Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22401) qnadam


qnadam
veterán

megrendeltem a nast, qnap ts-431p lett végül, az egyik legalapabb. sebességben bőven többet tud a gigabitnél, és ugyan gondolkoztam, hogy a mindenféle más feladatokt is a nasra bízom, de a qnap, amin már talán elfogadhatóan menne egy virtuális gép, már 130e+. synologyból amire hivatalosan is fel lehet tenni ilyet, az még több... az 50e különbség felét éri az a minipc, ami csinálni fogja a mindenmást, és sokkal rugalmasabb lesz így. arra meg főleg nincs szükségem, hogy a nason egy nem jövőálló (max fhd) hdmi legyen. arról nem beszélve, hogy egy mire a plafonig elér, addig annyiba kerülne a hdmi kábel, mint amennyibe egy korrekt kínai lejátszó kerülne, ami mehet a projektor mellé közvetlenül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22402) Gabibácsi válasza FőDudu (#22396) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azzal hogy otthagytam. De gondolhatod hogy volt okom. 4 évig szenvedtem, próbálkoztam
Az egoja nem tűri hogy én léptem.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22403) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Apropó, mióta nem foglalják a metrópótlóbuszok a sávot, megint 7-8 perc alatt esek be dolgozni. Huszon+ helyett.

(#22404) BobaHWSW válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Megmentettem a vilagot, uj projecten kezdtem. Mit mondhatok... Ugatni tudnek oromomben es kitalalom, hogy smarol ket CG kutya spagetti eves kozben.

Node fizikailag is masik helyre raktak (23 epuletben vagyunk szetszorva) es most meg kozelebb kerultem. Ralatok a haloszoba ablakunkbol az epuletre mert fent lakunk a dombteton.

(#22405) zetor2000 válasza qnadam (#22401) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kezdetnek nem rossz választás. Csinos, a nappaliba talán illik, persze ez berendezés függő, de eléggé "kortalan" a dizájn, és ha nem antik/vintage bútorokkal vagy berendezkedve, hanem valamelyest modern a nappali, akkor belefér a "tájképbe".

"arról nem beszélve, hogy egy mire a plafonig elér, addig annyiba kerülne a hdmi kábel, mint amennyibe egy korrekt kínai lejátszó kerülne, ami mehet a projektor mellé közvetlenül " -miiiivaaan? :)
Gondolom, a projektor lenne a plafonon, és egy olyan hosszú hdmi / hd-base-t cucc...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22406) zetor2000 válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálunk azok a buszok új járatot képeznek, és énnekem meg 10perc mínusz a metróig / onnan haza. Hja, kertváros, ezek meg keringenek mindenfelé IS: A metróig visszont, ami eljuttat, más útvonalon jár, egyszerűbb, gyorsabb, a környéken összeszedi a belvárosi népet, és 2 lakótelep érintésével megy csak a belváros elejéig. ~6-8 megálló, főútvonalak, elsőbbség, villamossínen haladás. Patent. Mindenki mondja, hogy akár meg is maradhatna, mert reggel-este ~félóra tötymörgés a sztenderd járat. Mondjuk átmulatott nap végén néha jól jön, mert lehet horpasztani egy kicsit. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22407) ezittketto válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:Y nyomhatod neki... (vagy nagyon napközben jársz be :) )

(#22408) -NoVa- válasza ezittketto (#22407) üzenetére


-NoVa-
őstag

Is. Amúgy simán a forgalom által tartott sebességhatár + 10-es tempó, csak most ezt felveszem itthon a rendőrség előtt, a cégnél meg fékezek. Amíg buszos pótlás volt, az Árpád úti felüljárótól kezdve araszolás ment.

(#22409) eattila válasza Gabibácsi (#22386) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez szar :( Kitartás. Bár nem értem, hogy nem lehet a gyerek érdekeit nézni, vélt/valós sérelmektől függetlenül.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22410) ncc1701 válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


ncc1701
veterán

Jó lenne, ha az m3 bevezetőre átszokó emberek visszaszoknának a vácira. :)

(#22411) qnadam válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


qnadam
veterán

és a vácin az exbuszsáv is egész jó, bár már elmúlóban van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22412) Sipi- válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


Sipi-
tag

Mázlista.
Mi nyáron/ősszel költözünk a Nagyvárad téren túlra és reggelente a Kálvin tér mellé kell eljutni időre (suli). Szívás lesz mindkét szakasz felújítása.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22413) Gabibácsi válasza -NoVa- (#22403) üzenetére


Gabibácsi
tag

agree

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22414) Gabibácsi válasza eattila (#22409) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez a bajom nekem is
velem csinálhat amit akar, leszarom vastagon
de a gyereket teszi tönkre szép lassan

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22415) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22410) üzenetére


Gabibácsi
tag

jó lenne ha a sok fóti meg akármilyen nem dunakeszin keresztül, az utcánkon tolongana befelé végre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22416) -NoVa- válasza Sipi- (#22412) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most itt az a kérdés, hogy mikor tömik be a buszok által kijárt krátereket, van pár durva szakadék.

(#22417) Gabibácsi válasza qnadam (#22411) üzenetére


Gabibácsi
tag

gyorsforgalmi sáv

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22418) blueboi69 válasza Gabibácsi (#22386) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sajnálom ez tényleg a gyereknek rossz. Lehet tudni, hogy mi az egész ellenségeskedésnek az oka? A válás óta így viselkedik?

(#22419) eattila válasza Gabibácsi (#22414) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát ja. De az a baj, hogy ilyen esetekben az anyának mindíg könnyebben adnak igazat, mint az apának. Volt erre egy távol ismerős, aki évekig szívott, mert exasszony bosszúszomjas volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22420) Jahno válasza -NoVa- (#22416) üzenetére


Jahno
őstag

Az hátul a buszon kifejezetten mókás.

(#22421) eattila


eattila
csendes tag

Tegnap megérkezett a 108 db-os dugóskulcs készletem :) Igaz, ilyen noname, olcsó valami, de nekem elég arra, hogy ha kel lvalamihez, akkor legyen. Meg a gyerek szülinapi partikellékei is megjöttek. Igaz a gyerek most otthon van fosóshányós vírussal, de már jobban van.
És a corollán is beállították a futóművet. Kaptam ábrákat is, csak nekem sokat nem mond :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22422) Gabibácsi válasza blueboi69 (#22418) üzenetére


Gabibácsi
tag

Előtte sem volt normális, csak a gyerek miatt maradtam vele, féltem hogy ilyesmi lesz, bejött.
A plusz egy napomat kéthetente szabályszerűen megvettem tőle pl
Mindent megígért , hogy a gyerek érdekeit nézzük, apa is kell, meg láthatom bármikor, stb
aztán bekattant, lehet magától, lehet a szüleitől, nem tudom
azt hittem ha bepasizik jobb lesz (szerintem már megvolt neki régebben is), de nem lett jobb

a gyerek érdekében minél gyorsabban leléptem, mesélhetnék mik voltak, de mindegy is

nem zavarta hogy medgudtam valakit, ő ettől még ugyanúgy akart élni, ő dolgozik, gyerekezik, én meg mindent megcsinálok otthon, meg persze dolgozom, bevásárlok . Ez így neki tökéletes volt, egy háziszolgával
nekem meg kellett volna szeretet is, meg ilyesmi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22423) Gabibácsi válasza Jahno (#22420) üzenetére


Gabibácsi
tag

a busz ne menjen az én gyorsforgalmi sávomban :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22424) Gabibácsi válasza eattila (#22421) üzenetére


Gabibácsi
tag

az a baj hogy nekem is van ilyen huszonezres készletem, és végülis használtam már sokmindenre, de az egyiket símán kézzel elcsavartam, mármint nem a dugófejet, hanem a toldót
és rá van írva hogy króm-vanádium... na persze. Akkor én a terminátor vagyok, maga

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22425) Samott válasza Gabibácsi (#22423) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar gyorsforgalmi, a heten minden reggel talalkoztam egy markoloval ami ferihegyi gyorsforgalmin kozlekedett kifele. B.szott hosszu sorral mogotte. Amugy a korlat nincs sehol megbontva, nem epitkeznek olyan helyen amit csak errol lehetne megkozeliteni. Es ki vannak tiltva a 3,5 tonnanal nehezebb jamuvek. Pont leszarja mindet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22426) Gabibácsi válasza Samott (#22425) üzenetére


Gabibácsi
tag

a nagy trafizásban őt is ki lehetne szűrni egy jó bírsággal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22427) blueboi69 válasza Gabibácsi (#22422) üzenetére


blueboi69
csendes tag

szomorú :(

(#22428) eattila válasza Gabibácsi (#22424) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez annak a fele volt. Otthon, bringanyerget állítani, mert néha ezt azt csavarni jó lesz. Szerintem évente 1-2 alkalom. Olyanra nem vszek drága szerszámot. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22429) Gabibácsi válasza eattila (#22428) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze, én is úgy voltam, és meg is éri. De nagy erőhatásra, berohadt csavarra nem jó, egyszerűen gyenge az anyag. úgy csináltam hogy egy másik racsnis kulcsra tettem rá a gagyi fejet, úgy jó volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22430) Jahno


Jahno
őstag

Rohadnának már meg: "You have been added to a team in Microsoft Teams" Sosem lesz vége. Sosem.

(#22431) Gabibácsi válasza Jahno (#22430) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez ilyen
hétvégén lesz amicon , de én nem tudok menni, te mész?
lesznek kint szép amigám ,az enyimek most nem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22432) Jahno válasza Gabibácsi (#22431) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén szomszédolnom kell, de a Vakondok filmért bejövök, FakeJacknek hozok kisTV-t, mert retró sarkot épít, csereberélek dolgokat és sietek vissza tanyára. Délután kerekasztal beszélgetés, mindenfélék, ehhhh, elmúlt 40 év legjobb kockás rendezvénye lesz és ilyet szerintem többet nem fognak összekalapálni. Be is dobok pár dollárt a következő Vakondok részbe.

(#22433) qnadam válasza Jahno (#22432) üzenetére


qnadam
veterán

picitévé kell? ff kicsi crt

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22434) Jahno válasza qnadam (#22433) üzenetére


Jahno
őstag

Fullframe? Amúgy igen. Kicsi és kisebb. Esetleg adhatok helyette nagyobbat :-D Egyelőre félelmets dömping van belőle a piacon ingyen vagy jelképesen, de azért pár eladó nagyon meg van alakulva, mikor eladni szeretné. Igaz ha pénzért lett volna olcsón Csepelen, akkor azt választom :-D Pár éve lőttem stúdióban használatos kis Sonykat, azok eléggé rendben vannak. Atarinak meg mindegy, ha sarokban elfér és hordozhatóbb, akkor még jobb.

(#22435) qnadam válasza Jahno (#22434) üzenetére


qnadam
veterán

ez ilyen kínai hülyeség, lehet vele rádiót is hallgatni, meg belepakolni egy raklap ceruzaelemet. és ingyen van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22436) Jahno válasza qnadam (#22435) üzenetére


Jahno
őstag

Az jöhet. Meg valahol egy kis LCDt kellene kipróbálni. De ez is művészember, most tudatosult benne, hogy 5+ éve vittem Neki egy HP kockát is :-)

(#22437) WiZARD


WiZARD
addikt

800km van a Leafben, eddig nagyon elégedett vagyok vele. Hozza azt, amit vártam, a mi autó használati szokásainknak megfelelőnek tűnik.
Töltés egyelőre Penny parkolóban (amire ablakból rálátok), előbb-utóbb költözünk olyan helyre, ahol lesz saját töltő. Itt Győrben elég kevés villanyautó van, így egyelőre nem tűnik problémának, hogy épp szabad-e a töltő...
Tegnap este Győr-Bp, 90%-ról indulva 30%-al értünk oda, tempomat 125 körül. Nyilvános gyorstöltőn felnyomtam 65%-ra ~20 perc alatt. Majd anyáméknál sima 230V konnektorból reggelre 100% lett (ez 10A-rel tölt). (max 32A Type2 töltő jövőhéten lesz felszerelve)
Reggel Bp-Győr háztól házig 127km, pályán végig tempomat 135 (GPS szerint ez 132-133), meg fűtés. 21%-al értem ide. Bár ez LeafSpy szerint 32% (kb 10%-ot tartalékol, és bár nagyjából elhasználható, de műszerfalon ilyenkor már 0-át mutat)
Szóval teljesen autószerűen használható ilyen távon. Nem kell 90el menni pályán fűtés nélkül, és hasonlók...

LED-es lámpának nagyon jó fénye van az eddig megszokott halogének (hiába a mindenféle emeltfényerejű prémium izzó) után, a reflektor különösen durva, az automata reflektorkapcsolás meg tök kényelmessé teszi a használatát. (országúton)
ProPilotot imádom. Bár lényegében csak egy távolságtartós tempomat (ami városban, dugóban is müxik), meg sávtartót (ami elbambulás ellen jó lehet, de vezetni nem fog a user helyett)

Vannak bénaságai: extra rövid, alig értékelhető könyöklő. 4 elektromos ablakból csak a vezetőé automata, az üléseket szokni kell, a Golfban sokkal kényelmesebb volt (Highline felszereltségnek vmi extrább ülése).
A kormány sajnos csak le-fel állítható, ki-be állítás nincs...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#22438) Jahno válasza WiZARD (#22437) üzenetére


Jahno
őstag

Nos igen, erre mondtam, hogy lépett már akkorát a technológia és használhatóbb, mint az első Leaf, aminél ahatótáv valahogy pont kevés. Nyilván ennél is ki lehet nőni, több jobb lenne, de a vállalhatóság határán van.

(#22439) ncc1701


ncc1701
veterán

Mondtam, h jó lesz a Leaf, nem szidta egyik tesztelő sem.

(#22440) eattila válasza Gabibácsi (#22429) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, persze. Nagy dolgokat nem kell várni tőle, nem is teszem. Hobbizni jó lesz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22441) qnadam válasza WiZARD (#22437) üzenetére


qnadam
veterán

4 elektromos ablakból csak a vezetőé automata

ez valami idióta távol-keleti szokás lehet, az enyémben is csak egy automata, az is csak lefelé. hasonló pözsókban meg mind a négy, oda-vissza.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22442) qnadam válasza Jahno (#22436) üzenetére


qnadam
veterán

van még egy kis lcd-m, ha kell kölcsön.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22443) eattila válasza qnadam (#22441) üzenetére


eattila
csendes tag

Corollában mind automata, csak annyira nehezek a gombok, hogy sokáig nem jöttem rá. Frankón feszíteni kell, hogy kattanjon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22444) Jahno válasza qnadam (#22442) üzenetére


Jahno
őstag

Na, mennyire kicsi? Azt kipróbálnám, hogy tudjuk mire nem jó.

(#22445) qnadam válasza Jahno (#22444) üzenetére


qnadam
veterán

ennyire.

igen, amikor a képek készültek, még volt analóg tévéadás :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22446) Jahno válasza qnadam (#22445) üzenetére


Jahno
őstag

Ez kurfli jó. Meg is alkudtunk :-D

(#22447) qnadam válasza Jahno (#22446) üzenetére


qnadam
veterán

behajítom a kocsiba. de hogy mire jó, azt el nem tudom képzelni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22448) Jahno válasza qnadam (#22447) üzenetére


Jahno
őstag

És a kis LCD :-P

(#22449) Jahno válasza qnadam (#22447) üzenetére


Jahno
őstag

Meg kell nézni mekkora rajt az Xbox logó. Közvetítővel is szívtam, mikor bejátszani kitaláltam a WDLiveot és olyan kicsi volt a menü, hogy nem is látszódott. Anyósnál az új STB ugyanez, az sem átlag CRTre volt méretezve.

(#22450) qnadam válasza Jahno (#22448) üzenetére


qnadam
veterán

a kis lcd-n legalább kb éles és színes kép van.
de ha rossz pillanatom lesz, hozzádvágom a 32-es toshibát is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.