Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123101) A. Crowley válasza fatpingvin (#123098) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Merre mentek?

(#123102) Sipi- válasza eattila (#123094) üzenetére


Sipi-
tag

Ha jól emlékszek, akkor npera gyerekei is egyszerre tanultak meg magyarul és svédül beszélni (ezért persze valamivel később, mint az átlag gyerekek).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123103) Grillo válasza Bujdy81 (#123028) üzenetére


Grillo
senior tag

Á, Anyám mesélte, hogy a barátnője járt a dobossal, és jártak koncertre. Inenntől ez már nem nagyon játszott nekem. :D

(#123104) Samott


Samott
addikt

Osszeszarta magat ez a nepszamlalos cucc... befejeznem, de nem tolt be az oldal. :) Minden bongeszobol, minden geprol.

ERROR Error: Uncaught (in promise): SyntaxError: "undefined" is not valid JSON
SyntaxError: "undefined" is not valid JSON

Csodas, allami tehat nyilvan szar az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123105) Sipi- válasza Samott (#123104) üzenetére


Sipi-
tag

Uhh, még nem csináltam meg. Akkor nem is ma este fogom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123106) Grillo válasza Bujdy81 (#123034) üzenetére


Grillo
senior tag

Pontosan. Én gitároztam, nem volt kérdés, hogy az alap 7-8 akkordot ha tudta az ember, akkor nem volt kérdés, tud-e bármit tőlük játszani.
Tegyük hozzá, hogy pl. a Morcheeba - Part of the process is ugyan ilyen összetett. Tudom, mert játszottuk ballagáson. :D

Amúgy zeneileg igen gyorsan áttértem külföldiek közül a Metallica, Dream Theater, Sambora, Amorphis irányba, magyarok közül Nemezis (amerikában tolták utána még Age of Nemezis néven). Aztán volt minden más is, Tori Amos, Garbage, Dire Straits, Deep Purple, Iron Maiden, Aerosmith, Pearl Jam.

Mostanság meg azárt igen szélesre nyílt a világ a Spotifynak köszönhetően, a jazzas vonal is megvolt végig, pl. Joan Chamorro és a tanítványai jórészt kitűnőek, főleg Andrea Motis, meg úgy az elmúlt 8-10 év.

(#123107) Grillo válasza Sipi- (#123105) üzenetére


Grillo
senior tag

Én lenyomtam hétvégén, mondjuk nem túl megerőltető, de negyedikre már igen untam végignyomogatni.

(#123108) eattila válasza Samott (#123104) üzenetére


eattila
csendes tag

De igaza van. Az nem valid JSON :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123109) Phülöp válasza Samott (#123104) üzenetére


Phülöp
addikt

Én megszámoltam magunkat, és ha valaki tudni akarja az eredményt, elég becsengetnie, és elmondom neki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123110) Samott válasza Phülöp (#123109) üzenetére


Samott
addikt

Pont ezt a becsengetos dolgot kerulnem el. Nincs kedvem idegeneknek hazudozni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123111) fatpingvin válasza A. Crowley (#123101) üzenetére


fatpingvin
őstag

el innen.

nem titkolózom. tényleg ez a rendező elv. nyilván vannak preferált helyek de ez az elsődleges. Ukrajnába mondjuk most annyira nem szívesen mennék, illetve a dojcsék nálam elvből feketelista, de azon kívül kb bármi Európán belül.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123112) fatpingvin válasza Samott (#123104) üzenetére


fatpingvin
őstag

azért kibírtuk megdöbbenés nélkül...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123113) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap meghozta a gls a rendelt új kapcsolókat, dugaljakat. Egész nagy doboz, azt hiszem elszórakozok vele egy darabig (23 dugalj, 13 kapcsoló, 3 tv csatlakozó)...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123114) Sipi- válasza fatpingvin (#123112) üzenetére


Sipi-
tag

DDOS támadás!! négy!! :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123115) fatpingvin válasza Sipi- (#123114) üzenetére


fatpingvin
őstag

végülis technically igen, csak támadásnak nem nevezném.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123116) Phülöp válasza fatpingvin (#123111) üzenetére


Phülöp
addikt

laktam/éltem pár helyen az utóbbi 10 évben, szívesen segítek, bármilyen kérdésed van

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123117) Phülöp válasza Samott (#123110) üzenetére


Phülöp
addikt

remélhetőleg nem találják meg azt a bizonyos csengőgombot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123118) fatpingvin válasza Phülöp (#123116) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyon szépen köszönöm a felajánlást, észben tartom :)

most van egy nagyjából körvonalazódott forgatókönyv, ezt szeretném azért az elkövetkező pár hónapban végigvinni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123119) blueboi69 válasza Sipi- (#123113) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az szép kis summa lehetett. Nálunk sztem messze nincs ennyi, de még nem számoltam össze.

(#123120) Jahno válasza Sipi- (#123113) üzenetére


Jahno
őstag

Koaxos TV csatival csak akkor szívnék, ha nagyon ütnek. Meg általában a jómunkás felsajtolja a dugaszt, aztán az úgy legalább jó.

(#123121) fatpingvin válasza Jahno (#123120) üzenetére


fatpingvin
őstag

baszki de rég szereltem fali aljzatos bármit ami nem sima konnektor/kapcsoló... és mennyire nem hiányzik :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123122) fatpingvin válasza DiszNóÓl (#118) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt most nézem, lett ilyen amúgy? :D (igen, ezt még én is egy elég erős thread necromancynek érzem, de elkezdtem az elejéről olvasni hogy hogy alakult az átköltözés... régen sokat olvastam a HWSW-t, bár nem voltam regisztrált júzer)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123123) Jahno válasza fatpingvin (#123122) üzenetére


Jahno
őstag

Na, a Discord ja, követhetetlen kulafos, valós időre jó, fotós csoportomba is beesett valami kissrác, tettem a hülyét, hogy az sem tudom mi az a Discord, mondja el, hogy miért jobb, mint a Face csoport. Háááát, nyomott némi marketingbullshitet, aztán eltűntek, meg Discordjában is van némi minimál forgalom, néha belesek, semmi extra, kezdeti kevés lendület után nagy visszaesés :-D

Csoportomra azért mondják, hogy tök jó, mert nincs ezer+1 felesleges napi poszt, de működika csoport meg aktuális képek albumba vannak rendezve, akármit elő tudunk kapni és megmagyarázni. Cserébe viszont mivel minimális a forgalom az új belépők el is felejtik az egészet és nyilván mivel nincs napi poszt, így kevésbé sorsolja ki.

A miért lesz jó indokolása "Teljesen más" "Végtelen lehetőséget ad. Kreatív platform. Sokkal több dolgot tudsz beállítani, személyre szabni, egyénisíteni mint facen. Bármire használhatod, a határ a csillagos ég, csak a krewtivitáson múlik. Fiatalos program, érdemes megismerni szerintem."

Betámadta az összes magyar fotós csoportot, szóval szerették kibaszni :-D Én ugye elmondtam mit csinálunk, miképpen, ötlet meg ellenvetés jöhet (de úgyis nekem lesz igazam legfeljebb 2 év múlva mondja azt, hogy nahát).

Aztán eddig jutottunk, most oda mindenki beszórja a reklámját, meg Insta linket és jajj kövessetek, de sok tag ellenáére havi 1-1 poszt alakul.. Én meg bevállalok egy MediaMarkt közönségszavazás utolsó helyet, mert nem tarhálom a szívecskéket (:-

(#123124) fatpingvin válasza Jahno (#123123) üzenetére


fatpingvin
őstag

viszonylag meredeket hazudnék azzal, ha azt állítanám hogy értem hogy ez mennyiben válasz arra a kérdésre hogy akkor most van-e exHWSW diszkord szeró vagy nem, de mivel tulajdonképpen semmi jelentősége ezért inkább ugrok egyet és elengedem :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123125) Jahno válasza fatpingvin (#123124) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs. Discord egy fos :-D De próbáljatok meggyőzni. Persze lehet, hogy van, de akkor tuti kihalt ha mi itt nem tudunk róla. Meg minek.

Mondjuk különböző spamok legalább betaláltak, meg akadnak némi gyerekmolesztálós ügyek is ugye, szóval jó platform.

Amúgy azon kívül, hogy a Ventrilonak vagy egy adhoc összeülős pofázásnak az alternatívája és elvileg népszerű, csak én nem látom az értelmét?

(#123126) fatpingvin válasza Jahno (#123125) üzenetére


fatpingvin
őstag

győzködjön a bánat :D én is csak azért kérdeztem, hogy ha lenne és aktív lenne akkor csatlakoznék, de amúgy nem mozgat. jó a fórum.

én használom, mert van egy-két közösség aki ott vert tanyát, meg a facebook messengerhez képest még mindig ezerszer jobb, de nekem se a szívem csücske. ha nem lennék a korosztályomban kb az egyedüli vele, én IRC-znék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123127) Jahno válasza eattila (#123053) üzenetére


Jahno
őstag

Én továbbra sem nyilatkozom az előzményekről :-D

(#123128) eattila válasza Jahno (#123127) üzenetére


eattila
csendes tag

:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123129) Jahno válasza eattila (#123051) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk diszkó alagsorában pld. rokkocsma volt, az bejött. Környék eleve szarul volt eleresztve mindenfélével, szóval olyan középiskolás ésvagy koromban kezdtünk Győrbe/Szombathelyre járni buliba (ottani 1-2 DJből elég ismert arc lett és legalább jól csinálják), meg szomszéd faluban csináltunk magunknak. Egyik haversrác azóta nyomja, hamar lerakta a DJ vizsgát is és heló, másik hangosít/rendezvényez és utálta a számítógépeket.

Falumban fiatalabbként tesóm vitte a prímet, akkor még suttyóként a frissen alakult Tankcsapda járt arrafelé, CryFree és hasonlók, meg szerintem Junkiesnak pár első fellépése volt a környéken amire emlékszem. Ja meg Kampec Dolores :banghead: De kellett itt nekem nosztalgiázni, azok még léteznek és 10 nap múlva fellépés a Másik Bolygóval, végén még gondolkozom rajta (szocioironikus funkypunk overground együttes így maguktól idézve). Mondjuk inkább jöhetne egy Rolls Frakció, arról múltkor csúnyán lecsúsztam.

Ezek mellett egy jó techno/rave buliba is elmennék, de évek óta semmi nincs, csak ez a nyálkulafos. Most idehaza azért megindultak a föld alatti mozgalmak, de nagyon illegál helyre inkább nem mennék. Pár éve sikerült 1-2 jó arcot élőben behúzni a nagyok közül. Westbam, Da Hool, Ultrasonic és Marusha :wub:

Év végéig Quixotic valami klippet szeretne gyártani, annál tovább nem látok, összecsapnak a hullámok megint mindennel is és már 1-2 rendes fellépő művésznevét is elfelejtettem.

(#123130) A. Crowley válasza fatpingvin (#123111) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Családalapítás előtt, huszonpárévesen kötelezővé tennék 4-5 év külföldi életet mindenkinek.
Mi 6 évet voltunk, családostól.

(#123131) Jahno válasza zetor2000 (#123055) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a Viva később jött, de ki is halt hamar. Sokat nem foglalkoztam vele. Vagy nem emlékszem. MTV-t elég hamar bekötötték, jött DJ Hooligan, Jon Bovi, Meat Loaf....

Nagybátyám sokat nem volt odahaza én meg ott lógtam a házában már nem is tudom milyen koncepcióból. Aztán odaköltöztek a magnók meg minden is. Tavaly szórtam ki az analóg vevőt, ha már hozzá való műhódat 2002-3 körül leverték az égről, akkor nem őrizgetem tovább.

Lehet keresek valami böngésző plugint, az akkori mixek most kerülnek fel mindenhova. Rájöttek, hogy 25+ év után is igény van rá és pénzt lehet belőle csavarni. Helyes.

(#123132) Jahno válasza Bujdy81 (#123069) üzenetére


Jahno
őstag

Én oda csak a suli mellé jártam, meg haverokhoz :-D

Meg arrafelé sok hasonló "híres" arc előfordult így vagy úgy.

(#123133) Jahno válasza fatpingvin (#123126) üzenetére


Jahno
őstag

IRC félig kimaradt, nem is annyira baj. Meg már akkor is inkább üzemeltettem ilyen vackokat (szóval logom még van sok...). Amikor magyarázta a Discordot a kiccsávó akkor megvakartam a fejem és megkérdeztem, hogy jéééé, feltalálták az IRC-t? De hát nyilván fogalma nem volt róla. Sebajj, majd 10 év és lehet újra menő lesz :DD

(#123134) Jahno válasza Grillo (#123106) üzenetére


Jahno
őstag

Én még csak pótolom az egyetemnél kimaradt dolgokat, de azt elég szorgalmasan. Hó végén Blind Myself... Az egyszerűen pro és kész, csak pislog az ember és sodródik. Gyerek eléggé maximalista, amit lerak az le van rakva az asztalra, nem is nagyon léteznek, de kb. 4 évente nyomnak egy Bp-Pécs-Debrecen-NY-Valami turnét és akkor megint kussolnak.

Utoljára Faterkilleren meglepődtem. Pontosan játszottak, ütemek voltak, 3 gitárt össze tudtak rakni ahol jó volt a hangzás és többször is stimmelt a ritmus. Ha nagyobb színpad lett volna, akkor tiszta Iron Maiden :DD

(#123135) npera


npera
újonc

Tegnap végre el tudtam kezdeni azt a story-t, ami a Lucid mérések elemzéséről szól. Nem részletes elemzés, egyelőre csak egy "flash report" lesz belőle.

Tegnap összeraktam a függvényeket az ETAS MDA alatt, számol teljesítményt a mért áramokból és feszültségekből, mindenféle részén a cuccnak. Elektromos gépek, Wunderbox, 800V, 400V és 12V szinten. A hajtás 800V ugye, az AC és egyéb aux cuccok 400V-ról futnak, meg van a 12V-os szint is persze.

Az első mérés egy sima launch mode 0-100 volt. Tök hideg abroncsokkal, hideg aszfalton, semmiféle drag stripről nem beszélünk. Felhajtottam a nagy oválra, aztán megálltunk a legkülső sávban, majd launch mode.

Sajnos nem volt szignál az ABS jeladóktől, így a tetőre felrakott gyors-GPS (1 kHz-es frekvenciával mér) volt csak.

A lényeg:

- 44 méter kellett neki a 100 km/h-hoz
- 9,7 m/s2-el gyorsult kábé, vagyis gyakorlatilag előrefelé "esett" az ember
- közben 706 kW-ot húzott az akksiból

A 100 km/h értelemszerűen még messze a csúcsteljesítmény előtt van, ezért ilyen "kevés" a kihúzott teljesítmény az akksiból. Ha a görbe csúcs előtt húzna egy tranzienst az ember, akkor ott magasabb teljesítményt lehetne húzni.

(#123136) Grillo válasza Jahno (#123134) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja tényleg, volt a Blind is, meg a Cadaveres de Tortugas, meg Stonehenge.

Most meg berakom a háttérbe a Meute-t, aztán azzal is elvagyok, vagy valami electric swing.

(#123137) A. Crowley válasza npera (#123135) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

"- 9,7 m/s2-el gyorsult kábé, vagyis gyakorlatilag előrefelé "esett" az ember"
Az igen mókásan hangzik

(#123138) zetor2000 válasza Grillo (#123136) üzenetére


zetor2000
senior tag

Reggel láttam egy arcon Halloween pólót, az is volt már régebben is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123139) Sipi- válasza blueboi69 (#123119) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem, ha összeszámolod, akkor meglepődnél. Én sem gondoltam, hogy ennyi van egy 60 m2-es lakásban (és még van pár amit nem cserélek, mert a szekrény felett vagy a szekrényben van és nem látszik). 50e alatt megúsztam szállítással és mindenféle sorolókeretekkel együtt. Először Praktikerben kezdtem el összekattintgatni, mert ott olcsónak tűnt az akciós 999 forintos dugalj és kapcsoló (de mivel akciós, ezért a 20%-os kupon nem használható). Google kiderítette, hogy van 795 forintért is :)
Működés miatt nem cserélném, mert jó mindegyik, de nagyon csúnyán besárgultak. És sajnos nem egységesen, hanem csak fele, és azoknak is csak vagy a gombja, vagy a keret külső része, össze-vissza. A meglévő típust meg már nem árulják, így nem tudok csak keretet venni, egyben kell cserélni az egészet. Vettem is ki szabadságot rá :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123140) Sipi- válasza Jahno (#123120) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyon üt és sorolva is van egy dugaljal :( Majd meglátom mi lesz vele, lehet, hogy oda keresek nem sárgult keretet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123141) Sipi- válasza npera (#123135) üzenetére


Sipi-
tag

Nem normális embernek való az az autó :Y A kereskedőnek köteleznie kellene minden vásárlót (és azt aki vezeti fogja még) egy 2 napos vezetéstechnikai tanfolyamra átadás előtt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123142) zetor2000 válasza npera (#123135) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mennyire lenne képes negyedmérföldön?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123143) npera válasza A. Crowley (#123137) üzenetére


npera
újonc

Furcsa érzés első pár alkalommal, mivel ahol a gerincem az agyamba kapcsolódik ott nagyon erős csiklandozó érzést generált. Alighanem az első pár alkalommal a félkörös ívjáratok és a látásodból adódó fúziót az agy nehezen tudja lekezelni és ez okozza a furcsa érzést.

Én az FPV freestyle repülés miatt eléggé jól viselem, hogy a látvány indukálta gyorsulási érzést nem követi a félkörös ívjáratok adta érzékből jövő jel. Most fordítva volt. Maximális "gyro" érzet, de látványra csak előrefelé haladsz. Meg lehet szokni idővel, de abban biztos vagyok, hogy feleségem teleokádta volna a kocsit...

(#123144) zetor2000 válasza Sipi- (#123139) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vettél volna Girát, az nem sárgul, ha megfelelő keretet választasz hozzá. Az centis üvegből van, és sok színben is elérhető. Cserébe nem ennyibe kerül. :)

[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123145) npera válasza Sipi- (#123141) üzenetére


npera
újonc

Az a gond, hogy egy 2-napos tréning ehhez nem elég, ha elkezded húzkodni a bajszát. Kell hozzá nagyon komoly fegyelem és lélekjelenlét is. És pár év tapasztalat erősebb vasakkal.

Egy normál forgalmi szituációhoz képest töredék időd van lereagálni a történéseket, aztán ha késel vagy nem jól reagálsz, akkor valószínűleg fatális következmények lesznek a kocsi körül mindenképpen, de a kocsiban ülők számára is leginkább súlyos sérülés (vagy fatális).

Egy vezetéstechnikai tréning leginkább arra jó, hogy az ember megértse, hogy mennyire nem tud semmit és mennyire sokat kellene tudnia.

(#123146) npera válasza zetor2000 (#123142) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom, azt nem teszteltük, de tutira van róla adat a neten.

Első találat:

We recently tested the most powerful variant in the Lucid Air lineup, the $170,500 Air Dream Performance Edition that makes 1111 horsepower. In a straight line it's quicker than any EV except the Tesla Model S Plaid, shooting through the quarter-mile in 10.1 seconds at 142 mph.

(#123147) -NoVa- válasza npera (#123143) üzenetére


-NoVa-
őstag

Naja, feleség + 2 gyerek esetén be lehet dobni a szellemirtókból a megfelelő figyelmeztetést:

(#123148) Jahno válasza Sipi- (#123140) üzenetére


Jahno
őstag

Van ezer féle kábelkivezetés, ha mindenáron sorolnád:

Bár ezek szerint a koax le van vágva, szóval annak is majdnem mindegy.

(#123149) npera


npera
újonc

A két disznó a padlófűtésen melegszik, ameddig le nem veszi az automatika napközbenre...

(#123150) npera válasza -NoVa- (#123147) üzenetére


npera
újonc

Igazából ez már az a teljesítmény, amit családdal nem használnék ki. Már a 300 kW is sok nekik a PS2-ben, a Performance Pack 350-est még nem is hoztam haza nekik...

A másik meg az, hogy autobahn tempónál tudod elérni a maximális teljesítményt, amiért Svédországban belelőnek az árokba kábé, szóval 120 alatt kábé csak a gumikat radírozza vele az ember.

Most nézem nemsokára a több mérőfájlt. 120-210-120 és hasonlók. Ott már elvileg jobban ki tudja futni magát, de közúton ez kábé illegál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.