Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40801) Jahno válasza vkp (#40780) üzenetére


Jahno
őstag

Annó ezeket is megírtam Nekik (:-

(#40802) Jahno válasza FőDudu (#40774) üzenetére


Jahno
őstag

Ha fele elmegy, akkor ott is hasonló a rendszer, mint felénk. Azért ez sem olyan túl sok.

(#40803) Jahno válasza FőDudu (#40796) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a számolgatás már EU előtt is működött.

(#40804) Jahno válasza FőDudu (#40798) üzenetére


Jahno
őstag

Aluljárós pékes pizzások is ilyenek, ott télen legalább előről jön a mínusz fokos huzat is. Igaz nem is séfek.

(#40805) FőDudu válasza vkp (#40778) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ez van, hangot probaltam. Siman kiteszi a hangot a TV-re.
Benyomtam egy TuneIn radiot a MacbookPro-n.


Philips buta TV-re dugott rPI OSMC-vel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40806) FőDudu válasza Jahno (#40804) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is tudnak akar ablakot is nyitni - igaz nyaron az kb csak ront a helyzeten.
Aluljaros peksegeben (Fornetti es hasonlok) voltak legjobban kizsakmanyolva a dolgozok...
Mar amikor en meg Budapesten eltem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40807) Jahno válasza FőDudu (#40806) üzenetére


Jahno
őstag

Most is, de valakinek meg kell csinálni...

(#40808) vkp válasza FőDudu (#40805) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem is a hanggal volt sosem a probléma :) Azt próbáld meg, hogy pl. szifon képét ki tudod-e rakni, mint androidon.

(#40809) FőDudu válasza vkp (#40808) üzenetére


FőDudu
addikt

Szifon nincs - ami iPad van az meg oreg (nincs airplay meg a Sony TV-n se).

FőDudu

(#40810) vkp válasza FőDudu (#40809) üzenetére


vkp
aktív tag

Nembaj, én régen elengedtem az almásokat, boldoguljanak ahogy tudnak :)

(#40811) FőDudu válasza vkp (#40810) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is csak azert van MBP mert ezen egyszerubb a virtualis gepek kezelese - meg amikor vettem nem volt ennyire jo hattervilagitasos billentyuzet es nagy touchpad a wines gepeken.

Mara mar talan akadnak hasonloan jo hardwerek. De egyelore nem kell masik.

FőDudu

(#40812) eattila válasza FőDudu (#40799) üzenetére


eattila
csendes tag

Apple tv az szerintem mas.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#40813) FőDudu válasza eattila (#40812) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt szoktak normal TV moge rakni az Airplayhez....
Legalabbis a tokeletes kompatibilitas erdekeben szallodaiparban ugy csinaljak.
Maceras, de ez biztosan jol mukodik. Nem emulalt cucc, nem Chromecast - eredeti Apple hardver. Tobbszaz Euros szobaar eseten nem nagy kiadas az egyszeri 100 Euros cucc.

Ha meg nem minden TV moge kerul 1-1 darab, akkor jon a HDMI streameres buziskodas - vagy a legkomolyabb esetben a rackes cucc aminel mar csak licenszt fizetnek az Apple-nek es minden megy ahogy kell.

Itt azonban durva arak mennek. A 16-32 kapcsolatos cucc az ilyen 10-20e Eurotol indul.
Mondjuk 200 szobahoz 16-32 kapcsolat altalaban eleg - ritka amikor tobb kell.
Ha meg veszel 200 TV moge Apple TV-t akkor ugyanott tartasz arban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40814) FőDudu válasza vkp (#40810) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre 16GB rammal pl. erdemes lenne ramenni.

FőDudu

(#40815) Gabibácsi válasza Grillo (#40789) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt nem annyira sajnálom , ha az az ami a körforgónál van
mindig tekknózene üvöltött és sosem volt az amit kértem :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#40816) Sipi- válasza FőDudu (#40796) üzenetére


Sipi-
tag

Kolléga most fog nyugdíjba menni. Évek óta küldözgeti a papírokat és leveleket a magyar nyugdíjjal foglalkozó hivatalnak, hogy az Amerikában eltöltött két év munkaviszonyát is számolják bele a szolgálati idejébe. Mostanra talán már sikerül is :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#40817) Sipi-


Sipi-
tag

Lehet azt saját (wifi-s) hálózatban megoldani, hogy minden forgalom saját proxyn menjen ki? Automatikusan, annélkül, hogy be kellene állítani kézzel az eszközökön a proxy használatát?
Dhcp-vel proxy.pac helyét lehet csak megadni? Az mennyire működik Androidos telefonokon?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#40818) FőDudu válasza Sipi- (#40817) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereket akarod szurni vagy magadat szivatni?
Elobbire van jobb ingyen, utobbinak meg ertelme nincs :)

FőDudu

(#40819) FőDudu válasza Sipi- (#40816) üzenetére


FőDudu
addikt

EU talan ennyiben jobb. Van tan valami rendszer ahol osszefutnak a dolgok.
Vagy mire nyugdijba megyek (ha netan megerem) addigra lesz...

FőDudu

(#40820) BobaHWSW válasza FőDudu (#40819) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aha, nem.

Az UK NHS egeszsegbiztositasom nem fogadtak el otthon es leellenorizni se tudtak semmit. UKban adozott es eltoltott eveim szinten kuka.

Szoval kb tok8, latogatason kivul nem erdrkel. Az oregsegi nyugdijam amit kapnek szinten nem szamit ha esetley addigra mar allampolgar se leszek

Euban en annyira nem biznek.

(#40821) ncc1701 válasza FőDudu (#40798) üzenetére


ncc1701
veterán

Fene sem csinálná, egyetértünk. Amúgy sok ügyfélnél klímás a konyha is. :)

(#40822) ncc1701 válasza Sipi- (#40816) üzenetére


ncc1701
veterán

Szinte minden országban felosztó-kirovó jellegú feneketlen gödör van. Tök mindegy, h itthon élsz, vagy a németeknél, 20-30 év múlva a rendszer nem fog működni, a sógoréknál éppúgy nem lesz nyugdíj, mint itthon. Arra számíthatsz, amit félreteszel. Plusz arra, h a gyreked nem fogja hagyni, h éhen dögölj.

(#40823) ncc1701 válasza Sipi- (#40817) üzenetére


ncc1701
veterán

Transzparens proxynak hívják, squid plö tudja, cégnél is, itthon is anno csináltam, de itthon már kinyítam, mert nem láttam értelmét.
Mi a célod vele? Gyorsításra nem igazán jó, inkább csak forgalom felügyelésére, szabályozására.

(#40824) eattila válasza FőDudu (#40813) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat ha a tv nem tudja alapbol akkor kell hozza gondolom. Mert ha tudja, minek.

De nem ertek hozza. Nekem csak egy mbp van meg egy szifon. Lehet lesz tv is ha kell tvos-re csinalnom valamit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#40825) FőDudu válasza ncc1701 (#40823) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemeteknel es npara-eknal a sok agysebesz majd tejel a zallamnak rendesen. Jah, nem. Azok csak ingyenelni mentek, nem dolgozni.

FőDudu

(#40826) Sipi- válasza ncc1701 (#40823) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom, hogy tudja, de csak http-n :)
Forgalom figyelés miatt gondoltam rá, de még átgondolom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#40827) Sipi- válasza FőDudu (#40818) üzenetére


Sipi-
tag

Néha megnézni, hogy a gyerek milyen url-eket nézett meg. Meglepődtem, de másik osztályban, másodikosoknál a Momoval ilyesztegetik a gyerekeket.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#40828) ncc1701 válasza Sipi- (#40826) üzenetére


ncc1701
veterán

Https-re is lehet vele valamit mókolni. De én nem pöcsölnék vele. Amúgy ha linux a tűzfalad, akkor tudod logolni szerintem a forgalmat is.

(#40829) Jahno válasza Sipi- (#40817) üzenetére


Jahno
őstag

Meg aztán melyik droid? Annak átjárót adsz és kb. ennyit tud.

(#40830) FőDudu válasza Sipi- (#40827) üzenetére


FőDudu
addikt

Urlbol nem derul ki pl a youtube es hasonlo szolgaltatasok eseten a tartalom. A momo pedig azon terjed. Fiam is tudja mi az.
Es nem ilyednek meg ilyentol.

Reputation meg meg azon felul web blocker amivel szurni tudnal.

Logolast felejtsd el, szerintem nem fogod tudni atnezni a forgalmat. Annyi reklam es egyeb toltelek tartalom van, hogy abbol a valos forgalmat kibogaraszni kb tu a szenakazalban.
Nem hinnem, hogy annyi idod lesz.
Nem fogod atnezni azt a napi tobbszaz youtube es vimeo linket amit csak egy sima zene hallgato gyerek vegignyom.
Arra ott a history. Gyereknek nalunk nincs sajat accountja, barmit nez az a nejem accountjan megy es vissza lehet nezni 8 evesnek meg email cimet is maceras kesziteni, akkor meg hogyan youtube-ozna?

Safedns/opendns hasznalataval dns szinten tudsz kategoriakat kiszurni. Csak a dns forgalmat kell felejuk terelni. Sima portforward.
Aztan a tiltott kategoriakat fel se oldja.
En ezzel inditanek.

Nemelyik router (tan AC1750 vagy valamelyik Netgear (tan3100)) tud tartalom szurest (parental control). Meg akar net idot is (pl. este tiz utan nincs net a gyerekeknek). Sajat Ios es Android appon lehet konfigolni, akar egyedi URL-t is kiszurni. Nem emlekszem mrmelyik az appos, egyik kollegamnak van olyan

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40831) Jahno válasza Sipi- (#40827) üzenetére


Jahno
őstag

De azt miért ilyen kusza módon? Max. transzparens proxy és kész, nem kell semmit adnod a kliensnek, de még a tűzfal is lelogolja.

(#40832) Jahno válasza FőDudu (#40830) üzenetére


Jahno
őstag

A routerek szűrőjére nem adnék, többi kb. így van. Néha cégnél is kitalálják, hogy jaaaaj majd forgalmat ellenőrzik és átnézik. Azt sem tudja miről beszél :-) Jobb cuccokkal összesíteni, szűrni, keresni lehet, de röpködnek a 10ezer dollárok és minek? Sydtemaxnál volt olyan nap, amikor 60 giga forgalom csak a giphy felé ment. Kis animgifek, helló, de napi több 10ezer linkről volt szó az irodában is. Szeretem azokat, akik valamit megálmodnak és nulláról kell beszélni, hogy egy wwww.index.hu kezdő oldal akár 40 link is lehet, mellé beágyazott tartalom, izé. Tök unalmas, úgyis ugyanaz a vége évek óta. Janem, most már van Meraki, DNSes dolgok és bérelhető proxy/átjárók, azok 9x%ban jók, maradék pár százalék agyrém. Pont átmegy az a magyar tartalom aminek nem kellene, de megfogja amit nem kellene.

(#40833) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Bementem reklamálni a Telenorhoz, hogy mostanában siralmas a mobilnetük uploadja. Is.
Lemértem, ámultam, hogy gyors. Aztán pár perccel és 200 méterrel később is mértem töredékét, arrébb is szart visszamenve újra gyorsat, a másik irányba megint szart, itthon is. Ügyes...

(#40834) vkp válasza FőDudu (#40814) üzenetére


vkp
aktív tag

Szerencsére le tudom redukálni a melót a melóhelyre, fix asztalhoz, így nem kell laptop :) Ha mégis terepre megyek, van egy régi lenovo, a putty azon is elmegy :)

(#40835) qnadam válasza Grillo (#40789) üzenetére


qnadam
veterán

ez elég szomorú ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40836) Frawly


Frawly
veterán

Valakinek van itt tapasztalata közületek angol bankkártyával? Itt kint mindig is a Royal Bank of Scotland Visa kártyáját használtam. Eddig nem is volt vele semmi baj, mindenhol tudtam vele fizetni, online és offline is. Egy jó hete viszont azt játssza, hogy online nem fogadja el semelyik oldal, pedig a fizetett összeghez képest 400× annyi van a számlán, tehát van rajta bőven pénz. Mégis, mikor fizetnék vele, a bank oldalára átirányítva egy webes frame-ben behányja, hogy Can't authenticate We can't complete your purchase and we have to speak to you... We will attempt to contanct you as soon as possible bla-bla. Természetesen nem kerestek meg egyszer sem, sem levélben, sem e-mailben, sem telefonon.

Offline, boltban érdekes tudok vele fizetni, meg ATM is elfogadja, a PIN kódját is, meg a tranzakció is rendben lemegy, egyenleget is rendben nyomtat.

Régen előfordult ugyan, hogy mobilszolgáltatónál online kártyafeltöltésnél nem fogadta el ilyen üzenetre a bankkártyát, de az csak egyszeri eset volt, azóta sem volt ilyen. Most meg mindig ezt játssza online. Először egy hete kezdte, akkor az angol Dell Outlet oldalán próbáltam meg fizetni vele, de visszadobta ezzel a hibaüzenettel. Ekkor még azt hittem, hogy a Dell oldala kaka, vagy a 850 fontos fizetési tétel túl magas neki (bár nincs limit beállítva, vagy valami 5000 vagy mennyi), nem kell vele foglalkozni, ám most két másik online rendelésnél is visszadobta, Argos, Iceland vásárlásnál, ezek jóval kisebb összegek voltak, ilyen 20-35 font körül.

Azon kívül, hogy megreklamálom, mit tud a bank tenni? Kérjek másik kártyát, vagy váltsak bankot? Remélem ez csak átmeneti üzemzavar a banknál. Egyelőre mindenhol Paypallel fizetek, ami szintén ehhez a számlához van becsatolva, azt minden elfogadja, és rendben vonja is az összeget. De elég gáz, mert lenne a jövőben, ahol csak kártyával tudok fizetni, akkor megszívom.

[ Szerkesztve ]

(#40837) Jahno válasza Frawly (#40836) üzenetére


Jahno
őstag

Csak mond rá a bank valami okosat.

(#40838) Jahno válasza Gabibácsi (#40815) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, zene! Van "néhány" régebbi eredeti kazettám, azok kellenek? Remélem. Queenből egy rakat, de sok más hasznos is. Esetleg Pokolgép és Rapülők, de ezt a kettőt lehet elrakom magamnak nyugdíjas koromra. Majd akkor újítok magamnak egy bakelitost is. Janem :-D

Jobban meggondolva a zasszony állítólag metálos, Neki akad pár békebeli Maiden. Ha érdekli. Bevihetem a gyárba.

És szombaton egész napos kütyüzés, aztán egy ideig kussolás.

(#40839) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nekem hsbc masterem van UKban. Mukodik. Par hete probaltam epp. A bankot ajanlom e az jokerdes... a kanadaim is hsbc es egyszeru de nemtudom jo e.

(#40840) Jahno


Jahno
őstag

Pfúúúú, pár analóg képem túl jól sikerült, aztán hirtelen kedvet kaptam, hogy majd egyszer boldogszületésnapomra vagy pld. húsvétra kérjek egy rendesebb analóg fényképezőt. Mert ebből is van vagy 10 féle, de hát jahh, majd felét úgyis elajándékozom ide-oda, többi meg olyan, amilyen. Sok inkább szobadísz meg nyomgomb egybites, felgyűlt csoda darab.

Zenitbe folyton beletépem a filmet, de már este odahaza a WC tetején teljesen jól kicsavarom és vakon bedobozolom. Állítólag ez a kezdet, aztán jön a saját sötétkamra és a hívás :-D

Igaz némelyik 40+ éves rettenetből már meglepő ha kép kiesik. Főleg ha a film is 10 éve lejárt :-D

Tavaszra bekészítettem pár érdekes csodát. Kereső nincs, ne is akard tudni mi lesz a képen. Fókusztáv? Számoljuk a mélységélességet a rekesz/távolságból. Bár ezen távolság skála is csak mutatóban van. És nem is akkora szopás, viszont van benne mókafaktor. Lehet olyan lesz, mint az olasz autó. Wikipédia sem sokat beszél róla, de az biztos, hogy 1937 után gyártották és bőven 1950 előtt:

Még nyáron lomiztam három ehhez hasonló gépet és van közte klasszikus Pajtás is végre, ami elvileg legenda, de legalább szar :-D Egy része még nálam meg fogja érni a 100 éves kort, csak el ne kiabáljam.

(#40841) Frawly válasza Jahno (#40838) üzenetére


Frawly
veterán

Őrizzétek meg. Szerintem már értékes, még ha pénzben egyelőre ne is fejeződik feltétlen ki. Nem csak a kazetta, hanem bármi ami régi, loudnesswar előtti keverés, CD-k, bakelitek. Ezeknél még jó a keverése, amiket már egy évtizede adnak ki, az mind túlkompresszált loudnesswar-os fos remaster sajnos, fabatkát sem érnek, ezekkel vannak teli a zenei streamszolgáltatások is sajnos. Főleg az lehet értékes, amit nem adtak ki digitális formában. Sajnos a zene világa nem hogy fejlődik, de visszafelé is fejlődünk, nem hogy a 44,1 kHz-es 16 bites sztereó CD szintjét nem ugortuk át, hogy elterjedjen a min. 96 kHz 24 bites audio DVD/BD vagy az SACD, hanem szépen visszafejlődött minden alacsony bitrátás lossless streammé, meg fos 64 kbps-os DAB rádióvá, a keverés is ocsmány lett. Szóval eljön még az az idő, amikor egy tisztességes kazettának, bakelitnek simán lesz értéke, hiába tűnik évek óta elavult analóg lomnak, ami csak a port fogja.

(#40839) BobaHWSW: Kösz a tippet. HSBC valóban van itt, ha nem tudja az RBS bank megoldani ezt a kérdést, váltok HSBC-re. Egyébként tényleg nem értem, mert szintén ma, egy amazonos 11 fontos fizetést meg elfogadott a bank, ez most jutott eszembe, meg két napja egy nagy összegű, 900 fontos vásárlást az eBay. Tehát hol működget, hol nem, mint a mesében, inkább már nem. Leginkább helyi cégek oldalai dobják vissza.

(#40842) qnadam válasza Jahno (#40840) üzenetére


qnadam
veterán

ha esetleg valami rendes rendszerben gondolkodsz, tudok adni kölcsön filmes eos vázat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40843) FőDudu válasza -NoVa- (#40833) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar a szigetuzem is problema? :)

Amugy pont ezt csinalja az a Femtocell amit nalunk a penzugyre raktak. Meter vastag falakkal megaldott epuletben jo lett a net es a gsm is. Pedig siman egy 100mbit internet kapcsolat kell a cuccnak es muxik. Remote provisioning, stb. Valami Alcatel cucc.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40844) FőDudu válasza Frawly (#40836) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyiss gyorsan egy revolut kartyat. Az megy mindenutt.

Valoszinuleg a kartyadat modositottak es a neten nem lehet vele fizetni.

Nalunk is ugy van, hogy adnak egy ingyenes kartyat netre. Azzal lehet fizetni, mobilos appon lehet authentikalni (popup jon vagy a qr kodot olvasod el). A masik kartya az csak appon keresztuli es POS trqnzakciokra jo. Meg persze bankomatbol kpt felvenni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40845) -NoVa- válasza Frawly (#40836) üzenetére


-NoVa-
őstag

Revolutod legyen mellé, olcsóbb is mint a paypal, meg működik is.

(#40846) zetor2000 válasza Frawly (#40836) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem lehet olyan, mint amit nálunk akarnak bevezetni, hogy várásláskor 2 faktoros autentikáció? Kevesebb legyen / lehessen a visszaélés...
Nem tudom, pontosan miről van/volt szó, de olyasmi, hogyha használnád a kártyád. akkor nem elég, hogy kitöltöd a megfelelő űrlapot, de még valahogy a bankod is bevonódik a tranzakcióba, és meg kell ott is erősítened mint ügyfél, hogy tényleg te vagy az, és nem csak kitalált / lopott adatokkal nyomul valaki.

eBay meg Paypal-t használ, általában, ott ez nem lehet akkora gond, max megadod a Paypal azonosításkor, hogy tényleg te vagy az, és jóváhagyod. Ilyen nekem már volt régebben is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40847) Gabibácsi válasza Jahno (#40838) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze hogy kell, főleg queen
meg mettált bírja az asszony jaja :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#40848) Gabibácsi válasza -NoVa- (#40845) üzenetére


Gabibácsi
tag

revolut +2
asszony is azt használja eu-ban, orosz rafi mellett

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#40849) Samott


Samott
addikt

1 millió kilométer, 2 motorcsere, 1 aksi hiba - tenyleg kozuti betateszt. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40850) WiZARD


WiZARD
addikt

Cybertruck vs Ram vs Raptor Aerodynamics

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.