Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40751) blueboi69 válasza vkp (#40748) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Őőőő te ki vagy? :)

(#40752) Jahno válasza vkp (#40748) üzenetére


Jahno
őstag

2010 lesz az, de jahh. És még mennyi hasonló van, persze ez is így kezdődött, hogy még nem tudják ki fogja fizetni, lehet ez lehet az de hamisítsak egy számlát és valami lesz.

(#40753) Gabibácsi válasza blueboi69 (#40751) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ilyen hárombetűs embernek nézem, az egy ilyen rosszarcúak gyülekezete volt :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#40754) FőDudu válasza BobaHWSW (#40750) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi, atadom neki az infokat.

FőDudu

(#40755) BobaHWSW válasza FőDudu (#40754) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hol lakik?

Mindenki azt mondja elet Wellingtonban olcsobb picit mint Sydneyben. Lehet igy jobban fog tudni kalkulalni.

De nemtudok sokat Sydneyrol csak amit masok mondanak.

(#40756) Jahno válasza BobaHWSW (#40755) üzenetére


Jahno
őstag

Ott most nem ajánlatos kimenni az utcára. Pár napja beszéltem a helyi erőkkel. Elég kemény.

(#40757) Jahno válasza blueboi69 (#40747) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, akkor majd utána iszom. De már kaptál. És Iguval idén még nem ittam. Felállítsam gyorsan a priorizálós sörrendet?

Faszom ebbe a rinyába, nem megyek sehova, most alkmentes sörrel el vagyok valami rögtönzött szépségbemutatón, utána Faterkiller koncert és amúgy lenne kedvezményem a bárban is.

(#40758) blueboi69 válasza Jahno (#40757) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kaptam, de megbeszéltük, hogy az nem jáú és kozmetikázni kell. A végén azt hiszik junior vagy :W

(#40759) Phülöp válasza BobaHWSW (#40750) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez nagyjából az az összeg, amennyit én sose fogok keresni. Sőt, a felét sem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#40760) blueboi69 válasza Phülöp (#40759) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A fele azért nem elérhetetlen itthon az IT-ban. De nyilván nem junior szinten. Ez netto bér ugye?

(#40761) Phülöp válasza blueboi69 (#40760) üzenetére


Phülöp
addikt

Bruttóban sem. De én nem IT-s vagyok.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#40762) Phülöp válasza Phülöp (#40759) üzenetére


Phülöp
addikt

Hazudtam, USD-vel számoltam véletlenül NZD helyett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#40763) blueboi69 válasza Phülöp (#40762) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is azzal számoltam :D
Viszont NZD-vel számolva, a fele simán hozható. A teljes összegért már felsővezetőnek kell lenni erősen vmi nagyobb cégnél.

(#40764) -NoVa- válasza blueboi69 (#40763) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell felsővezetéknek lenni, ezek lassan itt is elérhető fejlesztői bérek.

(#40765) Jahno válasza Gabibácsi (#40753) üzenetére


Jahno
őstag

Csak néha nem hivatalosan vagy álnéven beszédölgött, de nyilván ott is előfordult :-P

(#40766) Jahno válasza blueboi69 (#40758) üzenetére


Jahno
őstag

Kozmetikát be szoktuk szopolni :O

(#40767) BobaHWSW válasza blueboi69 (#40763) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Meg szerencse itt a junior felett van 7 szint es csak 1 le. :DDD

En a rangletra 4ik lepcsojen vagyok a 8bol.

Itteni fizut inkabb az dobja meg, hogy 50 oras az alap munkahet nem pedig a hude jo oraber. Egy juniornak mondjuk van 30-35nzd orabere ha mazlija van. 40/45 felett mar illik atnevezni midlevelnek. Oraber nzdben, nem kor. :D

(#40768) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na 18 kilometeres tura letudva. 1159 meter szintkulonbseg neha negykezlab maszassal mert annyira meredek.

(#40769) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Kocsiba meg belement kb 230 kilometer. Eddig tetszik.

(#40770) vkp válasza blueboi69 (#40751) üzenetére


vkp
aktív tag

Én még mindig az vagyok aki voltam :) Egy ideig vittem a hálózatos eszközök meg a windows topicot hwsw-n.

(#40771) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40772) FőDudu válasza -NoVa- (#40764) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ezt szamolgattam. Manapsag tok normalis fizuk vannak Europaban is - ennyiert nem erdemes kimenni (szerintem). Sef itt is siman megkeres ennyit. Kb 2500-3000 Euro nettorol van szo ha 100k brutto NZD a tema. Az meg lofasz. Annyi siman megvan utazas nelkul is.
Nem tudom az arak milyenek odakint - de gondolom a szigetseg miatt nem epp olyan alacsonyak mint erre.

IT meg altalaban jobban fizet egy sef melonal - es messze nem olyan maceras.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40773) FőDudu válasza BobaHWSW (#40768) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez kell neked! Jo levego, testmozgas, fizikai kimerultseg. Rogton nem kell a 'szihomokus'. ;)

FőDudu

(#40774) FőDudu válasza BobaHWSW (#40767) üzenetére


FőDudu
addikt

A 40/45 Nzd/h az nalunk az egyeni vallalkozo villanyszerelo orabere (20-25 Euro).
Ezt pont tudom, multkor beszelgettunk vele. (kb. fele megy el adora es jarulekokra).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40775) FőDudu


FőDudu
addikt

Nem is tudtam, hogy az OSMC a rPI-n Airplay komatibilis.
Megjelent a MAC-en mint output. Erdekes.

Pedig ra sincs dugva a TV-re, csak a tapjan log a sarokban (Wifi-re kapcsolodva).

FőDudu

(#40776) BobaHWSW válasza FőDudu (#40772) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csak fizuert soha sose volt erdemes menni szerintem. Engem sose a fizetes motivalt hanem a jo elet, tapasztalatok es a franko mindennapok.

Gondolom van indoka miert nem pl Budapesten vagy. Na, ezt bovitsd ki es megerted en miert nem Europaban vagyok. Mi a francnak eljek rosszabb helyen ha elhetek jobban is.

[ Szerkesztve ]

(#40777) BobaHWSW válasza FőDudu (#40774) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Itt lehet az a kulonbseg, hogy garantaltan kifizetnek heti 50*45 dollart egy belepo midlevel artistnak es extra orak pedig bonusz. A fele pedig itt marhara nem megy el adokra es jarulekokra. Jo lesz az otodenek inkabb egy olyan fizun. Meg en is csak 30%os adon vagyok pedig azert kicsit jobb az oraberem.

Szoval nemtudom pl egy villanyszerelo aki raadasul szabaduszo kitud szamlazni minden nap 10 orat.

[ Szerkesztve ]

(#40778) vkp válasza FőDudu (#40775) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem úgy volt, hogy alma kicsapta a külső eszközöket? Én kb. két éve szívtam vele, de nem tudtam kitenni egy szifon képét...

(#40779) FőDudu válasza vkp (#40778) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd delutan kiprobalom. Csak feltunt a laptopon az eszkozok kozott.

Most epp wifi smartsocket keresesben vagyok.
Van par Sonoff S26 itthon - kellene meg 5-6 darab a karacsonyi cuccokat kapcsolgatni.
De akkor mar teljesitmeny meroset vennek - meg akad olyan is amin akar USB port is wan.
(Blitzwolf SHP5/Gosund Sp112). Csak nem akarok lukra futni, mindet egy appbol akarom kezelni. Szoval Ewelink ami van - es lehet valami Google Home vagy Amazon Alexa verzios okoshangszoro is jon. Mar nagyon olcsok. Persze nem tudom Smart socketben van-e pl. dimmelheto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40780) vkp válasza FőDudu (#40779) üzenetére


vkp
aktív tag

Van okosotthonos topic, szerintem nézz be. Én már túlnőttem a felhős vackokon, saját HA van, mert nem akarom magam kiszolgáltatni a kínai fellegnek.

(#40781) ncc1701 válasza FőDudu (#40772) üzenetére


ncc1701
veterán

Arra én nem vennék mérget, h jobban fizet. Szerintem egy jó! séf megkeres simán 1M felett. Ügyfelek lepkefogóval vadásszák őket, volt olyan, aki azért nem nyitott, mert nem volt. Értelmes pincér is keres fél millát.

Aztán lehet én keresek keveset, nálunk az utóbbi 5-6 évben volt vagy 15% fizu emelés, és csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#40782) ncc1701 válasza ncc1701 (#40781) üzenetére


ncc1701
veterán

Soproni üfféllel is most beszéltem, ott meg bekaptak valami zsaroló vírust. Engem hívott, mert a rendszergazdája jelenleg gipszkartonozik (beszéltem vele), mert azzal jobban keres, mint az informatikával.

(#40783) Grillo válasza ncc1701 (#40781) üzenetére


Grillo
senior tag

Keszin most zárt be az egyik régi és jól menő burgeres, mert egyszerűen nem talált normális személyzetet.

(#40784) ncc1701 válasza Grillo (#40783) üzenetére


ncc1701
veterán

Soproni tulaj srácnak is mondtam, h a főnök nagy ribanc, pénzért bármit bevállal, de a hétvégi melóért olyan számlát kapna, h kiesne a szeme.

(#40785) Gabibácsi válasza Grillo (#40783) üzenetére


Gabibácsi
tag

Melyik zárt be?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#40786) npera válasza -NoVa- (#40737) üzenetére


npera
újonc

Állat. Reménykedtem, hogy valaki megpróbálja benzinnel eloltani a tüzet utána....

Vonatkozó Zoolander részlet....

(#40787) npera válasza BobaHWSW (#40768) üzenetére


npera
újonc

Szép!

(#40789) Grillo válasza Gabibácsi (#40785) üzenetére


Grillo
senior tag

A BurgerHouse

(#40790) eattila válasza FőDudu (#40775) üzenetére


eattila
csendes tag

Airplay lényege, hogy nem kell hozzá kábel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#40791) eattila


eattila
csendes tag

Mi elvittük ma a leányt moziba. Eddig még nem solt sosem. Jégvarázs 2. Le volt esve az álla az elején :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#40792) npera


npera
újonc

Nürburgringes sederintések. A nagy része németül úgy írható le, hogy dász iszt i hóze gegángen... Mondjuk ameddig néztem semmi súlyos nem volt, csak az egó sérült, esetleg a szplittert horzsolták le a magas rázókövön.

(#40793) ncc1701 válasza ncc1701 (#40782) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ráért a srác is, most kezdett el vele foglalkozni. Hiába, minden a matekon múlik, gipszkaronozás nem vár. :)

Én meg elbasztam a ma délelöttös gumicserés időpontom miatta, oszt mövő hét közepéig minden teli. Nem baj, ha hétfőn csúszós idő lesz, akkor nem megyek be.

[ Szerkesztve ]

(#40794) Samott válasza ncc1701 (#40793) üzenetére


Samott
addikt

Juteszembe gumis, volt egy lassu defektem, hetente elment 3 tized bar miatta:

Az a kis fem szilank okozta, megkuzdott a gumis vele mire megtalalta. Gondoltam hogy szivas lesz a gumisnal a sok teligumicsere miatt, de felreallitottak az udvarba es rogton nekialltak. Amig csinaltak harom allason folyamatosan jottek, csereltek a nyarit telire.

Siman megforgatta a kereket amikor be volt huzva a kezifek, szoval mehettem szervizbe is, feknyerget kellett cserelni mert a kezifek dugattyuja megszorult.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40795) FőDudu válasza eattila (#40790) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen. Csak az Apple annyira geci, hogy csak altala elfogadott hardverrel megy. Ketlem, hogy az OSMC es a rPI Apple Certified lenne :)

FőDudu

(#40796) FőDudu válasza BobaHWSW (#40777) üzenetére


FőDudu
addikt

Arrafele a levonasokban van nyugdijalap?
Szerinem az itteni saccra 22% nyugdij jellegu levonas megsporolasaval en is 30% vagy a, alatti levonasnal lennek.

Euban legalabb osszesitodnek, epp egy hete volt rola valami cikk. Hiaba nem eri el egy orszagban a nyugdij idoszakot valaki, siman osszesititk az egyes tagorszagokban eltoltott idot es az onnan jaro nyugdijakat. Errol pl. en sem tudtam, de tok jol elmagyaraztak.

FőDudu

(#40797) eattila válasza FőDudu (#40795) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet. Bar a macbookom es az iphone10-en csatlakozik a tvre siman. A wines fepem is csatlakozik a tvre. Ha teszek fel progit akkor a macbook atdobja a kepet a w10-es gepre is.
Es az sem certificated az tuti.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#40798) FőDudu válasza ncc1701 (#40781) üzenetére


FőDudu
addikt

Dolgozna a faszom 40-50 fokban.

Nalunk legkondicionalt a konyha, tan az egyetlen a kornyeken. Megis amikor gazon sutnek/foznek az csak meleget csinal. Ugy, hogy a kornyeken nincs is gaz. Szoval csak a sefeknek van, foleg indukcios amin foznek. Vagy mondjuk a meterszer meteres sutolapra felcsapott 25-30 burger ala is kell a power. Szoval nem egy fehergalleros melo.

Pastry meg 30KW-os kemencevel dolgozik, a friss/meleg peksutik sem a mikrobol jonnek.

Epp megkezdodott a karacsonyi vasar, ilyenkor jo a melegseg.

FőDudu

(#40799) FőDudu válasza eattila (#40797) üzenetére


FőDudu
addikt

Sony TV nalam is tudja mindkettot.
Hotelben levo LG retkek meg csak az androidosat. Almashoz valami kozponti cucc kellene ami 8-16-32 egyideju kapcsolodast tud egyszerre.

A szarabb verzioban ugyanennyi Apple TV van valahova lerakva, a komolyabb az egy rackes cucc. Szarabbon az OS frissites eleg remalom lehet. Beszeltem olyannal aki vegig nyomkodta egyenkent a taviranyitoval.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#40800) Jahno válasza ncc1701 (#40781) üzenetére


Jahno
őstag

"egy jó! séf megkeres simán 1M felett. " Vótmá. Akkor sem egyeztek annyira a számok. Kérdés hány jó van és merre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.