Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122801) Sipi- válasza npera (#122797) üzenetére


Sipi-
tag

Mi sokmindent 30 fokon mosunk. Szinte nem fogyaszt áramot (0,1 kWh alatt) az egy órás 30 fokos mosás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122802) npera válasza -NoVa- (#122799) üzenetére


npera
újonc

Neeee.... Legolcsóbb poliészter cuccok a svéd valóságból, ne menőzzél ilyen prémium kapitalista cuccokkal a mi kis zöld-szoci valóságunkban.... :B :C

(#122803) npera válasza Sipi- (#122801) üzenetére


npera
újonc

Én egy kábé 15-éves Miele mosógéppel nyomulok (amit az előző tulaj ki akart dobni, de én megtartottam) és 40-fokon mosok, de kábé 3-4 hetente küldök neki egy 90-fokos tiszító ciklust citromsavval megtámogatva. Alighanem ez burzsuj dolog, de egyszer már eltömődött a cucc a sok törmeléktől, amit az alacsony hőfokú mosás a szenzitív mosószerrel kombinálva művel, szóval kell néha a luxus és a 90 fok Celsius.

(#122804) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Mi legtöbbször 30 fokon mosunk, de asszony új mániája (amiben nagyjából támogatom), hogy a mosás első adag víze összegyűjtött esővíz legyen. De akkor már legyünk energiahatékonyak, kapott a bojler alá egy kis 40 literes hordót és ott melegszik a víz szobahőmérséklet közelébe, onnan megy a mosógépbe és így legalább 10 fokkal kell kevesebbet fűteni rajta.
Ez így leírva kicsit gáz :)
Főleg, hogy közel másfélszer több áram jön a napelemből mint a fogyasztásunk.

(#122805) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#122804) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ha esővíz meg hasonló akkor fertőtlenítés miatt (meg amúgy is) bőven 30 felett mosnék. Mármint ha így pálya széléről lehet szakérteni, mert általában minimális az interakcióm a fehér dobozzal, de tudom kit kell megkérdezni :-D

(#122806) Jahno


Jahno
őstag

Na, hülye is voltam meg a piac is úgy adta ki, becsuktunk egy korszakot "Sajnáljuk, hogy felmondásra kerül a szervehoszting előfizetés. Az 1263-as szerver a top-10 legrégebb előfizetett szerverben benne volt, már 2001 óta tartott az előfizetés."

Maradékot most megpróbálom rendesebben igazgatni.

(#122807) fatpingvin válasza NauTiLUS_HUN (#122804) üzenetére


fatpingvin
őstag

az alapötlet tök jó, meg a megvalósítás is, de a racionalitásával tudnék vitatkozni. szűretlen, kezeletlen esővízzel, főleg ha eső után még tárolod is, én nem tenném. öntözésre nagyszerű, vécéöblítésre is (bár arra a mosogatólé meg a kézmosó, zuhanyzó szürkevize még jobb) a mosógép nálam már határeset.

bocs hogy belevau, elég régóta tervezem, hogy ha végre saját tulajdonú ingatlanom lesz, mit fogok ilyen módon megvalósítani :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122808) zetor2000 válasza Sipi- (#122801) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a dolgaim ~100%át 60fokon mosom. Talán nem tömődik el és nem "fő" szét a cucc.
Kényes dolgom nincs, max a függönyök, de eddig azok is bírták.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122809) NauTiLUS_HUN válasza fatpingvin (#122807) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Az első adag víz esővíz, a következő 2 vagy 3 (minimum 2), az már nem, még nem történt semmi az elmúlt pár hónapban, se bőrbetegség, se mérgeződés se halál :)

De jövőre átkötöm a kútra és rakok fel valami "szolár" melegítőspirált vagy csak egy fekete puffertartályt pluszban.

(#122810) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#122809) üzenetére


Jahno
őstag

Ez olyan szixalag rencs reloaded kivitel kezd lenni, de teljesen jó. Anyósnál is matekoztam mindenfélén, hogy mit lehetne alakítani, mert terep sok mindenre alkalmas lenne, de aztán inkább nem.

(#122811) fatpingvin válasza NauTiLUS_HUN (#122809) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem vagyok paranoiás, nem azért írtam, de az esővízben el tudnak szaporodniolyan dolgok, főleg zárt tartályban, amik emberi élettel nehezen összegyeztethetőek.

a kút jó ötlet, főleg a fekete tartállyal.

this reminds me, a sörkollektort már lassan tíz éve halogatom mint projekt...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122812) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#122809) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Tanya csenölös ember csinált ilyesmit a nyáron.
Bojler tartálya a tetőre, feketére festve, (elő)melegíti a vizet a bojlernek. ~40-60 fok közt mért, asszem, a bojlernek alig volt dolga.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122813) zetor2000 válasza fatpingvin (#122811) üzenetére


zetor2000
senior tag

A sörkollektor (elő)fűtésre jó?
Radebergert, meg Krusovice Cerny-t kell inni, ezeknek fekete a doboza, alig kell festeni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122814) eattila válasza Jahno (#122806) üzenetére


eattila
csendes tag

:(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122815) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#122810) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Tervek vannak, csak meg ne haljak mielőtt elkészülne :)

(#122816) fatpingvin válasza NauTiLUS_HUN (#122815) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor első körben koncentrálj erre :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122817) fatpingvin válasza zetor2000 (#122813) üzenetére


fatpingvin
őstag

Karlskrone strong is működik :D a guinnesst az ára miatt nem mondom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#122818) NauTiLUS_HUN válasza fatpingvin (#122816) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Erre majd jövőre mindjárt fagy lesz, ráér, idénre még kerítéslécek cseréje, új pinceajtó gyártása, villanyóra szekrény ajtajának cseréje és parketta szegélycsere :D

(#122819) zetor2000


zetor2000
senior tag

Gabibácsi figyelmébe: [link] SamFox

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122820) Jahno válasza zetor2000 (#122812) üzenetére


Jahno
őstag

Ez kicsit sántít, mert a bojler oda-vissza hőszigetel, szóval vagy elé kellene valami és kapjon olyan vizet, vagy a mittomén. Valamikor 14 éves korom környékén voltam vidéken úgy szálláson, ahol a kiírás szerint "napelemes melegvíz" volt és már akkor vakartam a fejem, hogy hát ezt vidéken meg miképpen, hogy ott lesz egy szép területnyi cella? Aztán a feketére festett hordóból minden kiderült, de működött.

(#122821) Jahno válasza zetor2000 (#122819) üzenetére


Jahno
őstag

Jövő héten átadom, de szerintem az elmúlt 30 évben belefuthatott párszor :-D

(#122822) Sipi-


Sipi-
tag

Pénteken már elviszik a szemetet

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122823) zetor2000 válasza Jahno (#122820) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez csak a tartály, ahogy néztem, a szigetelés, meg a többi okosság régen a múlté. Azaz egy fekete vazstartály került a tetőre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122824) zetor2000 válasza Jahno (#122821) üzenetére


zetor2000
senior tag

:C :R

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122825) Samott


Samott
addikt

Jajistenem, megvan az idei karacsony filmje: Violent Night - Official Trailer :DDD

(par eve volt egy hasonlo Mel Gibsonnal - en azon is jol szorakoztam)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122826) ezittketto válasza Jahno (#122806) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszönöm szépen a tegnapi segítőkészségedet! ;) :R

(#122827) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#122804) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hogyan oldod meg, hogy az esővízből jöjjön az első adag víz? És ebből adódik az, hogy hogy kezeled le, ha nincs esővíz vagy ha túl sok, miképp vezeted be a mosógéphez, kell-e neki víznyomás és ilyenek.

Mi régóta 30fokon mosunk.
És már egy ideje nem használunk öblítőt sem. Mosókapszula vált be nagyon, ecet és valami illatos olaj.

Viszont a szárítógép megmakacsolta magát és 5-10percenként beveri, hogy a tartály megtelt. Valszeg a szenzorja lett retkes, de nem tudom hol van, szóval kéne erre is időt szánnom :(

(#122828) zetor2000 válasza blueboi69 (#122827) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg egy "service manual"... hátha benne van, hogy hol a szenzor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122829) eattila válasza zetor2000 (#122828) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy nemi c4. Es kikerul a szenzor :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122830) Sipi- válasza blueboi69 (#122827) üzenetére


Sipi-
tag

Már nem garis?
Amibe gyűjti a vizet, azt ki szoktad mosni időnként? (mert ezek szerint nincs rákötve a lefolyóra)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122831) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#122827) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

40 literes hordó + akkus szivattyú.

(#122832) blueboi69 válasza Sipi- (#122830) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A lefolyóra köthető lenne, de nem sikerült olyan idomot sem venni, sem csinálni, hogy jó legyen és ne csöpögjön, úgyhogy - akkor - időszűke miatt ideiglenesen maradt nembekötve. És mint tudjuk, az ideiglenes dolgok tartanak a legtovább.

A tartályt nem nagyon tudom kimosni, de sztem nem is abban van a szenzor.
Viszont gyanítom az egész gép tele lehet szösszel (netes videok alapján), mert a két gyűjtőkosár/szűrő amibe a szöszök mennek, azok nem zárnak teljesen. Nem is értem miért, de az a csatorna amit lezárnának azon is vannak szöszök, igaz nagyon apróak. Pedig Bosch készülék, azt hinné az ember, hogy minőségi darab.

(#122833) Sipi- válasza blueboi69 (#122832) üzenetére


Sipi-
tag

Tessék: [link] vagy [link]
De valószínűleg nálad is vékonyabb az egyik cső, így az első kell.
Nekünk is Bosch van, működik jól (kb. 3 éves).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122834) Jahno válasza Sipi- (#122830) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem csak ez a szűrő porszivózás érdekes, hogy ott vannak a hűtő lamellái, az elől kell levenni a borítást és kaparászni meg porszívózni. De lehet nézek hozzá valami fésűt.

(#122835) blueboi69 válasza Sipi- (#122833) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egy ilyet vettem már, az a baj, hogy a falból ami kiáll cső, az nem menetes, hanem egy sima pvc lefolyócső és nem is áll ki nagyon, talán csak egy ujjnyira.
Ez amit adtál ez menetes. Próbálkoztam olyannal, hogy ezt befaragom, de valamiért eresztett. Már nem tudom miért.
A mosógép csövét csak simán bedugom azt kész, de egy ilyen Y idommal valamiért nem volt jó. Majd még lehet futok vele még egy kört, de inkább rendbetenném a gépet.
Egyébként mienk asszem 2 éves. Náha van olyan nap, amikor nem megy.... :U

(#122836) Jahno válasza Sipi- (#122833) üzenetére


Jahno
őstag

Legtöbb bekötés vékonyodik és annál a vastagságnál kell elvágni, amire éppen szükség van.

(#122837) Sipi- válasza blueboi69 (#122835) üzenetére


Sipi-
tag

Ha 2 éves, akkor esélyes, hogy garis. Nézd meg, és ha garis, akkor ne nyúlj hozzá.

Kellene akkor a fali csőre menetes csonkot ragasztani és utána megy már az elosztó. Nálunk ilyen elosztóval van rákötve. Nemrég néztem és a porcicák alatta jól érzik magukat, nem áznak :DD (utána kiporszívóztam, de nem egyszerű, mert a két gép egymás mellett van egy olyan széles helyiségben, mint a két gép összesen)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122838) Sipi- válasza Jahno (#122836) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt nem értem. Nem kell elvágni semmit, azt kell venni amelyik hozzá való. Pont feszesen lehet ráhúzni a csövet, szabvány (vagy megszokás) miatt azonos fajta csöveket használnak a különböző gyártók is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122839) Sipi-


Sipi-
tag

Végre megállt a Home Assistant úgy, hogy rá tudtam dugni a monitort. Out of memory.
Azt hittem több memória van benne, de most néztem meg, hogy csak 1GB van benne. Először is körülnézek van-e valahol notebook DDR3-as memóriám.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122840) WiZARD válasza blueboi69 (#122832) üzenetére


WiZARD
addikt

Kösd be, óriási komfort növelő, hogy nem kell kiöntögetni.
(főleg hogy nálunk asszony nem szerette kiönteni, így mindig csak akkor lett ürítve amikor csipogott hogy tele, nyilván én voltam mindig közelebb és engem zavart jobban a csipogás, jah és persze nem volt abban a helyiségben mosdó, hogy oda lehessen önteni)

Ez szerencsére a bérelt lakásban volt, a tartozék szárítóval.
Most a saját az be van kötve :)

A "bérelt" szárító az valami jobb fajta Siemens volt, öntisztító kondenzátorral. Aztán egyszer elkezdett alul folyni belőle a víz. Hívtunk szerelőt, mondta hogy azért jók ezek az új öntisztítós szárítók, mert nyilván nem tudják magukat teljesen tisztán tartani, viszont user nem tudja szétszedni. Így pár évente szerelő és darabokra szedés.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122841) blueboi69 válasza WiZARD (#122840) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csodás, a minek is elvileg öntisztító....

Nálunk van mosdó a helyiségben ahol a szárítógép és a mosógép van, és én betanítottam asszonyt, hogy minden szárítás után vagy előtt ürítse ki a tartályt. Sikerült is neki precízen betartania. Megmondtam, hogy tönkremegy a gép és elázik a mosókonyha is és ha tönkremennek a gépek akkor moshat és teregethet kézzel. Ez elég motiváló volt :D

(#122842) blueboi69 válasza Sipi- (#122837) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk a ragasztásra pont nem gondoltam még. Van is bitangerős 2komponensű ragasztóm, lehet megpróbálom azzal. Jövőhéten asszony és a gyerekek mennek anyóshoz 1 hétre, valamikor beiktatok egy ilyen gépkarbantartást.

(#122843) Sipi- válasza blueboi69 (#122842) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem ne ezt az Y izét ragaszd oda, hanem csak egy csonkot, amin van menet. Mert ha ebben elöregszik a kis visszacsapó és ki szeretnéd cserélni, akkor nem leszel boldog...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122844) Jahno válasza WiZARD (#122840) üzenetére


Jahno
őstag

Mégnéha én is kiöntöm, kinyitom az ajtót, egy mozdulat, kész. Az elsődlege szűrő takarítása már bonyásabb.

(#122845) Jahno válasza Sipi- (#122839) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj ne is mondjad, Home Assistanthoz nekem most olyan kamera kellene, amit fizikailag le tud kapcsolni. Mondtam is júzernek, hogy legyen külön rendszer és ne bízza egy szoftverre, összerakjuk egy PLCs rendszerrel amit szeretne és ha kamerától elveszi a POÉt akkor talán bízhat benne, hogy rendesen lekapcsolt. Még hümmögök.

(#122846) Sipi- válasza Jahno (#122844) üzenetére


Sipi-
tag

De sokkal egyszerűbb, ha nem kell öntögetni :)
Mosógépünk automatán adagolja a mosószert és öblítőt is. Ez is egy nagy találmány :)
Csak az a baj, hogy a tömeggyártás elkezdése előtt nem tesztelik huzamosabb ideig ezeket a dolgokat és ennek olyan elcseszett a takarítása, hogy legalább 1 óra mire kitakarítom (mert egyébként elkezd penészedni, mivel nedves, sötét, meleg hely van). Kell hozzá gőztisztító, kefe, rongy, stb. És ez csak a mosógépen belül lévő része. A tartályt könnyű, mert kádban ki lehet mosni szétszedés után.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122847) Jahno válasza Sipi- (#122846) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván egyszerűbb a lefolyóba bekötés, csak nálunk nem tudjuk megoldani.

(#122848) eattila


eattila
csendes tag

Dlágaszág érkezett. Mivel a protek külsők szétrepedtek a fenébe, főleg a hátsó. Ma jött a csere, aminél levásároltam az előző miatt garis ügyet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122849) npera válasza eattila (#122848) üzenetére


npera
újonc

Nájsz! Ezek nálam is működtek jól.

Egy télen nyomtam 25 mm-es Continental GP5000 abronccsal, azt szétszedte a helyi sós-kavicsos csúszásmentesítés, de nagyon dulván...

Gyakorlatilag szétmálott a futófelület, aztán darabokban lepergett. Mondjuk a kábé 100 kg-os tömegem (plusz ruha, hátizsák, cuccok) és a 9,5 bar nyomás sem tett jót neki....

(#122850) eattila válasza npera (#122849) üzenetére


eattila
csendes tag

Most michelin protek van. Elől. Mert a hátső elrepedt a reflexcsík mentén. Dulván. 90kg-os vagyok, és max 5.5Bar-on használom. Viszont ezek 35-ös gumik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.