Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) npera válasza ncc1701 (#22849) üzenetére


npera
újonc

Ez valami feltöltött motor?

(#22852) WiZARD válasza npera (#22848) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom motor, és körítés is több hónapos teszt után kerülhet gyártásba, most mégis boldog lenne a bmw, ha egy OTA software frissítéssel megoldhatná a kigyulladó 20d/30d autóit ;)

(#22849) ncc1701: azért csak fejlesztenek valamit... Engem anyós Golfjánál lepett meg, hogy kb 1 literrel kevesebbet eszik akár pályán, akár városban mint az enyém.
Golf 6 vs Golf 7, mind a kettő 7 sebességes DSG-s, 1.4 TSI, igaz 160 vs 122 lóerő. Én naivan azt gondoltam, hogy ha hasonlóan vannak vezetve, akkor nem lesz lényegi fogyasztás különbség a kettő közt. De van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22853) zetor2000 válasza Jahno (#22845) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát az ilyen ipari gyorsakkal, mint McD, Burgerkinga, KFC stb.
Azért egy kézműves burgerezőben néha kell várni 8-15 percet is, mire megkapod. Néha a nagyokban is, ha sokan vannak. Egy ilyenbe szívesebben is kajálok, meg nem annyira para, ha többet kell várni, mert jellemzően megéri.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22854) Jahno válasza zetor2000 (#22853) üzenetére


Jahno
őstag

Vótmá. Eleve a Meki teljesen más, mint a Burgerking. Mindegyik húsból van, KFC teljesen jó, ennél is megírtam, hogy milyen adalékok vannak benne de senkit nem érdekelt :-D Teljesen másra való a kettő, 300 forintos alap Mekis sajtburgert a drága Burger Kingessek vagy az 1800-tól kezdődő kisiparival nem is érdemes összehasonlítani. A nagyobbak meg tök normálisak, soknál ha nem ismernétek a választékot és nem tudnád, hogy a Mekiből van, simán benyelnéd kisüzemi szendvicsnek és elismerően csettintenél, mert dejóvót.

(#22855) ncc1701 válasza npera (#22851) üzenetére


ncc1701
veterán

Á, sima 1.2 szívó benzin. Vicces amúgy, mert gyakorlatilag 2 méterről meg nem mondod, h jár a moci. Sejtettem, h keveset fog enni, az összes tesztelő mondta, h tolták neki, és evett 5-5.1 körül. Gondolom sokat számít, h 840 kiló a bódé. A kalaptartó plö karbonból van, arra tettek rá valami szövetet, komolyan, fél kiló sincs az egész. Mint három pzs kb. Suzukiék autóban most nagyon feljöttek, nem csoda, h ennyi vitara megy most.

Ebbe a vasba még tesznek 1.0 túrós 3 hengerest 112 lóval, meg az uzuki sportba betolják a vitara 1.4 túrósát, az 140 paci. Meg van valami light bivrid is belőle, valami 48V-os rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#22856) -NoVa- válasza ncc1701 (#22855) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, már csak 600 kilóval nehezebb, mint ami kéne egy jó városi közlekedőizéhez :D

Valami csővázas zárt karosszériás gokart zippotartállyal meg 4 -6 ceruzaelemmel, bringa vagy robogókerekekkel.

(#22857) Vodike válasza ncc1701 (#22855) üzenetére


Vodike
tag

Fater 4.9-el járkál az 1.2 cvt váltóssal. Nagyon baráti. Én is gondolkozom, hogy ilyet veszek rohangálni a hunyadi mellé. Bár az i20 hunyadi is nagyon tetszik.

exTiga

(#22858) -NoVa- válasza Vodike (#22857) üzenetére


-NoVa-
őstag

2006-os Jazz 1.4 cvt-vel 5.6-al jártam.

(#22859) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én nem tudom mennyivel járok az astrával, a vectrával meg 9.4 most
Nyertem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22860) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na ezt a Hondát kérném sorozatgyártásba:
[link]

(#22861) Samott válasza ncc1701 (#22855) üzenetére


Samott
addikt

A Vitara, ami egy kis SUV, pont olyan nehez mint a Puntom. ~1150kg, mindketto 1.4 turbo meg a teljesitmenyuk is hasonlo. De persze a vitaraban joval tobb a hely.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22862) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekem a Leaf 17-et fogyaszt. Nyertem :DD

(kWh/100km :DDD )

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22863) WiZARD válasza WiZARD (#22862) üzenetére


WiZARD
addikt

Városban amúgy elég szépen termel vissza...
(az eddig megtett út 70%a autópálya)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22864) Jahno válasza WiZARD (#22862) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg sörből.

(#22865) zetor2000 válasza Jahno (#22864) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó, hogy mondod, bontok is egyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22866) Sipi-


Sipi-
tag

Kedden este feladtam a gyerek 14-es biciklijének a hirdetését a jófogásra, szerda délután már el is vitte valaki :)
Gyors volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22867) zetor2000 válasza Sipi- (#22866) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én régebben melóból kihullott gépek memóriájával voltam így.
2-3 nap, és nem gyóztem szervezni az átadásokat. Ha jó árban hirdeted, viszik, mint a cukrot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22868) ncc1701 válasza zetor2000 (#22867) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is így szoktam, olcsón eladok, drágán veszek. :)

(#22869) qnadam válasza npera (#22848) üzenetére


qnadam
veterán

én azért el tudom képzelni, hogy az a frissítés nem egy hét alatt született.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22870) qnadam válasza ncc1701 (#22868) üzenetére


qnadam
veterán

dettó. viharvert 100mm obit meghirdettem óccsón, fél óra múlva Studi felhívott, hogy akkor jönne érte :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22871) Jahno válasza Sipi- (#22866) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam vegyesfelvágott, van mikor megy rendesen, van 1-2 cuccnál, hogy hónapokig húzódnak és kavarnak. Vagy amit 1 évig árulok 25ezresért, kutyának sem kell, eladom nagy nehezen aztán 35-40ezresért ugyanarra a cuccra még licitálnak is. Vigyem ide-oda, késik, mindjárt, tesztelni kellene, akármi. Pár cuccot ráöntöttem szomszédra, most Ő elég jól termel. Néha egyesével rakom fel, hogy ne legyen telefon/cset dömping, akkor kuss van, felrakok 10-20 motyót, napokig kuss, aztán egyszerre beesnek csilliárdan amit alig bírok követni. 2 maradék laptoppal itt is kifogtam egy nyomulós arcot, annak meg azonnal kellene, írt SMS-t, mailt, egy nap 6szor felhívott. Reggel fél 7kor is. Aztán ahogy kilépett az ajtón felhívott, hogy adjak róla jó értékelést.... Ááááááá. Már annyira lesápasztott, hogy a picsába sem tudtam rendesen elküldeni :-D

(#22872) Jahno válasza ncc1701 (#22868) üzenetére


Jahno
őstag

Pont elég lenne, ha pár kipróbált / felgyűlt vacak elmenne. Persze van amit 5-10x áron is vinnének, de azt nem adom :-D

(#22873) qnadam válasza Jahno (#22871) üzenetére


qnadam
veterán

zasszony családjában lett egy eladandó rözsó 407. meghirdettük, jött pár sms ilyen aaaautó szintű kereskedőktől, amúgy néma csend, nulla érdeklődő. pont egy hónappal később jött egy telefon, hogy tetszik az autó, kérdezett párat, majd közölte, hogy akkor ők most indulnának is vidékiából megnézni. pánikszerű kirámolás, sprint a pucerájba, este kipróbálták, kifizették, elvitték. ez ilyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22874) zetor2000 válasza qnadam (#22873) üzenetére


zetor2000
senior tag

De nem a Totalcar féle népség volt, ugye?
Az elég borzasztó tud lenni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22875) JonesC


JonesC
csendes tag

Nekem most 7.5 de szerintem megy még lejjebb. Mondjuk én alkalmasint elengedem a ménest, úgy sincsenek túl sokan :)

(#22876) JonesC válasza zetor2000 (#22874) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én is gondolkodtam, hogy odadjam e a splasht kedvezményesen a szomszédnak, vagy költsek rá kicsit, de talán 50-100 pénz lett volna pluszban, annyiért meg nem érte volna meg kockáztatni, hogy ilyen aljanép betaláljon.

(#22877) Sipi-


Sipi-
tag

Mustang 5.0

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22878) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Kész lett a bringa
csináltam egy szar képet az esőben, rossz szögből, akit érdekel
a fickó elég retrosra megcsinálta, talált ilyen színű felnit is, meg valami shimano hátsó agyat , amire nagyon büszke volt, mondta a számát is, valami t700 vagy ilyesmi, fogalmam sincs
de szép lett, nekem nagyon bejön, most lecserélem a nyerget , meg felteszem a lámpákat, meg a csengőt normális helyre valahogy
a kerekekre is teszek prizmát, bár fényvisszaverős a gumi

https://imgur.com/0N5F3xc

[img]https://i.imgur.com/0N5F3xc.jpg

a képbeszúrást feladom, ennél szarabb fórummotort még nem láttam bakker, levágja a per img tagot

Na, ide feltöltve talán látszik

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22879) ncc1701 válasza Gabibácsi (#22878) üzenetére


ncc1701
veterán

Faja lett a bicó, igazi retró vas.

Csengőt ilyet nézz. Nem rondít bele az összképbe.

(#22880) zetor2000 válasza Gabibácsi (#22878) üzenetére


zetor2000
senior tag

Prizma létezik küllőre "húzható" változatban. Olyasmi, mint egy szívószál. Minden egyes küllőre lehet húzni belőle, és akkor komoly fényvisszaverő hatása van. Mondjuk nem narancssárga, ami asszem Kresz előírás, bár lehet, van olyan színben is. Viszont nem feltűnő.

Van pár színben...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22881) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22879) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi
Fasza ez a csengő, de több mint 5000?? ez a bringa 40-ért lett felujítva így ahogy látod :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22882) Gabibácsi válasza zetor2000 (#22880) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez jó ötlet köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22883) npera válasza ncc1701 (#22879) üzenetére


npera
újonc

(#22884) Gabibácsi válasza npera (#22883) üzenetére


Gabibácsi
tag

ilyen nagyon kéne, feltétlenül

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22885) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Jahno neked mindened van, felesleges körfűrész nincs köztük?

(#22886) qnadam válasza zetor2000 (#22874) üzenetére


qnadam
veterán

szerencsére teljesen normálisak voltak. telefonon megegyeztünk egy árban, hogy ha minden valós, akkor x pénz, aztán élőben még bepróbálkoztak azzal, hogy dehát a kihangosító meg a parkolóradar nem gyári, -50e? mondtam nekik, hogy senki nem állította, hogy ezek gyáriak lennének, így ebben maradtunk :) ennyi végülis belefér.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22887) ncc1701 válasza Gabibácsi (#22881) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, 5e nyilván a földhoz verne anyagilag. :) Pritmát ne tégy rá, vegyél inkább sárga 3M fényvisszaverő matricát, azt a felnire 4-4 helyen ráragasztod, és csoki.

(#22888) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22887) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem verne földhöz anyagilag, csak buziskodásnak tartok 5 ezerért egy csengőt :D
nekem a felni került kb ennyibe, egy darab... érted mit akarok mondani
prizmám megvan a régi kerékről (ha kell valakinek 50 éves retrofelni fogaskoszorúval, odaadom), de nem akarom áttenni. Viszont a gumi fényvisszaverős, elvileg az is elég, majd átolvasom

Amit a szerelő javasolt még, új, két forgástengelyes fék, 3 ezerért tud adni darabját, szerintem annyiért jó, és jobb mint a mostani egy forgástengelyes, azt mondta, jobb a fékhatás, de próbáljam ki
meg még új váltót mondott, ami kattogós, kényelmesebb, de szerintem jó ez nekem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22889) npera válasza WiZARD (#22852) üzenetére


npera
újonc

Ez tudom, hogy egy vicces dolognak tűnik, de ha a BMW a végtelen bölcsességében elcseszi ennyire az eléggé fontos dízelmotorját (igen sokáig ezt vette boldog-boldogtalan), akkor azért az perspektívába helyezi, hogy mennyire komplex dolgokról lehet szó. Tudom, hogy a vevő oldalán leginkább csak a sok minőségi hiba csapódik le, de a mérnökök elég sokat dolgoznak a konstrukción, a validáláson, a gyártásba helyezésen, a kalibráción és a többi, és a többi. És a végén mégis csúszhat hiba bele.

Ha egy OEM csak úgy hirtelen kiad valami frissítést, akkor nálam beindul a vészcsengő, hogy le lett-e rendesen tesztelve. Mert ha csak nyomsz egy MIL-szimulációt CAE-ben, akkor azért elég messze vagy a teljes igazságtól.

Ha ténylegesen 1 hét telt el a kritika beérkezése és az OTA frissítés kiküldése között, akkor az merész. De a Tesla merész cég, tehát beleillik a mintába a dolog :)

(#22890) npera válasza ncc1701 (#22855) üzenetére


npera
újonc

Ez akkor egy vidám kis járgány lehet. A kis tömeg jó irány.

(#22891) npera válasza WiZARD (#22862) üzenetére


npera
újonc

Kolléga S500 Mercedes-Benz gépkocsija is.

(#22892) npera válasza Gabibácsi (#22878) üzenetére


npera
újonc

Szép!

Ilyen pedálod mikor lesz?

(#22893) Samott válasza npera (#22889) üzenetére


Samott
addikt

De hat pont hogy kiadtak tesztelesre. :) Irtad hogy agilisek lettetek, majd nalatok is ez lesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22894) npera válasza Samott (#22893) üzenetére


npera
újonc

Őőő, nem... :)

A tesztelés és validálás az agilis világban még fontosabb, mint előtte volt. A hirtelen változtatásokat nem lehet csak úgy kiengedni. De a validáció szintje sokféle lehet a változás függvényében. A többi sajnos confidential ....

(#22895) WiZARD válasza npera (#22889) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyilván mindenki hibázik.
De ahogy a BMW ezt (nem)kezeli az gáz. Majd ha az első user benne ég...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22896) Samott válasza npera (#22894) üzenetére


Samott
addikt

Mi is aglilisek vagyunk, nalunk az lett az eredmenye hogy lazabban tesztelnek, kirakjuk, gyors hotfix ha kell, ha nem akkor javitjuk a kovetkezo releaseben. Ami ugyis jon hamarosan. Es igy tovabb. a minosegen nem segit ez a metodoligia, sot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22897) Jahno válasza WiZARD (#22895) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből még ki tud szállni. Ellentétben néhány Teslával :-D

De abban egyet kell érteni, hogy elég szopó az ügyintézés. Gondolom a szokásos nagyvállalati bürokrácia a visszahívás is, hogy nem a teljes évjáratot érinti és sorban értesítik a tulajokat, ha az rákérdez a szervízben akkor még nem tudják, majd 1 hónap múlva kap róla levelet. Igaz a BMW központ nem is tudhatná csak úgy a tulajok elérhetőségét, ami nehezíti a dolgokat. Idehaz a még aSuzuki is jobban csinálta, már amennyit hallottam róla.

(#22898) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mi belebuktunk az agilitásba csúnyán. Fragilis a csapat.
Eleve soha nem is követtünk folyamatokat, csak külsőségeket, ráadásul a határidőket meghagyták már az elején is.Védett sprint sosem volt, meg kb semmi, csak a reggeli meetingek, moderáció nélkül, időrabló fölösleges részletekbe merüléssel. Kritikára nem hallgatnak, érvelés nincs, hibákból nem tanulnak. Benzin gyufa.

(#22899) Gabibácsi válasza npera (#22892) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi:)

Miért kellene nekem ilyen pedál? Teljesen jó a pedálom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22900) Gabibácsi válasza -NoVa- (#22898) üzenetére


Gabibácsi
tag

az agilist sok helyen úgy képzelik el, hogy tartanak standupokat, lesz board, meg retrospective (amiket felírnak dolgokat de sohasem nézik meg újra), és akkor kész is az agilis :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.