Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) npera válasza qnadam (#22441) üzenetére


npera
újonc

Toyota Verso elvileg mind automata, ha jól emlékszem. Pedig japán.

(#22452) FőDudu


FőDudu
addikt

Fiio BTR3 otthon var.
Lassan mar csak a kontent kellene amivel kiprobalom.

Van jo sok flac valahol a NAS-on, lassuk mit bir... :)

FőDudu

(#22453) FőDudu válasza Jahno (#22449) üzenetére


FőDudu
addikt

55" TV is furan nez ki mikor a radugott rPi bootol egy kb 10x10 centis ablakban.

FőDudu

(#22454) ncc1701


ncc1701
veterán

Upc biznisz csomag rendelkezésre állását tudja valaki %-ban?

(#22455) Jahno válasza FőDudu (#22453) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap azon próbálgattam GameBoy játékokat, az már tényleg horror (160x144 pixel), de a többi nem olyan vészes. Málnának felbontása van, csak kicsi a logó. FakeJack is mázlista, vett egy doboznyi GameBoyt alkatrésznek, szerelni/tuningolni és elrontani, erre kiderül, hogy működőképesek.

(#22456) -NoVa- válasza FőDudu (#22452) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én TWS-t válogattam, de ott még nincsenek csodák. 20-30$-os csájnai VS 100$-os AKG/Samsungból még nem a kínai lesz a használható és jó minőségű. A 2 BlitzWolf közül a FYE3 építési minőségre és csatlakozási sebességre költötte a pénzt, meg powerbank méretű akkura, cserébe még a zseb-fül távolságot sem mindig képes szakadásmentesen áthidalni néha. Hangból meg csak egy bizonyos mélytartományt ad ki, ami azt mondja, hogy bumm, a többit alig, elég silány. A FYE5 az már nyomokban használható hangokat is képes kiadni, ha egyszer felcsatlakozott. Addig eltelik vagy 20 másodperc, elképesztő lassú. De legalább nagyon picike, az is előny.

(#22457) FőDudu válasza -NoVa- (#22456) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyelore marad a Klipsch, ha nagyon buzulni tamad kedvem elobanyaszom a Shure-t is.
Akad meg almas vezetekes fules is - azt kell mondjam egesz elfogadhatoan szol.

FőDudu

(#22458) Jahno válasza -NoVa- (#22456) üzenetére


Jahno
őstag

Jahogyja füles. Blitzwolfról nekem csak a töltő jut eszembe.

(#22459) -NoVa- válasza Jahno (#22458) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, meg a kábel, csak rebrandeltek ötféle TWS fülest, az 5-ös jónak tűnt, és rendeltem. Aztán másfél hónapig elküldeni sem tudták, akkora készlethiány volt, úgyhogy a végén adtak annyi pontot meg kupont, hogy ingyen utánaküldték a 3-ast is, és utána 2 héttel küldték az eredeti rendelést.

A parkolóban talált, amúgy itthon boltban 15k huf-ért kapható Huawei AM61 BT sportfüleshez képest pl jobb a hangja a FYE5-nek, de azért ez még nem minőségi zenehallgatás, csak valami csipogó. Viszont kisebb és kényelmesebb, mint a Samsung, ha raktak volna bele hangot is, csodajó izé lehetne. Néha szarba is kell nyúlni.

(#22460) FőDudu válasza -NoVa- (#22459) üzenetére


FőDudu
addikt

Egesz jo hangja van a kis DAC-nak, igaz a telefonon kulon engedelyezni kellett az LDAC hasznalatat.
Viszont a FIIO Music appban sehogyse talalom a hirdetett Fiio Bt Control menut - megneznem milyen verzios a kis cucc.

FőDudu

(#22461) npera válasza Gabibácsi (#22386) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom, ezek elég kegyetlen "játékok". Családban volt ilyen nálunk, nem irigyellek...

(#22462) npera válasza FőDudu (#22395) üzenetére


npera
újonc

Nem a patkány amire hivatkozunk. Most kezdődik az ügyintézés az ingatlanos irodánál. Értem amit mondasz.

(#22463) Gabibácsi válasza npera (#22461) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azért jöttem el hogy a gyerek ne mérgező légkörben nőjön fel.
De nem jött be

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22464) Jahno válasza FőDudu (#22395) üzenetére


Jahno
őstag

És ki adott lehetőséget a baj előidézésére?

(#22465) FőDudu válasza Jahno (#22464) üzenetére


FőDudu
addikt

Ne beszelj mar zoldseget. Hogyan lehetne felelos egy regi haz tulaja vagy epitesze azert mert az ujabb szabalyozasnak nem felel meg a regebbi tervek alapjan epult epulet? Visszamenoleges hatalyu torvenyt meg az Orban kormany sem csinalt....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22466) FőDudu válasza Gabibácsi (#22463) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp elvalt anyuka van nalunk vendegsegben. Fel kellett hivnia a volt ferjet, hogy elhozta a gyerekek egy masik orszagba. Kulonben problema lehetne belole a gyamugynel.

Meg mindig el az a szabalyozas, hogy a kiskorut csak mindket szulo beleegyezesevel szabad masik orszagba vinni.

Egyszer egy jogasz ismeros elmagyarazta, hogy azert volt erre szukseg, mert sok muzulman elvitte haza a gyereket es tobbe sosem latta oket az anya. Ezt megelozendo, mindket szulo engedelye kell bizonyos dolgokhoz ( tan meg az utlevel kesziteshez is ).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22467) Jahno válasza FőDudu (#22465) üzenetére


Jahno
őstag

Nem olyan régi és nem a szabályt mondom, hanem azt, hogy erre lehetőséget adott. Patkány pár ezer évvel előbb létezett. Mit is szoktál mondani? Nem érdekel, oldja meg.

(#22468) Jahno válasza FőDudu (#22466) üzenetére


Jahno
őstag

Volt is belőle egy kisebb fennakadásom, mikor tesó kölkét vittük Angliába.

(#22469) hobizoli válasza FőDudu (#22465) üzenetére


hobizoli
nagyúr

dehogynem

98%-s ado visszamenolegesen

több drón kell ;P

(#22470) zetor2000 válasza FőDudu (#22465) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt monnya, nem a patkány-kár a fő hivatkozási alap, sőt. Biztos van valami finesz, amire lehet hivatkozni.
Amúgy meg egy ilyen hiba simán lehet rejtett, meg hogy a konyhai kifolyó se szabványos bekötésű... Az simán lehet, hogy ősrégi szabvány is volt náluk, hogy olyannal kell megcsinálni. És lehet, hogy már akkor sem felelt meg semminek sem.
Néha látni felvételeket, hogy miket képesek csinálni a "szakik".
Amúgy meg ha van ilyen passzus a szerződésben és/vagy a biztosításban, akkor bolond lenne nem élni vele - de legalábbis bepróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22471) npera válasza FőDudu (#22465) üzenetére


npera
újonc

Elég jól bizonyítható, hogy sima spórolásból a legsilányabb műanyag csövezést és összefolyót építették be 2004-ben, aztán azt seperc alatt átrágta a patkány. Ott van a cucc, ledokumentálta a szakember, van szakvélemény és le lett riportolva a biztosítónak is. Nem csak hümmögünk itt.

(#22472) ncc1701 válasza npera (#22471) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de rágcsálók ellen csak a fém cuccok érnek valamit. Az akármilyen műanyagot átrágott volna.
A fém viszont elrohad (rozsdamentes acél drága, ezért nem igen használják), ergo ugyanott lennél.

[ Szerkesztve ]

(#22473) Sipi- válasza ncc1701 (#22472) üzenetére


Sipi-
tag

Betonba öntött műanyag kell :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22474) npera válasza ncc1701 (#22472) üzenetére


npera
újonc

Ezt értem. Ott volt az opció az öntöttvasra vagy rozsdamentesre. Ma már csak rozsdamentes az opció.

A fürdőszoba felújítása 200k SEK kerekítve. A rozsdamentes cső és összefolyó kábé 4k SEK felfelé kerekítve. Ezen kell spórolni.

Én most berendeltem a rozsdamentes opciót, ma már nem engedélyezett az öntöttvas változat.

(#22475) FőDudu válasza npera (#22471) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy mar vilagos.
2004 nem a hetvenes evek - akkor mar valoszinuleg rendesen eloirt dolgok voltak.
Ha bizonyithato a szarragas, akkor van esely.

FőDudu

(#22476) WiZARD


WiZARD
addikt

Golf-ra felkerült a nyárigumi (kerék), anyámék intézték a gumisuknál.
Hazajöttünk Győrbe vele, asszony vezette, én a Leaffel.
Este kellett még mennem a Golffal 3 km-t, nagyon fura volt, hangos volt, de sokkal hangosabb mint amire emlékeztem.
Most megnéztem, gumis az összes kereket forgásiránnyal szembe rakta fel...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22477) FőDudu válasza ncc1701 (#22472) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt nem ertem, hogy a faszba tudja kiragni magat agy csobol?
A fogai nem korivesen zarodnak, mint barmilyen mas allatnak?
Ha nem sarkos a cso belul, akkor tuti oda sem er a foga.

Probalj mar megharapni mondjuk egy melytanyert belulrol.... :)

FőDudu

(#22478) FőDudu válasza WiZARD (#22476) üzenetére


FőDudu
addikt

Senkihaziak kezeben van a popszakma.

Pedig mar a gyerek bicajan is forgasiranyos a gumi.
Igazabol csak fel kell bakolnod es a 2 oldalt megcserelned, nem? :)

FőDudu

(#22479) WiZARD válasza FőDudu (#22478) üzenetére


WiZARD
addikt

Alapvetően igen, de BP-n van hirdaulikus emelő, meg rendes kerékkulcs. A gyári, pótkerékcseréhez kitalált izével (sőt most jövök rá, ebben asszem pótkerék sincs, csak defektjavító) nem fogok ezzel küzdeni az utcán...

Az jobban zavar, hogy nem tűnik/hangzik túl biztonságosnak.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22480) Sipi- válasza FőDudu (#22478) üzenetére


Sipi-
tag

De ahhoz nem elég egy emelő, vagy a pótkerékkel is játszani kell. De gyorsabb, biztosabb elvinni gumishoz és ha ilyen szakszerű munkát végeztek, akkor egy centírozás ellenőrzést is kérni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22481) WiZARD válasza Sipi- (#22480) üzenetére


WiZARD
addikt

Centríroztatni amúgy nem szoktam, mert magamnak szoktam cserélni. Csak most nem volt időm, és apám felajánlotta hogy elviszi...
Bár ezek után lehet, hogy nem árt az se.

pls valaki magyarázza el, hogy mire jó évente 2x centríroztatni kereket, azon kívül hogy a gumisnak legyen munkája.
4 évszakos gumival szerelt autót is elvisznek a userek félévente? Ugye hogy nem.
nyári-téli esetén, fent van a kerék az autón, minden jól működik. Leszerelve, normálisan tárolva fél év alatt az állásban nem mennek tönkre. Akkor minek?
Gumistól kigurulva, első kátyúnál kaphat olyat a kerék, hogy onnan kezdve rázni fog...

Szóval nekem az a véleményem a témáról, hogy akkor kell a hibát javítani, ha a hiba felmerül. Megelőzni nem lehet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22482) ncc1701 válasza npera (#22474) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha drágállod, még mindig megcsinálhatod sk. :) Látod, és már itthon is ez van, nem az anyag a drága, hanem a munka. Ma egy talicskát tologató segédmunkás keres napi 22eft-ot kp, egy szaki 38-40eft-ot kér a nap végén. Ha nem kapják meg, másnap már oda mennek, ahol ezt kifizetik nekik.

(#22483) ncc1701 válasza FőDudu (#22477) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, dióban is elrágta a kábelt az egér állandóan, de mikor súgtam nekik, h réz csőbe kellene húzni, és megcsinálták, azóta nyugi van. Átrágnak ezek bármit.

(#22484) zetor2000 válasza WiZARD (#22481) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én visszavinném a verdát a gumishoz, hogy akkor csinálja meg normálisan, és jelen helyzetben a centrírozás ingyen legyen / nyomott áron, mert elbas_zta.

Amennyi fogalmam nekem az autókrül van, az most annyi, hogy a napokban láttam / olvastam hogy néha nem űrt átforgatni a nem használatos abroncsokat. Ha felnin van, akkor elég ritkábban, különben deformálód(hat)nak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22485) ncc1701 válasza WiZARD (#22481) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell fél évente, elég kb 15-20ekm-ként, út minőségtől, és vezetési stílustól függően. Centíroztatni sokkal olcsóbb, mint egy abs-el integrált kerékcsapágyat korábban cseréltetni, darabja 100eft az alkatrésznek.
Én azt szoktam, h az időszakos szervítnél centír+első-hátsó csere.

(#22486) zetor2000 válasza FőDudu (#22477) üzenetére


zetor2000
senior tag

Eléggé ügyes állat. Azon túl, hogy hegyes, kifelé álló fogai vannak, még nőnek is neki. Az állkapcsát meg eléggé ki tudja tátani. Nekem hörcsögöm volt, az majdnem ugyanolyan, csak kisebb. Az is mindent szét tudott rágni. A veszélyben lévő patkány meg még veszélyesebb is. Egy ilyen korrodált, kulabával terhelt cső nem is tök sima felületű, simán van neki annyi felület, hogy megakadjon benne a foga.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22487) qnadam válasza zetor2000 (#22484) üzenetére


qnadam
veterán

ja, csak győrből kellene visszamenniük.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22488) zetor2000 válasza qnadam (#22487) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor a benzinköltséget is rájuk verném...
Ha ennyire gyökerek, akkor ne nyissanak gumis műhelyt. Elbaltázni a tulaj is el tudja. A sebesség itt szerintem mellékes. Mondjuk gyorsan elqrni ezek szerint a gumis műhelyben tudják. Odahaza ez lassabb, meg lehet, 2 sör / üdítő mellett azért jobb melót végez a tulaj. Ráérősen, (öreg)urassan.
Jobb helyen persze "megkrétázzák", hogy JE, JH, BE, BH, és akkor nehéz elcserélni. Pláne, ha ezt mindig kívülről teszik.
De én csak egy hülye laikus vagyok, nincs autóm, meg szakértelmem se. Krétám sincs. Eldobáltam matekórán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22489) Sipi- válasza WiZARD (#22481) üzenetére


Sipi-
tag

Én is Apukámmal cserérem a kerekeket a Picasso-n. Néhány évente viszem el gumishoz centíroztatni.
Egyébként nekem az új Citroen-en a szervízben rakták fel össze-vissza a forgásirányos gumikat (átadás előtt lecserélték a nyáriakat télire, mert december volt).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22490) WiZARD


WiZARD
addikt

Anyám jóban van a gumissal, felhívta persze rögtön. (szóltam nekik hogy nézzék meg a saját autóikat is, ha már egyszerre cserélte a szakember)
Erre elkezdte magyarázni, hogy ők tuti jól tették fel, erre mindig nagyon figyelnek. Sőt, én nézzem meg alaposan, nehogy félrenézzem, mert ezeken a Bridgestone gumikon furán van jelölve, nem a megszokott módon.
3 perc múlva telefonál újra, hogy beszélt a fiával (ő szerelte), megnéztek valami fotót, és sorry lehet tényleg elb*szták, de ez nagyon ritka gumi (szerintem a Golf ezzel jött a gyárból), és a jelölés megtévesztő rajta.

Rátok bízom, hogy tényleg fura-e ez a jelölés.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22491) hobizoli válasza WiZARD (#22481) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennemtom, de nekem itthon meg nem tudtak felnit centirozni normalisan
talan csak 1-2x

ami felniket vettem valaha kulfoldi autokrol az mind jol futott, nem razott be a kormany vele 120kmh korul sem

több drón kell ;P

(#22492) qnadam válasza WiZARD (#22490) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem tolatva nézték.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22493) npera válasza FőDudu (#22477) üzenetére


npera
újonc

A tus alatti összefolyót rágta ki, aminek a csővezeték irányába van egy csőcsonkja. Ott az összefolyó "tölcséres" része átmegy egy csőbe, annak a metszete környékén volt olyan rész amit tudott harapni. És harapott rá egy kábé 4x6 centis szaggatott szélű lyukat. Ott folyt ki a víz ha a térfogatáram magasabb volt egy bizonyos mennyiségnél. Ha én tusoltam finoman, akkor nem volt gond. Ha asszony vagy a gyerekek tusoltak, akkor volt gond.

4 napig tartott, mire észrevettük. Egy szép csütörtök este. Jó móka volt.

(#22494) npera válasza WiZARD (#22476) üzenetére


npera
újonc

(#22495) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Igu, kis segitseg kellene. Macskaval koltozes es szobatisztasagra oktatas. Van kb masfel ket honapunk mire koltozni kell uj hazba ahol nem lesz lehet ennyire zart es biztonsagos kert valamint macskaajto.

Tippek? Mind az uj helyre koltozes/szoktatas mind a bentlakasosra nevelesre.

(#22496) npera válasza WiZARD (#22479) üzenetére


npera
újonc

Nagy gond nincs, csak a tapadás teljesen rossz így és a gumi megy tönkre. Én ledokumentálnám, aztán fizesse ki az útiköltséget, majd csinálja meg ingyen a cserét.

Ahol laktok nincsen gumis? Egy Győr-BP-Győr csak ezért kicsit overkill. Legjobb lokálisan átrakni, ha te magad nem akarod, aztán ahhoz a gumishoz soha többet nem menni.

(#22497) WiZARD válasza npera (#22496) üzenetére


WiZARD
addikt

A guminak már mind1, tök kopott, ha nem eladni akarnám az autót, akkor most nyári gumit vennék rá amúgy is...

Bp-n volt tárolva eddig a gumi, anyáméknál elfért. Amúgy is ott volt az autó, ezért ott lett cserélve. Most nyilván valami helyi gumissal megcseréltetem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22498) FőDudu válasza Sipi- (#22480) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy irtam, fel kell bakolni.

Megemeli, gumit leveszi, felbakolja.
Emelot kiveszi, masik oldalt felemeli, gumit leveszi, masikat felrakja, leengedi, emelot kiveszi.
Visszamegy a felbakolt oldalra es felrakja a masik oldali gumit.

:)

FőDudu

(#22499) Jahno válasza FőDudu (#22477) üzenetére


Jahno
őstag

Próbáld megharapni a tányért az élénél vagy alulról.

(#22500) ncc1701 válasza hobizoli (#22491) üzenetére


ncc1701
veterán

Sosem volt semmi bajom. Igaz, vagy a havernál csináltatom, vagy valami marha drága helyen, ahol 10-12k a 4db gumicsere+centír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.