Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25901) WiZARD válasza ncc1701 (#25899) üzenetére


WiZARD
addikt

Milyen 8 millás különbözet?
7.5m körül el lehet hozni egy Renault Zoe-t (A Leaf 9-10m körül van felszereltség függően, gondolom egy új Swift se 1m)
(talán több extra van az elektromosokban, ha más nem az "automata váltóval", ami ha nem is kell, de azért azzal korrekt az összehasonlítás)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25902) ncc1701 válasza WiZARD (#25901) üzenetére


ncc1701
veterán

Az még mindíg 7.5M vs 3.1M. Nem lett jelentősen jobb a szitu.

(#25903) Jahno válasza WiZARD (#25898) üzenetére


Jahno
őstag

MOLnál lehet ezért jobb az egységáras töltés, olyankor tán 5-20%ért nem fog befizetni és helyet foglalni naponta.

(#25904) Jahno válasza ncc1701 (#25902) üzenetére


Jahno
őstag

Nézd egy használt Leafhez. Bár akkor is teljesen más.

(#25905) FőDudu válasza WiZARD (#25901) üzenetére


FőDudu
addikt

6 M kulonbseggel is 12000 liter benzin (500 Forintos literenkenti arral kalkulalva).
6 literes fogyasztassal az 200e KM. (Leslienek 300e)

Nyilvan annyi ido alatt van nemi karbantartasi koltseg, de te meg (egyre inkabb mindenutt) fizetsz a toltesert, szoval kb ugyanott lesz a szamla vegosszege. Szerintem.

Labnyom ide vagy oda, ez meg mindig a benzines fele billen.
Nincs limitalt hatotav, nincs masokra varakozas a toltonel: az en elvem az, hogy szopjon mas :)

Majd ha annyi ido alatt feltolt amennyi egy tankolas, akkor megeri elgondolkodni.
Addig tul maceras es tul limitalt. Nekem.

FőDudu

(#25906) ncc1701 válasza Jahno (#25904) üzenetére


ncc1701
veterán

Új autót miért néznék használthoz?

(#25907) ncc1701 válasza FőDudu (#25905) üzenetére


ncc1701
veterán

A tankolási idő az újabb autóknál nem is annyira vészes. Ok, ismerek embert, aki 2 pisivel levezet londonig, de az nem én vagyok. Azért ma egy jobb vellany autó elmegy ésszel pályázva is 300km-t, oszt 3 óránként én benzinessel is megállok fél órára, mert minden bajom van. Fél óra alatt pedig villám töltővel nagyon sok elektron belemegy a vellany kocsiba is.
De ilyen 2-300ekm-es megtérüléseket számolva még évi 15ekm futás mellett is eléggé előre kell nézni, h eljöjjön a pillanat, mikor megéri. Ezeket számolgatom én is, de mindig arra jutok, h 25-30%-al többet már nem adnék vellanyosért.

Ja, meg nem kell naívnak lenni, állam bácsi nem fog lemondani a zsíros jövedéki adóról, amint szemmel látható mennyiségű vellany autó lesz, egyrészt valahogy meg fogják oldani, h ne tudd otthon tölteni okosba, másrészt támogatni sem fogják. Azaz nem lesz ingyen parkolás, reg adó annak is lesz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#25908) ncc1701


ncc1701
veterán

Bakker. Dumaszínház, Bödőcs, novemberre volt jegy.

(#25909) Jahno válasza FőDudu (#25905) üzenetére


Jahno
őstag

Szervízköltség is érdekes ám (:-

(#25910) ncc1701 válasza Jahno (#25909) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, vellany autónál az kb fékolaj csere, meg albaktörlő lapát csere. :)

(#25911) Jahno válasza ncc1701 (#25910) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán ha körbenézel, akkor néha kicsit több. És emlegettem a garis feltételeket is.

(#25912) eattila válasza ncc1701 (#25908) üzenetére


eattila
csendes tag

És elhagytad?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25913) WiZARD


WiZARD
addikt

+cégautó adó, súlyadó

Meg ne Leaf-et hasonlítsunk Swifthez. Se méretben, se felszereltségben, se motorerőben (se hatótávban :DDD ) nem egy kategória. Ha pedig elkezdünk egy hasonlóan felszerelt, motorizált Qashqai-t hasonlítatni egy Leaf-hez, vagy egy E-Golf-ot egy benzineshez, akkor már közel nem 6m különbségről beszélünk, hanem inkább 2-3 millióról...

De én nem mondom hogy megéri. Egyrészt nem fogja megérni semmi új autó, de még ha ragaszkodunk is újhoz, excelben sehogy se lehet bebizonyítani hogy megérné egy fapad Swifthez képest bármi drágább, bármi extra.

Én úgy számoltam, hogy a használt Golfom helyett van egy új, garis Leaf. kb havi +35ezer forintból. Ha egy hasonló kategóriájú/felszereltségű új benzinesre akartam volna cserélni, az ennyiből nem lett volna meg, mert ott a havi 60-70k benzint, 11k cégautó adót, parkolási díjakat nem úsztam volna meg. (és ha otthoni fizetős töltéssel számolok, az is csak havi 15ezret ront)

Más lenne a képlet, ha 0-ról kellene új autó.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25914) ncc1701 válasza eattila (#25912) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, novemberre tudtunk foglalni! :)

(#25915) Samott válasza ncc1701 (#25907) üzenetére


Samott
addikt

Amcsiknal mar megoldottak a kiesett jovedeki adot: amcsi trabantos srac elmondja - kapnak matricat, ami penzbe kerul. Csak mert nem fizetnek uzemanyag adot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25916) ncc1701 válasza WiZARD (#25913) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért hasonlítom ahhoz, mert nekem a városi parkolás miatt kifejezetten pici autó kell. Sajna így is sokszor napi 30 perc séta az, h 10 centivel hosszabb a yarisnál.

(#25917) WiZARD válasza Jahno (#25911) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem nagyon több, cserébe jó vastagon fog a ceruza a pollenszűrő csere + átnézéshez. (akár 30-40ezer ft)
Viszont komplett szervizcsomaggal fixen lehet előre tudni az árakat, és úgy már kicsit kedvezőbb.

Itt egyből látni hogy mondjuk 5 évre számolva (5 karbantartás) Leaf-re 115ezer, benzines/dízel egyébre meg 250-300ezer.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25918) Samott válasza ncc1701 (#25908) üzenetére


Samott
addikt

Ja, lassan kene neki egy allando hely. En a Madach kamarat ajanlanam... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25919) -NoVa- válasza ncc1701 (#25916) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fiat 500 30 centivel rövidebb, és 7-tel keskenyebb, bármikor gondolkodás nélkül azt választanám a Swifttel szemben hasonló parkolási szemszögből. A Swift fogyasztása kicsit jobb, de az egy bálna :)

(#25920) WiZARD válasza -NoVa- (#25919) üzenetére


WiZARD
addikt

és a Twizy? :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25921) Jahno válasza WiZARD (#25917) üzenetére


Jahno
őstag

És abenzines/dízel egyébnél is úgy van, hogy amit az alap csomagon felül ajánlanak, az hirtelen kötelező lesz, ahol szintén vastag a ceruza. Bár páran kezdenek rájönni, hogy nem érdemes túl drágán adni a júzernek. Viszont egyre jobban meg kellene fizetni a szerelőket is, akik nincsenek, azt meg csak bevételből lehet :-D

(#25922) -NoVa- válasza WiZARD (#25920) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha rászerelsz egy splitklímát, akkor az már több, mint 30 centit ki fog lógni hátra, a beltéri egység meg elfoglalja a hátsó ülést élére állítva. Akkor meg már ott a Smart ForTwo abban a hosszban eleve légkondival :D

Viszont ha családdal megyünk, akkor 2 smart az 5.4 méter, annyi parkolóhely nincs is a megyében.

(#25923) Jahno


Jahno
őstag

Visszaszoktam a villamosra, kb. bruttó 1 óra alatt bent vagyok a melóban. Cuccot hordani mondjuk nyűgösebb, de ez van.

(#25924) eattila válasza ncc1701 (#25914) üzenetére


eattila
csendes tag

Én Benk Dénes - Kiss Ádám -on voltam itt Karcagon nemrég. Élőben azért kicsit más. Valahogy tv-ben azért jobb. Nincs taps/röhögés kényszer.....
Meg nem rögök a tarkódba senki.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25925) Phülöp


Phülöp
addikt

#drágaságaink

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25926) qnadam


qnadam
veterán

na ki volt az, aki megváltoztatta a másik városban lakó gépén a root jelszót, és most nem tudja, hogy mi az?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25927) Phülöp válasza eattila (#25924) üzenetére


Phülöp
addikt

Kiss Ádám könyvébe belekezdtem, majdnem annyira fosch, mint Bödőcsé.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25928) Jahno válasza Phülöp (#25927) üzenetére


Jahno
őstag

Az egy igénytelen fasz. Csak bazmegelni tud, nem menő.

(#25929) eattila válasza Phülöp (#25927) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem olvastam még egyiket sem. Kiss Ádámét nem is terveztem. A Bödőcsöt igen. Majd elkérem kollégától.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25930) ncc1701 válasza -NoVa- (#25919) üzenetére


ncc1701
veterán

Bocs, elfeledtem egy fontos szempontot: férjen bele két bicó kiszedett kerekekkel + 1 heti cumónk kettőnkre + ugye két ember. Smart ezért IS esik ki.

[ Szerkesztve ]

(#25931) FőDudu válasza ncc1701 (#25930) üzenetére


FőDudu
addikt

Teton bicoval meg nem lehet rendesen palyazni.
Ismeros thule csomitartojat ugy leszakitotta a teton szallitott bicikli a palyan, hogy szepen kinyilt a lemez a 4 tartonal. Bringat szerencsere meg lehetett javitani, es halistennek senki nem volt mogottuk amikor a bringa a csomitartoval egyutt elszallt.

FőDudu

(#25932) Jahno válasza ncc1701 (#25930) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam 1 napi cuccal is tele bír lenni a kocsi, attól függ mennyi fotós motyót babrálok hétvégén. Két bicó ezek mellé el lenne a csomagtartóban, de csak egy van és azt sem sűrűn használom. Bár napokban megalakultam agyilag, hogy ha lesz egy nyugisabb hetem akkor betekerek a városba esti turistaútra.

(#25933) qnadam válasza FőDudu (#25931) üzenetére


qnadam
veterán

nem volt ott egy sebességkorlát is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25934) FőDudu válasza qnadam (#25933) üzenetére


FőDudu
addikt

Autopalya, valahol a balaton utan.
Jottek hozzank, nem is gyorshajtottak, aztan egyszer csak elrepult a bicaj a csomagtartoval egyutt.
Szerencsere a csomagtarton landolt, igy nem lett komoly gond.
Azert az elso teleszkop hasznalhatatlanna valt, helyi bringaboltos szerencsere tudta cserelni...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#25935) Sipi-


Sipi-
tag

Pedig tudtam, tapasztaltam, hogy nem szabad az OTP-vel kapcsolatba kerülni. És mégis hagytam magam átb@szni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#25936) JonesC válasza FőDudu (#25934) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az mondjuk kutyát, hogy a bicóval mi lesz, de ha telibetalál valakit az nem vicces.

(#25937) -NoVa- válasza Sipi- (#25935) üzenetére


-NoVa-
őstag

Micsinátá? Már a bankszámlán túl, mert azt annyira azért nem tudják annyira elrontani.

(#25938) npera válasza qnadam (#25933) üzenetére


npera
újonc

Vagy csak felüljáró?

(#25939) npera válasza FőDudu (#25931) üzenetére


npera
újonc

Kollégám a Cayman S típusú gépkocsijára felrakott bringahordót, 2 db országúti bringa fel a tetőre, aztán Nyugat-Svédországból lehajtott asszonnyal a Tour de France útvonalára és ott bringáztak miután a mezőny elhaladt és szabad volt behajtani.

Neki nem szakadt le, bár nem is forgatta le a kajmánt minden fokozatban. Rendesen fel volt rögzítve minden, sebességkorlátozást betartotta.

Én arra gyanakszom, hogy ha rosszul rögzíted a bringát és a Kármány örvénysor miatt elkezdi cibálni a szél jobbra-balra, akkor egy idő után kifárad valami és lelazul. Utána pedig már csak idő kérdése, hogy a szélnyomás mit tép le.

(#25940) npera válasza -NoVa- (#25937) üzenetére


npera
újonc

2001 óta van számlám OTP-nél, csak úgy dorombol, mint egy elégedett macska. Mi a baj az OTP-vel?

(#25941) eattila válasza FőDudu (#25934) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért az nem mindegy, hogy mennyivel ment. Mert pályatempót nyomni ekkora tetőcsomaggal lehet probléma.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25942) eattila válasza npera (#25940) üzenetére


eattila
csendes tag

Minden? :D
Számlám nekem is ott van. De amikor lakáshitelem volt, meg LTP-t kellett intézni, akkor tudtak alkotni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25943) Jahno válasza -NoVa- (#22687) üzenetére


Jahno
őstag

"Szóval Jahno kábeligénye is jogos, érthető, megalapozott, mint az én drótlessigényem."

Jelentem első tesztek lefutottak, a vezeték nélküli rész működik és pötyög, viszont egér nincs. Gondolom touchpad driver kellene külön. Aztán igazodj ki Ebayen, mikor összevissza beszélnek, hogy wires USB 2.4g és társai. Még keresek valamit. Ami nem Adesso lesz 20-30ezer körül.

Persze megint az én hülye igényem, de ha úgyis ott lesz gép mellett / mellettem asztalon, akkor minek töltögessem és szívjak vele? Bedugnám, működjön.

(#25944) eattila válasza Jahno (#25943) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem hubba van dugva amit nme hurcolok és usb-n kapcsolódik. Pl billzet, tábla. Az egér csatija csak azért nem, mert azt ivszem magammal, ha megye. Kicsi dongle elfér az oldalában. Notiról van szó. Moncsi HDMI-n, aztán csókolom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25945) -NoVa- válasza npera (#25940) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én sem panaszkodok, de én csak rakom bele a pénzt, meg veszem ki, pluszba nem kérek tőlük semmit. Dobozként kiválóan funkcionál, cserébe ad webkártyát, értelmes jól működő felületet, stabil háttérinfrastruktúrát meg mindenféle telefonos fizetős megoldást elsők között, szóval ez a fele hibátlan.

Viszont aki hitelt akar felvenni, vagy a már meglévőt kifizetni, vagy bármi hasonlót, az köpködi. Ezt IS.

(#25946) WiZARD válasza Jahno (#25903) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért az egységáras töltés se annyira jó mindenkinek. Ugyanannyit fizet az aki 20 kWh-t tölt meg aki 90et...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25947) ncc1701 válasza FőDudu (#25931) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem mernék értékesebb bicót kocsin kívül vinni. Elég sok hülyeséget láttam már, plusz zabálna is mint állat.

(#25948) ncc1701 válasza Jahno (#25932) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk befér a két bicó, egy heti ruha+holmi, meg egy lidl bevásárlás jó pár napra. Kis yaris, vagy a swift. És nem úgy, h anyósülésen ember körbecuccolva. :)

(#25949) eattila válasza WiZARD (#25946) üzenetére


eattila
csendes tag

Normál üzemanyagos autót sem tankolhat senki ingyen. Elektronyost se lehessen már. Szerintem.
Amúgy is azt ki fizeti? Itt is van 1 töltő, szerintem free. De legyen fizetős. Vagy vegyen hibridet akinek nincs saját töltési lehetősége.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#25950) ncc1701 válasza -NoVa- (#25945) üzenetére


ncc1701
veterán

Elsőre dettó ugyanezt tapasztalom, működnek, állítülag nem drágák, annyi. Hitelt nem próbáltam, azzal is úgy vagyok, mint az orvossal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.