Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123051) eattila válasza blueboi69 (#123048) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól én jártam diszkóba. Haverok meg techno/rave vonalon mozogtak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123052) blueboi69 válasza Bujdy81 (#123049) üzenetére


blueboi69
csendes tag

true :)

(#123053) eattila válasza zetor2000 (#123050) üzenetére


eattila
csendes tag

Német vivát láttam akkorban főleg, szóval nekem az a rész maradt meg. Nameg a magyar underground. Megasound system, Jo Faszik Klubja....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123054) Samott


Samott
addikt

Ez de szemet. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123055) zetor2000 válasza eattila (#123053) üzenetére


zetor2000
senior tag

10 Kleine Jägermeister, meg Here Comes The Maus és ilyenek? :D
Die Fantastischen Vier...
GOD / Bubafett / Bobachrome?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123056) eattila válasza zetor2000 (#123055) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg Fettes Brot, Massive Töne...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123057) A. Crowley válasza Bujdy81 (#123011) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

:D :D :D :D

(#123058) Samott válasza eattila (#123056) üzenetére


Samott
addikt

Meg persze: Helge Schneider :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123059) eattila válasza Samott (#123058) üzenetére


eattila
csendes tag

Hólisit! Ez kimaradt :D Most is kimaradhatott volna :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123060) A. Crowley válasza blueboi69 (#123035) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mikor úgy kezdi nekem a gyerek, hogy 'Apa, ígérj meg nekem valamit." Egybők mondom, hogy nem. Először meghallgatlak. Csak olyat ígérek, amit be is tudok tartani.

(#123061) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy máig egyik legjobb:
https://www.youtube.com/watch?v=y8pcVDN8vWQ

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123062) eattila válasza A. Crowley (#123060) üzenetére


eattila
csendes tag

Arra én is figyelek, hogy ha megígértem valamit, akkor az úgy is legyen. Ha jutalom, ha bünti.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123063) Bujdy81 válasza Samott (#123058) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

meg

és végül

(#123064) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Srácok, azért az elég komoly téma mellett elrohanva nagyon gyorsan kikötöttünk a zenei nosztalgiánál.
Nálam:
1. nagyon fiatalon ABBA vonal, meg Boney M. Ezeket hallgatták anyámék
2. EDDA, Bon Jovi, Skid Row, Mötley Crüe vonal - tesóm vett magnót és azt hallgatott, amit akart
3. Eurodance korszak meg minden, ami 90es évek - ez volt a suliban a populáris
4. Trance/House korszak főiskolán - Energy 52 - Cafe del Mar a legnagyobb partihimnusz ever
5. DrumAndBass/Ska/Punk főiskolán - igazából a 4-5 párhuzamos volt
6. Munkahelyen Sonata Arctica indikáció (hallottam a Fullmoon-t egy kollégámnál) visszahúzott a metálhoz

Innen látszik, hogy nálam aztán minden befér jelenleg. Mindenből tudok magamnak építkezni és mindig azt hallgatom, amihez kedvem van. Azátn ugye vannak a mostani zenekarok, Sabaton, H.E.A.T, Amaranthe, amiket szeretek.
Jelenleg éppen YoutubeMusicon hallgatok 90es évek Eurodance listát. :)
Tegnap meg magyar rock és metál szólt.

Ja, 79 születésű, 98-ban érettségiző korosztály vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#123065) A. Crowley válasza fatpingvin (#123006) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Vagy úgy hívják manapság, hogy libsi nevelés. Én azt mondom nekik ilyenkor, hogy nem, ez a nem nevelés.
Nekem az iskola 1-4ig nem volt jó, túl kilógtam felfelé a társaságból, emiatt persze szereztem sok olyat, aki nem kedvelt. Soha nem kellett tanuljak, mert minden megvolt fejben. Aztán 5-től volt lehetőségem átmenni a város másik oldalára (Fehérvár, palotaváros -> Hétvezér suli) matematika tagozatra, anyám persze parázott, mert a Videotonos busszal kellett menni reggel, amin 200000+1 fő van mindig. De mondta neki az osztf., hogy engedjen át, mert itt nem lesz húzóerő az osztálytársak között. Végül átmentem, az egyik legjobb döntés volt az életemben, egyrészt onnan kezdődött a programozás (Plus4), amiből azóta is élünk, és az osztályközösség is világbajnok volt. 9-12 már célirányos programozó-könyvelő szakközép volt, ott is zseniális közösség épült fel, imádtam.
Ma már nem lennék iskolás. Sokkal keményebb az elvárás mindenki által. Lásd facebook - megosztom a kitűnő bizonyítványt. Nálunk ez poén lenne, mert német rendszer, az 1-es a jó jegy. :)

(#123066) A. Crowley válasza Phülöp (#123023) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálam Edda Kunpeti haláláig megjelent lemezekig hallgatható.

(#123067) A. Crowley válasza Bujdy81 (#123011) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Amúgy ez melyik suli volt?

(#123068) Bujdy81 válasza A. Crowley (#123065) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Bazz, eggyel felettem jártál matek specre a Hétvezérbe? :D
('79-es, de évvesztes vagy?)

(#123069) Bujdy81 válasza A. Crowley (#123067) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, ha Fehérvárra jártál suliba, akkor tudnod kéne, hogy melyik volt akkor a tuti matekspeces gimi!

Ha mégsem, akkor iderakok egy képet egy régi tablóról (a '81-es tablók közül az egyik úgyis nagyon híres már)! :D

(#123070) A. Crowley válasza zetor2000 (#123045) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Natessék, most el kellett kezdjem hallgatni a Love Commando-t...

(#123071) A. Crowley válasza Bujdy81 (#123068) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Akkor valószínű. 1994-1998. :) Lángfalvy Péterné osztálya voltunk, a hírhedt 5.c

(#123072) A. Crowley válasza Bujdy81 (#123069) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Telekire tippeltem, csak azóta bármi lehet - akár az emlékeim is megrottyanhattak.
Igaz, anno a mi osztályunkból 5-en mentek át 6.-ban Telekire matekspecre.

Középsuliba a szomszédba jártam, a Hunyadiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#123073) Samott válasza Bujdy81 (#123063) üzenetére


Samott
addikt

Jaj, ha mar grafitember, a napokban szembejott ez a klasszikus, emlekezzunk meg rola:

#comic pictures :DDD

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123074) A. Crowley válasza Bujdy81 (#123068) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Eggyel lejjebbi osztályból egy lány maradt meg, mint emlék, mert vele később is összefutottam máshol (Gy. Anita), meg az autónevű Gábor srác (nem Zsiguli), meg volt egy Virág nevű lány (Gábor haverja - nem emlékszem a nevére úgy adta át a két szem lánynak az osztályukban a virágot nőnapra, hogy virágot Virágnak, és hát gyökeret a Gyökérnek?) :) Ezzel a két sráccal buszoztam rendszeresen hazafelé.

[ Szerkesztve ]

(#123075) -NoVa- válasza A. Crowley (#123064) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért akárhogy fújt a popkultúra, a Portishead, Radiohead máig nosztalgia nélkül is hallgatható, nem öregedtek nekem. Meg persze a Francia elektronikus vonal, Daft Punk, Justice, Jarre.
Meg persze az efféle kísérletező zseniális próbálkozások.

(#123076) fatpingvin válasza A. Crowley (#123065) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó, azért faszságot lécci ne :D szóval a liberális/demokratikus nevelés és a laissez-faire mindentleszarok az nehezen tudna távolabb állni egymástól. te az utóbbira gondolsz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123077) Sipi- válasza Samott (#123073) üzenetére


Sipi-
tag

Ez meg aktuális:

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123078) A. Crowley válasza fatpingvin (#123076) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Jaja, pontosan. Csak faszul fogalmaztam. Csak az embereknek a 'mindenleszarok' nevelés = liberális nevelés. Mi alapvetően nemzeti-liberálisnak neveljük a gyereket és én is annak tartom magam.

[ Szerkesztve ]

(#123079) fatpingvin válasza A. Crowley (#123078) üzenetére


fatpingvin
őstag

semmi gáz, bocsi, erre én kicsit érzékeny vagyok :D

én kifejezetten liberális neveltetésben részesültem (gondolom annyira nem megdöbbentő) és eléggé harapok rá amikor ezt valaki azzal próbálja azonosítani hogy a szüleim elhanyagoltak, ugyanis távolabb nem is állhatna a valóságtól. nyilván most nem a félreértésekre gondolok hanem amikor valaki szándékosan próbálja összemaszatolni ezt a kettőt, akár ostobaságból akár rosszindulatból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123080) A. Crowley válasza fatpingvin (#123079) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Pedig szerintem egyértelműen fogalmaztam. :)

Pont a héten futottunk bele, hogy mondja egy nő, hogy a tesójáék ilyen liberális neveléssel nevelnek, és hogy milyen gáz. Mondtuk ácsi, az a nem-nevelés, amire ő gondol.

Egyáltalán annyira szánalmas, amikor egybitesek próbálnak lipsizni, és te megkérdezed tőlük, hogy amúgy tudod, hogy mit jelent az, hogy 'liberális'? Itt már azért leakad a tekervény, fingja sincs. Pedig hóttegyszerű: személyes szabadság és törvény előtti egyenlőség. Csá. MI a bajod ezzel? Erre már nem bírnak mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#123081) Samott válasza A. Crowley (#123080) üzenetére


Samott
addikt

Persze hogy nem bir mit mondani, az emberek tobbsege alatvalo, nincs onallo gondolata elvarja hogy megmondjak neki mit csinaljon. Es persze semmiert sem vallalja a felelosseget. Ez olyan nekik mint ordognek tomjenfust. Szabadsag, minekaz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123082) WiZARD válasza Bujdy81 (#123040) üzenetére


WiZARD
addikt

Nálunk a nagyobb 2.5 éves, és 1-2x próbálkoztam apróságokkal (édességet boltban megvesszük itthon eldugom).
"lenéztem", azt hittem majd elfelejti, jön ezer más fontosabb inger. de nem, mindig észben tartotta és számonkérte azonnal.

Az angol kiejtésére meg csak irigykedek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123083) A. Crowley válasza WiZARD (#123082) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Idegennyelv nálunk is ilyen 'vazz'-effekt. Az, hogy németül jól beszél, az ugye alap, viszont az angolt is úgy beszéli, mint aki külföldön tanulta, más akcentussal, kiejtéssel, mint mondjuk én, aki magyarul tanulta az angolt. Ő meg azt is németül tanulja. Mikor beszél, az olyan, mintha a kinti kollégákat hallanám beszélni. Én meg...
Mindehhez nem tudom azt mondani, hogy hű, mekkora nyelvérzéke van, mert hazudnék.

[ Szerkesztve ]

(#123084) WiZARD válasza A. Crowley (#123083) üzenetére


WiZARD
addikt

Meséket csak angolul néz. Amit tanult onnan tanult. (színek, formák, számolás, abc, állatok, járművek, stb)
Vicces amikor 1-1 szót ami megegyezik angolul és magyarul azt "angol kiejtéssel" mond, mint egy hazatérő emigráns :D (pl busz, pingvin)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123085) Vodike


Vodike
tag

Haveromék gyereke 2 éves és nem beszél magyarul, csak angolul. Nem értik, vitték már ilyen gyerekpszichológushoz is.

A probléma csak annyi, hogy se az apja, se az anyja nem beszél nyelveket :D

Viszont a gyerek sajnos elég sokat van a youtube elé ültetve..

exTiga

(#123086) ezittketto válasza fatpingvin (#123000) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Most olvasgatom az oktatással kapcsolatos posztjaidat és azt kell mondjam, hogy megariszpekt!!! :R :R :R

(#123087) eattila válasza WiZARD (#123084) üzenetére


eattila
csendes tag

Én németül néztem meséket a cartoon network-ön. Aztán mégse tudok németül :D Szomjan nem halnék, de na.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123088) Bujdy81 válasza Vodike (#123085) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az apja nem beszél angolul, vagy az anyja férje? :DDD

(#123089) eattila válasza Vodike (#123085) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott valami más is lehet. Mert gondolom a gyerekhez csak beszélnek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123090) qnadam válasza Samott (#123073) üzenetére


qnadam
veterán

volt ilyen pólóm, aztán valaki a napon hagyta a szárítón, és akkor az egységes alapszíne elég randa lett. azóta persze nem lehet ilyet kapni :O

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123091) Vodike válasza eattila (#123089) üzenetére


Vodike
tag

Ezért is vitték gyermekpszichológushoz, hogy miért van az, hogy magyarul beszélnek hozzá és vagy nem vagy angolul válaszol...

Ilyenről még nem is hallottam, amíg nem találkoztam a gyerekkel. Valószínűleg amúgy tudna magyarul is válaszolni, de nem teszi. Nem akar megszólalni magyarul :U

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#123092) Vodike válasza Bujdy81 (#123088) üzenetére


Vodike
tag

:D nincs semmi ilyesmi csavar a storyban :DDD de én is kérdeztem már :))

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#123093) fatpingvin válasza A. Crowley (#123080) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, félre ne érts ezt nem rád irányzottan értettem hanem általánosságban. pont úgy, amit te is írsz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123094) eattila válasza Vodike (#123091) üzenetére


eattila
csendes tag

És a pszihomókus mit mondott?

Mert ismertem olyat, ahol anyu magyarul, apu meg csak németül beszélt a gyerekekkel. És ott megtanultak mindkét nyelven.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123095) fatpingvin válasza ezittketto (#123086) üzenetére


fatpingvin
őstag

de jó :) ezt annyira jó olvasni :D köszönöm :)

ilyen szempontból úgy érzem viszonylag szerencsés helyzetben vagyok, ugyanis annyira nem áll még távol időben az időszak amikor ez nekem releváns volt, viszont most már vagyok abban a helyzetben hogy tudok tényleg normálisan tanítani és kívülről, objektív szemmel nézni az egészet.

a legnagyobb küzdések mindig a szülőkkel vannak. nekem is, meg a szülőknek saját magukkal is.
a gyerekek rugalmasak, élhető környezetben el fognak boldogulni. nekünk annyi a dolgunk hogy ezt megteremtsük nekik, függetlenül attól hogy milyen külső elvárásrendszert próbálnak rájuk (és a szülőkre!) erőltetni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123096) Vodike válasza eattila (#123094) üzenetére


Vodike
tag

Nem tudom, majd kifaggatom amikor találkozom velük. Kíváncsi vagyok én is, csak eszembe jutott a téma miatt az ő ügyük.

exTiga

(#123097) A. Crowley válasza fatpingvin (#123095) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

És az ilyen tanárokat szeretik a gyerekek. Tudom, nem az vagy, de akik így állnak a dolgokhoz.

(#123098) fatpingvin válasza A. Crowley (#123097) üzenetére


fatpingvin
őstag

hozzá kell tennem végzettségemet tekintve nem vagyok az, de úgy érzem ez a hivatásom. a doktorit is alapvetően azért terveztem, hogy taníthassak az egyetemen... aztán április 4-én megszületett a döntés hogy elköltözünk az országból, úgyhogy ez legalábbis halasztásra került. Topológiai szempontból rossz helyen van az ELTE a magyar országhatárhoz viszonyítva, na :D

addig marad a mostani felállás, a kérdésre meg majd visszatérünk amint stabilizálódik az életem többi része :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123099) qnadam


qnadam
veterán

nagybrit ludditák, 111. fejezet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#123100) Grillo válasza qnadam (#123099) üzenetére


Grillo
senior tag

Látod, itt kéne közben búvárkodnod, micsoda felvételek lehetnének.
Mondjuk az vicces lett volna, ha a rendőr is beszopja.
Meg a Johny Pusztai award winner butcher :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.