Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) FőDudu válasza Jahno (#25334) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is kozpontositanak.
Nincs mar hozzaferes tuzfalhoz.

Na innentol majd kuldozgetjuk a logot meg nyitjuk a kurvasurgos ticketet ha valami nem mukodik.

Csinaltak valami Teampass nevu dolgot ahol emergency esetben lehet status es admin jelszot rekviralni ami egyszer hasznalatos. De ezutan nyilvan dafke, ha bevallaltak, csinaljak ok. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25352) Jahno válasza FőDudu (#25350) üzenetére


Jahno
őstag

Otthonra nem, de ezek nem is otthoni cuccok. Felhős dumát be lehet szopni, már költözünk oda, aztán legyen úgy. Egyelőre ez a 16 megabites vonal lesz szerintem még csöppet szűk, amivel kilátunk Azure felé.

(#25353) hobizoli


hobizoli
nagyúr

volgam az elobb egy telenor-s ugyfelszolgalti ponton
elottem levo sorszammal egy főőőőőddd sotetsegu 60 kozeli nonek 4x mondtak el 2perc alatt teljesen normalisan es erthetoen, hogy nem lehet mar a mai nappal a szamhordozasat megallitani, mert mar folyamatban van, legkesobb penteken lett volna erre lehetosege, ha meggonodlta magat
ugyhogy nincs mas megoldas mar, mint az, hogy ma atjon ejjel a szama, holnap meg visszasirija magat a telekom-hoz
meg felhivtak vmi kozpontot is neki, ott is ezt mondtak gondolom, amiutan mindenki huje volt persze ezert, csak eppen o nem
es ot atvertek, mert nem mondtak neki, hogy ez telenor-s csomag lesz es az neki nem jo, mert 20-s lesza szama
nem ertette, hogy attol meg lehet 30-s a szama, mert a telenor a szolgaltatoja

több drón kell ;P

(#25354) Sipi-


Sipi-
tag

Mikor ment ennyire fel az üzemanyag ára? Ma tankoltam meg a Yarist, 395 forint a normál 95-ös literje :Y
Gázolaj meg 413 és azt is nemsoká tankolni kell a Picasso-ba :(
(Utoljára április 1-én és 2-án tankoltam teli a két kocsit, de akkor vagy 40 forinttal olcsóbb volt literje.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25355) -NoVa- válasza FőDudu (#25351) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tűzfal az. Előző cég viszi még az IT infrastruktúrát, aztán ilyen komoly biztonsági rések vannak tiltva, mint a git:// protokoll.

(#25356) FőDudu válasza -NoVa- (#25355) üzenetére


FőDudu
addikt

Elso nap kitiltottak az osszes tavelerest. Se Bomgar, se netmeeting, se Webex, semmi.
Pedig azek mind rogzitik amit csinalnak rajtuk keresztul, ergo nem gaz a PCI-DSS szerint sem.
Support konyorgott, hogy adjak nekik VPN-t, mert dolgoznanak....

Na azt azert nem.
Foleg ha nem tudom beallitani a tuzfalon mihez fer hozza es mihez nem :)

AD integralt, de akkor is jobb atnezni mi a vegso felallas...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25357) FőDudu válasza Jahno (#25352) üzenetére


FőDudu
addikt

Attol fugg mi megy ottan.
Ha valami adatbazis amire par query/s a szukseges eleres, akkor eleg lehet.

En tudok olyan ceget aki megette a maszlagot es mindent kirakott cloud-ba.
Aztan 3 napig alltak, mert megmihalylott a mentes es megborult az adatbazis (Oracle).
Persze eselyuk sincs leverni a szolgaltaton a veszteseget.

FőDudu

(#25358) ncc1701 válasza Sipi- (#25354) üzenetére


ncc1701
veterán

Az kifejezetten olcsó. Nekem ömv-nél volt tegnap valami 403 a 95-ös.

Ja, siófok oda-vissza klímával, ketten, bicajok+holmik becuccolva, óra 110-re ragasztva 4.1liter. Baráti.

(#25359) ncc1701 válasza npera (#25329) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon durva. Nálunk elötte ment a nagy stratégiai megbeszélés, h mif@sz legyen, mennyire nyomjuk, de nekem lett igazam, fogjunk egy tempósan haladó csapatot, és húzódjunk be mögéjük. Az első 80km-en 27.2-es átlagunk volt, ilyen óvatos 30-32-es tempókat veretve. Csak sajna aztán széjjelszóródott a csapat, szembe szélbe meg nem volt kedvünk utolérni a picit gyorsabbakat.

(#25360) Gabibácsi válasza Jahno (#25346) üzenetére


Gabibácsi
tag

pc-hez jók a samuk, meg gondolom nintendohoz is
c64-re volt egy platformjáték, egyképernyős, mario volt a neve, de kb semmi köze volt az eredetihez, és szar is volt
szomszédod a giana-val nyomta és kész , vagy nem c64-en :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25361) Gabibácsi válasza Sipi- (#25354) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy hónapja is már 450-ért tankoltam a 100-ast

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25362) npera válasza Gabibácsi (#25361) üzenetére


npera
újonc

Ennyire durván érzékeny a gyújtásra a motor, hogy indokolt a 100 RON?

(#25363) Jahno válasza Sipi- (#25354) üzenetére


Jahno
őstag

Szeirntem legalább 1 hete ilyen víz folyik a csapból.

(#25364) Jahno válasza FőDudu (#25351) üzenetére


Jahno
őstag

Tűzfalhoz nekem sosem volt, nem is hiányzott. És általában ezt kell a legkevesebbet babrálni. Elmúlt 1 évben volt újraindítás és egy frissítés, akkor meg kellett néznem van-e net az irodában.

(#25365) -NoVa- válasza npera (#25362) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kapni sehol 98-ast.

(#25366) Jahno válasza FőDudu (#25356) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig egy csomó cégnél van VPN és teljesen jól tudják korlátozni ki mihez férjen hozzá. Tudja fene, hivatalosan csak a Volvo, LinkedIn és a Netflix van, amit refernciának említhetek. Bár saját weboldalunkon is kint van még 30+ cég esettanulmánya, de mindegy is :-D Ezekhez simán vannak belsős hozzáférések itteni gépekről VPNel, mikor ügyfél rendszerében kell turkálni, vagy SAP vagy valami RDP ablakos csoda megy feléjük. De jobb helyeken a külsős szolgáltató így kalapálja a mentést, szervert, tűzfalat, storagét, telközpontot, mert minek mindenhez kimenni? Aztán mikor az X hasonló cég odaadta a VPN klienst, kulcsot, hogy ezzel menjünk be és kérdeztem, hogy pfúúúúú, ezt csak így ismeretlen gépről megengeditek? Az volt a válasz, hogy persze. Papír és jóváhagyás van, ahhoz fér hozzá, amihez jogosult és kész.

(#25367) Gabibácsi válasza npera (#25362) üzenetére


Gabibácsi
tag

Érzékeny, igen, ajánlott a jó benzin, minden szerelő azt mondta. Nem a teljesítménypluszért (ami nincs is kb, meg a 250 LE mire nem elég), hanem ezért. A katalizátorom is hibakódokat nyom ha tötymörgősen vezettem, városba nem való ez a kocsi :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25368) npera válasza -NoVa- (#25365) üzenetére


npera
újonc

Csak azért kérdeztem, mert vannak motorok amik ténylegesen ki tudják használni a magasabb oktánszámot durvább előgyújtással és magasabb töltőnyomással. Aztán van amelyik a 91-es lónyállal is elég jól elketyeg, legfeljebb az előgyújtást nem teszi olyan agresszívra a vezérlés. Ez az amit általános közlekedésben nem igazán veszel észre.

De ha gyakran gyorsítasz agresszívan és kihasználod az overboost funkciót, akkor viszont érezhető a takeoff és a roll-on gyorsulásban a dolog. De akkor tényleg nagyon durván kell állni a hosszú pedálon pár másodpercig, nem csak ilyen kis langyos oda-odalépésről van szó.

(#25369) FőDudu válasza Jahno (#25366) üzenetére


FőDudu
addikt

VPN tilos a supportnak, mert nem jol szabalyozhato a mikor/ki/mihez/miert.
User letiltogatassal meg modositgatassal lehetne megoldani, de nem akarjuk.

Marad a Logmein/Bomgar - az legalabb rogziti ki mit mikor hogyan...
Tudnunk kell mihez fert hozza es mit modositott. Ez a legalapabb ,minden auditnal.

VPN-en nehez lenne megoldani rogzitest (videokent).
Meg eleve ki/be tudna jarkalni amikor csak tetszik (ha nem kotod idohoz a usert)(de ugye nem kotod, mert magadat miert szivatnad).

FőDudu

(#25370) FőDudu válasza npera (#25362) üzenetére


FőDudu
addikt

Alfanal is ajanljak.
Es igen, 95 eseten nekem is dobott mar lambda szonda hibat, holott semmi baja (rear lambda sensor slow) , csak totymorgosen (otosben negyvennel gurulgatva) valamiert nem szereti a 95-os nyalat. Neha. Ugy 1 evben 1x.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25371) Jahno válasza FőDudu (#25369) üzenetére


Jahno
őstag

Máshol jól szabályozhatónak tartják és éppen mondtam pár céget, ahol meg is tudják csinálni. Ahhoz fér hozzá, amihez megengedet, az még csak egy csatorna, hogy aztán az felett mit csinál itt megmondja az SAP és az Alcatel logja, ha nagyon kell az auditnak.

(#25372) FőDudu válasza Jahno (#25366) üzenetére


FőDudu
addikt

RDP valamiert meg certtel megtamogatva es titkositva sem eleg biztonsagos.
Ne kerdezd miert, nem ertek hozza.

Marad a tobbi.

FőDudu

(#25373) FőDudu válasza Jahno (#25371) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem eleg a log. Video kell. Eleg marhasag, de ez van.

FőDudu

(#25374) ncc1701 válasza FőDudu (#25372) üzenetére


ncc1701
veterán

Rdp sosem volt biztonságos amúgy.

(#25375) Jahno válasza FőDudu (#25373) üzenetére


Jahno
őstag

De most melyik feléről beszélünk, arról, hogy júzer belép és az SAP rendszeretekben barál, vagy az ASA konfigját babrálja? Ebből is látszik amit mindig emlegetek, valaki kitalál valami egetverő baromságot és ahány auditor, annyiféle meglátás.

(#25376) Jahno válasza ncc1701 (#25374) üzenetére


Jahno
őstag

Zárt hálón itt elég sokan használják, meg kifelé is vannak nyitva gépek a nagyvilágban. Majd az ISE megoldja, vagy a mittomén. Csomó ügyviteli vacak jön-megy ezen a legparásabb cégeknél is.

(#25377) ezittketto válasza zetor2000 (#25317) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mármint Cédrus ugyi?

Én is mindig összekeverem amúgy.. :D

(#25378) FőDudu válasza Jahno (#25375) üzenetére


FőDudu
addikt

Minden 'support' munkajat videoval kell dokumentalni ami penzugyi vagy vendeg adatokkal dolgozik.
Ennyi.

SAP az penzugyi, a tobbi meg vendeg.
Tuzfal meg minden egyutt.

User hozzafereseit dokumentalja az alkalmazas - de annal nagyobb szintu (gyakorlatilag adatbazis hozzaferes) hozzaferes csak videos rogzitessel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25379) Sipi-


Sipi-
tag

Basszus, Kálvin téren jég. Asszony meg ott van a kocsival. Remélem nem cseszte össze a fényezést. Esővel esett, talán nem lett baja...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25380) Jahno válasza Sipi- (#25379) üzenetére


Jahno
őstag

Pont így ebédidőben kapott el, most egy darabig nem megyek vissza a gyárba.

(#25381) Jahno válasza FőDudu (#25378) üzenetére


Jahno
őstag

X helyen ehhez van egy admin és egy applikációs szerver, mindenkinek a profilján ott a környezete, VPN majd RDPvel bemegy rá és az helyben dokumentál.

(#25382) Sipi- válasza FőDudu (#25373) üzenetére


Sipi-
tag

Rakj SCB-t közé :)

szerk: persze csak annál megoldás, ahol kép szaladgál a hálón, pl. rdp. Weboldalnál persze nem lesz videó.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25383) Phülöp válasza Jahno (#25380) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt északon 25 fok, ragyogó napsütés, és komolyabb ventilátort csak rendelésre hoznak, elfogyott a készlet. Már 4 (négy)! napja 20 fok fölötti a nappali hőmérséklet. Mi lesz itt augusztusban...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25384) Sipi- válasza Jahno (#25380) üzenetére


Sipi-
tag

Népligetnél meg süt a nap :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25385) Jahno válasza Sipi- (#25384) üzenetére


Jahno
őstag

Már itt is. Ácsorogtam vagy fél órát a tér sarkán és néztem a napsütéses semmit, ha már az ebédidő elmaradt és kisfőnök sem bagózik, aztán nincs kivel kijárni fotoszintetizálni.

(#25386) Jahno


Jahno
őstag

Kezdődnek a naptárba beírt és ellenőrizendő látszatintézkedések:

"Asztal, eszközök megmutatása a belépőnek"

Mire gondolt a költő? Asztal! Júzer. Júzer! Ez itt Az Asztal....

(#25387) ncc1701 válasza Jahno (#25386) üzenetére


ncc1701
veterán

Toll, telefon. Ha van képzelő erőd, akkor beláthatod, h meg kell tanítanod írni, illetve a telefon használatára is. És utána jönnek a bonyásabb dolgok.

(#25388) Jahno válasza ncc1701 (#25387) üzenetére


Jahno
őstag

30 percünk van rá, A Terv szerint. Előzőleg a belső ügyviteli rendszerek mutogatásai is hozzánk tartoztak, meg a könyvtárszerkezet és a mi miért van, hol kell szabadságot kérni, betegséget lejelenteni ésatöbbi. Ezt szerencsére már vissza bírtuk tolni a főnökeikre és a HRre.

Meg aztán mit mutassak be, ha ezer különböző dolog van és nem is tudom min fog dolgozni? Van akit felveszünk, kirakjuk céghez és kész is, semmi helyi cucca vagy elérése nincs, ott nem egészen értem minek a 2 napos oktatás a mindenféléről... Ismerkedni meg a Borkuckóban is lehet.

Jó lesz, frissen kinevezett igazgatónak is holnap jön valami embere (most írta meg, még éppen idejében), aztán voltam olyan kemény aki szembesítette azzal, hogy nulla darab használható gépünk van és jó lenne ha formanyomtaványt is töltene, valamint részletezné mi kell az emberének, ha már keretek és szabályok vannak :-D

(#25389) qnadam válasza FőDudu (#25350) üzenetére


qnadam
veterán

na egy olyan pont jó lenne itthonra, de az ebayen már drága :DDD marad a xiaomi. vagy lesz mikrotik. vagy ubi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25390) FőDudu válasza qnadam (#25389) üzenetére


FőDudu
addikt

20 dolcsi nem sok.
https://www.ebay.com/p/Cisco-Meraki-Mr18-Cloud-Managed-Access-Point-Mr18-hw/7031094092?iid=293020859510

FőDudu

(#25391) Jahno


Jahno
őstag

Szombaton vettem egy igazi kínai piacos csavarozógépet. Lidlis akciót pont nem fogtam ki, ez meg occsó volt. Most nézem, hogy elég erős és alapban 2 darab 18 voltos lítium akku van hozzá. Fogása jó, pár évet tuti el fog menni, valami lesz.

Ilyen: https://www.strausaustria.hu/kraft-nagy-teherbirasu-akkus-furo-kofferrel-1080

(#25392) Jahno válasza FőDudu (#25390) üzenetére


Jahno
őstag

+ 20-40 dollár a szállítás (ha vállalja) +vámáfa.. Szóval kb. 20ezer felett lesz, attól függ kivel küldik. Annyiért meg akár egy új Ubikutya is itthonról a közértből. Így lesz az occsó 20 dolláros cuccból 20ezres :-D

(#25393) ncc1701 válasza Jahno (#25391) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért 18650-es akku cserére számíts. Elég ócskát szoktak beletenni.

(#25394) Jahno válasza ncc1701 (#25393) üzenetére


Jahno
őstag

Majd kiderül. 2 akkuval hobbi célra ez a világból ki bír menni, főleg ha évekig nem használom.

(#25395) Jahno


Jahno
őstag

Ja, terem ide, vagy megrendelő oda, így kell kábelezni:

(#25396) FőDudu válasza -szabi- (#25303) üzenetére


FőDudu
addikt

6
6
6
9

FőDudu

(#25397) ncc1701 válasza Jahno (#25395) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, aki ezt csinálta, az nagyon sok ügyfelünknél dolgozott. :)

(#25398) Jahno válasza ncc1701 (#25397) üzenetére


Jahno
őstag

Ez most én voltam, csak így elegánsan.

(#25399) npera


npera
újonc

Elkészült a fürdőszoba majdnem. Az ajtót nem lehet becsukni, de egyébként jó lett. A víz lefolyik most a lefolyóba, nem egy tócsában áll előtte. Mikor hazajöttem, akkor 2 órát takarítottam, mivel úgy koszosan berakták a cuccokat, ahogy voltak. Ugyanis kábé 3 hónapot kint állt a kertben a tusfej, a csapok, a mosdó és pár szerelvény. Minden csupa por volt és összekenve ujjlenyomatokkal, ahogy kell. 2 óra intenzív pucolás után viszont elkezdett kinézni a dolog.

A gyerekek le lettek tusolva, most nézem majd, hogy mi szivárog hol. A padlófűtést még 3 hétig nem lehet használni, mert megrepedhet a kő miatta.

Igazából nem kellene csodálkoznom, egy takarítás kábé párezer SEK lenne. A kábé 220k SEK-es díjba nem fér bele...

:C

(#25400) npera válasza Jahno (#25395) üzenetére


npera
újonc

Teljesen jó, felmosás esetén a kábel sosem kerülhet nedvesség közelébe. Erős 6-os egy 7-es skálán :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.