Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122101) -NoVa- válasza npera (#122099) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt várból építünk szart, az eredeti téglákat meg áthordjuk a fontos emberek tulajdonába, akkor az már a miénk. Vagy az övék, de mi fizettük. Legyünk büszkék. Asszem sikerült az egész országot ellopni, de aprókért még lehajolnak itt-ott, csak most kényelmetlenül nagy a figyelem. Kicsit elkéstek vele.

Más, sokkal érdekesebb, miafene téma. Elmúlt a rövidlátásom. Kiélesedtek a közeli dolgok, újra éles betűkkel nyomtatják a könyveket, meg a telefont sem kell a lábujjaim közé fogni ha látni akarom. Csak úgy. Aggódjak, vagy fogjam az allergiaszezonra, és a kifutásával pihentebb lett a szemem?

(#122102) qnadam válasza -NoVa- (#122101) üzenetére


qnadam
veterán

akkor neked a távollátásod múlt el.

a szem kipihenése segíthet, elvilegállítólag az időskori távollátás az izmok gyengülése és a szem rugalmasságának csökkenése miatt alakul ki. ha jól emlékszem persze.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122103) -NoVa- válasza qnadam (#122102) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, az. Sosem jegyeztem meg melyik melyik mert annyira nem voltam érintett a témában.

(#122104) Phülöp válasza -NoVa- (#122103) üzenetére


Phülöp
addikt

nem mindegy mi a kórság neve, ha múltidő?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122105) zetor2000 válasza npera (#122083) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajnos ez MegaForint lesz.
Befektetésnek mondjuk nem lenne rossz, de épp nincs ilyenre ennyim. :)

Igazából a bérbeadás ezt az árat csak nagyon sokára hozza vissza. Még van elég parkoló a környéken, max kell menni 3-500 métert a verda és a lakás közt. Ha kiadod, ~20at kapsz a beállóért - ha ki tudod adni ennyiért - és ~15öt a tárolóért. Cserébe van ~3500-4000Ft közös költség, amit a bérleti díjból kéne fedezni, mert arra rátenni azt eredményezi, hogy hirdeted, de nem adod ki. Szóval havi dulván 30 az, ami realizálódik. Ez sok hónap, mire 5M Ft lesz. Vagy 5,5M.
Ha megvenném, én lennék itt az "alvilág ura", mert lenne 4 beállóm, meg 3 tárolóm. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122106) zetor2000


zetor2000
senior tag

Sopron, Árkád Sport Bisztró auditálva.
Príma menüs hely, napi menüből 3 féle van, beülsz, felszolgáló hozza-viszi, 1700/1900/2000Ft a menü, leves állandó, 3 féle főétel változik. Gyorsak és jól főz a séf. Kávét is vállalhatót főznek, a presszóból mondjuk vagy 3x annyi is jöhetett volna, de ahhoz nagyobb csésze kéne. Van hozzá csokika, alapból 2 cukor is (akinek kell), meg tejszín.
Ma csirkeragu leves volt (rendesen zöldségekkel dúsítva), én fasírtot ettem rizzsel+sültkrumplival, lett volna még székelykáposzta, de ez épp elfogyott, cserébe volt rizseshús meg Dubarry csirke, aki ilyet evett, annak bejött. Ittam 2 almafröccsöt, meg egy KV-t, ez volt 3500Ft.
Ezen felül asszem csapról Paulaner folyik, legalábbis túl sok logó erre utal. A bejárat mellett az Oktoberfestbier is Paulaneres, meg az ajtó feletti felirat mellett is a müncheni sörfőzde logója van. Sajna meló volt, így ez kimaradt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122107) eattila


eattila
csendes tag

Kéne kis help. Vagy egy virtuális szerverünk, amit bérlünk. A saját, meg pár ügyfél weboldala, levelezése futkos rajta. egyre több ügyfél panaszkodik, hogy nem tud küldeni kormányzati vagy ahhoz kapcsolódó e-mail címekre mailt. gov.hu -s, mvm.hu-s, stb.

Az ok ilyesmi:
host mx.......
    SMTP error from remote mail server after initial connection:
    554 5.7.1 You are not allowed to connect.

Megnéztem, publikus blacklist check nincs. Nem publikusat csak a barracuda-t tudom, ott sem vagyunk rajta. Van még más amit nézni kéne? Vagy mi a hörcsögöt csináljak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122108) blueboi69 válasza eattila (#122107) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Saját dedikált publikus ip-tek van, vagy shared ip?

(#122109) eattila válasza blueboi69 (#122108) üzenetére


eattila
csendes tag

Saját.

Végiglőttem egy tonna blacklist ellenőrzést. És semmi. A szolgáltatónk szerint olyan listát használnak, ami nem publikus. De azt se tudom hogy tudnám ezeket elérni....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122110) blueboi69 válasza eattila (#122109) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha google emailcímre tudsz küldeni, akkor nemhiszem, hogy nálatok lenne a hiba.
Voltam hasonló helyzetben, de ott blacklisten volt az ip, és megoldódott. Itt ebben az esetben a túloldalon lehet valami elbaszarintva....

(#122111) Phülöp válasza eattila (#122107) üzenetére


Phülöp
addikt

Ne álljatok szóba a férgekkel, ez is azt mutatja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122112) blueboi69 válasza eattila (#122109) üzenetére


blueboi69
csendes tag

aki a domiant regisztrála, ott kell lennie valami admin címnek
domain technikai ellenőrzésnél lehet ilyet kiolvasni, domain regisztrátoroknál szokott lenni ilyen opció, amikor nézed egy domain foglaltságát pld.

(#122113) eattila válasza Phülöp (#122111) üzenetére


eattila
csendes tag

Én letojnám, de hisztiznek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122114) eattila válasza blueboi69 (#122110) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudok.

Szerintem sem nálunk van a hiba, akkor fent lennénk máshol is. Viszont már most nő a nyomás, hogy én oldjam meg. Közben ... Na mindegy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122115) eattila válasza blueboi69 (#122112) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez jó ötlet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122116) Jahno válasza eattila (#122107) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindig mondtam, hogy ezek szarul vannak kitalálva, ráadásul az üzemeltetők is egyre hülyébbek, mint akik direkt akarják saját magukat keresztbe szopatni. Vagy hamisított címed küldött ki egy csomó levelet és azért vágják vissza, a legtöbb gov.hu meg mvm.hu meg egyéb amúgy nincs annyira összekötve, hogy egy adott konfig vagy adatbázisellenőrzés legyen mögötte.

(#122117) blueboi69 válasza eattila (#122114) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt meg tudod nézni, hogy mennyi levelet próbáltak kormányzati címekre küldeni? Csak úgy a kiváncsiság kedvéért, nem-e valamelyik ügyfél akart küldeni vagy 500 körlevelet és ezért kerültetek blacklistre? Logokból elvileg ki lehet ezt szedni.

Csakmert eszembe jutott, hogy ha csak őket spammelte tele valamelyik ügyfeletek, akkor a túloldal akár jogosan is blokkolhatott. És ezen most nem segít, hogy ha a queue-ban állnak sorban a levelek, mert egy darabig még próbálja újraküldeni, ami megintcsak ingereli az ottani spamfiltert...

(#122118) eattila válasza blueboi69 (#122117) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyire nem vagyok expert. Azt tudom, hogy aug végétől van ilyen probléma, azóta már 3. ügyfél jelezte, hogy van ilyen gondja, és visszapattan a levél. cib.hu, mvm, kozut.hu.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122119) Sipi- válasza blueboi69 (#122117) üzenetére


Sipi-
tag

Illetve milyen port mondja ez? Ha a szimpla 25-ös, akkor lehet, hogy csak SSL-es porton fogadnak levelet. Korábban működött és egyszercsak elmúlt, vagy időnként megy, időnként nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122120) eattila válasza Sipi- (#122119) üzenetére


eattila
csendes tag

Midnegyiknél t a terisztrátor. Ott lesz a gond.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122121) blueboi69 válasza eattila (#122118) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Őőőő ez azért akkor nem egy sima kormányzati issue. Itt lehet kéne valami szaki és nem téged megbízni. Mármint értem én, hogy te vagy hozzá közel és könnyebb cégen belül megtalálni téged, de ide egy olyan üzemeltető kell, aki látott már ilyet. Egyébként első körben ezt kell tenni amit csináltál, megnézni, hogy spamlistákon fenn van-e az ip, de utána ezt meg is kell javítani, ami néha napokba tellik. Mármint mire kikerül valaki a blacklistről.

Ilyenkor érdemes lenne egy másik ip-t előrántani és oda átvinni a levelezést. Jellemzően a public ip-k csomagban vannak az üzleti ügyfeleknek, de talán lehet, hogy adnak el külön-külön is egyesével. Mindenestre ez egy gyors javítási lehetőség.

(#122122) blueboi69 válasza Sipi- (#122119) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az email szerverek egymás közt nem ssl-en kommunikálnak tudtommal.

(#122123) blueboi69 válasza eattila (#122120) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A cib-nél is? Ezek tökmás domainek és levelezőszerverek, egymástól függetlenül.

(#122124) Jahno válasza blueboi69 (#122122) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, annó ezt Tassadar is próbálta magyarázni, most már tudom, hogy akkor mire gondolt csak nem írhatta le :-D

(#122125) Jahno válasza blueboi69 (#122121) üzenetére


Jahno
őstag

"Ilyenkor érdemes lenne egy másik ip-t előrántani és oda átvinni a levelezést."

Igen, az csak úgy megy :DD Mellékesen akkor meg a Gnek lesz felfordulása tőle.

(#122126) blueboi69 válasza Jahno (#122124) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert mit mondott? :)

(#122127) blueboi69 válasza Jahno (#122125) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, nálunk a Q-nál volt egy halom public ip, és voltak használaton kívüliek is. Csináltam ilyen cserét, kb néhány óra után ment is szépen.
Gmail kevésbé kritikusabb mint a cib, meg kormányzati levelezés szerintem.

(#122128) Jahno válasza eattila (#122120) üzenetére


Jahno
őstag

Ans-el lehet volt baj a napokban, de ezt vedd úgy, hogy csak apróbetűssel írtam. Mondanám, hogy akkor nem ez a hiba, de itt már sosem tudni... Emlegettem, hogy egyre hülyébbek az üzemeltetők is? Naugye...

(#122129) Jahno válasza blueboi69 (#122127) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem tudom melyik a kritikusabb, de általában az, ha nem megy és hidd el elő fog kerülni nem kevés júzer amelyik négyzetesen több levelet küld Gfelé, mint a többinek. Itt sem tudjuk mik vannak, lehet kicseréled hamar, én is meg tudom csinálni aztán jön a júzer akinek nincs kezedben a dénese aztán írjuk át az SPF rekordot és már vakarhatjuk a fejünket. Legalábbis hostingosként általában nem két domaint tartanak fent és azok sem mindig egy kézben vannak.

(#122130) eattila válasza Jahno (#122128) üzenetére


eattila
csendes tag

Az elmúlt 1 hónapban? :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122131) blueboi69 válasza Jahno (#122129) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont az adott problémából nem kell egy általános szar világképet festeni és belemagyarázni az összes létező szopási lehetőséget, mivel a megoldás sem fed le minden esetet. Itt 1 probléma van, 1 megoldás kell rá, nem az volt a kérdés, hogy mivel lehet ezt még tovább fokozni és akkor már nem jó az az 1 megoldás.
Teccikérteni?

(#122132) Jahno válasza blueboi69 (#122131) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az összes létező, hanem ez vele jár és nem nagyon lesz vele előbbre, de inkább hátrébb. Úgyis el kell magyaráznia 67szer minden gyagya júzernek, hogy ez van, nem tudunk mit csinálni. Minden CiB felé menő levélre jutt kb. 200 gmailos. Ennek kb. feléről simán bedobálják a hibát és kapsz 100 telefont. No, akkor melyik a jobb, ha ugyanott vagyunk és még dolgoztunk is, mellé nem tudjuk hány domain de van ami kiadja hamar, aztán van amivel hónapokat szórakozik és nem ártana egyben koordinálni az egészet. Úgy 30-40 ügyfél felett már hatványozódik a szívás, mert nincs a környékén szakember sem, csak elvárja a működést. És így a XX. században ha fontossági sorrend kell, akkor úgy kb. nem reprezentatív felmérés alapján Gmail és Mancs őrjárat lesz az elsődleges legfontosabb.

(#122133) Sipi- válasza blueboi69 (#122122) üzenetére


Sipi-
tag

Lelkes, security-től utasítást kapó üzemeltető bármire képes :)
De mivel a cib is képbekerült, így gyanús valami blacklist.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122134) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#122122) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Több mint egy évtizede igen. TLS 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 már elég régi szabványok. Nagyon kevés értelmes levél megy már clear-textként az Interneten.

(#122135) Jahno válasza Sipi- (#122133) üzenetére


Jahno
őstag

Csak az nem lesz ilyen globális. Ezért mondtam, hogy üzemeltetés is hülye. Minden nap szopolok olyannal, hogy jajjjsecurity, kiirtják a fejlécet, hogy véletlenül se legyen benne semmi, mert akkor kitudódna, hogy merre ment a levél, ki a címzett és honnan dobták vissza. Lehet pont ott tartunk :W Vagy küldik a mintát, hogy spammoltunk és biztonsági okok miatt mutatnak fejlécet, csak a forrás IP meg a közbenső hostnevek vannak kiszedve belőle.

Bár legjobb listakezelő ami pénzt kér az eltávolításért is, meg persze az az üzemeltetés, akik leszednek netről egy 30 soros listát, itt van az összes adatbázis is, alap konfigon behúzzák, az meg tök mindegy, hogy melyik lista micsoda, mennyire kezelhető, mennyire megbízható infót szolgáltat. Automata, kész, műxik. És mindenki szív vele.

(#122136) eattila válasza Sipi- (#122133) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, csak nem tudom mi. Meg hogy. Mert hiába cserélek ip-t, ha 2-5-10-20 nap múlva megint felkerülünk. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122137) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#122136) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

TLS van?

(#122138) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#122137) üzenetére


eattila
csendes tag

Van. Ez egy új szerver. Új debian, Új direktAdmin, minden új. Még csillog.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122139) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#122134) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De az ssl nem tls :D
Nálam 1.2 tls van, kliens felől pedig csak ssl, de szerverek közti sztem cleartext is engedélyezett, nem emlékszem már, hogy évekkel ezelőtt hogy állítottam be, hogy elfogad-e.
Szerintem egyáltalán nem általános az, hogy egy emailserver csakis és kizárólag tls-en kommunikáljon.

(#122140) blueboi69 válasza eattila (#122138) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Clint Eastwood GIFs | Tenor

(#122141) Jahno válasza eattila (#122138) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ez kimaradt az elejéről. Ha azóta nem megy, akkor goto 1 :-D

(#122142) eattila válasza Jahno (#122141) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, ez ment már így :) Vagy legalábbis nem tudok problémáról.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122143) eattila válasza blueboi69 (#122140) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi a problem? :D Amúgy nem én csináltam, béreljük.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122144) blueboi69 válasza eattila (#122143) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja az más. Akkor oldják meg ők :D

(#122145) Jahno válasza blueboi69 (#122139) üzenetére


Jahno
őstag

"Szerintem egyáltalán nem általános az, hogy"

Nem a fenét nem, de nem tudom, sokan itt már a kőkorszakban is próbáltuk erőltetni és ha Gvel meg pár hasonlóval szóba szeretnél állni, akkor úgyis ez kell és kész. Ha meg egy valaki rákényszerít, onnantól úgy működik.

Annó ezt is megfejtettük, szerintem kb. 2003 környékén már volt róla szó, utána idéztünk viszonylag nagyobb mintavételű logot egyik secus csoportban, hogy hány százalékban épül fel titkosítás, ami már akkoriban is jelentős volt. TLS1 kijött, rendesebb helyeken akkor nekiláttunk bevezetni 20+ éve. Kevésbé rendetlen helyeken most kezdett kihalni 1-2 őskövülettel :C

Még néha kérnek sima ntlm-et meg kenyérpirítóknak SMB1et, azok nem tudom merrefelé élnek a világban, ha közben 3 céget is leamortizáltam és sikerült kivezetni 2015-6tól idén tavaszig. Pedig csak 1 kattintás a GPO. Most már ez általános lett.

(#122146) Jahno válasza eattila (#122143) üzenetére


Jahno
őstag

Próbáltad újraindítani?

(#122147) eattila válasza Jahno (#122146) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. vh-t, service-t, mit próbáljak? :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122148) blueboi69 válasza eattila (#122147) üzenetére


blueboi69
csendes tag

mindent IS

(#122149) npera válasza -NoVa- (#122101) üzenetére


npera
újonc

Én reggel még viszonylag jól látok közelre, de persze már jóval rosszabb mint fiatalon.
A nap második felére (meló után) cserébe tényleg nyújtózkodni kell a telefonnal, este meg már simán fel is kell vegyem az olvasószemüveget.

(#122150) Jahno válasza eattila (#122147) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor cserélj benne elemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.