Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22651) zetor2000 válasza ncc1701 (#22650) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt van egy elemzésféle, hogy az iphone5s mennyi, meg a korabeli telefonok mennyibe kerültek.
Valami olyasmi jött ki a végén, hogy azért drága, mert drágán adják. Körülbelül. Meg hogy nem egy liga a sima droidos telefonokkal összevetve. Ami igaz is, mert ott az iOS. ami nagyon nem android. Meg ott az appstore, meg az iTunes, meg akármi, ami apple ökoszisztéma része, és ez mind felfelé húzza az árat, ami szerintem megint a blabla... PlayStorenál is van pár szerver, ami a kéréseket kiszolgálja, meg akármi.

Közben találtam frissebbet:
Apple XS Max meg X

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22652) Jahno válasza qnadam (#22641) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor sem lesz olyan jó az 500 forintos. Tudom, vettem tesztre, analóg kar nyikorog és akadozik. Ergonómia nulla, gombok is éppen olyanok, tengely mentén billegnek és nem pontosak. Lehet ragozni, de jöjjön el a következő retró buliba és megmutatom mi a különbség egy Honeywell/Matsushita/Cherry/Osram vagy egyéb "ugyanaz van benne, ott készül" mikrokapcsoló közt. És van gamepad is dögivel, de ahhoz túl lúzer, hogy egy ilyenbe beleálljon.

(#22653) Jahno válasza ncc1701 (#22650) üzenetére


Jahno
őstag

És abból tartják fent a céget, tárhelyet, egyebet. Az alkalmazás boltból van bevétel, a marketing meg dulva kiadás. Ki tudja a mit is? Van 1 billó eszköz. Adsz hozzá tárhelyet és infrastruktúrát?

(#22654) qnadam válasza Jahno (#22652) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, hogy milyen az olcsó gamepad, mert nálam van a tied :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22655) -NoVa- válasza zetor2000 (#22651) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bámulatos, hogy a néha csepegtetett termékfejlesztési insider belelátás egyesekről milyen simán és nyomtalanul lepattan :)

(#22656) Jahno válasza qnadam (#22654) üzenetére


Jahno
őstag

És vannak hasonlók vagy még rosszabbak. Akkor vedd úgy, hogy HZnak írtam. Ha felfogja. Ebben az a mókás, hogy a kínai nem tudja vagy nem is akarja a jót másolni, de egy vacak nyomott Manfrotto gyorstalppal is csak bajban vannak. Ha drágábbban nézed, akkor drágán 10 dollárért kapod ugyanazt a fél centest.

(#22657) zetor2000 válasza Jahno (#22656) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem az szokott meglepni, hogy a legolcsóbb X termék mondjuk 1$ aliexpresszen. Ugyanazt megkapod mondjuk 100$-ért is, a kettő közt meg mondjuk van 430 eladó / bolt. Ekkora szórást vajon hogy tolerál a piac? De ez csak egy apró felvetés, ráadásul elég bzuis.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22658) zetor2000 válasza -NoVa- (#22655) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ilyenektől ódzkodom.
Nekem megmondják, mit kell csinálni, meg esetleg mennyi a keret rá, azt nézek valami boltot, ahol nem b*sznak át túlontúl. Esetleg megmondják, kitől kell venni a mit. Az tiszta sor. De hogy én nulláról nekiessek valaminek, az szinte kizárt. Persze van / lehet kivétel, de akkor erősen érdekel a téma, vagy valami lelkesítő morál van, vagy akad egy tálca sör valahol a környéken. Szóval a termékfejlesztéstől messze vagyok. Szerencséje ez a világnak. Jobs se volt piskóta, azt mondják, de én egy kicsit szigorúbb lennék. :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22659) qnadam válasza zetor2000 (#22657) üzenetére


qnadam
veterán

mert azt hiszed, hogy az egyező kép egyező terméket takar :) hamis ruhát simán hirdetnek az eredeti termék katalógusfotójával.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22660) Jahno válasza zetor2000 (#22657) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg mennyiségekre alkudozom, így még hosszabb sztorikat bírnék írni Aliról. Főleg mikor ugyanazok a képek, hasonló a szállítási díj 30 eladónál és adott kérdésre egyszerre egy napon válaszolnak, azt is hasonló stílusban. És egyformán akartak átverni, hogy miképpen lehet fizetés nélküli rendelés/ajánlat kérést küldeni, amit beáraznak és majd fizetem...

És igen, ez a baj, mikor veszel egy dugvillát ami olyan gyenge, hogy nem megy be az aljzatba. Hajlik, konyul. Veszel 7x drágábbat és igazából ugyanazt kapod. Meg a nyilas dumát.

(#22661) Jahno válasza qnadam (#22659) üzenetére


Jahno
őstag

Fordítva van, ugyanaz a kép hasonló, de tök más termékeket takar :-D Meg videójátékban a "no delay" "no repeat". És minden vaku PentaxSonyNikonCanonFuji IS :-D

(#22662) Jahno válasza ezittketto (#22596) üzenetére


Jahno
őstag

Valamint. Ilyen kis helyen azért nem az igazi, de így kell ezt veretni:

[ Szerkesztve ]

(#22663) ezittketto válasza Jahno (#22662) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:Y ilyen is van?! Állat!! :C

(#22664) Sipi-


Sipi-
tag

Valami új postásunk lehet: kihozta a csomagot, ajtóhoz!
Kínaiak meg a Posta összeszedte magát, 19 nap alatt idért a csomagom a Gearbest-ről.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22665) Gabibácsi válasza Sipi- (#22664) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én már nem merek semmit Kínából rendelni, inkább alzától rendeltem iphone kábelt, tokot, meg lego-t is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22666) Sipi- válasza Gabibácsi (#22665) üzenetére


Sipi-
tag

Gearbest-ről mindenem megjött eddig. Most type-c kábeleket rendeltem, az 1 és 2 méteresen még rögzítő tépőzár is van (mint a normálisabb laptoptöltőknél).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22667) Gabibácsi válasza Sipi- (#22666) üzenetére


Gabibácsi
tag

az alzás iphone kábelen is, meg is lepődtem
egy rövidet akartam kocsiba, fél méteres, és korrekt, meg szép kis papírdobozban jött

gearbest nekem is a kedvencem amúgy, csak a posta miatt nem merek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22668) Jahno válasza Gabibácsi (#22667) üzenetére


Jahno
őstag

Én is bevásároltam, aztán jöhetnek a C-s mazzagok. Az előzőkből akadt olyan, ami bizonyos töltőkkel nem tölt. Pár töltő is eltűnt útközben egyikből meg kijött a füst, de azokkal is kezdek rendben lenni.

(#22669) #09908736


#09908736
törölt tag

Youtube-on zenét hallgatóknak:
Nálatok is kettesével tolja a reklámokat a számok előtt?

(#22670) ncc1701 válasza #09908736 (#22669) üzenetére


ncc1701
veterán

Ublokk origin megoldja. Legalábbis pc-n.

(#22671) Gabibácsi válasza #09908736 (#22669) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22672) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22670) üzenetére


Gabibácsi
tag

megoldotta hogy nem tudtam netbankolni, meg az index blogjába se kommentelni, úgyhogy leszedtem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22673) Samott válasza #09908736 (#22669) üzenetére


Samott
addikt

Opera alapbol blokkolja a reklamokat rajta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22674) #09908736


#09908736
törölt tag

Mobilon, appon fut.

(#22675) #09908736 válasza Gabibácsi (#22671) üzenetére


#09908736
törölt tag

Akkor megnyugodtam. :)

(#22676) Gabibácsi válasza #09908736 (#22675) üzenetére


Gabibácsi
tag

ipadon nekem is adja bele a reklámokat, de majd megnézem mit tehetek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22677) Jahno válasza ncc1701 (#22670) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán majd más romlik el a leglehetetlenebb időkben és fene sem akar mindig kísérletezni a kibekapcsolásokkal.

(#22678) #09908736 válasza Gabibácsi (#22676) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nem is az a bajom, hogy reklám van, kibírom, csak a héten két reklámot nyom egyszerre. Nem tudtam, hogy egyedi eset vagy általános.

(#22679) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Posta mostanában nálam is jól működik, egész értelmes idő alatt jönnek a mindenfélék. A Pi-hez szereztem terminalban pötyögni ócsó BT billentyűzet, touchpaddal, és még jó is. Nem foglal helyet, ha nem kell, akkus, MicroUSB-s, szóval amire kellett, bevált.

(#22680) Jahno válasza -NoVa- (#22679) üzenetére


Jahno
őstag

Valami ilyesmi minimálokat én is nézegetek a kis kütyümhöz, de lehet jobb lenne a vezetékes és minimális touchpaddal. Néha kellene egerészni, nem baj ha kényelmetlen csak olcsó legyen és kicsi.

(#22681) Sipi- válasza #09908736 (#22678) üzenetére


Sipi-
tag

Android-on próbáltam és csak egy reklámot nyom, amit pár másodperc után el is lehet léptetni.
Szerk: legelső szám előtt egy volt, de két zene között már kettő. De tegnap este még csak egy volt.

Laptopon meg Firefox-ban Adblock plus van. Néhány oldalnál kikapcsolom, ha nagyon nyekereg az oldal vagy nem túl tolakodó és tényleg abból él meg az oldal (jó, mert megjegyzni melyiknél van kikapcsolva és azoknál az oldalaknál úgy is marad).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22682) Gabibácsi válasza -NoVa- (#22679) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez tetszik, van link? nekem egy jó kis logitech van, egérrel, de nagy helyet foglal a tv alatt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22683) Jahno válasza Gabibácsi (#22682) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem meg vezetékes kellene. Ha nem kell összehajtós, akkor gyárban ez és klónjai vannak. Működik:

https://www.aliexpress.com/item/Zoweetek-K12BT-1-Lowest-Price-Multimedia-Aluminum-Ultra-Slim-Wireless-Bluetooth-3-0-English-Keyboard-with/32516827557.html

Többinél nekem nem mindig tiszta melyik BT-s, melyik nem, melyikhez jár vevő, estébé, meg én nyüves Linuxokkal nem akarok szopni, ha nem kábeles.

(#22684) Phülöp válasza Sipi- (#22666) üzenetére


Phülöp
addikt

Gearbest, 70 eurós rendelés, dec. 18.
Február 4-én postai levél a UPS-től, hogy menjek be a support centerbe személyesen átvenni a csomagot, mert febr. 5-én visszaküldik a feladónak.
Visszaküldték.
Ticket, chat a gearbest-tel: ők nem tudnak semmit se tenni március 18-ig, akkor telik le a vállalt szállítási határidő. Addig várjak, hátha mégis.
Március 18-án chat megint, egyetlen megoldás, hogy ha kifizetem a szállítási költséget, újraküldik a csomagot. Ez nem jó, pénzt add vissza, oszt jó lesz. Azóta a chat ablakba nem lehet írni (írni lehet, de enter-re nem jelenik meg a beszélgetésben az új szöveg), új ticketet meg nem enged felvenni ugyanarra a csomagra.
Most se csomag, se pénz.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22685) Jahno válasza Phülöp (#22684) üzenetére


Jahno
őstag

Engem is tiltott már le eladó. Ebayen párszor beszoptam, többet nem fogom. Alinál legalább tudom tologatni a határidőt, hogy hátha mégis a posta, vagy mi legyen a megoldás. Kínai beígéri, hogy küld másikat, okés, jó lesz, lecsukom, probléma megoldva. Másik csomag nem érkezik. Páran most szó nélkül visszaadták a pénzt, volt eladó aki 3 hónapos szállítást ígért, majd eltűnt Ebayről. Azt visszakaptam, de volt aminél a határidő végéig alapban nem lehetett reklamálni. Az összevissza kamuzós időhúzósok sem egyszerűek aztán döntsd el, hogy tényleg feladta-e, vagy sem, vagy itt baszkodik vele a posta, itt lopják el, vagy sem?

(#22686) eattila válasza #09908736 (#22669) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, néha. Durván idegesítő. Ráadásul úgy, hogy majdnem végighallgatom az egyiket, mert nincs időm skippelni, aztán mikor skippelem, jön a következő....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22687) -NoVa- válasza Gabibácsi (#22682) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez:
[link]

De amazontól ebayen át ezerféle forrásból ugyanez jön. Egész jók a gombjai, kicsit szar a layout a zsanéroknál, és Pi-hez pár másodperc, amíg csatlakozik. Meg hamar alszik el, szóval gyakran kell pár másodpercet várni. Itt a Pi a lassú, telefonnal nem volt ilyen nyűgöm.
Szóval Jahno kábeligénye is jogos, érthető, megalapozott, mint az én drótlessigényem.

Közben a Rapoo egérgörgője döglött meg épp, vihetem ezt is vissza garanciába az út túloldalára. Az előző példány billentyűzete lett kontaktos, szóval elmehetnek a picsába ezek is. Borzasztó kényelmes, jók a gombjai, lapos billentyűzetből ritkajó, erre a minőtlenséggel van a gond.

(#22688) qnadam válasza Phülöp (#22684) üzenetére


qnadam
veterán

paypallel fizettél?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22689) Jahno válasza qnadam (#22688) üzenetére


Jahno
őstag

Az a szívás, hogy ott kiderül a dolog. Eladó teljesített, helyi postáig elért.

(#22690) qnadam válasza Jahno (#22689) üzenetére


qnadam
veterán

határeset, ha nem értesítették normálisan. rosszabb biztos nem lesz a helyzet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22691) -NoVa- válasza Jahno (#22685) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszony több apróságot rendelget, többször fut bele ilyenekbe. Én gyáva vagyok, ilyen bejáratott, leinformált, tényleg "FiiO Official Store" jellegű eladóktól merek venni izéket, és nem merítek bele a legolcsóbb dolgokba. Van elég mindenem is, vagy úgysem kell igazából. Csak jöjjön már meg a fülesem végre, már 2 napja repülőzik:

(#22692) ncc1701 válasza -NoVa- (#22679) üzenetére


ncc1701
veterán

Erre a bt billentyűre toljál már valami linket, mert érdekelne. Köszi. :)

Látom, már más iskérte, ez gyors volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#22693) Gabibácsi válasza -NoVa- (#22687) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Majd Jahnoval megrendeltetem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22694) Jahno válasza Gabibácsi (#22693) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább lesz mit kipróbálnom (:-

(#22695) Jahno válasza Gabibácsi (#22693) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, Fakóval és valakikkel néha csinálunk mini kockaklubot a Borkuckóban, így munka utántól este 9ig. Ha érdekel. Talát odahaza a pinyóban egy működőképes Atarit, amihez megnyert egy WoW cartrigeot olcsón.... Blááááááá.

(#22696) #09908736 válasza -NoVa- (#22687) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ezrohadtjó. Még kéne hozzá DEX és mehet is az 55"-ra az android

(#22697) Phülöp válasza qnadam (#22688) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem én fizettem, cimbora akart kariajit küldeni.
Nem paypal.
Egyébként meg a finn UPS a sáros, viszont az az eladóval van szerződésben, nem a vásárlóval vagy a címzettel.
Közben vettem magamnak Sony logóval a Xiaomi helyett, használt eszköz, nem bontatlan csomagban, ugyanannyiért.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22698) -NoVa- válasza #09908736 (#22696) üzenetére


-NoVa-
őstag

DEX alatt az ékezetes írás furcsa volt, valamire előjött, elment, de nem használtam annyit, hogy igazán feltűnjön. Céges Dell dokkolón ha csak egy monitor van, és nem 4K, simán működik a telefon is jól.

(#22699) #09908736


#09908736
törölt tag

Olvastam egy értekezést, hogy nagyjából 33 évesen veszted el azt a képességet, hogy az aktuális popslágereket szeresd (igen, tudom, nem hallgattok ilyen szarokat).
Pont nyomja most a youtube reklámként: [link] . Egész jó. Pedig elmúltam 33 és ez meg 2016-os.

(#22700) Gabibácsi válasza Jahno (#22695) üzenetére


Gabibácsi
tag

ma? kizárt, még mindig alig tudok járni, a vádlimnak annyi lett a hétvégén, azóta itthonról dolgozom
amúgy jól felhívtál tegnap, de gondolom már nem aktuális, amúgysemennékmertbuzievagy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.