Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122851) Jahno válasza ezittketto (#122826) üzenetére


Jahno
őstag

Cucc nálam van, de majd akkor jövő héten mikor hazaestem Gömbibáfalváról. Így is el kellene intéznem még valamit, fakk de időm semmire.

(#122852) WiZARD válasza Sipi- (#122846) üzenetére


WiZARD
addikt

Na az a másik.
Gondolom azóta tized annyi mosószer/öblítő fogy, hogy nem az asszony dönt bele 1 flakonnal minden mosáshoz :DDD

Már csak arra kellene valamit kitalálni, hogy a mosógép/szárítógép app ne jelezze nekem telefonon ha lejárt az aktuális téma, mert úgyse megyek oda. De a hibákat meg jelezze, mert azzal asszony nem foglalkozik kellően. Viszont ezeket csak account szinten lehet engedélyezni/tiltani, és 1 eszközhöz 1 account...

A hőszivattyún is megtaláltam ma az ethernet csatlakozót, azóta látom mobilról is az adatait.
Vezérelni nem lehet, mert a sokmilliós árba nem fért bele, ahhoz évi 24.9€-ért elő kell fizetni, és ha részletes history/log is kell azért még 24.9€-ért kell előfizetni.
Szerencsére sokat nem akarok manuálisan állítgatni rajta, max a szellőztetés szintjét lehetne szükség esetén mobilról felnyomni.

A korábbi nem látom szükségét okosotthon témához képest pár naponta eszembejut, hogy mihez kell mégis.
-autó feljáró fűtés
-kültéri lámpák (mert a f*sz villanyszerelő fixre kötötte és közölte hogy vegyek mozgásérzékelős lámpákat. Már akkkor mondtam neki hogy nem akarok és ne így csinálja, de így csinálta. Szóval most az elosztó szekrényből a kismegszakítóval lehet felkapcsolni :W )
-6-7 db zigbee-s vezérlőjű ledszalag
-10 db zsalúzia vezérlése
-melegvíz cirkulációnak se ártana valami okosítás, hogy ne csak a primitiv időzítővel menjen

Meg ami még majd kiderül (kapu/kaputelefon, öntöző, garázsajtó, bejárati ajtó zár, kamerák, riasztó). Nem bánnám ha az egészet lehetne 1 felület alá összehozni és nem 10 különböző app-ból kellene irányítani, esetleg a már meglévőket is oda lehetne integrálni (mosógép+szárítógép, sütő+mosogatógép, fűtés/hűtés ami eddig 4 külön applikációval müxik)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122853) Samott válasza WiZARD (#122852) üzenetére


Samott
addikt

"-autó feljáró fűtés"

Ez miez?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122854) Jahno válasza WiZARD (#122852) üzenetére


Jahno
őstag

Az egy felületet egész jól össze lehet rakni, néha kell csak kicsit tákoltatni sok pénzért :-D

Valami úgysem lesz jó :C

(#122855) WiZARD válasza Samott (#122853) üzenetére


WiZARD
addikt

Fűtőkábel a térkő alatt, hogy ne fagyjon le, mert akkor tavaszig nem tudok beállni a garázsba :DDD

A 200ezres gyári termosztáthoz nem volt kedvem. Gondoltam annál azért olcsóbban meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122856) Samott válasza WiZARD (#122855) üzenetére


Samott
addikt

Es ilyen meg van a jelenlegi energiaarak mellett?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122857) npera válasza Jahno (#122854) üzenetére


npera
újonc

Egy felület :C

(#122858) npera válasza WiZARD (#122855) üzenetére


npera
újonc

Jól kiszámolod a sebességet, alul nekifutsz, aztán a lendület pont a garázsig visz? Hmmm? Hmmmm? :C

(#122859) WiZARD válasza Samott (#122856) üzenetére


WiZARD
addikt

Miért ne lenne?
Beraktam 5 kW cuccot, elvileg kb 20 perc alatt megoldja a témát. Kellhet évente párszor, de akkor nagyon. Alkalmanként az a párszáz forint azért nem akkora tétel.

(Persze van ismerős akinél időzítő nélkül ~1 hét után derült ki, hogy bekapcsolva maradt, nem örült neki)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122860) WiZARD válasza npera (#122858) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tűnik meredeknek, de az. Még szárazon is könnyen kipörög a kerék, ha a közepén megállok és utána nem elég óvatosan próbálok felmenni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122861) Samott válasza WiZARD (#122859) üzenetére


Samott
addikt

Ok, igy mar kijon a matek, ha rovid ideig kell es csak neha akkor nem megy ra a gatyad.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122862) blueboi69 válasza Sipi- (#122846) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na mi ezért használunk öblítő helyett ecetet + mosóparfümöt. Talán minimálisan drágább, de full tiszta a mosógép. Pedig gyűlöltem, hogy belerohadt az öblítő.

(#122863) Phülöp válasza WiZARD (#122859) üzenetére


Phülöp
addikt

Csapadékérzékelővel kiegeszitve egész hatékonyan tudja lefagyásmentesen tartani a bejárót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122864) qnadam válasza WiZARD (#122859) üzenetére


qnadam
veterán

ismerősnek nem tűnt fel, hogy a környék összes macskája ott melegedik? :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122865) Phülöp


Phülöp
addikt

#comic pictures

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122866) Jahno válasza npera (#122857) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, multiplatform. Én szerettem :wub: Akkor is ha voltak baromságai meg hálózattal lehetett szórakozni, de mindenek alfája omegája.

(#122867) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122868) Sipi- válasza Sipi- (#122839) üzenetére


Sipi-
tag

1 --> 4 GB. Meglátom így elég lesz-e.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122869) npera


npera
újonc

Angol agysebészek és rakétatudósok kocsit fojtanak vízbe. Az a meglepődés, amikor az önindító nem teker és olyan áramot húz, hogy a teljes elektronika és világítás kialszik. De hát ezt hogyan??? :Y :C

(#122870) zetor2000 válasza WiZARD (#122852) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van valami Domotic / Domotiz app, mindenfélére.
Ez elvileg okosotthon izéke, ami egy felületre képes összehozni a klf cuccokat, de én még nem próbáltam sosem. De képes a NAS-t is befogni ilyen házimindenes központnak.
Egy próbát megérhet. Biztos sokat kell / lehet vele szopolni, mert nem ismer minden cuccot, de ha meg igen, akkor lehet vele automatizálni is. És akkor ugrott a sok app, meg nem feltétlen kell előfizu.
De itt többek rendelkeznek bővebb tapasztalással, hátha.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122871) zetor2000 válasza zetor2000 (#122870) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link] eze

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122872) Sipi- válasza zetor2000 (#122870) üzenetére


Sipi-
tag

Én Home Assistant-ot használok.
A lényeg, hogy ha nem valami kész gyári cuccot veszel (pl. Zipato, bár azt pont nem ajánlom), akkor kell hozzá egy halk PC vagy 4-es málnapc. És még usb stick a zigbee hálózathoz. Tehát nem feltétlenül tudod kirakni a garázsba az egész cuccot. A relék lehetne wifi-sek is, ha a wifi-d bírja. Vannak din sínre szerelhető eszközök is. Ami fontos, hogy ezek a relék általában kis áramra vannak tervezve, tehát pl. a feljáró fűtéshez kell még egy normál relé, és azt vezérli az okosrelé. De villanyszerelő ebben a részében tud segíteni. Persze papír szerint elbírja a 15 ampert is kapcsolgatni, de le fog égni nagyon hamar.
Sonoff márkát szokták dicsérni.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122873) eattila


eattila
csendes tag

Macskás kontent

https://youtu.be/UMNuMHhAulY

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122874) Sipi- válasza eattila (#122873) üzenetére


Sipi-
tag

Nem tökéletes a barátság még, úgy tűnik :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122875) Phülöp válasza Sipi- (#122874) üzenetére


Phülöp
addikt

ez csak játék
a jobbak közül
nálunk most 2 bengáli van vendégségben, érdekes jószágok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122876) eattila válasza Sipi- (#122874) üzenetére


eattila
csendes tag

Én 90%-ra mondanám. Még nem alszanak összebújva. De már ekresik egymást. Ez meg csak játék :)
Hol a kicsi (Barack) kergeti a nagyot (Drazsé) hol fordítva. Drazs-nak volt egy 3-5 napos depije. Vagy enm tudjuk mije, de már alakul :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122877) eattila válasza Phülöp (#122875) üzenetére


eattila
csendes tag

A Tigris? :D Biztos érdekes :)
(Amúgy havernak van 1 bengáli keveréke. Nagy...)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122878) Phülöp válasza eattila (#122877) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezek kicsik. Bár én más szemmel nézem

Yato

link

Yonah

link

Ilves, az összehasonlítás alapja

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122879) eattila válasza Phülöp (#122878) üzenetére


eattila
csendes tag

Tényleg, maine coon :) Szép cicák! :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122880) Jahno


Jahno
őstag

Látvány, mert biztos ingyen van az áram:

[link]

(#122881) Phülöp válasza eattila (#122879) üzenetére


Phülöp
addikt

Dehogyis, inkább keverék, ex-kóbor. Erősen felsejlik azért a norvég erdei génállomány.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122882) eattila válasza Phülöp (#122881) üzenetére


eattila
csendes tag

Az oszt szor :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122883) npera


npera
újonc

Valaki felrobbantotta a hidat a Krímre. Nem tréfáltak a kamerák felvétele szerint.

(#122884) npera válasza eattila (#122873) üzenetére


npera
újonc

Nekem ma annyi volt macskás kontent, hogy alomcsere után azonnal mentek rosálni a disznók. Az egyik jobb-hátsóval belelépett a friss puha fosba, amit a másik kinyomott magából. Szerencsére a közelben voltam (éppen WC-t sikáltam onnan 2 méterre), így odarohantam, felkaptam a kis szarost (sic!), majd be vele a mosókonyhába. Az ajtót becsuktam, nehogy kiszaladjon, aztán a macskát bal kézben fogva elkezdtem engedni a langyos vizet. Itt már sejtette, hogy ez nem az ő napja lesz. Aztán lemostam a mancsát alaposan langyos vízzel. Közben próbált minden közelben levő ojjektumba belekapaszkoni, meg az alkaromon is vett fogást természetesen. De nem engedtem, hanem mostam alaposan. Aztán amikor tiszta lett, akkor mehetett isten hírével...

(#122885) npera válasza Jahno (#122880) üzenetére


npera
újonc

Ez az első ilyen, ami tetszik is. Patent!

(#122886) eattila válasza npera (#122884) üzenetére


eattila
csendes tag

Nalunk is belelep idonkent a kicsi. Majd ha nagyobb lesz lesz tutinja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122887) eattila


eattila
csendes tag

A lanyom 3-tol szulinapi tsurban van. En meg tekertem egy 30+ -t. Ha mar. Jo ido volt, szel is alig.
De hogy miert nem lehet szembol jovet lehuzodni a masik moge, nem a bringautat elallva csoportosan beszelgetni azt nem tudom. A csengomet valami elektronyos dudara fogom cserelni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122888) Sipi-


Sipi-
tag

Elektromos fogyasztás normál hónapban: 352 kWh
És most is megy a mosógép, szárítógép, mosogatógép, tv, xbox és lámpák.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122889) hobizoli válasza Sipi- (#122888) üzenetére


hobizoli
nagyúr

au..... a lampak LED-sek legalabb...?

több drón kell ;P

(#122890) zetor2000 válasza Sipi- (#122888) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én megúsztam 226kWh-ból, ebből ~15 nap ment a klíma, mert még nyári meleg volt. Igaz, itt nincsenek kicsik, meg egyelőre egyedül vagyok. Némi konyha, ami megdobta, mert a főzőlap indukciós, meg néha sütögetek is.
Napi ~10-12 órát nem is vagyok idehaza, mert munkahelyen melózom / közlekedek / vásárolok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122891) Sipi- válasza hobizoli (#122889) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, mindegyik.
Jah, néhányszor (kb. 6-8 alkalommal) ment reggelente a klíma fűtés üzemmódban egy órát.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122892) Sipi- válasza zetor2000 (#122890) üzenetére


Sipi-
tag

Nekünk kb. 2 nap volt amikor nem volt itthon senki, egyébként minimum egy valaki van itthon. Tehát akkor is lámpa, laptop, főzés (vagy melegítés), stb. Ennél lényegesen kevesebb csak nyáron szokott lenni, amikor nem vagyunk itthon hetekig :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122893) npera válasza Sipi- (#122888) üzenetére


npera
újonc

Mit jelent a normál hónap? Nyáron nulla fűtéssel és kevés világítással vagy télen full fűtéssel és sok világítással? Kádban fürdötök teleengedve vagy tusoltok takarékosan bánva a vízzel? (benedvesíted magad, aztán habosítasz, aztán leödblíted és kész)

Nálunk kábé 140 kWh körül volt nyár végén elég sok főzéssel és mosással.

(#122894) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#122888) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam is szar volt a szeptember, 583kWh a termelés csak :( Tavaly 729kWh volt.

(#122895) Phülöp válasza zetor2000 (#122890) üzenetére


Phülöp
addikt

augusztus 408 kWh
szeptember 621 kWh

Klíma, jacuzzi nincs, szauna se ment, ellenben a dolgozószobában az egyik fűtőtest megy pár hete munkaidőben.
Mosógép max 2x megy hetente, mosogatógép szintén. Szárítógépet nem használjuk, amióta a cserépkályha üzemel (augusztus legvége).

Szeptemberben a napelem hozott 253 kWh-t - itt már ősz van vastagon.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122896) Sipi- válasza npera (#122893) üzenetére


Sipi-
tag

Normál hónap azt jelenti, hogy itthon vagyunk egész hónapban, megy a suli (tehát hajnali kelés, lámpa, 3 kancsó teafőzés), sütünk, főzünk, mosunk, stb.
Vizet a társasház melegíti, ez az áramfogyasztás csak a háztartási gépek és világítás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122897) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Tokyo Groove Jyoshi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122898) npera


npera
újonc

Ez lehetne az új vasárnap délutáni tánc, hogy a közelgő hétfő reggelt köszöntse az ember... :C

(#122899) npera válasza npera (#122893) üzenetére


npera
újonc

Ezt teljesen rosszul néztem. Egész rossz számot írtam.

Napi kábé 14 kWh-t számoltam egy nyári vagy őszi napra, amikor még nincsen fűtés. Tehát havi szám jóval több. Októberben ment el majdnem 140 kWh eddig.

Elnézést kérek a féjk nyúz miatt :B

(#122900) Samott


Samott
addikt

Az amcsi, trabantos srac vett uj autot: The Polestar 2 Shows EVs Can Be Fun Too!

Kedvenc reszem:

:DDD

Egyebkent erdemes kovetni, sanki nem tud ugy szenvedni mint o. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.