy nincs nagy baj, érte kellene menni, de kórházból ne tömegközöljön és más nyilvános eszközt se vegyen igénybe, család meg közben ne hagyja el a karantént.

(#76732) FőDudu válasza Jahno (#76731) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet az egyedul kozlekedem az autoban a korhazig az karanten? :C
Mast nem fertoz, izolalva van, celiranyosan a korhazba tart.

Amolyan utvonal engedely :)

FőDudu

(#76733) Jahno válasza FőDudu (#76732) üzenetére


Jahno
őstag

Küszöbön sem jöhetsz ki.

(#76734) WiZARD válasza Jahno (#76731) üzenetére


WiZARD
addikt

na de mégse vihetnek mindenkit helikopterrel...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#76735) ncc1701 válasza Jahno (#76733) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyerek valószinű túl van rajta. Az volt a menet, h belázasodott, jöttek a tünetek, hívta a körzetit. A körzeti mondta neki, h ne menjen sehová, majd megy a mentő tesztelni, hívni fogják. Eleve már mikor érezte, h szarul van, otthon maradt. Eltelt kb 5 nap, hívták reggel, h akkor aznap mennek tesztelni, ne egyen, ne igyon 8 órán át. Azóta sem mentek, letelt a 10 nap, nem keresték, azóta már melózik. Másik ismerősömhöz pedig az akkori 2 hét karantén lejárta elött 1 nappal jöttek a piros cetlivel, elhajtotta őket, h másnap jár le, ugyan ne köcsögöljenek. De a médiák is teli vannak ilyen történetekkel. A kontakt kutatást meg hagyjuk is.
Kormányunk jól kihasználta a "nyugalmas" nyarat, nyilván a saját zsebének a tömködésére.

(#76736) ncc1701 válasza WiZARD (#76734) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyereknek azt mondták, h két opció van a hivatalos, doki által előírt teszt elvégzésére, egyik eset, ha kijön a mentő, a másik, ha beül kocsiba, és odamegy.

[ Szerkesztve ]

(#76737) Jahno válasza ncc1701 (#76735) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a politikát kihagynád, még jó is lenne, de akkor felteszem a találós kérdés, hogy miért is lett volna jó, hogy a nyilvánvalóan politikusok tulajdonában lévő vendéglátóhelyek és a komplett turizmus nem termelt pénzt? Szerintem úgy sokkal egyszerűbb csendben és nyugiban tömni, hogy turisták milliói jönnek-mennek, önként és dalolva tömik a zsebeiket csitrilliárdokkal? van itt egy sarki vidéki panzió, ott dumáltam az emberrel, most alsó hangon majdnem 500 milliós kieséssel számoltak idáig, majd tavaszról mindent őszre halasztottak, most meg szeptember könyékén azokat vágták keresztbe. És ez még csak a kisebb cuccok legaljának számítanak itt Dabas külsőn. Biztos van benne logika és zseb tömés, csak én nem látom.

(#76738) Jahno válasza ncc1701 (#76736) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán mentős nem ér rá kijönni, meg csak akkor ha "súlyos". Aztán 3 nap múlva mégis megjelenik. Agyfasz az egész :-/

(#76739) qnadam


qnadam
veterán

meanwhile: tévéműsor egyik főszereplője múlt héten pozitív lett, végigtesztelték a stábot (hétfő-kedd sztornó), mindenki negatív lett, holnap folytatjuk.
engem szerencsére ez most nem érintett, csak ezen a héten van dolgom vele a korábbiakon kívül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76740) FőDudu válasza Jahno (#76737) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell mindent elhinni.
Ha 500 millios kieses lenne akkor minden evben uj szarnyat epitenenek hozza. ;)

FőDudu

(#76741) FőDudu válasza Jahno (#76738) üzenetére


FőDudu
addikt

Kulonben is, aki nem Fideszes az megdogolhet, nyilvan hatrebb soroljak :DD

FőDudu

(#76742) ncc1701 válasza Jahno (#76737) üzenetére


ncc1701
veterán

És miért van az, h a vidéket támogatták, pestet meg nem? Mikor külföldiek jöttek pestre, idén ők nem, vidékre meg úgyis ment pestről a kereslet. Zseb tömést csak feltételezem, de az egészségügyet nem tápolták fel, az fix. A 30-100x-os pénzen megvett lélegeztető gépeket meg hagyjuk szerintem.
Bár én itt az ügyfelek miatt elég jól rálátok a mi részünkre, szenvedés van csak, viszont ami érdekes, kb ugyanannyi telepítésünk van, szóval nyílnak az új helyek szépen. A régiek nyitva vannak, de minimál forgalommal. Ez a 23 órás bezárás is betesz, de nyilván a vírus 23h után terjed csak, elötte nem.

Asszonyéknál meg egyik rekord hónap után jön a másik, de az mondjuk építőipar.

(#76743) FőDudu válasza ncc1701 (#76742) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is tobb a bevetel mint a virus nelkul.

Mondjuk itt megmentettek a turizmust is es most jon a hosszabbitas az ev vegeig tarto 80% bertamogatasra (ha hazakuldik a munkast).

Azaz kontrasztnak itt ez a kis orszag.

FőDudu

(#76744) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez viszont mar kellett.

Remelem nem atlagosan, hanem mindenkinek.

FőDudu

(#76745) Jahno válasza ncc1701 (#76742) üzenetére


Jahno
őstag

"de az egészségügyet nem tápolták fel, "

Pld. ott az a sok feleslegesen beszerzett gép, azt nem értem.

30-100x ár viszont nem jön ki, utolsó 500 darabos közbeszerzés alapján kb. 9millió/darab volt, ami átlagos piaci ár, bár pontos konstrukciók és egyebeket ismeretlenek. Valamekkora szórással bele lehet kötni, azt lejátszottuk már pár hónapja, csak kár túlozni 100x szorzóval. Meg minek, ha így is megcsinálja valaki a boltot :-D

Támogatást nem tudom, de ha ez is olyan infó, mint a 100x árfekvés, akkor szintén el lesz túlozva.

Inkább azon ugráljunk minek ennyi gép, hova teszik és ki fogja nyomkodni, az sokkal nagyobb rejtély, mint hogy valaki kapott érte egy Nokiás dobozt.

Vagy nézzük a műszaki részét:

Itt ez a magyar fejlesztés és másik licensz-alapú gyártás (mondtam én Musknál is, hogy ez lenne a jó irány, ugye?)

Képen ott van egy csumpi kulafos Asus monitor, amit lehet csak a demó idejére nem rögzítettek, de elég érdekesen néz ki, no meg tanúsítványa semmi, 24 órás üzemet általában bírja, de néha kijön belőle a füst. Nem éppen ide való. Miközben idehaza is kapható volt olyan kijelző, ami antiszeptikus, mosható, polcon nyomtatva hever az összes EU minősítése... Persze ha ezeket keci drágán eladjuk külföldre, akkor jó biznisz lenne, de így odavissza nem érthető.

Masszív lesz ez még, inkább ne akarjuk megtudni.

(#76746) Jahno válasza FőDudu (#76744) üzenetére


Jahno
őstag

Majd megint megkérdezek valakit, hogy ez a gyakorlatban mit jelent, mert előzőleg is csak PR cikknek nézett ki, semmi kézzelfogható nem lett belőle. Szakápolós haversrác mutatta papíron és banki SMSnél is, de hááááát, akkor elég lehangoló volt az eredmény.

(#76747) ncc1701 válasza Jahno (#76745) üzenetére


ncc1701
veterán

Hvg, vagy hasonló oldalon számolgatták a 30-100x árat. Én már megkeresni nem fogom, 1-2 hónapja röhögtem rajta, h mekkorát kaszálhattak azon is. Ügyesek a srácok, na.

(#76748) FőDudu válasza ncc1701 (#76747) üzenetére


FőDudu
addikt

A 'furkeszek' ;)

Bar ahogy all a helyzet sajnos meg jol johet a sok raktaron levo eszkoz.
Akkor meg majd latnok lesz a Foni....

FőDudu

(#76749) Jahno válasza ncc1701 (#76747) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy szokásos HVG módszerrel első kuglis találatnak néztek egy noninvazív gépet, mert annál kb. pont kijön ez a szorzó egy olcsóbb és egy közepesen komoly darab közt, műszaki tartalom meg mit számít. Csak akkor másról van szó. Lehet megnézem, úgyis a Medirex vagy Aladdin lesz az, azoknak gyanús még a nevük is. Max, én is tévedtem, ha nem :-D

(#76750) FőDudu válasza Jahno (#76746) üzenetére


FőDudu
addikt

Tanaroknal volt valami hasonloan jol hangzo atveres.
Kaptak egy lathato osszeget, de kozben atminositettek oket valami masik kategoriaba ahol magasabb a levonas es kb parszaz Forint volt a kulonbseg a nagy atlagnak.
Brutto jelentosen nott, netto meg alig valtozott.

Adtak is meg nem is, pofa sutba, ellehetmenni...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.