Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) Jahno válasza FőDudu (#25197) üzenetére


Jahno
őstag

Van itt is scom meg sccm meg csiribiri. Csak feléhez jogosultságunk nincs, meg a gépek nagy része kikapcsolva.

(#25202) Jahno válasza FőDudu (#25199) üzenetére


Jahno
őstag

Teszt gép az micsoda? Valahol már olvastam róla, hogy egy másik dimenzió elméleti síkján talán létezhet.

(#25203) Jahno válasza FőDudu (#25198) üzenetére


Jahno
őstag

Ha padlódoboz van, akkor minden van. Meg rider, az is fontos, hónapokkal előtte egyeztetve amiből sokszor pont a technikus marad ki, de valami nagyonhülye úgyis az utolsó 2 percben rendez át mindent. Bár lehet ez csak feltételezés és még soha nem fordult elő.

(#25204) FőDudu válasza Jahno (#25203) üzenetére


FőDudu
addikt

1 hettel ezelottig meg azt sem tudtak, hogy konferencia lesz :)

Mostanaban minden last minute. 3 napig telefonalgattak, hogy meg legyen oldva a portforward a video streamhez. Valami LiveU nevu cucc, ilyen 1U magas celcucc. 2 ethernet es 1 kulso GSM modem. Gondolom az a failover.

4*10 UDP port beforwardolva. Plusz 1935, 18255, 22.

Na mindegy, kipatcheltek nekik a 3 uplinket Amit kertek, erre jott a ledfal es ugye rogton nem ala kell az internet, hanem 50 meterre a kontrol szobaba. Szoval minden last minute, de legyen jo.

Kaptak late charge-ot a sok valtoztatas miatt. Fizetik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25205) FőDudu válasza Jahno (#25202) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyanolyan gep mint a tobbi (ugye milyen jo a homogen kornyezet), erre felmegy a patch szerdan, pentek reggelig hasznaljak, aztan ha minden fasza akkor megy a tobbire is.

Azaz elesben tesztelik, de nem is tudjak, hogy mas mint a mellette levo :)

Ha az alkalmazasok mennek, akkor mehet a tobbire is. Pdf, nyomtatas, office, Sap minden nap hasznalva van, ha nem panaszkodnak, akkor jo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25206) npera


npera
újonc

Nova, még egy dolog amire nincs szükségem, de a vágy felmerült rá.

(#25207) FőDudu válasza Jahno (#25202) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerverek eseten meg vannak hasonlo vagy ugyanolyan konfigu szerverek. Egyiket megpatchelik, a tobbit meg az alapjan.

Nyilvan nem egyszerre, meg ugye nem is lehet mindet akarmikor ujrainditgatni.

Mostani patchek sajnos ujraimditosak.

FőDudu

(#25208) -NoVa- válasza npera (#25206) üzenetére


-NoVa-
őstag

Végtelen lista tud lenni :)

(#25209) eattila válasza npera (#25206) üzenetére


eattila
csendes tag

En vagyodtam egy 24-es monitorka utan itthonra a 19-es helyett. Nem rendeltem egyet este? :D Fobb tulajdonsagai: Akcios, 24col, ips.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25210) npera válasza eattila (#25209) üzenetére


npera
újonc

Habzsi-dőzsi???

Én most megpróbálok lenyugodni. Asszony picit felhúzta magát, hogy mennyit költök a kerékpárokra. Kicsit kontráztam, hogy ezzel tartom magamat nagyjából formában, ami mondjuk hatott. De most szerintem akkor nem rögtön valósítom meg a 3x9-ről 2x9-re átállást a bejárós bringán, mert akkor megint jön a vernyogás. De júniusban alighanem be tudom csempészni a költségvetési tervbe.... :C

Apró lépésekkel haladunk.

(#25211) FőDudu válasza npera (#25210) üzenetére


FőDudu
addikt

tegnap sportsdirectben olyat lattam, hogy alig hittem el.
Orszaguti bringa 1 sebesseggel.

De a hatso kerek mindket oldalan volt lanckerek.
Gondolom az egyik szabadonfutos, a masik meg fix.
Igy alakul at fixi-ve :)

FőDudu

(#25212) eattila válasza npera (#25210) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyasmi.
Itt ilyesmi nem igazan van meg :) Szerintem o tobbet kolt lakberre meg kutyukre. Nameg munkaeszkoz :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25213) npera válasza eattila (#25212) üzenetére


npera
újonc

Zseniális stratégia!!!!

Legközelebb a gyerekre költött pénzt (óvoda, étkezés, ruházat, stb.) szembeállítom a bringás költségekkel. És szerintem nyerni fogok... (rövid távon).... :C :Y

(#25214) eattila válasza npera (#25213) üzenetére


eattila
csendes tag

Naugye :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25215) zetor2000 válasza eattila (#25209) üzenetére


zetor2000
senior tag

26-27", IPS, 4K és talán akciós... LG-t láttam, az pivotot is tudott, és nekem nagyon tetszett.
Most melóban van 2db 26os, ami 27"es vázban van, de a káva mellett még fél-fél centi van minden oldalon, ami nem kijelző, csak üveg. Ezek helyett gondoltam, hogy kéne nekem 2db ugyanekkora, csak 4K, mert mostanában mindenféle ArchiCad vackokat kapok, hogy csinálgassak vele valamit, de ott normálisan csak 1-2 alaprajzi helység fér ki a fHD képernyőre, a másik monitor meg kell egy táblázatkezelőnek a változásokat vezetni/kezelni, vagy 2 rajzot összehasonlítani. De a főnökeimnek még nem mondtam, de ahogy a rumot kisajtoltam belőle, lesz még közös talp is ezekhez... légrugós.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25216) Phülöp válasza npera (#25210) üzenetére


Phülöp
addikt

2x9 nagy májerség, könnyű ISIS-es FRM hajtómű, Gebhard alu tányérok, eggbeater, hátulra meg egy 12-25 ultegra sor
világbéke

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25217) zetor2000 válasza hobizoli (#25191) üzenetére


zetor2000
senior tag

Minden ilyen dolog csak antenna kérdése. Nálunk a garázsnál ~5cm az olvasási táv, tehát ez se "takkra" érintős, de én is láttam már távolabbit. A probléma nem is itt, hanem belépési pontoknál van, ahol ellenőrizni kell a ki/bejárást. Pl. intézményi bejáratok. Ha ott nagyon nagy az olvasási táv, mondjuk 1-2 méter is akár, akkor leolvassa a mögötted levőt is, pedig még a bejárat közelében sincs. Ez meg baj is lehet. Az ilyen félméteren belüli általában már jó. Ha meg valami extra gombot is kell nyomni (PIN-t, pl.) vagy van, ami megakasztja a forgalmat (forgókereszt, pl., vagy forgóajtó lépéskapcsolóval pl.), akkor meg teljesen jól kontrollálható is minden. De ez egy lakóház esetében nem szempont. Illetve, eléggé furcsa lenne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25218) FőDudu válasza zetor2000 (#25217) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem antenna kerdes.

A komolyabb tavolsagrol mukodo kartyakban meg akku is van es kb 5-6 mm vastagok (mert aktiv a kartya)
Ez mar akar 2 meterrol is mukodik.

Es ezt nem az ujjambol szoptam, hanem a vilag egyik legnagyobb kartyagyartoja (RFID Huanyuan) akik mindent (IS) tudnak masolni (igen, meg nem tudtam olyan kodolt lofaszt kuldeni nekik ami ne duplikaltak volna) is csak ilyen cuccokkal tudott volna vendegek zsebebol mukodo kartyakat gyartani a szallodaknak. Nagy biznisz lett volna, de nem volt ra normalis megoldas kb 5 eve. Lehet azota mar van.

Az meg mar nem poen ha a kartya tok vastag es sulyos, mert egyszerubb a WIFI vagy BT beacon es kesz.

Kuldtek is mintat....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25219) npera válasza Phülöp (#25216) üzenetére


npera
újonc

Erről semmit nem tudok, csak egy fostalicska Shimano CX hajtóművet terveztem előre, maradna a vacak Deore XT pedál és 12-28 hátsó sor, mivel csirke is vagyok még ráadásul.....

De a világbéke az jöhet :C

(#25220) qnadam válasza FőDudu (#25196) üzenetére


qnadam
veterán

sőt sok hdmi-utp megoldás dupla utp-t igényel :) egyébként nagyon jó és megbízható hd transmitterek vannak 5 és 60 gigán is, bár ez utóbbihoz rálátás is kell, cserébe azzal még nincs tele a levegő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25221) Jahno válasza FőDudu (#25205) üzenetére


Jahno
őstag

SAP nálunk is miinden nap használatban van, de meg sem tudom mondani, hogy hány kliens. Aztán ott vannak még a banki szirszarok, na azokat nem használják minden nap. Office és SQLnél is előfordult már több hét után, hogy pöcs a zűrös, akkor lehet kézzel reszelni, csak ennyi idő alatt extrán jóváhagyják mindenhol és azzal szórakoztatjuk magunkat, hogy leverem, átalakítom, júzer pár órát tud dolgozni mire az SCCM újra visszarakja és mivel régi a jóváhagyás így azonnal újra is indítja a gépet. Aztán megint leverjük, hogy egy darabig tudjon dolgozni.

(#25222) zetor2000 válasza FőDudu (#25218) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy aktív eszköz persze, hogy jobb hatótávot tud. Ez nem kihívás. De egy ilyen proxy cucc leolvasását is lehet 5-10 centitől messzebb is megoldani. NFC dolgokat is lehet akár méterekről is leolvasni, csak legyen elég érzékeny az antenna. Nem véletlen csinálnak olyan pénztárcákat a kínaiak, ami véd a rádióhullámok ellen.

Ha adót szerelsz a kártyába, akkuval, akkor jóhogy eladsz a világ végére is vele.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25223) Jahno válasza FőDudu (#25218) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt a 2 méterest is írtam HWSW-n, de hát ennyi erővel ott a Gobox meg a több is.

Meg azt is, hogy az én kártyám nem nagyon tudja másolni, mert van valamennyi trükkje. Nagy antennával egy ideig lehet érzékenységet növelni, aztán a fizika majd eldönti.

(#25224) Jahno válasza npera (#25213) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg átszámolom a cuccaim SEKbe. Úgy kisebb a szám :-D Most is láttam egy fasza fix 40mm-es obit kb. 40 dínárért,teljesen jó.

(#25225) npera válasza Jahno (#25224) üzenetére


npera
újonc

Én most nem vásárolok obit. Így is túl keveset fotózok, kellene többet nyomulni, hogy legyen értelme obit nézegetni.

(#25226) Jahno válasza FőDudu (#25204) üzenetére


Jahno
őstag

LiveU az marha jó cucc. Nem is láttam mostanában. 2013ban bétáztak a Panával is, aztán nem úgy adta ki odafent, meg idehaza lett volna egy kisebb-nagyobb közreműködésün. Előtte mondtam Héder Barnának is valami demónál, hogy nyugodtan megvehetik, jó cucc és itt helyben ki is lehet próbálni, nyúvasszuk meg rendesen. Nekem meg technikusi oldalról tetszett, hogy nem csak eszközök meg mazzagok, hanem hátizsákosra optimalizálva tokvonóval, többféle kivitel kicsiknek és nagyoknak, kis helyszíni stúdióhoz, fixre telepítve, ésatöbbi. Ennek természetesen meg is kérik az árát, az már nem zavart :-D

(#25227) FőDudu válasza Jahno (#25221) üzenetére


FőDudu
addikt

Sapnal egyet patchelunk, support leteszteli, masnap mehet a tobbi.

Ugyis van minden nap SQL es full VM mentes is.

FőDudu

(#25228) Jahno válasza FőDudu (#25227) üzenetére


Jahno
őstag

Jaaaa, én a kliens oldalt mondom, azok a szopósak.

(#25229) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Baleseti statisztikák. Meghalni és súlyosan megsérülni csakis Opelben érdemes, a VW és a Shzuki dobogós.
[link]

(#25230) qnadam válasza Jahno (#25226) üzenetére


qnadam
veterán

sony z150 tud ilyet beépítve, wifi van usb-lan bizbasszal vezetéken is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25231) BobaHWSW válasza eattila (#25209) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Na, mi lett az? En is borzasztoan szemezek valami olyasmivel. Vagy egy wacom cintiq.

En nem akarok monitort venni mert az lavinat inditana el. Kezdesnek kene egy rendes dedikalt asztal. Most a konyhaasztalt foglalom be neha.

Mostani workflow:
Laptop+wacom+konyhaasztal = 6/10
Surface+kanape/babzsak=9/10

Plusz a heten vettem egy kitamaszthato, asztalba akaszthato allithato dolesu rajztablat. Ketszer hasznaltam, eddig jo.

(#25232) BobaHWSW válasza npera (#25225) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Felreolvastam. Elsore ugy ertettem most vasarolsz es kezdtem orulni. Fotozz tobbet.

(#25233) Jahno válasza qnadam (#25230) üzenetére


Jahno
őstag

LiveU kicsit másrólis szól, de jahh, azóta sok kamerába vagy közepes videókeverőbe is belekerült.

(#25234) hobizoli válasza FőDudu (#25196) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es azt nem lehet, hogy a terem eleve szaloptikas lenne mar a vezetekes ethernet helyett?

abbol behuzol 6-8 szalat, aztan amire az nem eleg, az nem is letezik

es akkor az elviszi a halozatot, a videofalat, meg az akarmit IS

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#25235) Gabibácsi válasza Jahno (#25233) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezek a lengyelek tényleg imádják az ikarust. Meglátott egy piros trolit, oszt kb felsikított.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25236) Gabibácsi válasza -NoVa- (#25229) üzenetére


Gabibácsi
tag

Látod, ebben is a legjobb az opel :)
De vauxhallt meg nem láttam a statisztikában

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25237) zetor2000 válasza hobizoli (#25234) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az sem rossz megoldás,de adott esetben szívni lehet a réz-optika konverzióval. Az meg nem mindig szerencsés.
Mezei eszközök ritkán tartalmaznak optikai interfészt. Illetve vannak, csak nem annyira olcsók, mint a csak rezesek. Illetve egy szálon (szálpáron, sok esetben) elég nagy a sávszélességed, de akkor a végére meg kell egy switch. De ami mondjuk nem gigabites optikával bír, hanem mondjuk 10Gbittel, azt nem biztos, hogy meg akarják venni. Ha csak évi 1-2 ilyen rendezvény van, ahhoz elég drága lehet a terem átépítése. Hosszú távon tuti visszajön az ára, csak azért a megtérülés nem mindegy. Azt ha jól sejtem, nem a minőséggel volt a gond, hanem a mennyiséggel.
És akkor még ott van a megrendelő, aki nem akar vezetéket látni a földön. Na, az ilyenek elől elrejteni az optikát fal mellett veszélyes :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25238) zetor2000 válasza -NoVa- (#25229) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem ez eléggé lerajzolja, mennyi és milyen összetételű a hazai autópiac. Meg kicsit utal is a flottaautókra is.
Elég sok céges flottájában szerepelnek ezek a márkák. Valaohol volt erről kimutatás is, hogy melyek a legnépszerűbb flotta verdák, és ott is ilyenek voltak, hogy opel, suzuki, vw konszern autói (skoda, vw, esetleg audi), és utána a többiek. A fentiekből persze nem szabad/kell azt levonni, hogy a flottaautók azok, amik balesetet szenvednek/okoznak, csak pl. Kia / Hyundai nem annyira népszerű, mint a fentiek. És azt is látni, hogy általában azok baleseteznek, amiből sok van az országban. Pl. DeTomasso Pantera nincs is a listában. Meg '68as Camaro. Vagy Dacia 1310TLX. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25239) Gabibácsi válasza zetor2000 (#25238) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nova meg durván lebukott. Most láttam a hálózat csapdájában 2.0-t (bűnrossz) , és a terroristavezérnek 3 volvója volt, azzal furikáztak Isztambulban.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25240) FőDudu válasza zetor2000 (#25237) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott a 8db Cat6 kabel a padloban, akinek az nem eleg az magara vessen.
Raepitettek a ledfalat, elhasznaltak mindet a fal vezerlesere (nem tudom miert kell annyi fizikai ethernet kabel), aztan jott az eloado a keresevel. Innentol ez mar az O dolguk, tolunk csak a termet berlik :)

Ezeket optikara cserelni teljesen felesleges. Azon nincs POE a telefonnak, nincs olyan vegfelhasznaloi eszkoz amiben lenne optikai port. Se laptop, se mikrofon, se semmi...

Ha ilyen esemeny van, akkor oldja meg a szervezoje. Persze a kulcs itt is a lastminute, ha nem lett volna rohanas az egesz, akkor nyilvan lenne ra megoldas.

FőDudu

(#25241) Jahno válasza hobizoli (#25234) üzenetére


Jahno
őstag

Nem helyette kell, mert mert csak. Egyszerűen el kell dönteni, hogy akkor most van minden és szolgáltatunk, meg moderneskedünk optikával és HDMIvel meg mindenfélével, vagy adunk egy termet oszt többit oldja meg a paraszt, csak akkor idő legyen és pakoláshoz hely, meg ne sírjanak ha körbebástyázzuk Tomcattel. Úristen, azt is de régen babráltam. Bár elég tróger meló.

(#25242) FőDudu válasza Jahno (#25241) üzenetére


FőDudu
addikt

Te is tudod, hogy minden megoldhato, ha idoben kerik.
A rendezvenyt nem mi szerveztuk, nem is mi adjuk a technikat, innentol a termen kivul mashoz nem igazan van kozunk :)

Szopjon mas. Azaz oldja meg aki a technikat hozza.

Szerencsere.

FőDudu

(#25243) eattila válasza BobaHWSW (#25231) üzenetére


eattila
csendes tag

Valami acer. Nem nagy cucc. Csak kell a felulet.

Nekem van dedikalt asztalom. Amit asszony hamarosan le fog cserelni design mismatch okan. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25244) FőDudu válasza eattila (#25243) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk meg jonnek a szokasos dolgok - fem helyett legyen kobol a mosogatotalca, nagyobb konyhaszekreny (a meglevo kb 5 meter nem eleg), stb...

FőDudu

(#25245) FőDudu


FőDudu
addikt

Rament mar valamelyikotok a fizetos youtube szolgaltatasokra?
Erdemes lehet mondjuk Spotify helyett youtube-ra valtani?

FőDudu

(#25246) -NoVa- válasza FőDudu (#25245) üzenetére


-NoVa-
őstag

Google Play Musicom volt Spotify előtt, de iPhoneon egyre gyakrabban volt képtelen streamelni, hibaüzenet, macera. Droidon jobban szeretem a Spotify related rendszerét, az ajánlóit, stb.

(#25247) hobizoli válasza zetor2000 (#25237) üzenetére


hobizoli
nagyúr

feltetelezem, hogy a teremben a padlozatban vannak rejtett csatlakozasok

több drón kell ;P

(#25248) zetor2000 válasza hobizoli (#25247) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jól mondod, szokott lenni padlódoboz, csatlakozókkal.
De oda nem fér el egy médiakonverter, switch+8-10 kábel összetekerve. Ha be is fér, onnan ki kell hozni, de a megrendellő nem akar vezetéket látni... érted.
Nem az igazi. Kiegészítésnek olé, de azért nem mindig patent. És akkor nem beszéltünk a hangosítás vackairól, mert ez "csak IT", audio még nem is volt belekeverve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25249) qnadam válasza zetor2000 (#25248) üzenetére


qnadam
veterán

nem is az, hogy elfér-e, hanem milyen konvertereket teszel le? minden esetre felkészülsz vagyonokért? vagy önkényesen választasz pár szabványt, majd ott tartasz megint, hogy csomó minden nincs megoldva?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25250) zetor2000 válasza qnadam (#25249) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha a padlóban optika van, akkor az ~egyértelmű, hogy ... de akkor is ott lesznek még a rezes cuccok, vagy a többi optika, és a gubanc, meg csúnya, meg csak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.