Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122451) -NoVa- válasza Phülöp (#122448) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kindlén letolni a munkanapom erős lenne kicsit, de bírnám.

(#122452) qnadam válasza -NoVa- (#122451) üzenetére


qnadam
veterán

androidot némelyik kindle-re fel lehet erőszakolni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122453) qnadam válasza zetor2000 (#122450) üzenetére


qnadam
veterán

néztem videót, hogy viselkedik egy első generációs m1 airen a resolve, az alapján az is eléggé rendben van, más igazán erőforrásigényesre úgyse használom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122454) NauTiLUS_HUN válasza -NoVa- (#122447) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A mai nap kb. 20kWh+ vagyunk, úgyhogy annyira nem irigykedem :)

(#122455) Jahno válasza qnadam (#122446) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is valami olyasmi, hogy nekem meg bejött 1-2 Canon?

(#122456) Jahno válasza hobizoli (#122412) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az kb. csak 10-12 évvel van odébb az időben.

(#122457) Jahno válasza qnadam (#122453) üzenetére


Jahno
őstag

Te amúgy már Davincsi és nem Premier? Akarsz róla beszélni? Én annó próbáltam de elvesztem vele és hirtelen gépigénye is lett.

(#122458) Phülöp válasza -NoVa- (#122451) üzenetére


Phülöp
addikt

"idle olvasgatós használat"

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122459) -NoVa- válasza Phülöp (#122458) üzenetére


-NoVa-
őstag

XCode, Swift + Obj-C + C++ programozás az terhelésben pont annyi.

(#122460) Jahno válasza blueboi69 (#122203) üzenetére


Jahno
őstag

Na, és akkor én is megint rábuktam a véreresre, hogy a jó teteves anyját azt és akkor mit lehet tenni az anyázáson kívül?

host gmail-smtp-in.l.google.com[74.125.140.27] said: 550-5.7.1 [195.201.25.117 12] Our system has detected that this message is 550-5.7.1 likely unsolicited mail. To reduce the amount of spam sent to Gmail, 550-5.7.1 this message has been blocked. Please visit 550-5.7.1 https://support.google.com/mail/?p=UnsolicitedMessageError 550 5.7.1 for more information. m4-20020adff384000000b0022a671fbff2si2394138wro.908 - gsmtp (in reply to end of DATA command)

(#122461) Sipi- válasza Jahno (#122460) üzenetére


Sipi-
tag

Jobban kell összerakni a levelet, hogy ne spamnek nézze. Szívesen! :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122462) Jahno válasza Sipi- (#122461) üzenetére


Jahno
őstag

Köszi, jövök egy sörrel :DD

(#122463) zetor2000 válasza Jahno (#122457) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én egyszer használtam csak DaVincit, mert kíváncsi voltam.
Előtte ~8-10 éve használtam Sony Vegas-t. Azt ismertem annyira, amennyire épp nekem kellett.
A DaVinci se volt veszélyes, kicsit rá kell érezni a logikájára, és ha az megvan, akkor nagyjából összeáll a munkafolyamat. Gépigényről annyit, hogy ezen a kövületen is majdnem jól működött, csak lassú a renderelés. De amíg a snittekkel bíbelődsz, flawless. :) i5 4440, sok ram (32GB), SSD.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122464) eattila


eattila
csendes tag

Macskahelyzet update:

Szerintem haladunk :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122465) qnadam válasza Jahno (#122457) üzenetére


qnadam
veterán

pár éve igen, egységnyi gépen szerintem gyorsabb, mint a premiere. pár dologban sokkal kényelmesebb a resolve (klip szélén fade például nagy jóság), fényelésben sokkal jobb (a premiere-ben még mindig egy lumetri nevű effekt kerül fel ha fényelsz valamit, aces színmenedzsmentről meg szó sincs). cserébe a premiere feliratozója sokkal ügyesebb, szépen össze van drótozva az after effectsszel meg photoshoppal, van külön media encoder...
az alapvető logika ugyanaz. mint minden nle rendszerben :)
ja meg a resolve ingyen is minden fontosat tud, de ha kellenek az extrák (gpu decode, zajszűrés, ilyesmi), akkor is csak egyszeri 300 usd, nem havidíjas.

ha kevés a géped, akkor kevés kattintásból csinálsz proxykat, és akkor elég lesz.

sajnos a gyárban az adobe a divat, szokhatok vissza :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122466) qnadam válasza Jahno (#122455) üzenetére


qnadam
veterán

elég logikus lépés lenne. ez alapján még az ingyenes, gpu decode nélküli resolve-val is pörgősebben kezeli a 10 bites uhd anyagokat, mint a hatmagvas xeon + 1050ti asztalim, szóval azt is el lehetne adni, meg az xps-t is.
egyik hátrány a cities: skylines, az állítólag elég nyomorultul fut ezen a gépen, bár amennyit játszom vele manapság... a másik a macos maga, azt meg kell tanulni, meg kell szokni, le kell mondani a total commanderemről...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122467) blueboi69 válasza Sipi- (#122461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fel van véve! :C

(#122468) Samott


Samott
addikt


Kozben 420 felett az euro. De lesz zold panda kotveny. Az unokaink is fizetni fogjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122469) Phülöp válasza Samott (#122468) üzenetére


Phülöp
addikt

Lassan itt lesz az ideje megint venni pár forintot.
Legutóbb 416-nál vettem, az akkor jó üzletnek tűnt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122470) -NoVa- válasza Phülöp (#122469) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pont ilyesmin gondolkoztam, de nincs bennem annyi hurráoptimizmus, hogy erősödésben bízzak :)

(#122471) -NoVa- válasza qnadam (#122466) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyan nem Air, hanem Pro, meg nem Cities Skylines, hanem Alien Isolation, de azt M1-en játszottam végig, és nem volt a teljesítményre panaszom.

Fogyasztásmérésre most a mini ITX-es i5 6500 van soron. Monitor változatlan, csak nem az MBP hajtja, így 50W az idle, 96W csúcsra hajtott CPU-val, Left 4 Dead 2 alatt 130W.

Ehhez képest MBP-n 47W volt a csúcsfogyasztás játék alatt, miközben valós teljesítménykülönbséget nem igazán érzek a kettő között. A Surface Pro is tud keveset fogyasztani, de az cserébe még lassú volt, itt már nincs ennyi különbség.

(#122472) zetor2000 válasza -NoVa- (#122471) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából amennyire nem kedvelem az Apple-t, azt el kell ismerni, hogy ez az Mx sorozatú proci, és az arra való átállás elég patent lett.
A CPU - nem tudom, kitől jött az alap - de igen széprejóra sikeredett.
Ami alkalmazás népszerű volt Apple termékeken, mostanra kábé vállalható vagy jobb lett, mint volt ezen az új rendszeren. Szóval az ügyfelek örülhetnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122473) Sipi-


Sipi-
tag

Hosszabb lesz a téli szünet, december 22-től január 8-ig tart majd. Így kevesebbet kell fűteni az iskolákban. A őszi szünet viszont rövidül, de ez sem jelenti azt, hogy minden iskolában elmarad, ennek eldöntését az iskolákra bízza a kormány.

forrás (kormányinfó volt ma)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122474) Jahno válasza Sipi- (#122473) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen időben, előző években már nyár közepén volt ütemezés, de legalább valami kialakult. Ha keresztbe nem húzzák :DD

(#122475) npera


npera
újonc

Fel vagyok háborodva, a Lucid csak 277-el ment a beígért 278 km/h helyett. Viszont még 250-ről is durván gyorsul, a 278-as limit szoftveres. Gondolom a gumik vagy a fékek miatt.

A launch mode elindulás érzetre zuhanáshoz hasonló, csak előre. A lelked lemarad és kívülről látod a testedet, ahogy elhúz előre az egész. Alig kell kormányozni közben, úgy betapad, mint Démon Hill. Még egyenetlen aszfalton is alig van torque steer.

Imponáló. Mostantól megváltozott a kocsikkal kapcsolatos referenciám, 1100 lóerő alatt minden laterális lift jellegű közlekedő kapszula :B :C :Y

(#122476) Jahno


Jahno
őstag

[hogyan is fog telni egy átlagos munkanapod:]

És ilyenkor verjük a fejünket a falba, mikor az egyserű dolgok sem haladnak, vagy nem hatékonyan és minden csipszar probléma feljebb landol, mert nem tudjuk mi merre.

(#122477) -NoVa- válasza Jahno (#122476) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt látok némi egymást kizáró dolgokat. Vagy van valami másik Ft rövidítésű valuta, amire jut egy 10x-es váltószám?
- Juttatás: bruttó 150.375 Ft
- Jó hangulatú, dinamikus, közvetlen csapat részese lehetsz

(#122478) A. Crowley válasza -NoVa- (#122477) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Részmunkaidős. Napi 4 óra

(#122479) Samott válasza A. Crowley (#122478) üzenetére


Samott
addikt

Level 1 support, nagyon junioroknak. De igy is csak a felet kinaljak a realisnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122480) -NoVa- válasza A. Crowley (#122478) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt látom, de ebből vállalsz napi 3-at, és hó vége felé úgy sem sok marad abból a jó hangulatból.

(#122481) eattila válasza Samott (#122479) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122482) Jahno válasza -NoVa- (#122477) üzenetére


Jahno
őstag

Odahaza droidkodva jókedvű csapat?

(#122483) Jahno válasza Samott (#122479) üzenetére


Jahno
őstag

Ellenben tudás nem árt hozzá, ennek nagy részét nem fogja YTon elolvasni, aztán ügyfélként ezért szívok ha 3 napig tart kibogozni egy elírt rekordot.

(#122484) Jahno válasza -NoVa- (#122480) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy megcsinál mellette 3 WP oldalt és rájön, hogy jobban fizet. Mikor fél év múlva a béna júzer nem érti, hogy a google miért nem fogadja el a levelet, akkor meg kitépi a haját. Tanulási folyamat :DD

(#122485) Samott válasza Jahno (#122483) üzenetére


Samott
addikt

Majd megtanulja menetkozben. L1 support, kapja a kis excelt a standard valaszokkal aztan ha nem boldogul adja tovabb az L2-nek. L1 support a legalja melo.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122486) qnadam válasza Jahno (#122482) üzenetére


qnadam
veterán

hát a vállalati cseten.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122487) Sipi- válasza qnadam (#122486) üzenetére


Sipi-
tag

Saját gépen...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122488) Phülöp válasza npera (#122475) üzenetére


Phülöp
addikt

Kijelentem, hogy aztaqrva.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122489) Jahno válasza Samott (#122485) üzenetére


Jahno
őstag

Kategóriában lehet, aztán pár témakörben néha még egy operátor is megzabálja a felette lévőket. HPE alap supporttal nem mertem volna leállni kardoskodni mondjuk AD ismeretből és megoldásokból, vagy többiekkel néhány bonyolultabb scriptelés ami nem csak nekem mumus.

(#122490) WiZARD válasza npera (#122475) üzenetére


WiZARD
addikt

Plaid nem lesz?
Rimac? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122491) Jahno válasza npera (#122475) üzenetére


Jahno
őstag

Ez olyan lehetett, mint a valamelyik rendesebb hullámvasút, mágneses cucc és gondolom ha emelkedőnek felfelé pont egy csőbe érünk és atom mód gyorsít, akkor lehet nem csak a vizuális dolgok miatt csináltak csövet, hanem valami egyéb turbulens okosságot is kihasználtak. Persze a sebességek kicsit mások, itt volt amikor az 5G-t is elértem, vagy éppen ehhez képest nevetséges 80 kilométer/órás sebességgel hasított a szerkezet. Bár ennyivel 30 métert esni és pofával közeledni a föld felé lehet ad az érzésnek :DD

(#122492) npera válasza WiZARD (#122490) üzenetére


npera
újonc

Plaid semmi érdekeset nem tud elektromágneses szempontból, a Lucid érdekesebb konstrukció. Ezért nincs Plaid.

A Rimac teljesen kiesik még a Polestar tartományából is, egyedül a Lotus érdekeltségi körébe való. Viszont ők az Evija hajtásláncát a Williamstől vették, az nem inhouse fejlesztés ha a Geely koncernre vetítjük az R&D-t.

Még jön egy másik Lucid is, az lehet a 3-motoros lesz, bár szerintem inkább a belépő modellre tippelnék, mivel annak több értelme van benchmarking szempontból. A 3-motoros teljesen agyhalott teljesítmény.

(#122493) npera válasza Jahno (#122491) üzenetére


npera
újonc

Arra gondolok, hogy ott is vannak érdekes megoldások. Ha lineáris elektomotor elven hajtod a "kocsit", akkor lehet mókázni de dulván... :)

(#122494) Sipi- válasza npera (#122475) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyenkor megéri jó helyen dolgozni, ugye? Az emberek elég kis százaléka jut hozzá ahhoz, hogy egy "csak" 4-500 LE feletti autót vezessen.

Toyota hány LE is lesz? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122495) zetor2000 válasza Sipi- (#122494) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Toyota hány LE is lesz?"

Az összes... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122496) npera válasza zetor2000 (#122495) üzenetére


npera
újonc

:C

(#122497) npera válasza Sipi- (#122494) üzenetére


npera
újonc

122 kéhlek :B

Karotta mondása jut erről eszembe, hogy a Prius az egy vízszintesen közlekedő lift. Megnyomod a gombot és aztán odavisz. Kábé ennyi a forgalomban autózás a mai világban, élvezet annyi van benne, hogy csendes a kocsi és van zene. Meg nem esik rád az eső. Mindezt heroináron, mert minden IS hiány és nem PC dolog autózni a zöldfasiszták szerint...

(#122498) npera válasza Sipi- (#122494) üzenetére


npera
újonc

Az első bekezdésre nem reagáltam :B

Igen, patent a meló, nem panaszkodom. A vicc az, hogy annyira niche tesztpilóta képzésem van, hogy a tél folyamán esetlegesen behívnak különféle tesztek "levezetésére", mivel a licenszem lehetővé teszi, hogy korai protókat is vezessek, amiket normál licenszre nem engednek ki még zárt pályára sem.

Szóval nem unatkozom, vannak változatos feladatok és a legtöbb cucc amivel foglalkozom teljesen fekete program, tehát még arról sem beszélhetek, hogy kábé miről van szó. Annyi egyedül a probléma, hogy simán lehetne belőlem 3 db, akkor sem lenne elég erőforrás. Emiatt részben folyamatosan lehet fuldoklani a melóban, vagy ha más irányból tekint az ember a problémára, akkor cherry picking a feladatokat.

Szóval tényleg nincs okom vekengeni, ha mégis nyekergek, akkor csak megszokásból csinálom, mert ugyebár az élet nem habostorta (life is not a foam cake) és ha túl jól mennek a dolgok, akkor az magába foglalja a damoklész kardját és a közelgő katasztrófát, tehát egy kis látszat vekengéssel proaktívan lehet a bajt hárítani elfelé..... :U :C

(#122499) zetor2000


zetor2000
senior tag

mindeközben:
Polestar 3

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122500) npera válasza zetor2000 (#122499) üzenetére


npera
újonc

Ja, ezzel melóztam 2017 óta :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.