Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25301) eattila válasza zetor2000 (#25297) üzenetére


eattila
csendes tag

Grillonak akartad nem? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25302) zetor2000 válasza eattila (#25301) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, de. :) bocs.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25303) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Rég nem néztem be hozzátok, felszippantott PH fóruma.
Kíváncsi lennék nektek hogy megy, mert én csak egy tantárgyból tudnák.

Le tudnál érettségizni biológiából?
Le tudnál érettségizni földrajzból?
Le tudnál érettségizni töriből?
Le tudnál érettségizni matekból?

Egyébként közeledik az egy éves évforduló, hogy bezárták az előző játszóterünket. :(((

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#25304) hobizoli válasza Grillo (#25285) üzenetére


hobizoli
nagyúr

HDMI/DP csatlakozasut vegyel csak
esetleg ezek mellett lehet DVI-s is, de ne ezek helyett

a DVI 20 eves csati, a HDMI 15, a DP 10

a DSUB abszolut felejto (analog)

mondjuk en olyan ki monitort nem vennek mar, csak 27" es az felettit :DDD

több drón kell ;P

(#25305) Grillo válasza -szabi- (#25303) üzenetére


Grillo
senior tag

Bosz és föci 7, töri 9. Matekot sztem meg sem próbálom, vagy legalábbis jobban rá kéne készülnöm. :DDD

(#25306) -NoVa- válasza hobizoli (#25304) üzenetére


-NoVa-
őstag

DSUB 1080p 60hz-ig rendes kábellel nem gond, azért fejlődött az áramköri implementáció a 20 évvel ezelőtti monitorokhoz képest.
DVI lehet, hogy régi, de amit tud specifikáció szerint, azt tudja jól.
DisplayPort az már kommunikációs protokollokat valósít meg, aztán amikor egy Dell notebookot egy Dell dokkolóval egy Dell monitorra kötve nem kapsz képet, csak egy Unknown Displayport Topology üzenetet, átértékeled az újdonság erejét.
A HDMI meg csak akkor macerás, ha a hangot is fogadja, de te épp máshogy is akarod.

(#25307) ncc1701


ncc1701
veterán

Szombaton megvolt a balcsi kör. Ugye 209km, 10 órá belül beértünk, 24-es átlaggal. Sajna az északi oldalra érve elég komoly szembe szél fogadott, de az első 80km átlaga 27.2 volt.

(#25308) hobizoli válasza -NoVa- (#25306) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azert vennek csak HDMI DP-t mert kovetkezo notin is valoszuinu hogy lesz ezek kozul vmelyik, a DSUB/HDMI meg ki fog kopniaztan ha olyan a monitor ami DVI-s akkor cumicecil tud lenni

desktop gepeknel a DVI sincs mar a normalisabb dVGA-kon egy ideje, csak HDMI meg DP

szoval en olyan monitor vennek, ami HDMI es DP alapbol es az mellett esetleg tud meg DVI-t is
de olyant nem, hogy DSUB DVI es az mellett HDMI is akad, mert ezek a elobbi csatik mar kb a kukaba valok hiaba is lehet megoldani a 1080p60Hz-t arrol is
ennyi erovel van alaplap meg ma is RS232-vel meg PS2 portttal, de azert kevesen hasznalnak ma mar olyan egeret, ami arrol muxik, dontoen USB van ott is mar

az a leirt szituacio meg a kotla Dell baja, normalis desktop gepet kell hasznalni es akkor muxik :P
ha egy ceg egy 10+ eves dolgot nem tud implementalni, akkor huzza le a rolot a gyaszba

en ezt vennem ezen van minden IS: klikk

több drón kell ;P

(#25309) zetor2000 válasza -szabi- (#25303) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rákészülés nélkül, google meg ilyeneket mellőzve:
Biológia 5/10 jó
Földrajz: 8/10 jó
Történelem: 7/10 jó
Matek necces...: 4/10 jó. De itt már a múltkor is megbeszéltem a tanárral, hogy megveszem az összes használt szarját, csak engedjen át. :) át is engedett.

Matekból, ha lett volna még idő, meg számológépet is használhattam volna gyorsba itt-ott, akkor meg lehetett volna talán a 6 jó is, az meg már 2es :)

Teszem hozzá, hogy biológiából és földrajzból nekem nem is kellett érettségizni. Földrajzot eleve nem tanultam a középsuliban, biológiát meg csak 2 évig. Helyette volt minden más.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25310) npera


npera
újonc

Ma bringáztam egyet, igen jó volt. Egy kis bibi történt csak: láncot és lánckereket cseréltem. A rendszer alapvetőn Campagnolo, de SRAM láncot vettem rá. Egy dologban különbözik az SRAM és a Veloce lánc: a hosszban. Amikor felraktam, akkor nem igazán reagáltam rá, mert annyira elvarázsolt, hogy milyen szépen csillog az új kazetta. De amikor mentem kábé 6 km-t, akkor feltűnt, hogy máshogy működik a dolog. Megálltam és megvizsgáltam a helyzetet.

:Y

A kis lánckeréken elöl csak a legnagyobb keréken lehetett a lánc hátul, másképpen a visszatérő ágon a lánc a láncfeszítőn alsó felületén csúszott. Ááááááá, mekkora ánusz vagyok. De tényleg. A szerencse az, hogy kábé egyáltalán nem mentem ott, de most legalább tudtam.

Az első használható fokozat az egyes után az volt, hogy elöl nagy lánckerék és akkor már akármelyik kereket választhattam hátul, mert nem volt gond. Tehát ha meredek hegy volt, akkor le kellett váltani hátul a legnagyobb kerékre, aztán közvetlenül elsőbe ugrasztani. És gyorsításkor nem volt szabad elváltani hátul, hanem egyből nagy kerék elöl. Utána persze hamar váltani legalább kettőt hátul, hogy ne Z-alakban fusson a lánc.

Jó meccs volt, végig sikerült vigyázni rá. Egy meredek emelkedőn szoptam csak be, nem akart leugrani a lánc elöl a kis kerékre, így szépen elfogyott a teljesítmény ahogy esett a fordulatszám, aztán megálltam. Amint felemeltem és úgy tekertem akkor persze egyből leugrott a kis rohadék...

Strava szerint lett egy PR egy szakaszon. 55 km-t futottam 2 óra 7 perc alatt.

Holnap este megtöröm a láncot és kiveszek egy szemet. Vagy kettőt. Akkor jó hossza lesz. Vettem egy kis flakon WD40-et, aztán azt viszem magamra a 170 km-es túrára. Előtte WD40-el lekezelem a láncot, aztán meglátjuk.

(#25311) npera válasza ncc1701 (#25307) üzenetére


npera
újonc

Ez derék!

(#25312) Jahno válasza eattila (#25300) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanúgy egy darab kábel. Nem mindegy mi a vége?

(#25313) Grillo válasza hobizoli (#25308) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez bőven sok a célra. Van egy HP Elitebook 850 G3, x éves, az lesz rálógatva. Nem kell Full HDnál nagyobb felbontás, meg semmi csillivilli, ne villogjon legyen 24 col körüli. D-Sub, DisplayPort van.

(#25314) hobizoli válasza Grillo (#25313) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PCX-n nezve 50k alatt nincs nagyon erre megoldas 24"-n

több drón kell ;P

(#25315) -NoVa- válasza hobizoli (#25308) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak halkan jegyzem meg, hogy a normálisabb notebookomon nincs se HDMI, se DP. Van rajta egy jack és 4 USB-C, aztán ennyi. A dokkolón van ami kell, a gépbe 1 kábel megy. Azon tölt meg ad képet.

(#25316) hobizoli válasza -NoVa- (#25315) üzenetére


hobizoli
nagyúr

TypeC-n ezek is elerhetoek igazabol, ha kellene

több drón kell ;P

(#25317) zetor2000 válasza hobizoli (#25314) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért nem lehetetlen.
Mysoft is, meg az Oázis is tart listában ilyet. Meg pár másik is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25318) zetor2000 válasza Grillo (#25313) üzenetére


zetor2000
senior tag

Arra figyelj, hogy legyen kábel a monitor mellé. Ha sima D-Sub is van a monitoron, akkor azt csomagolnak mellé, nem a hdmi/display port kábelt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25319) npera


npera
újonc

3 "szemet" (egy keskeny és egy széles együtt) kellett kiszedjek az SRAM 1051-es láncból. Most jó. Állványon végig tudtam váltani az összes sebességet.

(#25320) eattila válasza Jahno (#25312) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem teljesen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25321) ncc1701 válasza npera (#25319) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ilyen. :) Sram láncban az a legjobb, h kapásból jár hozzá jó kis láncbontó szem is.

(#25322) zetor2000 válasza ncc1701 (#25321) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a Balaton körüli móka elég durva átlag, szerintem.
Én régen, amikor cangára ültem, fél nap alatt mentem ennyit, nem óránként. Havernak volt mindenfélét mérő Cateye csoda akármi a biciklijén, és amikor eléggé megtekertük, az volt ~30as tempó. Itt mellettünk van egy bazi lejtő, van van 2 km hosszú, azon lefelé lehet tekerni ~40-50 es tempóval. De a Balaton kör nem csak lejtmenet, van ott emelkedő bőven. Úgyhogy ez elég komoly teljesítmény! Gratulálok!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25323) ncc1701 válasza zetor2000 (#25322) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi. :) A magyar nagymenők 4:45 körül tekerik. Két éve találkoztunk egy fazonnal, annak a 16 éves fia tekerte 5:15 körül, és csak azért nem versenyezhetett, mert nem töltötte be a 18-at.
Szóval, ez az idő a puding kategória alja kb. :) De lehet úgy is nézni, h ilyen 100+ kg kategóriában senki nem előzött meg minket.

(#25324) zetor2000 válasza ncc1701 (#25323) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem szerintem ez lenne 2 hét, és a felénél feladnám, mert meguntam, vagy "van ott egy söröző"... :) A másik, hogy hosszú emelkedőn inkább tolnám, mert az jobb. :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25325) -szabi- válasza zetor2000 (#25309) üzenetére


-szabi-
őstag

(#25309) zetor2000

Sajnos én rontom az átlagot.
Biosz (5) annyira még nem is zavar, földrajz (5) pláne a matek (5) az igen.
Töri az rendben.
Egyébként mikor nekem kellett ezekből érettségizni (előző évezred, "szörnyű leírni") ahhoz képest valami pocsék módon vannak megfogalmazva a kérdések.
Mindkettőtöknek köszi. ;)

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

[ Szerkesztve ]

(#25326) zetor2000 válasza -szabi- (#25325) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem se ma volt az érettségi. :)
De van, amit elég nehéz elfelejteni, vagy ha használod, akkor még fejlődik is az a tudás, vagy elmélyül.
Pár dolog meg kiesik, mert összeadás-kivonás, némi szorzás-osztáson kívül nem használok nagyon mást matekból, se nem rendezgetem a csavarjaimat halmazokba, pláne nem úgy, hogy van esetleg anya és alátét is hozzá, és akkor metszetet vagy részhalmazt csinálok, hogy anyacsavar alátéttel, meg csavar alátéttel, meg anya alátéttel, mert ennek nem sok köze van a valósághoz. :)

A fele kérdés a tárgyakból olyan volt, hogy megértettem. A másik felét meg 5x át kellett olvasni, és akkor se nagyon értettem... Nameg a történelem kérdései olyan hosszúak voltak, hogy kilógtak az oldalból, azt úgy macerásabb volt megválaszolni.

Szerintem ment volna ennyire a kémia, irodalom és a nyelvtan is. Ami még macerás lett volna nekem, az pl. a fizika, bár ott is átcsúsztam kettessel. :)Meg pár szakmai tárgy se menne már teljes mértékben, de van, ami meg is szűnt azóta -szerencsére.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25327) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én meg sem próbálom, amit nem használ az ember, elfelejti.
Töriből mondjuk még jó lennék, meg földrajzból is, matekot nem tudom, kémia-biosz bukás lenne azonnal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25328) Gabibácsi válasza zetor2000 (#25322) üzenetére


Gabibácsi
tag

mi szombaton 13 km-et sétáltunk, Margitsziget ilyesmi, nem sok, de nem is kevés

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25329) npera válasza ncc1701 (#25323) üzenetére


npera
újonc

Egy kolléga (sebességváltós részleg főnöke) a Vätternrunda nevű futamot (300 km kábé) lenyomta 6 óra 47 perc alatt két éve. Az kábé 45 km/h-s átlag.

Jó, nem szólóban nyomja, mint én. Hanem egy bojban, de akkor is nagyon durva idő.

(#25330) eattila


eattila
csendes tag

Kéne kis help. Van egy pi-nk, ami leolvas (java appal ami php-t hív meg) kódokat. Viszont 11 percenként valahogy belassul, és nagy a lag. Elvileg hálózat van rajta, mert belogol hozzánk 5 percenként. Van ötletetek mi lehet?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25331) Samott válasza -szabi- (#25303) üzenetére


Samott
addikt

Ön kapna választójogot? – Kvíz!

(mondjuk hogy melyik takolmanymodositas mit takart azt meg a naracscedulasok se tudjak szerintem)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25332) Bujdy81 válasza npera (#25329) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az kemény. A boj sokat érhet ott!

Egy egész jó országútis logja a Milánó -> San Remoról:

[link]

Ez pedig Flander Marci logja a tavalyi Nagyatádról:

[link]

Tavaly előtt fél órával jobbat ment, de akkor nem volt még wattmérője.

Ami érdekes, hogy a Milánó -> San Remon 1800 volt a szint, Nagyatádon pedig 800. Naesen 226 Wattot tekert átlagban, Marci 236 Wattot. Naesen átlaga 42,3 a sokkal szintesebb pályán, Marcinak 36,4.

Naesen bojozott, Marci nem. Durván sokat számít a bojozás ezen szinten már...

(#25333) npera válasza Bujdy81 (#25332) üzenetére


npera
újonc

Ez még az én szintemen is sokat ér. Nagyon ritkán van türelmem valaki mögött menni, de ismerem a hatást. Ha van türelmed kábé 5 centire mögé menni valakinek, akkor inkább fékezni kell, mint hajtani. Akkor olyan szívóhatás van, mint állat.

Legjobb, amikor félig hátulról fúj a szél és szépen ki lehet hajtani a gépet magasabb fokozatban. A kerék és a küllők zúgnak, a hangulat eufórikus és zen nyugalom van :C

(#25334) Jahno válasza eattila (#25330) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, oszt milyen eszközön lóg és mi van mögötte? Portra valami monitor kiforward, vagy wireshark nem megy? Pont 11 percenként? Ugye cronból sem fut véletlenül valami állatság? Így kicsit nehéz lesz megfejteni.

(#25335) Jahno válasza -szabi- (#25303) üzenetére


Jahno
őstag

Tudnék, szóval a nyelvtan már zűrös :-D

Majd megnyomom a linket, de ha ezek egy órás tesztek, akkor feladom, ha nem, akkor meg simán csak megbukok.

(#25336) -NoVa- válasza Bujdy81 (#25332) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden szinten. Saját bojozós tapasztalat kevés van, gyakorlatilag egy 20km-es sprintet toltunk le Visegrád-Esztergom között MTB-vel rendesen lánctalpazva, de ott nagyon csúnyán néztek ránk az országútus csapatok, amikor jelentős sebességkülönbséggel előztünk. Persze nagyjából sík terep, 47-es átlag.

(#25337) Jahno


Jahno
őstag

Áááá, hétfőőőő.... 6 helyről írogatnak odafentről, hogy azonali jelentés és megoldás kell apénteki peccsről... Közben júzer nyitja az ajtót, hogy nem faxol, nem nyomtat, ÁNYK kell. Pénteki újaknak még nincs hozzáférése egy csomó cucchoz (mert ahhoz idő kell, de itt nyüszögnek, mert mert), erre jön a levél, hogy ma érkezik G Jakab új kolléga, aki oda ül, ahol A ember ül, akit át kellene rakni B helyére, akit a C mellé kellene tenni, de ott van egy D ember, HR ütemterv szerint 15 órára legyen kész minden, pont...

És akkor kérdezzem meg, hogy hátafaszomnemkéne és ez így ebben a formában tökre nem működik, vagy ki dönti el mi a fontosabb?

(#25338) Jahno válasza Jahno (#25337) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor "Azure move" míting. Mert ez 5 perces lesz :-D

13 órakor meg jönnek az újak. Istenmegbasszaaztbazmeg.

(#25339) Jahno válasza Jahno (#25338) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor hozták az újakat bemutatni.

(#25340) eattila válasza Jahno (#25334) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyit tudok, mert ennyit mondott a kolléga. A cron futogat szép. Java konzolról olvas kódot.

Amire jutottam, hogy a konzolt defaultból lekapcsolja 10 percenként, és amiatt tart sokáig az utána való kódértékelés. Erre már elvileg közben megvan a megoldás, csak még teszteljük.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25341) Jahno válasza Jahno (#25337) üzenetére


Jahno
őstag

És térjünk át gyorsan Merakira, azonnal tudni kell az árát és megrendelni, nem érünk rá pöcsölni, találjuk ki MOST.

(#25342) -NoVa- válasza Jahno (#25341) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem pont a könnyed Azure áttérés előtti 10 percben meglesz ez is, hibátlanul, transzparens átállással.

(#25343) -szabi- válasza Samott (#25331) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt kaptam: "Sajnáljuk, önt nem illeti meg a választójog!"
Viszont a kérdések egy része..
Eladná a szavazatát egy felesért?
Tudhatnák, hogy a sört jobban szeretem. :)
Minisztert tippelnem kellett, azt választottam akiről még nem hallottam. :D
Az alaptörvényes kérdés meg pont a családos nincs benne, azt zártam ki először erre paff..

üdv
Hozzászólások: 5.965; Csatlakozott: 2001. febr. 23; becenév: szabi;

(#25344) Jahno válasza -NoVa- (#25342) üzenetére


Jahno
őstag

Meg sem tudom számolni hány darab "azonnal most" határidős dolgot kaptam a nyakamba. Mivel ebből úgyis lebaszás lesz (vagy 10 perc múlva nem fontos és megoldja önmagát) szerintem kimegyek a konyhába egy kávé mellett átgondolni. Szerintem ez a legjobb, amit tehetek.

(#25345) Gabibácsi válasza Jahno (#25339) üzenetére


Gabibácsi
tag

a múltkori új csaj az elég jó anyag volt, de a jövőhéten viszek egy oroszt, nem szükséges új csajokat hoznod, köszi :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25346) Jahno válasza Gabibácsi (#25345) üzenetére


Jahno
őstag

Samukat még hagytam, megnézzük mással és RCAn is. Jobb ötletem nincs. Hétvégén szomszég magyarázta, hogy mennyit nyomta annó aC64en a Super Mariot, de nem akartam megfejteni, hogy az nem C64 lehetett, vagy a Giana Sisters, vagy ki tudja. Bólogattam, hogy jaja, ismerek én mindent is.

(#25347) Jahno válasza -NoVa- (#25342) üzenetére


Jahno
őstag

XY holnaptól visszajön a céghez, hagyjuk meg a cuccait. Ahamm, ha lenne bármi, bárhol :-D Szeptember első hete van, vagy mi?

(#25348) -NoVa- válasza Jahno (#25347) üzenetére


-NoVa-
őstag

Undelete

(#25349) Jahno válasza -NoVa- (#25348) üzenetére


Jahno
őstag

Most kérdezzek vissza, hogy akkor mi lesz a beharangozott nagyon fontos HR folyamattal, meg formanyomtatvány, ticket, aláírás, satöbbi? Megint van egy 80 pontból álló lista, abból egyelőre 3 darab érvényes, hogy az IT időben előad, betanít, bemutat. Függőség nem számít, hogy ha legalább a céget tudnánk meg a főnökét, akkor tán előbbre lennénk.

(#25350) FőDudu válasza Jahno (#25341) üzenetére


FőDudu
addikt

3 ev mulva meg ujra megveszitek, mert a licensz lejar es viszlat.
Sok szerencset.

(en ezert sem vennek Merakit).

Valamelyik nagyfeju nalatok beszopta a cloud-os dumat :)

ps: nekem van otthon Meraki, amikor ingyen dobaltak, akkor kaptam egyet.
Aztan 3 ev mulva kezdtek a vedd meg, jo lesz...

Ment ra Openwrt, viszlat.
Miert vennek egy 4 eves cuccre 3 ev licenszet cirka 500 Euroert? Otthonra? Noooormalis?
Nem ettem meszet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.