Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123951) Phülöp válasza Tim82 (#123949) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem pont olvastam anno a fejlesztésedet.
Köszönöm neked is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123952) npera válasza Phülöp (#123936) üzenetére


npera
újonc

Az egyik felvételen két emberszabású rúgja a védőfalat és rázza az egészet oldalra? Mondjuk minek csodálkozzak, ha a vonaton is felállnak, hogy ívet húzzanak a felsővezetékkel.

(#123953) npera válasza blueboi69 (#123937) üzenetére


npera
újonc

Most mit vagy oda? Svédországban ilyenkor már tök sötét van, de többnyire esik az eső és szürke 50 árnyalata. Ez még fájintosan kellemes idő :K

(#123954) Jahno válasza Grillo (#123945) üzenetére


Jahno
őstag

Most elnézve a szitálást, persze de már nem alakítom át a napirendet, meg eredetileg 2 személyes minimál mókának indult aztán megint mi lett belőle, hát. Reggel 6 felé kellene kezdeni. Háthümm, csak ahhoz meg jó terep kellene. Iklad felé van egy jó kis rét. És kémeim gombás helyet találtak:

Persze ennél is 1 hét és vége, aztán ott van még a klasszikus gőzös is Normafánál, őszi színekkel, giccsesen. Jövőre is lesz alkalom. Mondtam ezt tavaly, meg 2 éve....

(#123955) Jahno válasza npera (#123952) üzenetére


Jahno
őstag

Nem hülyék ezek, csak másképp gondolkoznak.

Igaz idehaza is volt fesztivál, ahol már jól előre sejtették, hogy gond lehet és a kis gyalogos vasúti felüljáróra szakaszosan engedték rá a népeket, azok meg persze mindenen is anyáztak, mert jobban tudták a fizikát....

(#123956) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, megjavítottam a gépet (kamerát). Valami miatt átállítottam a fénymérést global állásba BLC helyett. Az volt a gond. Most visszaraktam és működik. Ezek szerint júzer error esete forgott fenn :B

(#123957) Phülöp válasza npera (#123952) üzenetére


Phülöp
addikt

Többen. Ugrálnak, rugdossák az oldalát, rángatják a köteleket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123958) hobizoli válasza Phülöp (#123943) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pl [link]

de van a mukinak mas cucca is

több drón kell ;P

(#123959) eattila válasza Jahno (#123942) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez termeszetes :) Mar a para. Nem en dobtam ra. Samandobot mentem fotozni, makrozas lett. Sint nem vittem ofkorsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123960) eattila válasza Sipi- (#123946) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha nem kell vezetni imadom a kodot. Ad egy intimitast a tajnak. Telen is. Es ahogy mondod, jol kell nezni :)

Szombaton kodben tekertem meg az 1000. Km-emet iden. Azt is elveztem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123961) Phülöp válasza hobizoli (#123958) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem mozgat meg.
Asztali gépem van, laptop meg nem sürgős.
Ráadásul elég komoly fuvardíjat kéne fizetnem...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123962) hobizoli válasza Phülöp (#123961) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nezni kell a HA-t surun, neha vannak tenyleg nagyon joarasitott cuccok

nyaron vettem 2x8GB DDR3-1866-s kit-t 10k-ert 2-3perce volt fent a hirdetese
egybol rairtam, egybol valaszolt is, amire fel ora mulva (se) atmentem erte Kispestre, mar 5-n irtak ra az eladora

több drón kell ;P

(#123963) Phülöp válasza hobizoli (#123962) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyelőre nem aktuális, de ha úgy lesz, akkor is inkább a tori-n nézelődök.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123964) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Autó téma: szerintetek is több van benne, mint 139k? Kormány állapota, jobb hátul a könyöklőnél is gyűrött a borítás. Első könyöklőn is mintha látszana.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#123965) vkp válasza A. Crowley (#123964) üzenetére


vkp
aktív tag

A kormány attól is lehet kopott, hogy nagydarab, ám de alacsony ember ült benne és a hasához hozzáért a kormány. Engem jobban zavar az a vonóhorog egy kabrión... lehet, hogy a hajót húzgálta vele a tengerparton... vagy kőműves és a betonkeverőt... ki tudja...

(#123966) A. Crowley válasza vkp (#123965) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Kerékpárt is lehet vele szállítani. Nálam kifejezetten useful lenne, ha lenne vonóhorgom.

[ Szerkesztve ]

(#123967) zetor2000 válasza A. Crowley (#123966) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vezetőülés oldala nincs túlontúl szétkopva, ellenben a jobb hátsó ülés melletti könyöklővel. Azzal vajon mit csináltak? A baloldali is kicsit gyűrött.
Mivel kabrió, és nem túl nagy, talán nem ez volt valakinek a napi használós. Így - meg a hirdetésben szereplő vezetett szervízkönyv és a visszavásárlási gari mellett - szerintem akár jó vétel is lehet. Átvizsgálás haverral meg valami random arccal, akit semelyikőtök (eladó se meg te) sem ismer is jó lehet, mert akkor valszeg nem vernek át nagyon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123968) zetor2000 válasza Sipi- (#123890) üzenetére


zetor2000
senior tag

A héten elhozhatom?
Merre van, és jó a délután ötfelé?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123969) Sipi- válasza A. Crowley (#123966) üzenetére


Sipi-
tag

Óra szerint is 141ezer van benne, a 139k gondolom a 140ezerig keresők miatt lett beleírva :)
Visszagurulásgátló és guminyomás ellenőrző nem hiszem, hogy van benne, bár ki tudja. A motorról érdemes tudni, hogy ez a motor eszi vagy enni fogja az olajat. Először nem nagyon, de később igen. Kb. 300ezerből felújítható és akkor megint jó lesz 200k km-re. A benzint is szereti, nálam a 123 kg-al könnyebb Mondeo-ban budapesti reggeli forgalomban 11-13 liter, nyaraláskor tempomat 100-al meg 7 liter :) Átlag 10 alatt van kicsivel.
Kinézete meg... Inkább hagyjuk :) Az állapota képről jónak tűnik, nekem a forma és a műszarfal-középkonzol sem tetszik. Jobb első ülés is sérült kicsit. A kormányt kb. 35ezer forintért egy nap alatt újrabőrőzik, autókárpitos talán a hátsó könyöklővel is tud valamit kezdeni pár nap alatt.
Azt írják, hogy a km-re garanciát vállalnak. Az meg egy olvasóval kideríthető szervízben. De blueboi-nak is van olvasója, az S-Max-nél is azzal derült ki a valós km.
Viszont 15 éves és 2 millió :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123970) Sipi- válasza zetor2000 (#123968) üzenetére


Sipi-
tag

Folyamatosan eszemben volt, hogy írok :)
Írok privátot most.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123971) A. Crowley válasza Sipi- (#123969) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Használtautópiac szárnyal, mert azonnali autók.
Második kocsi lenne, mostanában már sokszor előfordul, hogy egymáshoz kell igazítanunk a programokat, és kezd hideg lenni a motorozáshoz. Viszont akkor meg már miért ne vegyünk egy kabriót, amivel nyáron lehet krúzolni, meg szánsájn. Formára ez tetszik, az opel astra meg a volvo. 2M-ig ez fér bele, és ha opel vagy ford között kell választani, akkor már inkább a ford.
Aztán majd lehet matekozok egyet és a végén kisütöm, hogy nem veszünk semmit.

(#123972) zetor2000 válasza A. Crowley (#123971) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs jobb helye annak a 2Mnek, hogy ennyire égeti a zsebed? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123973) A. Crowley válasza zetor2000 (#123972) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Vannak dolgok, amiket meg kell oldani, és mint mondtam, egyre többször van szükség az egymástól függetlenül való mozgásra. Taxizni azért nem szeretnék... Az árak nem fognak lejjebb menni, sőt, inkább csak felfelé kúsznak.

[ Szerkesztve ]

(#123974) Jahno válasza A. Crowley (#123964) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem tudni, nekem pont 140ezer körül pld. jobban kopott a kormányom, mint pár havernál 300ezer alatt valamivel. Ugyanez ülésekkel is, kopott, jön szét a varrás, reped el a szélén a műanyag.

(#123975) Phülöp válasza Jahno (#123974) üzenetére


Phülöp
addikt

van annak a járműnek egyéb baja is bőven

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123976) Jahno válasza Phülöp (#123975) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, éppen az ajtózár, másról nem tudok.

(#123977) npera


npera
újonc

Ma reggel megint megnéztem a Totoya oldalán, hogy mi van a kocsival. És van változás. Még ugyanabban a mezőben (lépésben) van a folyamat, mint eddig, de most már kitöltötték a gyártási helyet.

Derbyshire gyárban készül majd, itten.

Ezek szerint vélhetően tényleg elkezdik csinálni valamikor novemberben, aztán valahogy áthajózzák ide.

(#123978) Bujdy81 válasza A. Crowley (#123964) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha a km állásra garanciát vállalnak, akkor fent lenne az alvázszáma is és le tudnád kérni.
Szerintem kérj tőlük egy alvázszámot, kiderül...

(#123979) Grillo válasza npera (#123977) üzenetére


Grillo
senior tag

Szép nagy facilitás. Én a Pikacsut viszem vissza doktorhoz, mert az olajcserekor kiderült, hogy ráférne a törődés az első hossztartókra, meg a hátsó fékekre is. Ma meg elromlott a kézifék gombja, gondolom valami pöcök letörhetett, mert bár használható, de féloldalasan nincs ellenállása. Eh.

(#123980) WiZARD


WiZARD
addikt

Mai villanyszerelésem eredményeként megtudtam hogy az utcán az oszlopon van még 50es biztosíték amit ki tudok ütni. Eon alig 2 óra alatt jött és cserélte.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123981) hobizoli válasza WiZARD (#123980) üzenetére


hobizoli
nagyúr

;] ;] ;]


azt nem kerdeztek meg hogyan sikerult...?

több drón kell ;P

(#123982) WiZARD válasza hobizoli (#123981) üzenetére


WiZARD
addikt

De, mondtam hogy szereltem és volt egy kis zárlat.
Azt mondták az megesik.

(Rövidebbre akartam vágni egy kábelt. Mint kiderült nem volt lekapcsolva a kismegszakító)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123983) zetor2000 válasza WiZARD (#123982) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt nem árt tudni, hogy az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint ami nincs áram alatt, csak az áram alatt lévőnek más a fogása... :)

Amúgy ezt hogy sikerült? Elvileg odahaza kéne legyen egy kismegszakítód (~16A), ami azonnal lemegy, ha ez nem, akkor a házé (~25-32A), és ha az sem, akkor esetleg az utcai. Egyik se volt bekötve?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123984) WiZARD válasza zetor2000 (#123983) üzenetére


WiZARD
addikt

Lement a 16os és 32es is. (A 35ös olvadó az túlélte)
Utána újra megpróbáltam elvágni a kábelt. Akkor lement a fi relé is.
Befejeztem, visszanyomtam mind és csak néztem hogy továbbra sincs áram ezen a fázison.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123985) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#123986) npera válasza WiZARD (#123980) üzenetére


npera
újonc

:Y és :C

A lényeg az (Roncsfilmből idézve), hogy nem történt károsodás :C

(#123987) Sipi- válasza WiZARD (#123984) üzenetére


Sipi-
tag

:Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123988) Bujdy81 válasza WiZARD (#123984) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Utána újra megpróbáltam elvágni a kábelt. Akkor lement a fi relé is."

Ha lenyomod az automatát és összeér a nulla és a föld (mert pl. egyszerre vágod el a 3x2.5-es kábel minden szálát), akkor is lemegy a fi relé. Próbáltam! :D

(#123989) WiZARD válasza Bujdy81 (#123988) üzenetére


WiZARD
addikt

így történt :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123990) npera


npera
újonc

Én nem értek a villanyszereléshez.

Azt tudom, hogy ha csatlakozót cserélek RC Li-po akksin, akkor nem jó ötlet egyszerre elvágni csípőfogóval a piros és fekete kábelt. Nem próbáltam, de egyszer véletlenül rövidre zártam csavarhúzóval egy kis 500 mAh-s magas teljesítményű cellát és fény- és hangjelenség kíséretében vált gőzzé a csavarhúzó hegye. Kábé 80A körül nyomot az a kis cella, a nagyobbak rövidzáras árama inkább 2-300A körül van. Azt nem szívesen próbálnám.

(#123991) Bujdy81 válasza npera (#123990) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az milyen gyenge csavarhúzó volt? Egy fél centi átmérőjű már kellene, hogy bírja 80 ampert. :D

Apu egyszer valami "mérősönttel" mérte az akksi rövidzár áramát, 100A esetén 100 mV feszültség esett a sönt két vége között. Tehát csak rövidre kellett zárni az autó akksiját miközben a multiméter két csápja a söntön van.

A söntöt mindkét végén két db, párhuzamosan kötött 4 mm2-es vezetékkel kötötte a sarura. A mérés szerint kb. 320A jött ki az akksiból, miközben a drótók pár mp alatt csak felmelegedtek, a szigetelés sem jött le róluk. :D

(#123992) zetor2000 válasza npera (#123990) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerencsére másvalaki nagyon is ért hozzá:
[link]
:))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123993) npera válasza Bujdy81 (#123991) üzenetére


npera
újonc

2 mm széles volt. Kis biliacél műszerész csavarhúzó, helyi vasedényből.

(#123994) npera


npera
újonc

Nova, egy városi szaladgálós? Csak egy roncs MX-5 kell hozzá. Más opciók is vannak persze.

(#123995) Sipi-


Sipi-
tag

Kiürült lézernyomtató tonerrel mit lehet kezdeni? Van ahol adnak érte egy bambit?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123996) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123997) zetor2000 válasza Sipi- (#123995) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak cégek, akik megveszik / átveszik, de a legtöbbért aprópénzt adnak csak.
Egy a sokból:
[link]

Ha kidobod és elkapnak, akkor meg is b*szhatnak érte, mert veszélyes hulladéknak minősül.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123998) Jahno válasza Sipi- (#123995) üzenetére


Jahno
őstag

Bambit nem, ingyé oda kell tenni a veszélyes hulladékba.

(#123999) Samott


Samott
addikt

Ez mondjuk jo volt. Nincs is szo rola a hiradoban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124000) blueboi69 válasza Samott (#123999) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jé bakker, ez ilyen értelmesen is tud beszélni?
Elhalgattam volna még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.