Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123301) Jahno válasza blueboi69 (#123292) üzenetére


Jahno
őstag

Huawei viszont műxik, Bangoodról egy normális dugvillát nem lehet venni és megint végtelenségig lehet levelezni valami hülyével ha nem azt vagy 110 voltosat küld.

(#123302) Samott válasza Phülöp (#123299) üzenetére


Samott
addikt

Errol jut eszembe: Buying Beer - SNL :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123303) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#123300) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem tudom mennyire voltak validak az árak, nekem 5kWh-s akkumlátorra, valami Huawei Smart mérőre, 3 fázisú átkacsolóval és a töltésvezérlőre 2,2 milió HUF bruttót ajánlatot adtak.

PLUSZ 1 millió a telepítés.

(#123304) Phülöp válasza Samott (#123302) üzenetére


Phülöp
addikt

ez is nem rossz, igen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123305) blueboi69


blueboi69
csendes tag

"Legfontosabb tanácsunk: azonnal, MOST indítsák el a napelemes igénylésüket, mert jelenleg minden beadott igénybejelentés elindított folyamatnak minősül!

Most még a kedvezőbb, szaldó elszámolással lesz ez érvényben.

A Kormányinfón elhangzottak addig nem hivatalos információk, amíg a Magyar Közlönyben meg nem jelennek.

Eddig ez nem történt meg, tehát most még ki lehet használni az időt és a lehetőséget."

(#123306) Sipi- válasza blueboi69 (#123305) üzenetére


Sipi-
tag

Mire a napelemes cég felmér, ajánlatot ad és beadja a papírokat az áramszolgáltatóhoz, addigra már bőven megjelenik a Közlönyben a rendelet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123307) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Mondjuk azt nem tudom, hogy mit kezdenek a cégek az olyan általuk megvásárolt inveretekkel, amik grid-tie cuccok, akkut nem lehet rákötni, fel lehet azt még szerelni vagy kuka nekik?

(#123308) Samott


Samott
addikt

Erdekesseg:

3D szemuveg a 30-as evekbol.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123309) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#123308) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

És mi történik ha bal kézzel emelték a szemükhöz?

(#123310) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#123309) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom szamit hogy melyik szin kerul melyik oldalra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123311) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#123309) üzenetére


Jahno
őstag

Visszafelé megy a film :-D

(#123312) Jahno válasza Samott (#123310) üzenetére


Jahno
őstag

Jobb oldalán nagyobb a felület, ahol tudod fogni.

(#123313) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

A TIM államtitkára szerint a háztartási akkumulátorok telepítését is támogatni fogják

Magyarul a jelenlegi is kurvadrága akkumlátorok még drágábbak lesznek. Mint minden állami támogatás után szoktak történni a dolgok.

(#123314) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#123313) üzenetére


Sipi-
tag

Támogatással csak 40-50%-al lesz drágább, mint most, ne aggódj. De legalább a pénzed is kevesebbet fog érni addigra :W
"De ne aggódj, jobban élünk, mint pár hónap múlva!" :C

De a FB posztban ott van: " amint az európai uniós források elérhetővé válnak."
Tehát ami nemrég még a sátán volt, teleplakátolva az egész ország, az most a messiás lett, akit várunk? :F

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123315) qnadam válasza Sipi- (#123314) üzenetére


qnadam
veterán

Tehát ami nemrég még a sátán volt, teleplakátolva az egész ország, az most a messiás lett, akit várunk? :F

nem. hivatkozási alap, hogy mi adnánk, de a csúnya gonosz eu ugye...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123316) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#123314) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Az EU a sátán, de a pénz kell a sátántól is. De a másik hír:

250 millió eurós kínai hitellehetőség felé fordult az MVM-csoport

Igazából mindegy kitől, csak adjanak.

(#123317) Samott válasza Jahno (#123312) üzenetére


Samott
addikt

Na de melyik a jobb oldala? :) Pont az donti el hogy melyik kezzel fogod a nagyobb feluleten.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123318) Samott


Samott
addikt

#mashup

Ez qrva jo lett: DJ Cummerbund - Can't Stop The Distance

Ebbol a CAKE a kevesbe ismert, pedig jo zenet csinaltak: Never There, I Will Survive, The Distance

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123319) Bujdy81 válasza Sipi- (#123306) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Visszadátumozva...

(#123320) Samott


Samott
addikt

Nem a forint árfolyama az igazi horror a magyar pénzpiacon

...kedden Ukrajna 2023. áprilisi lejáratú, dollárban denominált kötvényt bocsátott ki, 4,25 százalékos hozammal. Erre a hozamszintre a magyar állam jelenleg nem lenne képes...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123321) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#123316) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából nem mindegy, kitől jön a lóvé. A kamat egy dolog, hogy nem lesz olcsó, de a kínaiak szeretnek számukra előnyös üzletet kötni, pl. nemfizetés esetén tulajdonrészt szerezni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123322) Sipi- válasza Bujdy81 (#123319) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem maximum 1-2-t tud úgy (fizetség ellenében) Marika, hogy "itt volt már napok óta az asztalomon, de még nem volt időm felvinni a rendszerbe"

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123323) Sipi- válasza Samott (#123320) üzenetére


Sipi-
tag

Ma reggel új szót hallottam a rádióban (lehet csak nekem új): szankciós infláció (is) van nálunk :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123324) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#123316) üzenetére


Bujdy81
csendes tag


Ezt most csak így idekúrom... :D

(#123325) Samott válasza Sipi- (#123323) üzenetére


Samott
addikt

Pont tegnap lattam :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123326) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#123324) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

:DD :DD :DD :DD :C

(#123327) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Beszéltem a céggel, akik csinálják a napelem rendszer bővítésünket.

2022.08.01-én adták be az Eon-nak, még nincsen engedély, "folyamatban vannak a papírok, már csak intézkedni kell".

Két ismerősnek gyorsba beadták az Eon felé, tehát, mivel még nem jött ki a közlöny, így esélyes, hogy azoknak is menni fog. De azért hozzátette, hogy simán lehet, hogy a közlönyben visszadátumozzák...

Egyik ismerős éppen nem indította el a napelem szerelő cégét, de már minden papír megvan hozzá neki. De rajta kívül egy komplett iparágat nyírnak most ki. :(

Kommentben írták, hogy Eon-os infó szerint 2022.10.14 nulla órától nem fogadnak be új igényt...

(#123328) eattila válasza Bujdy81 (#123327) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, jobban elunk mint 4 ev mulva…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123329) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nade most lehet, hogy lecsökkenek a napelem árak, ha a kereslet visszazuhan a támogatás előtti időkre.
Egyébként így is megtérül, csak kicsit több idő. Mondjuk 2x annyi.

(#123330) fatpingvin válasza blueboi69 (#123329) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk simán a csökkenő árak az egy elég pozitív változás az én értelmezésemben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123331) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy én ma majdnem belerongyoltam bringával egy ex miniszterbe. Én rendesen mentem kb 30-al a bringaúton, szembe tekertek gondolom a feleségével. Megálltak, persze elfoglalva mind a 2 sávot a bringaúton. Én csnegettem, meg amúgy láttak is. De csak ott szerencsétlenkedtek. A vége visszagyí és patkófék lett. Meg farolás, meg első keréken egyensúlyozás. (Drámaibbra sikerült, mint elsőre gondoltam :D ) De hogy miért nem tudja felfogni mostanség kb senki, hogy ha jönnek szembe, meg anélkül se a rohadt út közepén téblábolunk/gyülekezük/b_sszuk a rezet...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123332) npera


npera
újonc

Ma sikerült elérni a Toyota szalonban a kereskedőt, akinél a rendelést leadtuk. Azért késik vélhetően a szállítás, mert a mi példányunk már potenciálisan beleeshetett egy modelfrissítésbe, ami azt jelenti, hogy a korábbi 122 lóerős rendszerteljesítmény helyett 140 ló körül lesz az 1,8-as HSD a 23-as modellévre.

Ez igazából nem gond, mert bár normál közlekedésre teljesen elég a 122 is (próbáltam), ha van picit több az előzésnél nem hátrány.

Akció is van, féláron adják a téligumit, ha ott veszed. Alighanem decemberben jön a kocsi, az angliai gyárból hozzák majd. Addigra kell is majd a téli abroncs.

(#123333) qnadam válasza npera (#123332) üzenetére


qnadam
veterán

a kék festéket lóerővé konvertálják, menő!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123334) npera


npera
újonc

(#123335) npera válasza qnadam (#123333) üzenetére


npera
újonc

Ebből is látszik, hogy milyen sok erő van a festékben. Power density high. Tudtam, csak nem sejtettem.

(#123336) zetor2000 válasza npera (#123334) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pont most akartam linkelni, mert megnéztem.
Hát nem egy Toyota... nálatok nincs valami "dolgozói kedvezmény"? Vagy ez jelentősen drágább, mint a jappán lift?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123337) npera


npera
újonc

Ma második sorból (pirosnál állva) láttam egy rendes dashcam felvételt. Volvo V90CC mentőautó jött hátulról megkülönböztető jelzéssel. Mivel 3 sávnyi kocsi állt a pirosnál, ezért a buszsávon át kerülte őket. Egy Volvo XC60 eléggé tempósan még átcsusszant a narancssárgán, aztán a mentő pont telibevágta.

Az XC60 kábé 60 körül ment, a mentő kábé 50-el, rendes mély hangú puffanás, minden releváns légzsák nyílt és ahogy néztem az XC60 olyan pofont kapott, hogy az első futómű is elengedte magát.

Remélem meg lesz zsanettozva a sofőr, mert a megkülönböztető jelzést használó jármű haladását segítenie kellett volna. A mentős viszont mehetett volna picit lassabban a kereszteződésben, mert nem látta be az egészet és picit túl lendületből csapta át a kocsit a buszsávba.

A gyerekek teljesen fel voltak indulva, életük első éles ütközése volt (nézőként legalábbis). Rögtön el is magyaráztam nekik, hogy na ezért kell nagyon figyelni és nem csak meredten előre nézni.

(#123338) npera válasza zetor2000 (#123336) üzenetére


npera
újonc

Kábé 4x annyi :B

(#123339) zetor2000 válasza npera (#123338) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ach... akkor érthető, hogy miért nem a kínait választottad. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123340) fatpingvin válasza npera (#123337) üzenetére


fatpingvin
őstag

jobb helyeken tudtommal az ilyenért pihenőidőt is adnak...

az a baj hogy a megkülönböztető jelzéssel haladó járművel ütközést nem szankcionálják eléggé ahhoz hogy ténylegesen legyen visszatartó ereje. nyilván mentősofőrként elvárható hogy figyelmesen vezess, viszont mindenellett abban a pozícióban elvárhatod, hogy az ilyen forgalmi helyzetekben ne neked kelljen megoldást találnod.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123341) hobizoli válasza fatpingvin (#123340) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindig van egy félvak félsüket gyógy, akinek nem tunik fel a hazfalakrol mindenhonnan is visszaverodo kek-piros feny se meg a 120 decibeles szirena hangjat se akarja meghallani

ezeknel azzal kene kezdeni, hogy bááástya, akkor 2 evig a jogsid most suspended, aztan majd ujra vizsgazhatsz

nemtom, de ha mogottem jon a mento akkoris meghallom mar a szirenajat, amikor 2-300 meterre van meg hatrebb, meg latszik a tukorben is...pedig szol a radio is
egy keresztezodesnel meg az eleve vagy jol belathato es akkor periferikus latssal meglatod, vagy a szemkozti hazfalakrol latod a villogasat
aki igy sem veszi eszre, az a tipikus "néz, de nem lát" szindormas
az ilyeneknek pont nem kene vezetnie

több drón kell ;P

(#123342) Samott


Samott
addikt

Csodalatos dolog a fizika: Does The Tesla Semi Make Any Sense? (csak azt nem ertem, miert kell vegiguvolteni az egesz videot)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123343) zetor2000 válasza hobizoli (#123341) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak állítólag olyan autók - főleg a mostani felsőbb osztályok - aminék eléggé rendes zajcsillapítás van. És nem hallod meg a mentőt. Vagy a szirénás izét. Mondjuk látni attól még kéne.
A Speedzone RangeRoveres tesztjében Vályi is elmeséli, hogy nem hallani rendesen a sziténás verdákat, mert a 3 rétegű ablak kiszűri, de ha az nem is, akkor a külső zajokkal ellenütemben dolgozó hangsugárzók.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123344) -NoVa- válasza zetor2000 (#123343) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyira nem kell messze menni zajszigetelésért, kicsit feljebb csavart zenével az S60-ban is tisztán vizuális ingerré válik a mentő. Szélzaj is inkább 200 körül ugorja át az ingerküszöböt, amikor a menetszél elkezdi jobban felfelé húzni a tetőablakot. Itt meg pont Volvo kontra Volvo baleset volt.

(#123345) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123346) Grillo


Grillo
senior tag

Jahno, van most itt az aprón 14-140, igaz nem II. Várjak az újabbra, vagy tök mindegy igazából?

(#123347) npera


npera
újonc

Ez jó. Több göteborgi városi könyvtár arab részlegén kikölcsönözhető volt egy oktatókönyv a következő témával:

- hogyan kell élve megégetni hitetleneket
- hogyan kell megkínozni hitetleneket
- hogyan kell megölni a hitetleneket

(#123348) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123349) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123350) Jahno válasza Grillo (#123346) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, idővel majd úgyis G9ed lesz, akkor az újabb annak a stabijával elég szépen összedolgozik. Egyre ritkábban látok ilyet, de szerintem várd meg. Max egyre drágább lesz :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.