Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Phülöp válasza eattila (#22750) üzenetére


Phülöp
addikt

nem vagyunk egyformák :)
nálam most a zenebohóc megy nagyon
meg találtam egy ilyet is


A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22752) npera válasza -NoVa- (#22738) üzenetére


npera
újonc

Vicces. Mi ezt pont tegnap teszteltük. Mellékportások az inverter vezérlőszoftverét kódolják, ami a gép-specifikus részhez kapcsolódik. Van egy ICE generátoruk, amit egy laboratóriumi kis inverterről tudnak hajtani töredék teljesítményen, de a szoftveres funkciók szempontjából élethűen. Egy kis csinos furnér dobozban van a "motor" és plexi fedelet lehet ráhajtani. Egy kis HIL-en keresztül szimulálják nekik a kocsi ECU és VCU nódjait, tehát a szerencsétlen inverter azt hiszi, hogy kocsiban van és rendes motort hajt.

Nos, ezt hajtották különféle PWM frekvenciákkal. 15 kHz körül kezdtem elveszteni a fonalat. Tehát gimis korom óta a felső 5 kHz ment a levesbe. Tanulságos volt. Komoly hifire már nem kell költenem.

Viszont közepesen alacsony frekvencián egész jól eltaláltam a hang magasságát. 2 kHz-en hajtva betippeltem a 2 vagy 2,5 kHz-et. Majdnem eltaláltam.

(#22753) zetor2000 válasza Phülöp (#22751) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rockabilly az király. Valamelyik nap nézegettem egy skinheadekről szóló filmet, azt abban is volt szó, hogy a kezdeti éra mennyire elburjánzott, a jamaikai ska-ból mennyi műfaj nőtt ki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22754) Jahno válasza npera (#22752) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, az a 15 khz azért nem egészen olyan, mint ami a fülesből szól. Viszont értékelem az ilyen teszteket is, mert utcán a Micukhoz nekem még sok idő kell, hogy ne idegesítsen.

(#22755) npera válasza Jahno (#22754) üzenetére


npera
újonc

Nem, ez egy laboratóriumi "hangszer" volt, amiről részletes infót nem adhatok. De majd kerítek egy zajgenerátort és letesztelem a fülessel, elvileg a K701 tud ilyesmi hangokat.

(#22756) zetor2000 válasza npera (#22755) üzenetére


zetor2000
senior tag

PlayStore-ban van mindenféle huncutság ilyesmire.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22757) eattila válasza Phülöp (#22751) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, de az nem baj.

A masodik bejovos. Valahogy csipazom ezt a rockabily (igy kell irni?) dolgot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22758) FőDudu válasza zetor2000 (#22748) üzenetére


FőDudu
addikt

Beszelgettem kameras emberrel.
Csinaltak olyat, hogy:

110 amperoras nagy akkuk felrakva a lampaoszlop tetejebe (kosaras autoval, mert 30 kilo darabja).
HEX-POE (mikrotik) kapja a 12 voltot az akkurol. Az POE-vel taplalja a kamerat, meg meg kuldozgeti is a dolgokat a tobbi kameranak speci wifi modullal (24 v 57GHz). a Hikvisionban 8GB cache van - az legdurvabb felbontason is minimum 1 orat kepes tarolni.

Az akkut nappal a lampa tetejen levo napelem tolti, ejjel a vilagito lampa.
Valami X-es akku, hogy birja a -20 +70 tartomanyt.

Minden monitorozva, rendorseg nezi online, export azonnal a Sinology tarolokrol, stb...
Olyan 500 kamera van igy halozatba rakva.

FőDudu

(#22759) -NoVa- válasza npera (#22752) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem is hiányzik 5 kHz fentről, de betudom a bluetooth forrásnak. 21400Hz környékén fadeout van, addig vakteszten megmondtam, melyik oldalon elemkedik vagy csökken a frekvencia 50-esével léptetve.

(#22760) Grillo válasza Phülöp (#22751) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, Leo igen fasza, mondjuk a számok 90%-a bejön.
Nekem most nagyon adja a Scary Pockets is, meg akkor már Larkin Poe. Utóbbi most lépett fel itthon, de sajnos nem vagyok nagy koncertre járós.
Mióta előfizettem Spotifyra, mondjuk kicsit ki nyílt a világ, igen élvezem.

(#22761) BobaHWSW válasza #09908736 (#22699) üzenetére


BobaHWSW
újonc

34 evesen szulettem szerintem. Pop slagerektol mindig is falra masztam.

(#22762) Grillo válasza BobaHWSW (#22761) üzenetére


Grillo
senior tag

Én most egyre több olyan együttest/előadót találok hallgathatóan, akik pont ezeket a pop slágereket dolgozzák fel, és teszik számomra is élvezhetővé. Hihetetlen, mit tud tenni pár hangszer meg két háttérénekes.

(#22763) Jahno válasza Grillo (#22760) üzenetére


Jahno
őstag

Vác felé most mennyire alakult át a sztori? Péntek du. kellene kötött időben Keszin át mennem. Éjjel 3kor egész vállalható volt, szombat délben már akadozósabb. Ennyit tudok :-D

(#22764) Jahno válasza FőDudu (#22758) üzenetére


Jahno
őstag

Rendezvényesek itt hasonlóképpen csinálják jó ideje, de pár napra kitelepülve napelem sem kell. El van az kisebb akkuról is egy hétvégét.

(#22765) zetor2000 válasza FőDudu (#22758) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most behergeltem a mobilappot, van/volt 2 féle, abból az egyik jól működik, magyarul is tud. gDMSS... a nem annyira jó az valami imou.
Ha nem leszek rest, akkor beizzítom a NASsal is, talán hétvégén. Akkor több időm lesz vele bohóckodni.
Minden olyat tud, amit a HikVision, amit a kollegámhoz szereltünk fel év elején, csak ez kétharmadáron 2x jobb. :) Ő vett valami Hik cuccost ~30ért, ez meg nem volt 20. Az övé fHD, ez meg 4K. :)
Az aliszexpresszes csóka a kérdésemre azt válaszolta, hogyha frissítem a szoftverét, akkor kínai nyelvű lesz... azt még nem tudom értelmezni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22766) Jahno válasza eattila (#22757) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerősök nyomnak ilyen állatságot, elég lendületes banda. Igaz ezt csak lendületből lehet nyomni :-D

https://www.youtube.com/watch?v=v14ijxvHSds

Ráadásul a bőgős arcot kb. 5 éves korában láttam utoljára, akkor még nem volt szakálla.

(#22767) zetor2000


zetor2000
senior tag

Legjobbabb a mai nap hazafelé volt, a villamoson:
Hannoveri, magaslépcsős. Végállomás, tumultus, én ültem, szimpla ülés, velem szemben tőlem idősebb nő, mellettünk 4es box, tele, már állnak mellettünk is. Jön egy faszi, kopogós, fehér bottal, amit zsebre is lehet tenni összehajtogatva. Ketten felpattannak, hogy üljön le. A faszi készségesen szót fogad, leül. Akkor nézek fel kicsit jobban, bazzeg, szemüveg van rajta.
De nem sötétített, mint a látássérülteken, hanem dioptirás... átlátszó. Menet közben hunyorít, ahogy a fény bántja a szemét, meg hesszöli a le/felszállókat. Stíröli a csajokat.

Ez a rock-and-roll...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22768) Jahno válasza zetor2000 (#22767) üzenetére


Jahno
őstag

En nem rokenroll, hanem van ilyen.

Buszon egy képzeletbeli utastársával dumálós faszi volt. És időnként ráüvöltött a többi utasra. Elég zorall volt, mert nem tudod eldönteni, hogy meddig ilyen közepesen békés őrült, vagy mikor bonyolódik meg. Először azt hittem fülessel telefonál, de olyan zagyvaságos kérdezz-feleleket nyomott, hogy olyan nincs is.

(#22769) Grillo válasza Jahno (#22763) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, röviden fos. Ha kicsit összeáll, akkor szar még lehet...

(#22770) qnadam válasza -NoVa- (#22759) üzenetére


qnadam
veterán

zasszony már mondta, hogy mehetek hallást tesztelni a gyárba. asszem kerítek egy időpontot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22771) qnadam


qnadam
veterán

és akkor költözködjünk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22772) Jahno válasza Grillo (#22769) üzenetére


Jahno
őstag

1 óra elég eljutni a váci állomásig?

(#22773) Jahno válasza qnadam (#22771) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben is jobban vagy:

(#22774) qnadam válasza Jahno (#22773) üzenetére


qnadam
veterán

ennyire nem aprók a fájlok szerencsére.
mondjuk jó lenne, ha hamar végigmenne, mert az eredeti helyen a 4 vinyóból 1 már kidőlt, így a maradék három gyakorlatilag raid0-ként tengeti napjait.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22775) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Feladom, átnéztem a Spotify librarymet popzenéért, de semmi. Avagy ilyen vállalhatóbb ezseaz:
[link]

Nesztek inkább költészet:
[link]

(#22776) qnadam válasza -NoVa- (#22775) üzenetére


qnadam
veterán

én csak azt szeretném mondani, hogy a 2pac - changes valami egészen kibaszottjól szól. különösen azok a csilingelések jobboldalt. de tényleg. pedig nem is hallgatok ilyesmit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22777) qnadam


qnadam
veterán

magyar muzsika: eredetileg gémbojcéhatvannégystb zenével, manapság meg villanyorgona abuzálásával.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22778) zetor2000 válasza qnadam (#22777) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez még némi floppy/merevlemez hangokkal operáló előadóval kéne megfejelni, és kész lenne a kocka zenekar.
Zenei tudás nagyon nem is kell, csak a mechanika hangjai. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22779) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én ma ilyet fogok szerintem meló közben hallgatni.
30 év "hallgatás" van új The Specials lemez, tele Ska, Reggae meg hasonló dolgokkal. Jó kis lakodalmas :)
Mondjuk, ha eljönnének a lagzimra, az nem volna semmi :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22780) Grillo válasza Jahno (#22772) üzenetére


Grillo
senior tag

Honnan? Ilyenkor mondjuk batyitól hazáig inkább 1,5. Onnan Vác passz, sztem eléggé telített ilyenkor a 2/M2 is. Fél órát én számolnék Dk-Vác közé.

(#22781) Gabibácsi válasza Jahno (#22763) üzenetére


Gabibácsi
tag

Halálos, ne erre gyere

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22782) Gabibácsi válasza Jahno (#22772) üzenetére


Gabibácsi
tag

kizárt, péntek délután, akárhonnan indulsz Pestről

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22783) ncc1701 válasza Jahno (#22763) üzenetére


ncc1701
veterán

A 2-est nonstop túrják, úgyhogy amikor a népek végeznek, akkor eléggé öngyilkosság kategória.

(#22784) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22783) üzenetére


Gabibácsi
tag

a kis alagútnál káposztásnál meg, ahol váltakozva van a forgalom egy sávban, tegnap próbáltam kijutni délután Dunakesziről
2 zoldet álltam végig, folyamatosan jöttek és ragadtak be szemből. A harmadik zöld után már nem érdekelt a lámpa, megindultunk 2-en, és átjutottunk.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22785) Jahno válasza Grillo (#22780) üzenetére


Jahno
őstag

Békás-Dkeszi-Vác amit le kell küzdenem.

(#22786) ncc1701 válasza Gabibácsi (#22784) üzenetére


ncc1701
veterán

Anno dunaújvárosba kellett mennem néha üffélhez, akkor építették a nullás déli szakaszát, hasonló állapot volt, mint most, dunaföldvár felé kerültem a túloldalt. Időben ugyanott voltam, de sokkal több hajam maradt. :)
Mondjuk egy reggeli százhalombattai kirándulás esetén is lehet megfontolnám ezt az utat, mert a nullás túrása miatt ott +45 perc simán van.

(#22787) ezittketto válasza BobaHWSW (#22761) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Juteszembe :)
Mi a véleményed a Sekiro: Shadows Die Twice-ról?

(#22788) -NoVa- válasza Jahno (#22785) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Pilisen át bringával olyankor nem dugós, de a Váci komp az nyűgösebb. Felmész Párkányig és lejössz a túloldalon simán. Tervezhető, zéró bizonytalansági tényező.

(#22789) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#22700) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi lett a vádliddal?

(#22790) Jahno válasza -NoVa- (#22788) üzenetére


Jahno
őstag

Vácon nincs hova tenni a bicajt.

(#22791) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#22789) üzenetére


Gabibácsi
tag

még anno sqashban valami izom részlegesen megszakadhatott benne, persze orvoshoz nem mentem el
most úgy látszik ugyanaz, csak enyhébben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22792) eattila


eattila
csendes tag

M3-M0-megyeri híd vonalon van valami fennforgás msotanság?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22793) Gabibácsi válasza eattila (#22792) üzenetére


Gabibácsi
tag

ott nincs szerintem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22794) ncc1701 válasza -NoVa- (#22788) üzenetére


ncc1701
veterán

És nagyon szép az az útvonal! Bár asszem Jahno nem véletlen menne kocsival. :)

(#22795) ncc1701 válasza eattila (#22792) üzenetére


ncc1701
veterán

Max ha baleset van. Illetve reggel a vége fele a lámpa miatt lehet sor.

(#22796) Jahno válasza eattila (#22792) üzenetére


Jahno
őstag

Az átlagon felüli.

(#22797) eattila


eattila
csendes tag

Köszi! Csak mintha hallottam volna valamit, hogy van valami gebasz az m0-nál. Valami sávszűkítés vagy mi. Igaz ha majd megyek, úgyis korán megyek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22798) BobaHWSW válasza ezittketto (#22787) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A kocsog rohadt budos anyjat azt.

Eleg jo. De bakker... A rohadt elet. Nehez.

(#22799) ezittketto válasza BobaHWSW (#22798) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:D

Jaja nézek róla videókat. Már az ollókezű lepkenénit az elején is volt akinek több, mint három óra!! volt legyőzni.. :)

:R a türelmetekért..

(#22800) Jahno válasza eattila (#22797) üzenetére


Jahno
őstag

Az a másik fele lesz, délen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.