Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76401) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ja ma Újpesten majdnem nekem jött valami lexus suv, és széttárt kézzel méltatlankodott hogy nem adtam meg neki az elsőbbséget. Szerencsére nyitva volt az ablakom és amikor elmentem mellette oda tudtam kiáltani hogy jobbkéz... merthogy nem adta meg a hülyéje :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76402) Jahno válasza Gabibácsi (#76401) üzenetére


Jahno
őstag

Én Borkuckóból elhoztam a cuccokat, kicsit optimalizálok, de ha valami mini kockaklubra rá lehet venni, akkor a múltkori pakkot akár villamoson is elviszem és csapathatunk egy fél estét.

(#76403) FőDudu válasza npera (#76396) üzenetére


FőDudu
addikt

A posztom arrol szolt, hogy felenk a bicikliut parhuzamos a fouttal, hibatlan, nincs keresztezodes (tenyleg nincs, mert egy folyo megy mellette), nincs borda, de ennek ellenere a bringasok nagy resze nem hasznalja. Rongyolnak mellette a fouton.

Nincsenek boklaszo gyalogosok sem, pedig egy termeszet vedelmi terulet mellett fut. Persze 1-2 setalo rateved neha, de nem jellemzo.

Ezek utan valoban nem marad mas indok a fouton bringazasra, mint az onzoseg. Mert ez raadasul vagy 3m szeles ut, azaz meg bojozhatnak is.

Erre hozta fel Bujdy azt, hogy o a gyalogosok vedelmeben ugyanezt csinalja. Azaz szabalytalankodik.

Nincs bajom veluk, ki tudom oket kerulni. Nincs nagy forgalom.

De ettol meg szabalytalan ott a fouton tekerni es sajat magukat is feleslegesen veszelyeztetik.

Ennyi lett volna a mondandom.
Lehet nem ment at.

FőDudu

(#76404) FőDudu válasza Phülöp (#76395) üzenetére


FőDudu
addikt

Melyik a 'hagyomanyos bringas sapka'?
Mert ugye van a bringas sisak (ami fejteton ved) meg van az allvedos (krosszmotoros, teljes fejet takaro) verzio.

Mindkettot latni hasznalatban, utobbit foleg fiatal fiukon komolyabb bringaval.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#76405) eattila válasza FőDudu (#76403) üzenetére


eattila
csendes tag

Felenk ilyen. Bar nem latszik jol, de az ut szelebol talan kovetkeztetheto. De ahol fa van, ott van gyoker pukli is javareszt. Szelessege az 2 bringas.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76406) Phülöp válasza FőDudu (#76404) üzenetére


Phülöp
addikt

Sapka, nem sisak.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76407) Gabibácsi válasza Jahno (#76402) üzenetére


Gabibácsi
tag

Oksa

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76408) FőDudu válasza eattila (#76405) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk kb dupla ilyen szeles es van az ut es a bicikliut kozott egy folyo.
Mivel az ut es a bicikliut is kb ugyanolyan hosszu, igy nincs keresztezodes es az utrol sincs lehajtasi lehetoseg sem.

2 tok parhuzamos ut.

FőDudu

(#76409) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76410) eattila válasza Phülöp (#76406) üzenetére


eattila
csendes tag

De ez nem véd semmitől :) Ha nem kéne megfáznom, akkor sima baseball sapkát veszek fel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76411) -NoVa- válasza eattila (#76410) üzenetére


-NoVa-
őstag

Országútin ez jobb forma, napot kicsit még árnyékol, korrekt régi darab. Gyik is.

(#76412) qnadam


qnadam
veterán

olaj, lég-, pollen-, olajszűrő, első fékbetét és -tárcsa. tippek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76413) Sipi- válasza qnadam (#76412) üzenetére


Sipi-
tag

82ezer.
(Yarison pont a héten volt olaj, olajszűrő légszűrő és pollenszűrő cserélve 32ezerért, az első féktárcsa+betétre meg kaptam egy 50ezres ajánlatot).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76414) FőDudu


FőDudu
addikt

Reggeli 11 fok eleg meglepo volt.
De nem ok a rovidnadrag lecserelesere.

Most a bevasarlas utan van 13,7. Durva a meleg.

Vettem Lidl-ben akkutoltot, ULGD 5.0 B1.
Ha netan valamelyik autonk akku toltest igenyelne, akkor legyen keznel egy tolto.

Automata, 5 A aramerosseggel tud tolteni, 120 Ah-s akkuig.
Nem a legkomolyabb cucc, de celeszkoz, arra jo lesz amire vettem.

FőDudu

(#76415) Jahno válasza qnadam (#76412) üzenetére


Jahno
őstag

58ezer

(#76416) eattila válasza -NoVa- (#76411) üzenetére


eattila
csendes tag

Gondolom, hogy azon a hosszabb simléder az nem előny...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76417) eattila


eattila
csendes tag

Megvolt a bringám átvizsgálása. Kapott sárvédőt is, bár az első igen érdekesen néz ki. És a hátsó sem gyors cserés. Mindegy, télen megteszi. A hátsó fékem az brutálul fog most.
És haza is költözött, mert a melóhelyen már csak ázna. Itt meg a teraszon áll éppen, bár akasztót is kapott, szóval fel is akasztom télire.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76418) zetor2000 válasza qnadam (#76412) üzenetére


zetor2000
senior tag

120E

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#76419) Phülöp válasza eattila (#76410) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem is állítottam, hogy véd. Pedig de, nyáron folyamatosan vizezve elég jó eséllyel meg lehet úszni benne a napszúrást.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76420) Jahno válasza Phülöp (#76406) üzenetére


Jahno
őstag

En mostanában ilyenre is Morgan Kapitányt használok.

(#76421) qnadam


qnadam
veterán

Sipi nyert, 85e. ezenkívül megtudtam, hogy hyundai logós tárcsák voltak fent eddig, de pl a gömbfejek is eredetiek. ezenkívül nem rohad az alja, amin igencsak elcsodálkoztam. mondjuk azon is, hogy az olajkartert viszont cserélni kellene, mert hajszálrepedések vannak rajta, és emiatt fogy az olaj a gépjárműből.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#76422) eattila válasza Phülöp (#76419) üzenetére


eattila
csendes tag

Most a baseball sapkam simledere is mero viz volt. A fejemtol.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76423) npera


npera
újonc

Megvan az akksik átkonnektorozása. Nem gyújtottam fel semmit, bár oda volt készítve a lábos.

Jótanács. Ha azt gondoljátok kezdésként, hogy jó lenne kipiszkálni a PH2-konnektor tüskéjét a csatiból csavarhúzóval és a csavarhúzó hegyével rövidre zárjátok a pólusokat, akkor az nem jó. Viszont a csavarhúzó nem olvadt el teljesen és az akksi sem lett meleg...

Utána inkább levágtam a csatlakozót szépen csípőfogóval úgy, hogy a másik kábelt elhúztam oldalra, nehogy a csípőfogó maga csináljon zárlatot. Aztán átforrasztottam a + pólust az XT30 csatira, zsugorcsöveztem és utána vágtam le a - pólust. Így a rövidzár lehetősége minimális lett.

Első akksi:

Az összes készen:

Ez akkor jó lesz a Kabab FPV Babytooth masinához:

És az EMAX Tinyhawk II-höz is. Amivel szemezek erősen....

(#76424) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kicsicsaj rajzain mostanában lens flare effekt is van, magától leste el a természetfilmek naplementés jeleneteiből. Azt hiszem proper geek lesz belőle.

(#76425) eattila válasza -NoVa- (#76424) üzenetére


eattila
csendes tag

Az popec :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76426) Jahno válasza -NoVa- (#76424) üzenetére


Jahno
őstag

Első Voodoo és egyéb 3D lassító cuccoknál mennyire menő volt és mennyire nem értettem már akkor sem :-D

A stílus most kezd visszajönni, lassan már inkább elmúlik. Mire a csaj idősebb lesz arra ismét nagy menőség lesz, szóval képezze csak magát, mert amit most alakít az pont elmegy retrónak.

Képeimet lusta vagyok összerakni ide egy szettbe, de múlt hétvégén pont hasonlóval kísérleteztem itt a kertben, PS nélkül. Haver talált egy fotós pályázatot, ami neon és fények témakörről szólt, oda gondolkoztunk valami érdekességeken, csak végül nem jött össze.

Ez azért hasznosítható lesz a jövőben, szeretetgömbök meg minden:

[link]

Ha kitláljátok miképpen készült, akkor jövök egy sörrel :-P Ha valaki nem igat sört, vagy csak simán nem szereti, akkor beváltható vodkás Traubira :DDD

(#76427) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Át kéne térjünk bal oldali közlekedésre lassan. Nekem is jól jöhet beleszokni, ha besokallok és megpályázok valami NZ pozíciót, meg lassan úgyis magától áttérnek az emberek.

(#76428) Jahno válasza -NoVa- (#76427) üzenetére


Jahno
őstag

Agyrém. Ezzel csak az a baj, hogy akkor is jönne szembe valaki, mert nem a bal oldalon megy, hanem szembe :-/

Ráadásul NZ kapcsán Boba motoros gyakorlata elég erős volt, de mintha lennének ott is kevésbé képzett tehenpásztorok is, nem?

(#76429) npera válasza Samott (#76398) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

(#76430) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#76382) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

1) A 76380-asban direkt meg akartam világítani, hogy nem csak jogaid vannak, hanem kötelességed is. Még direkt mögé is írtam, hogy "Ugye, milyen érdekes az érme másik oldala?" De így sem jutott el az agyadig a lényeg.
2) Hogy mennyire vagyok pöcs és mennyire nem, azt nem tudhatod, nem ismersz, de az tény, hogy sokszor annyit tekerek, mint Te, tehát biztosan Te tudod, hogy milyen a bicajozás.
3) Nem, nem vagyok kurva menő (két szó, majd belejössz), és edzeni sem sok időm van. Egyszerűen rájöttem, hogy minden járművel ott kell menni, ahova való. A családok a kerékpárút/járda kombinációra, a gyors kerékpárosok a közútra, a gyalogok a járdára stb.

Sokan képtelenek felfogni, hogy a kerékpár nem a gyaloglás, hanem az autó alternatívája is tud lenni! Itt, Pákozdon azokat az autókat zavarja az úton az országútis, akik nem tudnak miatta 70-nel menni. Mert aki 50-nel megy azt nem nagyon tartja fel, ha 50-100 métert a 30-35-tel menő bringás mögött kell mennie.

Egyszerűen olyan az infrastruktúra, hogy minden kerékpárost a kerékpárút/járda 160 centijére terelsz, akkor túlterhelődik és baleset lesz. Erre jön még rá pluszban a kerékpárutak döntő többségének az elbaszott vonalvezetése, a sok, beláthatatlan kapubejáró stb.

A személyeskedő részt ugorjuk, nincsen hozzáadott értéke! ;)

(#76431) npera válasza FőDudu (#76403) üzenetére


npera
újonc

Nem ismerem az adott helyet. Én ha tudok rajta 25-35 km/h tartományban durva rázkódás és/vagy defekt és/vagy felnisérülés nélkül haladni, akkor megyek a bringaúton.

(#76432) Phülöp válasza Jahno (#76420) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem igazán értem, hogy te is meg zetor2000 is sűrűn emlegetitek a Captain Morgan-t, pedig mindketten kóstoltatok már minőségi - de nem feltétlenül drága - rumot is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76433) npera válasza Phülöp (#76406) üzenetére


npera
újonc

Én vettem ilyesmit 2x asszem, nem ment a fejemre. Lehet túl nagy a fejem....

(#76434) Jahno válasza Bujdy81 (#76430) üzenetére


Jahno
őstag

2. én meg sokkal többet tömegközlekedem és gyaloglom, ezért tudom mások szerint milyen a bicajozás.

"Mert aki 50-nel megy azt nem nagyon tartja fel, "

De. És Hungárián 70el is.

Csak akkor mi legyen? Felháborodjak-e, mert feltart, vagy ne tegyem?

(#76435) npera válasza -NoVa- (#76424) üzenetére


npera
újonc

:R

(#76436) npera válasza -NoVa- (#76424) üzenetére


npera
újonc

Kiscsaj ma Carpenter Brut - Le Perv muzsikára nyomott improvizatív táncot a konyhában. Aztán átment a nappaliba, ahol asszony a Bijonszé Héló dalára táncikált és vele táncolt tovább. Nehéz körülmények között élek, azt kell mondjam... :C :Y

(#76437) hobizoli válasza qnadam (#76421) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tesom is csinalt vmit az 500-saval, mert olajteknot kellett rajta cserelni, gondolom sikerult vhol odavernie igen yoool
kemeny 55EUR volt vatta ujan (1.2 8v), meg akkor mar olajcsere is volt

ezen sogor kiakadt, hogy fuuu milyen draga volt hozza....
az, hogy elotte egy hettel konkretan 520kHUF-t tapsolt bele a pnv-jebe, az nem szamit

:U

a kis Fiat-t megcsinaltak maguk is egy ora alatt kenyelmesen egy haverjaval

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#76438) npera válasza -NoVa- (#76427) üzenetére


npera
újonc

Én múltkor felhúztam magam melóba menet, egy V90CC levágta azt a kanyart, ahol haladok békésen a régi épületem felé, ahonnan aztán fel kell kaptassak egy dombra és az új épület felé el tudok kanyarodni. Pár here levágja az a kanyart elég izomból, ami szabálytalan és tuskó dolog. Ezért ráhúztam a bringát és visszaszorítottam a sávjába. A választás az övé volt, vagy elüt és viseli a következményeit, vagy visszarántja a sávjába. Nekem nincs vesztenivalóm.

Nem volt apelláta, szépen kussolt a nyikhaj... :C

(#76439) Bujdy81 válasza FőDudu (#76385) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Esz osztas helyett eloszor tajekozodj." Azért ez a T szádból elég meredek... ;)

Gondolom, itt mindenki minden szabályt betart, igaz? ;)

Nekem apám azt tanította anno, hogy a közlekedés legalapvetőbb szabálya a kockázat csökkentése. Aztán jön a KRESZ.

Engedd el az edzés dolgot! Csak arra gondolj, hogy ha valaki kerékpárral közlekedik, munkába, akárhova megy, akkor is ott értelmes mennie, ahol a legkevésbé kockázatos!

Márpedig a magyar kerékpárutak elsöprő többsége esetén a közút a biztonságos egy haladósabb kerékpáros számára.

Az a helyzet, hogy Te kijelented, hogy x vagy y hülye egy szituációban. Én pedig megpróbálok rávilágítani, hogy az az x vagy y miért cselekszik úgy. Nem mindig azért mert hülye...

(#76440) Jahno válasza Phülöp (#76432) üzenetére


Jahno
őstag

Süteménybe tán jó az, inni nem nagyon szoktam.

Borkuckó sem akar Dictadort rendelni, mert drága meg minden, de mondtuk, hogy ne ezzel foglalkozzon. Az árfekvése legyen a mi problémánk :DDD

Van egy Captain Morganes fejkendőm, amivel túl sokat nem foglalkoztam, táskában maradt valahonnan. Egyszer nagyon sütött a nap, akkor jó ötletnek tűnt, később hülye hideg szél verte a homlokom és az ellen is bevált. Képem van róla, csak kevésbé disztingvált állapotban inkább nem mutatom meg.

(#76441) Bujdy81 válasza hobizoli (#76387) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tehát akkor Te eldöntöd, hogy kinek, melyik szabályt, mikor kell betartani? Azt hittem, a szabályok mindenkire, egyformán vonatkoznak!

Tudod: "az vesse rá az első követ..." ;)

(#76443) Bujdy81 válasza Jahno (#76390) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha a gyalogot kell lecsengetni, akkor ott már régen rossz! Ha annyi a gyalog, hogy le kell csengetni, akkor a bringának ott semmi keresnivalója a józan ész szerint!

(#76444) Bujdy81 válasza Phülöp (#76395) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó, hát mindenki annyit költ a feje védelmére, amennyit ér! :D

(#76445) Jahno válasza hobizoli (#76437) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz azért elég rendesen oda kell verni, mert ez még nekem sem ment. A tankot meg már mutattm.

(#76446) npera


npera
újonc

(#76447) npera válasza -NoVa- (#76442) üzenetére


npera
újonc

Megnyugodtam, még nem vagyok ott.... :C

(#76448) Phülöp válasza npera (#76431) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma gurultunk kicsit Amea-val, és amikor hazafelé fordultunk - 22km után - a bringaúton haladva az út bal oldalán, egy bekötőút keresztezte az utunkat, jó 6-8centis padkával le is meg fel is. Az eredmény egy dupla felütëses defekt Amea hátsó kerekén. Mivel voltam olyan lusta, hogy az ő bringájára nem szereltem fel a pumpa konzolját, az én presta cuccom meg nem igazán jó autószelephez, visszasétáltunk a legközelebbi benzinkúthoz, ahol természetesen nem volt kompresszor. Szerencsére a vasútállomás a közelben volt, így vonattal jöttünk haza. Defekt megjavitva (qrva drótperemes Hutchinson) a világbajnok Super Patch segítségével, pumpa bekészítve a holnapi gurulás előtti felszereléshez. Amea szerint kellene pótbelső, szerintem meg minek cipelni, ha van nálad Super Patch (világbajnok cucc).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#76449) -NoVa- válasza Phülöp (#76448) üzenetére


-NoVa-
őstag

Slime belsőim vannak, és még superpatch is akad az ülés alatt. De nem kellett azóta.

(#76450) Phülöp válasza Bujdy81 (#76444) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezt így erősen sarkos véleménynek tartom, de értem, mire gondolsz. Ahogy írtam, bukó van rajtam odakint.
Ráadásul nem is a legalja.

Rudy Project Strym

Magyar teszt

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.