Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122501) Samott válasza npera (#122500) üzenetére


Samott
addikt

Az elejen meg dolgozhattatok volna egy kicsit, mert az nagyon csunya lett. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122502) npera válasza Samott (#122501) üzenetére


npera
újonc

A tophat design az Ingelath műve, ők direkt ilyet akartak. Majd az új XC90 barátságosabb lesz.

(#122503) Samott válasza npera (#122502) üzenetére


Samott
addikt

Ez amugy valami koncepcio a hagyomanyos gyartoknal, hogy a villanyautonak rondanak kell lennie? akkor talan kevesebben veszik? Alig van beloluk valoban auto formaju, normalis jarmu. Mindegyikre raknak valamit amitol rondabbak lesznek mint a hagyomanyos autok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122504) Phülöp válasza Samott (#122503) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem speciel a tesla orra se tetszik. Nem tudom melyik, de ilyen nagyon lejtős, csőrszerű, játékautó hatása van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122505) eattila válasza Samott (#122501) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem rendben van. Az orra is jó, a segge király, ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122506) Samott válasza Phülöp (#122504) üzenetére


Samott
addikt

Igen, az is velemenyes, de nem ugy nez ki mint amit szandekosan csesztek el. Hanem hogy csak ennyit tudnak.

Volvonal azert fajdalmas, mert ok tudnak szepet is. Meg a C40 is vallalhato volt:

C40 Recharge 5

Hogy a V90-rol meg ne is beszeljunk, ami kifejezetten kivanatos:

V90 Recharge 5

Erre fullba toljak ha villanyos. Es nem csak a volvo, mindenki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122507) Sipi- válasza Samott (#122506) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem a Polestar 3 orra is jó lett:

Bár nekem az Ioniq 5 orra is nagyon bejövős:

Pont, hogy nem hagyományos, hanem más, mint a többi autó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122508) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Én ezek közül bármelyiket elfogadnám céges autónak :D

(#122509) Phülöp válasza Phülöp (#122504) üzenetére


Phülöp
addikt

google szerint a model 3

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122510) qnadam


qnadam
veterán

csomó mostani autó nem tetszik, de a honda e kifejezetten jópofa lett a kívül-belül retró kinézettel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122511) -NoVa- válasza Samott (#122506) üzenetére


-NoVa-
őstag

A V90 még tolja a klasszikus designt finoman modernizálva:

Persze lehetne elborultabban tolni a klasszikust, de a téglák között is voltak impresszívebb darabok:

Meg kevésbé szépek:

De egy Flying Brick 240-es pont elférne a ház előtt, adnék érte egy Subarut :)

(#122512) -NoVa- válasza qnadam (#122510) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azzal egyetértek, és mellétolom az I3 belterét, de én még a Multipláért is tudok rajongani, szóval óvatosan :P

(#122513) Sipi- válasza Sipi- (#122408) üzenetére


Sipi-
tag

Hmm, nem annyira egyértelmű, hogy ide elfér még egy életvédelmi relé (3 fázisos), és egy dugalj (és azt is illene megszakítóra rakni). Az bizots, hogy jobb oldalára nem lesz polc, alá lehet, abba az irányba nem megy kábel. Bár a koaxot áthozni sem triviális a mögötte lévő falról, szóval lehet, hogy minden marad a régiben.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122514) WiZARD válasza Phülöp (#122504) üzenetére


WiZARD
addikt

Rá kell ragasztani egy Aston Martin style fake hűtőrácsot és egyből másnak hat :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122515) blueboi69 válasza Sipi- (#122513) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ide nem fér be, csak doboz bővítéssel.
De cserébe irigyellek, nálam az egész házban van kb 5kör... :(

(#122516) qnadam válasza -NoVa- (#122512) üzenetére


qnadam
veterán

az i3 belülről tetszik, kívülről nem. még szerencse, hogy amikor használja az ember, nem látszik a külseje. a multipla vicces :D de csak az első, az újabb már elvesztette az egyéniségét, és csak az aránytalanságot tartotta meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122517) Jahno válasza Sipi- (#122513) üzenetére


Jahno
őstag

De legalább van a sínekben 1-1 hely. Tudja fene mit lehetne, utolsó B10 ha világítás akkor olyan megszakítóra cserélni aminél engedélyezett a vezeték bekötése.

Meg az is elég fura:

(#122518) Phülöp válasza qnadam (#122510) üzenetére


Phülöp
addikt

való igaz, kellemes kis gyösz
kár, hogy napsárgában nincs
nem mintha szánnék 30k+ eurót autóra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122519) Jahno válasza blueboi69 (#122515) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszédnál is vakartam a fejem, lett vagy 10+ kör, de majd összeszámolom. Elosztó nem lett túl szép, de legalább minimális a szabálytalankodás.

Eleve van egy műhely rész, az kapott egy 20as biztit, hogy bentről is áramtalaníthasson. Pince is kapott egy kicsit. Odabent a nappalihoz a dugaljakat is ad-hoc kezdtük kitalálni, akkor az szinte mind 1-1 kör volt. Meg építés alatt az elosztó oldalára kicsaptam egy biztire dupla dugaljat, hogy abból legalább tudunk működni.

Konyhában a mikró/bizbaszok egy kör, világítás egy kör. Kábelezésileg sem jöttem volna ki másképp. Háznak van egy "hátsó" része, az kapott egy külön kiselosztót. Előtér, 3 szoba, fürdő, ott világítás + dugaljak és innen megy egy combosabb kábel a sütőnek.

Végén tán feliratozzuk is.

(#122520) Jahno válasza blueboi69 (#122515) üzenetére


Jahno
őstag

Miközben szomszéd csoportból, hogy kinél mi:
"
Nálam 7 áramkör megy a konyhába:
konyha dugalj/páraelszívó 2,5 16A
konyha lámpa 1,5 6A
mosogatógép 1,5 13A
sütő 2,5 16A
hűtő/mikró 2,5 16A
tűzhely 2*2,5 2*16A

Ezek vegyesen mennek falban csőben, álmennyezetben falon kívül csőben és 4-5 dobozon mennek át kötés nélkül. Az áramkörök fele nem megy huzamosan nagy terheléssel (lámpa, mosogatógép, hűtő/mikró) és ezek kényelmesen elfértek 4 csőben, de van ahol rövid szakaszon be vannak szuszakolva 3-ba. De nem tud menni egyszerre az összes, elméleti maximumokról beszélünk.
Ahol lehetett 1,5-2,5 megy egy csőben, a pillanatnyi fogyasztás nagyon rövid ideig éri el a korrekcióval csökkentett értéket (egyszerre előmelegíted a sütőt maxon, 4 rózsán főzöl, mikrózol, épp hűt a hűtő és még a mosogatógép is fűt).
De ha összesen van 45A betápod, akkor elvben sem tudod elérni a 6*16*0,5=48A-t, ami a 6 áramköröd elméleti maximuma lenne"

(#122521) qnadam válasza Phülöp (#122518) üzenetére


qnadam
veterán

nem rossz ötlet az a szín.
mondjuk ha 10-12 MFt belefér egy autóra, akkor már az a félmilla is az átfóliázásra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122522) Sipi- válasza blueboi69 (#122515) üzenetére


Sipi-
tag

Ez a régi lakásunk és valójában itt is annyi van csak (bár ez csak 60m2). A bal oldali egyben egy 3-as, a sütő és főzőlaphoz. A jobb szélső pedig a tárolónak a megszakítója (3 szinttel lentebbi tárolóba innen van húzva kábel a konnektorhoz és lámpához). A többi a lakás érdemi része. Nincs is jól elosztva, bár mióta a porszívók 1000 watt alattiak, azóta nem csapta le :)
Az új lakásunkban 11 megszakító van, az már viszont jól elosztva. Bár a mosogatógépnek és a mosógépnek van külön-külön egy-egy. Nem tudom, hogy ez valami szabvány-e vagy a tervező megszokása volt. :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122523) Sipi- válasza Jahno (#122517) üzenetére


Sipi-
tag

Majd ha jön a villanyász valamikor, akkor megszakérti. Ha bele tudja rakni, akkor tegye, de dugalj biztos nem fér el, azt látom. Bővíteni neki fogjuk, mert az elég macerás. És a festő egyébként is hamarabb jön, mint a villanyszerelő :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122524) Sipi- válasza Jahno (#122517) üzenetére


Sipi-
tag

Egyébként igen, ott van két szabad, blankolt fekete vezeték. Fázis nagyon valószínűleg... :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122525) npera válasza Samott (#122503) üzenetére


npera
újonc

Begépeltem egy hosszabb szöveget, aztán megnyomtam több gombot egyszerre és lett az egész szövegből egy egyelőség jel. Este újra megpróbálom.... :O

(#122526) Samott


Samott
addikt

Megszunnek az indexes mailcimek. Aki esetleg hasznalt ilyet nezzen ra, mert az ev vegetol meg se fogja kapni, ha arra jonne barmi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122527) Jahno válasza Sipi- (#122524) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindegy, hogy megy vagy jön. Én mondjuk a 3F megszakítót sem értem, két villanyóra van, vagy a vezetékkötegben valami susmus, régebben az két megszakító volt de nem kell nekem mindent tudni. Szomszédban az 1 darab lámnpával ilyenek miatt szórakoztam vagy 1.5 órát, de végül kiderült :DD

(#122528) Sipi- válasza Jahno (#122527) üzenetére


Sipi-
tag

Egy villanyóra van, viszont 3 fázis jön be (3x25A a kinti megszakító :D) és a sütőhöz és főzőlaphoz megy a 3 fázis az első 3-as megszakítóról. Elektromos sütő és főzőlap.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122529) Jahno válasza Sipi- (#122528) üzenetére


Jahno
őstag

El vagyok itt vele pénteken :-D Akkor lehet a műanyag takaró az első kettőre csak rálóg, de nincs bekötve, a 3. meg sorolva van a többivel, de akkor meg 1 fázison lóg a lakás maradék része.

(#122530) Samott


Samott
addikt

Dronos nepek: most ingyenes a The Drone Racing League Simulator az Epic storeban. Ha valaki ilyesmivel gyakorolna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122531) Sipi- válasza Jahno (#122529) üzenetére


Sipi-
tag

Huhh, van itt érdekes megoldás. Van csipogós fáziskeresőm (fázisvezetéknél csipog és villog). Kapásból találtam két olyan dugalj ahol mindkét lyukban csipog. Egyszerű multiméterrel rámérve a két lyuk között megvan a 229 V, viszont az egyik lyuk és a védőérintkező között 94 V, a másik lyuk és a védőérintkező között meg 42 V van :Y
Szerintem ez nem jó...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122532) npera válasza Samott (#122530) üzenetére


npera
újonc

Ó, ezt otthonról megvizsgálom. Köszi!

A kedvenc szimulátorom ez. A grafika elég pocsék, de a hang igen jó, valamint a realitás gyakorlatilag 100% :B :C

(#122533) Jahno válasza Sipi- (#122531) üzenetére


Jahno
őstag

Háát, ott szopós a föld, de luk (nulla lesz az) meg föld közt a 40 volt környéke teljesen jó, mert indukált feszültség. Két nulla közt is meg lesz az, világít a fázisceruza, ezért sem használjuk ilyenekhez. Meg máshoz sem :-D

Kétpólusúval kell kezdeni:

(#122534) zetor2000


zetor2000
senior tag

Elindult a fűtés, de én még nem tekerem el a gombot, még ~23-25 fok van a lakásban.
Majd ha idebenn is cidri lesz, elfordítom a fűtéscsapot, meg megnyomkodom a Tado gombjait.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#122535) -NoVa- válasza Sipi- (#122473) üzenetére


-NoVa-
őstag

"A őszi szünet viszont rövidül, de ez sem jelenti azt, hogy minden iskolában elmarad, ennek eldöntését az iskolákra bízza a kormány."
Hazudta Gulyás Gergely.

"1. § (4) Az R. 7. § (1) bekezdésében meghatározott őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki. Ettől a nemzetiségi
oktatásban részt vevő iskolák sem térhetnek el."


Szóval ráfogták az iskolákra a gonosz döntést, aztán lehetetlenné tették, hogy ne azt hozzák meg.

(#122537) Phülöp válasza Samott (#122536) üzenetére


Phülöp
addikt

Acc nélkül nem mutatja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122538) Samott válasza Phülöp (#122537) üzenetére


Samott
addikt

Akkor igy: https://pastebin.com/Supc7CdQ

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122539) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#122538) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Sajnos nem tudok ezen őszintén mulatni.

(#122540) npera válasza zetor2000 (#122534) üzenetére


npera
újonc

Én már kábé másfél hete "fűtök". A hőpunepa 16 fokra van téve, tehát az alatt fűt. De a ház olyan jól le van szigetelve, hogy alig indult még be és simán van 22 fok benn. Hajnalban beindul, ha kinn 5-6 fok körül van a hőfok. Amikor süt a Nap, akkor jól melegít az ablakon át, egész héten szép napos idő volt.

A radiátorok ki vannak kapcsolva, be sem kapcsolom őket.

Ma elkezdett esni rendesen, viszont a szél is fújt egész héten, így tipikusan 60 "fillér" alatt volt a kWh ára. Bringázás szempontjából a szél nem annyira mókás, de a villanyszámlának segít :B

(#122541) Sipi- válasza Samott (#122538) üzenetére


Sipi-
tag

Azt elfelejtette beleírni a blog szerzője, hogy kötelező első nyelv a sulikban az orosz lett, második nyelvnek pedig a kínai választható csak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122542) WiZARD válasza npera (#122540) üzenetére


WiZARD
addikt

Nálunk se indult még be a fűtés, anélkül is 23 fok körül van.
Asszony szerint szar a rendszer, mert hideg a padló és miért nem meleg, miért nem fűt. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#122543) Phülöp válasza Samott (#122538) üzenetére


Phülöp
addikt

köszi

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#122544) Samott


Samott
addikt

Gazdasagi hireink kovetkeznek:

"...ha behozunk 9 mrd m3 gázt 2 eurón az eddig 20 centes ár helyett, az 16 milliárd euró többletköltség a korábbiakhoz képest – ez oszlik szét a gazdaságban. Tekintve, hogy a magyar gazdaság (GDP) nagysága kb. 150 mrd euró, ez azt jelenti, hogy a jelenlegi gázárak mellett a teljes megtermelt össztermék 11%-át hirtelen kivonják a gazdaságból. Ki kell fizetnie valakinek."

Zsiday Viktor: Világvége

Könnyen jött, könnyen ment a választási pénz: Az 1592 milliárd forint pluszból, amit az első félévben kaptak az emberek, több mint 1000 milliárd elment vásárlásra, házra, autóra vagy nyaralásra.

MNB: A kampányban kiszórt pénz kétharmadát elköltötték az emberek, most jön csak a legnehezebb időszak

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122545) eattila válasza Samott (#122544) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy nem mondta senki, hogy azert adjak, hogy majd futeni tudjunk…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#122546) Jahno


Jahno
őstag

No, újdonsült macskásoknak említem, hogy találtunk az ágy mögött egy csomó madártollat.

Köszönöm a figyelmet.

(#122547) qnadam


qnadam
veterán

onlájn népszámlálás done, ide ne jöjjenek mindenféle jöttment számlálóbiztosok :D plusz még nyerni is lehet vele vásárlási utalványt, az mondjuk vicces lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122548) Sipi-


Sipi-
tag

Van nálam egy új HP laptop. Én kapcsoltam be először. Windows 10 home települt, beállítódott. Viszobt az update azt írja ki, hogy nem naprakész, "Fontos biztonsági és minőségi javítások hiányoznak az eszközön." De hiába nyomok rá a Frissítések keresése gombra, nem hoz fel telepítendő frissítéseket. Mit lehet ezzel kezdeni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#122549) npera válasza Jahno (#122546) üzenetére


npera
újonc

Úgy érted, hogy egy madár bement az ágy mögé vedleni??? :Y :C

(#122550) Jahno válasza Sipi- (#122548) üzenetére


Jahno
őstag

Kétszer újraindítod, holnapra megjavul, többi az eseménynaplóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.