Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122951) Jahno válasza zetor2000 (#122930) üzenetére


Jahno
őstag

Soproni van benne, rendes és nem döglött volt. Ez annyira rendes vidék, hogy mikor az 520 forintos árát mondta, akkor reflexből rákérdeztem, hogy a sört is beleszámolta-e. Bele, mert őszi szezonban 200 forint a kv, + a sör az összesen öccáhúsz. Én meg pislogtam.

Nem ám, mint a másik szájbavert hely, 3ezres belépő és nem hozhatod ki a sört a teraszra... Ha ezt előbb sejtjük, akkor szervezünk, mert erre Pesten tényleg van megoldás, mert ha nem kell másnapra nagytakarítás, akkor max. jön occcsóért beugrós személyzet és kész. Maradtunk még kb. 8an a végére, abból 5en ittunk volna rendesen, hamar megtérül bármi egy kisebb helyen. De majd legközelebb megmondjuk halassza el és délután helyett legyen reggelig extra nyitvatartás:-D

(#122952) blueboi69 válasza qnadam (#122947) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt az exes dolgot csak én nem értem? :F

(#122953) Jahno válasza blueboi69 (#122942) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ezért van hiány mert mindenki 2vel többet vesz és nem annyi, amire folyamatosan szüksége lenne. Egy csomó haver raktáraz, ha valami havi bevásárlás van és 1 étolaj kellene, akkor 2-3at vesz, mert eláll. És dob mellé némi cuktor, meg egyéb tartósat, akkor is ha nem kell.

Valahol megérthető, mert megy fel az ára is, meg ki tudja mi lesz, de pont ezért fogy a polcról hamarabb.

(#122954) blueboi69 válasza Jahno (#122953) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ez érdekes, mert honnan tudod, hogy pont annyi cukor/liszt/olaj van a boltban, mint amennyi az ott vásárlóknak szüksége van?
Tehát ha a nap végén marad egy fél raklap, akkor többlet van, akkor nem fájt volna, ha mindenki elvisz még egyet.

Számomra a pánikvásárlás az, amikor jelentős többletet vásárolsz valamiből egyszerre, ami fél-1évig is elég. És esetleg ugyanezt eljátszod minden hónapban.

Én értem, hogy ez részben öngerjesztő folyamat, de akkor a fasznak híreszteli bárki is azt, hogy bármiből is hiány lesz. Mondják azt, hogy olcsóbb lesz, mert túltermelés van és kész :)

(#122955) fatpingvin válasza blueboi69 (#122952) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez nekem is szemet szúrt, csak nem akartam esetleg felnyitni a metaforikus kukackonzervet

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122956) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#122954) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Már hogy a picsába ne fájna? minden egyes ársapkás termékre ráfizetnek, minnél többet vesznek, annál több minden más árával fogják kompenzálni.

(#122957) eattila válasza blueboi69 (#122952) üzenetére


eattila
csendes tag

Találkozott vele valami okból. Aztán nem kapta el.

(pár hete írta hogy van új dlágaszág és nem ugat, nem nyávog hanem beszél. És képet se osztott meg róla.)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122958) Sipi- válasza blueboi69 (#122952) üzenetére


Sipi-
tag

Már korábban is volt elrejtett utalás arra, hogy már megváltozott a korábbi társ státusza és új lépett a helyébe. De nem akartam/mertem rákérdezni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122959) blueboi69


blueboi69
csendes tag

jó én azt hittem gyerek lett az új dlágaság, de végülis mostmár nem tudom.

Szóval akkor kedves qnadam, mostmár ne csigázz minket és mondd el, hogy wtf van.

(#122960) Jahno válasza blueboi69 (#122954) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, készletet tartani kell, max. azért fáj mert amit azon bukik azt a többin fizeted meg. Boltos meg annyit rak ki, hogy lehetőleg ne legyen üres raklap. Nomost itt faluban körbenézve arra a 3 közértre elosztva ez elég jelentős mennyiség, ha már sokan a jövő évi befőzéshez és karácsonyi sütésfőzéshez veszik meg a cuccokat. És különben is legyen, de pont ezt csinálják, mikor havi 1 olaj elég, és mégis vesznek kettőt.

(#122961) Jahno válasza blueboi69 (#122959) üzenetére


Jahno
őstag

Lecserélte a főnökasszonyt. Na.

(#122962) ezittketto válasza Jahno (#122851) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Küldtem PÜ-t :R

(#122963) qnadam válasza blueboi69 (#122952) üzenetére


qnadam
veterán

volt egy csajom, aki miközben még a csajom volt, covidos lett, én meg nem. kb ennyi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122964) blueboi69 válasza Jahno (#122961) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, de azért a részletek érdekelnének, merthát mégiscsak tizen-huszonpáréve irogatunk ide napi szinten.

(#122965) npera válasza -NoVa- (#122946) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást kívánok!

(#122966) blueboi69 válasza qnadam (#122963) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tekintettel arra, hogy a covid 2éve van jelen kb, és akkoriban/azóta azt a leányzót ismertük, akit úgyamúgy már sokkal régebb óta is, ez alapján arra következtetnék, hogy már nem vagytok együtt.
Nade most akkor jöhetnek a szaftos pletykák, hogy mégis miért, ennyi év után?

(#122967) qnadam válasza blueboi69 (#122959) üzenetére


qnadam
veterán

gyerek remélem, hogy nem lett :DDD
aki covidos lett, az még tavaly volt, aztán egyszercsak nem lett, akit meg itt megírtam, vele úgy volt, hogy tartósan lesz, de aztán nem. ahogy távolodik, egyre inkább úgy tűnik, hogy nem is baj.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122968) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hopphopp, pletykát szimatolok :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122969) npera válasza fatpingvin (#122950) üzenetére


npera
újonc

Ezzel akkor szembesültem, amikor elindult a hiszti itt (Göteborg) is, hogy jön a kovid lezárás. Éppen pogácsát akartam sütni, ezért elmentem venni hozzá sajtot és élesztőt. És nem volt sehol. Aztán megértettem, hogy a sok félkegyelmű betárolt 50 kg lisztet kábé fejenként és felmarkolták az összes élesztőt.

Teljesen letarolták a boltokat. Aztán bevezették, hogy fejenként 2 db élesztőt lehet. Nekem 1 db is elég, azt is két sütésre használom el... :B

Amikor még FőDudu itt volt ő mesélte, hogy sikerült valami fél kg-os élesztőt einstandolni, aztán majd lefagyasztják és lehet sütni az apokalipszis után is.

Én ezzel úgy vagyok, hogy kár is lefagyasztani ilyen túlságosan nagy adagot, mert sosem fogy el, aztán a mélyhűtőben romlik meg az egész.

Kíváncsi vagyok, hogy akik 2020 elején betárazták sok-sok zsák lisztet vajon elhasználták-e vagy csak tele lett nekik kukaccal és lehetett kidobni az egészet.

(#122970) qnadam válasza fatpingvin (#122968) üzenetére


qnadam
veterán

ha pletyka lenne, nem én írnám le, hanem a többiek költenék a verziókat :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122971) fatpingvin válasza npera (#122969) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a másik, ezek a gyűjtögető mókusok jellemzően abszolút nincsenek felkészülve arra hogy hosszabb távon normálisan el tudják tenni és csak rájuk rohad. persze ezt nem látják be...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122972) blueboi69 válasza qnadam (#122967) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Várjálmár én akkor most szerintem elvesztettem a referencia pontot. Én még Dóriról tudtam. Na akkor onnantól mi történt? :)

(#122973) Jahno válasza blueboi69 (#122966) üzenetére


Jahno
őstag

Háát, gyere majd valamelyik hétfőn a Dürerbe autentikus infóért. Agarakról meg fogod ismerni :-D

(#122974) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Sziasztok, régen jártam erre.

Nekem 5-8. osztály között 29-31 órám volt egy héten, 9-12. között inkább 32-33.
Tény, hogy 5-8. között én is matek specre jártam, 9-12. között reálra.

Nővérem nem reál tagozatra járt gimibe, hanem matekre, neki 35-36 órája volt egy héten. Mondjuk kellett is az óraszám, hogy beférjen minden a heti 13 (tizenhárom) matekóra mellé! :D Azaz nem volt 13 matekóra, csak volt Algebra, Geometria, meg még valami. Szóval három matek tárgyuk volt.

A leterhelés nem az óraszámtól függ, hanem a tanártól! Akik közül a jók már nyugdíjban/halottak, az utánpótlás meg vegyesebb! Mert én pl. matekra sosem tanultam*, sőt, semmilyen reál tárgyra, mert olyan tanáraim voltak, hogy órán bement a fejembe az anyag! Hirtelen nem is volt annyira para a gimi, hogy a napi 6-7 óra után még kellett max. 1 órát tanulni otthon és pipa! Mellett belefért a heti (időszaktól függő) 4-12 edzés is. Mondjuk tény, hogy nem sok buliba jártam hétközben a gimi alatt... :D

Ami miatt most szarabb a gyerekeknek szerintem, hogy változott az elvárás. A "mi időnkben" nem volt szégyen négyest kapni egy erős suliban, most minden szülő a maximum fölött vár el a gyerektől! Nem csak a tanár, de a szülő is nyomja agyon a gyereket!

(#122975) qnadam válasza blueboi69 (#122972) üzenetére


qnadam
veterán

Dóra úgy két és fél éve nincs :D azóta volt Éva, nemrég Orsi, meg kisebb egyéb kavarások.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122976) qnadam válasza Phülöp (#122943) üzenetére


qnadam
veterán

a valóság is zöldes volt a növényzeten át érkező fény miatt.
na jó, egy kicsit rásegítettem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122977) WiZARD válasza Bujdy81 (#122974) üzenetére


WiZARD
addikt

Reál tárgyakkal én is hasonlóan voltam.
Értelmetlen magolósokkal meg mindig küzdöttem.
Általánosban nekem már akkor is elvárták anyámék, hogy csak az 5ös jó és minden más miért nem 5ös, valahogy kitűnő is voltam 8 évig nem gyenge iskolában. Persze anyáméknak ez se volt elég, meg biztos csak valahogy összeszedem és elvittek 6 osztályos gimnázium felvételire csak hogy teszteljenek. Első 3ban volt az eredményem, akkor 1-2 napra megnyugodtak.
Aztán gimnáziumban talán ők is elengedték, de én mindenképpen és ott már csak arra mentem, hogy ami érdekel és felvételi/pontszám téren fontos az jó legyen, többibből meg ne bukjak meg.
Érettségin magyar az 4 jegyből állt össze, írásbeliből megvolt annyi hogy tuti nem bukok meg, szóbelire nem is készültem semmit.

Talán ezek miatt nem emléxem úgy vissza, hogy de jó gyerekkorom lett volna, pedig kivülállóként biztos úgy tűnt milyen jó dolgom volt, meg nyilván annyira nem is volt rossz, de mégis így éltem meg :(
Még most is görcsberándul a gyomrom ha arra gondolok hogy másnap szülői amire ráadásul anyám megy, mert épp fater ügyeletes a kórházban...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122978) qnadam válasza WiZARD (#122977) üzenetére


qnadam
veterán

nagyanyám is elvárta anyámtól, hogy ötös legyen mindenből, de valószínűleg tényleg nem volt ez ennyire általános dolog, mint most.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122979) fatpingvin válasza WiZARD (#122977) üzenetére


fatpingvin
őstag

én magántanítással foglalkozom a rengeteg szabadidőmben, és ennél destruktívabb, mérgezőbb dolgot amit egy szülő a gyerekével tehet az oktatás kapcsán, egyszerűen nem tudok elképzelni.

ami a legfélelmetesebb, hogy a szülők nagyjából 99%-ának, bár meg vannak győződve az ellenkezőjéről, halvány fogalma sincs arról hogy ténylegesen mi történik a közoktatásban és hogy ennek mennyire abszolút semmi köze nincs se a tényleges oktatáshoz / gyerek részéről a tanuláshoz, hogy mennyire életszerűtlen és életidegen ami ott megy, csak a saját tévképzeteik alapján vizionált szürreális elvárásaikat erőltetik rá a gyerekeikre.

ez leginkább az "érdemjegyek" fetisizálásában szokott jelentkezni, mintha úgy igazából lenne bármifajta jelentősége. idézőjel, ugyanis maga a konstrukció is egy nonszensz, ahogy a közoktatásban használják az meg még inkább. kib*szott romboló és káros ez az egész, a legjobb dolog amit egy szülő tehet a gyerekével az az hogy amennyire csak lehet tehermentesíti a közoktatás elvárásrendszerétől. nulladik lépése ennek kb az hogy teljes mértékben, családilag leszarni magasról hogy milyen jegyeket kap, semmi releváns vagy fontos dolognak nem mérőszáma a gyerek kapcsán, nagy általánosságban nem múlik rajta igazából semmi, ergo nincs jelentősége, felesleges stresszforrás mindenkinek.

mai rant megvolt...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122980) blueboi69 válasza qnadam (#122975) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Értem. Az egyik szemem sír, a másik nevet.

és ha jól értettem Kata is volt mindenki más mellett.

(#122981) blueboi69 válasza fatpingvin (#122979) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én jó 15-20éve korrepetáltam gyerekeket hosszú évekig mielőtt lett volna rendes munkám.
Egyébként akkoriban annyiból számított az érdemjegy, hogy az alapján lehetett felvételizni egyetemre. Tehát ennyi jelentősége azért volt.
Meghát mégiscsak ez az elfogadott mérce. Ma már tökmáshogy állok én is ehhez, de 20-30éve még teljesen más világ volt.

(#122982) eattila válasza blueboi69 (#122980) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem az max adózási forma volt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122983) Phülöp válasza eattila (#122982) üzenetére


Phülöp
addikt

ugyanúgy jelenik meg a kiadási oldalon, mint a többi női név

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122984) Phülöp válasza -NoVa- (#122946) üzenetére


Phülöp
addikt

Ügyesen lábadozzatok!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122985) Phülöp válasza Jahno (#122953) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk meg úgy van, hogy a ritkán használt dolgok mennyiségét ritkán ellenőrizzük bevásárlás előtt, így követkeik be az, hogy a LIDL-ben járva egymást kérdezgetjük, hogy van-e otthon pl. étolaj. Persze nem tudjuk, így a biztonság kedvéért veszünk kettőt.
És akkor most pont van 8db a spájzban, és egy-egy bontott a konyhában, ill. a grilles cuccok közt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122986) Phülöp válasza qnadam (#122975) üzenetére


Phülöp
addikt

Orsi az ilyen danolászós leány?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122987) Phülöp válasza fatpingvin (#122979) üzenetére


Phülöp
addikt

engedd meg, hogy mutassak más jellegű oktatási rendszerről is példát:

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122988) fatpingvin válasza blueboi69 (#122981) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Egyébként akkoriban annyiból számított az érdemjegy, hogy az alapján lehetett felvételizni egyetemre."

most már kizárólag az érettségi pontszám számít kb. az érdemjegyek gyakorlatilag semmit. az érettségihez meg ugye nem sokban járul hozzá az ami a kerettanterv tananyaga.

"Meghát mégiscsak ez az elfogadott mérce."
pontosan erről beszélek mint koncepcionálisan elcseszett megszokás. olyasmit tekintünk mércének, ami valójában semmi releváns dolgot nem mér és nincsen semmilyen materiális jelentősége. vegytiszta abszurd.

pont emiatt vagyok én is úgy hogy a "kitűnő tanuló" nálam konkrétan egy negatív jelző. ugyanis egy normális, kiegyensúlyozott, a szüleivel egészséges viszonyt ápoló gyerek ebben a rendszerben egyszerűen nem lesz "kitűnő tanuló". viszont cserébe csinálhat akár értelmes dolgokat is, mondjuk tanulhat, készülhet az egyetemi felvételire, kitanulhat akár félig hobbi szinten egy szakmát, vagy csak foglalkozhat azzal ami érdekli. ezk mind-mind sokkal előremutatóbb dolgok mint annak a magoló darálásnak a mókuskerekét pörgetni ami ahhoz kell hogy "ötösöket kapjon", ami egy önmagában álló, értelmetlen és semmire nem vezető ál-cél.

én pontosan emiatt egyáltalán nem is vállalok olyan tanítványokat, akik(nek a szülei...) ragaszkodnak akár az iskolai tanmenethez, akár csak szóba kerülnek az iskolai érdemjegyek a tanítás kapcsán. (az érettségi más kérdés, de ugye nem is erről beszélünk)

mai napig az egyik legnagyobb sikeremként tartom számon az egyik első tanítványomat, aki nem jutott be végül eslő körben arra az egyetemi szakra ahová felvételizett, és ebben benne volt a biológia érettségi eredménye is, amire felkészítettem. A köszönő emailt amit tőlük kaptam elő szoktam venni néha és elolvasom amikor már nagyon tele van a f*szom azzal ami az oktatás terén megy, és erőt merítek belőle hogy amit és ahogy én teszem, azt érdemes mégis folytatni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122989) eattila válasza Phülöp (#122983) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem alapvetően mellékállás mellett olcsóbb is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122990) eattila válasza fatpingvin (#122988) üzenetére


eattila
csendes tag

A biosz érettségije jól sikerült, azért köszönték, vagy nem értem. Tudom, értő olvasás. 2. osztályos a lányom, tanulom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122991) fatpingvin válasza Phülöp (#122987) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem nem kell mutatnod :) végzettségemet tekintve bár nem vagyok pedagógus, de szerintem szerénytelenség nélkül állíthatom hogy ezen a téren elég jól felkészült vagyok, és alkalmazás szintjén ezeket a megközelítéseket használom én is, megvalósítva egy olyan konstrukciót ami úgy nagyjából ötven évvel korszerűbb mint ami a magyar közoktatásban megy.

a küzdés egyébként nem a diákokkal szokott lenni, hanem a szülőkkel, hogy szakadjanak már le arról a cirkuszról ami az iskolában megy, engedjék el ezeket az idióta elvárásokat amiket az előbb fel is soroltam, mert csak ártanak vele a gyereknek ha ezeket erőltetik. egyszerűen ez nem egy olyan normarendszer aminek meg kéne felelni, ettől pont hogy menekíteni kéne a gyerekeket.

akinek ez nem felel meg azt nem vállalom, pedig volt olyan aki az óradíjam négyszeresét akarta fizetni azért hogy ezt a szekeret toljam. mondtam neki hogy a négyszázszorosát is fizetheti, akkor sem lesz ez, ha ragaszkodik ehhez az elmebajhoz akkor keressen egy állástalan egyetemistát aki hajlandó tovább nyomorgatni azt a szerencsétlen gyereket, olcsóbban is meg fogja úszni egyébként., végignézve a felhozatalon hogy ők is milyen megalázó, nevetséges óradíjakkal hirdetnek korrepetálást.

csak majd amikor szembesül vele hogy a közoktatásból kikerülésre sikerült egy emberi roncsot gyártania a gyerekéből, jusson majd eszébe ez a levélváltás és fontolja meg hogy hogyan fog tükörbe nézni. Ezt nyilván nem írtam meg így, de odagondoltam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122992) fatpingvin válasza eattila (#122990) üzenetére


fatpingvin
őstag

pontszámot tekintve egyáltalán nem sikerült olyan jól az az érettségi mint szerettük volna, részben ezért is nem sikerült a felvételi.

majd nekifut még egyszer jövőre, semmi nincs veszve (ezt se szokták a szülők megérteni amúgy...)

nem, a köszönet annak szólt, hogy a tanuló úgy kezdett hozzám járni hogy lelkileg teljesen szét volt esve és emellett kétoldali undoritisze volt a biológiától, valamint gyakorlatilag egy egész tanév témakörnyi lemaradása, egyedül azért választotta a biosz emeltet mert az alternatíva a töri emelt lett volna, amire meg ugye épeszű ember nem megy ha nem muszáj.

kb másfél év múlva amellett, hogy nem csak behozta a lemaradását, de abszolút felkészült az emelt érettségire is, de nem is ez a lényeg.

saját bevallása szerint is a legnagyobb változás az volt hogy megszerette ezt a tudományterületet. nem a tantárgyat, hanem a biológiát magát.

rájött hogy a biológia nem csak egy n+1-edik nemszeretem iskolai tantárgy hanem egy nagyon szép, diverz és sokrétű tudományterület rengeteg érdekes összefüggéssel és még több nyitott kérdéssel, ami egyszerre vesz körbe minket a maga kézzelfogható valóságával és nyúlik el a mikroszkopikusnál is kisebb láthatatlanon keresztül a teljesen absztrakt, matematikai modellekig.

Saját bevallása szerint nem gondolta volna hogy az érettségi szóbelik szüneteiben a mohák szaporodásának az ökológiai korlátairól szóló triviákkal fogja szórakoztatni az osztálytársait :D

biológusként egyszerűen nem tudok elképzelni ennél szebb eredményt :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122993) eattila válasza fatpingvin (#122992) üzenetére


eattila
csendes tag

Na így már értem :) Köszi a kifejtést :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122994) Jahno válasza Phülöp (#122985) üzenetére


Jahno
őstag

Fűszerrel és szerszámmal vagyok hasonló módon, hogy megszelektáltam mindent, ledepóztam szomszédnál, aztán Parkside műszerész készlet megtetszett, de nem akartam rá költeni, majd addig matekoztam míg legközelebbre elfelejtettem, hogy mégis vettem így most van kettő :-D

Grill cucc meg egyszerűen eltűnik és fűszerből vagy n+1 féle mustárból sosem elég.

(#122995) qnadam válasza Phülöp (#122986) üzenetére


qnadam
veterán

ezirányú tehetséget nem mutatott, de lehet, hogy csak titkolta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122996) Tim82 válasza fatpingvin (#122992) üzenetére


Tim82
nagyúr

töri emelt lett volna, amire meg ugye épeszű ember nem megy ha nem muszáj.

A történelemre pedig szintén pontosan igaz, amit a biológiáról leírtál: egy nagyon szép, diverz és sokrétű tudományterület rengeteg érdekes összefüggéssel és még több nyitott kérdéssel, ami egyszerre vesz körbe minket a maga kézzelfogható valóságával

Persze, lehet szakbarbárnak lenni burkoltan is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#122997) fatpingvin válasza Tim82 (#122996) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem figyelsz :) nem a történelemre írtam hanem a töri érettségire.

a biológia mint iskolai tantárgy, főleg a natos agybaj kerettanterv szerint még érdeklődőknek is maximum egy közepesen érdekes, de nagyrészt magolásról szóló dömping.

a biológia, mint tudományterület, na az nem az :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122998) Grillo válasza fatpingvin (#122992) üzenetére


Grillo
senior tag

"egy nagyon szép, diverz és sokrétű tudományterület rengeteg érdekes összefüggéssel és még több nyitott kérdéssel, ami egyszerre vesz körbe minket a maga kézzelfogható valóságával és nyúlik el a mikroszkopikusnál is kisebb láthatatlanon keresztül a teljesen absztrakt, matematikai modellekig"
Mondjuk ezt pont a törire is ráhúzom, ha akarom, mert hát ki akarna még bioszból is érettségizni, ha töriből úgyis muszáj. :DDD

Érteni vélem a mondandód lényegét, csak saját gyerekeimet is látva nem nagyon érzem megvalósíthatónak saját kereteink között. Ha lenne egyik szülő, aki kvázi a gyerekkel végigtanul mindent, vagy különtanár, akkor ok, de enélkül sajnos nem hiszem, hogy járható az utad. Persze mindent a gyerekekért, meg talán középiskolában már ők is jobban értik, hogy mire is kell figyelni, és mit kell elengedni, mert felesleges.

(#122999) Tim82 válasza fatpingvin (#122997) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem én nem figyelek, nem adtad meg elég jól/egyértelműen a kontextust, ha visszaolvasod saját magadat. :P

De így oké. Középiskolában nekem szerintem az döntötte el, hogy imádni fogom a történelmet (és ilyen irányba megyek felsőoktatásba), hogy a fekete humorú történelemtanárom vízipisztolyt alkalmazott szemléltetőeszköznek ahhoz, hogy szemléltesse, Széchenyi tényleg öngyilkos lett. Szóval nyilván a NAT és jelenlegi formájában a hivatalos történelemoktatás fos hagy kívánnivalókat maga után, de végső soron tanártól fog függni (meg a magyar oktatásbeli tanterv szvsz arra van, hogy jó tanár tudjon mitől eltérni, because he/she can do better).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123000) fatpingvin válasza Grillo (#122998) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze, töriből is kell mert kötelező, de csak közép szinten. neki emelten kellett volna.

középszinten 26%-ot nem elérni nagyjából szándékos effort kell hogy legyen ha valaki már egyszer végigolvasta a tételsort.

ez viszont a pontgyűjtős játék volt, vagy töri emelt vagy biosz emelt volt az egyetem előírása.

hogy a második részre reagáljak... nyilván teljes mértékben tehermentesíteni nem tudod őket. viszont van egy csomó olyan dolog amire a legtöbb szülő abszolút nem gondol hogy minden további nélkül megteheti a gyerekeiért, mondok is pár példát:

abszolúte nem foglalkozni az érdemjegyekkel, semmi jelentősége, az elégtelennel is összvissz az az egyetlen gond hogy a bukással sok a papírmunka. ezen kívül szó szerint semmilyen következménye nincs, a felvételi rendszer is csak valami egészen röhejesen elenyésző súllyal veszi figyelembe

ha valami személyes okból otthon akar maradni és ez családilag megoldható, maradjon otthon. az igazolatlan hiányzásoknak sincsen semmilyen közvetlen jogkövetkezménye, gyakorlatilag tökmindegy mennyi gyűlik össze. azt érdemes csak számolni ebben hogy az egyes tantárgyakból X számú igazolatlan óra után macerás lehet a következő tanévbe lépés. ezen kívül tényleg semmi jelentősége az egésznek.

érettségi: érettségi évében az érettségire való célirányos felkészülésen kívül bármilyen egyéb elvárást támasztani a gyerek felé teljesen felesleges szadizmus és semmi haszna nincs.

ha a gyereknek van valami határozott elképzelése arról, hogy melyik egyetemre szeretne felvételizni, meg lehet nézni a felvételi tárgyakat és csak azokra az érettségikre koncentrálni. ha reális, hogy a felvételi tárgyak érettségijét jól eredménnyel meg tudja írni, akkor a többi érettségi tárgyból a cél konkrétan a 26% elérése, ugyanis sehol nem fognak számítani. ha meg később mégis kéne valahova máshova, újra fog tudni érettségizni.

ha a gyereket megpróbálják olyan tanulmányi versenyekre küldeni, amire önszántából nem szívesen megy, az OKTV és OSZTV-ken kívül mindenről lehet bármifajta vitába bonyolódás nélkül szülőként jelezni hogy nem járulsz hozzá, pont. ugyanis a felvételi rendszerben egyedül ezek a tanulmányi versenyek azok amik valaha bármit is fognak számítani, amúgy meg a kutyát nem fogja érdekelni hogy Pistike milyen tanulmányi versenyekre járt.

ha sportol valamit a gyerek amit élvez, rápróbálni hogy felhasználható-e a mindennpos testnevelés nevű elmebaj kiváltására, ezzel ugyanis csinálsz a gyereknek gyakran szabad reggeleket/délutánokat

Ha van a gyereknek valami kreatív/konstruktív hobbija, tök nyugodtan lehet támogatni az önfejlesztését az iskolai jelenlét racionális kereteken belüli rovására. ha mondjuk egy szaküzlet hétköznap délután háromig van nyitva, tök nyugodtan menjen el a nagyszünet után. mindenki túl fogja élni hogy nem volt ott a délutáni órákon.

lényeg a lényeg, a közoktatást túlélni kell, nem pedig megfelelni az elvárásainak. csak az a fontos, hogy világosak legyenek hogy mik a tényleges célok, és onnantól metodikusan végignézni hogy mi az ami ennek a célnak az eléréséhez nem hoz közelebb és elhagyható, és ezeket elhagyni. ez nem más mint optimalizáció, amit ha már diákként elsajátít azzal egy behozhatatlan előnyre tesz szert a kortársaihoz képest életvezetési tapasztalat kérdésében.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.