Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123851) npera válasza Sipi- (#123848) üzenetére


npera
újonc

:Y

Ez kábé a legrosszabb rémálom, amikor a víz a plafonból folyik. Sajnos már átéltem, nem szeretném még egyszer....

(#123852) npera


npera
újonc

Lemostam a bringát...

Holnap reggel bekenem a láncot, aztán római arcéllel tekerek a melóba :C

(#123853) Phülöp válasza npera (#123852) üzenetére


Phülöp
addikt

jajtefiú... az a nyereg...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123854) eattila válasza npera (#123852) üzenetére


eattila
csendes tag

En eppen zsirt vadaszok. Mert nem tudom mi, de valmi hangos hatul. Nem betegen tekeresnel kerreg. Hasonloan mint mikor nem tekerek, csak halkabban. Nem tudom hogy a hatso valto terelo fogaskerekei vagy a hatso agy vagy a lanc kopott (nincs nyulasmerom meg)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123855) npera válasza Phülöp (#123853) üzenetére


npera
újonc

Ugye milyen szép? És gyors is, mert piros :C

(#123856) npera válasza eattila (#123854) üzenetére


npera
újonc

Ha nem tekersz és nyekereg, akkor csapágy? Nekem a fixin az nem volt leszigetelve, így bement a mosáskor a szappan és kimostam a zsírt belőle. De szét lehetett szedni könnyen, aztán újrakenni.

Lehet, hogy a koca is kenésre szorul. Érdemes rendesen szétszedni az egészet, aztán mindent letakarítani és bekenni.

(#123857) Phülöp válasza eattila (#123854) üzenetére


Phülöp
addikt

Annak a láncnak ennyi km után még nem volna szabad kinyúlnia.

Én 5-600 km után cserélem a láncot (mármint cserélgetem, mert kettőt használok felváltva), így hosszabbítom meg a hátsó sor élettartamát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123858) eattila válasza npera (#123856) üzenetére


eattila
csendes tag

Tekeres kozben van hangja. Ha nem tekerek csak a kalapacsoka kerregnek. Tekeres is hasonlo csak halkabb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123859) eattila válasza Phülöp (#123857) üzenetére


eattila
csendes tag

2000+ km van benne. Kmc. Szerintem se cseres meg de nem vetem el hogy az a bibi. De inkabb az, hogy zsirozni kene valamit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123860) npera válasza Phülöp (#123857) üzenetére


npera
újonc

Én a gyári láncot nem cserélgetem, ezt már elhasználom. Utána majd ha veszek friss lánckereket előre és hátra, akkor alighanem én is 2 lánccal nyomom majd.

Erősen gondolkodom piros láncon, mert az gyorsabb...

(#123861) eattila válasza npera (#123860) üzenetére


eattila
csendes tag

Arany kell! Megmondta a gcn is!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123862) Grillo válasza eattila (#123854) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is vissza kell vinnem a bicót átnézésre, csak még nem tudom mikor. Nem mentem vele sokat sajnos, de állítani kell a váltón, mert nem jó.

(#123863) npera válasza Grillo (#123862) üzenetére


npera
újonc

Van rajta pár csavar. Végállás, meg valahol a bowden körül vagy a kormánynál vagy lenn a váltónál egy relatív pozíciót (a két végállás között) állító kütyü. Szerintem ezért ne vidd el szerelőhöz. Picit kísérletezz és szerintem simán ráérzel.

Az első lépés a Bicycle Repair Man felé :B

(IMG:https://static.wikia.nocookie.net/montypython/images/1/11/Types_of_trees_2.jpg/revision/latest?cb=20180602091301)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#123864) Grillo válasza npera (#123863) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja. Anno 10es éveim elején mostam le első csodálatosan fasza montiját, mikor észrevettem, hogy 2 csavar nincs rendesen becsavarva ott hátul lent. Aztán nem mentem sehova. Sokáig...
Azóta tudom, hogy azok ott csodacsavarok, és fasz vagyok hozzájuk.

Azért kell szervizbe vinni, mert a gari alapja, hogy pár hónap használat után az átnézés ingyenes, és akkor kicsit állítgatnak a gépen. Szóval nem is azért, mert ehhez tök gyopár vagyok.

(#123865) eattila válasza Grillo (#123862) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyulik a bowden. Azt hamar megildjak :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123866) zetor2000 válasza npera (#123828) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is így tettem, és jártam, aztán vettem ezt a masinát.
A szakállam ~10 perc nyírni / trimmelni, de most épp nő, mert jön a "no shave november", meg a hideg. Csak most pont egy kritikus hossz körül van, és vakarótni kell tőle még pár napig. Utána lehet vakargatni, meg fél zsíroskenyeret elrejteni benne. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123867) fatpingvin válasza zetor2000 (#123866) üzenetére


fatpingvin
őstag

amikor már ilyen vikinges fonatokba lehet rendezni, akkor a jó :D én mostanában kezdek ezzel kísérletezni és azt kell hogy mondjam, nekem bejön :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123868) zetor2000 válasza fatpingvin (#123867) üzenetére


zetor2000
senior tag

A bajom az, hogy általában van egy idő, amikor elkezd zavarni a hossza, ez olyan ~4-5 centis hossz nálam. Még nem látványos, hogy lefelé nőne, mint a ZZ Top frontembereinek (illetve már csak az egyiknek... RIP Dusty Hill :( ), és nem is feltűnően hosszú. Csak zavar, meg a madárkák csiporognak benne néha. És akkor jön a nyíró.
De ja, volt már, hogy idehaza összefogtam gumival, de még macera volt rátenni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123869) zetor2000


zetor2000
senior tag

#vicceskép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123870) fatpingvin válasza zetor2000 (#123868) üzenetére


fatpingvin
őstag

én mindig összegumizom amikor kajálok... mondjuk az én szakállam lassan nő, de én meg ráérek :D bár más kérdés hogy a pingvineknek is kell valahol lakniuk, szóval nem nyírhatom le csak úgy :DDD viccet félre, nekem ez bejön, szval én inkább növesztem. de abszolút értem azt is ha valakinek ez nem jön be

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#123871) zetor2000 válasza fatpingvin (#123870) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem az, hogy nem jön be, hanem zavar... :)
Amikor még csak borostád van, akkor az beleakad mindenbe, ami ruhanemű a nyakad körül. Inggallér, póló gallér, póló nyakrésze, sál, stb.
Nekem, amikor elér egy hosszt, ami ~1.5-2cm, akkor megint zavar, mert oldalt belenő a számba, amit nem szeretek. Extraként felkoppan a hossza miatt mindenféle fentebb említett ruhaneműn is.
Ha ettől tovább nő, akkor is lesz egy hossz, jósokára, amikor meg már az zavar, hogy hosszúra nőtt... :) 2-3 hónap, cca.

A száraz novembert nem tartom, mert szertek fogyasztani, de a "no shave november"t / movembert azt igen, azt könnyebb megoldani, hogy ne vágjam le a bajszom/szakállam. Trimmelni ilyenkor is ér, nem a random összevissza növő szőrzet a lényeg...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123872) eattila válasza fatpingvin (#123867) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is szeretnék, de az asszonynak a 3mm-es borosta tetszik....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123873) eattila válasza zetor2000 (#123868) üzenetére


eattila
csendes tag

A madárkák hagyján, de mikor kaja szaga van.... Na attól falra másznak a nők :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123874) WiZARD


WiZARD
addikt

Garázsba vettem 6 db lámpát korábban. Jó fénye van, de nekem semmi se elég, vettem még 4-et.
Persze papíron ugyanolyat már nem kapni, de volt új cikkszámon, ugyanolyan kinézetű, +50% fényerővel.
Tegnap megjött, másik mellé teszem, 0 különbség van köztük. Új cikkszám, és leírás szerint 3840 lumen helyett már 5760 lumen. Gondolom ekkora különbségnek már azért látszódnia kellene. Rákérdeztem hogy wtf?
válasz: "Egy EU-s szabályozást követően a lumen értéket most már nem a bura után mérik, hanem közvetlenül a chiptől, ezért magasabb lumen értéke lesz." :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123875) blueboi69 válasza WiZARD (#123874) üzenetére


blueboi69
csendes tag

bazzeg... :W
amúgy milyet vettél? Én nekem sem elég sosem a fény a garázsban

(#123876) blueboi69 válasza Sipi- (#123848) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Anyámnál a panelban régebben a felettünk lakó több alkalommal is eláztatott minket a fürdőben, pont mosógép baszakodás miatt.
Egyszer egyedül voltam otthon, kb tiz éves lehettem. Láttam mi a szitu, hogy folyik a víz, felmentem becsöngetni. Akkor még ilyen fos ajtók voltak, hallottam, hogy megy a mosógépük. Mivel nem jött ki senki, a lépcsőházbna lévő villanyórán lebasztam a biztosítékot, hogy álljon le a mosógép. Később derült ki, hogy a felettünk lakó nőnek az élettársa otthon volt, csak nem mert ajtót nyitni (mai napig nemtudom miért, nem lakott ott, vagy nemtudom. előző férjtől sem tarthatott, mert meghalt már). Na mindegy, így tudtam megoldani.

(#123877) WiZARD válasza blueboi69 (#123875) üzenetére


WiZARD
addikt

[link] - eddig 6 db volt, most 10 db lesz (ha kitartóan vársz az oldalon akkor feldobál 1/2/5/10/20k-s kuponokat. )
Amikor első kört vettem (júniusban) 5364 ft volt

Nyilván így is jó, meg egyformát akartam. Csak olyan átb*szás fíling így.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123878) blueboi69 válasza WiZARD (#123877) üzenetére


blueboi69
csendes tag

király, köszi szépen! :R

(#123879) Jahno válasza WiZARD (#123877) üzenetére


Jahno
őstag

Vtacot nehogy vegyetek, ország leghulladékabb cucca.

(#123880) WiZARD válasza Jahno (#123879) üzenetére


WiZARD
addikt

Első 8ból 1 már csak félig világít. Majd gariztatom, csak gondoltam összevárok többet :DDD
(máshova nem vettem, garázsban/gépészeti helyiségben meg már marad ez, amíg bírja)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123881) eattila válasza WiZARD (#123874) üzenetére


eattila
csendes tag

Lámpánál? De ha búrával együtt van... agyrém azért néha hogy miket ki nem találnak. Ez a Brüsszel... :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123882) Jahno válasza WiZARD (#123874) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi lumen különbség így közvetlenül nem fog látszódni, ha ugye 15ezer lumen körül látnád kb. 2szeres fényerőnek, ehhez képest azt a kb. 2ezer különbözet ami az eredeti lumen fele, az sehol nem lesz.

(#123883) WiZARD válasza Jahno (#123882) üzenetére


WiZARD
addikt

+50% az látszódna szerintem (meg fényképezővel is ránéztem, hogy ne a szemem csapjon be)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123884) Jahno válasza Sipi- (#123848) üzenetére


Jahno
őstag

Most mindenhol annyira mennek szét a tápok és egyéb akkus cuccok, hogy tűzjelzőn gondolkozom. Időnként teljesen ráparázok.

(#123885) Jahno válasza WiZARD (#123883) üzenetére


Jahno
őstag

Csak pontszerűen mérje a fényt, meg hát az a kb. 1/3 FÉ néha kerekítési hiba. Tegyed egymás mellé és abból minden is látszik fényben/színben:

Az meg nekem mindig megfejthetetlen talány volt, hogy a luxlumenkandelát miért nem lehet egyszerűen valami záridőbe/fényértékbe átszámolni. Fotós fénymérők és minden cucc is ezt csinálja, nekem van sima fénymérőm, kiírja, hogy X lux, jónapot. Mobiltelefon is csak ennyit csinál, hogy valami fényt már. És nem tudok vele mit kezdeni. Szóval marad szemre.

(#123886) WiZARD válasza Jahno (#123885) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem mértem, így egymás mellé téve fotóztam, a képhez hasonlóan. Egyformák voltak, de ezt el is ismerték.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#123887) Jahno válasza WiZARD (#123886) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg főleg egyformák, ha azt is mondták csak búra alatt/kívüli az érték, de ezt mondom, hogy ha valóban van ilyen kb. 1/3 FÉ különbség, vagy mennyi (na majd kávé után átszámolom) akkor azt nem láttad volna. Fotómasinával is annyit kell szórakozni, hogy pontot mérjen, meg állvány, meg izé, hogy szerintem azt kihagytad és 1/3 eltérés még ugyanarra a fényforrásra is van, ha csak kicsit más szögben tartod a gépet vagy nem pont arra a pixelre méri a fényt.

(#123888) eattila


eattila
csendes tag

Mithallgatszmost (Ez igencsak ott van.)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123889) Phülöp válasza Vodike (#123813) üzenetére


Phülöp
addikt

nemtitok

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#123890) Sipi-


Sipi-
tag

2 nap, plusz egy kicsi termése. Ez csak a csomagolása a sok dugaljnak és kapcsolónak.

Ezek meg a régiek, Legrand Randevú sorozat (dugalj és szimpla kapcsoló főleg). Kell valakinek? Mindegyik működik, csak némelyik burkolata meg van sárgulva.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#123891) Samott


Samott
addikt

Votma? Nagy a baj: kukázhatja villanyautós terveit a Toyota + Teslapánikügyi munkacsoport a Toyotánál es lazan kapcsoldik: A Tesla hatás: a feje tetejére állították az autóipart

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#123892) zetor2000 válasza Sipi- (#123890) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én igényt tartanék rájuk!
Nem érdekes a sárgultság, előzetes tervek szerint klf. gazdasági épületbe lenne lecserélve 100 éves vackok helyére.

Ellentételezésként pár Ft-t, páleszt tudok felajánlani, esetleg némi retró PC alkatrészt.

És szerencséd, hogy nem itt kellett szerelvényeket cserélj:
[link] :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#123893) eattila


eattila
csendes tag

A zsír befúvás nem javított a ciccegésen. Igaz nem vettem le a kereket. Viszont meglett az 1000. km idén.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#123894) Jahno válasza Sipi- (#123890) üzenetére


Jahno
őstag

És is kiraktam a pinyómat a folyosóra. Most itt szenvedek a kupac előtt.

3G rendszereket legalább nyugodtan dobom ki, az tényleg működésképtelen sötét középkor 😃 Haverhoz beállítottam egy 90 kilós flipperrel, oszt akkor még van valamerre 3-4 hasonló játékgépem 😃 Karácsonykor lesz 32 éves:

Akad egy csomó bontott telefonköztpont kompletten, analóg/ISDN adapterekkel. Eredetileg csilliárd Euró volt, néhány alig pár hónapot működött.... Riasztós meg műszerész doboz megszámlálhatatlan mennyiségben, némelyik olyan szép, hogy egy nappaliban is jól mutat a falon. Egész odáig értéktelenek, míg ki nem dobom :-D

Erősítőt meg kütyüt akartunk bele szerelni, de még bármi is lehet. Nem egy tipikus fehér zománc doboz, szép ezüstre fújt, sínre is húzható, sorolható:

Már vagy a 8 féle doboznál tartok a válogatással, papír, ehulladék, aluműanyag, felajánlós cuccok, barkácsdoboz, egyéb bazár. Sosem lesz vége 😃 Bicajjal lehet elsétálok egy sörrel a kezemben és felpumpálom, ha már ennyi párhuzamos hülyeségem van. Építhetnék Eiffel tornyot gyufaszálakból, az nem tűnik olyan körülményesnek.

(#123895) blueboi69 válasza Jahno (#123894) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Riasztós meg műszerész doboz"

ezekről muti már képet, méretet, lehet van ami érdekelne
Nekem is van 1-2, amit sokezerért vettem, aztán a polcomon porsodik :D

(#123896) Vodike


Vodike
tag

Nem mondom, hogy híve vagyok ennek a halloween őrületnek, de egész jó hangulat kerekedett itt a környező utcákban. Gyerekhordák beöltözve, a fogadó házak kurvajól feldíszítve, egy-két helyen a gyerekeknek konkrét rém-udvar berendezve a túlvezérelt apukák által.

Egy kis attrocitás azért volt, 60 év körüli faszkalap a gyerekek mellett 60-al tép el a 30-as utcákban, de engem nem tudott kikerülni...babakocsi félreállít, kocsiból csóka kiszed és elmagyaráz.... :Y

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#123897) npera válasza Vodike (#123896) üzenetére


npera
újonc

Egy kis attrocitás azért volt, 60 év körüli faszkalap a gyerekek mellett 60-al tép el a 30-as utcákban, de engem nem tudott kikerülni...babakocsi félreállít, kocsiból csóka kiszed és elmagyaráz.... :Y

Ez nagyon hasznos tud lenni, egy kis civil rendrakás sosem árt :R

(#123898) npera válasza Samott (#123891) üzenetére


npera
újonc

Igazából nem irigylem a csórikáimat. A Toyota arra épített eddig, hogy minimális fejlesztésekkel minél olcsóbban és minél kisebb variánsflórával tudják a már bevált technológiát árusítani, lehetőleg globális méretben.

Na, ez az ami a modern elektromos kocsiknál nem megy.

Most már nem elég a Holdra leszálló űrkomp számítási kapacitását hozó atombuta vezérlők elpattintása, az összes modern cucc valami "szuperszámítógépre" épül, ahol a különféle vezérlők virtuális gépek a core computerben. A szoftver fejlesztése teljesen más alapokon nyugszik, gyakorlatilag paradigmaváltás minden tekintetben.

Hiába adtak el sokmillió "magasfeszültségű" hibridet, amikor a kábé 200V-os rendszerek gyakorlatilag semmiben sem közösek a modern 800 (vagy magasabb) voltos cuccokkal. Egy másik világ mindenben.

Szóval szerintem inkább nagyobb hátrányban vannak, nem előnyben, mert be vannak gyöpösödve a saját határaik közé és a japán "fejlesztési" filózifia is egy gigantikus akadály.

Az első BEV (aminek olyan neve van, mint egy faxkészüléknek) erre jó példa. Megálmodtak valami formát ami kábé úgy néz ki, mintha a 90-es években ki akarták volna találni, hogy 2023-ban milyen autókat szeretnek majd az emberek, aztán nem jött be... :Y :U

Mondjuk idővel összeszedik magukat, mert kábé a világ minden pénze rendelkezésükre áll. De valami elképzelhetetlen pénzt kell majd beleölniük, mire ez összejön.

(#123899) Vodike válasza npera (#123897) üzenetére


Vodike
tag

Nem volt semmi extra, csak miután majdnem elsodort úgy 10-15 gyereket, engem nem bírt kikerülni a babakocsival. Odamentem, kinyitottam az ajtót és emeltebb hangon jeleztem neki, hogy legközelebb ő fog lógni a barackfáról díszként. Nem szállt ki :(

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#123900) Jahno válasza blueboi69 (#123895) üzenetére


Jahno
őstag

Gyááá, alul van eléggé, de akkor mondom. Fentipont tele van vezérléssel. Volt vagy 2-3ezer Euró, azt sem tudom mi ez, de szép :-D

Gondolom mozgásérzékelők meg ajtóhoz vésznyitó nem érdekel. Ebből van egy kisebb doboznyi bontatlan is. Mire felszereltük volna arra kidobatták, így kell élni :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.