Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19206) zetor2000 válasza npera (#19202) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttöö...
Ez a lassú KV áztatós cucc, ami ha elég sűrű a szitája, akkor jó eséllyel zaccmentes KVt csinál.
Én a magasnyomású presszót kevdelem, amikor ún. "crema" keletkezik a KV tetején, egyfajta kávéhab. Ez hamarabb meg is van, és nekem jobban bejön, mint a "francia nyomós".
A legtöbb bedobós automata porból dolgozik, nem frissen daráltból, de akadnak olyanok is, amik valami pörkölt kv félét darálnak helyben, és abból főznek - tapasztalatom szerint ezek nem a legjobbak. Az irodai automaták -főleg az újabbak- elég rendes KVt készítenek. Persze a legpatentebb a kávéházi presszógép, ami mögött van egy vagy több barista, és azok főznek neked valót, de az olyan b*zis... :)
És van a harmadik féle, a kotyogós, csak az meg atom lassú, bár a francia nyomóshoz képest van, hogy gyorsabb. Persze sokan a KV szünetet elnyújtják az ilyenek miatt.
Én reggel szoktam egy 15-20 perc alatt meginni az elsőt idehaza, aztán a másodikat melóba érve. Ebéd után van mégegy, azt vége. Nekem általában elég napi 3, de van, hogy van az 4-5 is, de elég ritkán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.