Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122651) Sipi- válasza hobizoli (#122647) üzenetére


Sipi-
tag

Nem mondtam egy szóval sem, hogy ez jó. 8-os fiamnak 30 órája van egy héten, de a 6-osnak is 28.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122652) Grillo válasza zetor2000 (#122650) üzenetére


Grillo
senior tag

:DDD

Hát, az éjjeleket is hozzá számolom, akkor simán.

(#122653) Sipi- válasza -NoVa- (#122634) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk egyik gyereknél nem lesz őszi szünet, másiknál lesz és majd tavasszal "ledolgozzák" egy szombaton.
Szerdán viszont sztrájk lesz.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122654) blueboi69 válasza Grillo (#122641) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ha napközben nem kell a fűtés az átmeneti időszakban, csak mondjuk hajnalban kapcsolna be, de a meleg fürdőből kijön a gyerek és didereg, akkor az asszonynál máshogy működnek a reakciók :)
Tehát abból indulunk ki, hogy a radiátorok eleve hidegek és kell melegvizet csinálni, ami mondjuk 30-45perc, namost ha ez idő alatt jön be fűtési igény is, akkor az várakozik.

Amikor baromi hideg van és napközben is kell fűteni, akkor olyankor ez nem érződik.

(#122655) blueboi69 válasza hobizoli (#122638) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"amikor te iskolas voltal sem volt oszi szunet, oszt megis csak felnottel vhogy"

anyám tanár volt, ebből adódóan valahogy mindig szabin volt az iskolaszünetek alatt :D

"max vihetsz orvosi igazolast egy fantom betegsegrol"

A jelen és várható gazdasági helyzetben sokan a túlélésre fognak rámenni, a legvégső esetben folyamodnak a táppénzzel járó veszteséghez. :U

(#122656) blueboi69 válasza -NoVa- (#122639) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áh nekünk nem opció az ilyen külföldi utazás. Meg minket nem érint annyira a szünetmizéria.

(#122657) Phülöp válasza -NoVa- (#122639) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó kis viharos időszak épp , lehet jó videókat csinálni.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122658) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#122654) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Akkor erre az időszakra van egy egyszerű megoldás:
Space Heater Nonsense

(#122659) Jahno


Jahno
őstag

Nekiláttam idegen kódot elemezni. De jó nekem, legalább hasznosak a kommentek:

(#122660) A. Crowley válasza hobizoli (#122638) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Hagyjuk már, fele ennyire nem voltunk leterhelve.

(#122661) Jahno válasza A. Crowley (#122660) üzenetére


Jahno
őstag

És többféle szempontból is más világ volt, mondjunk nálunk szomszédban voltak a nagyszülők és ott lógtunk, meg anyám pont tanár volt így jutott a szünetből, fater meg nyugdíjas szóval tök tudja.

(#122662) Phülöp válasza A. Crowley (#122660) üzenetére


Phülöp
addikt

A mi időnkben feleennyire se voltunk leterhelve, mégis felnőttünk valahogy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122663) Sipi- válasza Phülöp (#122662) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, de ha most ez a követelmény, akkor mit tudsz csinálni? Tanmenet mindenhol ugyanaz, az átadás minősége változó.

Egyébként a mi szüleink is azt mondták anno, hogy mennyivel többet tanulunk, mint Ők.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122664) zetor2000 válasza A. Crowley (#122660) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy kicsit elgondolkodnék, hogy mi az az extra, amivel nekik mást kell tanulniuk, mint nekünk kellett?
A szakköröket és külön foglalkozásokat / sportot ne mossuk ide, az nálunk is úgy volt, hogy aki akart az mehetett rajzolni / makettkodni, karatéjozni.

Van annyi extra tananyag, hogy le kell terhelni őket ennyire? Vagy esetleg a tudás átadása nem hatékony? Nem feltétlen tanári oldalról értem, lehet, hogy az "oktatandó anyag" tré, amit a legjobb tanár is csak nehezen lenne képes átadni.
A fiatalabb és a mi generációnk közt elmúlt ~20-30 év, annyi minden nem történt. Énszerintem. És a felsőbb oktatásban meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122665) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#122658) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kell ilyen, asszonynak kell elfogadni, hogy így működik a világ és kész :)
Teljesen üzemszerűen működik minden.

(#122666) eattila válasza hobizoli (#122647) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem eredménye van. Hanem terhelése.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122667) eattila válasza Phülöp (#122662) üzenetére


eattila
csendes tag

A mi időnkben fele ennyi telefon se volt, mégis felnőttünk valahogy. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122668) eattila válasza zetor2000 (#122664) üzenetére


eattila
csendes tag

Gyorsabban haladnak. Már a kezdetektől.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122669) -NoVa- válasza zetor2000 (#122664) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha csak a mi gyerekkori dolgainkat vesszük, akkor napi 5-6 tanóra volt általában. Most mellé minden napra be kellett zsúfolni tornát, nem heti kettőt, mint régen. Mellé etika, vagy hittan kötelező, emelt óraszámban angol elsőtől megy, szóval ha csak ezeket számolom, már napi 2-3 órával több van rajtuk mint anno rajtunk. Hogy emellé otthon is sokkal több és intenzívebb inger éri a legtöbb gyereket akiket leraknak a TV/játékkonzol elé, csak súlyosbító körülmény. Annyira nem lett volna megerőltető egy kis nagylelkűséggel meghagyni az őszi szünetet is a hosszított téli mellett, 5 napon semmi sem múlik, de a pihenés hiányzik a kicsiknek.

(#122670) Vodike válasza -NoVa- (#122669) üzenetére


Vodike
tag

Megyek reklamalok szuleimnel. En olyan suliba kezdtem az altalanos 31 evvel ezelott ahol heti 4x 7 orank volt es 1x 5. Az ebed az 5. ora utan volt 30p. A 7. ora utan volt egy kis jatek az udvaron, majd vissza a padba megirni a hazit es 16:30-kor jottek ertem Anyuek es mivel kesz volt a lecke, mentem edzesre (kedd, csut foci, szerda ropi) 19:00-ig. Vacsi, furdes 19:30-kor es 20:00-kor alvas.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#122671) Jahno válasza zetor2000 (#122664) üzenetére


Jahno
őstag

" mi az az extra, amivel nekik mást kell tanulniuk, mint nekünk kellett?"

Hati 1-2 helyett heti 5 tesióra, mellé hittanerkölcsizé az akkor már napi legsalább +1 óra. De hétvégén megmondom.

(#122672) -NoVa- válasza Vodike (#122670) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sportot, zenét, egyebet nem írtam hozzá, természetesen azok az alap óraszámon felüli dolgok.

(#122673) Samott


Samott
addikt

Streetmagic :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122674) A. Crowley válasza zetor2000 (#122664) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azt gondolom, hogy nem feltétlenül a darabszámban kell gondolkodni, hogy mivel több. Egyszerűen a világ változását követve öntjük az információt a gyerekekre, akiknek borzasztó megterhelő lehet mindezt felfogni. Ehhez hozzájön az, hogy bármihez hozzájutnak az internet világában, olyanokhoz is, amiket nem biztos, hogy az adott korban kellene kapjanak. Gondolok itt arra, hogy amikor 7. osztályos voltam, akkor tört ki az Öböl-háború. Napi 10 percben kaptuk az infót a híradóból, amit másnap megbeszéltünk az iskolában. Az idő fennmaradó részében meg fociztunk. Most meg percenként jön, hogy Putyin atomháborúra készül, nincs gáz, rezsirobbanás, világválság, amit a 14 éves fiamnak tisztázni kell, eloszlatni a félelmeit, segíteni neki tisztán látni. Nekünk sokkal több időnk volt gyereknek lenni.
Most meg már ha 12 évesen nem csajozik valaki, már meg vannak ijedve a szülők, és hasonlók.
Szóval bonyolult. Ja, és még idevehetjük azt is, hogy sokan idegen nyelven tanulják az anyagot. Plusz energia az agynak.

(#122675) zetor2000 válasza -NoVa- (#122669) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem jellemzően 6 óra volt egy nap, "felsőben", alsóban a jóég emlékszik rá, de ott is volt 6 óra, az tuti. Nem angolból, de oroszból tagozatos voltam, nem is emlékszem semmire, csak hogy nye znáju. Mostanában jön vissza, hogy szkacsaty torrent, meg dávnlodü... szpasziva, parol, imjá, ilyenek. Ami kell... :) A torna OK, a hittan/erkölcstan meg szerintem kérdéses...
Őszi szünettel nem tudom, mi a cél, amikor én jártam suliba, csak szerettünk volna őszi szünetet.
Az otthoni intenzívebb ingerlést, netezést meg TVzést nem osztom, le kell zavarni a pulyát a térre gonoszkodni a nénikkel, homokot zabálni, nyilazni, verekedni, akármi. Az is elég inger, sőt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122676) eattila válasza A. Crowley (#122674) üzenetére


eattila
csendes tag

Én gyerekem nem kap ennyi híradó ingert. Én se kapok. Pedig nálam telefon is van egész nap.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122677) Jahno válasza eattila (#122676) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis jön és majd szembeveri valami óriásplakát és rákérdez. Én most próbálom magam egyéb gyagyás csoportokba elhatárolódni a napi mindenfélétől és szerencsére találni egy csomó kellemes idiótát a világban, akitől pár 10 soros leírásnak még értelme is van, nem a gáztárolók kihasználtságán ugrál, amiről semmit nem tudok mennyi lenne a reális. Itt van pld. ez az elmebeteg bicajos csóka, mára jó is, ezzel érdemes beszállni az internetbe:

[link]

(#122678) A. Crowley válasza eattila (#122676) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az jó. Én meg kapok.

(#122680) Samott


Samott
addikt

Ez volt mar?

Péntek éjszaka, a hatálybalépés előtt pár órával a kormány a tizenháromszorosára emelte a szociális, oktatási és egészségügyi intézmények által fizetendő távhődíjat. Igen, tizenháromszorosára. ... Arra kötelezik ugyanis az önkormányzati tulajdonban lévő távhőcégeket, hogy olyan magas árat fizessenek az államnak az orosz gázért, amilyen ár szinte soha nem volt a világpiacon és amely csaknem kétszerese a jelenleginek (ezt láthatjátok az grafikonon). (Karacsony Gergely)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122681) WiZARD válasza Sipi- (#122679) üzenetére


WiZARD
addikt

kevés. súlytalan. majd megunják és hazamennek.

Továbbra is ott tartunk hogy senki nem áll ki a másik mellett, de még a sajátjai se, sőt még a saját közvetlen kollégái se.
Kirúgtak egy iskolából pár tanárt, a maradék 40 meg ugyanúgy megy másnap és azóta is dolgozni? :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122682) Phülöp válasza WiZARD (#122681) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor a gimnazista gyerek írja ki, hogy "álljatok ki magatokért"...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122683) Grillo válasza A. Crowley (#122674) üzenetére


Grillo
senior tag

Én azért vagyok megijedve, mert 12 évesen csajozik. :DDD

(#122684) Jahno válasza Sipi- (#122679) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, országszerte megy a megfejtés. Az a baj, hogy kevesen lesznek. Szervezetlen az egész, még máig nem tudni a falukban sem, hogy ki, hol, mikor, miért.

Egy konkrétabb összefogást láttam, azt majd 17 óra körül megmondom a hídról, hogy mire jutottak, mert pont arrafelé lesz dolgom.

Iskolai szerveződésekben még mindenki az időpontot kérdezi, vagy ajánl, most megy a megfejtés, hogy mi is legyen a nap tárgya, merre menjenek, honnan induljanak, ki mit ad elő, ki mivel támogatná és széthullanak, semmi nincs egy kézben még egy 10-20ezres városban sem.

Néhány tanár támogatja, de összességében inkább vonogatják a vállukat, próbálnak kivülállónak maradni, mert be vannak rezelve (ezt is megértem) és minden megy tovább. Ezek meg odafent úgyis tudják, hogy semmi kritikus tömeg nincs és csinálnak tovább, amit akarnak. Meg persze újabb mumust lehet kiáltani és Brüsszelre kenni, hogy nincs béremelés.

(#122685) -NoVa- válasza Jahno (#122684) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, 1.8 millió diák van, 100k tanár, aztán a diákokra jut még vagy 2,5 millió fő szülő is hasraütve több gyerekből extrapolálva. Annyian már együtt alapíthatnánk országot is szerintem, lecsatoljuk mondjuk Pest megyét,a többi majd átkéri magát ha látják a kontrasztot.

(#122686) Jahno válasza -NoVa- (#122685) üzenetére


Jahno
őstag

KATAval sem sokat értek el és szerintem többen mozgolódtak. Az is jó volt, ott csoportosultak a hídról legelé, miközben Inderigo órákkal előtte lehírezte, hogy kevesen voltak de azok sincsenek sehol. Csak tényszerűen na.

(#122687) -NoVa- válasza Jahno (#122686) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jah, ezt a Feri anno jól kezdte, hagy tüntessenek. Tüntetgetnek, aztán hazamennek. Csak a focidrukker kopaszokat bevonva átbillentették erőszakosba a végét, szülők között meg abból pont keveset látok.

(#122688) eattila válasza Jahno (#122677) üzenetére


eattila
csendes tag

En mar szurom. Meg nem olvasok annyi kommentet. Projektzaras van, szoval azzal vagyok elfoglalva. Hiradot se nezek vagy 10 eve.

Bringas tartalmakat fogyasztok foleg. Meg fegyverest. Neha kovacsost.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122689) eattila válasza A. Crowley (#122678) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet en vettem be tul sok leszarom tablettat. De amiket neha meglatok a gyomrom fordul fel. Szoval kerulom ahogy tudom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122690) Jahno válasza eattila (#122688) üzenetére


Jahno
őstag

Na, az a másik pont bringás tartalom, de most gyíkcsoportban el vagyunk, valaki szintén elborult, aztán úgy kezdődött, hogy nem látott még dobhártyát, oszt összeszaladt a szakma krémje. Donhártya nem túl érdekes, de azóta megszakértettük egy régi Mig analóg giroszkópját és valaki értett a mobilos cuccokhoz, így én felvázoltam egy blokksémát, Ő meg írt szöveget a civileknek.

Megállapítottuk, hogy giroszkóp hardver és szoftver összességétől tud forogni a mobil kijelzője, de gyengébbek ugyanezt a hatást elérik 2 liter borral is :-D

Na, beleolvasok, mert fejből csak fele menne.

Láttunk kvadriciklán nevű többgyűrűs szénhidrogén vonalképletét, pirospaprika színképét elemekre bontva, macska nyelvét nagy nagyításban, kötőszöveteket, gombaspórákat és koffeint elektronmikroszkóp alatt, folyófűszender hernyóját, fröccsöntő szerszámokat, ázott macskát, 18 gigás erősítőt 90 wattra kihajtva, kivi röntgenképét tojással, 5 napos sertés szaporító anyagot, éppen megtermékenyült emberiót, újszülött koalát, nyelvcsontot, 500 forintost 90 fokon mosva és eldugult esővíz el vezetőt :-D Ki mivel foglalkozik ugye, de remény, hogy vannak jó arcok a világban és mindenféle érdekes dolgok. Ez még csak a napi termés, holnapra úgyis leül és jön valami újabb hülyeség :-D

És akkor ott pislogok, hogy egyik előkap valami spórát meg embriót, amik tök jól néznek ki én meg csak itt nyomkodom a gombokat és max. egy üres kajásdoboz van mellettem, nem frissen szült koala vaze...

(#122691) eattila válasza Jahno (#122690) üzenetére


eattila
csendes tag

A felet se ertem. Amit igen, attol meg hanyni akarok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122692) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt meg írt a közös képvi sellő, hogy nem vitték el a szemetet, mert a FKF sztrájkol. Ezt teljesen megértem, de érdekes lesz a következő pár nap. Kedd-péntek a szemetes nap, akkor viszik, ez alól a mai érdekes, 5-6 tele kuka egy lépcsőház, és most menne tele a másik adaggal péntekig... Más nem is, szag az lesz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122693) Jahno válasza eattila (#122691) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem értem, de majd fogom és érdekes és mégsem gáztározók feltöltöttsége a témakör (:-

(#122694) Jahno válasza zetor2000 (#122692) üzenetére


Jahno
őstag

Egykutya, itt vidéken pár ismerős faluban hetekig szoptak vele, meg néha visszatérnek, mert nincs ember, nincs erő, nincs pénz, átvette másik cég de az nem csinálja meg ilyesmik.

(#122695) Sipi- válasza zetor2000 (#122692) üzenetére


Sipi-
tag

Holnaptól már viszi a Katasztrófavédelem elvileg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122696) eattila válasza Jahno (#122693) üzenetére


eattila
csendes tag

En javareszt meg csak magyar tartalmat se fogyasztok. Gcn, demo, kentucky, edwin, steele, cade stb

Asmr-bol meg milne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122697) eattila válasza Sipi- (#122695) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugysincs mas dolguk…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122698) Samott válasza zetor2000 (#122692) üzenetére


Samott
addikt

Ezek nem tanarok, nem lehet veluk szarozni. Vadsztrájk kezdődött az FKF-nél, bérrendezést követelnek a dolgozóik

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122699) zetor2000 válasza Sipi- (#122695) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, olvastam. Kérdés, mivel, ki, hogyan... meg azért jobb lenne, ha a katvédes tüzet oltana meg mentene inkább, a kukás meg vinné a szemetet. Mindenki amihez ért, elvileg...
Persze mindegyik fizetését lehetne emelni, mert a tűzoltóké híresen alacsony, a kukások év elején kaptak valami emelést, amitől sokkal nem lett jobb, de jött egy kis áremelés extraként.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122700) Jahno válasza Sipi- (#122695) üzenetére


Jahno
őstag

Jóhogynem a mentőszolgálatot fogják be vaze...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.