Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76801) ncc1701 válasza Jahno (#76763) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, ezt nyáron kellett volna, ilyen esőben/hidegben a fene sem ül ki teraszra már. Lassan ki sem teszik az üffelek a bútorokat.

(#76802) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#76799) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ez nem számít, az számít hogy igazoljuk a vasútvonal fontosságát :D

(#76803) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#76800) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Csinálj rendes postaládát, ha már úthengert vagy talajgyalut vársz bele!!!!!4444négyy

(#76804) blueboi69 válasza ncc1701 (#76801) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez arról szól, hogy szeptemberIG. Tehát nem mostantól.

(#76805) Samott válasza blueboi69 (#76800) üzenetére


Samott
addikt

Ismer a postas, bedobja a kerites felett. Udvarrol mar nem viszik el. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76806) Gabibácsi válasza Samott (#76805) üzenetére


Gabibácsi
tag

De a postás táskájába hogy fér ha pont nyugdíjfizetéskor hozza?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76807) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Vasboltban vettem amúgy kivetőpántot, kicsit gagyibb mert nem csillapított de picivel arrébb vannak a csavarhelyei, tegnap este beraktam és jó is lett.
Vettem még plusz 4-et is , a bal ajtószárnyhoz, hátha kicsit kijjebb tudom vele állítani az ajtót, meglátjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76808) blueboi69 válasza Samott (#76805) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Felénk már bármit alá is írnak. Kb tavasz óta az összes létező rendelést a futárok írják alá, szóval még ez is pipa.
Nálunk a kapun belül a kukára szokták tenni. Az mondjuk lehet nem bírna el egy úthengert. Mármint ha üres a kuka. Ha tele van, akkor már simán. :C

(#76809) eattila válasza blueboi69 (#76808) üzenetére


eattila
csendes tag

Rendes kukát kell venni :D Vagy egyszerre rendeled az úthengerrel :D

Alin amúgy van paypal fizetés?

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76810) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#76803) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis alá kell írni, szomszéd átveszi.

(#76811) Jahno válasza eattila (#76809) üzenetére


Jahno
őstag

Saját rendszere van. Alipay. Szerintem jobb, mint a PayPal.

(#76812) Gabibácsi válasza Jahno (#76810) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem anno a sorozási papírt aláírták a nevemben öregek az utcában. Mondtam nekik hogy akkor sok sikert az okirathamisítási ügyhöz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76813) Gabibácsi válasza Jahno (#76811) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én a Jumurdzsákpay-t meg az Hárempay-t szeretem még

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76814) npera


npera
újonc

Nem tudom írtam-e vagy csak akartam. Egy kollegina megkérdezte, hogy miért van az, hogy amikor megállt az autójával, akkor sok kék füst dőlt a kipufogóból? Kérdeztem, hogy milyen autó? Mondja, hogy egy BMW X3. De milyen motor? Benzin vagy dízel? Dízel. De melyik? Nem tudja, de megnézte a forgalmiban. 20D. Mondtam, hogy el kellene vinni szervízbe, mert ez elvileg egy olyan motor, amit érinthet a visszahívás az EGR-es tűzzel kapcsolatban. Nem tudja mi az EGR, de elvitte másnap a szervízbe.

Ma beszéltem vele. A kocsi az utolsó 5 évben nem volt szervízben, az előző tulaj tojt rá. Kábé 6 éves az olaj benne, olyan volt, mint a méz. 3x átmossa a szerviz, aztán kap friss olajat. A kipufogórendszer teljesen eldugult, azt is kitakarítják. Gondolom DPF is sérült, azt sem tudta, hogy az micsoda. A vezérműláncot cserélik. És volt valami kopogó hang a motor felől (utastérben hallható) induláskor, ami a motor fordulatszámával arányos, de egy idő után elmúlik. És volt egy „Driveline Failure” sárga szimbólum a kijelzőn, ami utána eltűnt egy idő után.

Most várja, hogy mit mondanak a szervízben, de ez szerintem nem lesz olcsó mulatság.

(#76815) Jahno válasza npera (#76814) üzenetére


Jahno
őstag

Jön ez még majd ide magyarba' vadkeletre, mint fasza külföldi megkímélt, karbantartott basz :-P

(#76816) Gabibácsi válasza npera (#76814) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez tök aranyos, teljesen átlagos női felhasználó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76817) ncc1701 válasza npera (#76814) üzenetére


ncc1701
veterán

Női tulaj, nem azért vett drága autót, h a drága olajat cserélgesse. Tipikus.

(#76818) Samott válasza npera (#76814) üzenetére


Samott
addikt

Hogy tankolja, ha nem tudja hogy benzin vagy dizel?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76819) Gabibácsi válasza Samott (#76818) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt tudta, de mást nem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76820) blueboi69 válasza Samott (#76818) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem figyelsz, azt még tudta, hogy dízel, csak azt nem, hogy milyen motorral van.

De sztem nemsokára elátkozza npera-t, mert most kap egy szabad szemmel messziről is látható összegról szóló számlát és enpera lesz a hibás, hogy elküldte őt szervízbe. :C

(#76821) Sipi- válasza Samott (#76818) üzenetére


Sipi-
tag

Kútkezelő személyzet tankolja gondolom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76822) ncc1701


ncc1701
veterán

Anya yarisát meg majd viszem lakatoshoz, de már itt pezseg, h ő nem akar azon a 3 nap az insigniával járni (hóm ofisz, két hetente 3 napot jár be csak). Én meg nem értem, mert kb akkora, mint a céges skoda kombi oktávia, amivel meg szeretett menni. Csak ez még automata is, kényelmes, 160 paci, megy is, csak batár nagy. Igazából mindegy, mert vagy ez, vagy nem megy melóba. :)

(#76823) Samott válasza Gabibácsi (#76819) üzenetére


Samott
addikt

Jogos. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76824) Sipi- válasza npera (#76814) üzenetére


Sipi-
tag

De ezek szerint nem csak az előző tulaj, hanem Ő sem foglalkozott vele, ha nem vitte el vásárlás után legalább egy alap olajcserés szervízre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76825) Sipi- válasza ncc1701 (#76822) üzenetére


Sipi-
tag

Mi lett a Yarissal, megtört?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76826) Sipi-


Sipi-
tag

Sokat gondolkoztam, hogy megcsináltassam-e most a Yaris kuplungját vagy majd csak később (most egész jó, néha ugrál csak, soha sem csúszott eddig sem, most sem). De végül inkább kicseréltetem most, mert többe kerül, ha esetleg széthullik menet közben, mert akkor még trélert is fizetni kell pluszban. Még pár évig használni akarjuk, megéri rendberakni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76827) WiZARD válasza Jahno (#76811) üzenetére


WiZARD
addikt

Paypal-t mint eladó utálom, de vevőként a legjobb szerintem.
Kb mindig a vevőnek van igaza, na meg pofátlan jutalékot/költséget kell eladóként fizetni (átlag 5% körül fizetek a forgalom után)
Vett tőlem vevő szíjat, hogy áfát megússza USA országot írt a címhez, és német várost/címet. Én nem ellenőrzöm a címeket, küldöm oda, amit beírt.
Volt már olyan csomag ami meglepő módon még így is odatalált, de az övé nem.
Paypal-on benyomott panaszt, hogy nem kapta meg. Én hiába tettem fel a tracking számot, elb@szott címet, stb. Paypal közölte hogy vevő nem kapta meg, tehát visszajár neki a pénz. Az hogy nekem postaköltség és társai, a vevő volt a hülye és én feladtam, az le van sz*rva.

Alipay-en kb lehetetlen reklamálni, pár alap problémán túl.
Azt hogy kifizettem feláras extra szállítást $20-ért és helyette az amúgy ingyenes lassú postával küldték, pl sehogy nem tudtam megreklamálni. Eleve ilyen választási lehetőség sincs, leírva a problémám meg közölték hogy dehát úton van a csomag, várjam meg.
A bankkártya kibocsátónál bepanaszoltam, azok visszaadták a lét. Ali meg kapja be.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#76828) ncc1701 válasza Sipi- (#76825) üzenetére


ncc1701
veterán

Á, nem. Képem most nincs. Amikor vettük, végigmértem, a bal hátsó sárvédő ív elején találtam csak vastagabb réteget, javították. Az ajtón, illetve a falcnál már semmit nem mértem, szép volt szemre, 8 éves kocsinál ennyi belefér. Megcsukva nem volt, kissebb sérülés lehetett. Most nyáron elkezdett ott kijönni pár rozsdapötty, és mivel elég barkács ember vagyok, van mindenem a fényezéshez, hozzá való színű flakonos festékem is. Gyorsba lecsiszoltam flex koronggal, látom, h apró rozsda pötty, csiszolom tovább, egyre nagyobb, a végén már lett 1 centis rozsda folt, és csak nőtt, ahogy szedtem le a friss fémet. Kb olyan, mintha rátettek volna a rozsdás fém elé egy darab javító ívet egy 4-5 centis szakaszon. Mindegy, korantba áztattam 1 napot, hátulról is, elöl is, de nem bíztam nagyon benne. Utána rendes kittel megcsináltam az ívet, szórókitt, alapozó, 3 réteg szín, 3 réteg lakk, 2 nap után polír, hátulról meg mégjobban kikentem bitumenes alvázvédővel. Marha jó lett, a ködölés is, komolyan nem lehetett látni rajta semmit, büszke is voltam rá. :) Na, 3 hét múlva már rügyezett. Szóval, itt vágni kell. Nem mondom, h nem tudnám megcsinálni, mert szerelő spannál van rendes védőgázos heggesztő, de ezt már inkább csinálja szakembör.

(#76829) blueboi69 válasza ncc1701 (#76822) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem olyan nagy az :)
Én tökre szeretek a fiesta-val menni, de csak rövid távokra. Legutóbb kb 2hétig be sem ültem a bmw-be, majd hétvégén mentünk kutyástul kirándulni. Na akkor meg annyira jó érzés volt a bmw-ben ülni, hogy utána most 3napig azzal vittem a gyereket oviba :) Ezerszer kényelmesebb mint a kisautó.

(#76830) ncc1701 válasza Sipi- (#76826) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk még egy 5-6 évet ki kellene húznia, utána már valami vellanyos jön helyette majd.

(#76831) ncc1701 válasza blueboi69 (#76829) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyilván yarishoz/swifthez képest. :) Meg a 160 ló is jól hangzik, de 1.6T, úgyhogy a súl/LE arány rosszabb is, mint a swiftemnél. De valahogy nem érzek ingerenciát arra, h az insigniát padlózgassam.

(#76832) Sipi- válasza blueboi69 (#76829) üzenetére


Sipi-
tag

Mondeo-ba a vétel után gyorsan beleraktunk 1,5 hónap alatt közel 2 ezer km-t. Szeptember eleje óta kb. 3-4-szer mentem csak vele, abból az egyik csak egy közeli mosóba volt :) Kényelmesebb persze, mint a Yaris, viszont a Yaris sokkal inkább való a belvárosba, mint a Mondeo. Nincs is még meg vele a rutionom, főleg parkolásnál.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76833) JonesC válasza Sipi- (#76832) üzenetére


JonesC
csendes tag

Attól lesz, ha használod :)

(#76834) npera válasza ncc1701 (#76830) üzenetére


npera
újonc

Ma láttam egy VW ID3-at is a kerítésen belül. Egyből ment is a mél a releváns kollégának, hogy mikor lehet búgatni.

(#76835) Jahno válasza Sipi- (#76832) üzenetére


Jahno
őstag

Most, hogy mindenféle autóval jövök-megyek, vagy éppen visznek, hamar meg kellett állapítanom, hogy hátul a Mercik a legkényelmetlenebbek. Nem gondoltam volna.

(#76836) JonesC válasza Jahno (#76835) üzenetére


JonesC
csendes tag

E-től fölfelé jó. A C az tuti alacsony neked hátul.

(#76837) blueboi69 válasza Jahno (#76835) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Namost a bmw-ben nem szoktam hátul ülni, párszor beültem poénból, de hátul eskü kényelmesebb mint elöl :Y
A fiestát hagyjuk, az se elöl se hátul nem kényelmes. Viszont befér a garázsba, szóval télen is kellemes meleg lesz eleve és rövid távokon jó. És kibaszott könnyű vele parkolni.
Csak a babakocsi úgy fér be a csomagtartóba, ha félig belóg a gyerek feje fölé a sportrész. Szerencsére ez neki nem zavaró és nem sokáig lesz meg ez a babakocsi. Vagy ahogy a gyerek mondja: babacsoki

(#76838) Sipi- válasza JonesC (#76833) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76839) Sipi-


Sipi-
tag

Négy év fogházra ítélték első fokon M. Richárdot, aki 2017 tavaszán a Mercedesével összeütközött egy Citroennel, a balesetben ketten meghaltak. Ezenkívül örökre eltiltották az autóvezetéstől. A Citroen sofőrjét is 1 év 10 hónap fogházra ítélték, de az ő büntetését 3 évre felfüggesztették.
forrás

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#76840) Gabibácsi válasza Sipi- (#76839) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem baj, majd jogsi nélkül fog vezetgetni, fogjuk mi még őt látni. Meg egészségügyi okokból majd kiengedik korán....

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76841) npera válasza Sipi- (#76839) üzenetére


npera
újonc

Az autó benzinnel megy, nem jogosítvánnyal. Fog ő még autóba ülni.

(#76842) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Jelentem, Lufthansa pénzvisszakapás megtörtént, kártyakibocsátónál indított chargeback segítségével.

(#76843) eattila válasza npera (#76814) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép halál! :) Már az autónak. Meg jó költség a tulajnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#76844) Jahno válasza Sipi- (#76839) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés mekkora májer a faluban, mert lehet egy átlag közrendőr is rá lesz mozdulva és csak arra vár, hogy megzsanettozza.

(#76845) hobizoli válasza npera (#76814) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az hajtokarcsapagy hang, motor kuka
meg kb a turbo is megkoszonte az 5 eves olajcsere hianyat

több drón kell ;P

(#76846) Jahno válasza WiZARD (#76827) üzenetére


Jahno
őstag

Paypallal lassan 2 hónapja szopat, mert nem azt a terméket kaptam, amit rendeltem és eladó is csak vonogatta a vállát. Volt vele némi jó tapasztalatom is, de összességében több a szívás.

Erre írtam, hogy kicsit egyoldalú, mert szabályaik vannak, tartsam be, a visszafelé része meg már elég rugalmas...

Én meg néha Ebaynél nem találok olyan menüt, amivel reklamálni lehet és mókás, hogy PayPalnál nem találom a közvetlen menüpontot sem, de most hibabejelentést is úgy tudtam feladni, hogy feladtam róla egy hibát, mert konstans nem működött a rendszer.

Eladóként majd lassan kipróbálom, mert van pár hülye cuccom, ami esetleg Ebayre jobb lenne, viszont eladóként akar pár haver aki elég csúnyán szívott vele, mert átvették a csomagot, megreklamálták, hogy nem érkezett meg és adig ment az adok-kapok, míg bukta a teljes fiókját.

Aliról voltak kisebb és nagyobb dolgok, de összességében jól ment minden. Az a furcsa, hogy ha eladó vonja vissza a feladást, akkor nem jár automatikusan vissza a lóvé hanem meg kell igényelni, utána viszont meglepően gyors.

Érkezési időt is én ki tudom terjeszteni, ne szívjunk a helyi posta miatt. Ebaynél ilyen sincs, vagy ha veszel valamit sok év garival, akkor az olyan, mintha nem is lenne.
Majd ha PP dűlőre jutott, akkor megírom. Eddig az arány inkább az Ali javára megy, bár PayPalnál is volt amikor bevasalt az eladón bármit.

(#76847) blueboi69 válasza hobizoli (#76845) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na érdekes, hogy az enyémre is azt mondták, hogy hajtókarcsapágy, aztán lehet mégsem....
Motorféknél eltűnik a hang, aztán emiatt tippelik az egyik vákuumvezérlő szelepet.

(#76848) Samott válasza Gabibácsi (#76840) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem be se fog vonulni, mar egy ideje haziorizetben van es mire vegigmennek minden fellebbezesen boven meglesz a 4 eve. Megeri Rogannak testorseget biztositani, serthetetlen leszel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#76849) Gabibácsi válasza Samott (#76848) üzenetére


Gabibácsi
tag

kb ez lesz, igen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#76850) cyberde válasza Samott (#76848) üzenetére


cyberde
csendes tag

Háziőrizetben 5 nap számít 1 előzetesben letöltött napnak, úh van még pár éve amit leülhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.