Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25701) Grillo válasza Samott (#25697) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez igen fasza :)
Mi meg kint voltunk céges régészet napján a várban, holnap gyereknapos kör is lesz még ingyen, de én már nem megyek. Annyian voltak, mint az oroszok, angol-magyar csoportokat vittem vagy 6ot, még pár kollégával, szerintem voltak legalább 500an 10-18ig.

[link]

(#25702) ncc1701 válasza npera (#25700) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi múlt héten mátrai arcokkal tekertünk, azok ugye a mátrában edzenek. Nem is igen jöttek zavarba ezeken az enyhe lankákon. :) De érdekes mód, mi értünk be a haverral ketten legelőször a csapatból.

(#25703) Jahno válasza npera (#25700) üzenetére


Jahno
őstag

Széllel mostanában a melónál is küzdünk. Kb. nehéz átmenni a zebrán, meg szétfújja a szemem.

(#25704) Jahno


Jahno
őstag

Szomszédot behülyítettem absztrakt izés fotózásra a kertben. Teljesen jól el voltunk. Persze a technikát a végtelenségig kellene tökéletesíteni, mert nem volt elég magasan és kicsit rezgett is az állványzat. Néha előnyére, amikor nem csak íves ábrák lettek. Aztán hátrányára, mikor berezonált az állvány és mindent vitt. Lehet be kellene menni vele az Arénába, ott rendes sötét van, plafon is magas, elég stabil is. Majd meglátjuk, de jövő héten folytatni szeretné:

Ja, képet nem tudok berakni, de akkor mindjárt.

(#25705) Phülöp válasza Jahno (#25704) üzenetére


Phülöp
addikt

egész jók a képek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25706) FőDudu


FőDudu
addikt

Nicsak!
Ez meg dront buzeralni is jo lehet....

FőDudu

(#25707) qnadam válasza Jahno (#25630) üzenetére


qnadam
veterán

van nálam egy kétgigás cf, de nem az enyém. lehet hogy elcserélem a négyesre :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25708) qnadam


qnadam
veterán

s boldog Gabibácsit!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25709) zetor2000 válasza FőDudu (#25706) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tesómnak rendeltem valami hasonlót.
Asszem szereti. Ő ilyen bubus, hogy minden sz*rt megpróbál megjavítani, általában sikerrel. Nem megy minden, de pár itthoni dolgot rendbe tett már.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25710) FőDudu


FőDudu
addikt

S(z)avazast lenyomtuk.

FőDudu

(#25711) Gabibácsi válasza qnadam (#25708) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Elfogadok ajándékba cf kártyát 😜

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25712) Samott válasza FőDudu (#25710) üzenetére


Samott
addikt

Ti mar oda szavaztok vagy meg ide?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25713) FőDudu válasza Samott (#25712) üzenetére


FőDudu
addikt

Termeszetesen lakohely szerint. Azaz IDE :)

FőDudu

(#25714) FőDudu


FőDudu
addikt

HBO fele Csernobil film eleg durva.

IMDB 9.5

Durva korkep, valodi felvetelek, eszmeletlen, hogy mennyire nem voltal kepben....

FőDudu

(#25715) npera válasza ncc1701 (#25702) üzenetére


npera
újonc

Megvan a kontraszt a lábamon. Most akkor nagyon alaposan ugyanoda fogom majd igazítani a nadrágot, hogy nehogy elmosódott legyen az átmenet.

Voltam a kiscsajjal úszóiskolában, a többi szülő arcán ott volt a R.E.S.P.E.C.T. (vagy legalábbis én annak olvastam a hüledezést :C )

(#25716) npera


npera
újonc

Ez egy svéd történet, már-már svédcsavar...

Ljungkilében a választási körzetként szolgáló iskolától 175 méterre találtak egy táskát (csomagot). A választási körzetben dolgozó alkalmazott bevitte az iskolába a táskát, mert hátha valakié és akkor majd ott felveheti. Aztán egy idő után kapcsoltak, hogy lehet pokolgép. Kihívták a rendőrséget, azok kihívták a nemzeti tűzszerés alakulatot, akik egy pokolgépeket hatástalanító robottal elvitték a csomagot, aztán kontrolláltan megsemmisítették. Vagyis szétlőtték shotgunnal.

És kiderült, hogy nem votl benne robbanószer, csak valakinek a táskája.... :Y :C

Mondjuk, ha tényleg fel akarták voltan robbantani őket, akkor tutira ott döglik meg mindenki.

(#25717) Grillo


Grillo
senior tag

Figy, ha a szavazáskor borítok nem adnak, akkor az érvényes-e? Ott volt a néni asztalán, pecsétet előttem nyomta, de borítékot nem adott, kérdésre azt mondta, hogy nem kell.
Engem nem nagyon zavar, csak kicsit érdekel.

(#25718) Samott válasza Grillo (#25717) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell boritek. A szavazolapot szamoljak nem a boritekot. De adnia kellett volna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25719) npera válasza Grillo (#25717) üzenetére


npera
újonc

Nekem ez fura. Így hogyan lehet titkos a szavazat? Itt olyan boríték van, aminek van egy pici köríves kivágása, ahol látszik, hogy van benne 1 db szavazólap. Így a ládába bedobás előtt látják, hogy nincsen zavar az erőben. És a boríték miatt azt is biztosítják, hogy senki sem tudja megállapítani, hogy kire szavaztál.

Én arra tippelek, hogy érvényes így is, mert a számoláskor majd bele tudják számolni. De a leadáskor a néni meg tudta állapítani, hogy komcsi vagy náci vagy-e... :C :Y

(#25720) ncc1701 válasza npera (#25715) üzenetére


ncc1701
veterán

Csini! :)

Én hosszabb távra egy kb 10 centit térd alá érő cica nacit szoktam felvenni. Ugyanis mindkét térdem fáslizom, és az pluszban fogja.

(#25721) Grillo válasza npera (#25719) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, azért háromba hajtottam, úgyhogy max valami marvelles tudással mondhatná meg, hogy akkor rajzoltam-e faszt rá, vagy sem.

(#25722) npera


npera
újonc

(#25723) Jahno válasza qnadam (#25707) üzenetére


Jahno
őstag

Az nekem jó lesz, gömbibá megkapja a másik 4eset és bódottá. Bár végül egész jól belefértem 200 megába, de csak azért mert semmi nem akar futni ezen a vackon. Mondanám, hogy a következő okoskodó Linuxosnak a kezébe nyomom, de még ennyit sem ér, hogy szóba álljak a hívőkkel.

(#25724) Jahno


Jahno
őstag

Ja, egyk macskánk saját elhatározásból átköltözött a szembe szomszédhoz.

(#25725) Grillo válasza Jahno (#25724) üzenetére


Grillo
senior tag

A miénk ott él már évek óta. Nasiért visszajár, meg néha fetreng a kertben, ha kint vagyunk.

(#25726) eattila


eattila
csendes tag

Én ma szomszéd faluban voltam délelőtt a lánnyal gyereknapozni. Mert itt tegnap volt. Aztán makarónit főztünk, tollasozni tanítottam lent az udvaron aztán meg kimentünk lombkorona sétányra. Szóval elég sokat mentem ma vele :D
És már alszik :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25727) Phülöp válasza Jahno (#25723) üzenetére


Phülöp
addikt

Már megint elgondolkodtam fél percre, hogy Linux kell itthonra.

5 évvel ezelőtt vettem egy használt laptopot, ma kitaláltam, hogy újrahúzom a Win7-et. Meg is volt hamar pendrive-ról, plusz driverek bekeszítve, minden f.sza.
Tenném fel a jelszókezelő programokat, azt mondja, hohó, nekem kell .net framework. Jól van, kapol. Letöltöttem, telepíteném, azt mondja, hohó, nekem kell SP1. Jól van, kapol. Microsoft oldaláról letöltöttem a DVD ISO-t (helló XXI. század), telepíteném, azt mondja, hohó, neked 64 bites oprendszered van, nem 32 bites, amihez van az SP1.

És akkor lecsuktam a laptopot, kiültem az erkélyre elmélkedni, hogy jól van-e ez a világ úgy, ahogy.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25728) qnadam válasza Grillo (#25717) üzenetére


qnadam
veterán

felénk régóta opcionális, ha kérsz akkor adnak, de nem kötelező. nekik plusz szopás kibontani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25729) eattila válasza qnadam (#25728) üzenetére


eattila
csendes tag

En kaptam. Le is ragasztottam. De asszony benne van egy szavazokorben, holnap megkerdezhetem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25730) zetor2000 válasza Phülöp (#25727) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a telepítős dolog felém olyan, hogy a szervízcsomaggal egybeépített Windows akármit szeretem telepíteni, mert akkor nincs ez. Minden mást viszont szeretek külön-külön driverrel feltenni, azaz az ilyen driverpackkal egybegyúrt vackokat, meg a driverinstaller akármiket nem szeretem. Néha szopolok is fél napokat, mert nincs meg a megfelelő driver. De az ilyenek már akkor nem ellenfelek.
DotNet általában lejön frissítésként (ha nem, akkor nekem nem is kellett épp), a SP1 meg alap, hogy kell, mert sok okosság abban lapul.

Linuxot nem próbáltam, csak messziről láttam olyat aki értett hozzá, nos, ő egy rakás dolgot töltött le a netről, én meg néztem, hogy mit is csinál. De azt hiszem, hogy ez a dolog nem nekem való. Debian-t egyszer telepítettem, annak kellett, aki ezt a dolgot csinálta. Nos, a telepítés gyerekjáték. De a többi... Valami asterisket is fel kellett tennem, de azt nem tudom, sikerült e, volt a honlapjukon valami instrukció, azokat kiadtam, de passz... És akkor nem beszéltem a mindennapi alkalmazásaimról, amiket nyúzni vagyok kénytelen. Windows alatt valahogy felhasználóbarátabb az élet -vagy csak nekem tűnik annak?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25731) Gabibácsi válasza Phülöp (#25727) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tizenéve váltottam linuxra, nem bántam meg. Persze hardvert úgy kell venni alá, főleg videokártyát. De én nem játszottam pc-n már.
Aztán jött az osx, az is tetszett, néhány hülyeség kivételével.
Aztán már nem használok itthon, csak ipadot... egyszerű lettem :-D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25732) Gabibácsi válasza npera (#25722) üzenetére


Gabibácsi
tag

Most szállt fel Moszkvából a gép

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25733) Gabibácsi válasza Grillo (#25721) üzenetére


Gabibácsi
tag

Voltunk ma a katonadombon, azért voltak árak. De a rendőrös cuccok jók voltak, gyerek meghúzhatta a ravaszát egy igazi pisztolynak, meg ilyenek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25734) Gabibácsi válasza zetor2000 (#25730) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha megy a linux, akkor sokkal egyszerűbb tud lenni mint egy win. Apt-get debian alatt azért fasza, ubuntu meg mint is jó, anyukám is ubuntuzik évek óta.
Ha valami nem megy, akkor viszont vért hugyozhatsz kb hogy megoldd :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25735) Sipi- válasza Grillo (#25721) üzenetére


Sipi-
tag

És rajzoltál rá? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25736) Grillo válasza Sipi- (#25735) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, ennyiért nem mentem volna el. Bár volt idő...

(#25737) Grillo válasza Gabibácsi (#25733) üzenetére


Grillo
senior tag

Mivel tegnap egész nap kint voltunk, így ma pihi volt, gyerekek sem akartak menni. Sógornőék lementek, de nekem annyira nem hiányzik a tömeg.

(#25738) zetor2000 válasza Gabibácsi (#25734) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt sejtettem.
Windowshoz elég jól értek. Ez a Debianos okosság viszont olyan volt, hogy csak na... Egy ISDN kártya, meg egy HP valami régi szerver, Asterisknek... Egyiket sem ismertem, de valamit csináltam, a csóka szerint ~félnapi melót sikerült megoldjak neki, mert már nem kellett ezekkel vacakolni, csak frissíteni, meg konfigolni. :) De hogy mihez nyúltam, nem tudom, meg azt sem, hogy miket frissített és hogyan.

Amiket manapság nyomkodok szerintem nem nagyon van más oprendszerre, talán OSX ami még nyerő lehet, de ott meg a gépet nem adják olcsón. Ilyen mindennapi Office mellett Coreldraw, Auto/ArchiCad (ezek vannak OSX alá is), Photoshop (ez is akad), SoundForge (bár ezt évek óta nem használtam), néha Sony Vegas (ezt se használtam jóideje, csak saját szórakozásra), meg pár olyan cucc, ami webes felület ről intéz klf rendszereket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25739) Gabibácsi válasza Grillo (#25737) üzenetére


Gabibácsi
tag

Gyereknek kellett valami, mert nagyon sírt amikor a szüleim elmentek.
De ő nagyon élvezte, az a lényeg.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25740) Jahno válasza Phülöp (#25727) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet csak érten kellene hozzá, felrakni rendesen a 64bitest, frissíteni és aztán a jelszókezelőt. Linux alatt annél sokkal komplexebb szopásokba lehet belefutni és nem véletlenül mondtam már itt is fél éve a mantrát, mikor azt beszélték, hogy félóra alatt fel lehet szórni... Fel a fenét fel.

Ennél legalább a 64bites teljesen jó, nem az a mellékszál ami XPnél volt, hogy mindent külön ki kellett volna adni alá, de végül senki nem fejlesztett semmit.

Linux alatt a libc meg csomag, meg a satöbbi még durvább, egyik függ a másiktól, aztán régen is csak mondták, hogy az etc és a home megmarad, akkor minden meg van. Jahhh, csak nem indul el, sokszor a config file szerkezete is más lesz, meg aztán melyik Linux? Egyikben van egy parancs, megszokod, másikban nincs, néha hasonlít a DOSra aztán teljesen nem, vagy direkt kibaszásból variálják a var/sbin/izé, meg dev/ eléréseket.

Aztán jön a júzer oldal, egy kararóka programot meg Sega emulátort bármilyen sarki tanárnéni fel tud rakni 5 perc alatt, de legyen fél nap, mert katt, katt, next, kész. Ehhez a Linuxos környezetet eddig egy nagyszájú sem tudta produkálni, de itt is olvastad Raynes megmondását. Szarul csinálom (ez okés,de ezt írja a leírás), hülye vagyok hozzá (ez is okés), erre nekem nincs is szükségem, mert pár embernek kell és réteg cucc. De baze, 200+ alkalmazás van rá, ezer+1 fórum és csoport szól róla, letölthető csomagok ezrei. Akkor miért nem megy, meg mi az, hogy egyik egyik Linuxon megy, másikon más másféleképpen, ésatöbbi. Már magam sem értem, de mindig jönnek, hogy az "bármin elmegy", kicsi erőforrásigénye van, végletekig elmennek, aztán a bármi már ott tart, hogy legyen minimum 16 gigás SSD a gépben és ez meg amaz...

Mármint aki hajlandó volt rá időt fordítani, mert legtöbben az anyázásig jutnak de a problémát nem érzik magukénak. Még relatív sok pénzért sem.

(#25741) Jahno válasza Gabibácsi (#25733) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem ravasz, hanem elsütőbillentyű :-D

(#25742) Phülöp válasza Jahno (#25740) üzenetére


Phülöp
addikt

Sokat dumálsz, ahelyett, hogy linkelnél egy 64bites SP1-et.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25743) Jahno válasza Phülöp (#25742) üzenetére


Jahno
őstag

Itt van MStől, de ha valami miatt nem fontos a 7, akkor csinálj 10-est:

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows7

Letölti, megcsinálja penre a telepítőt és kész.

(#25744) Phülöp válasza Jahno (#25743) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.
Azt a részét nem értem, hogy miért nem jött le frissitésként.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25745) Jahno válasza Phülöp (#25744) üzenetére


Jahno
őstag

Csinált már baromságot, hogy az időközbeni kis frissítéseket sorban felrakta, majd lecserélte egy nagyra, ennek meg van a logikája, de a nagy SP-t is le lehet szedni és akkor előbbre vagy. Win7est innen egy ideje nem töltöttem, nagy baj nem lehet, Win10ből már az SPvel és frissítésekkel bővített vezió van kint. És azt sem értem mikor csoportban mesélik az ISO konvertálást meg jajj miképpen tegyük bootolóssá a pent. Elindítod az utilját, annyit kérdez mi a pen betűjele és kész, megcsinál rá mindent.

(#25746) zetor2000 válasza Phülöp (#25744) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sima Win7 általában sorban telepíti a javítgatásokat. Aztán észbekap, és leszedi a SP1-et. Közben meg malmozik néha félnapot, mert úgy gondolja. Régebben volt valami "rumor", hogy azért lassul le, hogy válts 10esre. Aztán lehet, hogy emiatt, lehet, hogy másmiatt.
SP1t adott frissítésétől viszont van ilyen lehetőség, hogy cumulative update, azaz összegző frissítések, amik havonta jelennek meg, és tartalmazzák az addig megjelent frissítéseket. Azt nem tudom, hogy visszamenőleg is, vagy csak az adott havit, de ezek valahogy gyorsabbak, meg mennek offline, ha előtte letöltötted ezeket.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25747) zetor2000 válasza Phülöp (#25744) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha esetleg úgy van, egy nagy hazai fájlmegosztón általában ezek IS elérhetőek. ilyen nCore-nak meg bitHUmennek csúfolják, Ez utóbbira nem, de az előbbire akad meghívóm, ha kéne. Meg nem tudom, odakinn Lappföldön mennyire rúgják rád a zsandárok az ajtót, mert a németeknél hallottam csúnya pénzbüntetésekről. Nem túl szerencsés letöltés. De egy Win7/64 szerintem akárhol is elérhető.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25748) Phülöp válasza zetor2000 (#25746) üzenetére


Phülöp
addikt

És tényleg, folyamatosan jönnek a frissítések, minden restart után. Nem ám egy kupacban, ahogy logikus lenne.
Torrentet itt annyira nem értékelik, le kéne rakni otthon egy routert egy nagyobb pendrive-val, csak anyósékat nem akarom ezzel (is) terhelni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25749) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#25750) Jahno válasza Phülöp (#25748) üzenetére


Jahno
őstag

Egy kupacban nem bírnak ki és ennek is meg van a maga megfejtése. El van ott a sarokban 2 napig aztán kész, addig sokat enni nem kér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.